Groot aantal aanhoudingen in kader, van lik-op-stuk-beleid DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Zierikzeese muzikanten met nieuwe band op goede weg n Laatste Toeristendag Zierikzee komt eraan u ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I Ook illegaal kamperen steekt weer de kop op Zeeuws/Brabantse band met Bintangs op pad Gemeente Namestovo komt naar Wester- schouwen Op heterdaad betrapt bij diefstal Seharendijke 4 6 L J Het vernieuwde waterbed in Zonnemaire? Jazeker!! 3 'J-fcfiVJ -e>-C-Kj)2.fcpySV&- t NIEUWSBODE MAANDAG 5 AUGUSTUS 1991 147e JAARGANG NR 24992 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE/RENESSE - De rijkspolitie op Schouwen-Duiveland heeft afgelo pen weekeinde als geen ander kunnen merken, dat de zomervakantie in volle he vigheid is losgebarsten. Echte calamiteiten zijn de afgelopen dagen uitgebleven, maar de politie heeft toch in totaal 44 personen aangehouden. Tel daar het grote aantal aangiftes van diefstal en aanrijdingen bij op en de onderbezetting van de politie is nogeens met vet onderstreept. Het is enorm druk op Schouwen; aan Duivelandse zijde is nog steeds plaats. (Foto: Joop van Houdt). Afgelopen week is er door de gezamenlijke burgemeesters op Schouwen-Duiveland een zoveelste brandbrief naar de ministers gestuurd om meer politiemensen te krijgen. Dit keer wederom zonder, twijfel tevergeefs. En zo is het voor de politie roeien met de riemen die ze heeft. Afgelopen weekeinde werd dat nogeens duidelijk met het aan tal geconstateerde gevallen van illegaal kamperen. Begin van het seizoen werd een aantal prikacties gehouden om de me dia in den lande (en daarbui ten) te wijzen op het verbod van illegaal kamperen. Maar ook dit weekend zijn er weer tientallen gevallen gesigna leerd. In zeven situaties is pro ces verbaal opgemaakt en meestal moest de politie zich beperken tot een waarschu wing. Wel is het zo, dat de prik acties van begin dit seizoen nog steeds effect hebben. De Westhoek zit vol en het blijkt moeilijk om de illegale recreanten naar het oosten van het eiland te manoevreren. Mensen komen voor het strand en zitten er het liefst zo dicht mogelijk bij op een camping. Lik-op-stuk De politie heeft het ook erg druk gehad met de aanhoudin gen in het kader van het lik-op- stuk beleid. Dat betekent, dat (meestal) jongeren, die balda dig, vernielzuchtig of aggres- sief gedrag vertonen meteen aangehouden worden en mee moeten naar het bureau te Re- nesse. Daar wordt hen door de officier van justitie een schik king aangeboden van vijftig tot negentig gulden; afhanke lijk van de overtreding. In de nacht vrijdag op zaterdag werden er zeventien aanhou dingen verricht en in de nacht van zaterdag op zondag nog eens veertien. Verder werden er nog drie personen wegens een ernstiger vergrijp vastge zet, waarover elders in deze krant meer informatie. Op een camping in Ellemeet werd tot twee keer toe uit een tent gestolen. De eerste bena deelde mist sportschoenen en sierraden ter waarde van vier honderd gulden. Een ander deed aangifte van diefstal van schoenen en sieraden, waarvan de waarde onbekend is. Op de N59 ter hoogte van de Val te Zierikzee raakte een le lijke eend vrijdag in brand, na dat een slang van de koeling was losgetrild. De vrijwillige brandweer van Zierikzee rukte uit, maar het brandje was door omstanders al geblust. Eige naar van de wagen is G. (woon plaats onbekend). Lantaarnpaal Op de Hogezoom te Renesse reed J. K. uit Bennekom vrij dagavond met zijn wagen tegen een lantaarnpaal. Het voertuig werd aan de voorzijde ver nield. Bij Pciuwe Meubelen te Zonnemaire werden twee vlag gen gestolen en bij Foto Ha- meeteman in Renesse werd in dit weekeinde ene ruit inge gooid. De politie heeft de losliggende stenen in de omge ving weggehaald om herhaling te voorkomen. Een groot aantal kop-staart- aanrijdingen deed zich voor tussen de Grevelingendam en Zierikzee, veelal ter hoogte van de verkeerslichten bij Nieu- werkerk. In alle gevallen bleef lichamelijk letsel uit, maar raakten de voertuigen wel (licht) beschadigd. Diefstal uit auto's behoort tot de haast dagelijkse gang van zaken. In Renesse werd uit een wagen aan de ZeelelieWeg een radio-cassette gestolen. Dat zelfde gebeurde aan de Laone te Renesse. Een radio werd ook weggenomen uit een wagen, die geparkeerd stond in de Mannhuisstraat te Zierikzee en aan de Oostweg te Ouwerkerk. Uit een wagen aan de Zee- dahliaweg te Renesse werden een radio-cassette, een vril en laarzen ontvreemd. Aan de Hageweg te Bruinisse werd ook een wagen openge broken en een radio-cassettere corder meegenomen. Op die zelfde locatie zijn afgelopen week een dure Mercedes en een Golf gti geötolen. Dit weekein de is een tweede Golf gti ont vreemd vanaf het parkeerter rein aan de Hageweg. Als enige - peperdure - oplossing heeft de politie de eigenaar van het ter rein geadviseerd bewaakt par keren in te voeren. Op het parkeerterrein van een horeca-bedrijf aan de Jan van Renesseweg te Renesse is de wagen van A. uit Almelo ver nield in de nacht van vrijdag op zaterdag. Preventief De politie probeert in haar drukke werkschema zoveel mogelijk preventieve acties op te zetten. Zo is ook dit week einde een alcoholcontrole uit gevoerd in de vooravonden. De toegangswegen tot Renesse werden hiervoor gebruikt. De politie hoopt hiermee, dat de 'stappers' zich realiseren, dat de politie controleert, waar door bij het huiswaarts gaan niet te veel gedronken wordt. Tijdens de controle zijn over tredingen geconstateerd. Naast het gebruik van alcohol wordt tijdens dergelijke controles ook het in bezit hebben van slag- of stootwapens nage checkt. ZIERIKZEE - Het gaat goed met de twee Schouwën- Duivelandse muzikanten Jeroen van 't Leven en Ger- rit Rentier. Het tweetal speelde eerder in ondermeer de succesvolle formatie The Noise, maar nu vormen ze samen met de twee Brabanders de Southern rock band Rodi Dean. Een hard en serieus aan de weg timmerende band, die binnenkort het vaste voorpro gramma gaat vormen in de nu al legendarische for matie De Bintangs. ren in al haar activiteiten. Het versleten spijkerpak komt op alle uitgaande post en ook de kaft van Rodi Dean's eerste de mo straalt die sfeer uit. De uit nodigingen voor een demo release werden in een met echt spijkergoed gehulde kaart de deur uitgedaan. De belangstelling voor Rodi Dean is zonder meer opmerke lijk te noemen. De huidige bas sist treedt op als manager, maar twee externe managers 'strijden' inmiddels om een sa menwerking. Ook het feit, dat de betere zalen graag met Rodi Dean in zee gaan spreekt voor zich. Tbch zou Jeroen van 't Le ven graag een keer in Brogum spelen. ,,Het is leuk om te laten zien hoe het (muzikaal) met je gaat. Brogum blijft natuurlijk een bijzondere waarde voor ons houden", aldus de toetse nist/zanger. Spelen in het voorprogramma van De Bintangs voegt een nieuwe dimensie toe aan de carrière van de band. Maar het betekent wel vanavond optre den in Groningen en morgen in Maastricht. Jeroen van 't Le ven is ervan overtuigd, dat de bandleden daar voor zullen staan. Het vergt een enorme in spanning, maar de vier muzi kanten zijn overtuigd van hun Rodi Dean is zo'n anderhalf jaar geleden ontstaan in Til burg, waar de Zierikzeënaar Gerrit Rentier letteren stu deert. Nadat de toenmalige zanger zijn koffers pakte, is er contact gelegd met Jeroen van 't Leven. Die voelde zich met een thuis bij de band en gaat nu samen met de drie andere enthousiaste bandleden muzi kaal 'als een trein'. Als Jeroen terugkijkt op zijn tijd met bijvoorbeeld The Noi se, dan onderscheidt Rodi Dean zich door haar serieuze karakter. ,,We zijn allemaal ou der geworden en dat scheelt na tuurlijk wel. We weten nu pre cies wat we willen". En dat is het spelen van muziek die de bandleden zelf het beste aan spreekt; Southernrock. Het is muziek, die te vergelij ken is met het oude Stones- repertoire met nummers als Honkytonk woman bijvoor beeld. Ook is het werk van de bekende Stevie Ray Vaughan te vergelijken met het repertoire van Rodi Dean. Zo'n zestig pro cent van de nummers is eigen werk, dat voornamelijk door Gerrit Rentier met riffles leven wordt ingeblazen. Gezamen lijk maken de bandleden de nummers af. Het resterende deel bestaat uit covers. Spijkerpak Rodi Dean (in zekere zin geïnspireerd op James Dean, maar verder zonder betekenis - red) doet er alles aan om die Southern roek-stijl door te voe- Rode Dean met uiterst links Jeroen van 't Leven en rechts Gerrit Rentier. muzikale produkt en verzetten het werk er graag voor. Rodi Dean heeft overigens (nog voor de komst van Van 't Le ven) ook al radio-werk achter de rug. Rodi Dean was meerde re keren op Radio 3 te horen en won een popslag, wat resul teerde in een live-optreden in NCRV's paperclip radio. Ook de KRO belichte de groep uit gebreid in het programma Pop- eye. De leden van Rodi Dean lieten zich eerder horen in bands als Horrible Tango, Jivin' Bunch en zoals genoemd The Noise. Groepen, die hun stempel al hebben nagelaten. Nog dit jaar komt de eerste single uit van de band. Van 't Leven verwacht komend najaar. De band bestaat uit Gerrit Rentier (leadvocals en gitaar), Patrick de Kok (bas en vocals), Pjotr van der Made (drums) en Jeroen van 't Leven (organ/pia- no/vocals). De band is onderge bracht in een stichtingsvorm. Verdere informatie is verkrijg baar via Rodi Dean Promoti ons, Doelenstraat 2a, 5081 CL Hilvarenbeek (telefoon 04255- 4472). BURGH-HAAMSTEDE - Een delegatie van het gemeentebe stuur van het Tjechische Na mestovo brengt in de eerste week van september een be zoek aan Westerschouwen. Zoals wellicht bekend knopen Westerschouwen en Namestovo contacten met elkaar aan. De qua structuur met Wester schouwen vergelijkbare ge meente heeft na twee weder zijdse contacten zin in nauwere contacten. Niet zozeer in de sfeer van de jumelage, maar meer in praktische zin wordt bekeken of er wederzijds ken nis uitgewisseld kan worden. In juni van dit jaar ging een de legatie van Westerschouwen naar Namestovo en een maand later kwam een groep naar Schouwen-Duiveland, waarbij een groot aantal lokale bedrij ven bezocht werd. Nu is dus het gemeentebestuur van Na mestovo aan de beurt. Een en ander wordt begeleid door PvdA-wethouder G. J. W. van der Salm. SCHARENDIJKE - De 26- jarige A. H. van den B. uit Til burg is afgelopen weekeinde door de politic op heterdaad betrapt bij het stelen van een buitenboordmotor in de jacht haven van Seharendijke. De man is door de politie inge sloten en zondagmorgen over gedragen aan de collega's van de Rijkspolitie te water. In die zelfde haven is door een nog on bekend iemand eveneens een buitenboordmotor gestolen. Benadeelde is B. L. R. uit Bun- de. Duidelijkheid is het vernis der meesters Vauvenargues Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en later op de dag een enkele bui. Middag- temperatuur ongeveer 23 graden. Minimumtemperatuur omstreeks 15 graden. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind, rond kracht 3. GROTE DRUKTE De bouwvakvakantie en het zomerse weer zorgden voor grote drukte op Schouwen-Duiveland. KASTANJETAK OP CAMPER Een dikke tak van de oude kastanjeboom bij de Nieu we Kerk viel op een geparkeerde camper. SEIZOENSVERLENGING Er is 200.000 gulden beschikbaar gesteld voor Zeeuw se projecten voor seizoensverlenging. JONGE WINNAAR De 19-jarige Roy Bogaert won de tweede wielerronde van Burgh-Haamstede. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In teken van gezondheidszorg ZIERIKZEE - Zierikzee beleeft morgen, dinsdag 6 augustus, al weer haar laatste Toeristendag van het zomerseizoen 1991. Wel staan er na deze dag nog en kele activiteiten op het programma. Het hoofdthema tijdens de laatste toeristendag is de ge zondheidszorg. Informatie, standjes, terrasjes en muziek, kortom het Havenplein biedt plaats aan de verschillende ge zondheidsorganisaties vanuit de regio. Zo is er ondermeer een grote trailer van de Natio nale Ziekenhuisraad, omringd door standjes van de fysiothe rapie, het ziekenhuis, het Rode Kruis en anderen. Behalve in formatie en kennismaking wordt het gebeuren aange kleed met muziek en straat theater. Evenals de andere toeristenda- gen zijn er op de diverse loca ties optredens van Mario de goochelaar, het poppentheater Robhetty» een demonstratie keyboard en orgel en de nieuwe eilandelij ke groep De Bran ding geeft acte de présence. Tijdstippen en plaats van de optredens worden via de publi catieborden bekend gemaakt. Het draaiorgel is in de omge ving van Balie en Poststraat en het orgelconcert in de Nieuwe Kerk wordt om 16.00 uur ver- zord door Wim Boer. De kunst markt is zoals gebruikelijk op het plein bij de Nieuwe Kerk en de kinderrommelmarkt is op de Balie. Ook bij de Balie staan dit jaar de kramen van de verenigingen en ideële in stellingen opgesteld. Het Havenplein biedt ook plaats aan de terrassen, aan de promotiebus van Schouwen- Duiveland en een aantal ker misattracties voor de jeugd. Coco verzorgt het schminken van de kinderen en deze kun nen zich ook vermaken op het springkussen. Vervoer via de paardentram is geregeld tus sen de parkeerterreinen aan het Eerste Weegje en de haltes Balie en postkantoor. Zeilen en rondvaarten kan van uit de Nieuwe Haven over de Oosterschelde. Zeilen kan van af 13.00 uur (aanmelden bij de VW of aan de haven) en rond varen is om 10.30 uur en 14.00 uur. Ook hiervoor kan men bij de VVV terecht. Na de vijfde en laatste toe ristendag volgt er dinsdag 13 augustus nog en bezoek van een groot aantal stoommachi nes, die tussen 13.00-17.00 uur het Havenplein opfleuren. De stoommachines zijn op door reis naar Hellevoetsluis, waar de Stoomdagen worden gehou den. De meeste machines ko men vanuit Engeland. Dinsdag 20 augustus is er een (open lucht) concert bij de muziek tent door de English Brass Group. De optredens zijn om 12,00 uur en om 16.00 uur. En zaterdag 24 augustus is er weer de Zierikzeese Havendag, die vrijdagavond al begint met muziek aan 't Luitje. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland In de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 45, jaarabonnement f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats; handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1