Stoomdag in Zierikzee ■W Jongeren aangehouden na inbraken in 25 auto's Achttien mille nodig voor aanleg van twee bushaltes 'Vaargebied snelle motorboten beperken tot omgeving dammen' Oud busstation/remise verdwijnt Wandelende Duitser van achteren aangereden Burgemeester Labruyére bij officiële ontvangst ter gelegenheid Beneluxdagen Inbraken in auto's Finse toeristen verliezen polstas van autodak Diefstal uit zeven tenten Diefstal uit strand paviljoen MAANDAG 12 AUGUSTUS 1991 NR 24996 3 ZIERIKZEE - Op dinsdag 13 augustus morgenstaat op het Havenplein te Zierikzee een aantal gro te en kleine stoommachines. Het grootste gedeelte hiervan komt uit Engeland. Tractoren, een stoomwals en modellen van stoommachines die kunnen rondrijden. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn de bijzondere machines in werking te zien. Op het Havenplein staan verder terrassen van de plaatse lijke horeca en de organist Aad Heijerman zorgt voor live muziek. BURGH-HAAMSTEDE - In het politiebureau te Zie rikzee zitten vijf jongens vast die in de nacht van vrijdag op zaterdag 25 auto's openbraken. De jeudi- ge inbrekers waren actief aan de Hogeweg en de Adriaan van der Weijdeweg in Haamstede. Zij richt ten voor vele duizenden guldens schade aan. Na een tip van een van de benadeelden en een achtervolging per auto kon de politie hen aanhouden. Het gaat om drie jongens uit Dordrecht, de 19-jarige M. K. en A. B en de 18-jarige G. R. M. De 20-jarige M. G. V. uit Rotter dam en een 16-jarige jongen uit Sliedrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag gingen ze op dievenpad aan de Hogeweg ('t Zeepe) en de Adriaan van der Weijdeweg te Burgh- Haamstede. Door het kapot slaan van de ruiten drongen ze binnen in 25 geparkeerd staan de auto's. Daarbij werden drie autoradio's, een fotocamera en nog wat kleinere zaken buitge maakt. Maar de schade die zij aanrichtten bedraagt vele dui zenden guldens. Een van de benadeelden, een Duitse vakantiegast zag de jon geren bezig en gaf het signale ment van de auto waarmee ze wegreden door aan de politie. Die kwam het voertuig om on geveer 05.00 uur tegen op de provinciale weg tussen Zierik zee en Haamstede, keerde en zette de achtervolging in. In de Laan van Sint Hilare te Zierik zee kon de auto met de jonge ren staande worden gehouden. De daders hebben inmiddels bekend. Zij werden in verze kerde bewaring gesteld in het politiebureau te Zierikzee waar het onderzoek wordt voortgezet. Behalve de 25 bovengenoemde auto's werden vrijdag en zater dag nog vijf andere auto's opengebroken en werden twee auto's gestolen. Vrijdag tussen 16.30 uur en 22.00 uur werd aan de Laone te Renesse de zwarte BMW van G. D. uit het Lim burgse Schinveld gestolen. Een dag later was K. uit Renesse het slachtoffer van autodieven. Zaterdag tussen 01.30 en 10.00 uur namen zij vanaf de Mau- ritsweg zijn groene BMW 315 mee. R. N. uit Eindhoven had nog geluk. Dieven probeerden zijn auto te stelen, die stond ge parkeerd aan de Kuyerdamse- weg bij Ellemeet. Dat lukte niet, maar er was wel de nodige schade omdat de auto werd opengebroken en het stuurslot bijna werd geforceerd. Aan de Rampweg te Renesse werd de auto van G. S. uit Delft opengebroken. De dieven namen autopapieren, toilettas- sen en autopapieren mee. Aan de Oude Moolweg ook in Re nesse stond de auto van J. C. W. uit Utrecht waaruit een casset terecorder, walkman, buggy, sporttas en dure zonnebril werd gestolen. Aan de Juliana- straat te Haamstede werd de vrachtauto van H. uit Haam stede opengebroken. De inbre kers namen niets mee. Tenslot te werd aan het Bolwerk te Zie rikzee de auto Van M. V. uit Oosterhout opengebroken. Dat was niet alles. In de omge ving van de Hogezoom te Re nesse werden vier fietsen ont vreemd en op het strand bij Westenschouwen werden uit het badhokje van J. H. uit Oisterwijk strandkleding en badlakens gestolen. Uit de ca ravan van B. T. J. J. uit Eindho ven die op een camping aan de Moolweg te,EJlemeet staat wer den een surfpak, radio/CD- speler en schoenen gestolen. Aan de noordzijde van de Brou- wersdam werd de mountain bi ke van M. R uit Duitsland mee genomen en ook aan de Hage- weg in Bruinisse waren de die ven weer actief. Van de auto van A. S. uit Zwitserland wer den de wieldoppen, de bagage drager, en een windscherm ge stolen. Aan de Hoogerwerfse- weg te Bruinisse werden drie surfgieken ter waarde van 1800 Dm gestolen van de auto van O. S. uit Duitsland. BURGH-HAAMSTEDE - Als de gemeenteraad ak koord gaat trekt de gemeente Westerschouwen ruim 18 mille uit voor de aanleg van twee bushaltes aan de Burghseweg bij Burgh. Voorlopig wordt slechts één van die aan te leggen bushaltes voorzien van een abri. Het voorstel van het college komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 19 augustus. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op dit moment wordt druk ge bouwd aan een nieuw bussta tion annex remise op het be drijfsterrein bij Burgh. Als dat busstation klaar is komt het oude busstation aan de Burgh seweg te vervallen. Uit overleg tussen de gemeente en streek- vervoersmaatschappij Zuid- West Nederland is vast komen te staan dat er ter hoogte van dat oude busstation wel aan weerszijden van de weg een bushalte moet blijven. Bezwaren Voor wat betreft de bushalte aan de zuidzijde van de weg le vert plaatsing van een abri geen problemen op. Anders is het gesteld met de noordzijde van de weg. Om daar een bus halte te kunnen realiseren moet een sloot gedempt wor den. Die te dempen sloot grenst aan een perceel grond van garage Noordhoek en deze ziet een abri op die plaats abso luut niet zitten. Noordhoek is bang dat zijn showroom aan het oog onttrok ken wordt als daar een abri neergezet zou worden. Een te genvaller voor het college van b en w want er is goed be schouwd geen alternatieve plaats voor een bushalte daar denkbaar. Daarom kiest men nu voor een bushalte zonder abri. Beheersplan Noord welle Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het beheersplan Noord welle. In dit plan geeft het college van b en w van Westerschouwen aan wat in haar ogen het beleid voor de komende tien jaar moet zijn ten aanzien van het beheer van het bomenbestand in Noord- welle. ,,Het beleid is erop gericht de hoge kwaliteit van het door groen bepaalde ruimtelijk beeld van het dorp te handha ven dan wel te verbeteren", al dus de toelichting van het col lege. Naast het normale onder houd wordt in het beheersplan uitgegaan van een aantal extra maatregelen. Voor de uitvoe ring van die extra werkzaam heden is voor 1991 een bedrag van 20.000,- nodig. Als het aan het college van b en w ligt wordt er ook in de ge meente Westerschouwen een aktie Thnkslag gevoerd. Het gaat daarbij om het 'onschade lijk maken' van niet meer in gebruik zijnde ondergrondse tanks. Mensen die nog zo'n tank in bezit hebben krijgen voor het verwijderen cq volstorten daarvan een subsi die tot 250,- van de gemeente. Alles bij elkaar denkt het col lege een halve ton uit te moeten trekken voor de Aktie Tank- slag. Het busstation-remise verdwijnt als het nieuwe onderkomen ge reed is (Archieffoto). Op de Rampweg SCHARENDIJKE - De heer H. K. uit Keulen is zwaar gewond opgenomen in het Rode kruis Zieken huis te Zierikzee. Hij werd aangereden toen hij liep te wandelen langs de Rampweg tussen Scharendijke en Renesse. niet gezien en was na de aanrij ding in paniek doorgereden. De Duitser werd met hoofd wonden en een gecompliceerde beenfractuur overgebracht naar het ziekenhuis. Hij werd direct geopereerd en moet daar voorlopig blijven. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. H. K. liep met om ongeveer 02.00 uur met een vriend te wandelen in de berm langs de Rampweg. Hij werd geschept door een auto die hem aan de achterzijde na derde. De dader reed vervol gens met grote snelheid weg. Een dag later meldde zich me vrouw K. uit Middenschou- wen. Zij had de wandelaars aanrijding plaats waarbij ie mand werd gewond. Het was mevrouw O. uit Ouwerkerk. Zaterdagmorgen om ongeveer 10.50 reed zij op de fiets over de parallelweg in de richting Zie rikzee. Tben ze werd ingehaald door een auto, bestuurd door de heer K. uit Ouwerkerk, zou de fietster plotseling zijn uit geweken naar links. Zij kwam' met haar fiets onder de auto te recht en brak daarbij haar en kel. De Ouwerkerkse werd ver voerd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Ook op de parallelweg naast de Rijksweg N-59 tussen Zierik zee en Nieuwerkerk vond een BROUWERSHAVEN - „Er komen steeds meer klachten over snelle motorboten. Vooral in de omgeving van Port Zélande. Het gebruik van die boten veroorzaakt conflicten met de overige watersporters. Daarom zou het goed zijn om het ge bied waar snelle motorboten op de Grevelingen mogen varen te beperken tot de directe omgeving van de Brouwersdam en de Grevelingendam". Dat zei de burgemeester van Brouwershaven L. N. Labruyé re vrijdagavond tijdens een of ficiële bijeenkomst in het Brouwse Tonnenmagazijn ter gelegenheid van de Beneluxda gen die het afgelopen weekend, plaatsvonden op het Grevelin- genmeer. Het Brouwse ge meentebestuur ontving de or ganisatoren van de zeilwed strijden en de besturen van de watersportverenigingen die daarbij waren betrokken. De Koninklijke Watersportvereni ging De Kaag, de Belgische Royal Yacht Club en de Water sportvereniging Brouwersha ven. Labniyère maakte van de gele genheid gebruik om de water sporters op de hoogte te stellen van de laatste bestuurlijke ont wikkelingen in verband met het Grevelingenmeer en de jachthavens Brouwershaven en Den Osse. Het instellen van een apart gebied in de Greve lingen voor recreanten met snelle motorboten is volgens Labruyére ook van belang om dat het Grevelingenmeer bin nenkort wordt aangewezen als wetland (een beschermd water gebied). „Het is van groot be lang dat we een goede verhou ding vinden tussen recreatie en natuur". Een van de recreatieve aspec ten is de geplande uitbreiding van de jachthaven Den Osse van 200 naar 440 ligplaatsen. Volgens de burgemeester zijn de besprekingen van het Brouwse gemeentebestuur met de watersportvereniging Den Osse over de wijze waarop dat moet gebeuren bijna rond. „De uitbreiding is van belang voor de kwaliteit van jachtha ven Den Osse. Met deze uitbrei ding wordt een goede exploita tie mogelijk". Volgens La bruyére is een spoedige uitvoe ring van de plannen van belang omdat de uitbreiding van de jachthaven dan kan samenval len met de afronding van het project bungalowpark Port Gréve in Den Osse. Hij sprak de hoop uit dat via samenwerking van de wa tersportverenigingen Den Osse en Brouwershaven en de Brouwse scoutinggroep water verkenners in de toekomst wel- In het Tonnemagazijn vond een officiële ontvangst plaats van de organisatoren van de Beneluxda gen. (Foto: Joop van Houdt). licht een watersport jeugdafde ling opgericht kan worden. „We hebben hier alle elementen bij elkaar om de jeugd met de wa tersport bekend te maken. Mis schien dat in de toekomst dan meer jonge wedstrijdzeilers uit onze eigen regio aan de zeil wedstrijden deelnemen die hier worden georganiseerd". Dat was dit weekend nog niet het geval. Het deelnemersveld aan de Benelux wedstrijden was wel internationaal. Behal ve uit Belgie, Nederland en Luxenburg schreven water sporters uit Frankrijk, Duits land, Italië en zelfs Zuid- Afrika zich in voor het evene ment. Er waren wedstrijden voor vier verschillende types zeilboten. De laser, de 420, de 470 en dit jaar voor het eerst ook de Flying Dutchman.. Volgens leden van de wed strijdcommissie A. J. Zevering uit Purmerent en P. van Hat- tum uit Brouwershaven kwam dat omdat de klasse organisa tie van de Flying Dutchman heeft verzocht mee te mogen doen aan deze Benelux wed strijden. „Ze hadden daar nog nooit eerder aan meegedaan", aldus Zevering. Hij vertelde dat de Grevelingen het enige watergebied in Zuid-Neder land is waarop een olympische baan kan worden uitgezet. Een driehoek met een totale lengte van minstens tien kilometer. „De Grevelingen is ook heel gp- schikt doordat er nog eb en vloed in plaatsvindt. Het wa ter heeft iets van zeedeining". De voorzitter van de Koninklij ke Watersportvereniging De Kaag J. van Deventer uit Sas- senheim sprak tijdens de offi ciële ontvangst zijn vreugde er over uit dat steeds weer nieuwe mensen bereid blijken te zijn om de Beneluxdagen te organi seren. „Het is al jaren een goedlopend evenement". De zeilwedstrijden vonden dit jaar voor het 16e of de 17e ach tereenvolgende jaar plaats vanuit de Brouwse jachthaven. SCHARENDIJKE/RENESSE - In de nacht van zaterdag op zondag werden vier auto's opengebroken. In Scharendijke waren de die ven actief in een vakantiepark waar de auto van een Duitse toerist K. uit Munchen Glad- bach stond geparkeerd. Zij bra ken het voertuig open, haalden er een autoradio uit en van het dak een surfplank met toebe horen én draagbeugels. In Re nesse werden drie auto's open gebroken. Aan de Mauritsweg werd een booster plus een aan tal cassettebandjes gestolen uit de auto van een Tilburgse toe rist. Op de Rampweg werd een autoradio uit een Duitse auto gestolen en aan de Korte Moer- mondseweg werd een radio plus geluidsboxen gestolen, eveneens uit de auto van een Duitser. OUWERKERK - Voor de heer T. K. uit het Finse Nokia be gon een vakantie bij familie in Ouwerkerk slecht. De Fin en zijn echtgenote werden gedu peerd door het verlies van een polstas met belangrijke per soonlijke papieren van het dak van zijn auto. Het Finse echtpaar verblijft tijdens hun vakantie in het Ou werkerkse bungalowpark Sal- vatorhoeve. Daar legden zij za terdag hun zwarte polstas even op het dak van de auto voor zij naar Zierikzee zouden rijden. De tas werd echter vergeten en tijdens de rit onderweg verlo ren. In de polstas zat het volle dige vakantiegeld van het Fin se echtpaar, zo'n 7000 DM en 400 gulden Nederlands geld. Verder het paspoort van de heer K. een reisverzekering en doktersrecepten. De Finnen hopen dat degene die hun pols tas heeft gevonden deze terug brengt naar de politie. Zij heb- bdn daar een beloning voor over. Waarschijnlijk is de tas van de auto gevallen op de Oostweg of omgeving. Verwachting t/m vrijdag 16 au WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 aug. Zon op 06.19, onder 21.09 Maan op 10.54, onder 21.55 Eerste Kwartier: 17 aug. (07.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er mag vandaag op zonni ge perioden gerekend worden, waarbij het vrijwel overal droog blijft. De temperaturen lopen in de mid dag tot waarden van om en nabij de 20 graden op. De wind komt uit rich tingen tussen west en noordwest en is matig, kracht 3 ét 4, maar in het Waddengebied eerst nog af en toe krachtig, 6. Dit weerbeeld wordt ver oorzaakt door een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Britse ei landen naar onze omgeving uit breidt. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag werden op een camping aan de Jonge Jan Boeyesweg te Haamstede diefstallen ge pleegd in negen tenten. In alle gevallen gingen de die ven er vandoor met geld en/of kleding van de vakantiegan gers. SCHARENDIJKE - Uit een strandpaviljoen aan de Ramp weg te Scharendijke werden banken en lampen gestolen. De. diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. De benadeelde is de heer K. uit Noordgouwe. De twee banken en de lampen die werden gesto len zijn ongeveer 300 gulden waard. ZIERIKZEESCHEESa NIEUWSBODE li Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag. donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 630. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3