Bruse Boys wint eerste oefenduel Zierikzee meteen weer met beide benen op de grond Nieuwe zwemster uit Sao Paulo SKNWK kent voorspoedige afwerking oefenwedstrijden Carey Hall brak alles Ten koste van SSF '65 Succes Nederlandse tennissers Deel atletiek- ploeg in Nagano Oefen programma VV Zonnemaire Oefen programma Mevo PV Gevleugelde Vrienden Kruiningen met 1-0 verslagen Zomerschaakcompetitie SV Zierikzee 1 DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1991 NR 24998 7 GOES - Het eerste elftal van VV Bruse Boys heeft haar derde oefenwedstrijd, ter voorbereiding op het seizoen 1991/1992, met 2-6 gewonnen. Deze eerste overwinning (tegen respectievelijk RBC en WIK werd verloren) werd geboekt op het Goese SSV '65. Toch is de nieuwe Bruse trainer, Cees van Dijk, nog niet tevreden over zijn selectie. „Het hangt nog al tijd als los zand aan elkaar. Maar daar is dan ook de voorbereiding voor bedooeld, om hierin verandering te brengen", was zijn reactie. Trainer Cees van Dijk: „Het hangt momenteel nog als los zand aan elkaar. Maar daar is dan ook de voorbereiding voor be doeld". OUD-BEYERLAND - Het eerste elftal van voetbalvereniging Zierikzee is, na de eerdere 4-0 overwinning op FC Ambiance, weer met beide benen op de grond ge zet. De deze week gespeelde oefenwedstrijd tegen tweede klasser (KNVB) Oud- Beyerland werd door de rood-zwarten met 3-0 verloren. Vooral de afwezezigheid op het middenveld van de altijd sturende Wim Overweel betekende een groot ge mis. „Tevens was een aantal jongens niet fit. En dan krijgen we het al snel moei lijk", aldus trainer Kees hagesteijn. HAVANNA - Hij is ruim twee meter lang, negentig kilo zwaar, slechts 18 jaar oud, komt uit de sloppen wijken van Sao Paulo maar is wel al de vierde man op de 100 meter vrije slag in dit jaar. Gustavo Borges werd woensdag, op de twaalfde dag van de Paname- rikaanse Spelen, de ster van de avond. Hij won de sprint in 49,48 seconden, bleef de Amerikaan Tho mas ruim een seconde voor en duldt op de seizoen- lijst slechts diens landgenoot Biondi, de Fransman Caron en de Sovjet Popov voor zich. SSV '65 weerde zich in het be gin nog voorbeeldig tegen 'gro te broer' Bruse Boys, dit sei zoen uitkomend in de tweede klasse KNVB. In dat voor de Goesenaren sterke eerste kwartier wisten zij dan ook zelfs een 1-0 voorsprong te ne men, via een doelpunt van John Beuns. Toen Bruse Boys via_een fraaie goal van Harold van den Berge langszij kwam, kregen de Bruenaren ineens vleugeltjes. Meer lijn De paarshemden speelden ver volgens een goede twintig mi nuten voetbal. Er zat meer lijn in het spel en de acties volgden elkaar sneller op. Het was ook in die fase dat Bruse Boys de score danig wist op te schroe ven. Nieuwkomer Marcel van de Ouden zorgde voor een 1-2 voorsprong. Hierna was het weer eens de beurt aan spits Jacob van den Berge. Middels De tweede tegenstander in de voorbereidingsfase van de Zie- rikzeeënaren tapte uit een ge heel ander vaatje dan de eerste. Tweede klasser Oud-Beyerland was wél fel op de bal en maak te het W Zierikzee enorm lastig. In de eerste helft kon den de mannen van Hagesteijn zich nog wel staande houden, hoewel dat wel de nodige moei te koste. Afwezigheid Vooral de afwezigheid van Wim SKNWK-trainer Kees Kom mer, vorig jaar zijn handteke ning gezet onder een driejarig contract, heeft de formatie van zijn naar de eerste klas gepro moveerde selectie alweer een eind rond. Veel verschil met vo rig seizoen maakt het elftal overigens niet. „We hebben er nu op het middenveld een meer verdedigende speler bijgekre- gen. Vorig jaar was het na een aanval vaak dat de verdediging daar wat haperde. Nu met Frans Kommer (zoon van Kees, red.) gaat dat best goed", ver telt de Zierikzeese trainer. Linksbenig Tevens heeft oetenmeester Kommer de beschikking over een linksbenige spits op de lin kerspitspositie, te weten Rem- co Vreugdenhil. „Zodoende hebben we op die linkerkant allemaal spelers die ook links zijn. Remco is er vanuit het tweede elftal bijgekomen en die komt er naar mijn idee wel", aldus Kommer over de aanwinst in de voorhoede. Qua spel was deze derde oefen wedstrijd van de blauw zwarten iets minder ten opzich te van bijvoorbeeld het voor laatste duel. Het tempo was, zeker in de eerste helft, veel te laag. De Kruiningse bezoekers speelden tot vervelends toe de bal in de achterhoede rond, ter wijl de Nieuwerkerkers weinig actie ondernamen hierin ver andering te brengen. De man nen van trainer Kees Kommer kwamen eigenlijk pas in actie wanneer het leer op de eigen helft terecht kwam. een prachtige omhaal liet hij de Goese doelman totaal kans loos: 1-3. De ruststand 1-4 kwam vervolgens op het score bord middels een doelpunt van de talentvolle Peter Willemse. 'Gemakkie' De tweede helft werd door de Bruenaren vervolgens op het 'gemakkie' uitgespeeld. Mede door de voorsprong hoefde het niet meer zo nodig. Ook gast heer SSV '65 drong verder niet meer aan. Het tempo zakte bij evenwijdig aan het verstrijken der speelminuten. Even ont brandde Jos van Unen het vuurtje nog even, door als rechtsback de scare weer te openen: 1-5. Bruse Boys kwam echter nog slechts één keer tot scoren, en wel andermaal via Peter Willemse; 1-6. Vlak voor tijd bracht SSV '65 via een laatste doelpunt van Pieter van de Kreeke de eindstand van 2-6 op het scorebord. Overweel (werken) op het mid denveld woog enorm zwaar. „Wim is een schakelspeler, die eigenlijk altijd vrij staat. En hem mis je meteen", legt oefen- meester Hagesteijn uit. Tevens bleken onder andere René Roon en bok Sjaak van der Weele niet in hun goede doen, terwijl in de eerste helft ook nog verdediger Marco Saman geblesseerd moest uitvallen. Mede dankzij uitstekende kee perswerk van doelman Wim Lafeber, blééf de stand tot aan de theepauze dubbelblank. Na Wanneer SKNWK eenmaal in balbezit was, werd de bal ver volgens teveel gebracht in plaats van meteen .doorge speeld. Een en ander werd ook doo Kruiningen in de kaart ge speeld omdat zij teveel op af stand verdedigde. Beide ploe gen kwamen nagenoeg niet tot doelkansen. Het enige gevaar van SKNWK, in die eerste helft, kwam van Michel Flik- de hervatting verliep dat ech ter minder florissant. De drie uiteindelijke tegendoelpunten kwamen in principe allen voort uit persoonlijke fouten. In de 10e minuut opende Oud- Beyerland de score door bal verlies bij, de Zierikzeeënaren: 1-0. Eén kwartier later verloor Erwin Nelissen, die de plaats van Wim Overweel moest in vullen, de bal. Opnieuw bete kende dit verlies een tegengó- al: 2-0. Hoewel het een vriendschappe lijke ontmoeting betrof, liet de weert, die enkele - ongevaarlij ke - afstandsschoten probeer de. Ook Erwin Theunisse loste een enkel schot op doel. Tempo omhoog Na de hervatting ging het tem po omhoog, waardoor dan toch eindelijk het spel op de wagen kwam. SKNWK wist nu steeds moeilijk tegen zijn verlies ken nende oefenmeester Kees Ha gesteijn zijn verdediging ach terin één op één spelen. On danks de verwoede pogingen van VV Zierikzee nog iets aan de achterstand te doen, konden de voorwaartsen weinig tot niets uitrichten. In de slotfase werden ze zelfs geheel wegge speeld door Oud-Beyerland. Het was dat zij nogal slordig in de afwerking waren, anders had de uitslag veel hoger uitge vallen. Nu scoorden zij nog slechts één keer: 3-0. „We staan nu meteen weer met beide be nen op de grond. Eindelijk heb ben we eens in de voorberei ding verloren", aldus een reac tie van trainer Hagesteijn. LONDEN - Chris Woods, de doelman van Glasgow Rangers en het Engelse elftal, heeft een contract van vier jaar getekend bij het naar de eerste divisie gepromoveerde Sheffield Wed nesday. De transfersom be droeg bijna vier miljoen gul den. beter de vleugelspelers vrij te spelen, en kon zodoende ver schillende aardige aanvallen afronden met een prima voor zet. Ondanks de diverse kan sen bleef het verwachte doel punt nog altijd uit. Kruiningen zette er weinig tegenover en liet zich gewillig door de gast heren overmeesteren. In de 25e minuut viel dan toch de openingstreffer. Uit een cor ner op links door Peter van de Cingel was het spits Michel Flikweert die zijn hoofd onder de bal wist te krijgen en de Kruiningse doelman liet vis sen: 1-0. Hierna kreeg Ronnie de Bruine nog een uitgelezen mogelijk heid het zestienmetergebied binnen te dringen. Bij die po ging werd echter een overtre ding op hem begaan. De op de rand van het strafschopgebied te nemen vrije trap werd ver volgens door Erwin Theunisse genomen. De Kruingse keeper zat er echter goed bij en ram melde de bal nog juist uit de hoek. STUTTGART - Jens Lehmann is woensdagavond in Stuttgart wereldkampioen achtervol ging bij de amateurs geworden. In de finale versloeg de vroege re Oostduitser zijn tegenwoor dige landgenoot Michael Glöckner uit Stuttgart met bij na zes seconden. LA SEYNE SUR MER - De Ha genaar Mourad Louati is woensdagavond in het Franse La Seyne sur Mer zijn Europese bokstitel in het zwaarwelterge- wicht kwijtgeraakt. Louati verloor door opgeven in de vierde ronde van de Fransman Jean-Claude Fontana. PUCK - Stephan van de Berg heeft zijn leidende positie in de Europese titelstrijd in de Lech- nerklasse voor de Pools plaats Puck woensdag aanzienlijk verstevigd. De oud-Olympi sche kampioen werd in de zes de race vierde en won de zeven de wedstrijd. Zijn serie kwam daarmee op 7-1-2-1-9-4-1. Met een totaal van 22,7 punten heeft hij een ruime voorsprong op de Fransman Jean-Max de Chauvigny (45,7). ATHENE - De tweevoudige Olympische kampioen Thmas Darnyi uit Hongarije zal bij de het komende weekeinde begin nende strijd om de Europese zwemtitels in Athene niet star ten, Darnyi gaf als reden aan uit vorm te zijn. NEW HAVEN - De Nederland se successen bij het internatio nale tennistoernooi in de Ame rikaanse stad New Haven, waar twee miljoen gulden is te verdelen, duren voort. Nadat Jan Siemerink al eerder de derde ronde bereikte, voegden woensdag Richard Krajicek en Paul Haarhuis zich bij hem. De zege van Haarhuis was één van de verrassingen van de dag. De Eindhovenaar versloeg in drie sets de als achtste ge plaatste Sovjet Andrei Tsjesno- kov: 7-6 3-6 7-5. Nationaal kam pioen Krajicek, die in New Ha ven als vijftiende geplaatst is, had minder problemen met de Israëliër Gilad Bloom: 7-5 6-3. Vrouwentoernooi Aan de Nederlandse deelne ming aan het internationale vrouwentoernooi in Manhat tan Beach kwam woensdag een einde. Petra Kamstra volgde het slechte voorbeeld dat Step hanie Rottier een dag eerder zette door te verliezen van de Amerikaanse Debbie Graham. De Nederlandse schreef slechts één game op haar naam. NAGANO - Na een reis van ruim twintig uur is het groot ste gedeelte van de Nederland se afvaardiging naar de strijd om de wereldtitels atletiek (24 augustus tot met 1 september in Tokyo) woensdag in het trai ningskamp in Nagano neer gestreken. De Japanse wintersportplaats heeft voor de Nederlandse ploegleiding weinig geheimen. In Nagano bereidde de Neder landse atletiekploeg zich bijna drie jaar geleden ook voor op de Olympische Spelen in Se oul. Arie Kauffman, technisch directeur van de KNAU, noem de het een verademing in Naga no te zijn. „Bij onze aankomst in Tbkyo was het zeker 28 gra den en vochtig warm. Hier is de temperatuur door de omlig gende bergen heel wat aange namer. Het is een ideale plek om te acclimatiseren." Voor Ellen van Langen, Gretha Tromp, Joke Kleijweg, Frans Maas, Marti ten Kate en Tonnie Dirks alsmede de trainers Frans Thuys, Bob Boverman en de zaterdag met Yvonne van der Kolk en Han Kulker arri verende Wil Westphal hebben de Japanners op zondag een cli nic georganiseerd met jeugdat- leten uit Nagano. In Nagano krijgen de Nederlanders bin nen enkele dagen nog gezel schap van Poolse en Deense deelnemers aan de wereldti telstrijd. ZONNEMAIRE - Hieronder volgt het oefenprogramma van dc voetbalvereniging Zonne maire, dat komend seizoen uit komt in dc zondag vierde klas D, afdeling Zeeland. Zaterdag 17/8: Zonnemaire- WIK 3, 14.30 uur. Zaterdag 24/8: Zonncmaire-Hotch Potch, 14.30 uur. Zondag 1/9: Zonne- maire-Zierikzee 4, 12.30 uur. Begin dit jaar kwam Borges voor het eerst uit op een groot toernooi. In Perth, bij de we reldtitelstrijd, eindigde hij als vierde in de B-finale. Zijn tijd was vanzelfsprekend niet op zienbarend, 50,77, maar de pro gressie die hij boekte in de Australische stad was wel op merkelijk: van 51,06 naar 50,77. Kinderspel Het was nog maar kinderspel. Zijn verhuizing naar de be roemde zwemschool in de Ame- De 27-wereldkampioen sprint bij de professionals is een bre kebeen. Duelleert vaker dan hem lief is met auto's. Een on gelijke strijd die hem een aan tal jaren geleden zwaar ge wond in het ziekenhuis deed belanden. De Australiër werd tijdens een training aangere den. Maandenlang was hij uit de roulatie. Zijn come-back was ook van korte duur. Hij werd betrapt op het gebruik van anabole steroïdeh. „Die zaten in een medicijn dat ik no dig had ik nodig voor verder herstel. Ik had er geen weet van", meldde de krachtpatser woensdag. Handicap Hall heeft .als bijkomende han dicap dat hij suikerpatiënt is, maar hij beweert dat het geen beletsel is om topsport te be drijven. „Dat heeft iedereen vandaag met eigen ogen kun nen zien." De beste sprinter A. Bandsma bood uiteindelijk remise aan tegen J. Bom. Die echter sloeg dit aanbod af. Di rect daarop had hij daar erg veel spijt van want er volgde een slechte zet en Bandsma won. Die staat nu met zeven punten aan de leiding van het tussenklassement. Remise Vooral J. Verkerk en J. Hoogstrate maakten er een lange partij van. het was pas kwart over twaalf toen J. Ver kerk een remise afdwong. J. Hoogstrate had lange tijd een gewonnen positie maar om een gewonnen stelling om te zetten ZIERIKZEE - Ook dc in het seizoen 1991/1992 in dc zater dag eerste klas, afdeling Zee land. uitkomende Zierikzeese club Mevo heeft ter voorberei ding een oefenprogramma op gesteld, dat luidt als volgt. Zaterdag 17/8: Smerdick-Mcvo. Dinsdag 20/8: Mevo-Bruse Boys 2. Donderdag 22/8: OFB- Mevo. Zaterdag 24/8: 's-Gra- vendcel-Mevo. Woensdag 28/8: Ouwerkerk-Mevo. Het oefen programma voor de reserves van Mevo is: Zaterdag 24/8: OFB 2-Mevo 2. Zatrdag 31/8: Smerdiek 2-Mevo 2. rikaanse stad Jacksonville, waar hij onder handen werd genomen door Greg Troy, bleek de enig juiste zet. Hij kwam vijf kilo spieren aan en zwom de 50 meter voor het eerst on der de 24 seconden. „Ik wist dat het steeds sneller ging. Op een tijd van 50 sceon- den had ik hier ook wel ge hoopt. Maar dat het nog een halve seconde sneller zou gaan is ook voor een een grote ver rassing. Ik denk nu ook dat ik kans maak op een medaille bij de Olympische Spelen van Barcelona volgend jaar," aldus Borges. van dit jaar haalt niet alleen op de openbare weg capriolen uit. Op de wielerbaan bouwde hij vorig jaar in Japan een beruch te naam op. In Maesbashi kwam hij zwaar ten val. De volgende dag verscheen hij als een mummie aan de start. Om opnieuw te tuimelen. Dit keer met ernstigere gevolgen. Hij brak vier ribben en een daar van doorboorde zijn long. Drie maanden lag hij in het zieken huis om direct na ontslag weer in aanvaring te komen met een auto. Woensdag was niets te merken van al zijn fracturen en handi caps. Hij schakelde twee we reldkampioenen, Hübner en Golinelli, persoonlijk uit. En hield een derde, zijn landge noot Stephen Pate achter zich. Hij duldde hem nog net op het erepodium. „We zijn bepaald geen vrienden", zei de zwaarge wicht, die op het eerste oog geen breekbare indruk maakt. Maar in de praktijk alles blijkt te breken. in puntenwinst was voor hem net iets te moeilijk. Uitslagen De uitslagen waren: M. in 't Veld-S. Stoel V2-V2 J. Bom-A. Bandsma 0-1 J. Verdijn den Boer- J. van Dalsen 1-0 J. Verkerk-J. Hoogstrate V2-V2 O. Vleeshouwer- D. Doeswijk 1-0 ZIERIKZEE - Uitslag wed vlucht Bapaumc, 188 km. Aan tal duiven 324. Los 10.35 uur, eerste 13.17 uur en laatste 14.10 uur, L. v. d. Hoek 1. 3, 17. 26. 32, 79 (11); M. Gieskes 2. 18. 28, 49. 61, 67, 69, 61 (18); J. van Almen- kerk 4. 13. 19. 48 (21): H. Bcrrc- voets 5, 25, 34, 35 (15); A. Ro- mijn 6, 38, 70 (12); H. v. d. Linde 7, 16. 29, 39, 43. 46, 51. 53, 55, 60, 77 (20); M. Klcppe 8. 21. 41. 73 (22); L. Bcrrcvoets 9, 20, 22, 40, 56 (12); J. Dekker en zn. 10, 11, 12 (8); C. v. d. Hoek 14. 24. 45. 54, 74 (17); Berrevoets-Bruyn 15, 31, 33. 36, 37. 47. 52. 57 (27); H. Koster 23, 44. 63 (10); A. Bakker 27, 42. 59, 66. 68 (17); L. Heyboer 30, 65 (6); Joh. Pan- kow 50, 72 (11); H. Kuyten 58. 64, 75. 76 (12); L. Fonteine 6J2. 80 (10); Verwest-Wesdorp 81 (10). Erwin Theunisse (r), in duel gewikkeld met een Kruiningse tegenstander. SKNWK won uiteinde lijk met 1-0. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Het eerste elftal van SKNWK is vooralsnog met een voor spoedige voorbereiding bezig. Werd de eerste oefenwedstrijd, tegen Kapelle (derde klasse KNVB), nog met 3-2 verloren, het tweede duel tegen afdelings tweede klasser MOC werd echter met 5-2 gewonnen. Ook de deze week afge werkte oefenpartij op sportpark Het Springer kwam op naam van de Nieuwer kerkers: 1-0. Hiertoe diende het één klasse hoger spelende Kruiningen als lij dend voorwerp. STUTTGART - Carey Hall heeft in zijn leven zowat alles gebroken. Met uitzondering van records. Of hij zou al zijn botbreuken eens voorzichtig moeten mel den bij de samenstellers van het Guiness Book of Records. ZIERIKZEE - Alle schakers aan de Zomercompetitie waren erg strijdlustig en gaven elkaar geen duim breed toe. De enige die een vrij gemakkelijke over winning boekte was O. Vleeshouwer. Hij speelde te gen een vermoeide D. Doeswijk. Deze was de nacht daarvoor van vakantie teruggekomen vanuit Zuid- Frankrijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7