'Voor ons telt de lange tijd dat Hanson op die manier mocht werken' Metropia op Neeltje Jans 0 1 r DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS 3af><s>A C_ ZIERIKZEESCHE '1 NIEUWSBODE Wat dacht u van Desso of Krommenie? Juist. Ook naar Zonnemaireü CDA en SGP/RPF/GPV-Westerschouwen willen overstand bij kampeerboer gedogen Vermiste jongens zaten op eiland in Grevelingen Diefstal uit tenten Bezoek aan Delta Expo en diverse lezingen Douche automaten gekraakt Diefstal van buitenboord motor 3 VERKEERSACTIE 4 AMATEUR COMEDIE 7 COMPETITIE Metalen dakgoot schiet door voorruit van auto Diefstal uit auto dè krant van schouwen - duiuehnd! J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 20 AUGUSTUS 1991 148e JAARGANG NR 25001 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BURGH-HAAMSTEDE - Er zijn fouten gemaakt in het verleden én er zijn bepaalde verwachtingen ge wekt. Die conclusie werd herhaaldelijk naar voren gebracht tijdens de discussie over de vraag of men al dan niet moet gedogen dat kampeerboer A. H. Han son uit Noordwelle geen 10 maar 35 kampeermidde len op zijn terrein toelaat. Een meerderheid van de gemeenteraad vindt dat gedogen hier, hoe pijnlijk het voor Hanson ook mag zijn, niet kan. CDA en SGP/RPF/GPV spraken zich uit voor het gedogen van de overstand. Hanson kreeg in het verleden van de gemeente toestemming om 10 kampeermiddelen op zijn mini-camping te plaatsen. Al een aantal jaren achtereen staan er echter veel meer kam peermiddelen dan eigenlijk toegestaan en tot dusverre heeft de gemeente dat altijd ge doogd. Met andere woorden: tot nu toe heeft men een oogje toegeknepen en is niet opgetre den tegen de overstand op het terrein van Hanson. Verwachtingen In mei dit jaar liet de gemeente J. C. Hendrikse: Grootst mo gelijke moeite met gedogen overstand". Hanson echter weten dat een dergelijke overstand niet lan ger getolereerd zou worden. Tien kampeermiddelen, en niet meer, zo luidde het credo. Han son heeft tegen dat besluit van de gemeente een beroeps schrift ingediend. In dat be roepsschrift stelt hij dat er in het verleden bij hem bepaalde verwachtingen zijn gewekt. Ook voert Hanson aan dat er gezien de ontwikkelingen op het gebied van de recreatie aan de zuidelijke aanzet van de Brouwersdam redenen genoeg zijn hem toestemming te verle nen voor het plaatsen van 35 kampeermiddelen. Het be roepsschrift van Hanson is be handeld in de commissie be- roepsschrift.en van de gemeen te en die kwam tot een wat tweeslachtig advies. Volgens de letter van de wet kan men niet anders dan het beroepsschrift van Hanson on gegrond verklaren. Regels zijn nu eenmaal regels. Om Hanson terwille f - rijn adviseert de commissie het college de over stand op de mini-camping van Hanson te gedogen tot het mo ment dat door de gemeente raad een besluit is genomen over de ontwikkelingen bij de Brouwersdam en de conse quenties die daaruit getrokken dienen te worden. Hoe het college tegenover de materie staat blijkt niet uit de toelichting op het advies van de commissie bezwaarschrif ten. Die onduidelijkheid, zo bleek uit de reacties van de fracties, heeft geleid to verwar ring. Men ging er gezien het ontbreken van commentaar van de kant van het college van uit dat deze zich stilzwijgend achter het advies van de com missie bezwaarschriften ge schaard had. Dat bleek een misvatting. Voordat men daar achter was was de discussie over de kwes tie echter al een eind gevor derd. De PvdA schaarde zich bij monde van J. C. Hendrikse achter het advies van de com missie om het beroepsschrift ongegrond te verklaren. ,,Maar met het gedogen van de over stand hebben wij de grootst mogelijke moeite", aldus Hen drikse. Hij stelde dat een en ander niet strookt met de kampeerwet en koppelde daar de opmerking aan vast dat het tegenover an dere kampeerboeren ook niet eerlijk zou zijn als de gemeente bij Hanson wel overstand zou gedogen terwijl tegen andere kampeerboeren die teveel een heden op hun terrein toelaten wel opgetreden wordt. Maatgevend Een betoog waarin de VVD- fractie, zo liet dr. H. J. van Zuy- len weten, zich helemaal kan vinden, ,,Wij zien als fractie de kampeerwet toch als maatge vend in deze", aldus Van Zuy- len. Hij koppelde daar de op merking aan vast dat voor wat betreft zijn fractie het laatste woord over de toekomstige ont wikkelingen bij de Brouwers dam nog zeker niet gesproken is. ,,Het is niet zo dat we het Plan Tferp zomaar aanvaar den", aldus Van Zuylen. Op dat moment onderbrak CDA-raadslid A. J. Padmos: Achter advies van commis sie". burgemeester H. Tees de dis cussie met de opmerking dat de commissie het advies van de commissie om de overstand bij Hanson te gedogen niet volgt. „Wij houden gewoon vast aan de vrijstelling voor tien kam peermiddelen die we Hanson gegeven hebben", aldus de bur gemeester. CDA-woordvoerder A. J. Pad mos toonde zich vervolgens een warm pleitbezorger voor de zaak van Hanson. „Wij staan achter het advies van de com missie", aldus Padmos. Hij ver volgde met de opmerking dat het wel zeker is dat er in het verleden fouten zijn gemaakt door de gemeente. Gemengde gevoelens Padmos zei zich er ook terdege van bewust te zijn dat als men de overstand bij Hanson zou gedogen men weieens proble men met andere kampeerboe ren zou kunnen krijgen. Deson danks pleitte Padmos met vuur voor het gedogen van de overstand. „Voor ons zijn het niet de toezeggingen uit het verleden die zwaar tellen en ook niet de toekomstige ont wikkelingen bij de Brouwers dam. Voor ons telt de lange tijd dat het Hanson toegestaan werd om teveel kampeermid delen op zijn bedrijf te heb ben", aldus Padmos. Hij besloot zijn betoog met de opmerking dat het CDA zich 'met gemengde gevoelens' ach ter het advies van de commis sie beroepsschriften stelt. Pad mos vond een medestander in SGP/RPF/GPV-woordvoerder J. van den Berge. „De gemeen te heeft het lange tijd ge doogd", aldus Van den Berge. „Ik sta achter het advies van de commissie". Burgemeester Tees bleek ech ter onvermurwbaar. „Het col lege blijft bij de vergunning zo als die aan Hanson afgegeven is. We kunnen hier geen onder scheid gaan maken. Dat kun nen we alleen als we daar door hogerhand toe gedwongen zien", aldus de burgemeester. Met andere woorden: als Han son er een rechtszaak van maakt en hij krijgt gelijk van de rechter dan moet de gemeen te haar besluit wel terugdraai en. Maar eerder niet... Illegaal Wethouder ir. C. W. Veerhoek viel de burgemeester bij. „Wij doen niets meer of niets min der dan ons aan de kampeer wet houden", aldus Véerhoek. „Het is niet zo dat we elders ook maar wat doen. Hier dreigt gewoon een situatie te ontstaan die niet legaal is". Uiteindelijke uitkomst van de discussie was dat PvdA en VVD zich uitspraken tegen het gedogen van de overstand bij Hanson en CDA en SGP/RPF/ GPV (een minderheid) voor ge dogen. SCHARENDIJKE - Na een zoekactie van enkele uren door de Rijkspolitie te water en de dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie ondekte men op een eilandje in het Grevelin- genmeer vier minderjarige jongens, die als vermist waren opgegeven. Het betrof jongens uit het Bra bantse Waalwijk en Haarsteeg die op een camping nabij de Brouwersdam te Scharendijke verbleven. Zondagavond wer den ze als vermist opgegeven nadat ze de hele dag niet meer bij hun tent waren gesigna leerd terwijl de boot die ze bij zich hadden ook weg was. TQen de vakantiegangers maandag morgen nog niet terug waren werd een zoekactie op touw ge zet. Daarbij bleek dat ze ge zond en wel op een eiland in de Grevelingen bivakkeerden ter wijl hun ouders zeer ongerust waren. BURGH-HAAMSTEDE - De reeks diefstallen uit tenten houdt nog steeds aan. Bij de politie kwamen weer vier aan giften binnen van gedupeer den. Drie diefstallen vonden maan dag plaats op een camping aan dc Jonge Jan Boeyesweg te Haamstede. Uit de tent van J. H. D. uit Sittart werd een ra dio/cassetterecorder en kle ding ter waarde van 750 gulden gestolen. Uit de teqt van R. C. H. uit Schoonhoven toiletgerei en een zakmes ter waarde van 75 gulden. En uit de tent van P. H. R. J. R. uit Lage Mierde een geldbedrag van ongeveer 400 gulden dat in een portemon- naie zat die de dieven leeg ach ter lieten. Ook op een camping aan de Hogeboomlaan te Re- nesse vond een diefstal plaats. NEELTJE JANS - Gisteren, maandag, waren de jon geren die meedoen aan het Metropia-project te gast op Neeltje Jans. Zij brachten een bezoek aan Delta Expo en werden vergast op een aantal lezingen in het Topshuis. Vandaag brengen de jongeren in het kader van het project een bezoek aan Yerseke. Daar krijgen zij onder meer uitleg over het werk van het Delta Instituut. Metropia is een project waarbij ongeveer 120 jongeren uit alle delen van de wereld worden ge traind om te gaan met culture le en milieu-technische proble men waarbij de belangen van veel verschillende landen een rol spelen. Het project wordt dit jaar in Zeeland gehouden. Pittig programma Tijdens het project, dat 15 augustus van start ging en tot 24 augustus duurt, verdiepen de jongeren zich in tal van za ken. Zij krijgen daarbij een pittig programma voorgescho teld. Zij worden geschoold in twee talen en op het program ma staan ook zaken als Public Speaking ofwel spreken in het openbaar. Vorige week zijn de jongeren te gast geweest van het Europees parlement. Ook is een bezoek gebracht aan de ambassades van Hongarije, de Verenigde Staten en Oostenrijk. Ook het Milieu Educatie Centrum in Amsterdam werd met een be zoek vereerd. Zondag vertrok de groep vanuit Amsterdam per zeilschip naar Zierikzee. Tijdens hun verblijf op Neeltje Jans werd de groep jongeren een en ander verteld over de ef fecten en het management van de stormvloedkering in de Oos- terschelde. Verder kwam het transport van gevaarlijk mate riaal aan de orde. De ecologi sche aspecten van de storm vloedkering werden besproken door W. Oorthuysen en R. Post- ma van Rijkswaterstaat Zee land. Wie in Zeeland is kan uiteraard niet om de problematiek van De groep jongeren kwam per zeilschip aan op Neeltje Jans. (Foto: Joop van Houdt). de recreatie heen en dat gaat ook op voor de jongeren die meedoen aan het Metropia- project. Provinciaal vertegen woordiger H. Thomaes vertel de een en ander over recreatie en cultuur: toerisme op de Oos- terschelde. Roosevelt Instituut Vandaag, dinsdag, is de groep zoals gemeld te gast in Yerseke. Morgen, woensdag, wordt ge zeild op het Veerse Meer en brengen de jongeren een be zoek aan Kortgene. Voor don derdag staat een bezoek aan Veere op het programma en vrijdag wordt een bezoek ge bracht aan het Roosevelt Insti tuut in Middelburg. Zaterdag wordt het project afgesloten. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag werd een aantal doucheautomaten aan de Nieuwe Haven te Zierikzee gekraakt. De dieven braken met geweld de kasten open waarin geld moet worden gedeponeerd om te kunnen douchen. Ook na men zij uit een werkkast een aantal schoonmaakmiddelen mee. De schade bedraagt onge veer 1250 gulden. De benadeel de is de gemeente Zierikzee. BRUINISSE - Op maandag 19 augustus werd van een paling- vlet die in dc haven van Brui- nissc lag een buitenboordmo tor met toebehoren gestolen. Het ging om spullen die een waarde van ongeveer 1800 gul den vertegenwoordigen. Ze zijn eigendom van A. V. uit Brui- nisse. Als is het soms laat, met geluidloze tred komt de straf. Tibullus Zonnig HET WEER Vannacht kans op een enkele mistbank. Minimumtemperatuur omstreeks 13 graden. Overdag zonnig en een middagtemperatuur van ongeveer 25 graden. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen, rond kracht 3. VVN start binnenkort weer met een verkeersactie on der het motto 'wij gaan weer naar schoof'. De Amateur Comedie Zierikzee oefent voortaan in de Brogumboerderij in Zierikzee. GROENBEHEER Tijdens de gemeenteraadsvergadering werd in Wes- terschouwen natuurlijk groenbeheer bediscusieerd. De competitie gezien door de ogen van Cees Kraay- enbrink. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Botsing in file achter landbouwvoertuig RENESSE - Bij een ongeluk dat maandag plaats vond op de Stoofweg nabij Renesse is een metalen dakgoot door de voorruit van een personenauto ge schoten. De dakgoot werd boven op zijn personenauto vervoerd door de heer J. W. van de V. uit Seroos- kerke. Hij reed achter in een fi le die zich had gevormd achter een landbouwvoertuig dat over de Stoofweg reed. De heer R. B. J. uit het Duitse Espel die achter de Seroosker- ker kwam aanrijden zou te laat in de gaten hebben gehad dat de groep auto's die hij naderde langzaam reed en zelfs nog remde. Hij botste achterop de auto van Van de V. waardoor de metalen dakgoot van diens auto losschoot en zich door de voorruit van de Duitse auto boorde. Daarbij werd geen van de inzittenden geraakt. Wel was er door de kop/staart aan rijding de nodige materiële schade aan beide auto's. Maandagavond vond op de Vroonweg te Renesse een een zijdig ongeluk plaats. De heer M. F. uit Ouddofp ging op de kruising Hogezoom/Vroonweg met zijn bromfiets onderuit vanwege een plas olie die daar op de weg lag. De herkomst van de olie is niet bekend. De Westerschouwse brandweer maakte het wegdek schoon. De bromfiets van M. F. werd be schadigd maar zelf kwam hij er zonder noemenswaardige verwondingen af. Een dag daarvoor, zondag, vond op de Serooskerkseweg (de provinciale weg Zierik- zee/Haamstede) een aanrijding plaats waarbij twee personen auto's materiële schade oplie pen. De heer E. R. B. uit Rotter dam werd zodanig geboeid door een groep motorrijders op de weg dat hij niet opmerkte dat de auto voor hem, bestuurd door D. L. S. uit Sommelsdijk, remde. Hij reed er achterop, waardoor beide voertuigen flink werden beschadigd. Tbnslotte vond op de krui sing Kloosterweg/Kapel weg te Haamstede een aanrijding plaats tussen twee personenau to's. C. J. D. uit Renesse zou daar geen voorrang hebben ge geven aan een auto bestuurd door W. Z. uit het Duitse Geb- hardshain. Er volgde een bot sing waarbij beide voertuigen behoorlijk werden beschadigd. SCHARENDIJKE - Uit de auto van M. W. K. uit het Duit se Kreefelt werd in de nacht van zondag op maandag een ra dio/cassetterecorder gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Baken te Scharendijke. De dieven kwamen het voertuig in door middel van braak. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45. jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet. maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. OQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1