WA II 139 849 QUIST SUPER Lollo Rosso Sla Eikeblad Sla Frisee Sla Rode Sla berichten stukken Bukman laat omstreden experiment biotechnologie doorgaan Samenvallen! Moccona t- Roodmerk MAAK SLA EENS EXTRA LEKKER: met sla maak ie er meer van! 379 129 249 449 220 1975 135 100 gram I Krop Malse Sla 245 Gevarieerd programma voor viering Tholen 625 jaar stad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEN HAAG - Minister Buk man (landbouw, natuurbeheer en visserij) acht voortzetting van het onderzoeksproject naar de toepassing van bio technologie voor de bestrij ding van uierontsteking (mastitis) bij koeien gewenst. De bewindsman schrijft dit in een tussenrapportage aan de Tweede Kamer. Tegen het pro ject zijn eerder protesten aan getekend. Doel van het onderzoek is het verkrijgen van melkvee met een hogere produktie van be paalde eiwitten in de melk- klier. Deze eiwitten, lactoferri- ne en lysozym, hebben de func tie van natuurlijke afweerstof- fen. Bukman schrijft de Kamer ook de mogelijke gevolgen van het onderzoek op de gezond heid en het welzijn van de die ren te willen bekijken. Het project wordt uitgevoerd door het DLO-instituut voor Vee- teeltkundig Onderzoek (IVO- DLO) en het Leidse biotechno- logische bedrijf Gene Phar- ming. De eerste fase van het onderzoek is in mei van dit jaar afgerond. Een eerder expe riment leidde in december 1990 tot de geboorte van het kalfje Adriana. Bij het dier was extra DNA ingebracht om de weer stand tegen de uierziekte mastitis te vergroten. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 5-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 58 paarden en 63 veulens en po ny's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg ge slacht): Luxe paarden 3000-4000, oude paarden 2100-2700, 3-jarige paarden 2150-2900, 2-jarige paarden 1750-2675, veulens 700- 15Q0, hitten 750-1600, slachtpo- ny's 675-1475, Shetland pony's 350-750. Slachtpaarden 3,60- 6,10, jonge slachtpaarden 5,50- 6,35. De handel was redelijk en de prijzen iets hoger. Geref. Gemeenten in Ned. Aangenomen naar Ederveen: W. Verhoeks, Arnemuiaen. Ds. A. Nagelkerke 75 jaar ZONNEMAIRE - Ds. A. Nagel kerke, Gereformeerde emeri tus predikant te Haren (Gr.), die de kerk van Zonnemaire diende, wordt zaterdag 10 augustus 75 jaar. Adriaan Nagelkerke werd in 1916 te Wolphaartsdijk gebo ren. Hij bezocht het middel baar onderwijs in Middelburg en studeerde aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Op 12 oktober 1942 deed ds. Nagel kerke intrede te Zonnemaire. Vervolgens verbond hij zich in 1955 aan Zweeloo, vanwaar hij in 1959 naar Overschie ging. In 1964 werd hij predikant te Dor drecht en van 7 juni 1970 tot aan zijn emeritaat, op 1 sep tember 1981, was hij werkzaam in Haren (Gr.). De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie'wordt onderschrijven Inge zonden stukken zl|n bulten vorantwoordeli|kheid van do redactie en uitsluilond voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. De heer Ginjaar (WD) noemt het samenvallen van de Haven dag Zierikzee met de reünie van het voormalig kabinet Van Agt op Schouwen-Duiveland een „ongelukkig" toeval. Wij als ANBO-Zierikzee vin den het een ongelukkig toeval dat de rondvaartboot Stad Zie rikzee op de Havendag niet zal varen in verband met andere afspraken. Juist ouderen en gehandicap ten vallen hierdoor uit de boot. Jammer vooral als u bedenkt, dat een groot percentage van de bewoners van Zierikzee uit ou deren en gehandicapten be staat. Wellicht kan de coördinatrice mevrouw Ria Geluk van het co mité Havendag in overleg met de gemeente en rederij Den Breejen een alternatief bieden voor de grote groep mensen die nu niet meekunnen. ANBO-afgevaardigde in SWO S-D, Joop van de Noord, Zierikzee. berg je voor Sla, nog steeds uitermate geliefd in ons land, is een zeer waardevolle groente vanwege het gehalte aan mineralen, vitaminen en vezels. Zeer verfrissend en calorie-arm. Met sla kunt U naor hartelust combineren zodat U altijd iets origineels op tafel zet. Deze week hebben we voor u wat minder bekende slasoorten in de reklame Een slasoort met een sterk rood gekleurd bbd. Wordt veel gebruikt in slamixen en garnituren. Ben smakelijke nieuwe soort; de malse blaadjes lijken qua vorm en kleur op eikeblaadjes Zeer fijne mei zachte uiteinden gekrulde bladeren. J Witgeelgroen van kleur mei een-milde smaak. I Karakteristiek is de wijnrode kleur, de losse ktop 1 ter grootte van een vuist en de oongenaqm Calvé Yogosaus pot 50 cl. Kühne Slafiks fijn gekruid, met yoghurt of american style. f per zakje \J A. met Vinaigrettesaus: roer een theelepel mosterd, wat zout en peper en een mespuntjes suiker met een eetlepel azijn tot een papje en vermeng dit vervolgens met 2 eetlepels olie. B. met Yoghurtslasaus vermeng enige eetlepels magere yoghurt met wat citroensap of azijn, zout, peper. EXTRA VOORDELIG! Dubbele waaitLepimtcn 200 gram Keiler Gelster fles 0.75 liter Cotes du Ventoux A.e. 0.75 liter Tolett Air luchtverfrisser, 300 ml. -M- Afwasmiddel met citroen. 500 ml. Delmonte Perziken 825 gram Verkade Café Noir 185 gram Croky Chips diverse smaken. 200 gram Calvé Pindakaas 350 gram Spa Reine lichtgewicht fles 1J5 liter Kftekat diverse soorten. 400 gram Prodent Tandvlees Plus Duopak MET TANDENBORSTEL! -M- Luiers Boy Girl midi 48 stuks of Iglo Thuismenu nasi 'of bami. 450 gram avlko Aardappelschotel 450 gram JAMIN Stroopsoldaatjes pak 5 stuks van 150 voor Bitterkoekjes zak 250 gram van 259 nu Vanille Waaiers per rol van 179 voor C. met Kwarkslasaus vermeng 1 /4 pakje magere kwark met wat melk of koffiemelk, citroensap, zout, peper. Deze sauzen kunt u variëren door een keuze uit de volgende toevoegingen: a. fijngemaakt hardgekookt ei b. kleingesneden augurkjes c. gesnipperd uitje Het is heerlijk om eens wat kaas in uw slamix te gebruiken. In principe zijn alle soorten, dus ook de buitenlandse, te gebruiken. A AC Russisch Eisalade l'v Schotel A en - abee, 600 gram 4vU ZAtI hubro 1_ A Grillworstjes i nn 1 (gevacumeerd) 100 gram I UU EXTRA VOORDELIG! VLEESWAREN Gebraden Gehakt 100 gram Gebraden Kipvlees 100 gram Boeren Schouderham 100 gram BAKKER VERWIJS Witbrood per stuk Kogelbiefstuk 100 gram Biefstuk d© bekende. 100 gram Entrecote Lendebiefstuk 100 gram Gemalen Duitse Biefstuk 100 gram Biefstuk Tartaar 100 gram Kilo Verse Nasi voor Babi Pangang 500 gram voor woensdag Gehakt 500 gram Groente specialist C. LEGEMAATE maxi 44 stuks 2 Pakken Oryza Rijst a la Minute 250 gram Zakje Knorr Mix voor Indische rijsttafel O OC samen voor slechts vZw UIT DE KOELING Magere Yoghurt dagvers, per liter Jong Belegen Kaas per 500 gram Pardano 250 gram Bonamie Brie van 419 voor HEERLIJKE SALADES Kip/Kerrie Salade l 70 Watermeloen nu per kilo Nectarvruchten per kilo Blauwe Druiven 500 gram 2,5 Kilo Doré's Rauwkostsalades Rauwkost Speciaal l nc 200gram I 7v Griekse Salade 200 gram HAVENPLEIN 2 - ZIERIKZEE-T EL. 01110 -12889 week 32 THOLEN - Eind augustus wordt in Tholen het feest Tholen 625 jaar stad gevierd. Inmiddels is een geva rieerd programma samengesteld. Op stapel staan onder meer een etalagewedstrijd en het Nederlands kampioenschap voor stads- en dorpsomroepers. Tijdens de jubileumviering wordt een aantal exposities ge houden. In de Gasthuiskapel worden van 26 augustus tot en met 31 augustus luchtfoto's van Tholen getoond. In het gebouw van de Nederlands Protestant se Bond wordt de verbonden heid van Tholen met scheep vaart en visserij in beeld ge bracht. In hetzelfde gebouw wordt een expositie van de Natuurvereni- ging gehouden. De Natuurvere- niging verzorgt verder op 27 augustus een fietstocht. Deze gaat om 19.00 uur van start. Op 31 augustus verzorgt de Na- tuurvereniging een wandelpuz- zeltocht. Deze wandeltocht gaat om 14.00 uur van start. In de laatste twee weken van augustus verzorgen de winke liers van de Kerkstraat in Tho len een etalagewedstrijd. Ge durende die twee weken ligt in de Thoolse Kaai een groot aan tal platbodems voor een reü nie. Op 30 en 31 augustus wordt een grote braderie gehouden in Tholen. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk inwoners van Tholen dan in klederdracht rondlopen. Dorpsomroepers Op 24 augustus wordt in het kader van de viering het Ne derlands kampioenschap voor stads- en dorpsomroepers ge houden. Ook is er die dag een wedstrijd ringsteken voor koetsen. De organisatie van dit evenement is in handen van de Zuid Westelijke Aanspanning. Het ringsteken gaat om 13.30 uur van start, 's Avonds wordt in Meulvliet een feestavond ge houden met play-back en het Safari-kwartet. Vier sportver enigingen tekenen voor de or ganisatie van de feestavond die om 20.00 uur begint. Deze dag wordt ook de Ooster- scheldetocht gezwommen en passeert de wielerronde. Op maandag 26 augustus wordt voor de jeugd van de groepen drie tot en met acht van de ba sisschool bij Zwembad De Spetter een kampeernacht ge houden. Om 20.30 gaat een lampionoptocht in pyama van start. Voor dinsdag 27 augustus staat een hengelwedstrijd bij De Vest op het programma. De wedstrijd gaat om 15.30 uur van start. Later, omstreeks 18.45 uur, verzorgt gymnastiek vereniging Olympia een de monstratie bij de Oesterputte. Om 19.00 uur volgt een politie hondendemonstratie door Fort Rovere uit Halsteren. Gymnastiek Om 21.00 uur volgt wederom een gymnastiekdemonstratic die deze keer verzorgd wordt door Bobby's Gym. Woensdag 28 augustus is uitgeroepen tot jeugddag bij het zwembad, 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur is er pretpark. Die woensdag is er een optreden op de Markt van de Scalduils Square Dan cers uit Middelburg, Jazzdance Laura Ouwens verzorgt een de monstratie. Een demonstratie van de duik en reddingsbrigade De Snot- dolf staat voor donderdag 29 augustus op het programma. Deze demonstratie begint om 19.00 uur. In bejaardencomplex Tbn Anker wordt vanaf 14.00 uur een ouderenmiddag gehou den. Vrijdag 30 augustus is het Dauwzwemmen bij De Spetter vanaf 06.00 uur. De grote Braderie in Tholen gaat om 14.00 van start. Het startschot voor de wielerronde wordt omstreeks 18.30 gelost. Voor de vrijdagmiddag staat een concert van orkest J. Zwaan op het programma. Het orkest treedt op in de tent op de markt. Zaterdag 31 augus tus gaat de Kinderbraderie om 10.00 uur van start. De hele dag door verzorgt het recrea tiesportteam demonstraties. Voor 20.45 uur is een Fakkel vaart met platbodems gepland. De festiviteiten worden om 20.45 afgesloten met een groots vuurwerk. LEIDSCHENDAM - In recrea tiegebied Vlieland in Leid- schendam vindt op 24 en 25 augustus het Europees Kam pioenschap Schapcndrijven plaats. Een wedstrijd waarin dc honden. Border Collies, de schapen en de „herders" de hoofdrolspelers zijn. Boven dien zijn er in dat weekeinde nog enkele andere evenemen ten te zien zoals een roofvogels how en een grote tentoonstel ling van diverse Nederlandse en buitenlandse schapenras sen, runderrassen en zoogkoei en en kalveren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8