§3 Middenschouwen wil gemeentelijk landschapsbeleidsplan opstellen Proef met de vierdaagse kermis Renesse geslaagd Ook voor dekbed' overtrekken naar Zonnemaire? Jazeker!! Om ongewenste ontwikkelingen in buitengebied te voorkomen Twee auto's total loss bij ongeluk Heuvels weg 7 Raadsleden niet blij met recreatieprogramma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 JULI 1991 147e JAARGANG NR 24986 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 mmmt ■PPP*0""*' O iy> Recreatie mag niet ten koste gaan van het eigen karakter van de gemeente Middenschouwen. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - Om te voorkomen dat er zich in het buitengebied van de gemeente lVTiaaenschouwen ongewenste ontwikkelingen voordoen wil het colle ge van b en w een gemeentelijk landschapsbeleids plan op (laten) stellen. Dat blijkt uit de aanbiedings brief bij de begroting voor 1992 van de gemeente. „Wij hebben namelijk behoefte aan een zorgvuldig opgestelde en afgewogen visie ten aanzien van de ge wenste ontwikkelingen in het buitengebied op lan gere termijn", aldus het college. De tijd dat de gemeente Mid denschouwen het domein was van de landbouwer lijkt defini tief tot de voltooid verleden tijd te gaan behoren. Eerder verscheen al de recreatie-struc tuurschets waarin de beleids uitgangspunten voor het te voeren beleid op het gebied van recreatie en toerisme op een rijtje werden gezet. Landschapsbeleid Dat de ontwikkeling van de re creatie niet ten koste mag gaan van het eigen karakter van de gemeente is al herhaaldelijk in de discussies over de recreatie ve toekomst van de gemeente naar voren gebracht. Dat ka rakter wordt mede bepaald door het polderlandschap bin nen de gemeente. Het college omschrijft het op te stellen landschapsbeleidsplan als een toetsingskader met be trekking tot de ruimtelijke or dening. Onder meer recreatie ve ontwikkeling en de uitvoe ring van bestemmingsplannen maken deel uit van die ruimte lijke ordening. In het land schapsbeleidsplan moet het ge meentelijk beleid voor wat be treft activiteiten die conse quenties hebben voor het land schap op een rijtje gezet wor den. „Hierbij kan gedacht worden aan het beheer van landschaps elementen, wegbermen, cul tuur-historische monumenten en natuurgebieden", aldus het college. Het plan is om aan te sluiten bij vrij recente gege vens, zoals deze bijvoorbeeld zijn neergelegd in het rapport "Ibekomstvisie op beplantin gen op Schouwen-Duiveland' van het Waterschap Schouwen- Duiveland. De Bout Tegelijkertijd wil het college, zo blijkt uit de aanbiedings brief, ook haast maken met de verdere uitwerking van Plan De Bout. De ontwikkelingen, zo stelt het college, lopen wat dat betreft voorspoedig. Men streeft ernaar om nog in 1991 de definitieve versie van Plan De Bout aan de gemeenteraad voor te leggen. Het is de bedoe ling dat in 1992 met de daad werkelijke uitvoering van het plan gestart '*ordt. Voor wat betreft de haalbaar heid van realisering van ver- blij fsaccommodatie ten westen van Scharendijke valt volgens het college nog niet zo veel te melden. Er wordt wel overleg gepleegd met verschillende on dernemers. Ook aangekaart wordt het plan voor de aanleg van een rondweg. „Nadere stu die naar de centrale voorzie ningen in het gebied is noodza kelijke en zal zeker nog gerui me tijd in beslag nemen", aldus het college. Aangekondigd wordt dat er in '92 nadere voor stellen richting gemeenteraad komen. Het college benadrukt in de aanbiedingsbrief nog eens het belang van een goede aanpak van het wildkamperen. Door goede voorlichting en het plaatsen van borden is al veel verbeterd volgens het college. „Met instemming hebben wij geconstateerd dat deze aanpak goede resultaten heeft gehad. Wel is het zaak dat deze aanpak wordt gecontinueerd", aldus het college. Dorpsplannen In de aanbiedingsbrief bij de begroting ook aandacht voor de dorpsplannen. Aan de uit voering van de dorpsplannen voor Scharendijke en Kerkwer- ve wordt al gewerkt. Het colle ge kondigt nu aan in de loop van het tweede halfjaar van 1991 te willen starten met de opstelling van een dorpsplan voor Ellemeet. De verdere uitvoering van de dorpsplannen voor Scharendij ke en Kerkwerve wil het colle ge afhankelijk stellen van de uitkomsten van dat dorpsplan voor Ellemeet. „Om te voorko men dat de plannen een sta tisch leven leiden willen we de dorpsplannen in 1992 evalue ren", stelt het college. Het beleids-uitgangspunt is daar bij het instandhouden cq be vorderen van de leefbaarheid in de kernen. In de dorpsplannen voor Scha rendijke en Kerkwerve wordt onder het hoofdstuk werkgele genheid gesignaleerd dat het een goede zaak zou zijn als er een beleidsplan zou worden op gesteld waarin lokaties voor de mogelijke vestiging van bedrij ven op een rijtje gezet zouden worden. Het college zegt te ho pen de resultaten van dit on derzoek in de loop van 1992 aan de gemeenteraad voor te kun nen leggen. Woningen verkopen Het college van b en w kondigt in de aanbiedingsbrief bij de begroting verder aan dat ge probeerd zal worden de wonin gen die nu nog in eigendom van de gemeente zijn af te stoten. „We zien de verhuur van deze woningen niet als een gemeen telijke taak. Zodra een woning leegkomt of een huurder be langstelling toont voor aan- ■koop willen wij de woningen afstoten", aldus het college. Hetzelfde standpunt huldigt het college voor wat betreft de in het bezit van de gemeente zijnde landbouwgrond. Als de mogelijkheid zich voordoet wil de gemeente pacht liefst omzet ten in verkoop. Men tekent daar wel meteen bij aan dat de percelen grond in kwestie geen planologische functie voor de gemeente moeten vervullen. In de aanbiedingsbrief kondigt het college verder aan af te wil len zien van uitbreiding van de gemeentewerkplaats op de hui dige lokatie. „De beschikbare oppervlakte achten wij te klein om materieel en dergelij ke op te slaan. Daarnaast is de huidige lokatie moeilijk be reikbaar voor grotere vracht- wagens en is de situering ten opzichte van de omliggende be bouwing ongunstig", aldus het college. Men wil nu op een nog nader te bepalen plaats een nieuwe gemeentewerkplaats bouwen. KAMPEN - De voormalige mi nister van onderwijs en weten schappen W. Deetman en oud minister van justitie J. de Rui ter maken deel uit van een werkgroep die zich gaat buigen over de toekomst van de gebou wen die in Kampen leeg komen te staan door de verhuizing van het hoger beroepsonderwijs naar Zwolle. De gemeente Kampen heeft dit woensdag bekend gemaakt. KERKWERVE - Op de krui sing Heuvclsweg/Florisweg nabij 't Schutje vond dinsdag morgen een aanrijding plaats waarbij twee auto's zwaar wer den beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 7.30 uur. De heer Van der S. uit Kerkwerve reed met een personenauto over de Flo- riswegen wilde de Heuvelsweg oprijden. Hij zou daarbij geen voorrang hebben gegeven aan een auto bestuurd door de heer H. uit Scharendijke die over de Heuvelsweg reed. Er ontstond een botsing die zo hard aan kwam dat beide voertuigen zwaar werden beschadigd. Zij werden beschouwd als total loss en moesten worden wegge sleept. Ondanks deze aanrij ding kwamen beide bestuur ders er met lichte verwondin gen vanaf. RENESSE - Voor het eerst in de geschiedenis heeft de kermis in Renesse vier in plaats van drie dagen geduurd. Het ging alleen nog maar om een proef maar volgens gemeente-ambtenaar L. Verhagen moet die als geslaagd worden beschouwd. Het verzoek om de kermis in plaats van op maandag op za terdag te laten beginnen werd al gedurende enkele jaren geuit door de kermisexploitan ten die jaarlijks Renesse aan doen. „Ze kwamen altijd al op vrijdag aan met hun spullen. Zaterdags was alles al opge bouwd, maar dan moesten ze nog tot maandag wachten om de attracties te mogen openen", aldus Verhagen. Het herhaalde verzoek was voor de gemeente aanleiding om een enquête te houden on der 55 omwonenden van de Lange Reke te Renesse waar de kermis jaarlijks wordt opge steld. Daarvan reageerden 20 mensen met het invullen en te rugsturen van het formulier. Twaalf daarvan waren er voor de kermis al op zaterdag te openen en acht waren er tegen. Voornamelijk omdat men bang was voor geluidsoverlast. Volgens Verhagen is het afgelo pen 'kermisweekeinde' dat tot en met woensdag duurde goed verlopen. „Van overlast is niets gebleken". Dit najaar beslist het Westerschouwse college van b en w definitief over de duur van de kermis in Renesse. Het evenement omvatte dit jaar 16 attracties waaronder een auto-scooter, een break- dansattractie waarbij men in een schuitje in allerlei richtin gen werd bewogen, een baby molen, een aantal kansspelen en kramen met allerlei lekker nijen. Drukte tijdens de laatste dag van de kermis in Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma). HEERLEN - De zes mensen die dinsdagmiddag ruim een uur lang in een woning in de Heer- lense wijk Hoensbroek werden gegijzeld, zijn op „een ergerlij ke wijze mishandeld". Dit heeft de gemeentepolitie woensdagmiddag bekendge maakt. De politie werkt met een team van achttien man aan deze zaak. Van de drie daders ontbreekt nog elk spoor. Elke leeftijd moet zijn speelgoed hebben. Fontenelle Nog koel HET WEER Af en toe zon en in het binnen land mogelijk een bui. Minimum temperatuur omstreeks 12 graden, middagtemperatuur van 18 graden aan zee tot 22 graden in het bin nenland. Matige noordwestenwind, rond kracht 3. l: MOTOREN Geparkeerde motoren op Renesser stoepen hinderen de verkeersstroom. VLASDAG In Dreischor staat de zevende editie van de Vlasdag voor de deur. TAFELTJE DEK JE In Middenschouwen en Brouwershaven start Tafeltje Dek je binnenkort weer. VOETBAL De nog jeugdige selectie van VV Zierikzee gaat de trainingen weer hervatten. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's 'Taptoe, wielerronde en straatorkestjes verdwenen uit Renesse BURGH-HAAMSTEDE - De Westerschouwse raads leden A. J. Padmos (CDA) en J. C. Hendrikse (PvdA) hebben hun teleurstelling uitgesproken over het zo- merprogramma van de Stichting Recreatie Activi teiten West erschou wen. „Het is zo jammer dat er steeds meer leuke evenementen uit Renesse verdwijen. De taptoe, de wielerronde en de orkestjes op straat. Het is allemaal ver dwenen. En wat is er voor in de plaats gekomen; poppenkast en spelen op het strand. Ik vraag mij af of we daar als ge meente zo'n 50.000 gulden per jaar in moeten steken", aldus Padmos. Hij bracht zijn mening naar vo ren tijdens de openbare verga dering van de Westerschouwse adviescommissie algemene en bestuurlijke zaken en hij stond niet alleen. Ook het commis sielid Hendrikse bleek niet blij te zijn met de recreatie-activi teiten zoals ze nu plaatsvin den. „Het eerste jaar kun je zeggen, het is een nieuwe stich ting die zich nog moet inwer ken. Maar we zijn nu al weer een jaar verder. Ik zie het ook niet zitten om als gemeente zo veel geld uit te geven voor het laten organiseren voor wat spe len met een volleybalnet op het strand". Padmos betreurde het opheffen van de evenementencommissie bestaande uit vrijwilligers uit Renesse, die tot voor enkele ja ren het zomerprogramma in Renesse organiseerden. „Het zijn bijna allemaal jonge men sen die het zomerprogramma van de Stichting Recreatie-ac tiviteiten Weèterschouwen vorm geven. Maar dat soort za ken zou eigenlijk eens bekeken moeten worden door mensen die vaker met dat bijltje heb ben gehakt. Men zou vergelij kingen kunnen trekken met hoe het vijf jaar geleden ging". De voorzitter van de vergade ring burgemester A. Tees nam de opmerkingen van de beide commissieleden voor kennisge ving aan. DEN HAAG - Een aantal taxi ondernemingen in de grote ste den heeft grote bezwaren tegen de komst van de treintaxi. In Den Haag en Rotterdam is het verzet hiertegen reeds georga niseerd. 12,per maand Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikz.ee- sche Nieuwsbode! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 48,— wilen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Naam Adres Postcode: Tblefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar. Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie. antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1