Eerste officiële optreden van nieuwe trainer VV Bruse Boys Afdelings eersteklasser SV WIK zet profclub VCV Zeeland te kijk SV Zierikzee Zomeravond schaak PV Gevleugelde Vrienden 'Rondje Walcheren' Cees van Dijk Ttiliiii Mannen De Ridder eigenlijke winnaar Club Brugge wint Super Cup Golfer Weir breekt been Horn trekt paarden terug Tweehonderd miljoen geëist van Tyson Honkballers in problemen Delgado lost Bugno af DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1991 NR 24994 7 ZÜRICH - De Amerikaanse estafetteploeg heeft tijdens de Grand Prix van Zurich het we reldrecord op de 4 x 100 meter verbeterd. Het kwartet Marsh, Burrell, Mitchell en Carl Lewis kwam uit op 37,67 seconden. ZIERIKZEE - Uitslag wed vlucht Etampes 385 km. Aan tal duiven 269. Los 7.40 uur. Eerste 12.52 uur, laatste 13.52 uur. H. v. d. Lind^ 1, 2, 6, 7, 8, 15,21, 22, 31, 33, 51, 66 (25); L. Berre- voets 3, 5, 9, 26, 40, 44 (18); H. Berrevoets 4, 12, 27, 35, 50, 54, 58, 68 (16); B. Wesdorp 10, 32, 43 (12); B. Scherpenisse 11, 20, 42, 61 (17); Berrevoets-Bruyn 13, 14, 16, 23, 46, 59, 63 (24); Joh. Pankow 17 (14); L. Heyboer 18, 45, 57 (15); C. Gieskes 19, 25, 28, 30, 64 (8); C. v. d. Hoek 24, 38, 48, 56, 62 (10); M. A. Gieskes 29, 36, 53, 65 (22); A. Romijn 34, 39, 41, 67 (14); J. Dekker en zn. 37, 52, 60 (10); L. Fonteine 49 (8); M. Kleppe 55 (10). ZIERIKZEE - Zondag 11 augustus houdt de Rijwiel Toer Club Schouwen-Duive- land weer een vrije toertocht, te weten Rondje Walcheren. Een vrije toertocht houdt in, dat men de route op eigen gele genheid kan rijden - maar ook met een groep - en men zelf het tijdstip van vertrek kan bepa len. Dit tijdstip moet deze keer wel liggen tussen 8.00 en 9.00 uur. De afstand bedraagt 150 km en men krijgt bij vertrek een rou tebeschrijving mee. Om 9.00 uur gaat er als laatste ook een materiaalwagen mee voor eventuele pechgevallen. Deelname is ook mogelijk voor niet-leden. Vertrek vanaf Den Hogen Blok te Zierikzee. BRUINISSE - Hoewel voornamelijk de eerste elftalspelers reeds een drietal trainingen in 'eigen beheer' hebben afgewerkt, is deze week pas officieel een start gemaakt onder leiding van de nieuwe trainer Cees van Dijk. De kersverse tweede klasser wordt door Van Dijk in drie fases voorbereid op het nieuwe voetbalseizoen. Dindsdag jongstleden is begonnen met fase één; het opbouwen van de basis-conditie. Middels duurloopjes, partijtjes (vier tegen vier), krachtoefeningen en tempoloopjes kwamen de paarshemden voor de eerste keer in aanraking met de werkwijze van oefenmeester Van Dijk. De tweede fase bestaat vervolgens uit het sprinten en nog meer tempolopen. Het derde en laatste stadium tenslotte wojdt benut de verschillende spelmomenten, zoals bijvoorbeeld het nemen van vrije trappen en corners, aan te leren. Vanwege voornamelijk de vakantie kende de eerste officiële training van VV Bruse Boys de enigszins tegenvallende opkomst van een vijftien-tal voetballers. De belangrijkste afwezigen waren Leo BurgersJohan Nieu- wersteeg, Harold van den Berge en Johnny van Dijke. De motivatie was echter opperbest. Zaterdag aanstaande ontmoeten de Brue- naren streekgenoot SV WIK ten behoeve van de tweede oefenwedstrijd. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Wegens onverwachte toeloop van va kantiegangers werd er maandagavond snel een klein toernooitje gehouden door de schaakvereniging Zie rikzee. Met een variatie op het Zwit serse systeem moest elke spe ler drie korte partijen afwer ken. Met een verplichte ope ning. Omdat de wedstrijdduur beperkt was kwamen vele spe lers in tijdnood. Alle schakers vonden de speelse variant op het Zwitsers systeem wel leuk en speelden geanimeerd hun partij. XXA.AaLA.AA. Een bezoeker, P. van den Borg uit Kruiningen eindigde op een gedeelde eerste plaats samen met de clubgenoot M. Krijger. Ze behaalden zes punten. H. Aangeenbrug werd derde met 5'/2 punt en J. Bom die alleen een nederlaag tegen M. Krijger moest accepteren werd de vier de in de ranglijst met 5 punten. SHEFFIELD - De politie van Sheffield vermoedt dat er tij dens de wereldstudentenspe- len in juli fraude is gepleegd. Er wordt een bedrag van 34.000 gulden (68.000 gulden) vermist. De organisatie heeft bij de po litie een officiële klacht inge diend. KERKWERVE - Ondanks het feit dat de spelers van sportvereniging WIK slechts één summiere training in de benen hadden, werd tijdens het oefenduel tegen VCV Zeeland toch een meesterlijk resultaat geleverd. De Kerkwervenaren wisten reeds na vier minuten de score te openen. De Zeeuwse broodvoetballers werden in de eerste helft zelfs nóg een tegengoal in de maag gesplitst. Ondanks de 2-7 winst voor dè eerste divisio nist kwamen de mannen van trainer Jaap de Ridder evenwel als eigenlijke winnaar tevoorschijn. SV WIK startte voortvarend te gen het bezoekende VCV Zee land. De enorm gemotiveerde Kerkwervenaren wisten zelfs reeds na vier minuten de ope ningstreffer binnen te halen. Spits Johnny Vermue sprintte in een perfecte timing op een dieptepass van mede-spelers Marco Ganzeman. De in Zierik zee woonachtige VCV Zeeland verdediger Danny Magito kon Vermue niet meer bijbenen en zag hoe hij aangeland voor kee per Pennings eenvoudig het leer onder hem doorschoof: 1-0. Slordig Het antwoord van de profs kwam pas vijftien minuten la ter. De mannen van trainer Louis Verstraaten speelden echter enorm slordig. Een op zich simpele pass kwam meer dere keren niet aan. Hierdoor kon de verdediging van SV WIK vooralsnog vrij gemakke lijk een opgezette aanval om zeep helpen. In de 20e minuut echter kwam dan toch de ge lijkmaker op het scorebord. John Alleman kreeg daarbij wel de 'hulp' van een tegenspe ler die de bal ongelukkig via het eigen lichaam achter doel man Leo van de Ouden zag ca ramboleren: 1-1. Hierna ging het bij de VCV Zeeland enigszins beter lopen en werd WIK steeds verder in de verdediging gedrongen. Via doelpunten van respectievelijk Carlo van Tour en Jan de Rijke werd vijf minuten voor de her vatting een 1-3 tussenstand be reikt. Nog voordat de kleedka mers opgezocht konden gaan worden wist SV WIK ander maal tot scoren te komen. Mid dels een kopbal was het goal- tjesdief Joost Rotte die zodoen de een alleszins dragelijke 2-3 stand tevoorschijn toverde. In de laatste minuut zorgde Jan de Rijke voor een 2-4 rust stand. Na de hervatting kwamen de inmiddels moegestreden Kerk wervenaren amper meer van de eigen helft af. Tbch kenden de rood-witten de nodige proble men met het slechten van de groen-wit opgetrokken muur van WIK'se verdedigers. Mede omdat de Zeeuwse profclub in de tweede helft enkele routi niers (onder andere Van Tour en Poortvliet) in de dug-out liet, ontbraken enkele belang rijke schijven waarlangs an ders meestentijds de aanval verloopt. Onnauwkeurig In de tiende minuut na rust ge lukte het VCV Zeeland de score weer de openen via de ex- Zierikzee spits Emiel Dorst: 2- 5. Vele gecreëerde mogelijkhe den van de bezoekers werden onnauwkeurig afgewerkt, waardoor de afdelings eerste- klasse WIK vooralsnog uitste kend het hoofd boven water wist te houden. Het letterlijk afgaan werd zodoende steeds verder naar de achtergrond verdrongen, wat in ieder geval een pluim betekende voor de Kerkwervse defensie. Via nog twee doelpunten, van Patrick Vogel en Leo Kayser, werd uit eindelijk een 2-7 eindstand be #1 Johnny Vermue op weg naar de eerste treffer van SV WIK. dat zodoende VCV Zeeland op'een 1-0 achterstand zette (Foto: Joop van Houdt). reikt. De mannen van WIK- trainer Jaap de Ridder kwa men hierdoor eigenlijk als eni ge winnaar uit de strijd tevoor schijn. BRUSSEL - Club Brugge heeft woensdagavond in Brussel voor de vijfde keer de Super Cup in België gewonnen. De bekerwinnaar versloeg lands kampioen Anderlecht na straf schoppen. Na officiële speel tijd was de stand 3-3. John Bosman werd in het Con stant Vandenstockstadion een kwartier voor het einde ver vangen door Verheyen. De van PSV overgenomen aanvaller maakte bij Anderlecht nog een voorzichtige indruk. Aan de andere kant was wel een Ne derlandse spits succesvol. Booy maakte één van de drie Brugse doelpunten. Disztle en Berkelmans maakten de overi ge treffers voor Club. Voor An derlecht waren Degryse, Nilis en Oliveira succesvol. VLAARDINGEN - Russell Weir heeft op de eerste dag van de Europese titelstrijd golf voor clubprofcssionals zijn scheenbeen gebroken. De 40- jarige prof uit Schotland voel de bij zijn doorzwaai na de af slag op de zevende hole in de Broekpolder in Vlaardingcn een stekende pijn in het linker been. Weir, die de voorgaande twee edities op zijn naam schreef, werd naar het Franciscus Zie kenhuis in Rotterdam ver voerd, waar de breuk op de fo to's duidelijk zichtbaar was. De Schot had zich de dag voor het toernooi aan het zelfde been laten behandelen. Hij is 8e tweede golfer in korte tijd die een been breekt. Eerder overkwam hot de Engelsman Boxall tijdens de British Open op Royal Birkdale. LEEUWARDEN - Cambuur heeft aanvaller De Gier van BW Den Bosch overgenomen. De spits tekende woensdag een contract van twee jaar in Leeu warden. GEESTEREN - Jos Lansink zal niet deelnemen aan het inter nationale concours hippique van Geesteren, dat van don derdag tot en met zondag wordt gehouden. Bondscoach Hans Horn, tevens werkgever van Lansink, heeft woensdag nacht zijn Optiebeurs-paarden Libero H, Gardatz, Didi en Li- berto weggehaald uit de stal len van Erve Maathuis, waar het evenement wordt gehou den. Horn nam de maatregel we gens een hoog opgelopen ruzie met oud-springruiter Jan Maathuis, sinds jaar en dag or ganisator van het CSI Twente. Lansink, onlangs voor de twee de maal derde tijdens de Euro pese titelstrijd, reageerde te leurgesteld. „Ik ben er be duusd van", zei nationaal kam pioen Lansink, die enkele ja ren geleden in Geesteren voor het eerst naam maakte. ,,Ik had graag willen rijden. Maar het is een zaak tussen de heren Maathuis en Hom. Ik kan er verder niets aan doen." NEW YORK - Miss Black Ame rika 1990/91 eist 200 miljoen gulden smartegeld van Mike Tyson. Ze heeft de eis gedepo neerd bij het federale gerechts hof van Manhattan. De schoon heidskoningin beschuldigt de zwaargewicht bokser van per verse handtastelijkheden. Het is de derde keer dat Tyson op die gronden voor de rechter gedaagd wordt. De klacht van Rosie Jones (27), vorig jaar Amerika's mooiste zwarte, valt samen met het onderzoek van een grand jury in Indianapolis naar"klachten tegen Tyson over verkrachting van een 18-jarige deelneemster aan een schoon heidswedstrijd. Beide klachten werden gemeld na de opening door Tyson van de Indiana Black Expo, een beurs voor zwarten, in Indiana polis. Jones, inwoonster van Bridgeport, Connecticut, be schuldigde de oud-wereldkam pioen van aanranding, mishan deling en vernedering. Zij werd tijdens de opening door Tyson in de billen geknepen en obsceen toegesproken. NETTUNO - Het Nederlands honkbalteam won twee jaar geleden de eerste twee duels in een best-of- five tegen Italië, maar verloor uiteindelijk de Euro pese titel. Nog steeds beschouwen de Italianen de triomf van Parijs als een mirakel. Dat Italië in eigen land in de serie een voorsprong van 2-0 neemt, is ze ker niet denkbeeldig. Na de 3-12 van woensdag in Nettuno bestonden er twijfels over Harry Koster, de startende Nederlandse werper in de tweede wed strijd. De Neptuniaan met de kwets bare rechter elleboog onder vindt hinder van zijn rug. Daardoor zou bondscoach Jim Stoeckel gedwongen kunnen zijn de pitchersrotatie te wijzi gen. Een mogelijk alternatief voor de starter in het tweede duel is Peter Callenbach, die zondag in de laatste groeps wedstrijd tegen Spanje optrad. Pijnlijke De Nederlandse honkballers, die van de resterende vier wed strijden er drie moeten win nen, om het eerste Olympische toernooi te mogen meemaken, waren na de pijnlijke neder laag behoorlijk aangeslagen. Startende werper Frans Groot besefte dat hij controle miste om de Italianen, die hem vrees den, te verrassen. Stoeckel gaf de wedstrijd ge wonnen toen Groots opvolger Werleman niet in staat bleek het pure Italiaanse slaggeweld te keren. De Amerikaan door zag het gevaar dat de combina tie van Italiaanse honkslagen en fouten van de Nederlandse defensie inhield, maar wenste niet meer werpers op te offeren aan een verloren zaak. De man die snel van pitcher pleegt te wisselen, leek van zijn geloof gevallen. Aan de 10-3 (na zes in nings) kon slechts Elio Gambu- ti iets toevoegen. Met Roberto Bianchi op de honken sloeg de catcher een homerun. Neder land bleef niet koel en beheerst in het Stadio Communale, dat pas begon te kolken toen vijf hits in de zesde slagbeurt in vijf runs resulteerden. Groot niet en zijn velders zeker niet. Michael Crouwel, die om zijn prestaties in de hoofdklasse werd gekozen, is van slag zodra hij pitchers uit den vreemde treft. Ook in de eerste ontmoe ting, tegen Italië zweeg zijn knuppel; tijdens het toernooi sloeg hij 1 uit 12. Bovendien 'blijkt hij zich op het derde honk - een positie die hij bij Ni- cols nooit speelt - allerminst zeker voelt. BELGRADO - De Joegoslavi sche voetbalcompetitie zal dit seizoen worden gespeeld zon der clubs uit Kroatië. Een laat ste poging tot het vinden van een compromis over deelne ming van de betreffende teams mislukte woensdag. BURGOS/LINCOLN - Pedro Delgado heeft een claim gelegd op de eindoverwinning in de Ronde van Burgos. De Spanjaard nam woensdag op de voor laatste dag de leiderstrui over van de Italiaan Bug- Delgado werd leider door winst van de Banesto's in de ploegentijdrit over 43 kilome ter. Bugno eindigde met zijn ploeg als derde, op 2 minuut 15 achter Banesto. De PDM-ploeg met Erik Breukink als kopman werd elfde, op bijna zeven mi nuten na Delgado. De ploeg was verzwakt door het uitval len van Jakobs en Durst op de tweede dag. Zevende overwinning Museeuw heeft zijn zevende overwinning in dit seizoen be haald. En zijn eerste als ge trouwd man. De 26-jarige prof uit Oostende won woensdag de tweede etappe in de Ronde van Engeland. Hij was de snelste in de sprint van de kopgroep van zeventien man. Museeuw duw de zijn voorwiel een fractie eer der over de streep dan Adri van der Poel. Museeuw trad vier dagen gele den in het huwelijk. Ploeglei der Vandcnbroucke gaf hem vrij tot de volgende ochtend half zeven. Tben stond hij op de kade van Zcebrugge voor de oversteek naar Engeland. Woensdag behoorde hij met plocgmakker Redant tot de kopgroep. Hij gaf Redant op dracht zich te sparen voor de eindsprint. ,,Op 500 meter voor de streep zag ik dat hij het niet zou redden. Ik schreeuwde dat hij moest doorgaan. Ik kwam precies op tijd. Was net even sneller dan Van der Poel." Phil Anderson werd achtste en be hield de leiderstrui.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7