Oosterlander verste jachtgeweer in hooi Oosterlander verstopte jachtgeweer in hooischuur 'Ze wilden niet eens kijken naar wat er niet in orde was' De charmes van Neeltje... 450 gulden boete voor jagen zonder vergunning op verboden jachtterrein Alles op z'n tijd? Diefstal surfplank Ruiten strandtent ingegooid Slapende toerist op strand overvallen Diefstallen uit auto's Tachtig jaar Nuts volkstuinen Geluids overlast ongrijpbaar fenomeen Scheeps helling Van Duivendijk getest Zierikzeese verontwaardigd over onattent gedrag politie 1 VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1991 NR 24995 3 ZIERIKZEE - Vier jaar lang bewaarde H. M. B. uit Oosterland het jachtgeweer dat hij van een kennis in Canada had gekregen in de hooischuur van een be vriende boer. Van daaruit ging hij jagen bij het Diepe Gat in Duiveland. Een jachtgebied dat niet aan hem was toegewezen. De Oosterlander deed dat zonder in het bezit te zijn van een jachtacte en met een loslopende hond die het wild dat hij schoot ophaalde. Op 9 oktober 1990 ging het fout. Toen werd de Ooster lander door een jachtopziener bekeurd. Tijdens de zitting van het kantonge recht, donderdagmiddag in Zïerikzee, legde kantonrechter mr W. F. van Solinge hem een boete op van 450 gulden. Kantonrechter IV. F. van Solinge: Volgende keer geen miezerige boete jes'. Alles op z'n tijd lijkt de ge meente Bruinisse te denken in haar toch zeer serieuze conflict met oud-garagehouder Zuid geest. Laatstgenoemde legt bij de gemeente een vette claim van één miljoen gulden neer (om te beginnen) en de gemeen te Bruinisse waagt daar zelfs geen telefoontje aan naar be trokkene. Alles op z'n tijd, denkt de ge meente Bruinisse. We gaan eerst eens op ons gemak uit la ten zoeken hoe sterk Zuidgeest cq de gemeente staat en dan zien we wel weer. De gemeente snapt toch wel dat een kort ge ding om wat meer inspanning vraagt? Althans, nergens valt uit op te maken, dat de gemeente zich meer dan onprettig voelt bij de huidige gang van zaken. Waar haalt de gemeente één miljoen gulden vandaan als het zover komt? Hoeveel geld heeft de gemeente liggen voor het te rugdraaien van de gere construeerde Nieuwstraat? Alles op z'n tijd, lijkt de ge meente Bruinisse te denken. Niet eens even contact opne men met Zuidgeest of diens ad vocaat. Althans niet volgens Zuidgeest zelf. Waarom laat de gemeente de zaak nu escaleren. Zuidgeest moet met zijn uitspraak van de Raad van State toch serieus genomen worden? Als de ge meente werkelijk bestuurlijke onverschilligheid verweten kan worden in de manier waarop ze de zaak nü behan delt, dan is dat jammer. Niet alleen voor het gemeentebe stuur, dat - zo is het wel - opge zadeld is met het beleid van haar voorgangers, maar ook voor de inwoners van de Bruse gemeenschap. Want als er met een fors bedrag over de brug gekomen moet worden, dan moeten de Bruenaren daar ge zamenlijk voor opdraaien. AvdW BROUWERSHAVEN - Hoewel hij met een staalkabel en een slot was bevestigd op het dak van een auto werd van een camping te Brouwershaven een surfplank gestolen. De plank was eigendom van de heer K. L. uit Berlicum en werd gestolen tussen woensdag 7 augustus en donderdag 14.00 uur tijdens afwezigheid van L. SCHARENDIJKE - In de nacht van donderdag op vrij dag werden vernielingen aan gericht aan een strandtent bij de damaanzet van de Brou- wersdam. De strandtent is van J. van B. uit Scharendijke. Een onbe kend gebleven groep jomgeren gooide een aantal ruiten van de standtent in. De politie stelt een onderzoek in naar de da ders. SCHARENDIJKE - Op het strand bij de damaanzet van de Brouwersdam werd donder dag een slapende toerist over vallen door een groepje jonge lui. Het betrof A. L. uit Waspik die in zijn eentje lag te slapen op het strand. Hij werd met ge weld wakker gemaakt door een groepje onbekende jonge lui die in een kring om hem heen stonden. Onder bedrei ging met een glazen fles dwon gen zij de overdonderde toerist om de sieraden die hij aanhad aan hen af te staan. Daarna gingen zij er vandoor. RENESSE - In de nacht van woensdag op donderdag wer den in Renesse twee personen auto's opengebroken. De auto van K. H. uit Keulen stond geparkeerd aan de Lao- ne. Onbekenden braken het voertuig open en stalen er een autoradio, een fotocamera en een aantal cassettebandjes uit. Ook de heer M. V. uit het Lim burgse Odiliapeel werd slacht offer van auto-inbrekers. Zijn auto stond aan de Zeeane- moonweg. Het voertuig werd opengebroken waarna de auto- cassettespeler en een autosafe werden gestolen. Een boete die vergezeld ging van een ernstige waarschu wing. ,,U staat nu geregi streerd. Als het nog een keer gebeurt wordt door justitie uit een ander vaatje getapt. Dan komt u er niet vanaf met enke le miezerige boetetjes". Overi gens kreeg de Oosterlander vo rige week ook al zijn portie toen de politierechter in Mid delburg hem in het kader van dezelfde bekeuring een boete van 1000 gulden oplegde van wege verboden wapenbezit. Bij de zitting van het kanton gerecht in Zierikzee moest B. zich verantwoorden omdat hij in een gebied jaagde zonder dat hem daarvoor toestemming was verleend door de eigenaar. Omdat hij dat deed zonder in het bezit te zijn van een jacht acte en omdat de hond waar voor hij verantwoordelijk was losliep in het gebied en op het wild jaagde. De basis van de overtreding was het jachtgeweer dat B. on geveer vier jaar geleden van een Canadese kennis kreeg. „Ik was al twee a drie jaar be zig om de jachtacte te behalen", aldus de Oosterlander. In'af wachting daarvan ging hij op 9 oktober illegaal jagen. En dat was niet de eerste keer gaf B. toe naar aanleiding van een suggestie van officier van justitie mr C. van Ginkel. Hij legde ook uit waarom het lo- „Ik had die auto geleend van een vriendin. Toen ik er thuis mee weg reed was alles nog in orde. Mijn vriendin had de auto eerst helemaal laten na kijken omdat ze daar heel pre cies in is". Toch werd mevrouw E. enkele kilometers buiten Zierikzee al aangehouden om dat haar richtingaanwijzer het niet deed. ,,De politie wilde niet eens even samen met mij kijken wat daarvan de oorzaak was. Ik kreeg direct een bekeuring en moest gelijk doorrijden omdat er nog meer auto's in de fuik gisch was om een geweer te be waren in een hooischuur. „Als je het met de auto mee naar huis neemt en je wordt onder weg aangehouden ben je ook nog je auto kwijt". Officier van justitie mr C. van Ginkel stoorde zich vooral aan de ondeskundigheid waarmee de Oosterlander jaagde. „Uit het proces-verbaal van de jachtopziener blijkt dat de eend waarmee u werd betrapt moesten rijden die ze hadden opgesteld", aldus de veront waardigde Zierikzeese. Ze reed direct naar een benzinestation en later naar eën garage om daar tot de ontdekking te ko men dat een los draadje de oor zaak was van de storing. „Toen ik thuis wegreed was alles nog goed. Ik ben onterecht beboet. Ze hadden me een waarschu wing moeten geven", aldus de Zierikzeese. Maar de kantonrechter dacht daar iets anders over. „Waarom die richtingaanwijzer het niet deed is niet aan de orde. Het na in de lucht te zijn aange schoten en vervolgens nog een keer op de grond, nog niet dood was". De Oosterlander ontken de heftig dat hij het dier ver volgens de nek had omge draaid, zoals in het proces verbaal van de jachtopziener stond. In de auto van B. trof de jacht opziener nog een luchtbuks en munitie voor beide geweren aan. Dat werd indertijd samen gaat er om dat het ding niet functioneerde en dat u daar verantwoordelijk voor bent". Hij wees mevrouw E. er op dat de politie niet altijd soepel kan optreden. „Als er wat anders aan de hand is dan een kapot lampje vergt dat meer onder zoek. Er is niet altijd tijd om dat ter plaatse uit te voeren". Omdat hij toch rekening wilde houden met de goede bedoelin gen van mevrouw E. beperkte officier van justitie C. van Gin kel zijn eis tot een boete van 25 gulden of een dag vervangende hechtenis en de kantonrechter vonniste conform. met de aangeschoten eend in beslag genomen. Mr van Solin ge verklaarde deze goederen verbeurd en legde, conform de eis van de officier, een boete op van 450 gulden of negen dagen hechtenis. „Ik vind dat u bijzonder on sportief bent". Dat zei de kan tonrechter tegen L. A. P. uit Nieuwerkerk. De Nieuwerker- ker kwam zich uitvoerig bekla gen over alle ongemakken die het gevolg waren van het wegslepen van zijn auto toen hij op een augustus 1990 een dagje naar het strand ging. Hij parkeerde zijn voertuig op de Kampweg te Westenschouwen. Toen hij terug kwam van het strand duurde het vele uren eer hij zijn voertuig (licht bescha digd) terug had. Zijn ouders moesten uit Nieuwerkerk ko men om het benodigde geld voor de sleepkosten te bren gen. ,,U heeft een boel overlast gehad. Maar dat begon alle maal bij uzelf. U had uw auto daar niet mogen neerzetten", aldus kantonrechter van Solin ge. Zoals gebruikelijk bij een wegsleepzaak vonniste hij schuldig zonder oplegging van straf omdat de verdachte al ge noeg was gestraft vanwege de 180 gulden die hij moest beta len om zijn voertuig terug te krijgen. R. J. P. van W. uit Vessen kwam er wat beter af. Ook hij par keerde zijn auto verkeerd. Op 11 augustus 1990 in Westen- schouwen in de berm langs een fietspad. „Ik wilde hem in de schaduw zetten". De auto werd niet weggesleept, maar Van W. kreeg wpl een bekeuring. Die betaalde hij niet omdat hij van wege adreswijzigingen nooit een accept-giro ontving. De kantonrechter legde hem als nog 35 gulden boete op. „Normaal zou ik zoiets nooit doen. Maar ik werd bijna om ver gereden". R. B. uit Hoog vliet moest voor komen omdat hij op 14 augustus 1990 op de Hogezoom in Renesse tegen een auto sloeg en trapte. Het schikkingsbedrag van 90 gul den dat hij daarvoor per ac ceptgiro. kreeg opgelegd be taalde hij niet omdat hij het te veel vond. „Als ik een boete krijg moet die automobilist die zo hard reed zich ook verant woorden". Maar tijdens de zit ting was alleen het gedrag van B. aan de orde en dat werd niet goed gekeurd. „Ik vind het een onbeheerste reactie van u. Het is nooit goed om eigen rechter te spelen", aldus mr van Solin ge. Desondanks beperkte hij de boete, conform de eis van de of ficier van justitie, tot 50 gulden of een dag. „Ik rijd wel eens meer te hard. Van die boete hoef ik niets te zeggen, er is niks aan te doen". M. van den B. uit Zierikzee ac cepteerde laconiek de boete van 225 gulden of vijf dagen vervangende hechtenis. Die werd hem werd opgelegd om dat hij op 7 april 1991 op de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee 111 kilometer per uur reed ter wijl de maximum snelheid daar 80 kilometer is. De zaak van M. H. uit Goor werd aangehouden. De man zou op 30 augustus 1990 bij de kruising S7 (weg naar de Val) en de Rijksweg N-59 door het rode stoplicht zijn gereden. Hij beweerde echter dat de politie dat nooit kon hebben gezien omdat die kwam aanrijden vanuit de tegenovergestelde richting. H. staafde zijn bewe ring met een getuigeverkla- ring. Maar die was niet op de juiste manier opgesteld. Van Solinge besloot de zaak aan te houden om de verdachte in de gelegenheid te stellen dat als nog te doen. BARNEVELD - Het tienjarige jongetje Evert is na een groot scheepse zoekactie woensdag avond teruggevonden in de bos sen bij Kootwijk. De jongen maakte deel uit van een groep je pupillen van dagverblijf Groot Schuilenburg in Apel doorn dat woensdagavond een barbecue-feestje had in het Kootwijkerduin. Dit heeft de gemeentepolitie van Barneveld donderdagmorgen bekend ge maakt. UTRECHT - Het aantal wach tenden op een niertransplanta tie is dit jaar weer opgelopen, zo blijkt uit gegevens van de Stichting Eurotransplant. Eind 1990 stonden er 1.345 par tiënten op de wachtlijst, tegen 1.348 eind 1989. Maar op 30 juni 1991 was het aantal weer geste gen tot 1.379. Het aantal nier transplantaties, vorig jaar 437, bedroeg over de eerste helft van dit jaar 218. Tbt en met juni zijn 622 hoornvliezen ge transplanteerd. ZIERIKZEE - Op een septem ber is het 80 jaar geleden dat de stichting Nutstuingrond- verhuring werd opgericht. Een stichting die indertijd is opgericht door het departe ment van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Deze maatschappij richtte allerlei voorzieningen op om minder bedeelden ook mee te laten profiteren van verworvenhe den in de maatschappij. Onder andere een Nuts-kleuterschool, Nutsbibliotheek, Nutsspaar- bank. De Nutstuingrond is een van de weinige stichtingen die die tot op de dag van vandaag zijn blijven bestaan. Het be stuur van de stichting Nutstuingrondverhuring wil het feestelijke feit niet onopge merkt voorbij laten gaan. Daarom wordt op vrijdag 6 september een feestavond ge houden in het Huis van Nas sau. Na opening en welkom door voorzitter H. J. van de Zande wordt de stichting gefe liciteerd door de burgemeester van Zierikzee J. J. R M. Assel- bergs. Vervolgens vindt een ge varieerde avond plaats met zang door de Zeeuwse trouba- doer Engel Reingoudt en een tuin-kwis. Aanvang 20.00 uur Vervolg vari pag. 1 Het verhaal van Dien van den Berg en haar ergernis staat niet op zichzelf. Groepscom mandant M. P. Lenselink stelt dat er meer van dit soort sle pende conflicten spelen. Een pasklare oplossing voor een ge val als dat van dien van den Berg bestaat niet, zo bena drukt ook opperwachtmeester F. Silvius van de rijkspolitie. Hij is al meermalen bij Dien van den Berg aan huis geweest en ook de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening is bij deze kwestie betrokken. „Wij kunnen er verder niets aan doen", aldus Silvius. „Dien van den Berg heeft hulp nodig". Silvius tekent daar bij aan dat de woning naast die van Dien van den Berg eigen lijk niet geschikt is voor ver huur. Geluidsisolatie zou slechts in beperkte mate soelaas kunnen bieden want als het warm weer is gaan de ramen open. „En je kunt die mensen die daar zit ten toch ook niet verbieden om in de tuin te gaan zitten. Dat is niet reëel", aldus Silvius. „Nee, dit is volgens mij niet op te lossen". Verdraagzaamheid Geluidsoverlast hangt nauw samen met verdraagzaamheid. De een zal zich ergeren als de buren buiten muziek maken of met een groepje vrienden ge zellig zitten te kletsen. De an der stoort zich er niet aan. Bij Woningbouwvereniging Beter Wonen in Zierikzee houdt men bij de toewijzing van woningen terdege rekening met mogelijk overlast in de toekomst. Naast een echtpaar op leeftijd, waarvan men weet dat zij bij zonder prijs stellen op hun rust, zal men geen potentiële herriemaker plaatsen. „Wij proberen daar zoveel mogelijk op te letten", aldus drs. L. A. Tbnge van Beter Wonen. Bij de woningbouwvereniging komen regelmatig klachten binnen over geluidsoverlast. „Wij kunnen niet meer doen dan proberen te bemiddelen tussen beide partijen", aldus Thnge. Als de bemiddeling van de woningbouwvereniging geen soelaas biedt wordt de po litie alsnog ingeschakeld. Tbn- ge stelt dat een woningbouw vereniging over het algemeen weet waar problemen te ver wachten zijn. „Het hangt onder meer af van de bouwkundige staat van een woning. Als je bijvoorbeeld een flat hebt met doorgestorte betonvloeren en plafonds dan planbhet geluid zich heel gemakkelijk voort door die laag. Maar we probe ren er in ieder geval zoveel mo gelijk rekening mee te houden en geluidsoverlast zoveel te voorkomen". [Verwachting t/m dinsdag 13 augustus] WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht zuidwest 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht noordw. 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10 aug. Zon op 06.14, onder 21.15 Maan op 06.40, onder 21.06 11 aug. Zon op 06.16, onder 21.13 Maan op 08.08, onder 21.23 12 aug. Zon op 06.17, onder 21.11 Maan op 09.33, onder 21.39 Nieuwe Maan: 10 aug. (04.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied ten westen van de Golf van Biskaje blijft ook morgen invloed uitoefenen op ons weer. Op de noordflank van dit systeem wordt vochtige lucht en warme lucht aangevoerd en dat be tekent dat er vannacht weer op mist banken gerekend moet worden. Overdag zijn er flinke zonnige perio den en het blijft droog. Vooral in het binnenland kan het wat warmer wor den dan vandaag. Op zondag komt de bewolking van een oceaansto ring dichter naar ons toe. Maar de temperatuur blijft overdag op het ni veau van zaterdag. BRUINISSE - De apparatuur van scheepshelling Van Dui vendijk te Bruinisse is onlangs getest door de kokkelboot BZ 8 uit Bergen op Zoom. Het schip, dat in het bezit is van de firma Landa, weegt 250 ton, is 43 meter lang en 12 meter breed. Het immense schip bracht een bezoek aan de scheepshelling voor een reparatie aan het roer en een 'knip-en scheerbeurt'. De gebroeders Van Duivendijk vonden dit een ideale gelegen heid om de apparatuur van de scheepshelling te testen bij zo'n enorm gewicht. De test had een positief resultaat: alle apparatuur bleek perfect te functioneren. zierikzeescheüa nieuwsbode!! Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag. donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11-30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes ses" (t/m 4 regels) 1 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. NEELTJE JANS - Het strand heeft, zeker met het warme weer van de laatste weken, uiteraard een grote aantrekkingskracht maar menigeen blijkt ook te bezwijken voor de charmes van Neeltje Jans. Niet alleen Delta Expo trekt (veel) publiek maar een fors deel van de bezoekers maakt van de gelegenheid gebruik om het voormalige werkeiland te voet te verkennen. Zeer tot de verbeel ding spreken nog steeds de stapels stortsteen. Een ideale plaats, zo moge blijken uit bovenstaande foto. om een familieportret met zeer decoratieve achtegrond te maken. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - 'De politie is uw beste vriend'. In deze slogan moet de Zierikzeese mevrouw A. E. ernstig teleurgesteld zijn. Dat bleek uit het relaas dat zij donder dagmiddag tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee deed. De Zie rikzeese werd op 28 augustus 1990 op de Serooskerkse weg (provinciale weg tus sen Zierikzee en Haamstede) bekeurd omdat de linker richtingaanwijzer van de auto waarmee ze reed het niet deed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3