Carpentier schrijft Dikke Toren- toernooi op naam in finalepartij Leiders zoeken de schaduw op Kalme start Westhoektoernooi Dames enkel gewonnen door Emerence van Wingen uit Kapelle Negende Braderieloop Zilver voor Nederland Pitcher Volkerijk terug op heuvel Argentinië kampioen UCI-kas minder gespekt Ajax praat nog even verder Zomerbridge in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Emerence van Wingen levert met succes strijd in de finale dames enkel. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De achtste editie van het Dikke Torentoernooi is zonder meer spannend geweest, maar kende geen échte verrassingen. Ondanks het feit, dat er afgelopen week enkele opmerkelijke wedstrijden waren, schreven de favorie ten het toernooi op hun naam. Serge Carpentier (26) uit Vlissingen bijvoorbeeld. In twee sets (6-3 en 6-1) won hij in een uur van de tien jaar jongere Marcel Schouw uit Goes. ALES - De leiders van het klassement bleven dit weekeinde, in de oven van het Centraal Massief, fi guurlijk in de schaduw en gunden de overwinningen aan ongevaarlijke collega's. Ariostea profiteerde dankbaar van de ATV-dagen die Indurain, Bugno, Chiappucci en LeMond in het weekeinde opnamen. Carpentier had niet zo veel moeite met Schouw, die door zijn succes van de B2-klasse naar de Bl-klasse is gepromo veerd. Maar Carpentier moest zaterdag wel strijd leveren te gen de 21-jarige Walter Monte- narie. In een drie-setter moest Montenarie in Carpentier zijn meerdere erkennen. Emercence van Wingen (Kapel le) versloeg in drie sets (6-7, 6-2 en 6-2) Marije Leijten uit Ber- geijk. Daarmee schreef ze de dames enkel B op haar naam. Het is voor de organisatie (Er na Terwisscha, Joop de Vlieger en Hans Minaar) ieder jaar weer een hele klus om het groot aantal deelnemers een at tractief toernooi te bieden. Toch lukt het steeds weer. Het Dikke Torentoernooi heeft als B-toernooi een prima deelne mersveld en biedt de spelers een goed lopend toernooi aan. Soepel ,,Je moet proberen de deelne mers niet al te lang te laten wachten. Alles moet soepel lo pen", legt Hans Minnaar uit, die toegeeft na afloop blij te zijn dat het er weer opzit. Het drietal bivakkeert de gehele week op het terrein en regelt alles vanuit de kleine wedstrijdcaravan naast de kantine. Ook dit jaar weer heeft de or ganisatie met geldprijzen ge werkt. Daarmee is men in 1989 begonnen en met succes. Vol gens Joop de Vlieger kan het vandaag de dag niet anders meer. Anders dan met wielren nen is er geen 'startgeld'. Alle deelnemers betalen hun in schrijfgeld, maar succes op de baan wordt beloond met geld (en de traditionele Dikke Toren-trofee). Zowel zaterdag als de zondag, waarbij de laatste zowel letter lijk als figuurlijk zo'n dag was, stelde de toernooileiding in staat de eerste deelnemers hun. capaciteiten ten toon te laten spreiden. Het spits werd afge beten door een partij in het he ren dubbel veteranen, waar Leo Bakker-Cees Rijnberg het moesten opnemen tegen Dick Dool-Sander Silvis, waarbij de eersten slechts het minimale aantal games nodig hadden om de zege te pakken, 6-1, 6-2. Driesetters Kenmerkend wellicht voor de ze eerste toernooidagen, was het groot aantal driesetters dat werd gespeeld. Een zo'n wed strijd was bijvoorbeeld de strijd tussen Dool-Silvis con tra de jeugd Hoogendoorn-Dc Het Dikke Tbrentoernooi is er één van niveau geworden. Spe lers melden zichzelf aan, al wordt wel toegegeven dat er hier en daar ook gelobbyd wordt. Het toernooi is ieder jaar ook erg gezellig en spon taan. Wedstrijdleider Joop de Vlieger moest het dit keer ont gelden. In een spontane actie van vandalismedrang werd zijn broek door spelers afge knipt. De Vlieger liet zich niet kennen en bleef zondag geha vend rondlopen. Nog een opmerkelijke - maar niet sportieve - gebeurtenis be trof het keukenbrandje. Ter wijl de aanwezigen het brandje in de keuken zelf al gedoofd hadden arriveerde de brand weer in vol omaat en met zwaailichten en sirenes op het terrein van de ltc in Zierikzee. Te laat, maar volgens de regels bleef het korps een uur na. En dan nu de uitslagen van de laatste gespeelde wedstrijden: Uitslagen Heren enkel B: halve finale; S. Carpentier-W. Montenarie 6-3 4-6 6-2, M. Schouw-M. Wolfert 7-5 7-6. Finale: S. Carpentier- M. Schouw 6-3 6-1. Heren enkel C: Halve finale: B. Spee-A. Roosse 6-1 6-0. Eude-E., van Donk 6-1 6-3. Finale: B. Spee-S. Eude 1-6 6-3 6-3. Heren enkel C2: Halve finale: J. Mooibroek-A. Goedegebuure 6-0 6-4, R, de Bakker-M. Altena 6-4 7-6. Finale: R. de Bakker-J. Mooibroek 7-5 6-2. Heren enkel Dl: F. Kramer-M. Lodewijk 7-6 7-6, S. Vroegop-R. v. d. Liondert 6-3 7-5. Finale: F. Kramer-S. Vroegop 1-6 0-6. Heren enkel D2: Halve finale: J. Vleeshouwer-G. Janse 2-6 6-1 7-6, R v. d. Cingel-C. Folmer 6-2 4-6. Finale: J. Vleeshouwer-C. Folmer 7-6, 6-1. Heren enkel D35 Halve fina- Glopper, in het heren dubbel Dl. Pas bij 5-0 wisten de jonge ren wat terug te doen, hetgeen in 5-3 resulteerde, met 6-3 pak ten Dool-Silvis de eerste set. Via 4-4 naar 4-6 leverde de der de set op, welke uiteindelijk werd verzilverd door Hoogen- doorn-De Glopper en wel met 4-6. Bij de heren dubbel C daaren tegen de zeer snelle partij van vander en zoon Koppen tegen Patrick Meuldijk-Wim Detting- meijer jr. In no-time hadden laatstgenoemden de eerste set omgezet in winst en wel zonder een game te hebben ingeleverd (6-0), in de tweede set met we derom een voorsprong, nu van 3-0 kwam er tegengas van va der en zoon Koppen, 3-2, het bleek niet voldoende, Patrick en Wim bleven de partij contro leren en liepen via 4-2 door na 6-2. Ie: J. de Jonge-H. Veenstra 2-6 2-6, C. Zuidweg-L. Jobse 6-3 6- 2. Finale: H. Veenstra-C. Zuid- weg 6-1 6-3. Heren dubbel B: Finale: J. Ver- schuure/M. Wolfert-H. Schip- per/M. Schouw 3-6 2-6. Heren dubbel C: Finale: M. van Geer/P. Coppoolse-S. Eude/J. de Jong 4-6 3-6. Heren dubbel D: Finale: R. v. d. Rooy/H. ten Ouden-C."Zuid- weg/J. de Jong 6-4 6-1. Dames enkel B: Halve finale: M. van Wingen-C. Cyvat 6-4 4-6 Een andere aantrekkelijke par tij was het treffen tussen Wim van Dijke-Winfred v. d. Pol te gen Giljam Bil met Paul Bu te! jn in heren Dl. Leverde Gil jam met zwager Paul de eerste set vrij snel met 6-1 in, in het tweede gedeelte dachten zij duidelijk anders over de gang van zaken, zij namen met 1-3 de leiding maar vielen terug naar 3-3, om daarna wederom met achterstand te worden gecon fronteerd, toch sleepte dit tweetal er een tie-break uit, maar zag geen kans deze om te zetten in de zo verdiende derde set (6-1, 7-6). Het gelegenheidskoppel Ger Dokter-René de Spirt, optre dend in de nieuwe categorie D2, wist na een enerverende strijd Bert Peters-Robbie v. d. Werken achter zich te houden (7-6, 6-3). 6-3, M. Leijten-L. de Vries 6-2 6- 4. Finale: M. van Wingen-M. Leijten 6-7 6-2 6-2. Dames enkel C: Finale; M. Heringa-J. Stokla 2-6 1-6. Dames enkel D: Finale: S. van Leeuwen-M. Walraven 2-6 1-6. Dames enkel D2: Finale: B. Paro-V. Bij de Vaate 1-6 6-7. Dames dubbel B: Finale: C. Cy- vat/M. van Wingen-M. Leij- ten/M. Jille 6-1 6-4. Dames dubbel D: S. van Leeu wen/W. Walraven-G. Min naar/W. Veenstra 6-4 0-4. Gemengd dubbel B: M. Meu- lenberg/S. Carpentier-M. Ver- schoore/M. Wolfert 6-0 6-4. Gemengd dubbel C: P. Kort/W. Hoogerhuis-E. Grootenhuis/J. Mooibroek 6-3 6-2. Gemengd dubbel D: T. Kort/H. den Ouden-H. Minnaar/W. Veenstra 6-7 3-6. Uitslagen zaterdag 20 juli: Da mes Dubbel D2: Bil-Buteijn/ Coppoolse-Coppoolse 6-4, 6-3. Heren Dubbel Dl: Peters-v. d. Werken/Bil-Buteijn 1-6, 3-6. Gemengd Dubbel Dl; Wels- Wels/Bos-Bos 0-6, 6-7. Gemengd Dubbel D2: Buteijn- Buteijn/Rijnberg-Rijnberg 2-6, 6-2, 4-6; Schell-Hoare/Boom- Boom 2-6, 6-4, 6-0. Heren Dubbel Veteranen: Bak- ker-Rijnberg/Dool-Silvis 6-1, 6-2; Sconberger-v. d. Vet/De Groot-KIompe 6-3, 6-0; Neijen- Wels/Blonk-Karstens 6-3, 3-6, 6-7; Hart-Vermeulen/Santos da Silva-Verspeek 6-2, 3-6, 6-7. Gemengd Dubbel Veteranen: De Bakker-De Bakker/Silvis- Silvis 6-1, 6-1; v. Rooij-Dool/ Platschorre-Vermeulen 3-6, 4-6. Uitslagen zondag 21 juli: Da mes Dubbel D2; Boom-Klom- pe/Kostense-v. Oeveren 6-2, 7-5. Heren Dubbel D2: De Groot- Klompe/Bil-Rijnberg 6-1, 3-6, 6-3; Dokter-De Spirt/Peters-v. d. Werken 7-6, 6-3. Heren Dubbel Dl: Kort-v. d. Polder/Ribbens-Roda 6-4, 7-6; Dool-Silvis/Hoogendoorn-Dc Glopper 6-3, 4-6, 4-6; v. Dijke-v. d. Pol/Bil-Buteijn 6-1, 7-6; Schonberger-Sloot weg/Santos da Silva-Verspeek 6-3, 6-2. MIDDELHARNIS - Op vrij dagavond 2 augustus vindt voor de 9e keer de Braderie loop plaats in Middelharnis. De stratenloop over tien kilo meter in het centrum van Mid delharnis kan zeker weer grote publieke belangstelling ver wachten. De organiserende atletiekver eniging Delta Sport heeft er dan ook alles aan gedaan om de loop zo aantrekkelijk moge lijk te maken. In het deelne mersveld zal zeker de vele Flakkeese lopers aanwezig zijn zoals Eef Kooman, Arie van Dijke, Adrie Hollaar en Jan Hoek. Maar naast deze plaatse lijke deelnemers heeft de orga nisatie ook deelnemers uit Zee land en Zuid-Holland. De loop die de laatste jaren aan belang stelling toeneemt onder de KNAU-lopers kan zeker reke nen op een spannende strijd. De wedstrijd begint om 20.00 uur waarvan de start in het centrum van Middelharnis is. SHEFFIELD - De Nederlandse afvaardiging naar de Universi- ade keert minimaal met twee zilveren medailles uit Shef field terug. Het vrouwen hoc keyteam en het voetbalelftal van de mannen plaatsten zich zondag voor de finale. De hockeysters, die zaterdag teleurstellend gelijk speelden tegen Canada (0-0) herstelden zich één dag later uitstekend. In de halve finale tegen Groot- Britannië was Nederland veel sterkser: 3-1. In de finale ont moet Nederland de winnaar van het duel tussen Spanje en Zuid-Korea. De finale staat voor dinsdag op het program ma Op het terrein van Sheffield Wednesday hield het voetba lelftal Groot-Britannië, dat vast op een finaleplaats had ge rekend, in bedwang. Neder land steunde vooral op een so lide verdediging. Uitblinkers waren martin van Ophuizen en Patrick van der Gronde. Na de hervatting vielen de Britten fel aan maar de Nederlandse de fensie sloot uitstekend. In de finale, die woensdag wordt ge speeld, ontmoet Nederland Zui-Korea, dat met 3-1 won van Uruguay. DEN HAAG - Bart Volkerijk is hersteld van de achillespees blessure, die hem tijdens het World Port Tournament in Rot terdam buiten het veld had ge houden. De Haagse pitcher stond zondag 8 2/3 inning op de heuvel bij ADO. Voor het toernooi om de Euro pese titel, volgende maand in Italië, beschikt bondscoach Jim Stoeckel over elf werpers. Van hen moet er een afvallen. In overleg met fysiotherapeut Maarten Koper kreeg Volke rijk vorige week tijdens fami liebezoek in Engeland appara tuur mee om het herstel van de gekwetste pees te bevorderen. Een dag voor zijn rentree was hij nog onderzocht door KNBSB-arts Frank Nusse. Vol kerijk, die in het Nederlands team als reliever zal optreden, was tegen Kinheim (6-5) win nende werper met zeven keer drie slag en drie honkslagen te gen. Hij stond geen slagman een vrije loop toe. Heren Dubbel C: Detting- meijer-Meuldijk/Koppen- Koppen 6-0, 6-2. Dames Dubbel Veteranen: Kort-Platschorre/Boom- Klompe 6-1, 6-1; v. d. Polder- Wels/Begeman-Vleeshouwers 3-6, 3-6. Heren Dubbel Veteranen: v. Beek-Schubert/Ribbens-Scho- neman 6-2, 6-3. Gemengd Dubbel Veteranen: v. Dijke-v. Dijke/v. Wingerden- Blonk 6-3, 6-4. SANTIAGO - Argentinië mag zich twee jaar kampioen van Zuid-Amcrika noemen. Zon dagnacht veroverden de Ar gentijnen de begeerde Copa America door in de finaleron de de laatste wedstrijd tegen Colombia met 2-1 te winnen. De nummer twee van de we reldtitelstrijd in Italië bewees in Santiago, dat het niet langer afhankelijk is van Diego Mara- donna en zijn generatie. De ge schorste vedette en zijn hand langers werden tijden het toer nooi geen moment gemist. Zaterdag in Castres won knecht Chenghialta, zondag in Ales was het de beurt aan de baas zelf, Moreno Argentin. Met de Alpen in zicht spaarden de koplopers krachten en kweekten reserves voor de rit ten naar L'Alpe d'Huez en Mor- zine. De enige die zijn gezicht liet zien was Claudio Chiap pucci. Hij verzamelde zowel za terdag als zondag punten voor het bergklassement. Voor het overige hield de Italiaan zijn aanvalsdriften in bedwang. Tegenslag Dat kwam de ploeg van Gian- carlo Ferretti goed uit. Na de tegenslag door het uitvallen van Rolf Sörensen in het gele tricot, zochten Argentin en zijn manschappen naar compensa tie. Ze moesten bijna tien da gen wachten. Maar de genoeg doening kwam na twee dagen in de verzengende hitte van het Centraal Massief. „We hebben geen ploeg voor het klasse ment, we moeten het hebben van de eenmalige successen. Het verdwijnen van Sörensen vroeg om genoegdoening", ver telde Argentin. Het begin van de Tour was veelbelovend. De winst in de ploegentijdrit bracht Sörensen in het geel. Onder normale om standigheden had de Deen ze ker tot de Pyreneeën het kost bare bezit kunnen koesteren. „Dat zou gelukt zijn", meende Argentin, „we hebben een de gelijke ploeg, zoals in het weekeinde is gebleken. We kunnen een koers goed contro leren." Die uitspraak was overbodig, dat heeft iedereen kunnen zien. Op het moment dat Ar gentin op de Cote Sumene wegsprong, was de voorkant van het peloton geel-rood, de kleuren van Ariostea. De Itali aan verliet de groep op ruim zestig kilometer van Ales. „Op ALES - De clubkas van de in ternationale wielerfederatie is in het weekeinde minder gespekt met boetes over het niet dragen van valhelmen. Zaterdag en zondag overtraden in totaal 115 renners het regle ment. Zaterdag 55, zondag 60. In totaal deelde de jury sinds vorige week donderdag bijna 160.000 gulden aan boetes uit. De bedragen worden van het prijzengeld van de renners af getrokken. Coureurs die geen premies achter hun naam heb ben staan, kunnen een vorde ring verwachten. „Het lijkt me normaal dat de renners zelf be talen, en niet de ploegbazen", vond Cees Priem. Collega Jan Raas dacht er net zo over. AMSTERDAM - De onderhan delingen tussen Ajax en Barce lona over de transfer van Ri chard Witschgc zullen nog en kele dagen voortduren. Dat al thans is de verwachting van Arie van Eijden, directeur van de Amsterdamse club. Algemeen wordt aangenomen dat Ajax en Barcelona deze week overeenstemming zullen bereiken. „Maar op dit mo ment", aldus Van Eijden, „zijn we beslist nog niet zover. Er zal zeker verder moeten worden gepraat. In Spanje is blijkbaar de suggestie gewekt dat het al rond is, maar daarvan is op dit moment geen sprake. Het is ook geen zaak van vandaag of morgen, het zal waarschijnlijk iets langer duren." Als de clubs het eens zijn over het transferbedrag, gaat Witsehge met zaakwaarnemer Rob Jansen (VVCS) over zijn persoonlijke eisen praten. Zo wel Jansen als Witsehge heb ben al laten weten in dat op zicht geen problemen te ver wachten. het vlakke was het te moeilijk weg te komen. Mijn ploeg heeft uitstekend werk verricht." Bewakers Vanderaej-den en Nijdam on dervonden het. De Buckler- coureurs wilden de ontsnapte Argentin een halt toe roepen. Ver kwamen ze niet, want ze kregen Lietti en GÖlz als bewa kers in hun wiel. Hun poging mislukte, evenals de late uitval van acht renners, onder wie Frans M aassen. „Argentin reed te hard, die Italianen zijn kennelijk beter opgewassen te gen de hitte dan wij. We heb ben alles gedaan, maar het luk te gewoon niet. We zijn het ze ker aan onze stand verplicht nog een rit te winnen. Eén (Nij- dam in Valenciennes) is te wei nig voor onze ploeg." De kansen daartoe worden voor de equipe van Raas steeds geringer. Dinsdag en woensdag wachtten de Alpen. Op dat ter-* rein is de ploeg kansloos, dat is het domein van klimmers en klassementsrenners, die zich in het weekeinde in de luwte op hielden. „De eerste verrader lijke klippen hebben we om zeild", sprak Miguel Indurain tevreden. „We waren niet hele maal gerust, want in het Cen traal Massief zijn in het verle den ook al gekken dingen ge beurd. Mijn belangrijkste te genstanders hadden er kenne lijk ook niet veel zin zich extra in te spannen. Ook zij hebben geen onnodige energie ver bruikt." Greg LeMond had die brand stof zelfs niet meer. De Ameri kaan zei strijdlustig dat de Tour nog niet beslist is. Dat meende de man van het week einde, Moreno Argentin, ook, maar bij zijn favorieten voor de eindzege ontbrak de naam van Greg LeMond. „Indurain is voor mij de eerste kandidaat. Bugno en Chiappucci zijn de outsiders." HAAMSTEDE - In dorpshuis de Schutse in Haamstede is de derde zomeravonddrive van Bridgekring '68 gehouden. Er deden 45 paren mee, waarvan het Koningskoppel echtpaar Van de Berg 67.08% de hoogste score behaalde. Groep rood: 1. Echtp. Willems 65.42%; 2. echtp. De Jong 59.17%; 3. echtp. Van Lint 53.33%; 4. echtp. Willeb rands- Bakker 51.67%; 5. mevr. Den Tbom-heer Kortleven 50.83%; 6. dames v. Kralingen-v. Lamme ren 50.42%; 7. heren Schot-De Vries 49.17%; 8. dames Hoger- heyde-v. d. Wekken 48.75; 9. da mes Feijfer-v. d. Zande 46.67%; 10. dames Lievense-Jongmans 42.92%; 11. mevr. Flohil-heer Hogerheyde 42.50%; 12. echtp. Grandia 39.177c. Groep blauw: 1. heren Schoe- maker 60.42%; 2. echtp. Kra mer 60.007c; 3. dames Kort- Reijdon 55.00%; 4. dames Leonard-v. Schuppen 53.33%; 5. mevr. v. Geesbergen-heer Boot 51.677c; 6. echtp. Dijkink 50.837c; 7. dames Spoon-Trouw 49.17%; 8. echtp. Maas 45.42%; 8. echtp. Van Maaskant 45.42%; 10. dames Kwak-Parlevliet 44.58%; 11..echtp. Mes 42.50%; 12. heren Akerboom-v. Loon 41.677c. Groep groen: 1. Echtp. v. d. Berg 67.087c; 2. dames v. d. Werken-v. Wingerden 60.007c; 3. echtp. Engelbertink 54.17%; 4. heren Blonk-Karstens 53.75%; 5. mevr. Böhm-heerGe- drojc 51.67%; 6. mevr. De Vries- keer Kegels 50.837c; 7. dames Goedvolk-Slager 47.507c; 8. da mes Plaating-Tbnnekes 45.83%; 9. echtp. Kiel 45.00%; 9. dames Steutel-Delst 45.00%; 11. da mes Schot-Verkaart 43.337c; 12. mevr. Koekoek-heer Poppe 36.67%. Groep geel: 1. dames Henderson-Offenbach 56.67%; 2. dames Lansdorp-Van Went 55.837c- 3. heren v. d. Wal-v. d. Werken 53.33%; 4. dames Fokker-Roskott 52.787c; 5. da mes Viergever-v. d. Duyn 50.697c; 6. echtp. Stouten 50.007c; 7. echtp. Roskam 47,50%; 8. heren Lansdorp-Van Went 46.677c: 9. heer Bil-mevr. v. Wingerden 38.197c. Wedstrijdleider Hans Minnaar en de gehavende Joop de Vlieger in conclaaf bij de caravan. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Terwijl in Zierikzee de laatste wedstrijden werden ge speeld van het toernooi aldaar, maakte TC Westerschouwen een voorzichtige aanvang met het Westhoektoernooi. Drieëntwintig partijen werden afgewerkt, welke geen spectaculaire uitslagen met zich meebrachten, of het moet de partij Neijen-Wels/Blonk-Karstens zijn, waar Piet Wels toch wel de nodige moeite had, met het „hoogstaand" spel van opponent Cor Blonk (6-3, 3-6, 6-7).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6