'999-puntenspel' om Westerschouwencup 'Voor ons is het geen vakantie, we werken tot we naar bed gaan' Spelletjesdagen in Noordwellle Vakantie groet! Klaas Jan Mulder bespeelt Batz- Witte-orgel Ook activiteiten op campings worden dit jaar verzorgd door stichting Recreatie Aktiviteiten Op zaterdag 17 augustus aan de Kerkring te Renesse Nieuwe opzet Tafeltje Dek Je Professor Zeeman op postzegel DINSDAG 6 AUGUSTUS 1991 NR 24993 3 Hallo, allemaal thuis. Hier een vakantiegroet vanuit Schou- wen-Duiveland. Het is hier prima toeven. We zochten in eerste instantie een camping, maar alles zit vol. Je weet hoe dat gaat. Nou hebben we een rustig plaatsje langs de Brou- wersdam gevonden. Uniek hoor, dicht bij zee en een per fecte sfeer. Je mag hier eigenlijk niet staan. Grappig joh, we werden gisteren nog aangesproken door een politieman. Die had het over illegaal kamperen en dat we daar weieens een boete voor zouden kunnen krijgen. Maar toen moest hij ineens weg, ik geloof dat hij opgeroe pen werd voor een akkefietje in Renesse. Nee, we staan hier prima en ome Jan. die ons in mei nog vertelde dat er zo gecontro leerd werd, kan ook gerust weer komen. Op de Brouwers- dam is nog plaats genoeg. We moeten volgend jaar in het voorseizoen maar een officieel plaatsje zoeken, maar nou heb ben ze echt geen tijd meer om te controleren. Prima toch, want in het hoogseizoen heb je de meeste kans op lekker weer. O ja, ik las in de lokale krant, dat de politie de komende ja ren niet op versterking hoeft te rekenen. Zal ik voor jullie alvast een gratis plekje zoe ken? Het kost je geen cent geen staangeld, geen toeristen belasting geen boete. AvdW CASTRICUM - De Rijkspolitie van Castricum heeft begin juli de mogelijke ontvoering ge blokkeerd van de in Castricum wonende oud-directeur K. Mo lenaar van Wastora of een van diens familieleden. KAPELLE - In de serie kerk- concerten, georganiseerd door de orgelcommissie van de Ne derlandse Hervormde kerk in Kapelle, verzorgt organist Klaas Jan Mulder zaterdag 17 augustus het achtste concert. Mulder speelt zaterdag aan het Batz-Witte-orgel werken van J. S. Bach (Fuga G-moll en het koraal voorspel O mensch, be- wein dien sunde gross), Felix Mendelssohn-Bartholdy (Pre ludium en Fuga in C-moll), Le on Boellmann (Suite Gotique), Max Reger en Feike Asma. Het concert in de oude Kapelse dorpskerk begint om 20.00 uur. De deuren gaan om 19.30 uur reeds open. RENESSE - ,,Hup het haasje Hansje had een vliegje op zijn neus en hup daar was het weg". Voor ze het zelf goed en wel in de gaten hadden veranderden de ademloos toekijkende kleuters op camping De Kempe in Renesse in ijverig springende 'haasjes' die samen met vier clowns allerlei bewegingen maakten om lastige vliegen weg te jagen. Vakantieplezier dat werd verzorgd door een team van de stichting Recreatie Aktiviteiten Westerschouwen. Vakantieplezier dat voor de teamleden zelf bepaald geen vakantie is. „Het is aanpoten hier. We maken dagen van negen a twaalf uur. Eigenlijk houden we pas op met werken als we 's avonds naar bed gaan, want je blijft praten en overleggen", vertelt Christof Wisse. Schminken; altijd populair bij de kinderen. (Foto: Joop van Houdt). Hij is de coördinator van een groep stagiers van de de Hogel- scholen voor Recreatie en Toe risme in Nijmegen en Sittart. In opdracht van de stichting Recreatie Zeeland wonen zij gedurende vijf weken in een schuur aan de Rampweg te Re nesse om vandaaruit tientallen zomeractiviteiten organiseren. Activiteiten op het strand, in de dorpen Renesse en Haam stede en dit jaar voor het eerst ook op de campings. Activitei ten die worden betaald door de gemeente1 Westerschouwen en de ondernemers in de West hoek. Want men wil de ongeveer 150.000 mensen tellende popu latie vakantiegangers die mo menteel op Schouwen-Duive- land (en vooral in de westhoek) verblijft zoveel mogelijk ge spreid houden. „De camping houders hebben gevraagd of daarbij ook activiteiten op hun terreinen konden worden geor ganiseerd. Daarom doen we dat nu ook", aldus Cristof Wis se. Bijna een hele wand van de schuur aan de Rampweg wordt gevuld met papieren waarop staat aangegeven welke activi teiten op welke dag, waar en door wie van het team worden verzorgd. De kleuren waarmee een en ander is opgetekend ge ven aan of het een strand- een dorp- of een campingactiviteit betreft. Bij"elke dag staan zo'n acht a tien verschillende evene menten. Weken geleden al hebben de campinghouders een keuze ge maakt uit de activiteiten die het team kan bieden. Dat heeft geresulteerd in een omvangrij ke planning. „Er zit heel veel aan vast. Overleg, voorberei ding, het vervoer van de men sen en alle benodigde spullen". Al die algemene plannings werkzaamheden doet Cristof Wisse samen met Rico Dries- Maar ook de andere teamleden zijn druk in de weer met de voorbereidingen van de activi teiten waarvoor ze verantwoor delijk zijn. Ze zijn onderver deeld in een videoteam, een sport- en spelteam, een thea ter- en drama team en twee teams die kleuteractiviteiten verzorgen en helpen bij de al gemene acties. Zij zijn de mensen die door kinderen op straat worden her kend. „O jij speelde Oeleboele, ik heb je op de camping ge zien". Meeleeftheater met Smink en spel Op het eiland Boela zo wordt de activiteit op de papieren op de wand van de schuur aangeduid. Het spel wordt door het theater- en dra mateam op alle campings ge speeld die het hebben aange vraagd. Tégen het decor van een eiland ziet men Oeleboele, een van de laatste leden van het Boelane- zenvolk dat altijd op het strand en bij het water vertoeft. Haar wereldje verandert behoorlijk wanneer Flodertje dondertje op het eiland aanspoelt. Ze schrikken wel een beetje van elkaar maar beleven vervol gens samen met de kinderen op de camping waar het spel wordt opgevoerd allerlei avon turen op het eiland Boela. Het theater- en dramateam heeft deze zomer nog enkele andere succesnummers in petto zoals het meeleeftheater Het wacht woord van de planeet Radius en De Tbverkist. Het video-team van de groep stagiaires filmt naar voorbeeld van het televisieprogramma Achterwerk in de kast jeugdige campinggasten die wel even de kast in willen om wat te vertel len, te zingen of te laten zien. De filmpjes worden later afge draaid ter lering en vermaak van de overige (ook oudere) campinggasten. Het video team is verder actief met het organiseren en filmen van spelshows waarbij het hele ge zin is betrokken en het maken van video-clips waarbij kleine groepjes campinggasten hun favoriete popmuzieknummer vorm kunnen geven, lénslotte is het sport- en spel team actief op de campings. Zij presenteren onder andere het milieuspel waarbij de deelne mende groepen kunnen scoren bij opdrachten waarbij het mi lieu centraal staat. Zo moet men met de mond voorwerpen van plastic en andere milieu vervuilende stoffen uit een vij vertje (kinderbadje) vissen. Vragen beantwoorden over schadelijke stoffen die in wasmiddelen zitten en met een prikstok zwerfvuil verwijde ren. Het sport- en spelteam verzorgt ook zeskampachtige spelen. Alle ideeën voor de diverse ac tiviteiten zijn door de derde jaars leerlingen van de Hoge scholen voor Recreatie en Tbe- risme bedacht en voorbereid op school. „De vijf weken waarbij zij momenteel de theo rie in praktijk brengen is te vens een stageperiode. „Zij zijn heel enthousiast omdat hier in de Westhoek zoveel campings zijn. Zo kunnen ze overal een kijkje nemen. En het komt ook niet zo vaak voor dat men met zo'n grote groep gelijk stage doet. Dat brengt toch ook een boel gezelligheid met zich mee", aldus Christof Wisse die zijn studie Recreatie en Tbe- risme er bijna heeft opzitten. Hij is door de Stichting Recrea tie Zeeland voor vier maanden in vaste dienst genomen om de coördinatie van de "rèèrëhtmac- tiviteifcen op zich pejpen., De stichting verzorgt deze zo mer in opdracht van de stich ting i Rekreatie Activiteiten Westerschouwen alle activitei ten. Vorig jaar trok Wester schouwen nog in eigen beheer stagiaires aan om de recreatie- activiteiten te verzorgen, Maar volgens Christof Wisse is dat niet zo gemakkelijk. Door het via de stichting Recreatie Zee land te doen is men ervan ver zekerd dat elk jaar stagiers be schikbaar zijn. „Het is de be doeling om het voortaan zo te regelen. En het lijkt goed te lo pen". RENESSE - Het 999-puntenspel heet het en het is een nieuwe vorm van het traditionele zeskampspel. Een vorm waarbij niet alleen de prestatie van de deelnemende teams een rol speelt maar vooral ook de geluksfactor. Op zaterdag 17 augustus wordt het voor de eerste keer gespeeld op de Kerkring te Re nesse met als inzet de Westerschouwencup. een parkoers moet afleggen met 15 op elkaar gestapelde (le ge) bierkratten. En er is een vraag en antwoordspel waarbij men op handen en voeten naar een bel moet kruipen als men een antwoord weet. Het 999-puntenspel wordt gein- troduceerd door het team van de Stichting Recreatie Aktivi teiten Westerschouwen. Het team dat in opdracht van de ge meente Westerschouwen en de ondernemers in de gemeente deze zomer allerlei activiteiten organiseert voor de vakantie gasten en de eigen inwoners. Het 999-puntenspel staat niet vermeld in het programma boekje voor deze zomer. Het is een nieuwe en grote activiteit die er later bij kwam. Wanneer het spel aanslaat wil men er een jaarlijks terugkerend eve nement van maken. Het spel wordt gespeeld door teams die kunnen worden afge vaardigd door de diverse cam pings in de gemeente. Een team omvat vijf deelnemers waaron der een coach. Op 17 augustus vanaf 14.00 uur moet elk team aan de Kerkring te Renesse ne gen zeskampachtige opdrach ten uitvoeren. Zo is er een zeep- hellingrace waarbij men in estafette bordjes over een zeep- helling moet vervoeren. Een bierkrattenspel waarbij men Telkens twee teams Zoals ook bij zeskampe gebrui kelijk is nemen aan een spel telkens twee teams deel. Bij het 999-puntenspel mogen bei de teams als beloning voor hun inspanning met de dobbelsteen gooien. De verliezer een keer en de winnaar twee keer. De winnaar kan daardoor een keu ze maken uit twee getallen ter wijl de verliezer het ene getal dat men gooit moet accepteren. Op die manier krijgt elk team voor elk van de negen spelen een getal dat wordt genoteerd op een scorebord dat drie bij drie vierkante vakjes heeft. Het is de bedoeling zo dicht mogelijk bij het cijfer 999 te komen wanneer de getallen worden opgeteld. Een team dat vaak wint heeft daar met meer dobbelbeurten uiteraard meer kans op. Maar via de geluksfac tor kan ook een team dat vaak verloor als .winnaar- eindigen. Volgens Jurrian Anders van de stichting Recreatie Aktivitei ten Westerschouwen probeert het team met dit spel meer vol wassenen te trekken voor deel name aan een activiteit. Tevens wil men het competitie element van het zeskampspel iets minder belangrijk maken. „Het gaat vooral om het ple zier". Elke camping kan tot 12 augustus één team aanmelden voor deelname. Een tweede extra activiteit van het recreatieteam is Sing a song. Een vernieuwde play- backshow die op zaterdag avond 10 augustus wordt ge houden aan de Kerkring te Re nesse. Op die lokatie staat een dan een grote podiumwagen met geluidsinstallatie. Aan het publiek worden formulieren uitgedeeld waarop 250 liedjes staan vermeld van de artiesten en groepen die momentcel het meest populair zijn. Het is de bedoeling dat de men sen hierdoor worden geïnspi reerd tot een spontane reactie waardoor zij zich bij de podi umwagen aanmelden om te play-backen, te dansen of zelf te zingen op de muziek van hun favoriete groep. Sing o song be gint om 20.00 uur. Vervolg van pag. 1 mevrouw Van der Sluis aan het langste eind. „Deze stichting heeft altijd druk op ons uitge oefend om de maaltijden van een instelling te betrekken" is haar mening. Dit omdat ver zorgingshuizen in het flanke rend ouderenbeleid een wijk- functie hebben gekregen wat betreft het verzorgen van maal tijden voor zelfstandig wonen de ouderen. Hoewel de maal tijdvoorziening nu gewaar borgd lijkt is de zaak nog niet helemaal rond, zo blijkt uit de woordenstroom van een geë motioneerde mevrouw Van der Sluis; in 1969 initiatief neemster was voor de oprich ting van een Taf eitje Dek Je co mité in Zierikzee. Een comité waarvan de oorsprong bij het Rode Kruis ligt en dat van meet af aan de steun van nage noeg alle kerkgenootschappen en het Leger des Heils genoot. Kostprijs Wat nog nader moet worden on derzocht is de te vragen prijs voor de maaltijden. Volgens NOORDWELLE - Op woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 augustus worden in Noordwelle weer spel letjesdagen voor kinderen van vier to twaalf jaar ge houden. Op het programma staat een puzzeltocht, een dagje kamperen en ochtendgymnnastiek. Woensdag 7 augustus wordt om 13.00 uur verzameld bij het dorpshuis in Noordwelle. Van daar gaat het met de fiets naar De Schelphoek waar een puz zeltocht is uitgezet. Het is de bedoeling dat het gezelschap omstreeks 17.00 uur weer terug is in Noordwelle. Kamperen Donderdag 8 augustus wordt eveneens om 13.00 uur begon nen en wel op het sportveld. Het is de bedoeling dat er die dag gekampeerd gaat worden. Er wordt een grote tent opgezet waar alle deelnemer aan het kamp in kunnen slapen. De dag staat in het teken van zi geuners. Voor de avond wordt ook een voorstelling voorbereid. Men is nog op zoek naar muziekin strumenten en een zigeuner lied dat ten gehore gebracht kan worden, 's Avonds wordt de maaltijd gezamenlijk be reid. Na de maaltijd zijn vader, moeder, opa en oma van harte welkom om nog wast te zingen rond het kampvuur. Vrijdag worden de spelletjes- dagen afgesloten met ochtend gymnastiek en een ontbijt. Wie mee wil doen aan de spelletjes- dagen kan zich opgeven bij El- la Jahse (Smidsweg 12, Noord welle). Het is de bedoeling dat de kinderen zelf bekers, bord jes en bestek ^meenemen. En niet te vergeten een slaapzak. Borrendamme is de voorlopige kostprijs 8,50, hetgeen ander halve gulden meer is dan het bedrag dat het Huis van Nas sau voor de maaltijden reken de. Volgens Groen zullen de ge bruikers die 8,50 niet moeten betalen. De eerstkomende tijd (volgens het concept-contract geldt een overgangsfase van circa twee maanden) zal een maaltijdprijs van zeven gulden worden vastgesteld. Samen met De Wieken en de Corneliastichting zal moeten worden onderzocht wat de ei genlijke kostprijs per maaltijd is omdat hiervoor verschillen de criteria worden gehanteerd. Ligt die kostprijs hoger dan ze ven gulden - een bedrag dat door de provincie als een maxi mum bedrag voor gebruikers met minimum aan inkomsten wordt gehanteerd - dan zou de gemeente Zierikzee in het ka der van het flankerend oude renbeleid wellicht subsidie kunnen verstrekken, mocht het voor bepaalde gebruikers een te kostbare voorziening dreigen te worden. Als moge lijkheid om dat verschil van anderhalve gulden te overbrug gen zou volgens mevrouw Van der Sluis wellicht ook een be roep op de kerken kunnen wor den gedaan. In het verleden hebben de vijf kerken zich im mers ook garant gesteld. Een ander knelpunt betreft het huidige materiaal. Drie jaar geleden is door de gemeente een bedrag van vijftien mille beschikbaar gesteld voor de aanschaf van thermocaters. Deze zijn echter niet geschikt voor de huidige keukenappara- tuur van Borrendamme. Vol gens de voorzitster van Tafeltje Dek Je mag mogen die thermo caters het eerstkomende jaar nog worden gebruikt, maar dan moeten de sets worden aangepast aan de keukenappa- ratuur van Borrendamme. En voor wiens rekening moet dat nieuwe materiaal worden aan geschaft? is de vraag van me vrouw Van der Sluis. Een en ander heeft ertoe geleid dat het comité Thf eitje Dek Je de concept-overeenkomst nog niet heeft getekend. Deze over eenkomst die haar op vrijdag 19 juli werd voorgelegd wilde de voorzitster graag eerst in het comité Thfeltje Dek Je be spreken. Naar haar zeggen is haar toen nadrukkelijk gewe zen op de consequenties van het niet tijdig ondertekenen van het contract. „Ik wist ech ter dat ik in noodsituaties een beroep kon doen op het Huis van Nassau'. Het comité heeft dit concept in middels besproken, hierbij bleek de bezorging het grootste probleem te zijn. Inmiddels is hiervoor een oplossing gevonden. Acht vrij willigers hebben zich voor het rondbrengen van de warme maaltijden gemeld. Meer vrij willigers zijn echter nog ge wenst om te voorkomen dat met ziekte en vakantie te vaak een beroep moet worden ge daan op slechts enkele vrijwil ligers. Wie hiervoor belangstel ling heeft kan zich aanmelden via tel. 01110- 12725 of 01110- 12992. Wat de voorzitster van Thfeltje Dek Je Zierikzee vooral bezig houdt is dat het Huis van Nas sau als particulier minder ge schikt werd geacht om aan de behoeften van de gebruikers met een dieet te voldoen ont kent ze in alle toonaarden. „Er is hier bij het comité nooit een schriftelijke klacht ontvangen over de maaltijden. Er werden door ons wel degelijk voor waarden aan die maaltijden gesteld, zo moesten deze zout en vetarm zijn en moest er vijf keer per week verse groenten op het menu staan". Ook is mevrouw Van der Sluis van mening dat het Huis van Nassau die maaltijden wellicht best had willen leveren voor een bedrag van ƒ8,50. „Was men indertijd akkoord gegaan met een prijsverhoging van twee kwartjes dan hadden de pro blemen nu voorkomen kunnen worden. De prijs mocht echter niet meer dan zeven gulden be dragen. Uiteindelijk heeft het flankerend ouderenbeleid ons als particulier comité de das omgedaan, omdat de lagere overheden via dit beleid eisen gingen stellen aan materiaal en de maaltijdbereiding" is haar mening. Een mening die niet door de Zierikzeese wel zijnswethouder wordt gedeeld want pas na het besluit van het Huis van Nassau om een punt te zetten achter de Th feitje Dek Je maaltijden is gesteld dat het een goede zaak zou zijn als Borrendamme de maaltijdbe reiding over zou nemen. Groen: „Het aanbod is van ons uitge gaan". De ontwikkelingen van de voorbije weken zijn voor me vrouw Van der Sluis aanlei ding geweest om een brief aan minister d'Aneona te schrijven met de vraag of de bewinds vrouwe vindt dat deze gang van zaken nu strookt met haar beleid wat betreft het stimule ren van het particulier initia tief. Het lijkt volgens me vrouw Van der Sluis eerder op het omgekeerde! Verwachting t/m zaterdag 10 au WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht noordw. 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht zuidw. 3 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht zuldw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 aug. Zon op 06.09, onder 21.20 Maan op 02.17, onder 19.42 8 aug. Zon op 06.11, onder 21.18 Maan op 03.39, onder 20.18 Nieuwe Maan: 10 aug. (04.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De wind blijft vandaag in de zuidwesthoek. Daardoor komt er opnieuw vochtige oceaanlucht deze kant op. Er is dan ook vrij veel be wolking. Vooral in de middag be staat er kans op een enkele bui. De temperatuur bereikt vanmiddag een maximum van ongeveer 23 graden. De zuidwestelijke stroming wordt in stand gehouden door een oceaan depressie ten noorden van Schot land. Een hogedrukgebied boven het Europese vasteland neemt on der invloed van de depressie in be tekenis af en trekt langzaam naar het oosten weg. ZIERIKZEE - Op dinsdag 3 september brengt PTT-post drie nieuwe postzegels uit met portretten van drie Nobel prijswinnaars. Op één van de nieuwe postzegels prijkt het portret van de in in 1865 in Zonnemaire geboren professor Zeeman. Naast de postzegel met het por tret van professor Zeeman wor den postzegels uitgebracht met de portretten van Nobelprijs winnaars J. H. van 't Hoff en T. M. C. Asser. De officiële pre sentatie van de nieuwe postze gels staat gepland voor dins dag 3 september en vindt plaats in Den Haag. AMSTERDAM - Bram de Dóes heeft de N.H. Werkmanprijs 1991 voor grafische vormge ving gewonnen. De Does kreeg de onderscheiding voor zijn ontwerp van de letter Trinité. ZIERIKZEESCHEÜJ NIEUWSBODE ÏM8 Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) 1 45,00; per jaar 1 169,00; losse nummers 1 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Oinsdagkrant maandag tot 11-30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3