streeknieuws dichters DE HOEVE AAN DE LINGE 0) Derde concert rond Graysenorgel te Burgh Twee mannen aangehouden in moordzaak Fagel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MENDOTA (AFP) - De 88- jarige Hazel Stout uit Portland (Oregon) heeft het afgelopen weekeinde in Mendota in Cali fornia een parachutesprong ge maakt vanuit een vliegtuig op meer dan 3.000 meter hoogte. Daarmee is zij de oudste vrouw die zo'n prestatie heeft gele verd. AMSTERDAM - Tot en met 1 september is in het Technologie Museum in Amsterdam een tentoonstelling te zien over ro bots. Deze tentoonstelling gaat over de ideeën na 1920 over de mogelijkheden van robots, de toepassingen van de robots en speelgoedrobots. Tevens is er een workshop over robots waar bezoekers zelf dingen kunnen uitproberen. BURGH - Donderdag 8 augus tus is het derde concert in de serie Concerten rond het histo rische Albertus Gruysenorgel. In de Hervormde kerk aan de Burghse Ring te Burgh zullen optreden, de organist Arie Hoek en de sopraan Mariët Kaasschieter. Arie Hoek stu deerde aan het Rotterdams Conservatorium voor de hoofdvakken: orgel, bij André Verwoerd en Bernhard Winse- mius; clavecimbel, bij David Colleyer en kerkmuziek en koordirectie bij Barend Schuurman. Momenteel is hij werkzaam als cantor-organist in de Samen op Weg-kerk de Wingerd te Krim pen aan de IJssel, waar hij re gelmatig Bach-cantates met or kest uitvoert. Tevens heeft hij hier een kindercantorij die hij volgens de Ward-methode les geeft. Daarnaast is hij dirigent van het regionaal kamerkoor Carmina Amantes, waar hij zo wel a capella als met orkest werkt. Sinds september 19Ö0 is Arie Hoek dirigent van het Chr. Gemengd Koor Soli Deo Gloria te Klaaswaal. Tfenslotte heeft hij de leiding over de Vesperzanggroep in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotter dam en verzorgt hij de orgel bespelingen in deze vespers. De sopraanzangeres, Mariët Kaasschieter, studeerde hoofd vak zang, aan het Rotterdams conservatorium, bij respectie velijk Jo Bollekamp en Trudi Koeleman, bij wie zij in mei 1989 haar eindexamen deed. Zij volgde interpretatiecursussen bij Robert Holl en Ruud van der Meer en deed mee aan de masterclass in Wales van Diane Forlano. Thans studeerde zij bij Jelle Drayer. Sinds 1988 is de free-lance-zangeres verbon den aan het Nederlands kamer koor. Ook maakt zij deel uit van het koor van de Academy of the Begijnhof te Amster dam. Mariët Kaasschieter is te vens, als docente, verbonden aan een muziekschool en zij geeft stemvormingscursussen. Het programma van het con cert van 8 augustus, wordt ge opend met Ballo del gran duca van J. P. Sweelinck. Daarna volgt respectievelijk een Auba de, een Air en een Serenade van C. Huygens. Vervolgens speelt Arie Hoek de Aria Se- Woensdag 7 au&ustus NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur KRO's Tekenfilm- festival. 18.10 uur Feesten uit de hele wereld, 12-delige serie over feestelijke gebeurtenissen. 18.35 uur Neighbours, Austra lische serie. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Tom en Jerry, teken film. 19.30 uur Great journeys, docu mentaire serie. 20.20 uur Als de dag van toen..., terugblik op een jaar tussen 1956 en 1980. 21.10 uur Matlock, Amerikaan se misdaadserie. 22.00 uur De afrekening, 7- delige serie over bekende Ne derlanders die over een frustratie praten. 22.40 uur Aan de top, Engelse comedyserie. Afl. 5. 23.10 uur Lekker weg in Den Haag, toeristische tips. 23.40 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.44 uur Bereboot, kleuterse rie. 17.03 uur Bassie en Adriaan, kinderserie. 17.10 uur Therion natural state, korte natuurfilm over Rwanda. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Kinderen en kunst. Afl. 3. 17.54 uur TROS reisavonturen, toeristische natuurdocumen- taires. 18.46 uur Tik tak, kinderserie. 18.51 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 19.14 uur en blaffen kan ik ook, informatieve serie over hondenrassen. Vandaag; De la brador en de Drentse patrijs hond. 19.24 uur Stopwatch, geva rieerd magazine. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 21.31 uur De TV dokter, medi sche tips van dr. Ferdinand Zwaan. 21.32 uur TROS aktua special: Het proces in Israël tegen John Demjanjuk (Iwan de Ver schrikkelijke). 22.27 uur Babes, Amerikaanse comedyserie. Afl. 10. 22.51 uur Het luchtruim over wonnen, 14-delige serie over de geschiedenis van de lucht vaart. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Sesamstraat. 19.30 uur Hoensbroeck: een nieuwe kans voor arbeidsonge schikten, film van het Cen trum Beroepsopleidingen Hoensbroeck. 19.39 uur Studio sport, met o.a. vriendschappelijk voetbal en een verslag van de internatio nale atletiekwedstrijden in Zü- rich. 22.00 uur Journaal. 22.10 uur Studio Sport jour naal. 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie. 23.00 uur Studio sport, met vriendschappelijk voetbal. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.25 uur Nieuwskrant. 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 159. 18.05 uur Samson. 18.10 uur De woudlopers, Ame rikaanse serie. 18.35 uur Mooi en meedogen loos (The bold and the beauti ful, Amerikaanse serie. Afl. 223. 18.58 uur Buren, Australische serip. 19.22 uur Mededelingen. 19.24 uur Sla je slag, spelpro- gramma. 19.28 uur Programma-over zicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Tatort, Duitse mis daadserie. 21.30 uur Clive James, Engels satirisch programma. 22.20 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag en sport. Aansl. Kwislijn. 22.50 uur Panorama's, de char me van een illusie, reportage over panorama's: reusachtige schilderijen, opgehangen in een cirkel van 360 graden in een speciaal daarvoor ontwor pen gebouw. 23.50 uur Coda, Myriam van Hee leest voor uit eigen werk. Vandaag: Ze wou dat ze iets BRT 2 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Landendocumentai- re. Vandaag: Argentinië. 20.55 uur Ten huize van een terugblik op de loopbaan van een bekende Vlaming. Van daag: Norbert Joris. 21.35 uur Angel, Amerikaanse speelfilm. Aansl. Kijk uit! Verkeerstip. Vandaag: Landbouwer in het verkeer. 23.10 uur Sport extra met EK zwemmen voor junioren te Antwerpen en Wielrennen om de Grote Prijs Rik van Steen bergen te Aartselaar. NEDERLAND 2 Donderdag 8 augustus rie. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Bouli, tekenfilmse- NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.15 uur Vrouw zijn, compila tie van dit magazine voor de vrouw. 15.55 uur In beeld Anne Taytelbaum, filmportret van een schilderes. 16.20 uur De orka en de zeekoe, natuurfilm. 16.43 uur Ceddie, tekenfilmse rie. 17.06 uur Dunne Dirk en Dikke Dorus, kinderprogramma. 17.09 uur Het gebeurde in Ulrum, verhaal over de bewa king van de kerk door 150 sol daten. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Op de vleugels van de wind, reportage over de zeil tocht rond de wereld van de Aspasia Alpha. Afl. 6. 18.17 uur Binnenste buiten, re portages. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Avonturenbaai, Ca nadese serie. 19.45 uur Peter 6, jeugdserie. 20.55 uur Crackhouse, docu mentaire over een opvanghuis voor kinderen van crack- verslaafden in Miami. 21.25 uur 2000 voices, verslag van een concert met koren uit Wales en Nederland. M.m.v. Louis van Dijk, Jan Veenje en Greg Buchanen. 21.55 uur Te koop aangeboden (The estate sale), Engèlse speelfilm. 22.35 uur Midlife, informatie over levensvragen als je rond de veertig bent. 23.25 uur Journaal 17.45 uur Adventures in di ving, natuurdocumentaire. 18.10 uur Top 40, muziekpro gramma. 18.55 uur Empty nest, comedy serie. 19.25 uur Summertime, geva rieerd zomerprogramma. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Superchamps, jeugd- competitie in de Beekse Ber gen. 21.30 uur The best of Married with children, Amerikaanse comedyserie. 22.00 uur Nieuwslijn, actuali teitenmagazine. 22.30 uur The gangster chroni cles, 13-delige misdaadserie. Afl. 5. Herh. 23.15 uur Voyager, 26-delige do cumentaireserie over de wereld van National Geographic. Afl. 7. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Sesamstraat. 19.33 uur Studio sport. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur De onmacht, gedra matiseerde documentaire 21.00 uur Moeder of kind? Noorse tv-film. 22.00 uur Journaal. 22.10 uur Studio sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 47.25 uur Nieuwskrant. 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 160. 18.05 uur Samson. 18.10 uur De geheimzinnige steden van goud, 39-delige Ja panse serie. Afl. 20. 18.35 uur Mooi en meedogen loos (The bold and the beauti ful), Amerikaanse serie. Afl. 224. 18.58 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Mededelingen. 19.24 uur Sla je slag, spelpro- gramma. 19.28 uur Programma-over zicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Matlock, Amerikaan se serie. 20.55 uur De kolderbrigade, 7- delige serie. Afl. 4. 21.25 uur Panorama. 22.25 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. 22.35 uur Kunst-zaken. 22.40 uur Vandaag en sport. Aansl. Kwislijn. 23.00 uur Filmportret: Preston Sturgess, portret van toneel schrijver, scenarist en filmre gisseur Preston Sturgess. 00.10" uur Coda, Divertimento KV 270, Andantino, Mozart. Uitgevoerd door het Belgisch Blaaskwintet. BRT 2 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Modem: De facade, programma waarin de proble men worden getoond die ont staan bij recycling van grond stoffen en materialen. 20.50 uur Architecten in Euro pa, filmportret van Marg en Von Gerkan. Mariët Kaasschieter. baldina (met 8 variaties) van J. Pachelbel. Hierna volgt: O süs- ser, O Freundilicher van H. Schütz, de Fuga in c-moll, BWV 575 van J. S. Bach; Psalm 99 van A. Campra; Vater unser im Himmelreich, BWV 737 en 683, Liebster Jesu, wir sind hier BWV 706, Wer nur den lieben Gott lasst walten BWV 690. Tfenslotte de aria's Gott wie gross ist deine Güte en Bist Du bei mir, van J. S. Bach. Het concert begint om 20.00 uur. LOSSER - Van 9 tot en met 11 augustus wordt in Losser het Bruegheliaans festival gehou den. Losser staat die dagen in het teken van het leven uit de tijd van Pieter Brueghel. BURGH-HAAMSTEDE Origami In De Schutse in Burgh Haam stede start dinsdag 17 septem ber een cursus Japanse Vouw- kunst. Deze cursus wordt ver zorgd door Origami Zeeland in Kapelle. De cursus bestaat uit acht lessen waarin de cursisten onderricht krijgen in de ba sistechnieken en toepassingen van deze Japanse vouwkunst. De cursus wordt gegeven door Lydia Goedegebure- Dybala, docente van de Origémi Socië teit Nederland. Deelname is uitsluitend mogelijk na aan melding vooraf bij Origami Zeeland. Door MIEN VAN 'T SANT 42 Wat we zo graag gehad hadden, niet te ver van hier en midden in de bossen, is gelukt. Het staat in Doom. We zijn vanzelfsprekend eerst gaan kijken. Bij nader inzien leek het me toch beter Leo bij de koop in te schake len. Hij is er al net zo verrukt over als ikzelf het ben. Het heeft een grote woonkamer en liefst drie slaapvertrekken. Verder een dou che en boven nog een soort zolder om wat rommel op te bergen. We hebben ook nog om spulletjes kunnen overnemen. De vorige eigenaar gaat namelijk voor drie jaar naar het buitenland en zijn vrouw durft er alleen met de kinderen toch niet heen. Houdt trou wens meer van iets in de bewoonde wereld. Is op 'Zon rondom' de hel al losgebroken? Ik ben nu toch wel benieuwd wat er allemaal gaat gebeuren. Zeg moeder? Als je er deze week nog tussenuit zou kunnen trekken en dat fiks jij wel ,bel me dan nog even. Leo's vriend brengt me tot het stadion in Rotterdam vlakbij heeft hij zijn werk en vandaar rijd ik dan met jou mee naar ons zomerhuis. Je zult wel vragen waarom ik zelf niet met de auto kom. Leo heeft het lie ver niet, dat ik nu in mijn eentje rijd, dus houd ik me maar daaraan. Bel je nog even op welke dag je zoudt kunnen? Ik weet dat je tegen vroeg opstaan kunt, dus als je om negen uur in zuid zou kunnen zijn Ik moét ons paleisje in het bos aan iemand la ten zien. In dit geval het eerst aan diegene, die het mogelijk gemaakt heeft het nu al in bezit te hebben. Ik hoop dus tot ziens. Een kus van Reina'. De brief valt in Diens schoot. Even voelt ze zich beschaamd. Ze is immers niet helemaal eerlijk geweest wat die grondverkoop be treft. Het ging er bij haar in eerste instantie om haar zin wat 'Zon rondom' betrof door te drijven. Dat haar dochter er haar nu spe ciaal in een brief voor bedankt, voelt ze wel een beetje als gloeiende kolen op haar hoofd. Maar er is ook de blijdschap om deze brief. Och kom! Ze moet aan het andere maar niet te zwaar tillen. Reina heeft haar vakantiehuisje en de verbeteringen, die ze nu laat aanbrengen, zullen mocht het met Aries meerderjarig worden tot van de hand doen komen ook de verkoopprijs gunstig beïnvloeden. 'Weet je wat ik doe?' zegt ze tegen zichzelf. 'Nu ik hier toch overal in de weg loop, ga ik direct op zolder kijken of er nog niet iets te vinden is, dat ze in hun zomerhuis gebrui ken kunnen. En serviesgoed kan ik ook wel missen. Ik zal het daarover met Reina ook nog hebben'. 's Middags belt ze terug dat de komende donderdag haar het meest schikt. Rina kan ook niet echt werken door alle rommel in huis. Die moet die dag dan maar voor koffie en thee voor de werklui zorgen. Dat komt best goed. Als ze op zolder eenmaal bezig is, weet ze van geen ophouden. Maar ook valt haar oog op het antieke kabinet. Koert had beloofd dat hij het ook nog zou laten weghalen om het bij de antiquair te brengen. De anti quair, die het slaapkamerameublement al bijna verkocht had. Maar ondertussen Koert had wel gezegd dat je zo'n vent de tijd moest laten, maar zij zag toch liever het geld op tafel liggen. Als hij een dezer dagen kwam, zou ze het hem nog eens op het hart binden de ander achter zijn vodden te zitten en het dan meteen over het kabinet hebben. Prompt op tijd wacht Dien de Jong haar dochter in Rotterdam op. Het wordt een prettige rit. Opnieuw voelt ze de vreugde van het feit. dat de band met haar enige dochter weer versterkt wordt. Wacht maar! Als er eenmaal een kleinkind is, dat door zijn grootmoeder flink verwend zal worden, zal Leo ook wel bijdraaien. Over het zomerhuis is Dien verrukt. Alleen de plaats, waar het gelegen is, zou aller minst iets naar haar keus zijn. Een behoor lijk eind buiten het centrum van Doom. Geen enkele winkel in de buurt. Praktisch geen verkeer en met regen of mist afschu welijk somber. (wordt vervolgd) UTRECHT - De politie heeft dinsdagochtend twee mannen uit Nijmegen aangehouden die er van worden verdacht twee jaar geleden de 42-jarige res tauranthouder Gerard Fagel te hebben doodgeschoten. Fagel werd op 9 juni 1989 in zijn slaapkamer - gelegen boven zijn exclusieve restaurant De Hoefslag in Bosch en Duin - door een pistoolschot om het leven gebracht. Het leek er aanvankelijk op dat de moord zou worden bijge schreven op de lijst van onop geloste zaken maar met de aan houding van het Nijmeegse duo - dat overigens niet heeft bekend - denken justitie en po litie een goede slag geslagen te hebben. De twee verdachten - de 27-jarige E.L. en de 21-jarige S.t, - zijn wegens het plegen van vermogensdelicten oude bekenden van justitie. De Utrechtse persofficier mr. P. van der Molen wil in het be lang van het onderzoek niet veel bijzonderheden geven maar ze wilde wel kwijt dat justitie het voorshands houdt op een uit de hand gelopen in braak. Na dé moord werd be kend dat er uit een vitrine een aantal juwelen was verdwe nen. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 6 augustus: 7 augustus: 8 augustus: 8 augustus: 12 augustus: 14 augustus: 15 augustus: 21 augustus: 23 augustus: 30 augustus: 6 september: 6 september: 7 september: 14 september: 20 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee Ned. Herv. kerk, Renesse. Musiconfetti: New Hope Singers (Haamstede). Ned. Herv. kerk, Dreischor. Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Ned. Herv. kerk, Burgh. Ariel Hoek, orgel en Mariet Kaasschieter, so praan. Ned. Herv. kerk, Dreischor. Sander van Marion, orgel m.m.v. gebr. Brouwer trompet (Musi Voca). Ned. Herv. kerk, Renesse. Orgelklanken: Charles de Wolff, orgel. Ned. Herv. kerk, Burgh. Nico Blom, orgel en Henny Blom, orgel en spi net. Ned. Herv. kerk, Renesse. Koperklanken: Brassband De Lage Landen (Rotterdam). Ned. Herv. kerk, Burgh. Barok-concert 1, Barokensemble The Rotter dam Consort (20.15). Ned. Herv. kerk, Burgh. Barok-concert 2, Barokensemble The Rotter dam Consort (20.15). Nieuwe Kerk, Zierikzee. Lincolnshire Youth Orchestra. Ned. Herv. kerk, Bruinisse. Concert Poolse Nachtegalen. Ned. Herv. kerk, Dreischor. Loodsen koor m.m.v. Brassband Apollo. Mobiele Muziektent Zonnemaire Concert Nut en Uitspanning (19.30 uur). Ned. Herv. kerk, Burgh. Barokconcert 3. Barokensemble The Rotterdam Consort (20.15). 28 September: Ned. Herv. kerk, Haamstede Korenavond Schouwen-Duiveland. (19.30 uur). 4 oktober: Lutherse kerk, Zierikzee. Kerkconcert Ger. kerkkoor, Zierikzee. 20 oktober: Ned. Herv. kerk, Burgh Barokconcert 4, Barokensemble The Rotter dam Consort (20.15). 20 december: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Ceremony of Christmas Carols. De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoeringen zullen plaatsvinden zodai anderen bij de bepaling van hun uitvoering rekening kunnen houden met de reeds inge vulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig na het bekend worden van de datum deze door te geven aan M. van der Veer (01110-14585). 0) Zo was dat vroeger Een huisvrouw had het vroeger druk. Doch; ze hoefde niet van huis. Want alles wat ze nodig had. Dat bracht men bij haar thuis. De melk werd al héél vroeg bezorgd. Kwam kersvers van de koe. Een maatje koste maar vier cent. En; je kreeg een plompje toe. De groenteman, ook vroeg present. Bracht producten uit zijn tuin. 't Waren aarpels, kroten, sla of prei. Met kool, radijs, of juin. De slager kwam en vroeg beleefd. Of er wat nodig was. Met een bestelling groot of klein. Was hij altijd in zijn sas. De bakker duwde een zware kar. Vol brood, zo uit de oven. Een vier onsje koste toen acht cent. Bijna niet om te geloven. En had je zin in verse vis. Ook dat was bij de hand. Want vrijdags kwam de visboer rond. Die ook blij was met een klant. De oliekarretjes reden rond. Want olie moest er zijn. Het stel moest branden en de lamp. Gaf dan een heldere schijn. De molenaar was ook present. Bracht voor de varkens meel. En graan voor vele kippetjes. Ook kreeg de mens zijn deel. Dan was er een begrafenis. En dan een trouwerij. Een stoet bruidsmeisjes zag je dan. Met zakjes snoeperij. Zo was er elke dag wel wat tezien in straat en slop. Een baker die de böo kwam doen. Een schippertje in den dop. Nu is er geen veldwachter meer. Geen nachtwacht, biggeboer. Geen dominee met hoge hoed. Ze gingen op de retour. De drukte en gezelligheid. Van vroeger is verdwenen. En al is deze tijd ook goed. Veel wat leuk was ging toch henen. A. Wiebrens Bruinisse maatje halve liter plompje scheutje de böo dan kwam de baker zeggen dat er een kleine was geboren Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeeschc Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek re presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten re hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4