VVV Brouwershaven start dit jaar met arrangementenproject WEEKEUiCB? Vlissingen doet niet mee aan stakingsactie Zeeuwse bankovervallers veroordeeld tot acht en elf jaar celstraf (Vraagclus eerst naaronzeVakantieservice.) De Nutsspaarbank doet meer als u op vakantie gaat. Start in oktober Kabinets plan WAO Geen geld voor milieu monument Marine koopt radarsysteem Stukgoed- bedrijven in Rotterdamse haven plat DEURLOO B.V. 2 ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE VLISSINGEN - De ongeveer 120 Rotterdamse haven arbeiders die donderdagochtend naar de Vlissingse haven zijn gegaan om hier het lossen van enkele fruitschepen te voorkomen zijn kort na de middag onverrichter zake huiswaarts gekeerd. TERNEUZEN - De rechtbank in Breda heeft donder dag de 28-jarige M. van M. uit Teurneuzen veroor deeld tot acht jaar gevangenisstraf en de 36-jarige J. de M. uit Sas van Gent tot elf jaar cel. Advertentie Straks bent u verder van huis. Tijden^ uw vakantie wilt u ontspannen en genieten. Ge lijk hebt u. Maar mogen wij u voor uw vertrek één advies geven? Zorg ervoor dat alles goed is geregeld en verzekerd! Anders bent u straks letterlijk verder van huis. Bezoek ons kantoor dus ruim voor uw vertrekdatum en maak gebruik van onze complete Vakantieservice. Dat is uw garantie voor een onbe zorgde v akadtie. Complete Vakantieservice: Alle gangbare valuta Eurochequepas cheques Pluscard: grenzeloos betaalgemak Reischeques: veilig "geld" Reisverzekeringen Kluisloketten Nutsspaarbank Zierikzee, Havenpark 16, tel. 01110-14051 BROUWERSHAVEN - De VVV Brouwershaven gaat in de komende wintermaanden als eerste in de regio beginnen met georganiseerde arrangementen. De provincie is enthousiast over dit initiatief en heeft de VVV 40% subsidie toegezegd over het benodigde bedrag van 30.000 gulden. De arrangementen, die gelden van oktober tot 1 april, krijgen steun van de provincie, omdat het mogelijk tot een groei van de werkgelegenheid kan leiden. De directie en werknemers van Flushing Stevedoring en het stuwadoorsbedrijf Wester- schelde BV bleken niet bereid uit solidariteit met de Rotter damse stakers het lossen van de betreffende schepen stop te zetten. De havenarbeiders bij Flushing Stevedoring brachten de enkele uren dat de actie voerders op hun werkterrein waren door in de kantine. Onbekend is of de regen of eer dere belemmeringen van hun Rotterdamse collega's hiervan oorzaak waren. Een delegatie van stakers en FNV-afgevaar- digden heeft enige tijd over legd met de directie van de Vlissingse bedrijven. De Rot terdamse havenarbeiders ble ken echter niet bereid in te gaan op een voorstel van de di rectie van Flushing Stevedo ring om slechts met vier man PARIJS - Volgens het Britse dagblad Daily Express was de Brit Leslie Charlton, die maan dag met zijn Nederlandse echt genote vermoord werd aange troffen in zuid-Frankrijk, in november 1983 betrokken bij een opzienbare goudroof op het Britse vliegveld Heathrow. KUALA LUMPUR - De zes lan den van de zuidoost-Aziatische Associatie (Asean) - Malaysia, Filipijnen, Indonesië, Thai land, Singapore en Brunei - hebben besloten diplomatieke betrekkingen aan te knopen met de Opperste Nationale Raad (ONR) van Kampuchea. Dat is vrijdag in Kuala Lum pur bekendgemaakt. Van de twaalf ten laste gelegde overvallen op Brabantse Rabo- banken, achtte de rechtbank er maar enkele bewezen. De ban koverval op 14 februari 1989 in Herwijnen en een mislukte overval op 24 februari 1989 in Zevenbergschen Hoek achtte de rechtbank bewezen op grond van de verklaring van een mededader die de vlucht wagen had klaargezet. Van M. werd tevens schuldig bevonden aan het afvuren van een schot op een getuige, die de daders achtervolgde na de ban koverval in Riel op 1 mei vorig jaar. Het pistool waarmee de kogel is afgevuurd is in de wo ning van Van M. gevonden. Berovingen De M. werd veroordeeld voor de overvallen in Herwijnen en Zevenbergschen Hoek en voor twee nachtelijke berovingen van mensen in hun woning in Landsmeer en Abcoude. De slachtoffers werden gedwon gen geld en juwelen af te staan. Voor de betrokkenheid van De M. bij drie andere berovingen van particulieren in Amster dam, Breskens en Roosendaal was volgens de rechtbank on voldoende bewijs. een gesprek met de werkne mers aan te gaan. Dit op voorwaarde dat de rest van de ploeg het terrein zou verlaten. De directie van Flus hing Stevedoring zei hun werk nemers er vrij in te laten al dan niet het werk te hervatten zo gauw het weer dit zou toelaten. De directie had zich volgens FNV-bestuurder A. Eekels geërgerd aan de wijze waarop de actievoerders door het force ren van het toegangshek het terrein waren opgekomen. Verder kregen de actievoerders het verwijt het Vlissingse be drijf niet formeel op de hoogte te hebben gesteld over hun op vatting betréffende het besmet werk. Ook in dat geval, zo zei Eekels van de directie van Flushig Stevedoring te hebben vernomen, zou het lossen ech ter gewoon zijn doorgegaan. Ook een verzoek om koffie voor de in de stromende regen urenlang postende stakers zei de directie niet te kunnen ho noreren. Incidentele gesprekken met werknemers van Flushing, die overigens in een goede sfeer verliepen, leverden de actie voerders niet het gewenste re sultaat op. Om het werk op de verschillende schepen tegen te houden zou volgens de actie voerders meer mankracht no dig zijn. De actievoerders zijn wel van plan de directie van Seaport in Rotterdam de eis voor te leggen de in Vlissingen aangetroffen maar in de Rot terdamse haven horende los kooien terug te transporteren. Van de beschuldiging deelna me aan een misdadige organi satie werden de Zeeuwen vrij gesproken. Een duidelijk sa menwerkingsverband met als doel het plegen van strafbare feiten vond de rechtbank niet hard gemaakt. Bij het opleg gen van de straf hield de recht bank nadrukkelijk rekening met het professionele karakter van de overvallen. Tegen Van M. had de officier van justitie twaalf jaar cel geëist en tegen De M. de maximumstraf van zestien jaar. De negen bankovervallen waarvan de Zeeuwen wegens gebrek aan bewijs zijn vrij gesproken waren gepleegd tus sen september 1988 en mei 1990 in kleine Brabantse dorpen: in Riel (twee keer), Westerhoven (twee keer), Herwij en, Hooge Mierde, Dongen-Vaart, Ulico- ten en Lage Zwaluwe. Getuigen maakten gewag van een kleine en een grote man die Engels spraken en nauwlettend de tijd in de gaten hielden. De herkenning door de getui gen van de wapens en de kle ding die bij de Zeeuwen in be slag zijn genomen vond de rechtbank niet overtuigend ge noeg. De voorzitter van de VVV in Brouwershaven, H. Zuiderent, is erg ingenomen met de steun van de provincie. De bedoeling is, dat de VW het project gaat coördineren. Middels een fraaie folder en advertenties wordt het publiek op de hoogte gebracht van de mogelijkhe den. De bedoeling is, dat de gasten in een bungalow op Port Greve worden ondergebracht. Van daaruit kan een vooraf op gegeven programma gedaan worden. Gedacht kan bijvoor- HILVERSUM - Ook huidige WAO-crs onder de 50 jaar moe ten in de toekomst worden ont zien. Dat vindt 64 procent van de Nederlanders zoals blijkt uit een enquête die door het bureau Interview in opdracht van Veronica's Nieuwslijn is gehouden. De resultaten van die enquête werden donderdagavond in dat tv-programma bekendge maakt. Met name PvdA-kie- zers zijn het niet eens met de vorig weekeinde gepresenteer de kabinetsplannen rond de WAO. Van hen sprak 70 procent zich uit voor het ontzien van al le huidige WAO-crs. Bij CDA- kiezers lag dat percentage op 59. Slechts 21 procent van de ondervraagden bleek onver kort voorstander van de kabi netsplannen. beeld worden aan een natuur- excursie met een gids. Maar ook de Beautyfarm Stern Kosmetiek in Noordgouwe be hoort tot de mogelijkheden. Zuiderent, eigenaar van de beautyfarm, vindt het van be lang dat ook in de wintermaan den publiek naar Schouwen- Duiveland komt. Jammer ,,Als mensen zeggen, dat Schouwen-Duiveland niet meer gepromoot hoeft te wor den, dan hebben ze daar wat de zomermaanden en de Pinkste ren betreft, gelijk in. Maar het is toch jammer als alles in de winterperiode stil valt". Daar om is het nodig, dat de bezoe kers voor de wintermaanden, een goed beeld krijgen van Schouwen-Duiveland zonder zonnige stranden. Het opzetten van arrangemen ten is vóór Zuiderent overigens gesneden koek. Enkele jaren geleden is hij al begonnen met arrangementen. Daarvoor heeft hij een aantal caravans tot zijn beschikking, waarin de bezoekers van zijn beautyfarm kunnen overnachten. Maar in de wintermaanden kunnen de caravans niet ingezet worden. Nu het arrangement met de VVV is opgezet, worden de bungalows in de wintermaan den aanzienlijk goedkoper. Port Grevc streeft immers naar een goede bezetting gedurende het gehele jaar. De afstand tussen Port Greve en Stern Kosmetiek wordt overbrugd met een taxibus van een plaatselijk taxibedrijf. Verder kunnen de bezoekers hun arrangement samenstellen met een bezoekje aan bijvoor beeld de Wolboerderij. In Brou wershaven zelf is nog een crea tief winkeltje, waar poppen ge maakt kunnen worden. Enthousiast Zuiderent heeft snel enthou siaste mensen kunnen vinden voor zijn plan, dat deze winter van start gaat. Eigenlijk bad de WV best een maandje eer der willen beginnen, maar dat liet de subsidiegever niet toe. September is in Zeeland dit jaar namelijk cultuurmaand en op die manier dreigen twee gesubsidieerde projecten con currenten van elkaar te wor den. De verwachting is dat de VVV slechts enkele jaren mag hopen op een financiële prikkel van de provincie. Als het project éénmaal echt van de grond is, moeten de ondernemers en de VVV het project zelf gaan dra gen. Zuiderent verwacht, dat dan de grotere ondernemers overblijven. Die kunnen im mers gemakkelijker duizend gulden neertellen, dan een kleine ondernemer vijftig gul den. En de promotie van de ar rangementen kost veel geld. Zoals gesteld nu al zo'n dertig duizend gulden. Hoewel het promotiemateriaal nog niet klaar is, kunnen be langstellenden nu al terecht bij de WV in Brouwershaven voor informatie. Zo snel moge lijk krijgt men dan informatie thuis gestuurd. Zuiderent heeft via contacten begrepen, dat de eilandelijke promotiestichting voornemens is om volgend jaar met een soortgelijk arrange mentenproject te willen star ten, maar dan eilandelijk. De initiatiefnemers in Brouwers haven beperken zich tot Brou wershaven zelf. DAMASCUS - De Amerikaan se minister van buitenlandse zaken James Baker heeft de Syrische president Hafez al- Assad geprezA om zijn in stemming met het Amerikaan se vredesvoorstel voor het Midden-Oosten. Baker noemde na afloop van een gesprek met Assad de Syrische opstelling ,,een zeer belangrijke en posi tieve stap". VLISSINGEN - Een storm maakte dit voorjaar korte metten met het Nationaal Mi lieumonument op het strand bij Vlissingen. De polyester druppel, een kunstwerk van de Vlaamse Lidy Hoewaart, dat de vervuiling van de zee moest voorstellen, werd door diezelf de zee van haar sokkel ge scheurd. De zware fundering (kosten in 1986) 400.000,- bleef natuur lijk liggen, maar het monu ment ter plaatse herstellen zal opnieuw een halve ton kosten. De gemeente Vlissingen is niet van zins opnieuw geld te ste ken in het object, terwijl een nieuwe beschadiging door de zee niet denkbeeldig is. Aan het ministerie van VROM zal een bijdrage worden gevraagd de sculptuur ergens anders op te stellen en een bijdrage in de kosten te leveren. Blijft de be tonnen sokkel op het strand, opruiming daarvan kost 80.000,-, zodat het goedkoper is, om het maar te laten zitten, cq het eventueel onder het zand weg te werken, met het risico dat het toch weer bloot spoelt. Maar de polyester druppel wil men wel elders opstellen bui ten het bereik van de golven. DEN HAAG - De marine zal bij Hollandse Signaalapparaten BV een nieuw lange-afstands- radarsysteem ter waarde van 50 miljoen gulden kopen, zo heeft Defensievoorlichting meegedeeld. Het project wordt gezamenlijk gefinancierd door Defensie, Economische Zaken en HSA. Het systeem, bestemd voor de acht fregatten van de Karei Doorman-klasse en twee van de Jacob van Heemskerck- klasse, zal naar verwachting in 1995 in serieproductie worden genomen. Het nieuwe systeem, ,,SMART-L", moet twee be staande systemen, 3-D en LW 08, vervangen. Het invoeren van één enkel sy steem levert bij het opsporen en volgen van luchtdoelen aan merkelijke tijdwinst op. SMART-L, dat een drie dimensionaal beeld geeft, kan grote aantallen doelen tegelij kertijd volgen. Het systeem wordt ook ontworpen om Stealth vliegtuigen (voor radar moeilijk zichtbaar) op te spo ren. SMART-L, aldus Defensievoor lichting, is in beginsel bruik baar voor elk luchtafweerpro- gramma tegen alle mogelijke vijandelijke vliegtuigen en ra ketten. Het zou eventueel kun nen worden gebruikt voor de Duitse marine of de andere landen - de VS en Canada - die destijds waren betrokken bij het ,,NATO Anti Air Warfare System" (NAAWS), waarvan vooral Nederland een krachtig voorstander was. ROTTERDAM - In de Rotter damse stukgoedscctor wordt vrijdag op grote schaal gestaakt. De Vervoersbond FNV schat het aantal stakers op zeker 800 tot 900. Bestuur der Cees van Nimwegen ver wacht dat er vrijdag helemaal niet meer wordt gewerkt in het stukgoed op een enkel klein overslagbedrijf na. Ongeveer 600 stakende have narbeiders zijn vrijdagochtend van Rotterdam-Zuid in een de monstratieve optocht naar het hoofdkantoor van het Pakhoed-concern aan de Boom pjes op Noord gegaan. Daarbij zijn zij door de Maastunnel ge gaan. Volgens Van Nimwegen heeft dat wel voor de nodige verkeersopstoppingen ge zorgd, maar hebben zich verder geen problemen voorgedaan. De bond had vooraf afspraken gemaakt met de politie. Bij de stakende havenarbeiders uit het stukgoed hebben zich een kleine honderd sjorders aan gesloten. Zij zouden aanvanke lijk vrijdag weer aan het werk gaan, aldus Van Nimwegen. maar besloten door te staken na het afketsen van een princi pe-akkoord over een nieuwe sjor-CAO met de sj orbed rij ven. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP ROOMPOT BUITEN Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand 20 juli 10.55 133 04.40 - 147 23.10 125 17.00 - 115 21 juli 11.55 122 05.35 - 134 18.15 - 116 22 juli 00.25 118 06.45 - 126 13.10 120 19.20 - 122 20 juli 09.50 127 03.30 - 140 22.20 117 16.00 - 107 21 juli 11.10 114 04.45 -107 23.30 111 17.35 - 107 22 juli 12.15 113 06.05 - 117 18.40 114 20 juli 11.05 144 04.30 -154 23.25 134 16.55 - 122 21 juli 12.10 132 05.30 - 140 18.05 - 121 22 juli 00.35 129 06.45 - 130 13.15 131 19.25 - 127 20 juli 11.05 150 04.40 - 159 23.25 140 17.05 -127 21 juli 12.05 136 05.40 -145 18.15 -126 22 juli 00.35 132 06.55 136 13.25 134 19.25 - 133 WEMELDINGE Doodtij: 20 juli Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 T/m 20 juli Burgh-Haamstede Bewaerschole. Expositie schil derijen Hetty de Wette. Maan dag t/m zaterdag 13.30-16.30 uur. Tijdens Ring Promotieda- gen. 10.00-12.00 uur. Tot en met 27 juli Zierikzee Expositie Allerlei. De Een hoorn. Dagelijks behalve zon dags van 10.30 tot 16.30 uur. Burgh-Haamstede Expositie J. Berman bij Gale rie Geluk, Zeesterweegje. Za terdag van 11.00-16.00 uur en na afspraak. Tot en met 24 augustus Goes Expositie Zeeuwse Schetsen door Henri en Maurice Seghers uit Antwerpen, museum voor Zuid- en Noord-Beveland, dins dag tot en met vrijdag 11.00- 17.00 uur, zaterdag 11.00-16.00 uur. Juli, augustus en september Goes Expositie Op Water Gebouwd, Vesten van Goes, dagelijks ge opend. Zaterdag 20 juli Zierikzee Demonstratie politiehonden. Terrein Eerste Weegje, t.o. cam ping Kloet. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Grote rommelmarkt ten bate van Nederlandse Hervormde Kerk. Op de Ring. Vanaf 8.30 uur. Renesse Keuring koudbloedpaarden. Terrein manege Grol. Vanaf 10.00 uur. Zondag 21 juli Renesse 12.00-14.00 uur, 15.00-17.00 uur strandspelen. Strandpaviljoen De Loze Visser. Maandag 22 juli Renesse 10.00-16.00 uur springkasteel met kinderspelen. Strandpa viljoen De Schorpioen. 12.00-17.00 uur zeekajakken. Strandpaviljoen De Zwaluw. 17.00-21.00 uur spelspektakel met o.a. springkasteel. Schel penterrein. Haamstede Maandagavondzang. Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Zierikzee Toeristendag. Balie. Haven kwartier, Havenplein, Mol/ Melkmarkt, Schuithaven/Lan ge Nobelstraat en plein Nieu we Kerk. 10.00 tot 17.00 uur. Orgelconcert Jan van Dijk. Nieuwe Kerk. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie ABZ. Gemeentehuis. 16.45 uur. Renesse 15.00-17.00 uur Biathlon (leef tijd vanaf 15 jaar/inschrijven bij VW-Renesse). Start op het strand. Woensdag 24 juli Renesse 9.00-13.00 uur weekmarkt. Kerkring. 14.00-17.00 uur body-schmink. Strandpaviljoen De Loze Vis ser. 19.30 uur theater De Tbverkist. Schelpenterrein. Burgh-Haamstede 12.00-17.00 uur zeekajakken. Strandpaviljoen De Zandsnor. 19.00 uur excursie door het slot bos en de Zeepe duinen (infor matie bij WV-Burgh-Haam stede. Donderdag 25 juli Renesse 19.00-21.00 uur Volleybaltoer nooi (inschrijven bij VW- Renesse). Strandpaviljoen De Zwaluw. Burgh-Haamstede Rommelmarkt. In en om de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Ankerweg. Van 9.30 tot 16.00 uur. 10.00-17.00 uur Ringpromotie. Gezellige braderie met diverse activiteiten. 19.30 uur trimloop kinderen (2,5 km). 20.00 uur Trimloop (3,3/6,6 of 9,9 km). Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF 3CHUDDEBEURS TEL- 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2