Vakantiedrukte bezorgt politie 't nodige werk J. van den Dikkenberg zet punt achter drukkersvak DE HOEVE AAN DE LINGE berichten Derde Toeristendag met circus Reinaldi „Je kwam als boekdrukker en je vertrekt als boekdrukker Achttien keer toepassing lik-op-stuk-beleid 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Een vertrouwd gezicht verlaat druk kerij Lakenman en Ochtman. Na bijna 31 jaren heeft boekdrukker Johan van den Dikkenberg - voor col lega's kort en bondig Dikkenberg - de Zierikzeese drukkerij de rug toegekeerd 0111 zich te voegen bij het legioen der Vutters. Vrijdagmiddag werd de zestigjarige boekdrukker door directie en medewer kers officieel uitgezwaaid. Zoals gebruikelijk ging dat af- een afscheid van een bijzonder scheid in de kantine gepaard medewerker. Van de vijfen met enkele toespraakjes. Di- veertig jaar dat Van den Dik- recteur D. L. van 't Leven van kenberg in het grafische we- L&O karakteriseerde het ver- reldje verkeerde, bracht hij er trek van de boekdrukker als bijna 31 door bij de Zierikzeese drukkerij. Op 1 augustus trad hij bij L&O in dienst als boek drukker. En dat is hij z'n leven lang gebleven. ,,Je kwam als boekdrukker en je vertrekt als boekdrukker en dat is anno 1991 vrij uniek" aldus Van 't Leven. Deze lange loopbaan als boek drukker was mogelijk omdat L&O steeds een stukje hoog druk heeft behouden. Ook het privéleven van Van den Dik kenberg betrok Van 't Leven in zijn verhaal. Zo memoreerde hij het ongeluk dat Van den Tijdens een informele bijeenkomst in de kantine van drukkerij L&O werd afscheid genomen van- boekdrukker J. van den Dikkenberg. (Foto: Joop van Houdt). Dikkenberg een jaar of negen geleden met zijn brommer op de Zeelandbrug kreeg. Van den Dikkenberg werd voorts omschreven als een pret tig collega. Door zijn vertrek is Dikkenbergs werkhoekje er dan ook niet echt gezelliger op geworden. Dat Van den Dik kenberg in zijn eentje het nodi ge werk heeft verzet hebben zijn collega's tijdens zijn afwe zigheid ervaren. Vier man wa ren nodig om het werk van Van den Dikkenberg over te nemen en nog steeds, zo bleek uit de woorden van voorman G. van Wagtendonk wordt de naam Van den Dikkenberg nog dage lijks genoemd, in het bijzonder wanneer zich een stanskarwei aandient, want daarin onder scheidde Van den Dikkenberg zich. Directeur Van't Leven beperkte zich niet alleen tot de persoon Van den Dikkenberg alleen. Ook de recente commotie rond om de kabinetsplannen inzake de WAO en de ziektewet wer den door de directeur van L&O aangestipt. Gedurende de pe riode dat Van den Dikkenberg boekdrukker was, ontwikkel de de maatschappij zich ten ge volge van de gunstige economi sche omstandigheden tot een verzorgingsstaat. Nu breekt een periode aan waarin zowel werkgever als werknemer op de eigen verantwoordelijkhe den worden gewezen. De recen te voorstellen voor een nieuwe WAO en ziektewetregeling zijn volgens Van 't Leven dan ook noodzakelijk om de goede so ciale voorzieningen voor de toekomst - veilig te stellen. Hobby Nu de scheidende boekdrukker een punt zet achter zijn werk zaamheden bij 'L&O betekent dat niet het begin van een leven in ledigheid. Als Vutter kan Van den Dikkenberg zich nu helemaal werpen op zijn grote hobby, het tuinieren. Directeur Van 't Leven besloot zijn korte toespraak door de boekdruk ker te bedanken voor zijn inzet voor L&O. Dit bedankje was niet alleen voor Van den Dik kenberg zelf maar ook voor zijn echtgenote bedoeld. „Zij was het elke keer weer die je op de been hield en je de goede richting opstuurde" aldus de directeur, die de scheidende boekdrukker als blijk van waardering een geschenk on der couvert overhandigde. Een gelijksoortig cadeau over handigde ook hoofdredacteur A. van der Wouden die namens het personeel van L&O sprak. De lange staat van dienst van de kersverse Vutter onder streepte de nog jeugdige hoofd redacteur met de woorden ,,U werkte hier langer dan ik oud ben". Ook bracht Van der Wou den naar voren dat Van den Dikkenberg altijd een van de eersten was om een jarige me dewerker te feliciteren en te be danken voor de tractatie. ,,U bent een man van tradities", al dus de hoofdredacteur. Brommertje Het origineelste geschenk ont ving Van den Dikkenberg uit handen van voorman G. van Wagtendonk. Tijdens zijn laat ste werkdag eind mei hadden zijn collega's nog een practical joke voor de zestigjarige in pet to. Zijn haast onafscheidelijke brommertje werd door een fik se hoeveelheid pakpapier aan het oog (van Van den Dikken berg) onttrokken. Van deze plechtigheid ontving de be trokkene een ingelijste collage foto's. Iets waarmee hij zeer in zijn nopjes bleek. Dat kwam naar voren in het dankwoord van Van den Dikkenberg, waarmee hij zijn directie, colle ga's en zijn vrouw en kinderen bedankte voor de medewer king en steun die elk op eigen wijze in de loop der jaren gaf. De mogelijke hoop dat een Vut tende vader goed van pas kan komen bij het verrichten van allerlei klusjes temperde vader Van den Dikkenberg vrijdag middag reeds door zijn rijke kinderschaar vriendelijk te verzoeken hem niet al te veel klusjes toe te schuiven. SCHOUWEN-DUIVELAND - Dat de vakantiedruk te op Schouwen-Duiveland nu echt is losgebarsten heeft de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland het af gelopen weekeinde aan den lijve ondervonden. Zo werd in Renesse achttien keer gebruik gemaakt van het lik-op-stuk-beleid. Met het oog op de grote toestroom van vakantiegan gers, met name in Renesse hield de politie in de omgeving van de badplaats een controle op het gebruik van alcohol en het in bezit hebben van verbo den (slag)voorwerpen. Zowel in de nacht van vrijdag op zater dag als de daaropvolgende nacht werd in Renesse achttien keer opgetreden in het kader van het lik-op-stuk-beleid. Voor openbare dronkenschap, plassen in het openbaar, balda digheid, het veroorzaken van overlast, vechten en gebruik van alcohol op straat werden in totaal zeventien OM- schikkingen uitgedeeld met boetes die varieerden van zo'n vijftig tot honderd vijf tig gul den. Eenmaal werd het lik op stuk beleid toegepast voor het in bezit hebben van een verbo den voorwerp. In de nacht van vrijdag op zaterdag slaagde de politie er voorts in om drie kleine vechtpartijen in Renes se in de kiem te smoren. In Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag een ex tra surveillance in het centrum uitgevoerd, nadat bij de politie" meldingen over overlast waren gemeld. Ook in Bruinisse waar de jaarlijkse Visserij dagen werden gehouden was extra po litietoezicht. Alles verliep daar probleemloos zodat er daar voor de politie weinig werk te verzetten was. Blikschade De dit weekeinde losgebarsten vakantiedrukte uitte zich ook in een aantal verkeersongeval len. met blikschade. Vrijdag- Door MIEN VAN T SANT 33 'Nu had ik zó gedacht. Ik schakel jou in om samen met een centrale-verwarmingsmon teur de zaak op te nemen, zodat alles op een verantwoorde en weinig storende manier aangelegd kan worden. Dat doe je wel voor me, niet?' Een mysterieus lachje! Het lachje, dat Dien de Jong in feite niet kan uitstaan, omdat ze nog steeds niet goed weet wat hij ermee be doelt. 'Ik mag dus op 'Zon rondom' de kat de bel aanbinden?' vraagt hij daarop. 'Ik bedoel: ik moet met die pedante mijnheer Van Drimmelen gaan knokken om er jouw plan door te krijgen?' Een dankbare blik. 'Je moet het vanzelfsprekend op een slimme manier spelen. Maar dat kun je vast wel'. 'Bedankt voor het compliment. Ik begrijp overigens wat je bedoelt. Ik moet hem aan het verstand brengen dat het voor het be drijf ook alleen maar een winstpunt zal be tekenen. Een verwarmd kantoor, het ver bindende gedeelte naar achteren niet meer steenkoud, geen bevroren waterleiding meer Haar ogen lachen hem warm toe. 'Je bent in één woord een schat. Ik wist wel dat je het voor elkaar zou brengen. Kun je vanavond al komen?' 'Liever bij daglicht. Moet ik direct een ver warmingsman meebrengen soms?' 'Als dat eens kon! O, ik zou het huis volgen de week al wel op zijn kop hebben willen staan'. 'Dat kennen we van Diana de Jong*. Behaagziek kijkt ze naar hem op. 'Toe? Laat als we samen zijn dat De Jong weg'. 'Niet deftig genoeg?' 'Niet gezellig! Zeg? Bel je me vanavond nog even op? Ik zal er zo heerlijk op slapen, als ik zeker weet dat het morgen gaat begin nen'. 'Ik beloof niets. Zoveel tijd heb ik niet'. 'Dan toch maar bellen', dwingt ze hem af. 'En Koert! Zul je heus al je welsprekend heid aanwenden om Van Drimmelen van de noodzaak te overtuigen?' 'Zoiets heb ik immers aldoor al gedaan?' Hij krijgt een aai door zijn haar. 'Ik weet het. Je bent een echte schat daarin'. Ze heeft het eruit geflapt voor ze er erg in heeft. 'Alleen daarin?' 'Naar het andere mag je raden. Je moet mannen nooit te verwaand maken'. En dan haar handschoenen grijpend: 'Ik moet weg en jij ook. In verband met mijn grootse plannen dan'. En als' ze buiten komt de monstratief haar kraag opslaand: 'Hu, ik huiver nu al. Koert! Je moet het er bij de be drijfsleider doordrukken, hoor! Ik zie me anders de hele winter in de slaapkamer zit ten. AI zullen de elektrische platen daar het in de winter ook wel niet voldoende doen. En tegen negenen zal ik gewoonweg naar je telefoontje zitten snakken. Of je al succes gehad hebt of niet'. Hoofdstuk 9 'Mevrouw De Jong? Kan ik u vanavond even rustig spreken?' Met een ruk draait Dien zich naar de ander om. 'Beter nu direct. Ik weet maar liever in- eens wat er aan de hand is. Gaat u zitten'. 'Dank u! Ik zal kort zijn. Ikzelf heb niet zo veel tijd op dit ogenblik'. 'Begint u dan maar'. 'Ik heb vanochtend de begroting van de cen trale verwarming ontvangen'. 'En?' 'We kunnen er deze winter nog niet aan be ginnen. Ik vreesde al wel dat er heel wat geld mee gemoeid zou zijn. Wat ik onder ogen gekregen heb, overtreft wat ik gedacht had nog met een heel stuk'. Een blinde woede komt in Dien op. Woede, feitelijk op Koert van Nagel. Met de ver bouwing had hij haar ook een smak geld uit de zak getroggeld. Bij de buren, die welis waar een ander architectenbureau in de arm genomen hadden, hadden de prijzen veel lager gelegen. Ze laat uiterlijk niets merken. 'Het geld is er', zegt ze kort. (wordt vervolgd) middag omstreeks 16.00 uur was het ter hoogte van de stop lichten op de Nieuwe Kooiweg al prijs. Vier personenauto's waren betrokken bij een ket tingbotsing. die ontstond toen een uit de richting van Haam stede naderende personenauto op een paarwoor het stoplicht stilstaande auto's reed. De vier auto's werden hierbij zwaar be schadigd. Op de kruising Dorpsweg/Mo lenweg in Bruinisse deed zich vrijdagavond omstreeks 20.30 uur een botsing voor, waarbij de auto van J. J. R van Z. uit Wemeldinge totaal werd ver nield en de auto van C. M. v. d. C. uit Nieuwerkerk aan de voorzijde werd beschadigd. De ongewenste confrontatie ont stond toen V. d. C uit de rich- 1 ting van Bru over de Dorpsweg reed. Doordat Van Z., die over de Molenweg reed geen voor rang zou hebben verleend ont stond een botsing met forse materiële schade. In de Westhoek leverde het ver keer vrijdagavond ook enkele problemen op. Omstreeks 21.25 uur deed zich op de kruising Oude Moolweg/Hogezoom een verkeersongeval voor waarbij twee personenauto's werden beschadigd. De botsing ont stond omdat J. F. uit Creil die vanaf de Oude Moolweg de Ho ge Zoom op wilde rijden, C. S. uit Den Haag waarschijnlijk niet zag aankomen en daarom geen voorrang verleende. Het vrij drukke verkeer op de provinciale weg was zaterdag middag aanleiding voor een ongeval waarbij drie auto's wa ren betrokken. Tbr hoogte van Moriaanshoofd wildeT. v. d. H. uit Dreischor linksaf slaan. Dat hij voorgesorteerd stond zou J. M. A. v. L. uit Nieuwer kerk te laat hebben opgemerkt om de wagen van V. d. H. nog te kunnen ontwijken. Ook de auto van M. J. G. ter B. uit Bor ne liep hierbij de nodige blik schade op. Frontaal In de nacht van zaterdag op zondag ontstond even na enen een frontale botsing op de Vroonweg bij Renesse. Een per sonenauto die vanuit Renesse in de richting van Haamstede reed botste frontaal op een taxibusje. Hierbij vielen geen gewonden, maar de schade aan beide voertuigen was aanzien lijk. Ook een passerende auto raakte door rondvliegend glas beschadigd. De bestuurder van de personenauto heeft zich na dit ongeval direct uit de voeten gemaakt. Inbraken Behalve verkeersongevallen en extra controles werd de politie dit weekeinde ook geconfron teerd met een aantal aangiften. Zaterdag op klaarlichte dag werd in Renesse de BMW van G. V. uit Breda (kenteken NZ 89 LP) gestolen. De auto stond geparkeerd in de Zeeanemoon- weg. Diezelfde dag ook werden in Renesse, Haamstede en Bruinisse auto's opengebro ken. In alle gevallen werd een radiocassette ontvreemd en uit een van de, auto's verdwenen documenten. Bij N. L. de K. in Bruinisse hadden de leden van het die vengilde een ander doel. Vrij dagmiddag drongen onge wenste gasten via het verbre ken van een deur de woning van De K. binnen. Uit de wo ning werden geld en sieraden ontvreemd. De totale waarde van de ontvreemde eigendom men is nog onbekend. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Pernis: G. K. Kor poraal te Woudrichem. Aangenomen naar Wanneper- veen-Belt-Schutsloot: G. Muil wijk te Parrega c.a. en mevr. E. P. Muilwijk-Huis, kandidaat te Parrega (beiden part-time). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Tbn Post in combi natie met Garrelswcer: R. W. J. van Ommen, kandidaat te Zwolle; te Franeker-Sexbie- rum in samenwerking met Arum: S. S. Braaksma. kandi daat te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te St. Catharines (Canada): C. A. van Dieren te Stolwijk. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Stavenisse: A. D. Muilwijk te Dordrecht. Veemarkt Leiden LEIDEN, 22-7. Prijzen slacht- runderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): Aanvoer slacht runderen 603, waarvan mannelijk 100. Man nelijk Super 8,65-9,65, manne lijk extra kwal. 7,60-8,65, man nelijk le kwal. 6,90-7,60. Han del redelijk en prijzen iets la ger. Mannelijk 2e kwal. 6,00- 6,90, mannelijk 3e kwal. 5,45- 6,00. Handel redelijk en prij zen gelijk. Vrouwelijk Super 8,60, vrouwelijk extra kwal. 7,25, vrouwelijk le kwal- 5,70. Handel redelijk en prijzen ge lijk. Vrouwelijk 2e kwal. 4,95, vrouwelijk 3e kwal. 4,50 en worstkwaliteit 4,40. Handel rustig en prijzen gelijk. Tbtale aanvoer 603 stuks. Dinsdag 23 juli NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Streetwise, Engelse jeugdserie. 18.02 uur VARA's kindermenu met om: 18.02 uur De tovenaar van Oz, tekenfilmserie. 18.25 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 19.00 uur Journaal. 19.17 uur Lingo live, spelpro- gramma. 19.47 uur Lieverdjes, Ameri kaanse comedyserie. 20.10 uur Rondje Europa, een bekend VARA-gezicht en een collega maken opnames op hun favoriete plek in Europa. 20.35 uur Ieder z'n deel, come dyserie. 21.00 uur Tien voor taal, spel- programma. 21.40 uur Bankroet, Engelse se rie. 22.32 uur Impact, documentai reserie. 23.13 uur Natuurmoment. 23.18 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Santa Barbara, serie. 16.45 uur The big valley, serie. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Bouli, tekenfilmse rie1? 17.45 uur Captain Planet, te kenfilmserie. 18.15 uur Zorro, Amerikaanse serie. 18.45 uur Countdown, poppro gramma 19.25 uur Veronica sport. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Murphy's law, Ame rikaanse serie. 21.20,uur And God created wo man, speelfilm. 23.00 uur The Yellow river, Chi nese natuurserie. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden 15.00 uur Studio Sport, Tour de France: 17e etappe Gap-L'Alpe d'Huez. 19.00 uur Journaal. 19.15 uur Sesamstraat. 19.33 uur Studio sport, met sa menvatting Tour de France en Tourjournaal. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur De bezetting, docu- mentarie serie. Afl. 9. 21.11 uur De schatten van Or- say, culturele serie. Afl. 2. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio Sport Jour naal. 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie. 23.00 uur Klassieke mechanica II, les 25. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.25 uur Nieuwskrant 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 144. 18.05 uur Samson. 18.10 uur Hotshotz, 6-delige Nieuwzeelandse jeugds.erie. Af. 2. 18.35 uur Tour '91, tourmagazi ne met ritverslag, interviews, studiogasten en eigen reporta ges van Jan Huyse. 18.58 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Mededelingen. 19.24 uur Sla je slag, spelpro- gramma. 19.28 uur Vanavond. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Ruth Rendell-myste- ries, Britse serie naar de verha len van Ruth Rendell. 20.55 uur Margriet, praatshow. 22.15 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Vandaag Sport. Aansl. Kwislijn. 22.55 uur Neem 10.000 fr. en scheer je weg (Prends 10.000 balles et casse-toi), Franse 'speelfilm. 00.25 uur Coda, Canzona, opus 109 Alexander Glazoenov, uit gevoerd door het Brussels saxofoonkwartet BRT 2 13.30 uur Sport extra, Wielren nen: Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de 17e rit: Gap-Alpe d'Huez. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Programma van de Vlaams-Nationale Omroep- stichting. 20.40 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat ge plant, afl. 4: Het leger en de ad ministratie. ZIERIKZEE - Goochelaars, acrobaten, clowns en an dere kunstenmakers. Zij zijn morgen tijdens de der de Toeristendag (dinsdag 23 juli) allemaal aan het werk te zien op het Havenplein, waar jeugdcircus Reinaldi uit Hulst een plaats heeft gekregen. De jeugdige circusartiesten uit Zeeuwsch Vlaanderen zullen de bezoekers van deze derde "Iberistendag driemaal verma ken met allerlei gewaagde en grappige trucs. De voorstellin gen van Reinaldi zijn om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Tussen de voorstellingen door zal orga nist Heijerman, een bekend ge zicht bij de Zierikzeese Tbe- ristendagen op het podium plaatsnemen om zo voor een vrolijke muzikale noot te zor gen. Behalve het podium waar Rei naldi en Heijermans te zien zijn, staan op het Havenplein weer de nodige terrassen om de dorstige kelen te kunnen sme ren. Ook kunnen jeugdige waaghalzen zich uitleven in de vliegtuigmoleiS en de autoscoo tertjes. De promotiebus van Schouwen-Duiveland bevindt zich deze dag ook weer in het centrum van Zierikzee. Artiesten Behalve de leden van jeugdcir cus Reinaldi zijn er op de ver- schillènde lokaties nog meer artiesten actief. Plaatsgenoot Mario de Goochelaar zal zijn publiek onderhouden met een aantal mysterieuze trucs. Een niet meer weg te denken attrac tie tijdens de Zierikzeese Tbe- ristendagen is poppentheater Robhetty. Dit theater dat altijd de nodige belangstelling trekt verzorgt een viertal voorstel lingen, om 11.00, 12.00 13.00 en 14.00 uur. Kinderen die wat uitgekeken zijn op hun bleke of rode wan gengezicht kunnen bij Coco an- kloppen voor een kleurig alter natief. Zonder probleem maakt Coco van een kinderge zicht een sprookjesachtige ver schijning. Uiteraard voltrekt deze derde Iberistendag zich niet zonder muziek. De vrolijke klanken van Alanti zijn 's morgens tc horen op de Balie, 's Middags verhuist het draaiorgel naar de Poststraat. Orgelmuziek, maar dan in een geheel ander genre is te horen in de Nieuwe Kerk. Jan van Dijk geeft daar om 16.00 uur een concert dat 45 mi nuten duurt. Vaste elementen in het pro gramma voor de Toeristenda- gen vormt de kinderrommel markt op de Balie. Nu de schooldeuren voor enkele we ken dicht zijn gegaan hebben kinderen hier de mogelijkheid om hun zakgeld wat aan te vul len. Op diezelfde Balie staat ook het springkussen opge steld en bevinden zich aan de voet van de Dikke "Ibren ook de kramen van de ideële organisa ties. Parkeren Parkeren kan op de speciaal daarvoor ingerichte parkeer terreinen aan het Eerste Weeg- je. Vandaar kan men voor het bedrag van één gulden met de paardentram naar het centrum worden gebracht. In de haven kan men zich inschepen voor een rondvaart over de Ooster- schelde. Om 10.30 en 14.00 uur vertrekt de rondvaartboot van Den Breejen voor een vaar tocht over de Oosterschelde. Om 13.00 uur vertrekt ook een traditioneel zeilschip voor een middagje op de Zeeuwse wate ren. Voor deze rondvaarten kan men zich via de VW-Zierikzee aanmelden. LAGOS - Een cholera-epidemie in Nigeria heeft dit jaar reeds aaii 1700 mensen .het leven ge kost, Bovendien zijn er zeker 10.000 Nigerianen door de ziek te besmet, zo heeft het ministe rie van volksgezondheid in de Westafrikaanse staat vrijdag verklaard. PARAMARIBO De tweede ronde van de presidentsverkie zing in het Surinaamse parle ment is tot donderdag uitge steld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4