Ouders en kinderen vermaken zich opperbest bij circus Renz Trendsfjiir Visserijdagen en braderie met gevarieerd programma Drie Lekker Laat naar Bed-Avonden AUTO STRIPPING 9 en 10 augustus in Colijnsplaat Mede werkers Veelzijdig circus te gast in Ouddorp I WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 9 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; 01870- 2625. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; 01873- 1977. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Woensdag 7 augustus Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Love Evening. Vrijdag 9 augustus Middelharnis Braderie en vrijmarkt van 13.00 tot 21.00 uur. Geen detail handel. 17.00 uur: TROS Pop formule drive-in show met be kende disc jockey. Behendig heidswedstrijd met tractoren. Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Caribian Night. Zondag 11 augustus Oude-Tonge Zomerdansfestival in De Grut- terswei. Van 10.00 tot 24.00 uur. Voorrondes overdag, 's Avonds gala-avond met halve-finales. Tevens demonstratie Neder landse kampioenen professio nals ballroom: Wim Feddema en Marja de Geus. Woensdag 14 augustus Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Surprise Night. Vrijdag 16 augustus Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Beach Party. Woensdag 21 augustus Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Love Evening. Vrijdag 23 augustus Ouddorp Bar-discotheek De Kreek, spe ciale avond: Late Summer Eve ning. Tot en met 13 september Middelharnis Kunstexpositie Delta 2 in ge meentehuis, op werkdagen van 09.00-16.30 uur. T/m 23 september Middelharnis Expositie Kijk op de Delta. Ge meentehuis. Tijdens kantoor- SCHOUWEN-DDIVELAND iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot en met 9 augustus Burgh Expositie werk Hetty de Wette, Saskia Eggink en Dianna Bak ker in Hervormde kerk. Tbe- gankelijk van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Tot en met 10 augustus Zierikzee Expositie Kunstnijverheid. Grote Kerk. 10.00 tot 17.00 uur. (Behalve zondags). Tot 11 augustus Zierikzee Expositie Elly den Engel- se/Marian van Puyvelde in De Eenhoorn. Dagelijks (m.u.v. zondag), tussen 10.30 en 16.30 uur. Tot en met 24 augustus Burgh-Haamstede Expositie klederdrachten en mutsen in De Bewaerschole, dagelijks (met uitzondering van zondag) van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens braderiedagen ook van 10.00 tot 12.00 uur. Goes Expositie Zeeuwse Schetsen door Henri en Maurice Seghers uit Antwerpen, museum voor Zuid- en Noord-Beveland, dins dag tot en met vrijdag 11.00- 17.00 uur, zaterdag 11.00-16.00 uur. Augustus en september Zierikzee Expositie schilderijen N. Ne- lisse-Jumelet. Corneliastich- ting. Van 10.00 tot 17.00 uur. Goes Expositie Op Water Gebouwd, Vesten van Goes, dagelijks ge opend. Woensdag 7 augustus Burgh-Haamstede 18.30-21.00 uur campingvoetbal Burgh-Haamstede. 10.00-17.00 uur Zeekajakken. Strandpaviloen De Schaag. 19.00 uur Excursie door het slotbos en de Zeepe duinen (in formatie bij VW-Burgh- Haamstede). Renesse 9.00-13.00 uur weekmarkt. Kerkkring. 19.30 Theater Robhetty. Schel penterrein. Zomeravondconcert. Musicon- fetti. Hervormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 6 augustus Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond. Schouwenbank 111. 20.00 uur. Burgh-Haamstede 18.30-21.00 uur Campingvoet bal Burgh-Haamstede. Sport park van Zuijen, Leliëndale- weg, Burgh. 19.30 uur Trimloop kinderen (2,5 km). 20.00 uur Trimloop (3,3/6,6, of 9,9 km). Inschrij ving bij de kerk. Renesse 19.00-21.00 uur volleybaltoer nooi. Inschrijving bij VVV- Renesse. Strandpaviljoen De Zwaluw. Vrijdag 9 augustus Burgh-Haamstede 18.30-21.00 uur Finale camping voetbal Burgh-Haamstede. Sportpark van Zuijen, Leliën- daleweg, Burgh. 14.00-17.00 uur bodyschmink. Strandpaviljoen De Zandsnor. Renesse 12.00-17.00 uur Zeekajakken. Strandpaviljoen De Branding. 17.00-19.00 uur Gezinsactivitei ten. Kerkring. Zaterdag 10 augustus Burgh Folkloristische Dag. Kerk straat en Burghse Ring. Vanaf 10.00 uur. Burgh-Haamstede Body-building evenement. D^ Schutse. 19.00 uur. Folkloristische dag. Samenkomst Comité Gemeen tehulp Israël in De Burght. 20.00 uur. Renesse 12.00-14.00/15.0-17.00 uur Strandspelen. Strandpaviljoen De Schorpioen. Play-backshow Sing a song. Kerkring. Vanaf 20.00 uur. Zondag 11 augustus Renesse 12.00-14.00/15.00-17.00 uur Strandspelen. Strandpaviljoen De Zwaluw. Maandag 12 augustus Burgh-Haamstede 10.00-16.00 uur Springkasteel en kinderspelen. Strandpavil joen De Zandsnor. Haamstede Maandagavondzang. Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Renesse 12.00-17.00 uur Zeekajakken. Strandpaviljoen De Schorpi- Dinsdag 13 augustus Burgh-Haamstede 19.00 uur Lachspektakelshow met Bassie en Adriaan. Dorps huis De Schutse. Voorverkoop adres VVV-Bürgh-Haamstede. Renesse 15.00-17.00 uur Slagbal met hindernissen. Inschrijven bij VVV-Renesse. Woensdag 14 augustus Burgh-Haamstede 19.00 uur Excursie door het slotbos en de Zeepe duinen (in formatie bij VW-Burgh- Haamstede). Renesse 09.00-13.00 uur weekmarkt. Kerkring. 12.00-17.00 uur Zeekajakken. Strandpaviljoen De Loze Vis sers. 19.30 uur Theater. Schelpenter rein. Zomeravondconcert. Orgel klanken. Hervormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 15 augustus Burgh-Haamstede 10.00-17.00 uur Ringpromotie. Gezellige braderie met diverse activiteiten. 14.00-17.00 uur Bodyschmink. Strandpaviljoen De Zwaluw. 19.30 uur Trimloop kinderen (2,5 km). 20.00 uur Trimloop (3,3/6,6 of 9,9 km). Inschrijven bij de kerk. Renesse 19.00-21.00 uur Volleybaltoer nooi. Inschrijven bij VVV- Renesse. Strandpaviljoen De Zwaluw. 17.00-19.00 uur Survival rope course. Bij de Kerkring wordt een touwcircuit uitgezet. Vrijdag 16 augustus Renesse 12.00-17.00 uur Zeekajakken. Strandpaviljoen De Zwaluw. 17.00-21.00 uur Avondmarkt. Kerkring. Advertentie reclame uitgeb. ass. v.a. 5,75 Middelharnis. Tel. (01870) 63 66 Goes. Tel. (01100) 3 25 70 COLIJNSPLAAT - Tijdens de Visserijdagen en de braderie die op vrijdag 9 en zaterdag 10 augustus in Colijnsplaat worden gehouden kunnen de bezoekers op het gemak kennismaken met een zeer gevarieerd programma. Zodra men het dorp binnenkomt is er de braderie in de Voorstraat. Op de rommelmarkt die wordt gehouden nabij de Nederlandse Hervorm de kerk worden te kust en te keur goederen aangebo den. Vanzelfsprekend is er ook een kinderbraderie. Via de braderie met zijn gezel lige terrassen kan men naar het havenplateau, waar diverse attracties staan opgesteld, waarna men al wandelend on gemerkt op de Vissershaven te recht komt. Op vrijdag vindt daar de traditionele visver- koop voor bezoekers plaats. Het leuke daarvan is dat de geïnteresseerden in de visaf- slag zelf de mijnklok mogen bedienen. Exposities Weer buiten op de haven ziet men tussen de moderne sche pen een oud en antiek vissers schip (hoogaars) afgemeerd dat een bezoekje waard is. Een eindje verderop bij de jachtha ven ligt het Dorpshuis De Brug waar een tweetal exposities wordt gehouden. Gerard de Fouw toont de bezoekers zijn grote verzameling oude dorps gezichten en taferelen. Tb sa men met zijn uitleg laat hij het Colijnsplaat van vroeger herle ven. Nellie den Engelsman, die regionaal en nationaal stilaan bekendheid geniet exposeert onder meer aquarel, vervaar digd met een speciale techniek, waardoor zij naam heeft ver worven. Voor beide exposities is de toegang gratis. Op vrijdagmiddag houden de ^■ingrijders met originele Zeeuwse trekpaarden een wed strijd op de oude haven. Dit al les wordt omlijst met levende muziek en een Jazzband op de braderie, 's Zaterdags loopt het hele programma verder. De plaatselijke Brassband Wilhel- mina en minirettes De Belle fleuren openen 's morgens de feestelijkheden met een rond gang. Oude en antieke tracto ren zijn ook van de partij. Zij spelen een wedstrijd en een vast programmapunt is show rijden. Rondvaart Een rondvaart met de vissers vloot op de Oosterschelde is elk jaar weer een ware beleve nis voor grote en kleine bezoe kers. De tocht is gratis, maar er wordt op eigen risico meegeva- ren. De vloot ligt 's avonds ver licht en versierd in de haven. Dit levert een uniek en sfeervol beeld op. Op de haven wordt gratis vis gebakken uitge deeld, terwijl het promotie team van de Visserijdagen en braderie iedereen vergast op Hapjes-uit-Zee. OUDDORP - Hoewel het met de bouw van de be nodigde faciliteiten wat tegenzit, werken de oprichters van Radio Goeree achter de scher men keihard aan de toe komstige programme ring van dit lokale sta tion. Men is dan ook naarstig op zoek naar medewer kers/medewerksters cn technici voor de volgen de programma's'. Ont- bijtshow op zaterdag, Radio Goeree sport, Lo ve theme, In the picture, diverse muziekprogram ma's, een jongerenpro gramma; actualiteiten programma's, een vrou wen magazine, klassieke muziek en een 65-plus programma. Indien er interesse be staat of als men meer wil weten over de prögram- ma's, dan kan er vrijblij vend gebeld worden met de programmaleider van Radio Goeree, Mart Vrocgindewcy (01879 2734, bij voorkeur in de avonduren). OUDDORP - Tijdens twee voorstellingen kon de bevolking van Ouddorp en om geving genieten van het veelzijdige Nederlands Nationaal Circus Herman Renz Junior. Het circus met haar tachtigjarige circustraditie toonde in samenwerking met het Tsjechisch Staatscircus aan groot en klein hun kunnen en bezorgden een ieder zo een overgetelijke avond. Er was vanalles te zien: roofdieren, luchtbal- Jet, clowns, exotische dieren, jongleurs, illusionisten, olifanten, vrijheidsdres suur, antipode en ladderbalans. De openingsact waren de gemengde roofdieren van Ludmïlla en Frantisek Strnad van het Tsje chisch Staats Circus. (Foto: Joop van Houdt). Van verre kon men het al zien; het circus was in Ouddorp. Twee tenten, één kleine en een grote in vrolijke kleuren sta ken duidelijk af tegen het vlakke landschap tegenover camping De Klepperstee, die haar evenemententerrein ter beschikking had gesteld van het veertig man tellende circus. Niet geheel zonder doel, want in verband met het vijfentwin tigjarig bestaan van deze cam ping was er de dag na de open voorstelling ook nog een geslo ten voorstelling. Een voorstel ling speciaal voor alle gasten van De Klepperstee om zo op vrolijke wijze het jubileum van de camping in te luiden. Geschiedenis Arnold Nicolaas van de Vegt een geboren Rotterdammer, ge boren in 1883, begon in 1911 een circus. Op pad met een kiosk, een houten konstruktie met zeilen dak en plaatsbiedend aan driehonderd toeschouwers. Centraal in het programma stonden de paardendressuren met verschillende ras*sen. Te genwoordig is het paard nog steeds een vast bestanddeel in het circusprogramma. Eind jaren dertig draagt hij de zaak over aan zoon Herman. Samen met zijn kinderen Han- nie, Paul en Arnold brengt hij begin jaren vijftig een spekta- culaire show onder de naam Tbxas Mescal Cowboy's. Een nummer met lassodraaien en messenwerpen dat tot in de tachtiger jaren regelmatig in het progamma, te zien was. Zoon Arnold neemt in 1974 het bedrijf over, samen met zijn vrouw Marina en is het de der de generatie die met het circus door Nederland reist. Door het aantrekken van de Duitse fa milie Frankello met olifanten krijgt het bedrijf een internati onaal tintje. Resultaat Na maandenlange voorberei dingen en een winter hard wer ken werd de bezoekers een pro gramma van twee en een half uur aangeboden. In totaal werkten er zo'n veertig mensen voor en achter de coulisen aan zestien acts. Alle artiesten wer den ingeleid en voorgesteld aan het publiek door de klein ste spreekstalmeester van Eu ropa, Anneke Steijvers. Zij werkt al vijfentwintig jaar bij het circus. Haar twee kinde ren Milko en Brenda zijn gebo ren in het circusleven en wer ken beiden ook in het Renz cir cus. Milko als de kleine clown die tijdens de voorstelling voor de nodige lachsalvo's zorgt en Brenda die hem bij zijn vlie gende keuken act met zwaaien de borden assisteert en tevens samen met haar echtgenoot Ro bert Ronday voor de illusio nistenshow zorgt. Van alle markten thuis Opvallend is dat alle artiesten van Circus Renz meer dan één act verzorgen of in ieder geval hun medewerking verlenen aan een collega-artiest wan neer dat nodig is. Ze lijken van alle markten thuis. Vooral de Tsjechische artiesten blinken uit in hun veelzijdigheid. De kleine Tsjechische Miss Petra verzorgt een optreden in lucht ballet aan het touw en enkele optredens later verschijnt ze weer met een groep andere ar tiesten om een acrobatisch ge varieerde 'clowns-act' ge naamd Charivari te verzorgen met de Kaiser Troupe en clown Milko. Alle nummers deze avond wer den muzikaal begeleid door het vier man sterke circusor kest onder leiding van Wilbert. Veel te lachen Circus Renz doet haar best om het haar publiek naar de zin te maken. En dat lukt haar. In het programmaboekje staat de in leiding dat het circus moet spe len en blijven bestaan zolang iedereen in z'n hart een beetje humor en kinderlijk gevoel blijft bewaren. Een uitgangs punt waar het circus grote waarde aan blijkt te hechten. Van de zestien nummers heb ben er zeven een komisch ka rakter. De één wat meer dan de ander, maar er wordt duidelijk een aanval gedaan op de lachspieren. In het nummer van Milko en zijn zus Brenda wordt er ook een aanval gedaan op vermo gen om de adem in te houden. Lukt het Milko om dertien bor den tegelijk te laten draaien op •dertien stokje^? Publieke hulp Ook medewerking van het pu bliek werd niet uit de voorstel ling gelaten. Allereerst werd een man uit het publiek ge vraagd voor zijn medewerking aan een nummer van de Oostenrijkse clown Christian. Deze blonde, grappig Neder lands sprekende clown ver maakte het publiek tussen en kele optredens door als iets moest worden op- of afge bouwd en voorbereid. Bij het illusionistennummer van Brenda en Robert Ronday werd ook de medewerking ge vraagd van iemand uit het pu bliek, tot teleurstelling van sommigen weer dezelfde man als bij het clownsnummer, maar toch vond men het niet minder mooi en wonderlijk wat door dit echtpaar werd ge toond. Het door midden zagen van Brenda Ronday door echt genoot Robert werd met een heuse kettingzaag nog eens ex tra overtuigend gemaakt. Ook het doorspiesen met sabels en doorklieven met stalen platen van Brenda werd met spanning gevolgd. Then de man uit het publiek echter zonder het zelf te merken van zijn jasje werd ontdaan door Brenda die met haar handen geketend stond en ook nog het jasje aanhad was iedereen helemaal overtuigd van hun kunnen. Er waren ook verschillende dierenacts. Wat is een circus tenslotte zonder dieren? Het Tsjechische echtpaar Ludmilla en Frantisek Strnad opende de avond met hun gemengde roof dierennummer met drie poe ma's, twee luipaarden en één zwarte panter. Hoewel de die ren enigszins door de warmte gekalmeerd leken te zijn waren ze toch nog fel zat om voor en spannende voorstelling te zor gen. Natuurlijk ontbrak ook direk- teur Herman van de Vegt-Renz niet in het programma. De met zijn vierentwintig jaar jongste circusdirekteur in Europa trad net als zijn overgrootvader, grootvader en vader voor hem op met paardendressuur. Een zestal haflingers, een Fries en een Shetland pony werden aan het publiek voorgesteld in al hun blinkende schoonheid. Ook met andere dieren wist Herman Renz zich echter pri ma te redden, dit was te zien in het optreden van de jonge di recteur met twee kamelen, een drommedaris en een appaloosa (voor sommigen beter bekend als het paard van Pippi Lang kous). Dat ook zijn toekomsti ge vrouw Diana circusbloed in de aderen heeft werd duidelij ke gemaakt in een gezamelijk optreden met twee Afrikaanse olifanten. Adembenemend Het optreden van Duo Petros was zeker adembenemend te noemen. Het duo dat de eerste prijs behaalde op het Russi sche circus festival toonde ook in Ouddorp weer dat ze deze prijs terecht hadden ontvan gen. Het nummer dat bestond uit een combinatie van antipo de een trap balancerend op de voeten van de partner) en ladderbalance maakt duide lijk dat het circus nadat het een jaar heeft stilgelegen zeker niet in kwaliteit is vermin derd. De vrouwelijke helft van het duo, Miss Petra, maakte al ba lancerend op de trap, die op de voeten van haar partner stond, een hielhang. Misschien min der. .spektaculair maar niet minder soepel lopend en in drukwekkend was het optre den van twee jongleurs, De Luycx Sisters. Zij lieten een staaltje van vingervlugheid en snelheid van vangen en over gooien van meerdere ringen en kegels zien. Als hoogtepunt in hun optreden was het overgooi en van ieder drie brandende kegels. Met het gedimde licht zorgde dat voor een mooi ef fect. Akrobaten Ook de spektaculaire sprink- plankakrobaten uit Tsjechoslo- wakije. De Kaiser Troupe, ver sterkten het beeld dat Circus Renz niet aan andere Europese circussen onderdoet. Met sal to's voor- en achterwaards en belandend op de schouders van een partner of in een hoge stoel die werd gedragen op de buik van één van mannelijke leden van de groep zorgden zij voor een adembenemend spektakel. Al met al werden de bezoekers vergast op een gezellige avond met een keur aan artiesten en nog meer nummers. De dag na het open optreden was gereser veerd voor een uitverkochte voorstelling. Deze werd 's mid dags bezocht door vijfentwin tighonderd gasten die kwamen kijken naar Nederlands oudste circus, die duidelijk liet zien dat ze niet voor niets zo'n tradi tie hebben weten op te bouwen. UTRECHT - Op 10 en 11 augus tus organiseert het Nederlands Spoorwegmuseum in Utrecht een modelbouwweekend. Mo delbouwers tonen hun eigen modellen en laten zien hoe ze gemaakt worden. Zo zijn er modellen te zien van stoomma chines, een balansstoommachi ne en een stoombrand- weerspuit. Het museum is ge opend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 7,50 voor volwassenen en voor pas 65-houders 6,-. Voor meer in formatie: 030-306206. ZWOLLE - Op woensdag 7 augustus geeft het Ricciotti Ensemble een concert in de tuin van het provinciaals Over ijssels Museum in Zwolle. Het ensemble bestaat uit veertig mensen die er voor zorgen dat je je waant op het station waar je wacht op de trein, opeens verschijnen zij en brengen de meest uiteenlopende melo dieën ten gehore, dan komt de trein en het concert is plotse ling afgelopen. Eind van een 'wild' optreden van het Riciot- ti Ensemble. Het concert wordt gegeven van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: 038-214650. DRUNEN - Op de zaterdagen 10, 17 en 24 augustus Anna Domino 3 zijn de grenzen van Het Land van Ooit niet alleen overdag maar ook 's avonds geopend en mag de hele hofhouding van de Gouverneur Lek ker Laat naar bed. Speciaal voor vaders, moeders, opa's, oma's en kinderen tot en met 12 jaar. Tot half één 's nachts kan men een Stnatsiebezoek brengen aan het Land van Ooit. Van 19.30 tot 0.30 uur kan men een Staatsiebezoek aan een sfeervol verlicht Land van Ooit brengen. Er zijn deze avonden tal van voorstellingen. Zo is er het Manegetheater met een echt Ooits avontuur. Het Rak de Reiger Nest is voor de wat dappere Kleine Bazen, Oer de Sloerman en zijn Ocrtijgcrs blijven ook laat op cn zelfs Luie Lakei zal trachten aanwe zig te zijn. Uitwuifparade Op Chakkar wordt de dans voorstelling Dc Grote Beer door Harlekijn Danstheater gespeeld en dc Franse Ridders zijn te bcjuichen op een fanta sievol verlicht toemooiveld. En als men 's nachts weer naar Nederland vertrekt, is er de Grote Uitwuifparade, waarbij de hele hofhouding de bezoe kers met fakkels en Ooitliedjes uitgeleide doet. Speciale Visumprijs 16,00 gul den (voor Grote en Kleine Ba zen). Meet weten? Het land van Ooit, het Kabinet van Voorlichting, Parklaan 40, 5151 DG Drunen. Tblefoon 04163-77775.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9