IJzersterke winnaars Westhoektoernooi Wat nog vooraf ging Piet Vreeke-Peter Coppoolse Westhoekkampioenen Dubbel C Ger de Bakker en Erna Peters de smaakmakers Kassa voor Banesto 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BURGH-HAAMSTEDE - Na één week van aces, deuces en slices kende het zevende Westhoek-tennistoer nooi gisteren, zondag, haar finale. Tijdens de laatste dag kwam er wederom een aantal ijzersterke prijswin naars tevoorschijn. Het Westhoektoernooi, uniek vanwege de deelname van slechts dubbels, kreeg in de beslissende partij tussen de koppels Roy en Ger de Bakker en Piet Vreeke met Peter Coppoolse een meer dan waardige slotpartij. Na een enerverende driesetter gelukte het de 'oude rot' Piet Vreeke, uit Ouwer- kerk, met zijn jongere Bruse partner Peter Coppoolse de hoofdprijs in de wacht te slepen. Vader en zoon De Bakker, uit het Limburgse Horst, moesten genoegen nemen met het zilver. Ook bij de dames een tot de verbeelding sprekende winnaar. Erna Peters, samen met Ankie Bruggeman tot twee keer toe Nederlands kampioen, gaf met haar fraaie netspel de nodige sjeu aan dit Westhoektoernooi. Peters en Bruggeman zet ten twee finales op de naam. BURGH-HAAMSTEDE - Bijna drie uur hadden de dames Truus Kort-Marlien Wielaard contra Corrie Hoogerhuis-Joke Hop nodig om hun partij in dames dubbel Dl af te ronden. Eén van de smaakmaaksters van het zondag afgesloten Westhoektoernooi was onte genzeggelijk de 48-jarige Erna Peters, die sinds één jaar in Burgh-Haamstede woonachtig is. Daarvoor opende zij haar voordeur in het Brabantse Ze venbergen. In die plaats heeft zij overigens, naar eigen zeg gen, de mooiste en leukste her inneringen op tennisgebied op gedaan. Als captain van het eerste team aldaar maakte zij een drietal jaren geleden pro motie naar de eerste klasse mee. „En toen ben ik ermee ge stopt", vertelt Peters. Gezien de leeftijd en het feit dat zij reeds dertig jaar het edele spel van racket en service bezigde was een goede reden het voor gezien te houden. Maar fana tiek en begeesterd als Erna Pe ters nog altijd is, speelde er ook nog iets anders een belang rijke rol. „Ik ben gestopt toen ik nog goed meekon. Anders hadden ze mij op een gegeven moment misschien wel wegge speeld, en dat zag ik liever niet gebeuren", doet Peters in alle eerlijkheid uit de doeken. Het eerste contact met de ten nissport was voor Erna Peters in Rotterdam. Via Papen- drecht, Gorinchem en Zeven bergen is zij nu neergestreken in de Schouwen-Duivelandse Westhoek. Als vaste recreatie- gast doet zij overigens reeds enkele jaren mee aan diverse toernooien in de regio. Zo reali seerde zij onder meer twee keer een eerste prijs tijdens voorgaande Mosseltoernooien in Bruinisse. Haar sterkste punt is het volle ren aan het net. Als een handi ge netspeler laat zij menige op ponent het nakijken. Samen met partner Ankie Bruggeman lijkt de dan gevormde tandem een amper te nemen vesting. Door tot twee keer toe het Ne derlands kampioenschap te grijpen in de nationale dames- competitie, is voor wat dat be treft een overtuigend bewijs. Ook tijdens het Westhoektoer nooi imponeerde de combina tie Peters/Bruggeman op nieuw. Bij het dames-dubbel C troffen zij de andere finalist welke gevormd werd door de twee dochters van Erna Peters; Mariël en Francie. De 'familie vete' eindigde echter volgens verwachting in het voordeel van moeder Peters en 'tante' Bruggeman. Bij de veteranen boekten zij andermaal winst. Nu werden Corrie de Waal en Corrie Roda, toch niet de minste eilandelijke vedetten, in de finale met twee keer 6-3 naar een tweede plaats verwe zen. Een andere opvallende ver schijning tijdens het zevende Westhoektoernooi was onge twijfeld de 45-jarige Ger de Bakker uit het 'Limburgse Horst, bij Venlo. Samen met zijn nog slechts 15-jarige zoon Roy werd volop waardering bij het publiek geoogst. Na een enerverende finale in het heren-dubbel moesten zij even wel juist het eiandelijke kop pel Vreeke/Coppoolse voor la ten gaan. „We kunnen beter; dat weet ik zeker. Maar het zat er niet in vandaag hè", vertelde een. toch wel enigszins teleurgestelde vader De Bakker. Fanatiek als De Bakker senior is, heeft hij altijd maar één doel voor ogen: winnen. „Maar de gezelligheid speelt ook een grote rol, en dat was het zeker weer hier", aldus Ger de Bakker, die al 25 jaar trouw Zeeland als vakan- tiestek uitkiest. Gepromoveerd Ger en Roy de Bakker zitten overigens samen in het eerste team van de eigen vereniging in Horst. Dit team is zojuist naar de tweede klasse gepro moveerd. Een fraaie prestatie overigens voor iemand die pas op zijn 32e jaar een balletje ging slaan. „Mijn techniek mag dan niet altijd even goed of mooi zijn, maar met mijn in stelling kom ik heel ver. Ik blijf altijd doorgaan en zal nooit opgeven", vertelt Ger zijn geheim. Roy de Bakker heeft als C2- speler (volgend jaar promo veert hij zeer waarschijnlijk naar de Cl) een sterke back hand en geeft, naar eigen zeg gen, ook nooit op. „Maar zo fa natiek als pa ben ik niet hoor", lacht junior. Al jaren is Ger de Bakker overigens deelnemer aan verschillende toernooien op Schouwen-Duiveland. „In Bruinisse en Zierikzee heb ik ook meerdere keren meege daan". „Het gaat er hier in Zeeland al tijd zo gemoedelijk aan toe. Bij ons in Limburg is het altijd veel zakelijker. Als je bijvoor beeld hier om 11.00 uur moet spelen en je komt rond die tijd aan, dan word je eerst nog een 'tas' koffie voorgezet. In Lim burg moet je meteen beginnen, daar kan zoiets niet", doet De Bakker, bedrijfsleider van een pluimveebedrijf, uit de doe ken. Volgend jaar is de familie De Bakker ongetwijfeld weer van de partij. Ook moeder Di- ny doet overigens mee. Prijsuitreiking De prijsuitreiking van het ze vende Westhoektoernooi werd verricht door Leo Bakker, die samen met.Wim Hart en Henny den Ouden, de wedstrijdcom missie vormde. Bakker sprak van een geslaagd toernooi en bedankte allen voor zijn of haar inzet en medewerking. Joop de Vlieger als bondsgede- legeerde kon één en ander bea men en had tevens nog een 'we reldschokkend' nieuwtje voor met name de Dl-spelers. „Ik mag iedereen en met name de gehele D-groep op de hoogte stellen van de promotie vol gend seizoen van Henny den Ouden naar de C2-categorie", hielt De Vlieger zijn toehoor ders voor. „Mooi is dat", mom pelde Den Ouden. Een marathonpartij, zo mag de wedstrijd tussen voornoemde speelsters wel worden gekwali ficeerd. En dan te bedenken, dat Truus met partner Marlien geen game afstonden in de eer ste set, met 6-0 hadden zij in feite alle troeven inhanden. Maar dat tennis zich daar niet voor leent, bleek ook dit keer. Zowël de tweede als de daarop volgende derde set werden beslecht middels de tie-break. Met tweemaal 5-7 stoten Joke en Corrie tenslotte toch door naar de volgende ronde. Bij de Dames Dubbel C werd eveneens een aantrekkelijke partij afgewerkt tussen de kop pels Erna Peters-Ankie Brug geman die het opnamen tegen Els Ars-Joyce Scholten. Ook hier waren drie sets nodig om het scorebord het eindresultaat te laten tonen, met 6-7, 7-5 en om aan alle twijfels verder een eind te maken, beslechtten Er na en Ankie de finale set met niet minder dan 0-6. Els Ars diende overigens nog twee par tijen te spelen en wel in de ca tegorie Gemengd Dubbel Vete ranen, waar zij samen met partner Lex van Geer beide ke ren met slechts twee sets de winst pakte. Het Groningse koppel Van Bruggen-Daanje wist zich ten koste van Wim Hart-Rob van Rooy een ronde verder te boksen. Het noorde lijke tandem, waarbij het aan vastheid in ipder geval niet ontbreekt, pakte met twee sets, te weten 6-2, 6-3 de zege. Marco v. d. Polder-Robert Kort moesten afhaken in Heren Dubbel Dl, waar zij hun meer dere moesten erkennen in Frans Verspeek-Chris Schone- man, die met 6-4, 6-4 zegevier den. In Gemengd Dubbel Dl wist dezelfde Frans Verspeek, sa men met Silvia Santos da Sil- 'va, wederom de winst te pak ken en wel met 5-7, 7-5, 6-2. Johan Holm-Fred Kramer wer den in hun opmars bij Heren Dubbel C gestuit door Ger Kort-Henny den Ouden, met 4- 6, 1-6 konden zij het racket op bergen. Dit laatste gold overi gens in Heren Dubbel Vetera nen ook voor Ger Kort die met 'Ellis Chicago' nu werd afge troefd door zijn partner in voorgaande partij, te weten Henny den Ouden met Louw Meuldijk, met 6-1, 6-4 kunnen laatstgenoemden zich opma ken voor de zware partij tegen Lex van Geer-Piet Bek. In Gemengd Dubbel C deden Astrid Verspeek-Peter Cop poolse wat van hen werd ver wacht, met 6-3, 6-4 werden Mar- ja Hart-Henny den Ouden ter zijde geschoven. Twee wed strijden zijn nog zeker het ver melden waard, daar was ener zijds het treffen tussen Riet en Jan bij de Vaate tegen Marja Hart-Rinus Geense in gemengd Dubbel Veteranen, waar in een spannende strijd familie Bij de Vaate met de eer ging strijken. De eerste set wisten zij met 6-3 te verzilveren, in het tweede bedrijf keken zij tegen een 1-4 achterstand aan, maar zij wis ten alsnog de tie-break te be reiken. In deze beslissende fase werden zij geconfronteerd met twee matchpoints, maar we derom herpakten zij zich op 4-6 om alsnog met 8-6 de tiebreak en de winst te pakken, 6-3, 7-6. De laatste wedstrijd op deze qua weer prima dag, werd ge speeld door Marjan de Willi- gen-Annelies Slootweg tegen Jopie van Dijke-Ria Slootma- ker, in Dames Dubbel Dl. Met 7-6 in het voordeel van laatst genoemde werd noodgedwon gen gestaakt in verband met invallende duisternis. Het koppel Marcel van de Berge en Jeroen Schras ging in de halve finale Heren Dubbel C ten onder tegen de latere toemooiwinnaars Piet Vreeke en Peter Coppoolse. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Het Westhoektoernooi vond afgelopen weekend met stralend weer haar beslag. Zondags vonden negen van de twaalf te spelen fina les plaats, terwijl op zaterdag daarvoor de overige drie werden gespeeld. Vrijdag en zaterdag werden eveneens de nodige wedstrij den gespeeld om de finales van het Westhoektoernooi te bepa len, waarbij twee partijen in ieder geval in het oog spron gen. Eerst was daar het treffen in de Dames Dubbel Vetera nen, waar Ankie Buggeman met partner Erna Peters hun kampioensaspiraties meer dan waar maakten. Met tweemaal dubbel blank, werden hun te genstanders Nelleke Atoon/ Marja Hart aan de kant gescho ven. In de finale troffen zij Cor rie Roda-Corrie de Waal, die deze ten koste van Els Ars- Joyce Scholten hadden bereikt, 6-4/3-6/6-2. Opmerkelijk De andere opmerkelijke uit slag werd gestalte gegeven in Heren Dubbel C, waar Peter Coppoolse-Piet Vreeke, binnen het uur Jan Bij de Vaate-Jan Dirk Huizer met eveneens tweemaal 6-0 uit het toernooi speelden. In Gemengd Dubbel C ging de eerste finaleplaats naar Astrid Verspeek-Peter Coppoolse, die eerder vrij simpel wonnen van Leontien Koeman-Joop de Vlieger, 6-3/6-2. In de andere halve finale wis ten Corrie de Waal/Sjaak van Opstal, Erna Peters/Marcel v. d. Berge in twee sets te be dwingen, 6-1/6-4. De eerder ge dane voorspelling, dat Erna Peters in Dames Dubbel C wei eens haar dochters zou kunnen ontmoeten, werd eveneens be waarheid. In de finale moest zij met Ankie Bruggeman het racket opnemen tegen Francie en Mariël. Bij de Heren Dubbel Veteranen dienden Henny den Ouden- Louw Meuldijk het veld te rui men ten gunste van Piet Bek- Lex van Geer. In twee sets 6- 2/6-3, wisten zij zich zeker van de finaleplaats, waar zij het koppel Ger de Bakker-Joop de Vlieger troffen, welke op hun beurt overtuigend zegevierden over Rob v. Rooy-Jan Bij de Vaate, 6-3/6-0. Opmerkelijk feit was, dat na genoeg alle finalisten slechts twee sets nodig hadden om zo ver te komen. Dit gold ook voor Riet Bij de Vaate-Ema Tbrwisscha die tegen Corrie Hoogerhuis-Joke Hop even eens met twee sets volstonden om de finale in Dames Dubbel Dl te bereiken, de eerste set werd met 6-3 en de tweede met 7-6 middels de tie-break bin nengehaald. Zij mochten zich opmaken voor de strijd tegen de dames Maruja Speelman- Ema Cingel, die enigszins ver rassend in twee sets wisten te winnen van Annelies Sloot weg-Marjan de Willigen. Bij de Heren Dubbel C wisten de Limburgers vader en zoon De Bakker de finale te berei ken, door Ger Kort-Henny den Ouden met 6-4/6-0 uit te swcha- kelen, zij traden hierin op te gen het duo Piet Vreeke-Peter Coppoolse, die op hun beurt een driesetter nodig hadden te gen Jeroen Schras-Marcel v. d. Berge. Met name deze halve fi nale was het aanzien meer dan waard, waar Jeroen prima spel liet zien met partner Marcel. Toch waren het Piet en Peter die de eerste set met 6-2 naar zich toehaalden. De tweede set leverden zij in met 4-6, maar in het slotstuk bewezen zij hun klasse door met 6-1 de finale te bereiken. Lenie Begeman-Joke Goud, op tredend in Dames Dubbel D2, haalden de finale door met 6- 2/6-2 te winnen van Dien Meuldijk-Corrie Wols, en wis ten zich derhalve geplaatst te gen Lisette Boom-Maja Klom- pe, die het Zierikzeese kopppel Leontien Koeman - Carina Kerkhove in een spannende driesetter wisten te verslaan met de cijfers 1-6/6-3/7-5. In Gemengd Dubbel Veteranen tekenden Els Ars-Lex v. Geer voor een finaleplaats door Riet en Jan Bij de Vaate met 6-2/6-4 achter zich te houden, zodat zij in de slotpartij Corrie de Waal- Sjaak v. Opstal troffen. Edith Platschorre samen met Gert Kort konden het niet bol werken in Gemengd Dubbel Dl, waar zij het onderspit delf den tegen Joyce en Ron Schol ten, die het in de finale dien den op te nemen tegen Truss Kort-Henny den Ouden, die op hun beurt de nodige moeite hadden met Gerda en Hans Minnaar, 6-7(2-7)/6-2/6-3. Bij de Heren Dubbel Dl wisten Ger Kort-Henny den Ouden het Groningse koppel Tbnnie v. Bruggen-Flip Daanje met twee sets te kloppen, 6-1/6-3, zodat ook zij zich konden opmaken voor de finale en wel tegen het Nieuwerkerkse koppel Win- fred v. d. Pol-Wim van Dijke, die in twee sets langs Chris Schoneman-Frans Verspeek kwamen en wel met 7-5/6-2. Gerard Janse kon zich even eens met partner Jacco Vlees houwer verzekeren van een fi naleplaats in Heren Dubbel D2, door in de halve Martin de Jong-Wim Eshuis te kloppen en wel met 6-3/7-6. De tweede hal ve finale leverde een knappe strijd op tussen Gilles (George) Klompe-George de Groot die het in twee sets aflegden tegen Arie Bos-Piet Verkaart, 6-2/7- 6(7-1). In Gemengd Dubbel D2 ten slotte zou de eindstrijd gaan tussen de koppels Els van Beek-Peter Ribbens, die Dinie Meuldijk-Hans Wols met 6-4/6- 0 uit de finale hielden, en Janet en Jacco Vleeshouwer die kort daarvoor Silvia Schell-Jo Hoa- re in een lange wedstrijd met 7- 5/2-6/6-4 versloegen. Finales Bij de Dames Dubbel Vetera nen betraden Corrie de Waal- Corrie Roda de hardcourt ba nen om het op te nemen tegen de getipte kampioenen: Erna Peters-Ankie Bruggeman. De toernooi-kommissie kreeg ge lijk, slechts twee sets hadden de beide dames nodig om de ro zen in ontvangst te mogen ne men (6-3/6-3). Piet Bek-Lex van Geer moch ten het in de kategorie Heen Dubbel Veteranen opnemen te gen Bondsgedelegeerde Joop de Vlieger met Ger de Bakker aan zijn zijde. „Ze waren ge wóón beter", was de reaktie van het verliezend koopel Lex en Piet; dat dit een feit was bleek wel uit de eindstand, met niet minder dan 6-1/6-2 pakten Ger en Joop de overwinning. In Gemengd Dubbel C dienden Corrie de Waal-Sjaak van Opstal wellicht de tol te beta len voor hun langdurige optre den in de eerdere finale. Daar entegen werden zij geconfron teerd met het sterke koppel As trid Verspeek-Peter Coppoolse. In een relatief korte spanne tijds werd het karwei door laatstgenoemden geklaard, waarbij zij aan twee sets vol doende hadden, 6-1/6-4. In Gemengd Dubbel Veteranen hadden de finalisten dik twee- eneenhalf uur nodig om de uit eindelijke winnaars aan te wij zen. Corrie de Waal-Sjaak van Opstal contra Els Ars-Lex van Geer zorgden voor een meer dan spektaculair duel, waarbij vooral Lex aan het net er meni ge duik voor over had om de zo broodnodige punten te verza melen. Konden Corrie en Sjaak de eerste set op beider naam schrijven (6-4), in het tweede bedrijf wisten Els en Lex via de tie-break (7-9), de derde set te bereiken. Hierin ging tot 2-1 de strijd min of meer gelijk op, tot de break op 3-1 in het voor deel van Corrie en Sjaak. Zij gaven de wedstrijd niet meer uit handen en eindigden zelfs op 6-1 in deze laatste set. Bij het Heren Dubbel Dl het treffen tussen Ger Kort-Henny den Ouden en Winfred v. d. Pol- Wim van Dijke. Beginnend met een achterstand in de eerste set van 2-3, konden Ger en Henny toch nog orde op zaken stellen, via 3-3 schreven zij de set als nog met 6-3 op hun naam. De tweede set ging naar Winfred en Wim met 2-6, zodat de derde uitsluitsel moest brengen. Het Nieuwerkerkse verzet was ge broken. met 6-0 konden Henny en Ger de titel pakken. De Dames Dubbel D2 finale was een aangelegenheid tussen Joke Goud-Lenie Begeman/ Maja Klompe-Lisette Boom. Drie sets hadden de dames no dig om de marathonpartij te beslissen. De eerste set ging met 7-5 naar Joke en Lenie, ter wijl de tweede voor rekening kwam van Maja en Lisette met 3-6. In de laatste set was zelfs de tie break nodig om uiteinde lijk het thuisfront de bloemen te bezorgen, met 2-7 ging deze naar Maja en Lisette. Arie Bos en Piet Verkaart le verden fraai spel in Heren Dubbel D2. waar zij Jacco Vleeshouwer-Gerard Janse troffen. In de eerste set ging het tot 5-5 gelijk op, maar Jacco en Gerard hadden blijkbaar de langste adem en konden zich met 7-5 opmaken voor het ver volg wat zij met 6-2 in hun voordeel wisten te beslissen. In Dames Dubbel C bijna een familie-aangelegenheid, daar Erna Peters met Ankie Brugge man het dienden op te nemen tegen Mariël en Francie Peters. De ervaring gaf hier wellicht de doorslag; namen Francie en Mariël eerst een voorsprong, deze werd echter snel omgebo gen naar 3-3, waarna Erna en Ankie de eerste set met 6-3 wis ten te verzilveren. Ook in het tweede gedeelte van deze partij kenden zij eigenlijk geen pro blemen, met 6-2 beslisten zij de wedstrijd. In Gemengd Dubbel Dl was een eerste plaats weggelegd voor het koppel Truus Kort- Henny den Ouden, die relatief korte tijd nodig had om Joyce en Ron Scholten terzijde te shuiven. De eerste set werd met 6-2 binnengehaald en ver volgens de tweede met 6-3. In Dubbel Dames Dl werd de strijd uitgevochten door Erna Tbrwisscha-Riet Bij de Vaate, die het opnamen tegen Erna v. d. Cingel-Maruja Speelman. De eerste set ging vrij snel naar Erna en Riet en wel met 6- 1. Ook in de tweede set kenden zij geen noemenswaardige pro blemen met hun jeugdige te genstanders, met 6-4 trokken zij de partijf naar zich toe. In Gemengd Dubbel D2 weder om een driesetter, ditmaal tus sen Els van Beek-Peter Rib bens, die het opnamen tegen Janet en Jacco Vleeshouwer. Els en Peter kwamen met 5-4 achter in de eerste set, maar wisten zich alsïfog goed te her stellen en de tie-break te berei ken en deze zelfs in winst om te zetten. In de tweede set waren de zaken omgekeerd. Els en Pe ter leidden met 4-3, maar zagen zich toch de set en derhalve matchwinst ontsnappen, daar Janet en Jacco na knap herstel een derde set forceerden. Het verzet was bij Eld en Peter de finitief gebroken, met 1-6 gin gen zij uiteindelijk ten onder. En dan tenslotte het klapstuk in Heren Dubbel C, waar vader en zoon de Bakker de rackets kruisten met Piet Vreeke en Pe ter Coppoolse. De eerste set was voor Piet en Peter, daar Roy de Bakker mis schien iets minder presteerde door de druk; met 6-4 sleepten zij de eerste winst binnen. De tweede set was er een van de breaks. Immers op 3-4 leed Pe ter Coppoolse service verlies, wardoor Roy en Ger op 4-4 kon den komen, met Ger aan ser vice leek dit een ideale uit gangspositie om de derde set binnen te slepen. Maar ook Ger wist zijn service niet te behou den en was derhalve terug op af, 4-5. Maar het was nog niet over, ook Piet Vreeke deed mee in negatieve zin, wederom ser- viceverlies resulteerde in 5-5, waarna uiteindelijk de tie break de doorslag diende te ge ven, deze werd met 7-3 gewon nen door Roy en Ger, zodat de derde set een feit was. Deze verliep in tegenstelling tot de vorige twee sets vrij vlot, met 6-2 wisten Piet en Peter zich de Heren Dubbel C kampioenen van het zevende Westhoektoer nooi. PARIJS - De Ronde van Frank rijk is voor Banesto een kas succes geworden. De ploeg van winnaar Indurain streek aan prijzengeld 2.355.200 francs op (ruim 750.000 gulden). Carrera, de nummer twee op de lijst, moest met minder dan de helft (370.000 gulden) genoegen ne men. Panasonic hield van de vier Ne derlandse ploegen het meeste geld over aan de Tour. Met een bedrag van 106.000 gulden kwam de ploeg van Peter Post uit op de achtste plaats in het geldklassement. Buckler (elf de) verdiende 74.000 gulden, TVM (dertiende) 68.000 gulden en het voortijdig afgestapte PDM (veertiende) 60.000 gul den. Voor de Amaya-ploeg (Pensee, Parra) was de Tbur al lerminst een vetpot. De forma tie verdiende in drie weken amper 17.000 gulden en eindig de met dat schamele bedrag op de 22ste en laatste plaats. De top van het klassement: 1. Banesto 750.000 gulden. 2. Car rera 370.000, 3. ChSteau d'Ax 330.000, 4. RMO 206.000, 5. Castorama 140.000, 8. Panaso nic 106.000, 11. Buckler 74.000, 13. TVM 68.000,14. PDM 60.000. BARCELONA - De Nederland se zeilers zijn hoopgevend be gonnen aan de pré-Olympische regatta in Barcelona. De eerste serie wedstrijden tijdens het weekeinde op het sterk ver vuilde water bij de Spaanse metropool leverden successen op voor Ben en Jan Kouwenho- ven. Mark Neeleman en Jos Schricr en voor Roy Heiner en zijn bemanning. Vooral de prestatie van de gebroeders Kouwenhoven zondag in de tweede race was opmerkelijk. Ondanks een forse schade aan hun 470-boot sloot het duo. dit jaar tweede bij de Europese ti telstrijd. de wedstrijd winnend af. Winfred van dc Pol (r.) recht nog even de pet, tijdens de finalepartij met Wim van Dijke (l.) tegen het duo Den Ouden-Kort, die na drie sets de winst opstreken. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6