Bassie en Adriaan stelen de show bij Onze Hoeve in Bru Nieuwe bewoners bekijken het woonzorgcentrum Poortershof Molenstraat veiliger via wisselende parkeerplaatsen Duitser moet betalen voor vlottrekken schip Gebouiv wordt begin oktober opgeleverd Bruse verkeerscommissie bespreekt reconstructie Diefstal coniferen Vrijdag 2 augustus nog in Burgh-Haamstede Garage Kerkwerve DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1991 NR 24990 3 De nieuwe bewoners van het woonzorgcentrum Poortershof hanteerden tijdens de kijkdag al ijve rig de meetlat. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „Het is gewoon fantastisch. Het is zo ruim en alle kinderen en kleinkindéren kunnen blijven slapen als het moet. Je zit in het cen trum van Brouwershaven, dus je kunt altijd even naar de winkels als je dat wilt". De meeste belang stellenden die woensdagmorgen een kijkje namen in het in aanbouw zijnde woonzorgcentrum Poorters hof aan de Poortdijkstraat te Brouwershaven rea geerden positief. Het waren mensen aan wie een wo ning in het woonzorgcentrum is toegewezen en die een uitnodiging ontvingen voor de 'kijkdag'. Een kijkdag die kon plaatsvin den omdat de bouwer van het woonzorgcentrum het gebouw tijdens de bouw vak vakantie heeft vrijgegeven. Naar ver wachting wordt de Poortershof begin okober opgeleverd en kunnen de nieuwe bewoners er kort daarna intrekken. Enkele weken voor die datum is in het gebouw al heel goed te zien hoe een en ander er uit komt te zien. De belangstelling van de bezoekers ging vooral uit naar de 29 woningen in het centrum van wie er al vijf hele maal klaar zijn. Men kon tij dens de kijkdag immers be kend maken welke van de 29 woningen men het liefste zou willen bewonen. Aan de hand van deze voorkeursgegevens worden de woningen binnen kort definitief verdeeld. Een woning in de Poortershof is wat groter dan een 'gewone bejaardenwoning'. Ze omvat een woonkamer met keuken nis met een totale oppervlakte van 31 vierkante meter. Een slaapkamer van 13 vierkante meter en een ruime badkamer met douche, wasbak en toilet. Verder is er een tweede slaap kamer die ook als bergruimte, hobbyruimte of logeerkamer is te gebruiken en een hal. Het hele huis is zo gemaakt dat de bewoners er ook nog uit de voe ten kunnen als zij in een wat minder goede lichamelijke of geestelijke toestand terecht ko men. „Alles is aangepast. Een hoge re toiletpot waarnaast een beu gel aan de muur bevestigd kan worden. Brede deuren, geen drempels. We zijn er van uit ge gaan dat de bewoners van de Poortershof nooit meer naar een bejaardenhuis moeten. In het allerergste geval alleen naar een verpleeghuis", aldus de ontwerper van het woon zorgcentrum architect, W. J. Kraamer uit Schuddebeurs. De vorm van het balkon dat aan de woonkamer grenst is zo gemaakt dat men er met een rolstoel kan draaien en tussen de woonkamer en de slaapka mer is een grote open wand die kan worden afgesloten door middel van een schuifdeur. „Wanneer de mensen bedlege rig worden kunnen zij gemak kelijk contact houden met de woonkamer". De ramen zijn laag zodat men er gemakkelijk overheen kan kijken en hebben brede vensterbanken om alle planten op kwijt te kunnen. De entree van de Poortershof wordt beveiligd zodat niet ie dereen zo maar in het woon zorgcentrum kan binnenlopen. Het gebouw omvat verder een aantal centrale ruimtes. Zo is op de eerste verdieping een grote recreatieruimte met pan try waar de bewoners gezamen lijk een maaltijd kunnen berei den als ze dat willen. Er is een aantal logeerkamers voor be zoekers en een zusterpost. Op de begane grond is het zorgcen trum. Een ruimte waar pedicu re, huisarts of therapeut ge bruik van kan maken wanneer men in het woonzorgcentrum is. Zorgcoördinatrice Thnja Speij- er krijgt een vaste plaats in De Poortershof. Zij kijkt aan wel ke vorm van zorg de bewoners behoefte hebben. Zij organi seert die dan via het inschake len van de bestaande organisa ties als het Kruiswerk en de Fe deratie Maatschappelijke Dienstverlening. Volgens Tanja Speijer hebben zich tot nu toe ongeveer 35 al leenstaanden of echtparen aan gemeld die graag in het woon zorgcentrum willen wonen. Via de indicatiecommissie is bekeken of hun omstandighe den ook zo waren dat ze in aan merking kwamen voor een plaats in de Poortershof. Op basis daarvan hebben de men sen bij wie dat het geval was pasgeleden een toewijzing ge had. Als die mensen de toewijzing accepteren is het woonzorgcen trum volgens Thnja Speijer bij na vol. ,,Er zijn nog een paar huizen. We hoeven nog net niet aan een wachtlijst te begin nen". Behalve de zorgcoördinatrice en de architect waren tijdens de kijkdag pok vertegenwoor digers aanwezig van de eige naar van het gebouw: de Hu manistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting (HBB) en de stichting voor Huisvesting van en Zorg voor Ouderen (HZO) die het woonzorgcen trum gaat beheren. Nadat de nieuwe bewoners er in oktober hun intrek hebben genomen, wordt de Poortershof naar ver wachting aan het eind van dit jaar of begin volgend jaar offi cieel geopend. BRUINISSE - Parkeerplaatsen die afwisselend aan de linker en de rechter zijde van de straat worden aangelegd en bomen en struiken langs de straat zou den er voor kunnen zorgen dat het verkeer minder hard door de Molenstraat in Bruinisse gaat rijden. Tot die conclusie kwam de Bruse verkeerscommissie die dinsdagavond vergaderde in het gemeentehuis. In de Molenstraat moet iets ge beuren omdat het wegdek van de straat in slechte conditie verkeert. Tevens wil het ge meentebestuur rekening hou den met klachten van de bewo ners van de straat die vinden dat er veel te hard wordt gere den. Onlangs namen zij zelf het initiatief om in de straat bor den op te hangen waaruit bleek dat zij een snelheid van 30 kilo meter per uur hard genoeg vin den. Borden die na een dag al wer den vervangen door borden van de gemeente zelf met daar op de tekst Denk aan onze kin deren, Tijdens de openbare vergadering in het gemeente huis werd gesproken over meer definitieve maatregelen. Aan de commissieleden werden twee plannen voorgelegd. Het creëren van een lange rechte parkeerstrook aan een kant van de weg of het afwisselend aan beide zijden van de weg aanleggen van parkeerstroken. Als verkeerscoördinator van de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland had commissielid A. W. H. Tol een voorkeur voor afwisselende parkeerstroken. ,,Dat geeft een visuele ver smalling van de weg omdat de verkeersdeelnemers steeds heen en weer moeten rijden om de parkeerstroken te ontwij ken". Hij was van mening dat het handhaven van de vijf bo men in de straat ook een bij drage zou kunnen leveren aan de visuele versmalling. Commissielid en directeur ge meentewerken P. van Beveren bracht naar voren dat de vier meter brede rijbaan die over blijft wel erg smal is. ,,En als de huidige bomenrij blijft staan is het trottoir aan de westkant zo smal dat men er met een kinderwagen nauwe- lijk overheen kan lopen". Om meer ruimte te creëren voor vrachtwagens die de bocht om moeten, de brand weerauto en de fietsers die naast het gemotoriseerd ver keer rijden, besloot men de rij baan op een breedte van 4,20 meter in te tekenen. Dit ten koste van de parkeerstroken die dan 1,80 in plaats van 2,00 meter breed worden. Over het handhaven van de vijf bomen aan de ene zijde van de straat en het aanplanten van nog twee bomen aan de andere zijde was de commissie het roe rend eens. „Door die bomenrij ziet de straat er nog uit zoals vroeger. Dat oude beeld moe ten we handhaven", aldus de voorzitter van de commissie vergadering, W. W. Jumelet. De overige twee commissieleden sloten zich daarbij aan. ,,Het past niet meer in de tegenwoor dige tijd dat bomen moeten verdwijnen voor het verkeer". Op dinsdag 13 augustus wordt in het gemeentehuis een hoor zitting gehouden waar bewo ners van de Molenstraat hun mening naar voren mogen brengen over de plannen. Aan vang 19.30 uur. Er gaat in de komende maan den in Bruinisse het een en an der gebeuren op het gebied van wegenaanpassingen. Want ook de Dorpsweg kwam ter sprake in de verkeerscommisie. Er be staat een plan om de rijbaan van die weg te versmallen van 6,20 naar 5,80 meter. Aan weerszijden van die rijbaan zou een fietspad komen dat via een berm van de weg wordt af gescheiden. De commissiele den waren het er al snel over eens dat in die berm beter lage struiken kunnen worden ge plaatst dan betonranden, de zo genaamde varkens ruggetjes. Volgens politieagent Tol is bij snelheidscontroles bij de Dorpsweg gebleken dat het vooral de mensen uit Bruinisse zelf zijn die daar te hard rij den. „Door de aanleg van ber men met daarin planten krijg je een nauwer effect. Dan zijn mensen minder geneigd in te halen en hard te rijden". Ook commissielid Van Beveren was voor een groenstrook. „Daar bij zijn de fietsers beter be schermd dan met varkensrug getjes". Men sprak in de com missie over het stuk Dorpsweg tussen de Rijksstraatweg en de Molenweg. Ook de verkeers(on)veilige si tuatie in de Deestraat kwam even ter sprake in de verkeers commissie. Vólgens Tol is uit metingen gebleken dat het ver keer daar niet harder rijdt dan de toegestane maximumsnel heid van 50 kilometer per uur. Hij gaf toe dat het heel moei lijk zou zijn om met enkele simpele maatregelen de straat veiliger te maken. „Als we daar een maximum snelheid van 30 kilometer willen instel len moeten ook alle aanpassin gen worden aangebracht die bij een woonerf horen. Ik denk dat dat niet kan". De commis sie kwam tot het advies om voorlopig alleen het trottoir langs de Deestraat een opknap beurt te laten geven. Uitspraak rechtbank Middelburg ZIERIKZEE - De Duitser G. G. uit Frankfort am Main moet betalen voor het vlottrekken van zijn ple zierjacht Bacludia. Dat heeft een rechter van de Arondissementsrechtbank in Middelburg bepaald. hij hulp aan van de sleepboot Zephirus die net passeerde. zijn jacht in de haven van Zie- rikzee. Tben het schip aan de ketting lag spande de Duitser een kort geding aan tegen de bergingsmaatschappijDe rechter stelde hem in het onge lijk. Bergloon moet betaald worden. Wel verminderde hij het gevraagde bedrag tot 7.800 gulden. De teleurgestelde Duitser zoekt nu naar een bank die hem dit bedrag wil le nen. De Duitser spande daar een kort geding aan omdat hij het niet eens was met de rekening van 15.000 gulden die hij kreeg gepresenteerd van het ber gingsbedrijf Multraship uit Tferneuzen. Vorige week voer G. G. met zijn gezin en een Nederlandse kapitein, Martin Ros, met zijn schip over de Oosterschelde. Tbr hoogte van Viane liep het jacht vast op de slikken langs de Oosterscheldedijk. Om weer terug in het diepere water terecht te kunnen komen nam Die trok het Duitse schip bin nen vijf minuten vlot, maar de kapitein maakte niet bekend dat de Zephirus een beroeps- bergingsschip is. De Duitser was dan ook zeer verontwaar digd toen hij de rekening a 15.000 gulden kreeg gepresen teerd. Veel te veel voor vijf minuten werk vond de Duitser en wei gerde te betalen. Als reactie daarop werd beslag gelegd op BURGH-HAAMSTEDE - De heer P. uit Haamstede werd het slachtoffer van dieven die 20 coniferen meenamen uit zijn tuin. Dat gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. De strui ken werden ongeveer 20 centi meter boven de grond afge knipt en meegenomen. BRÜINISSE - „Mamma, hij kan niet eens tellen", roept een klein jongetje uit als Bassie met 'één, twee, zes' een truc met een kruisboog inluidt. Bassie en Adriaan, hét Nederlandse clownsduo, hebben het parkeerterrein van camping Onze Hoeve in Bruinis se op z'n kop gezet. Een groot aantal kinderen, al dan niet vergezeld van hun ouders, genoot er van het duo, dat schijnbaar met het grootste gemak twee uur pret uit haar mouw tovert. als volwassenen en je hebt er geen kind aan". Bassie gdat in de pauze en na de voorstelling het parkeerter rein op en schudt veel kinderen de hand. Gezeten achter een geïmproviseerd tafeltje zet hij enkele honderen handtekenin gen voorzien van de tekst 'Voor Jori, voor Maaike, voor....vul maar in'. De ouders vinden het schitterend om zo'n persoon lijk stukje Bassié aan hun kin deren te geven. De kinderen zijn verguld. Adriaan gaat niet naast Bassie zitten om handtekeningen uit te delen, maar dat is omdat de clown nu éénmaal nummer één is voor de kinderen en Adriaan de aangever. Maar Adriaan staat eveneens iedereen vrien delijk te woord en deelt - al lo pend - ook handtekeningen uit, aait kinderen over hun bol en lacht ze vriendelijk toe. Eén grote improvisatie Bassie en Adriaan zijn door de wol geverfde artiesten met een rijke ervaring. Alles wat ze op het podium doen lijkt ogen- Het jeugdige publiek moet er al dagen mee bezig zijn ge weest. Nog vijf, vier, drie, twee, één nachtje slapen en we gaan naar de echte Bassie en Adriaan. En dan is het zover. Alle kinderen zitten in de aan slag en schuivelen wat gespan nen op de bankjes en stoeltjes. En dan komt vanaf de entree van het parkeerterrein Adriaan aangelopen in zijn on afscheidelijke acrobatentenue. Er is meteen een grote hilari teit onder de kinderen. Als Adriaan het podium opklimt, begint hij meteen met de 'in structies'. Een duim omhoog is applaudiseren en een zwaai met de arm veroorzaakt vanuit het publiek een massaal olé. Tijdens de voorstelling blijkt het jonge publiek het perfect begrepen te hebben. Niet tot verbazing van de twee ervaren circus-artiesten want de show valt of staat met het spontane publiek. B-produkties (de naam van het Bassie en Adriaan-bedrijf) is uitgegroeid tot een behoorlijke pret-onderneming. De vele be zoekers moeten allen het aan zienlijke bedrag van 12,50 gul den neertellen en in de pauze gaan videobanden, cassettes, posters, badges, mokken enzo voort grjf van de hand; ook te gen niet altijd even vriendelij ke prijsjes. Het is voor ouders moeilijk om een vragend en soms zeurend kind te weer- staan, wanneer veel andere ou ders meteen in de buidel tas ten. Iedereen gaat met 'iets' naar huis. Maar het mooie is, dat Bassie en Adriaan niets van dat com merciële gedrag vertonen tij dens de voorstelling. Ze staan er voor de kinderen en geven zich volledig. Geen afraffel- werk, zoals dat vandaag de dag bij bekende Nederlanders maar al te vaak voorkomt. Nee, Bassie en Adriaan nemen hun publiek serieus. Hun slogan is terecht „Behandel kinderen 'Behandel kinderen als volwassenen en je hebt er geen kind aan' is de slogan van Bassie en Adriaan. (Foto: Joop van Houdt). schijnlijk vanzelf te gaan. De hele show lijkt zeker voor de kinderen één grote improvisa tie. Maar niets is minder waar. De in het dagelijkse leven broers Bas(sie) en Aad(riaan) hebben al hun acts getimed. Niets laat het tweetal aan het toeval over. Een klap met een filmklapper, een camera waar mee Bassie keer op keer nat gespoten wordt, de act met de filmboog en de vele leuke kin derliedjes, die live werden ge zongen met de muziek op de band. Tbt verbazing van veel ouders zongen de kinderen de meeste liedjes vanaf de eerste regel uit volle borst mee. Bassie en Adriaan houden hun publiek met een pauze van twintig minuten ruim twee uur bezig. Een klein onderdeel van de show is een optreden van de goochelaar André du Lord uit Vlaardingen. Het is voor het circusduo een begrijpelijke po ging om achter de coulissen even adem te halen, maar of de act nu zo'n succes voor de kin deren is, blijft de vraag. De goochelaar doet wat bekende trucs (ringen, duiven en een kaartspel), maar laat op geen enkele manier merken, dat hij voor een jeugdig publiek, op treedt. Maar als Bassie en Adriaan het podium weer opklimmen zit de stemming er weer helemaal in. Wie hun kinderen een onverge telijke avond wil bezorgen, moet een bezoekje aan het lachspektakel van dit tweetal brengen. Kinderen zijn hun ou ders 'eeuwig dankbaar'. Dat kan nog op vrijdag 2 augustus in dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamstede. De voor stelling begint om 19.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke VW. Verwachting t/m maandag 5 au WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 25 graden Windkracht variabel 3 Zondag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 26 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 aug. Zon op 06.01, onder 21.29 Maan op 23.18, onder 1353 Laatste Kwartier: 3 aug. (13.25) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zomer is weer snel te rug. Vrijdag kan het restant van een oude depressie in het noordoosten van het land nog een laatste bui ver oorzaken. Verder is het een droge dag met flinke zonnige perioden. In het weekend gaan de temperaturen met nog meer zon naar een ruime 25 graden. De vooruitzichten voor maandag zijn wat onzeker. Het kan zijn dat er dan even wat meer bewol king is en dat er een enkele bui valt. Maar het gaat om hooguit een klei ne inzinking. Het warme zomerweer wordt nauwelijks onderbroken. Advertentie APK keurings station BOVAG lid Grote of kleine beurten. Uitlaten, banden, accu's tegen scherpe prijzen. Kerkweg 16, 4321 AB Kerkwerve Telefoon 01110-15210 MOSKOU - Na twee dagen top- overleg in Moskou reist de Amerikaanse president George Bush donderdag vanuit Mos kou naar de Oekraïne. Na een afscheidsceremonie in de Sint Joriszaal van het Kremlin komt hij volgens het reissche ma om 11.50 uur Nederlandse tijd in Kiev aan, waar hij wordt opgewacht door presi dent Leonid Kravtsjoek. ZIERIKZEESCHEiB NIEUWSBODEÜ» Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Infevertffden advertenties Maandagkrant vrijdag" tot. 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1150 uur Donderdagkrant woensdag tot 1150 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1150 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- Jes" (t/m 4 regels) 1 650. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3