Start 2e Grutte- pikkerstoernooi Jubileumronde Bruinisse prooi voor de Zeeuws kampioen Francois Franse VV Bruse Boys start tegen RBC in aanloop naar nieuw seizoen PV Zierick VRIJDAG 26 JULI 1991 NR 24987 7 BRUINISSE - De jubileumwielerronde van Bruinisse voor A-amateurs, donderdagavond verreden, is een prooi geworden voor de Zeeuws kampioen Francois Franse uit Kwadendamme. Reeds na negen ronden wist zich een kopgroep van zeven man te vormen die vlot een gapend gat creëerde. Een voorsprong die uiteinde lijk zou oplopen tot maximaal anderhalve minuut. Het was Werner Boekhout die de verschillende beslis sende demarrages plaatste, maar het in de sprint uiteindelijk moest afleggen tegen de rappe Franse. De hierdoor op een tweede plaats eindigende Boekhout nam overigens wel ook de leidersprijs mee naar huis. De laatste prijswinnaar die volgaarne de overwinningskussen van rondemiss Jenneke Otte in ontvangst mocht nemen was Peter Mol, uit 's-Gravenpolder, die zodoende als derde eindigde. Plaatselijk favoriet Toon van der Steen wist zijn fiets in dit sterke deelnemersveld als negende na 100 kilometer koers over de finish te drukken. De dit seizoen debuterende jonge A-amateurs Erwin Gerards en Erwin van Loo kwamen in het gehele verhaal niet voor. De Zeeuws amateurkampioen Frangois Franse boekte zijn vijfde seizoensoverwinning tij dens de zilveren Wielerronde van Bruinisse. De in Kwaden damme woonachtige klepper had in de laatste meters nog de meeste kracht in huis. ,,Het was Boekhout die in de laatste ronde op de Boomdijk ging de marreren en ik moest nog even op de pedalen. Ik kende hem eigenlijk niet, maar kon hem in de sprint toch pakken", al dus Franse. Zeventien keer Werner Boekhout, uit Odijk, stond dit seizoen reeds^ zeven tien keer eerder op het podium. De eeuwige nummer twee kreeg daarbij echter slechts één keer de overwinningspal- men omgehangen. Ook in Brui nisse diende hij genoegen te ne men met het zilver. ,,Ik had graag willen winnen, maar het is opnieuw weer net niet ge lukt", klonk het teleurgesteld. Omdat hij in de strijd om de leidersprijs de meeste keren over de meet kwam, kreeg hij nog wel die prijs in de handen gedrukt. De nummer drie Peter Mol, uit 's-Gravenpolder, was niet echt teleurgesteld met zijn derde plaats. Aangezien hij van zich zelf weet bij een sprint mees tentijds geen enkele kans te maken, was die derde plaats het hoogst haalbare voor hem. ,,Ik weet dat ik sprint als een slak", vertelde hij lachend. ,,Maar we houden moed om toch nog eens te winnen", aldus Mol, die in de laatste ronde wel probeerde zijn twee mede vluchters achter zich te laten. Jammer voor de spanning werd de 25e Wielerronde van Bruinisse reeds in een vroegtij dig stadium definitief beslist. Nadat het Werner Boekhout ge lukte reeds na enkele ronden samen met Frank Herbro een voorsprong van maximaal 28 seconden te nemen op het pelo ton, gelukte het vervolgens Eric de Crom, Frangois Franse, Peter Mol, Jean-Paul Amele en Jeroen Blijleven zich bij de twee vroege vluchters aan te sluiten. Na slechts negen ron den had zich zodoende een hechte zeven man tellende kop groep gevormd. In een goede samenwerking wisten zij een maximale voorsprong van an derhalve minuut te realiseren. Kadans De eerste twee vluchters Frank Herbro (I.) en Werner Boekhout worden op de hielen gezeten door het jagende peloton. (Foto: Marijke Folkertsma). ge vluchter te reduceren tot, toch nog altijd, 55 seconden. Ondanks het reparerende werk van Van der Steen en zijn kor nuiten, moest de uiteindelijke winnaar ongetwijfeld gezocht worden tussen het leidende zestal. Met nog tien toeren te fietsen was het de Zeeuws kampioen Frangois Franse die voor het oog van het massaal opgekomen publiek op de meet een demarrage plaatste. De overige vijf renners reageerden echter attent en konden een voudig aanpikken. Met nog vijf ronden te gaan diende het peloton te gaan af- sprinten. Die sprint werd ge wonnen door Eric van de Boom uit Dongen, die zodoende op een 16e plaats eindigde. Met nog slechts enkele kilometers voor de boeg vond er in de ach tervolgende groep opnieuw een scheuring plaats. Van der Steen, Beks, Heeren en Bogers wisten succesvol weg te sprin gen. Ook in de kopgroep ging men elkaar nu zitten beloeren. Onder aanvoering van Werner Boekhout ontstonden er op de Boomdijk, twee ronden voor de finish, twee triootjes. Boek hout kreeg in zijn wiel mee Mol en Franse. Eric de Crom, Jean- Paul Amele en Jeroen Blijle ven konden het niet bijbenen. Frank Herbro; 14) Wim Olden- burg/Uitwijk; 15) André de Jong/St. Willibrord; 16) Eric van de Boom/Dongen; 17) Sil vester Aarts/Kruiningen; 18) Rini Thk/Oudenbosch; 19) Wil ly Verhoef/Hoogerheide; 20) Ad van de Maden/Oude-Tbnge. De uitslag bij B-amateurs, over 60 kilometer: 1) Ton Griep; 2) Flip Segeren; 3) Piet de Jong; 4) Marin van de Elshout; 5) André Zijlmans; 6) John van Wortel; 7) Hans Lindhout; 8) Tbn Kei ler; 9) Willem Varekamp; 19) Frans Hommel. De uitslagen in de diverse leef tijdscategorieën bij de dikke banden wedstrijden waren: 6-7 jaar: 1) Jaap Knop; 2) Arnold van der Linde; 3) Mark Meer- tens. 8-11 jaar: 1) Corné van de Spek; 2) Léon van Gilst; 3) Jo- han Hofland. 12-15 jaar: dames: 1) Jacqueline van Popen; 2) He len de Keijzer, heren: 1) Erik van Doorn; 2) Daan Slinger land; 3) Bram van Gilst. ZIERIKZEE - PV Zierick had onlangs drie vluchten en wel, Etampes, Dax en Peronne jon ge duiven. De lossing van de vlucht Etam pes was om 6.15 uur met een zuidwesten wind. Met 129 dui ven in concours klokte P. G. W. Kouwenberg zijn eerste duif om 11.06 uur, die een afstand aflegde van 379 km met een snelheid van 1302 m/min. M. C. Bolle klokte als 2e, terwijl J. den Hengst de 3e prijs behaal de. P. G. W. KoUwenberg had twee van zijn vier duiven in de prijzen. P. G. W. Kouwenberg 1, 28 (4); M.-C. Bolle 2, 14, 21 (9); J. den Hengst 3, 5, 29 (7); Comb. Van der Kamp 4, 6, 7, 8, 15, 29, 24 31 (22); W. Blom 9. 10, 16, 22 (10); Kaaysteker-Den Boer 11, 20 (7); J. Wesdorp 12, 30, 32 (12); C. J. Berrevoets 13, 25 (6); Comb. De Bruin 17, 27 (6); P. Hillebrand 18, 23, 26 (22); G. Hogervorst 33 (5). Dax Bij de overnachtingsvlucht op Dax werden de duiven op vrij dag om 14.00 uur gelóst bij windstil weer. De afstand was 962 km. Zaterdag arriveer den drie van de zes ingekorfde duiven van de Comb. Van der Kamp. En klasseerde zich hier mee als 1, 2 en 3. De vlucht jonge duiven vanuit Peronne werd om 7.50 uur ge lost bij een zuidwesten wind. Er waren 339 duiven in con cours verdeeld over 21 deelne mers. G. Flikweert 1 (18); M. C. Bolle 2, 8, 22, 25, 30, 71, 72, 81 (22); M. K. Krijger 3, 16 /12); J. den Hengst 4, 5, 21, 29 (23); Comb. De Bruin 6, 47, 50, 52, 78 (10); E. Kloet 7, 27, 28 (8); C. J. Berre voets 9, 37, 38, 48, 55, 83 (22); Comb. Snijders 10, 11, 12, 23, 26, 75, 79 (22); W. M. Blom 13, 33, 44, 57, 62, 73, 74 (29); P. Hil lebrand 14, 15, 20, 45, 49, 61, 77 (27); Comb. Van der Kamp 17, 31, 43, 56, 60, 63, 64, 65, 68, 69, 70, 84, 85 (49); P. J. W. Kouwen berg 18, 36, 40, 42, 66 (11); Kaaysteker-Den Boer 19 (6); W. Roggeband 24, 35, 41, 51, 58, 67, 80 (20); A. Schoormans 32, 34, 53, 54 (7); G. Hogervorst 39, 46 (15); J. Remijn 59 (4); P. H. Kou wenberg 76 (6); M. R. Krijger 82 (10). BRUINISSE - De selectie van voetbalvereniging Bruse Boys, komend seizoen spelend in de zaterdag tweede klasse, heeft reeds deze week haar trainingen her vat. Hoewel de nieuwe trainer Cees van Dijk (voor Piet Roks) nog niet is terug gekeerd van zijn vakantie-adres, heeft een negentiental spelers het eerste bal contact inmiddels alweer gemaakt. Maandag aanstaande staat de eerste oefen partij ter voorbereiding op de competitie 1991/1992 op het programma. In een voorbeeldige kadans denderde het leidende zevental elke drie minuten en negen se conden langs start en finish. De eerste reacties uit het pelo ton, dat inmiddels op een halve minuut was gezet, kwam van Hans Bogers en Peter Heeren, de winnaar van de Ronde van Nieuwerkerk. Even later wis ten zich hierbij ook nog te voe gen Erik van Nieuwkerk, Wim Oldenburg, Wilfred Raas, Ma rio van Vlimmeren, Kees van Maanen en Rudy van Vlimme ren. Met het verdraaien van de ron debordjes moesten steeds meer coureurs door het moordende hoge tempo de wedstrijd vroegtijdig verlaten. Met nog 28 ronden te rijden leverde ook Raymond Tolhoek, uit Yerseke, zijn rugnummer in bij de jury wagen. ,,Mijn benen zijn goed, maar ik heb al maanden last van mijn maag of mijn dar men, die lijken wel te verkram pen of zo. De dokters kunnen niets vinden. Wat jammer zeg, want verder heb ik geen last, de benen zijn goed", aldus een ontgoochelde Tblhoek. Met nog 25 ronden voor de boeg smolt de kopgroep, die de ron detijden nu overigens hadden laten oplopen tot 3.20 minuten, tot zes man. Vanwege materi- aalpech moest Frank Herbro noodgedwongen uit de 'trein' stappen. In het peloton was in middels ook enige strijd ont staan. Zeventien ronden voor het einde had zich een nieuwe elf man tellende achtervolgers- groep gevormd, met daarin ook plaatselijk favoriet Tbon van der Steen. De voorsprong van de leiders was echter inmid dels al veel te groot geworden. De uiteindelijk overgebleven negen coureurs: Jack Beks, Hans Bogers, Peter Heeren, Frank Herbro, John de Crom, Wim Oldenburg, André Jong, Mario van Vlimmeren én Tbon van der Steen wisten vervol gens de achterstand op de vroe- Buffelen Na 2 uur en 7 minuten buffelen bleek Franse nog de meeste kracht in de benen te hebben, om als eerste onder het finish- doek door te duiken. Op de voet gevolgd door achtereen volgens Werner Boekhout en Peter Mol. De prijswinnaars kregen uit handen van burge meester A. Vogelaar de bijbe horende bekers overhandigd, terwijl mosselkoningin en ron demiss Jenneke Otte de ver diende kussen op de bezwete wangen drukte. Tbr gelegenheid van de 25e Wie lerronde van Bruinisse waren er eerder ook nog dikke ban denwedstrijden gehouden voor de Bruse jeugd. Dit werd zo en thousiast ontvangen dat het organisatie-comité nu reeds heeft beloofd hiervan een jaar lijks terugkerend voorpro gramma van te maken. Hoewel de deelname enigszins tegen viel was het plezier en enthou siasme er niet minder om. De wedstrijd voor B-amateurs, over 60 kilometer, kwam op naam van Tbn Griep, uit Roo sendaal. De Brabander nam zelf het initiatief tot de beslis sende ontsnapping en wist één ronde voor het einde alleen weg te geraken. Flip Segeren en Piet de Jong eindigden res pectievelijk als twee en drie. Uitslagen De uitslag bij de A-amateurs, over 100 kilometer, was: 1) Frangois Franse/Kwadendam- me, 2.07 uur; 2) Werner Boek- hout/Odijk; 3) Peter Mol/'s- Gravenpolder; 4) Eric de Crom/Hoogerheide; 5) Jean- Paul Amele/Tbrneuzen; 6) Je roen Blijleven; 7) Peter Hee- ren/Sprundel; 8) Hans Bo- gers/Fijnaart; 9) Tbon van der Steen/Bruinisse; 10) Jack Beks/Wouw; 11) John de Crom/Woensdrecht; 12) Mario van Vlimmeren/Hoeven; 13) Tévens wordt opnieuw Jos van Unen aan de - voorlopige - se lectie toegevoegd. Vanwege vakantie is goaltj es- dief Jacob van den Berge maandag overigens nog niet van de partij. Hoeioel de nieuwe trainer Cees van Dijk nog van zijn zomerre ces geniet, heeft de selectie de eerste trainingen reeds achter de rug. In de aanloop naar het komen de voetbalseizoen hebben de Bruenaars gekozen voor een re latief 'rustige' voorbereiding. Er is gezocht naar niet al te sterke sparringpartners. Als publiekstrekker moet onge twijfeld aangerekend worden het bezoek van de Roosendaal- se eerste-divisionist RBC, waarvoor onder andere Scha- rendijkenaar Ronald van Oeve- ren ook uitkomt. Dit eerste vriendschappelijk treffen op het Bruse sportveld is maan dag 29 juli aanstaande, aan vang 19.30 uur. Na afloop van die oefenwedstrijd krijgt zowel de promovendus als tegenstan der RBC een mosselmaaltijd aangeboden in jeugdherberg De Stoofpolder. Het 'zwarte goud' wordt de voetballers voorgeschoteld door de plaat selijke vissers. Helden In principe dezelfde helden, die vorig jaar op grandioze wij ze een plaatsje in de tweede klasse KNVB wisten af te dwingen, treden het komende seizoen opnieuw binnen de lij nen. Slechts Abby Duinhouwer heeft vanwege werkzaamheden noodgedwongen moeten afha ken. Tijdens het eerste oefen duel tegen RBC maken zowel de uit het tweede elftal afkom stige Marcel van den Ouden als Marco dc Oude hun debuut. Beiden krijgen van trainer Van Dijk de kans zich te bewijzen. Programma Het voorlopige programma in de aanloop naar de nieuwe competitie voor het eerste en tweede elftal van VV Bruse Boys ziet er als volgt uit: Maan dag 29 juli, Bruse Boys-RBC, 19.30 uur; Zaterdag 10 augus tus, Bruse Boys-WIK, 14.30 uur: Bruse Boys 2 Mosseltoer- nooi te Yerseke, 11.00 uur; Dins dag 13 augustus, SSV '65-Bruse Boys, 19.15 uur; Woensdag 14 augustus, Bruse Boys 2-SPS 2 19.00 uur; Zaterdag 17 augus tus, Bruse Boys 1-Veere, 14.30 uur: Smerdiek 2-Bruse Boys 2, 14.30 uur; Donderdag 22 augus tus, Mevo-Biuse Boys 2, 19.00 uur; Zaterdag 24 augustus, NSVV-Bfuse Boys, 14.30 uur: NSW 2-Bruse Boys 2, 14.30 uur; Dinsdag 27 augustus, Meeuwen-Bruse Boys (le be kerronde), 18.30 uur; Woensdag 28 augustus, WHS 3-Bruse Boys 2; Zaterdag 31 augustus, 's-Heer Arendskerke-Bruse Boys, 14.30 uur; Dinsdag 3 sep tember, Bruse Boys-RCS/Oost kapelle (bij winst op 27/8); Woensdag 4 september, Brou wershaven-Bruse Boys 2, 18.45 uur. NIEUWERKERK - Komend weekend gaat op de ba nen van tennisvereniging Duiveland het tweede Gruttepikkerstoernooi van start. Met een record aantal deelnemers van 245 moeten er binnen één week tijd ongeveer 225 partijen gespeeld worden. Het gezelligheidstoernooi van de Nieuwerkerkse vereniging kent de drie speelsterktes Dl, D2 en Cl. Op alle niveaus zijn de vijf gebruikelijke onderde len vertegenwoordigd; heren-, damesenkel, heren-, damesdubbel en gemengd-dubbel. Spits Jacob van den Berge is wegens vakantie niet van de partij tijdens de proloog tegen RBC. De toernooicommissie, be staande uit de gebroeders Hans-Jan en André Goedege- bure en Winfred van de Pol, heeft de nodige moeite gehad om alle zich aangemelde ten nissers in te plannen. Hoewel personen die zich voor meer dan twee onderdelen hadden opgegeven, noodgedwongen één onderdeel moesten laten vallen, kon niet voorkomen worden dat toch nog enkele liefhebbers de deksel op de neus kregen. Zonder De organisatie moet het dit jaar overigens voor de eerste keer doen zonder de altijd ge dreven inzet van wijlen voor zitter Ben Morel, die recente lijk na een korte ziekte is over leden. De in het verleden altijd grote stimulator en organisa tor wordt node gemist. ,,Ben deed altijd heel veel, ook met de voorbereidingen en zo. We zullen het zo goed mogelijk proberen op te vangen", vertelt comité-lid André Goedegebure. Voor het eerst tijdens dit twee de Gruttepikkerstoernooi wordt de altijd toch al grote groep D-spelers nu verdeeld in de twee groepen Dl en D2. Me de hierdoor is ook de aantrek kingskracht voor dit toernooi enorm toegenomen. „Mensen die vroeger niet inschreven om dat zij enige angst hadden voor de sterkere Dl-spelers, kunnen nu wel gewoon in hun eigen speelsterkte uitkomen. Van daar ook dat nu zo'n record aantal personen zich heeft in geschreven", weet Goedegebu re. De door de toernooi-commissie opgezette schema's schomme len allemaal tussen schema 32 en schema 16. Slechts twee on derdelen tellen maar vier deel nemers, zodat daar gekozen is voor een poulevorm. Evenals vorig jaar heeft ook weer een aantal vakantiegasten zich aangemeld voor het Gruttepik kerstoernooi. Omdat over de speelsterkte van die tennissers veelal weinig bekend is, wor den de diverse verrassingen wederom niet uitgesloten. Bekende De C-categorie kent hoofdzake lijk bekende eilandelijke rac ketspelers. Mede-organisator en deelnemer André Goedege bure is in het herenenkel als eerste geplaatst. Als winnaar van het recentelijk gehouden Bruse Mosseltoernooi kwam hij hiervoor als enige in aan merking. Zierikzeeënaar Mi chel de Vlieger, die tijdens voornoemd toernooi de verlie zend finalist was, staat als tweede getipt. De Vlieger had evenwel tijdens het Mosseltoer nooi last van een blessure, en is daarvan momenteel groten deels weer hersteld. Als derde en vierde staan nog geplaatst René Schimmelpenninck en Peter Coppoolse. Maar ook de niet geplaatsten Dick de Ree en ook Rogier Korenhof zijn bij machte een potje te breken, ze ker wanneer ze eenmaal op dreef zijn. Bij het heren-dubbel zijn als eerste geplaatst René Schim melpenninck en Michel de Vlieger. Als verwachte tegen stander treffen zij waarschijn lijk Peter Coppoolse en Ernst Wondergem, die derhalve als tweede zijn geplaatst. Als der de en vierde komen nog in aan merking de koppels Dick de Ree/Jan Goense en de gebroe ders Goedegebure. Het win nende span van vorig jaar, Joop de Vlieger en Piet Vreeke, start ook nu weer vanuit een door hun zo gewenste under dog-positie. Sterk Vooral de categorie dames- dubbel kent een sterk deelne mersveld. De winnaars van vo rig jaar, de gezusters Maaike en Denise van Bergen uit Oolt- gensplaat, staan ook nu weer als eerste geplaatst. Aan de on derkant van dit schema staan Martine Verschoore met part ner Astrid Verspeek als tweede geplaatsten. Kanshebbers zijn echter ook nog de combinaties: Marja Hart/Corrie de Waal, Er na Peters/Corrie Roode en Ber- bel Korenhof/Lianne de Looff. Ook het gemengd-dubbel geeft een leuk veld te zien. Favorie ten zijn hier Hans-Jan Goede gebure, die zich aan de Flak- keese Maaike van Bergen ge koppeld ziet. Als tweede ge plaatsten staan Wilco Hoger huis en Astrid Verspeek. Het dames-enkel wordt hier overi gens in poulevorm gespeeld. Dit omdat slechts vier speel sters zich hebben aangemeld. In de categorie Dl-spelers is in het heren-enkel Zierikzeeënaar Fred Kramer tot favoriet uitge roepen. Als winnaar van het Dikke Toréntoernooi bleek hij de beste papieren op zak te hebben. Cees Stouten, van de Bru Tén, die tijdens de finale van het Mosseltoernooi acte de présence gaf, wordt als tweede mogelijke winnaar in Nieu werkerk aangemerkt. Mark Lodewijk en Winfred van de Pol, beiden lid van de organise rende vereniging, staan op een derde en vierde plaats. Poulevorm Bij de dames, in poulevorm, wordt veel verwacht van de beide Erna's: Tferwisscha en Bos. Als enige eilandelijk deel nemers treffen zij de van bui ten het eiland afkomstige da mes Snoey en Fischer. Het da mesdubbel wordt volgens de prognoses waarschijnlijk een prooi voor het duo Terwis- scha/Bijdevaate. Als tweede geplaatste staat hier de geves tigde tandem Breen/Pieters. Bij het herendubbel heeft Hen- ny de Oude nu eens niet geko zen voor zijn min of meer onaf scheidelijke partner en Rob van Rooy. De Oude speelt het Gruttepikkers-toernooi nu sa men met clubgenoot Erik Ron- kers. Van Rooy heeft in Rob Vermeulen waarschijnlijk ook een waardige vervanging ge kregen. In het D2-toernooi is bij de he ren Jacco Folmer uitgeroepen tot mogelijke winnaar. Fysio therapeut Jacco Vleeshouwer, van de LTC Zierikzee, en win naar van het Dikke Tbrentoer- nooi, staat als tweede ge plaatst. Gerard Janse, die de halve finale van voornoemd toernooi verloor, staat evenals Camiel Folmer op een derde en vierde plaats in het schema. Bij de dames staat Mosseltoer- nooi-winnares Joke Goud als eerste geplaatst. De plaatselij ke favoriet moet volgens het in zicht van de organisatie in de finale Anita Wisse, uit Kapelle, tegenover zich vinden. Ook goede kans op een fraai resul taat hebben zeker nog Lenie Begemann en Van der Werf. Finales Nadat morgen, zaterdag, de eerste partijen zijn gespeeld volgen op zondag 4 augustus de verschillende finales. Dan krij gen wederom alle winnaars hun welverdiende verzilverde grut op een sokkel overhan digd. Woensdag 31 juli staat vanaf 20.30 uur een grote bar becue voor alle deelnemers ge pland. De aanwezige live muziek zorgt hier voor de vro lijke noot. Vrijdagavond, 2 augustus, is het vervolgens nog 'haringhappen' voor de lief hebbers. AIX-LES-BAINS - Dc finale was een hel voor Cees Priem en Piet Liebregts. De ontknoping bracht hen even in de zevende hemel. De ploegleider en tech nisch manager zaten gespan nen in de auto achter de koplo pers. De laatste kilometer duurde een eeuwigheid voor het tweetal. Dit keer liet Dimi- tri Konisjev zijn bazen niet in de steek. In de sprint voor twee heren was hij op de Boulevard Robert Barrier sneller dan zijn metgezel Pascal Richard, die evenals in Jaca opnieuw naast de eerste prijs greep.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7