Concert in Dreischor The Hard Way Vrouw en Werk verwacht meer (her)intreedsters 10,- DE HOEVE AAN DE LINGE De Concertzaal te Zierikzee Orgel concert Diefstal auto Twee auto's zwaar beschadigd Diefstal van dure Mercedes Bedrijfs ongeval in Zierikzee Meer dan honderd bekeuringen voor verkeerd parkeren Diefstallen uit auto's 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DREISCHOR - Ook dit jaar komt op uitnodiging van de stichting. Musi Voca Sander van Marion naar Dreischor. Samen met de gebroeders Brouwer zal hij een concert verzorgen in de Nederlandse Hervormde kerk, op maandag 12 augustus. Het concert begint om 20.00 uur. Sander van Marion, geboren in 1938 te Scheveningen en cantor-organist van de Bethelkerk aldaar, kreeg zijn muzikale opleiding aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, waar Adriaan Engels zijn orgelleraar was. Sander van Marion verwierf zich niet alleen in Nederland, maar ook ver daarbuiten een klin kende naam. Zijn vele concerten, zijn concerttoernees en plaatopnamen in binnen- en buitenland, met name de diverse toernees naar Canada en de VS van Amerika getuigen daarvan, evenals een groot aantal LP\en CD's, waaronder drie Gouden Platen. De gebroeders Brouwer votmen al se dert vele jaren een zeer hecht en klankrijk duo. Hun trompetten klonken reeds in vele kerken en op talrijke concerten en niet alleen in Nederland. Zo maakten ook zij, evenals Sander van Marion, al diverse concerttournees door Canada. Hun werkterrein is in vele opzichten groot te noemen. De muzikale samenwerking met Sander van Marion bestaat al vele jaren. Een vruchtbare samenwer king, die reeds tot menig concert heeft geleid en ook op de plaat is vastgelegd. MIDDELBURG - Op dinsdag 13 augustus vindt in de Nieuwe Kerk te Middelburg een con cert plaats dat wordt verzorgd door de organist Charles J. de Wolft. Het betreft een concert in de se rie die deze zomer door de stichting Orgelcentrum wordt verzorgd in de Nieuwe Kerk. Charles de Wolff, die behalve musicus ook dirigent is, bespeelde vele vermaarde or gels in Nederland en daarbui ten. Hij neemt in de orgelwe reld een geheel eigen plaats in en zijn repertoire omvat vrij wel de hele orgelliteratuur. Het programma in de Nieuwe Kerk omvat drie delen. Uitgevoerd worden onder meer Choral no IV van H. Andriessen, Piece Heroique van C. Franck, en twee delen uit Les corps glo- rieux van O. Messiaen. De ko raal O Mensch bewein dein Sunde grosz van Bach en Pas- sacalia en Fuga in c moll. Het concert begint om 20.00 uur. BRUINISSE - Opnieuw werd in Bruinisse een auto gestolen die stond geparkeerd aan de Hageweg. Het was het voertuig van de heer T. J. uit het Afferden (Gel derland). Een zwarte VW Golf GTI van nog geen jaar oud. De auto is ongeveer 35.000 gulden waard. De diefstal vond woens dagavond plaats tussen 20.30 en 22.00 uur. Het kenteken van de gestolen auto is YK-91-GX. Iedereen die de auto heeft ge zien wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Tfele- foon 01110-14055. ZIERIKZEE - Het aantal vrouwen dat de komende jaren zal proberen een plaatsje op de arbeidsmarkt te veroveren zal alleen nog maar toenemen. Blijkens het jaarverslag over 1990 van dë Stichting Vrouw en Werk Zeeland zullen de eerstkomende jaren tien- tot vijftienduizend vrouwen een baan buitenshuis zoe ken. In deze ontwikkeling moet Zeeland eerst nog een achterstand (4% ten opzichte van de rest van Ne derland) wegwerken. Vrouw en Werk, dat in 1990 het eerste lustrum had, heeft tot doel om vrouwen die na een pe riode van zorg voor huishou den en/of kinderen weer willen gaan werken te helpen bij het vinden van een plaatsje op de arbeidsmarkt. Indertijd wer den deze herintreedsters nogal eens als onbemiddelbaar be schouwd. Door het begeleiden en adviseren van deze groep vrouwen, het beïnvloeden van de arbeidsmarkt en arbeidsor ganisaties en het toegankelijk maken van opleidingen voor de doelgroep wil Vrouw en Werk de toetreding tot de arbeids markt voor deze (her)in- treedsters wat vereenvoudigen. Daarbij speelt ook het door breken van de beroepssegrega tie (het onderverdelen van be roepen in typisch vrouwen- en typisch mannenbezigheden een rol. Primair bij dit alles is het ad viseren en begeleiden van vrouwen naar betaald werk. Uitgangspunt hierbij is de si tuatie en de mogelijkheden van de vrouw zelf. Afhankelijk daarvan worden de mogelijk heden op de (regionale) arbeids- en scholingsmarkt, er bij betrokken. Om de kansen van de (her)intreedsters op de arbeidsmarkt te vergroten biedt Vrouw en Werk onder meer cursussen en projecten aan. Ook kent Vrouw en Werk spreekuren en neemt deze stichting deel aan de verschil lende overlegorganen. Promo tie en publiciteit behoren even eens tot de kernactiviteiten van Vrouw en Werk. Stijging In 1990 nam het aantal cursus sen aanzienlijk toe. Met in to taal 28 cursussen werden 295 vrouwen bereikt. Een cursus richtte zich speciaal op vrou wen met een WAO- of AAW-uit- kering en vijf keer werd de cur sus Vrouw en Techniek gege ven. De cursus Eigen Bedrijf werd eveneens vijf keer gege ven. Een deel van de voor deze cursussen benodigde gelden werd door de arbeidsbureaus verstrekt. Afgelopen jaar werd in op dracht van Vrouw en Werk, de Wetenschapswinkel Zeeland en het Arbeidsbureau Goes onder zoek gedaan naar (herintre dende vrouwen op de Bevelan- den, Schouwen-Duiveland en Tholen. Dit rapport werd in het najaar van 1990 aangebo den aan mevrouw J. Boogerd- Quaak, voorzitter vn het Re gionaal Bureau voor de Ar beidsvoorziening. In 1990 vierde Vrouw en Werk haar eerste lustrum. Dit feit werd gekoppeld aan de wer vingscampagne voor een nieuw cursusseizoen. Niet zon der resultaat, het leverde de „jarige" de nodige publiciteit op. Tijdens een werklunch die ter gelegenheid van dit eerste jubileum werd gegeven, wer den de resultaten van een evaluatie-onderzoek naar het functioneren van Vrouw en Werk-winkels bekend ge maakt. Dit onderzoek dat in opdracht van het ministerie van sociale zaken en werkgele genheid is uitgevoerd waren voor Vrouw en Werk gunstig. Uit het onderzoek kwam naar voren dat zowel tijdens als na beëindiging van het contact met Vrouw en Werk zeventig procent van de vrouwen gaat deelnemen aan een om- of bij scholing cq andere opleiding. Ook blijken de herintreedsters onder begeleiding van de Vrouw en Werkwinkels een ge motiveerde beroepskeuze te maken, waardoor ze beter be middelbaar zijn. Door MIEN VAN 'T SANT 39 Hij heeft vanochtend in ieder geval zijn schooldienst, peinst Dien, als ze het dorp binnenrijdt. Nog wel zo prettig hem niet thuis te weten, als ze met haar voorstel voor de dag zal komen. Ze had zich helemaal geen zorgen hoeven maken. Haar dochter is wel verbaasd haar moeder zo opeens te zien opdagen, maar de schrik, die ze even gevoeld heeft, dat die soms komt vertellen dat ze een andere man aan de haak geslagen heeft, duurt niet erg lang. Het andere, waarvoor Dien de Jong speciaal deze reis gemaakt heeft, vindt ze allang goed. Wat interesseert haar dat plek je grond aan de Linge? Ze houdt niet van water; hoopt in stilte nog altijd dat Leo la ter nog eens een zomerhuisje in de bossen zal kopen. Dat lijkt haar enig. Vooral als ze straks kinderen zullen hebben. Het wordt nog onverwacht gezellig. Reina bewondert de ander in stilte om het feit, dat ze het dorp wat kleding en houding betreft volledig afgeschud schijnt te hebben. En wat haar ook milder stemt: moeders voor stel om die grond aan het water van de hand te doen, kon niet op een gelegener tijd ko men. Ze realiseert zich voor de eerste keer dat ze iets van waardering voor haar moe der in zich voelt opkomen. Eindelijk schijnt ze dan volwassen te worden. Enfin, beter laat dan nooit. 'Je kunt er stellig een goede prijs voor ma ken', zegt ze hartelijk. 'Wacht! Ik ga even koffiezetten. Je zult er wel trek in hebben. Dan vertel ik je waarom ik je plan haast toejuich'. Dien doet het toch goed zo door haar eigen vlees en bloed tegemoetgetreden te worden. 'Hèb je zelf dan nog geen koffie gedron ken?' vraagt ze verbaasd. Reina schudt haar hoofd. 'Leo blijft tot het eten weg en Riek heeft liever chocola. Zelf geef ik nu niet zoveel om koffie'. Dien kijkt haar dochter verwonderd aan. 'En vroeger kon je er nooit genoeg Midden in haar zin blijft ze steken, zegt dan opspringend: 'Ik begrijp het, geloof ik. Je bent in verwachting niet? Hoe vind je het?' Reina vindt het een rare vraag van haar moeder. 'Leo en ik zijn er erg gelukkig mee. We hopen dat het een jongen mag worden'. 'En? Hoe moet het nu met je buitenlandse reis? Leo heeft immers de hele winter al gestudeerd om in Israël zo beslagen moge lijk ten ijs te komen? Of gaat hij nu alleen soms?' Reina moet lachen. 'Vanzelfsprekend niet! Ik ben al ruim vier maanden heen. Ik heb het hem ook voorgesteld, maar je weet hoe consciëntieus hij in alles is. Als het nu nog de Veluwe was! En dan in de lach schie tend: 'Nu ik bedoel met jouw plan kan het de Veluwe nog worden. Liever zelfs nog dichterbij, zodat we er in een goed uur heen kunnen rijden'. 'Spreek niet zo in raadselen alsjeblieft'. 'Sorry moeder! Wanneer kun je over je of liever ons geld beschikken?' Nu is het Dien, die haar dochter verbaasd aankijkt. 'Als het moet deze week nog. Ik heb namelijk cash betalen als eis gesteld'. 'Je valt me hoe langer hoe meer mee, moe der. Je begint eindelijk eens zakelijk te worden'. 'Moét ik toch wel, als vrouw, die voor alles alleen staat'. Reina kijkt de ander strak aan. 'Dus? Jet staat weer werkelijk alleen?' En als haar moeder nog niet direct weet te antwoorden: 'Daar ben ik dan alleen maar oprecht blij om. Leo zal het niet minder zijn. Je bent nu eenmaal mijn moeder. Over een moeder hoor je toch maar het liefst goede en te waarderen dingen'. 'Dank je, kind. Ik doe mijn best.' En op een veiliger onderwerp overstappend: 'Gaan jullie werkelijk deze zomer alleen maar er gens op de hei zitten?' Reina knikt. 'Naar ik hoop dit keer in een eigen huisje. Begrijp je me, moeder?' Dien knikt. 'In een, dat jullie willen kopen van het geld, dat je van de verkoop van dat stuk grond toekomt? Zie je? Ik wil het voor een groot deel in het bedrijf investeren'. (wordt vervolgd) OOSTERLAND - Twee perso nenauto's moesten zwaar be schadigd worden weggetakeld als gevolg van een aanrijding die zich dinsdagavond voor deed op de Rijksweg N-59 ter hoogte van Oosterland. Het ongeluk gebeurde om on geveer 22.00 uur toen W. G. uit Moerkapelle met een personen auto vanaf de Molenweg in Oosterland de Rijksweg wilde opdraaien. Hij wilde in de rich ting Zierikzee en zou daarbij de auto bestuurd door R. N. uit Dordrecht over het hoofd heb ben gezien. De Dordrechter reed over de Rijksweg in de richting Zierikzee. Hij remde krachtig maar kon niet meer voorkomen dat W. G. op zijn auto reed. Beide voertuigen werden daarbij zeer zwaar be schadigd. Desondanks werd geen van de inzittenden noe menswaardig gewond. BRUINISSE - In dc nacht van dinsdag op woensdag werd aan dc Hageweg te Bruinisse een auto gestolen die een waarde heeft van ruim 100.000 gulden. Het betrof een antraciet meta- lickleurige Mercedes 230 van twee jaar oud. Het voertuig is van een Duitse vakantiegast uit Wuppertal. Hij parkeerde zijn auto op een parkeerterrein aan de Hageweg en kwam toen tot de ontdekking dat het dure voertuig was verdwenen. Vrijdag 2 augustus NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.02 uur Ik ben 14, bijna 30, jeugdfilm van Paul Schneider. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur De tuin van Eden, na tuurserie. 18.25 uur Medeklinker, Gospel songs. Herh. 18.51 uur De stuntels (Blun ders), tekenfilmserie. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Hollands welvaren, Ati Dijckmeester vanuit het station van Den Bosch. 19.46 uur Puzzelkampioen, quiz. 20.17 uur De kikker en de wal vis, Canadese speelfilm. 21.50 uur Rondom tien: En toch blijf je hopen, praatprogram ma. 22.40 Cop rock, Amerikaanse politieserie. 23.23 uur Opmaat, religieuze muziek. 23.37 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Kijk TV, populair we tenschappelijk programma. Presentatie: Wubbo Ockels. Herh. 18.00 uur TROS Aktua in be drijf, informatieve serie over verschillende bedrijfstakken in Nederland. Vandaag: De alu- miniumindustrie. 18.39 uur Tik tak, Belgische kleuterserie. 18.48 uur De avonturen van de Black Stallion, jeugdserie. 19.14 uur en blaffen kan ook, 6-delige serie over 12 hon denrassen. Afl. 1: De Duitse Herder en de Rottweiler. 19.27 uur Dear John, Ameri kaanse comedyserie, Afl. 13. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Te land, ter zee en in de lucht, sport- en spelpro- gramma. 21.23 uur De TV Dokter, medi sche tips door dr. Ferdinand Zwaan. Herh. 21.24 uur America funniest home video's, thuis-video's ge presenteerd door Bob Saget. 21.49 uur Allo allo, Engelse co medyserie. Afl. 4. 22.19 uur TROS Hollywood boulevard special, reportage over special effects. 22.50 uur In the heat of the night, Amerikaanse misdaad serie. 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Sesamstraat. 19.33 uur Studio sport, samen vatting NK tennis in Warmond. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Met de prijs voor ogen, Amerikaanse documen taire serie. Afl. 5. 21.15 uur Zomerjazz bij de NOS: Jazz-herinneringen Er- rol Garner en Bud Powell, mu- ziekportret. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie. 23.05 uur Het raadsel van de Stinson, Australische speel film. Herh. BRT 1 17.25 uur Nieuwskrant. 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00'uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 154. 18.05 uur Samson. 18.10 uur Haydaze, 12-delige Australische jeugdserie. Afl. 9. 18.35 uur Mooi en meedogen loos (The bold and the beauti ful), Amerikaanse serie. Afl. 220. 18.58 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Mededelingen. 19.24 uur Sla je slag, spelpro- gramma gepresenteerd door Geert Hoste. 19.28 uur Programma-over zicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De wonderjaren (The wonder years), Amerikaanse comedyserie. 20.30 uur Weekendfilm: Rode koning, wit paard (Red King, White Knight), Engelse tv- film. 22.15 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag en sport. Aansl. Kwislijn. 22.50 uur Dame Edna. Dame Edna Everage ontvangt Zsa Zsa Gabor, Germaine Greer en Nana Mouskouri. 23.35 uur Een jaar in Vietnam (Tour of duty), Amerikaanse serie. Afl.: Bodyguard of lies. 00.20 uur Coda, Myriam van Hee leest voor uit eigen werk. Vandaag: Winter. BRT 2 19.00 uur Programma van de Christen-Democratische om roep. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Goden uit het Oos ten, documentaire seFie. 20.55 uur Concert. Beelden uit een tentoonstelling, van Moes- sorgsky. 21.40 uur Abdijen der Lage Landen, 11-delige documentai re serie. Afl. 5. ZIERIKZEE - De heer I. M. uit Zierikzee werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee van wege verwondingen die hij opliep bij een bedrijfsongeval. Het ongeluk gebeurde dinsdag om ongeveer 9.00 uur bij een staalconstructiebedrijf aan de Deltaweg op het industrieter rein Zuid. I. M. was bezig met het lossen van staalplaten van een vrachtauto toen een van de stroppen brak waarin de pla ten hingen. Daardoor kantel den een aantal platen tegen het hekwerk van de trailer. Een stuk hekwerk sloeg tegen een been van I. M. dat op drie plaatsen werd gebroken. RENESSE/BURGH- HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - In de Westhoek en in Zierikzee werden woensdag meer dan honderd bekeuringen uitge schreven vanwege auto's die verkeerd geparkeerd stonden. Vanwege het bewolkte weer ging de stroom vakantiegan gers massaal op zoek naar an der vertier dan strand en zee. Dat hield tevens in dat in ker nen als Renesse, Haamstede en Zierikzee heel veel auto's wer den geparkeerd. En vaak op plaatsen waar dat niet mag. Wanneer een auto zo stond dat hij hinder opleverde voor de verkeersstroom liet de politie het voertuig wegslepen. Dat gebeurde in totaal tien keer. Tb- gen betaling van de wegsleep- kosten (ongeveer 180 gulden) kon men zijn auto bij het poli tiebureau weer terugkrijgen. BRUINISSE/SIRJANSLAND - In de nacht van maandag op dinsdag werd in Sirjansland een auto opengebroken en een nacht later een in Bruinisse. De auto in Sirjansland was van R. K. uit Capelle aan den IJs- sel. De dieven braken niet al leen de auto open maar ook een kluisje dat zich daarin bevond. Ze namen 500 600 gulden aan contant geld mee. De auto stond geparkeerd bij een cam ping. In Bruinisse werd de auto van J. H. uit Rijssen openge broken. Het voertuig stond aan de Hageweg. De dieven gingen er vandoor met een radio/cas settespeler. ZIERIKZEE - Zaterdag 3 en zondag 4 augustus draait de film The Hard Way met Mi chael J. Fox en James Woods in de Concertzaal te Zierikzee. De aanvang is op beide dagen om 20.00 uur. Maandag 5 en dins dag 6 augustus om 20.00 uur draait de film Dances with Wolves nogmaals. Nick Lang, de populaire held van de opervlakkige avontu renfilms, wil nu wel eens wat anders. Hij aast op de rol van Ray Casanov, een door het le ven getekende rechercheur. Nick ziet op T.V. zijn grote voorbeeld: de Newyorkse in specteur John Moss die achter de Party Crasher aanzit. Deze Party Crasher verschijnt op plaatsen waar veel mensen zijn en schiet dan een willekeurig iemand dood. Lang krijgt via relaties gedaan dat hij incogni to de maat wordt van John Moss, die tengevolge daarvan uit het onderzoek naar de Par ty Crasher gehaald wordt. Moss baalt daar stevig van, evenals van de ijdeltuit Lang. Moss blijft heimelijk zoeken naar de Party Crasher, met een uiterst hinderlijke Nick Lang op zijn lip, die al zijn gebaren en gewoontes imiteert. Zijn re latie met zijn vriendin Susan loopt ook nogal stroef, vooral door zijn eigen stug gedrag. Moss komt de Party Crasher dicht op het spoor. Hij moet zich echter eerst ontdoen van Lang om weer bij de zaak be trokken te mogen worden. Met .behulp van een collega zet hij een list op, waarbij het lijkt of Nick iemand neerschiet die on gewapend is. Vol schuldgevoe lens wordt Lang op het vlieg tuig gezet. Moss belooft dat hij de schuld op zich neemt. Vlak voordat Nick op het vliegtuig stapt, besluit hij terug te gaan en alles op te biechten. Per toe val hoort hij de waarheid ech ter. Razend kaapt Lang een po litiewagen om Moss eens flink de waarheid te vertellen. In een ijzingwekkende finale blijkt Nick Lang toch ook een beetje een echte held te zijn. Die rol van Ray Casanov krijgt hij dus. Advertentie vertoont Zaterdag 3 aug. The Hard Way Zondag 4 aug. The Hard Way Maandag 5 aug. Dances with Wolves Dinsdag 6 aug. Dances with Wolves Aanvang 20.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4