Baaij begint printstudio aan Bolwerk in Zierikzee Blijde winnares cheque Vier kunstenaars zoeken sporen in Noordhavenpoort Promotie Bruse Boys autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Gevarieerd programma voor viering Tholen 625 jaar stad l Derde concert rond Gruysenorgel te Burgh Vakantiebaantje groeit voor Baaij uit tot beroep *Uu ook RoC-produkten bij Drogisterij Kik, Zierikzee Avondzang te Haamstede Professor Zeeman op postzegel S f|g|3||. WARENHUIS 1 1 Wegrestaurant Blauwe Keet heeft nieuwe menukaart 'WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 3 ZIERIKZEE - Sinds de voormalige inwoner van Yer- seke Aad Baaij besloot zijn woonplaats in te wisse len voor Zierikzee is dit stadje een Printstudio rij ker. Na de nodige ervaring in de Print-branche te hebben opgedaan, besloot hij voor zichzelf te begin nen. Het resultaat is Baaij's nieuwe Printstudio aan het Bolwerk in Zierikzee. ZIERIKZEE - Hoewel Drogisterij Kik in Haamstede al zo'n twee jaar RoC-produkten in zijn lijn heeft moest hij in Zierikzee tot voor kort wachten. Vanaf heden heeft hij echter ook in Zierikzee de hypo- allergene lijn van huidprodukten, make-up en cosmetica van RoC. BRUINISSE - Het eerste elftal van VV Bruse Boys dal promo veert naar de zaterdag tweede klasse KNVB. De promovendus en haar hoofdsponsor Goedbloed Autoverhuur te Zierikzee hebben het sponsorcontract dat nog één jaar liep gedeeltelijk herzien door er nog twee jaar aan toe te voegen. Het contract wordt ver taald in financiële hulp en het ter beschikking stellen van huur- bussen en tenues. Ook .zijn door Goedbloed Autoverhuur nieuwe trainingspakken verstrekt. THOLEN - Eind augustus wordt in Tholen het feest Thólen 625 jaar stad gevierd. Inmiddels is een geva rieerd programma samengesteld. Op stapel staan onder meer een etalagewedstrijd en het Nederlands kampioenschap voor stads- en dorpsomroepers. Na het afronden van de MAVO, zette Baaij zich tot een studie aan de MEAO. Gedurende de zomermaanden werkte hij in een zeefdrukgroothandel. Tben de mensen dit te weten kwa men, werd hij herhaaldelijk en steeds vaker gevraagd, op- drachtjes voor hen uit te voe ren, zoals het bedrukken van een T-shirt of een petje. Hier- voor schafte Baaij ook al het één en ander aan om dit werk uit te kunnen voeren. Hij merkte dat er naar dergelijk Het initiatief om samen met een paar andere kunstenaars te exposeren is afkomstig van de Zierikzeese materieschilder Rijnhard Schregardus, een in middels bekende verschijning zowel in als buiten Zeeland. Dit plan voor een groepsexpo- sitie kreeg meer vorm nadat Schregardus Tbn Lamper uit 's- Heer Arendskerke en beeld houwer Leendert Buth uit Mid delburg in een galerie tegen het lijf liep. Nelleke van den Oever ontmoette Schregardus tijdens een kunstmarkt in Val- kens waard. Passend Wie de komende twee weken de Noordhavenpoort binnenstapt moet constateren dat die ont moetingen hun vruchten heb- ben afgeworpen. Het werk van de vier kunstenaars dat daar nu te zien is past uitstekend bij elkaar. Waar het werk van de ene kunstenaar wordt afgewis seld door het werk van zijn collega-kunstbroeder geeft een vloeiende overgang te zien. Gemeenschappelijk Hoe verschillend de werkwijze 'van Lamper, Buth, Schregar dus en Van den Oever ook moge zijn, de gedachten achter de werkstukken vertonen duide lijk gemeenschappelijke trek jes, ook al geven Schregardus en Buth duidelijk te kennen geen echte boodschap uit te willen dragen. In woorden werk een bepaalde vraag be stond. Na zijn periode in mili taire dienst hakte hij de knoop door en begon voor zichzelf. Eén van de eerste zaken die ge regeld moest worden, was het opbouwen van een klanten kring. Baaij besloot diverse groothandels voor sportzaken en sportzaken zelf te bezoeken waarbij hij zijn plannen uit eenzette; verschillende zaken maakten van zijn aanbod gre tig gebruik. Aan het begin van dit jaar ruilde hij zijn woon- weergeven wat de betekenis van deze beeldentaal is voor hen dan ook geen geringe opga ve, want wollige uiteenzettin gen, daar voelen beide kunste naars weinig voor. Het bindend element in deze expositie vormen de blijvende en immateriële elementen uit de eeuwenoude cultuurgeschie denis. Zowel materieschilder Schregardus als Nelleke van den Oever van wie voor het eerst werk in Zeeland te zien is, spelen met de belevingswereld van de mens. Voor Schregardus zijn dat vooral de ervaringen die mensen vroeger en nu op doen. Aardse tinten Met tekens en symbolen ont leend aan vroegere culturen (préhistorie)geeft de Zierikzee se materieschilder deze oor spronkelijke en blijvende waarden weer met olieverf, hars en kunsthars. Behalve de ze oudste geschiedenis ver werkt Schregardus ook regel matig aspecten uit de archeolo gie in zijn werk. Deze elemen ten worden door hem heel per soonlijk weergegeven. Ge bruikte Schregardus in het verleden vaak schitterende blauwtinten, de afgelopen tijd voeren aardse tinten meer de boventoon. Een in blauw weer gegeven maanlandschap met fraai aangebracht reliëf herin nert nog vaag aan die blauwpe- riode. Wel veel blauw en dan in de plaats, Yerseke, in voor Zierik zee. „Zierikzee leek mij een ge zellig stadje en zakelijk gezien is het, zijn centrale plaats be schouwd, ook een stuk voorde liger, je zit dicht bij Goes, Mid delburg en ook de afstand Zie rikzee - Rotterdam valt te over bruggen", aldus Baaij. Permanente drukte De printstudio loopt goed, vol gens Baaij. Zijn dagindeling begint om 08,30 uur 's morgens. Tbt 17.30 uur is hij met zijn werk bezig. Zijn voornaamste werkgevers zijn de groothan dels van sportzaken en sportza ken zelf. Baaij beschouwt dit als een voordeel. ,,Als ik voor particulieren T-shirts, petjes en trainingspakken druk, dan is het gedurende het seizoen meest schitterende en soms ook gedurfde combinaties ge bruikt Nelleke van den Oever uit Eindhoven. Voor haar werk, vervaardigd met ge mengde technieken, put de Brabantse kunstenares uit an tieke mythen en dromen van haarzelf of anderen. Hierin openbaart de geestelijke we reld zich als een symbolentaal die door weinigen meer wordt gesproken. Titels als de Val van Troje en de Val van Icarus bie den de bezoeker echter een goe de handreiking om in het werk herkenningspunten te erken nen. Een stuk geschiedenis heeft Tbn Lamper uit 's-Heer Arendskerke verwerkt in zijn acht deurpanelen, Thbula en Porta. Voor de docent tekenen is de cultuurhistorie een onuit puttelijke bron van inspiratie. In tegenstelling tot Schregar dus die elementen uit de oud heid een geheel gevoelsmatige interpretatie geeft, bestudeert Lamper dat verleden. Ook ver werkt de Zuidbevelandse kun stenaar motieven en structuren uit oude gebouwen tot indruk wekkende werkstukken. Een voorbeeld hiervoor vormen de acht, met behulp van gemeng de technieken vervaardigde deurpanelen, waarmee Lamper vorig jaar in de Gevangentoren in Vlissingen exposeerde. Deze panelen, die in de historische entourage van de Noordhaven poort goed tot hun recht ko men, vormden Lampers bijdra ge aan het project Tijdsbeeld dat vorig jaar onder auspiciën van de Zeeuwse Culturele Raad werd gehouden. Beelden Een geheel eigen plaats nemen de vier beelden van de Middel burgse beeldhouwer Leendert even heel druk en in de winter veel minder terwijl er, zoals het nu is, een permanente drukte heerst", zo zegt Baaij. Momenteel heeft Baaij meer dan genoeg werk om zijn dagen te vullen: ,,Als je maar goed werk af blijft leveren, blijven je opdrachtgevers tevreden en blijf je werken houden", aldus een nuchtere beredenering van Baaij. Met het makkelijkere werk als T-shirts bedrukken is hij begonnen. Inmiddels heeft Baaij zijn activiteiten uitge breid met trainingspakken. „Kijk, je hebt een logo, daar worden ultra-violette stralen op gericht etc", Baaij legt het uit alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Voor het werk wat hij verricht is een flinke dosis ervaring genoodzaakt die hij, gezien het permanente aan bod werk, wel in zijn bezit blijkt te hebben. De ambities van Baaij getui gen van een voorliefde voor een persoonlijke aanpak van zijn clientèle: „Mijn zaak moet niet te groot worden en niet te klein blijven: iemand erbij in dienst zou leuk zijn, maar verder vind ik het goed zo. Het moet wel persoonlijk blijven", aldus printer Baaij. Buth. Met deze beelden, ver vaardigd uit marmer en/of Bel gisch hardsteen wil de beeld houwer uitdrukking geven aan de betrekkelijkheid van de sa menleving nu. Een begrip als tijd bijvoorbeeld is een door de mensen geschapen begrip, waaraan veel belang wordt ge hecht maar dat gerelateerd aan het heelal erg betrekkelijk is. Waar het Buth om gaat is om datgene wat mensen door de eeuwen heen bewust of onbe wust ervaren duidelijk te ma ken. Vaak zijn die constanten herhalingen, zoals blijkt uit het karakteristieke marmeren beeld dat in een nis op de bega ne grond te zien is en dat de ti tel De Loop der dingen draagt. Door zijn eenvoud boeiend is ook het beeld Ruimte Tijd dat ergens doet denken aan de plaats van de aarde in het hee lal. De beelden en schilderijen die nu in de Noordhavenpoort te zien zijn, zijn doelbewust niet voorzien van een begeleidende tekst. Daarmee hopen de kun stenaars dat de bezoeker van de expositie het werk zal bekij ken zonder het direct te willen beredeneren. „Mensen zouden net zoals kinderen het lef moe ten hebben om onbevangen naar het werk van een kunste naar te kijken" vinden Schre gardus en Buth. Tbt en met zon dag 18 augustus is het werk van de vier kunstenaars in de Noordhavenpoort te zien en wel van dinsdag tot en met zon dag tussen 13.00 en 17.00 uur. HAAMSTEDE - In de Gerefor meerde kerk te Haamstede wordt op maandag 12 augustus weer een zangavond gehouden. Het programma begint om 20.00 uur en staat onder lei ding van Jan van den Dries. Naast de samenzang wordt aan deze avond ook medewerking verleend door Yvonne Dorr- Jonker op hobo en Harry Ha mer op orgel. Yvonne Dorr- Jonker begon op 13-jarige leef tijd met het bespelen van de hobo. Zij studeerde aan het Brabants Conservatorium te Tilburg bij Evert van Trigt en vervolgde haar studie voor het solo-diploma aan met Maastrichts Conservatorium bij Koen van Slochteren. Prijs Van de gemeente Eindhoven kreeg zij de aanmoedigings prijs voor jonge kunstenaars. Zij werkte mee aan diverse radio- en grammofoonopnames en treedt regelmatig op. Samen met Harry Hamer speelt zij on dermeer een thema met drie variaties van de componist Farques en twee delen van een Sonatine van de hand van Hans Schouwman. Als solo- werk speelt Yvonne Dorr- Jonker Drie Landelijke Minia turen van B vd Sigtenhorst- Meyer. AMERONGEN - In kasteel Amerongen is tot en met 15 september de tentoonstelling melkwit en hemelsblauw te zien. Deze tentoonstelling gaat over drie eeuwen Makkumer aardewerk. Het kasteel is ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 5,- voor volwassenen en voor pas 65-houders 3,-. Voor meer informatie: 03434-54212. Roc is een cosmetica-lijn die geschikt is voor mensen met een heel gevoelige huid. Hoe wel er meerdere lijnen zijn die zeggen hypo-allergeen te zijn heeft RoC zich specifiek geënt op allergiën bij alle typen huid. „Bij sommige produkten wordt gezegd dat ze hypo- allergeen zijn, maar dan zitten er nog wel andere stoffen in waar mensen allergisch voor kunnen zijn", zo verklaart ei genaar Kik van de drogisterij. „Bij de RoC-produkten is het zo dat er voor negentig procent van de mensen met zeer gevoe lige huid, er niets in zit dat een allergie opwekt". De overige tien procent noemt Kik de fac tor mensen waarvan 'de uitzon deringen de regel bevestigen Verwijsbriefje Dat niet alleen de leek tevre den is over de RoC-lijn blijkt volgens Kik uit het feit dat hij regelmatig mensen met een verwijsbriefje van de huidarts in zijn zaak krijgt. „Er wordt dan bijna altijd specifiek naar de produkten van deze lijn ver wezen. Veel mensen die al van alles hebben geprobeerd zijn bij deze produkten gebaad", al dus Kik. De drogist is lang bezig ge weest om de lijn in Zierikzee te mogen verkopen. „De eisen van RoC Zijn erg hoog", zo ver telt Kik. „Zo willen ze hun pro dukten niet bij iedere, zoals zij Uit onderzoeken is vast komen te staan dat de consument steeds meer belang hecht aan een gezonde voeding. De Bv tot Exploitatie van Pleisterplaat sen langs Autosnelwegen, waartoe ook De Blauwe Keet behoort heeft op deze trend in gespeeld met het opstellen van nieuwe menukaarten, waarin gezonde en vetarme en bovenal ook'kwalitatief goede menu's een belangrijke rol innemen. Dat gezond en lekker heel goed sam§n kunnen gaan bewijst een blik op de menukaart. Wat te denken van een fruitcocktail of soepje gevolgd door een ge bakken zeetongetje, kipfilet je of varkenshaasje bonne fem- Momenteel is hij werkzaam als cantor-organist in de Samen op Weg-kerk de Wingerd te Krim pen aan de IJssel, waar hij re gelmatig Bach-cantates met or kest uitvoert. Tbvens heeft hij hier een kindercantorij die hij volgens de Ward-methode les geeft. Daarnaast is hij dirigent van het regionaal kamerkoor Carmina Amantes, waar hij zo wel a capella als met orkest werkt. Sinds september 1990 is Arie Hoek dirigent van het Chr. Gemengd Koor Soli Deo Gloria te Klaaswaal. Tfenslotte heeft hij de leiding over de Vesperzanggroep in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotter dam en verzorgt hij de orgel bespelingen in deze vespers. De sopraanzangeres, Mariët Kaasschieter, studeerde hoofd vak zang, aan het Rotterdams conservatorium, bij respectie velijk Jo Bollekamp en Trudi Koeleman, bij wie zij in mei 1989 haar eindexamen deed. Zij volgde interpretatiecursussen bij Robert Holl en Ruud van der Meer en deed mee aan de masterclass in Wales van Diane Forlano. Thans studeerde zij bij Jelle Drayer. Sinds 1988 is de free-lance-zangeres verbon- dat noemen 'kruidenier' in de winkel hebben. De winkel moet aan bepaalde eisen vol doen en moet ook een keur aan andere duurdere lijnen in het assortiment hebben". Cursus Een andere, meer belangrijke eis van het concern was dat het personeel een opleiding zou volgen om er zeker van te zijn dat ze de klanten van alle as pecten van RoC op de hoogte kunnen brengen. De beide win kelmeisjes, Heieen Juffermans en Jolanda Berrevoets, zijn daarom één dag naar een cur sus geweest. Een dag waarop ze vanalles over RoC hebben ge leerd. Ze waren niet de enige die dag. „Er waren nog meer meisjes uit Utrecht, Limburg. Vanuit heel Nederland, eigen lijk", aldus Jolanda Berre voets. Beide meisjes zijn wel blij dat ze deze dag hebben ge volgd. „Op die manier kunnen we de klanten goed adviseren en dat is tenslotte net zo be langrijk". Eigenaar Kik deelt die mening. „Als je iemand een verkeerd produkt meegeeft ko men ze niet terug en zijn ze on tevreden over de lijn, terwijl het dan niet aan de lijn ligt, maar aan het verkeerde ad vies". Drogisterij Kik heeft de complete lijn in haar assorti ment; voor normale, vette, dro ge en zeer droge huid. Van cosmetica, een complete zonne- lijn en make-up. me. Dit alles, aangevuld met pommes frites, gebakken aard appelen, rijst of zo men wil ge kookte aardappelen plus groenten en salade. Als afron ding van dit gezonde menu kan men een keuze maken uit een verse fruitsalade met kirsch of een sorbet met aardbeienpu ree. Met het opnemen van vetarme gerechten (aangegeven met een groen hartje) wil de BV tot Ex ploitatie van Pleisterplaatsen langs Autosnelwegen een bij drage leveren aan de bewust wording van de consument van de noodzaak van gezonde en .niet te vette voeding. den aan het Nederlands kamer koor. Ook maakt zij deel uit van het koor van de Academy of the Begijnhof te Amster dam. Mariët Kaasschieter is te vens, als docente, verbonden aan een muziekschool en zij geeft stemvormingscursussen, Programma Het programma van het con cert van 8 augustus, wordt ge opend met Ballo del gran duca van J. P. Sweelinck. Daarna volgt respectievelijk een Auba de, een Air en een Serenade van C. Huygens. Vervolgens speelt Arie Hoek de Aria Se- baldina (met 8 variaties) van J. Pachelbel. Hierna volgt: O £üs- ser, O Freundilicher van H. Schütz, de Fuga in c-moll, BWV 575 van J. S. Bach; Psalm 99 van A. Campra; Vatcr unser im Himmelreich, BWV 737 en 683, Liebster Jesu, wir sind hier BWV 706, Wer nur den lieben Gott lasst walten BWV 690. Tbnslotte de aria's Gott wie gross ist deine Güte en Bist Du bei mir, van J. S. Bach. Het concert begint om 20.00 uur. Tijdens de jubileumviering wordt een aantal exposities ge houden. In de Gasthuiskapel worden van 26 augustus tot en met 31 augustus luchtfoto's van Tholen getoond. In het gebouw van de Nederlands Protestant se Bond wordt de verbonden heid van Tholen met scheep vaart 'en visserij in beeld ge bracht. In hetzelfde gebouw wordt een expositie van de Natuurvereni- ging gehouden. De Natuurvere- niging verzorgt verder op 27 augustus een fietstocht. Deze gaat om 19.00 uur van start. Op 31 augustus verzorgt de Na- tuurvereniging een wandelpuz- zeltocht. Deze wandeltocht gaat om 14.00 uur van start. In dè laatste twee weken van augustus verzorgen de winke liers van de Kerkstraat in Tho len een etalagewedstrijd. Ge durende die twee weken ligt in de Thoolse Kaai een groot aan tal platbodems voor een reü nie. Op 30 en 31 augustus wordt een grote braderie gehouden in Tholen. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk inwoners van Tholen dan in klederdracht rondlopen. Dorpsomroepers Op 24 augustus wordt in het kader van de viering het Ne derlands kampioenschap voor stads- en dorpsomroepers ge houden. Ook is er die dag een wedstrijd ringsteken voor koetsen. De organisatie van dit evenement is in handen van de Zuid Westelijke Aanspanning. Het ringsteken gaat om 13.30 uur van start, 's Avonds wordt in Meulvliet een feestavond ge houden met play-back en het Safari-kwartet. Vier sportver enigingen tekenen voor de or ganisatie van de feestavond die om 20.00 uur begint. Deze dag wordt ook de Ooster- scheldetocht gezwommen en passeert de wielerronde. Op maandag 26 augustus wordt voor de jeugd van de groepen drie tot en met acht van de ba sisschool bij Zwembad De Spetter een kampeeniacht ge houden. Om 20.30 gaat een lampionoptocht in pyama van start. Voor dinsdag 27 augustus staat een hengel wedstrijd bij De NEDERWEERT-EIND - Op zondag 11 augustus wordt in Nedcrweert-Eind het Festcyn- der georganiseerd. Dit festival bestaat uit oude ambachten, folklore, straatmuziek, hobby en kunst. ZIERIKZEE Op dinsdag 3 september brengt PTT-post drie nieuwe postzegels uit met portretten van drie Nobel prijswinnaars. Op cén van de nieuwe postzegels prijkt het portret van de in in 1865 in Zonnemaire geboren professor Zeeman. Naast de postzegel met het por tret van professor Zeeman wor den postzegels uitgebracht met de portretten van Nobelprijs winnaars J. H. van 't Hoff en T M. C. Asser. De officiële pre sentatie van de nieuwe postze gels staat gepland voor dins dag 3 september en vindt plaats in Den Haag. i Vest op het programma. De wedstrijd gaat om 15.30 uur van start. Later, omstreeks 18.45 uur, verzorgt gymnastiek vereniging Olympia een de monstratie bij de Oesterputte. Om 19.00 uur volgt een politie hondendemonstratie door Fort Rovere uit Halsteren. Gymnastiek Om 21.00 uur volgt wederom een gymnastiekdemonstratie die deze keer verzorgd wordt door Bobby's Gym. Woensdag 28 augustus is uitgeroepen tot jeugddag bij het zwembad, 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur is er pretpark. Die woensdag is er een optreden op de Markt van de Scalduils Square Dan cers uit Middelburg, Jazzdance Laura Ouwens verzorgt een de monstratie. Een demonstratie van de duik en reddingsbrigade De Snot- dolf staat voor donderdag 29 augustus op het programma. Deze demonstratie begint om 19.00 uur. In bejaardencomplex Tbn Anker wordt vanaf 14.00 uur een ouderenmiddag gehou den. Vrijdag 30 augustus is het Dauwzwemmen bij De Spetter vanaf 06.00 uur. De grote Braderie in Tholen gaat om 14.00 van start. Het startschot voor de wielerronde wordt omstreeks 18.30 gelost. Voor de vrijdagmiddag staat een concert van orkest J. Zwaan op het programma. Het orkest treedt op in de tent op de markt. Zaterdag 31 augus tus gaat de Kinderbraderie om 10.00 uur van start. De hele dag door verzorgt het recrea tiesportteam demonstraties. Voor 20.45 uur is een Fakkel vaart met platbodems gepland. De festiviteiten worden om 20.45 afgesloten met een groots vuurwerk. Advertentie DIEFSTAL! beveilig met ING. JAAP VISSER geluidstechniek/beveiligingen ELLEMEET 01117-1875 Advertentie TferëWf: WARENHUIS v Volgende week in de aanbieding 4 TUINSTOELKUSSENS (7 cm dik) voor 100,- RENESSE &AUINISSE - Door het meedoen aan een slagzinwedstrijd van schoonmaakconcern Colgate heeft mm-rouw J. Schults- Verspoor uit Bruinisse een cheque van 250 gulden gewonnen. Omdat zij de fles Aja.r waar de wedstrijd opstond had gekocht bij Kopak-Schot uit Bruinisse mocht zij de cheque daitr nlcveren. De slagzin waarmee mevrouw Schultz-Verspoor heeft gewonnen luidt: De schoon maak r'-s geen probleem met Ajax en Lustra om-je heen. Op de foto een blijde winnares met de geda ne boodschappen. Links staat eigenaresse van de Kopak, mevrouw Schot. (Foto: Joop van Houdt). Advcrtentte BannmklaanS 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 ZIERIKZEE - Verschillend maar toch met een duide lijk bindend element. Die indruk wekken de werk- stukken van Rijnhard Schregardus Leendert Buth, Ton Lamper en Nelleke van den Oever die tot en met zondag 18 augustus in de Noordhavenpoort onder het motto Het zoeken naar sporen te zien zijn. OOSTERLAND - Wegrestaurant De Blauwe Keet heelt sinds begin deze maand een nieuwe menu kaart, waarin ruim baan is gemaakt voor gezonde hapjes en gerechten. Deze veelal vetarme gerechten zijn op de menukaart voorzien van een groen hartje. BURGH - Donderdag 8 augustus is het derde concert in de serie Concerten rond het historische Albertus Gruysenorgel. In de Hervormde kerk aan de Burgh- se Ring te' Burgh zullen optreden, de organist Arie Hoek en de sopraan Mariët Kaasschieter. Arie Hoek studeerde aan het Rotterdams Conservatorium voor de hoofdvakken: orgel, bij André Verwoerd en Bern- hard Winsemius; clavecimbel, bij David Colleyer en kerkmuziek en koordirectie bij Barend Schuurman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3