Politie vindt gestolen auto 'Het zal niet zo zijn dat karakter Bru verloren gaat door de recreatie' Burgemeester A. Vogelaar over recreatieve toekomst Bruinisse: Diefstal walkman en hoofd telefoon Ketting botsing 50-jarige man overleden na val met fiets Arm kermis attractie breekt af Twaalfjarige jongen aangereden door motor Rolemmer in brand Verlies gevaar lijke medi cijnen Inbraken in auto's Vandalen rammen PTT- brievenbus Aanrijding door snijdende automobilist Politie pakt 25 herriemakers op in Renesse MAANDAG 29 JULI 1991 NR 24988 3 BRUINISSE - Bruinisse is in de eerste plaats een vissersdorp en als het aan burgemeester A. Vogelaar ligt zal dat ook zo blijven. Bru mag wel opgestuwd worden in de vaart der volkeren maar op het mo ment dat het eigen karakter van Bruinisse in het ge ding komt dient men pas op de plaats te maken. Dat is kort samengevat de visie van burgemeester A. Vo gelaar van Bruinisse op de recreatieve toekomst van Bruinisse. Vogelaar is apetrots op 'zijn' Bruinisse en steekt zijn chau vinisme niet onder stoelen of banken. ,,Zeg nou zelf, Brui nisse telt 3200 inwoners en we hebben hier voorzieningen die je in een heleboel dorpen van vergelijkbare grootte niet heb ben". Vogelaar doelt daarmee op onder meer de twee grote supermarkten die in het vis sersdorp gevestigd zijn, het visserijmuseum, de oudheid kamer, de buitendijkse bedrij- t Het nieuwe fietspad langs de Grevelingendam. (Foto: Marijke Folkertsma). ven en de bedrijven die zich op het Bruse bedrijventerrein ge vestigd hebben. En Vogelaar vindt dat Golfbaan Grevelin- genhout en recreatieproject Aquadelta eigenlijk ook in één adem met Bruinisse genoemd zouden moeten worden. Grevelingen Sterke punten met betrekking tot de recreatie zijn voor Brui nisse de goede bereikbaarheid en de aanwezigheid van het Grevelingenmeer. Vrijdag werd de eerste fase van de her inrichting van het Grevelin- gengebied bij Bruinisse opge leverd en daar is Vogelaar zichtbaar mee in zijn nopjes. Hij noemt het nieuw aangeleg de fietspad vanaf de Grevelin- gensluis naar ongeveer halver wege de Grevelingendam een recreatieve aanwinst voor Bruinisse. ,,Het betekent een structurele aanvulling op het regionaal fietspadennet", al dus Vogelaar. „Nu dat fietspad er is zou de fervente fietser in feite een rondje rond het Greve lingenmeer kunnen maken". Hij koppelt daar de opmerking aan vast dat door het nieuwe fietspad Bruinisse ook veel be ter bereikbaar is geworden voor de steeds in aantal toene mende fietsende recreant. „Fietsen is per slot van reke ning een in alle opzichten zeer gezonde ontspanning en de mensen krijgen nu eenmaal steeds meer vrije tijd. Het fietspad komt onszelf én het milieu ten goede". Voetpaden Ook een andere wens van het gemeentebestuur van Bruinis se is pas in vervulling gegaan. Van recreatieproject Aquadelta loopt sinds kort een wandel pad naar het centrum van Brui nisse. Het pad ontspringt aan de Groeneweg ter hoogte van de manege en voert naar de kruising van de Groeneweg met de Hageweg. Daar kan de wandelaar veilig verder via het trottoir. Een andere mogelijkheid voor de wandelaar is het beklim men van de dijk ter hoogte van jachthaven Aquadelta om het bovendijkse voetpad te volgen dat ook naar het centrum van Bruinisse voert. Onderweg komt men dan ter hoogte van het Bruse strandje nog een picknickplaats tegen en kan men middels een daar ge plaatste verrekijker het Greve lingenmeer afspeuren. Het bovendijkse voetpad loopt verdere via de sluis langs de vissershaven naar de reparatie- haven. Vlakbij het Bruse beus- je kan de recreant desgewenst afdalen om via de Oudestraat naar het centrum van Bruinis se te wandelen. In de buurt van het beusje overigens bevindt zich nog een tweede picknick plaats. Uitbreiden Als het aan burgemeester Vo gelaar ligt wordt. Bruinisse met nog een aantal recreatieve voetpaden verrijkt. ,,We willen ook graag een voetpad langs de Hageweg, maar dat stuit nog op wat problemen", aldus de burgemeester. Liefst zou hij bovendien nog een fiets/voet pad aan de voet van de dijk langs het water gerealiseerd zien. „Maar dat plan staat nog helemaal in de kinderschoe nen", haast hij zich te zeggen. Bij de ontwikkeling van de re creatie in en om Bruinisse gaat het, zo benadrukt Vogelaar, niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit. Het gaat er niet om zoveel mogelijk toe risten naar Bruinisse en het Grevelingengebied te lokken maar het gaat erom dat de re creant kwaliteit geboden wordt in de vorm van onder meer goede voorzieningen en veilige toevoerwegen voor zo wel fietser, wandelaar als auto mobilist. Een vergelijking met andere dorpen die zich op recreatie en toerisme hebben gestort, met wisselend succes, past volgens Vogelaar niet. „Natuurlijk is de recreatie een belangrijke economische pijler voor Brui nisse, maar dat is de visserij ook. Het mag niet zo zijn dat Bruinisse straks overruled wordt door de recreatie. Het dorpseigene moet vastgehou den worden". Vogelaar onderkent dat in ver schillende takken van de voor Bru zo belangrijke visserij pro blemen zijn. Hij stelt dat ieder een in Bruinisse doordrongen is van het belang van die visse rij. ,,De mossel- en palingvisse- rij hebben in Bruinisse een his torische plaats", aldus Voge laar. Hij koppelt daar de op merking aan vast dat het ge meentebestuur er in ieder ge val alles aan zal doen om de visserij voor Bruinisse te be houden. Daarnaast zou het volgens de burgemeester een goede zaak zijn als Bruinisse zich in ver schillende richtingen zou ont wikkelen. „Eenzijdigheid maakt een dorp kwetsbaar", zo stelt Vogelaar. Met dat in het achterhoofd wordt nog immer naarstig gezocht naar een pas sende invulling van de havens die op dit moment niet in ge bruik zijn en doet het gemeen tebestuur haar best om bedrij ven naar Bruinisse te lokken. Recreatieproject Aquadelta en Golfbaan Grevelingenhout noemt Vogelaar als belangrijke faciliteiten voor Bruinisse. Niet alleen heeft men in Brui- nise klandizie van de golfers die na hun lievelingssport be oefend te hebben nog even een kijkje in Bruinisse nemen of even neerstrijken in een plaat selijk café, maar ook levert de combinatie golf/wonen Brui nisse een aantal extra inwoners op- Verbonden Toen recreatieproject Aquadel ta neerstreek bij Bruinisse werd daar door de Bruenaars met gemengde gevoelens over gedacht. Het zou een dorp bij een dorp worden. Nu bestaat er zelfs een zekere verbondenheid tussen Aquadelta en het dorp Bruinisse. Hetzelfde gaat vol gens Vogelaar op voor de rela tie tussen Bruinisse en golf baan Grevelingenhout. „Het aardige is dat van de 200 woningen bij de golfbaan er ook een paar door Bruenaars zijn gekocht", aldus Vogelaar. Hij schat dat de permanente bewoning van de woning bij de golfbaan Bruinisse zo'n drie a vierhonderd nieuwe inwoners oplevert. Dat de 'golfbaan- bewoners' zich ook Bruenaars voelen blijkt uit het feit dat een onlangs gehouden informa tiebijeenkomst voor nieuw in gezetenen van Bruinisse ook bezocht werd door hen. Bij verkeerscontrole RENESSE - Bij een verkeerscontrole in Renesse heeft de verkeersgroep van de Rijkspolitie een ge stolen auto aangetroffen. Het betrof een zogenaamde omgekatte auto; een auto waarvan het chassisnummer is verwisseld. Het voertuig werd ongeveer twee jaar geleden in Moordrecht gestolen. De huidi ge eigenaar had de auto geheel te goeder trouw gekocht. De controle werd zondagavond gehouden tussen 20.00 en 04.00 uur. De politie bekeurde daar bij de heer S. uit Zierikzee die met een auto over de Stoofweg reed terwijl hij teveel had ge dronken. En de heer S. uit Den Bosch die over de Lange Reke reed met een bromfiets die niet was verzekerd. Tevens had' S. teveel gedronken en droeg hij geen helm. Op de Mauritsweg te Renesse werd geprobeerd de auto van de Duitser Van U. te stelen. Het stuur van het voertuig dat in het stuurslot stond werd daar bij geheel verbogen, maar de dieven kregen het voertuig niet op gang. Op het parkeerterrein bij de rotonde van Westen- schouwen werd de auto van de heer K. uit Mijndrecht behoor lijk beschadigd omdat hij werd bekrast met een scherp voor werp. Uit de auto van M. uit Duits land werd zondagmorgen een autoradio/cassettespeler gesto len. Het voertuig stond gepar keerd aan de Weelweg te Scha- rendijke. De inbrekers pro beerden het voertuig ook te ste len want behalve sporen van braak was ook het stuurwiel losgewrikt bij een poging daar toe. MILWAUKEE - De seriemoor denaar uit Milwaukee die vori ge week toegaf twaalf mannen en jongens te hebben ver moord, heeft ontkend nog an dere misdrijven op zijn gewe ten te hebben. Dit heeft zijn ad vocaat zondag verklaard. De politie in Florida, Californië en Duitsland onderzoeken mo menteel of een verband bestaat tussen de praktijken van de 31- jarige man en onopgeloste moorden ter plaatse. ZIERIKZEE - In dc nacht van vrijdag op zaterdag werd een etalegeruit van de winkel van de heer L. in de Visstraat te Zierikzee ingeslagen. De vandalen gingen er vervol gens met een walkman en een hoofdtelefoon vandoor die in de etalage lagen. BRUINISSE - Op de weg over de Philipsdam vond zondag middag een kettingbotsing plaats waarbij twee auto's zeer zwaar werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 12.00 uur toen een lange rij auto's over de Philipsdam in "de richting van de Grevelingen dam reed. Doordat de bestuur der van een rode Opel Kadett plotseling besloot zijn voertuig te keren moest de verkeers stroom onverwacht hard rem men. Daarbij botste J. D. uit Kalmthout met zijn auto op die van de heer van M. uit Oud- Gastel. En die schoot weer door tegen de auto van de heer van G. uit Made. De materiële schade was groot. Twee auto's moesten worden weggesleept. De bestuurder van de rode Opel Kadett verdween met zijn voertuig in de verte. Mensen die het kenteken of andere ge gevens weten wordt verzocht contact op te nemen met de po litie. Tblefoon 01110-14055. BURGH-HAAMSTEDE - De 511-jarige heer E. uit Udenhout is in het ziekenhuis in Rotter dam overleden na een ongeluk dat vórige week plaatsvond op de Kloosterweg te Haamstede. Zoals eerder in deze krant werd gemeld reed de heer U. daar maandag 22 juli om onge veer 23.30 uur met zijn fiets over het fietspad toen hij viel over een minderjarige jongen uit Haamstede. Die lag op het fietspad omdat hij zelf was ge vallen met zijn fiets. De heer E. kwam bij zijn val zo ongeluk kig terecht dat hij hersenletsel opliep. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Zierik zee en vervolgens naar Goes. Vandaaruit werd de heer E. vervoerd naar een ziekehuis in Rotterdam waar hij gisteren, zondag is overleden aan zijn Verwondingen. BROUWERSHAVEN - Bezoekers van de kermis te Brouwershaven kre gen zondagavond de schrik van hun leven toen plotseling de arm van de kermisattractie Calypso afbrak. Mensen die in het bakje zaten dat aan de arm was be vestigd maakten daar mee een val van onge veer 12 meter. Desondanks liep geen van hen noemenswaardi ge verwondingen op. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 20.00 uur en zou zijn veroorzaakt doordat een as brak. De Calypso werd met in- middellijke ingang ge sloten. De arbeidsin spectie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van het ongeluk. De ker misattractie is eigendom van de heer E. uit Vlij men. Bij het wassen van autoruiten voor de sluis bij Bruinisse BRUINISSE - De twaalfjarige G. uit Oosterland moest met ernstige verwondingen worden opgeno men in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zie rikzee nadat hij bij de sluis te Bruinisse werd aange reden door een motorfiets bestuurd door de heer Van K. uit Bruinisse. Het ongeluk gebeurde zaterdag om ongeveer 17.00 uur toen G. met enkele andere jongeren de ruiten waste van auto's die in een rij stonden te wachten voor de brug van de sluis die open was. De jongen deed zijn va kantiewerk aan de buitenkant van de' sluis waar het verkeer stond dat vanuit de richting Oude-Tbnge kwam. Aan de andere kant van de sluis stond de heer Van K. met zijn motorfiets voorin de rij wachtende voertuigen. Op het moment dat de brug dicht ging zou hij met grote snelheid heb ben opgetrokken. Op het mo ment dat hij over de sluis kwam gereden stak de 12- jarige jongen net de weg over om zich met zijn emmer en spons vanuit de rij in beweging komende auto's naar de paral lelweg te begeven. Hij had er kennelijk niet op gerekend dat een voertuig vanaf de andere kant zo snel de brug over zou komen. Van K. kon de jongen niet meer ontwijken en reed hem aan met zijn motorfiets. De jongen werd daarbij zo ernstig gewond dat hij moest worden overge bracht naar het ziekenhuis. Daar bleek dat zijn bovenbeen, zijn onderbeen en zijn enkel waren gebroken. Verder had hij hoofdletsel. Hij werd direct geopereerd. De motorrijder werd bij de aanrijding niet ver wond, wel werd zijn motorfiets aan de voorzijde beschadigd. In de nacht van zaterdag op zondag vond op de Rampweg tussen Renesse en Scharendij- ke eveneens een ongeluk plaats waarbij gewonden waren. Om ongeveer 01.45 uur reed de heer Van O. uit Rotterdam met een personenauto waarin nog twee passagiers zaten met hoge snel heid over de Rampweg in de richting Renesse. De Rotterdammer zou teveel hebben gedronken en had daardoor de auto niet voldoen de onder controle. Hij reed met het voertuig door de linker berm naast de weg en kwam daardoor in een slip terecht. De auto schoot de weg over en rol de via het dijktalud onderste boven in het slootwater onder aan de dijk. De bestuurder en de beide in zittenden, H. uit Rotterdam en B. uit Schiedam, werden daar bij zodanig gewond dat ze moesten worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. De bestuurder werd daar ter observatie opge nomen, de beide anderen mochten weer gaan. Uit een bloedproef bleek het overma tig alcoholgebruik van Van O. Verder deden zich het afgelo pen weekend diverse lichtere aanrijdingen voor waarbij voornamelijk materiële schade was. Twee mensen deden aan gifte van automobilisten die doorreden nadat zij hun auto bij het parkeren hadden be schadigd. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in het Gat van West-noord westen te Zierikzee gepro beerd om een rolemmer in brand te steken. De vandaal werd gestoord doordat de eigenaar van de rol emmer gestommel hoorde en naar buiten kwam. De brandstichter ging er toen snel vandoor. Het was een man van ongeveer 1,80 meter lang en een stevig postuur. De beginnende brand werd geblust. SCHAREND1JKE De heer D. uit Scharendijke heeft vrijdag aan de Noordzijde van de Brou- wersdam een portemon nee verloren waarin me dicijnen zitten die bij in name dodelijk zijn. Het betreft 50 mg tranxe- ne, een medicijn dat al leen kan worden ge bruikt door mensen waarbij de doses geleide lijk is opgevoerd. In de portemonnee bevonden zich nog twee andere pil len Diazapan die bij ge bruik ongevaarlijk zijn. Verder bevatte de porte monnee enkele waarde papieren. Mensen die de portemonnee hebben ge vonden wordt verzocht hem terug te bezorgen bij de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland, telefoon 01110-14055. RENESSE/BURGH-HAAM- STEDE - Vrijdag en zaterdag werden in Renesse en Burgh- Haamstede vier auto's openge broken. De auto van W. B. uit Duitsland stond geparkeerd aan de Rampweg. De dieven verniel den de voorruit om in het voer tuig te komen. Vervolgens na men zij twee luidspeakers mee en vernielden de autoradio die zij niet los konden krijgen. H. D. uit Duitsland had zijn auto aan de Hogezoom geparkeerd. Bij terugkomst was het voer tuig opengebroken en waren zijn radiocassetterecorder en equalizer verdwenen. In Haamstede werd de auto van E. S. uit Rijssen openge broken. Het voertuig stond bij camping Duinhoeve. Nadat het slot was geforceerd nam men zijn paspoort, rijbewijs, mili tair paspoort en andere waar depapieren mee. N. L. uit Duitsland zette zijn auto aan de Jonge Jan Boeijesweg. Bij terugkomst was de achterruit kapot geslagen. Uit de auto werd niets vermist. Door de po litie werden vrijdag en zater dag zeven aangiften opgeno men van gestolen fietsen. De diefstallen vonden plaats in Zierikzee en Renesse. BURGH-HAAMSTEDE - De PTT heeft ongeveer 2000 gul den schade doordat een dubbe le brievenbus aan de Jonge Jan Boeijesweg door vandalen werd vernield. Dat gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. Onbe kenden sloegen toen een berm- paal dwars door de brievenbus heen. KERKWERVE - Op de provin ciale weg tussen Zierikzee en Haamstede vond zondagmor gen aan aanrijding plaats die werd veroorzaakt door een ge vaarlijke inhaalmanoeuvre van een onbekend gebleven au tomobilist. Het ongeluk gebeurde om on geveer 08.00 uur toen mevrouw K. uit Middenschouwen met een personenauto over de pro vinciale weg reed. Zij moest uitwijken voor een tegenligger die een gevaarlijke inhaalma noeuvre uithaalde en daarbij haar auto 'sneed'. Door het uit wijken raakte mevrouw K. de macht over het stuur kwijt. Zij kwam op de linkerweghelft te recht en botste daar op een auto bestuurd door de heer H. uit Den Bosch. Beide auto's werden daarbij zwaar bescha digd. Wonder boven wonder liep niemand noemenswaardi ge verwondingen op. De politie verzoekt mensen die het onge luk hebben gezien en informa tie hebben waardoor de veroor zaker kan worden achterhaald contact op te nemen. Tblefoon 01110-14055. BOSTON - Dc Amerikaanse conferentie van burgemeesters wil dat Marion Cuomo, gouver neur van New York, zich kandi daat stolt voor de presidents verkiezingen in 1992. „De ste den hebben een sterke stem no dig in het Witte Huis. verwachtinq t/m vriidaq 2 au WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 17 graden Mid.temp. 23 graden Windkraoht west 3 Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht zuiüw. 3 Vrijdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 30 juli Zon op 05.57, onder 21.34 Maan op 22.27, onder 10.07 Laatste Kwartier; 3 aug. (13.25) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven de Oostzee trekt langzaam weg maar zal vandaag ons weer nog vol ledig beheersen. Het wordt opnieuw een zonnige en warme dag met middagtemperaturen dicht bij de 30 graden. De oostenwind neemt in de loop van de dag toe en kan boven water vanmiddag en vanavond af en toe krachtig zijn, een windkracht 6. Morgen is het ook nog warm, maar de onweerskansen nemen dan sterk toe, vooral in het zuiden en zuid westen van het land kunnen tegen de avond buien tot ontwikkeling ko men. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag en zater dag op zondag heeft de politie in Renesse in totaal 25 mensen opgepakt en in het kader van het lik-op-stuk-beleid direct een geldboete opgelegd. De overtredingen omvatten baldadigheid, urineren op straat, het veroorzaken van overlast, overtreden van de re gel dat men op straat geen alco hol mag drinken, openbare dronkenschap en wapenbezit. In alle gevallen werd men na het betalen van een geldboete weer op vrije voeten gesteld. De wapens werden in beslag genomen en een dronken ver dachte werd ter ontnuchtering enkele uren ingesloten. Het was M. B. uit Westervoort die in een auto zonder verlichting slingerend over de- Stoofweg reed. ZIERIKZEESCHEÜSS NIEUWSBODE ia Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tof 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 630. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3