Bruse commissie verdeeld over reconstructie van Molenstraat DE HOEVE AAN DE LINGE Bruce Willis als Hawkins in film Verkoeling op het strand... Commissies: Eerst de mening van de bewoners horen Diefstal Mercedes Aanrijding op Vroonweg Inbraken in auto's Zakkenroller in Bruinisse In de Concertzaal 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Eerst eens horen wat de bewoners van de Molenstraat ervan denken en dan geven wij onze mening pas. Dat was de strekking van de discussie tijdens de vergadering van de commissie openbare werken van de gemeente Bruinisse over de gemeen telijke plannen voor reconstructie van de Molen straat. getast zou willen laten. Als die bomen zouden verdwijnen, zo stelt het college, zou dat het ka rakter van de Molenstraat aan tasten. De bewoners van de Molen straat hebben bij de gemeente geklaagd over te hard rijdend verkeer in hun straat. Mede naar aanleiding van die klach ten zijn door de gemeente plan nen ontworpen ter verbetering van de inrichting van de straat. In wat plan A genoemd wordt wordt uitgegaan van het ver wijderen van de bestaande bo men en een andere indeling van de straat. Parkeervakken Afwisselend aan beide zijden van de straat zouden parkeer vakken gerealiseerd moeten worden. Aan het einde van die verschillende parkeervakken zouden dan weer nieuwe bo men geplant moeten worden. In wat als plan B betiteld wordt wordt eveneens uitge gaan van verwijdering van de huidige bomenrij. Het verschil met plan A is dat men er hier van uitgaat dat er slechts aan één kant van de straat, de west zijde, parkeervakken aange bracht zouden kunnen worden. Beide plannen kunnen, als het aan het college ligt, ook uitge voerd worden zonder dat er bo men gerooid hoeven te worden. Het college spreek geen voor keur uit voor plan A of plan B maar stelt wel dat zij het liefst de bestaande bomenrij onaan- De discussie tijdens de verga dering van de commissie open bare werken spitste zich toe op de vraag of het al dan niet ge wenst is om de bestaande bo menrij te rooien. SGP/RPF/ GPV-vertegenwoórdiger L. J. van de Bos was, als enige, dui delijk in zijn commentaar. Wat hem betreft kunnen de bomen zonder meer gerooid worden. Veel dol mee Hij stelde dat veel bewoners van de Molenstraat klagen over de bomenf in hun straat. De tegels van het trottoir wor den door de wortels van de bo men opgelicht waardoor het pad zeer hobbelig wordt en tij dens de bloeiperiode van de bo men regent het volgens Van den Bos besjes die vervolgens ook naar binnen gelopen wor den. ,,De mensen hebben er een hoop dol mee", aldus Van den Bos. ,,En nu hebben we de kans om die bomen te rooien". Burgemeester A. Vogelaar liet weten dat het college wat meer waarde hecht aan de bomen in kwestie. ,,Het zou jammer zijn als die bomen gerooid zouden moeten worden", aldus de Bru se burgervader. Hij haastte zich daaraan toe te voegen dat ook in de optiek van het colle ge uiteraard de verkeersveilig heid in de Molenstraat de hoog ste prioriteit heeft. Hij voegde daaraan toe dat het voordeel van de bomen in kwestie weer is dat ze 'optisch versmallend' werken. Met an dere woorden: omdat er bomen staan lijkt de staat smaller en zal men minder snel geneigd zijn hard door de straat te rij den. J. S. Wiebrens (CDA) schaarde zich achter de burge meester. „Zouden die bomen nou wegmoeten omdat de men sen er een paar weken per jaar last van hebben", zo vroeg hij zich hardop af. Verkeersveiligheid voorop Algemeerf Belang-woordvoer- ster M. C. Maaskant-Okkerse liet zich niet uit over de vraag of de bomen al dan niet gerooid dienen te worden en vervangen door andere. „Maar wat ons be treft staat in ieder geval de ver keersveiligheid voorop", aldus mevrouw Maaskant. Commissielid Chr. van den Berge (Lijst van de Velde) ont hield zich van commentaar op de kwestie. „Ik wil liever eer ste de mening van de bewoners horen", aldus Van den Berge. De kwestie kwam ook de orde gisteravond tijdens de vergade ring van de commissie finan ciën van de gemeente. SGP/RPF/GPV-vertegenwoor diger G. E. Houtekamer maak te van de gelegenheid gebruik om de woorden van fractiege De bomen aan de Molenstraat; een heet hangijzer. (Archieffoto). Door MIEN VAN 'T SANT 43 Enfin! Als Reina er haar zinnen op gezet heeft, moet ze er maar vrede mee hebben. Wel echt iets voor Leo. Na de dagen, die de volle mens in hem opeisen, de eenzaamheid en de stilte van een huisje in het bos. Ze moet even lachen. Al zou zij nu nog zo moe zijn, ze zou meer uitrusten van een avond naar de schouwburg of een tintelend ge sprek met een geestige en innemende man dan met wat haar schoonzoon prefereerde. Toch neemt ze alles goed in zich op, noteert de maten en is in haar verbeelding al bezig alles hier in te richten. Och! Ze kan best nog wat missen. Nu 'Zon rondom' een meer mo derne aanblik oplevert, zijn er nog veel meer onnodige meubels, die er geen plaats kunnen vinden. Sterk zijn ze in ieder geval. Eventuele kinderen van haar dochter kun nen er rustig op ravotten. 'Je bent toch niet moe?' informeert ze, als ze in een gezellig hotel in Doorn achter een uit smijter zitten. 'Helemaal niet! Ik ben alleen maar op nieuw verrukt over Leo's aankoop. Waarom dacht je dat ik moe zou zijn?' 'Je toestand? Het zou toch kunnen'. 'Ik voel me met de dag beter'. 'Gelukkig! Ik wilde namelijk nog een paar boodschappen in Utrecht doen. Heb je zin?' 'Altijd! Ik ben er in lang niet geweest. Is het voor 'Zon rondom', dat je iets veroveren moet?' 'Niet direct! Misschien als ik iets zie Maar ik wil een nieuwe regenjas kopen en wol om straks, als de avonden langer wor den, te gaan breien'. 'Voor jezelf? Ik deed het nooit. Hoeveel jumpers en twinsets heb je nu al gebreid, die je stuk voor stuk toch niet echt mooi vindt'. Dien schiet in de lach. 'Dit keer niet voor mezelf. Voor mijn eerste kleinkind. Kies jij de wól en de patronen maar uit'. Reina's ogen drukken verwondering uit. 'Meen je dat, moeder?' 'Vanzelfsprekend. Waarom vraag je dat?' Even aarzelt Rina. Dan zegt ze vlug: 'Om dat toen je bij me was en ik vroeg of je er blij mee was een kleinkind te krijgen, je een direct antwoord ontweek'. En om wat ze gezegd heeft een beetje minder scherp te doen klinken: 'Je zou de eerste en enige niet zijn, moeder. Later, als je er meer hebt, als ze je gaan kennen, kunnen een massa groot moeders zich het niet meer voorstellen'. 'Ik was vanzelfsprekend een beetje over rompeld. Praat er nu maar niet meer over'. En het laatste slokje koffie nemend: 'Ben je ook zover? Dan gaan we opstappen'. Dat Reina's vraag haar moeder toch wel iets gedaan heeft, merkt ze al héél gauw. In de zaak, waar ze regenjassen aan het passen is en een nogal opvallend rode haar lokt, vraagt ze ineens: 'Zeg eens eerlijk, Reina? Tb jeugdig voor een grootmoeder in spé? An ders neem ik die bruine maar'. 'Het staat je geweldig', zegt Reina naar waarheid. 'Alleen in het dorp val je er wel mee op natuurlijk. Of je bent er in no ti me op uitgekeken'. 'Dus niet te kinderachtig?' En zonder het antwoord af te wachten: 'Dan neem ik hem. 'Als ik er inderdaad op uitgekeken ben, mag jij hem erven'. Voor het kopen van de wol schiet haast geen tijd meer over. Dien de Jong ziet als ze op de Oudegracht lopen zo'n dot van een schemer lamp, dat ze niet nalaten kan de winkel bin nen te gaan. Mét alle gevolgen van dien. Be halve de schemerlamp koopt ze nog een stel mimitafeltjes en een leren poef, die het zo geweldig bij het open haardvuur doen zal straks. Maar dankzij haar onvermoeibare .aard, komt de aankoop van de wol toch ook nog voor elkaar. Op de terugrit vraagt ze zelfs aan haar dochter: 'Rijd je niet even mee naar 'Zon rondomDan kun je vast zien hoe er ge werkt wordt. Des noods bel je Leo op, dat je bij mij blijft slapen. Allicht vind ik morgen wel een paar uur, waarin ik je tot Rotter dam kan brengen'. (wordt vervolgd) noot Van den Bos te onderstre pen. „Zoals het trottoir er daar nu bij ligt is het gewoon onvei lig", aldus Houtekamer. Zowel Lijst van de Vélde-woordvoer der J. L. Kempe als Algemeen Belang-vertegenwoordiger Ph. van de Velde lieten weten eerst de uitkomst van de volgende week te houden hoorzitting over de plannen af te willen wachten. I Deestraat Kempe wees er nog op dat er zijn insziens ook in de Dee straat sprake is van te hard rij dend verkeer. „Daar zitten de bewoners ook met problemen", aldus Kempe. Minder moeite had men in de commissies met het voorstel van het college om ook de Dorpsweg aan te pak ken. Het is de bedoeling dat daar een tussenberm wordt aangelegd om rijbaan van fietspad te scheiden. Verder zou de rijbaan versmald dienen te worden terwille van de verkeersveiligheid. Ook hier is sprake van een plan A en een plan B. In plan A wordt uitgegaan van een beplante tussenberm terwijl volgens plan B voorziet in een verharde tussenberm. De voorkeur van het college gaat uit naar een groene tussenberm. Het is ook de bedoeling dat de verzakte rijwielpaden langs de Dorps weg worden opgeknapt. Om verschillende redenen is de aanpak van de Dorpsweg uit gesteld tot 1992. Met dat uitstel had men noch in de commissie openbare werken noch in de commissie financiën proble men. BROUWERSHAVEN - In de nacht van maandag op dinsdag werd in een vakantiepark in Den Osse bij Brouwershaven een auto gestolen. Het was een blauwe Mercedes 250 D ter waarde van 60.000. gulden. De auto is van F. N. uit Hoek van Holland. Het kente ken is TX-91-HS. Iedereen die de auto ergens ziet wordt ver zocht contact op te nemen met de politie. Tblefoon 01110-14055. RENESSE - Op de Vroonweg te Renesse botsten woensdag morgen twee personenauto's op elkaar. Het ongeluk gebeurde om on geveer 11.30 uur toen A. van D. uit het Brabantse plaatsje Zee land met zijn personenauto vanaf een parkeerterrein de Vroonweg opreed. Hij zou daarbij C. M. uit Middelburg niet hebben opgemerkt die met zijn personenauto over de Vroonweg reed. Het gevolg was een aanrijding waarbij beide auto's behoorlijk werden be schadigd. Niemand werd ge wond. BRUINISSE/RENESSE Maandag en dinsdag werden op drie lokaties auto's openge broken. In de nacht van maandag op dinsdag sloegen dieven hun slag op het parkeerterrein aan de Hageweg te Bruinisse. Zij braken de auto van P. E. uit het Duitse Iserlohn open en stalen daaruit tien eurocheques en autopapieren. Een nacht later; van dinsdag op woensdag werd aan de Laone te Renesse de auto van J. K. uit Havelte opengebroken. Er werd niets gestolen maar de braak veroor zaakte de nodige schade. Ook van de camper van J. van L. uit Helmond werd een ruitje kapot geslagen terwijl er niets werd ontvreemd. De camper stond aan de Jan van Renesseweg en de schade is 250 gulden. BRUINISSE - H. B. uit het Duitse Weitingen werd maan dagavond slachtoffer van een zakkenroller. Tbrwijl de Duitse toerist op een terrasje op het Centrumplein van een vakantiepark te Brui nisse zat werd zijn portemon nee uit zijn broekzak gestolen. Er zat ongeveer 250 gulden aan contant geld in plus een aantal persoonlijke papieren. Vrijdag 9 augustus NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.02 uur Wilby, de schapen does, Amerikaanse Walt Dis- neyfilm 17.30 uur Journaal. 17.35 uur De tuin van Eden, na tuurserie. 18.25 uur Medeklinker, Gospel songs. Herh. 18.49 uur De roze panter, teken film. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Kerkepad, toeristi sche routes langs kerken. Van daag: Mechelen. 19.46 uur Puzzelkampioen, quiz. 20.17 uur Funny face, Ameri kaanse speelfilm. 22.09 uur Spiegels, praatpro gramma. 22.50 Cop rock, Amerikaanse politieserie. 23.34 uur Opmaat, Christiaan Ingelse, orgel vanuit de Eiisebi- uskerk te Arnhem. 23.48 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Kijk TV, populair we tenschappelijk programma. Presentatie: Wubbo Ockels. Herh. 18.00 uur TROS Aktua in be drijf, informatieve serie over verschillende bedrijfstakken in Nederland. Vandaag: De kermisbranche. 18.42 uur Tik tak, Belgische kleuterserie. 18.53 uur Avonturen van de zwarte hengst, jeugdserie. 19.18 uur en blaffen kan ook, 6-delige serie over 12 hon denrassen. Afl.: De Sint Ber nard en de Newfoundlander. 19.30 uur Dear John, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 14. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Op goed geluk, spel- programma gepresenteerd door Carry Tefsen. 21.13 uur De TV Dokter, medi sche tips door dr. Ferdinand Zwaan. Herh. 21.14 uur America funniest home video's, thuis-video's ge presenteerd door Bob Saget. 21.40 uur Allo allo, Engelse co medyserie. Afl. 5. 22.13 uur In the heat of the night, Amerikaanse misdaad serie. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 uur Studio sport, samen vatting van het Amsterdam- toernooi en het Rotterdam AD- toernooi. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Sesamstraat. 19.33 uur Studio sport. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Met de prijs voor ogen, Amerikaanse documen taire serie. Afl. 6. 21.10 uur Zomerjazz bij de NOS: Jazz messengers, optre den van Art Blakey's Messen gers in Parijs, 1959. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio sport jour naal., 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie. 23.05 uur Hupfendes Fleisch, Duitse speelfilm. BRT 1 17.25 uur Nieuwskrant. 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 161. 18.05 uur Samson. 18.10 uur Haydaze, 12-delige Australische jeugdserie. Afl. 10. 18.35 uur Mooi en meedogen loos (The bold and the beauti ful), Amerikaanse serie. Afl. 225. 18.58 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Mededelingen. 19.24 uur Sla je slag, spelpro- gramma gepresenteerd door Geert Hoste. 19.28 uur Programma-over zicht. ^9.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De wonderjaren (The wonder years), Amerikaanse comedyserie. 20.30 uur Weekendfilm: Tijden van onverschilligheid, 2-delige Italiaanse tv-film. Deel 1. 22.15 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag en sport. Aansl. Kwislijn. 22.50 uur Dame Edna. Dame Edna Everage ontvangt Pa trick Lichfield, Jerry Hall en Charlton Heston. 23.30 uur Een jaar in Vietnam (Tour of duty), Amerikaanse serie. Afl.: Necessary end. 00.15 uur Coda, Myriam van Hee leest voor uit eigen werk. Vandaag: Wat geweest is BRT 2 19.00 uur Programma van de Christen-Democratische om roep. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Goden uit het Oos ten, documentaire serie. 20.55 uur Concert met muziek van Mozart. 2-delig concert door het Symfonie-orkest van de Oostenrijkse Televisie. 21.35 uur Abdijen der Lage Landen, 11-delige documentai re serie. Afl. 6. ZIERIKZEE - In de Concertzaal te Zierikzee draait zaterdag: 10 en zondag: 11 augustus om 20.00 uur de rolprent Hudson Hawk met in de hoofdrol Bruce Willis. Eddie Hawkins (Willis) komt na tien jaar vrij uit de roem ruchte Sing Sing gevangenis en neemt zich voor nooit meer zijn inbrekerskwaliteiten te zullen aanspreken. Het wordt het door een steenrijke en overdre ven modieuze Darwin en Mi nerva Mayflower echter niet gemakkelijk gemaakt. Hawkins moet onder dreiging, dat zijn beste vriend Tbmmy anders de dood zal vinden, toen weer op pad. Hij moet een drie tal collectors-items van Leo nardo da Vinei stelen. Die heeft het exentrieke duo echter voor weinig goeds belovende plannen nodig. Eddie Hawkins moet dus een einde maken aan de snode plannen van het duo en ondertussen - omda hij toch bezig is - moet hij de wereld nog even redden. AMSTERDAM - De overheid dreigt miljarden guldens mis te lopen door de verjaring van verhaalsvorderingen op ver vuilers van grond. Die waar schuwing spreekt de jurist mr. J. de Boer uit in het Neder lands Juristenblad van deze week. De Boer is raadsadvi seurbij de strafafdeling Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) van het ministerie van justitie. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee zaterdag 10 aug. 20.00 uur zondag 11 aug. 20.00 uur ALKMAAR - Gemeenten kun nen vernielingen aan scholen aanzienlijk beperken door het bouwen van woningen, waar van de bewoners het schoolge bouw kunnen zien. RENESSE - Hoewel volgens De Bilt, Pelleboer en anderen gisteren een fiks onweer, gepaard gaan de met flinke regenval boven Schouwen-Duiveland had moeten losbarsten bleef het droog. Droog en warm op Schouwen-Duiveland Vakantieland. De recreant zocht het strand dan ook weer mas saal op in een poging daar enige verkoeling te vinden. De zonaanbidder op de foto pakt het wel heel drastisch aan. Comfortabel gezeten, voorzien van waterkoeling, leest hij z'n krantje (Foto Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4