-2.50 §2 Natte start voor 34ste editie van Visserijdagen in Bruinisse Verpleeghuis wil betere aanpak van ziekteverzuim TAXA TIE? QUIST SUPERMARKT HEEFT WAT TE VIEREN! 250 GRAM QUIST SUPER Landbouwschap wil meer mest exporteren 2>2ixS)f) -C /rj£jKlasse bewijst zich /mezelf! Hülsta bijvoor beeld! Ook in ZonnemaireH Burgemeester A. mosselvisserij, Vogelaar: Hoop op betere vooruitzichten voor Jaarverslag 1990 Comeliastichting 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 19 JULI 1991 147e JAARGANG NR 24983 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 O Miss Visserijdagen 1991 Jenneke Otte spreekt de bezoekers van de eerste visserijdag toe. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - „Miss, uw missie zal slagen". Met dat compliment aan het adres van Jenneke Otte, Miss Visserijdagen 1991, sloot burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse gisteren, donderdag, zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de Bruse Visse rijdagen af. De vierendertigste editie van het tradi tionele driedaagse feest in Bruinisse ging zeer nat van start. „Ik hoop dat de frisse Zeeuwse lucht deze donkere wolken kan verdrijven", aldus Vogelaar. Bruinisse, donderdagmiddag tegen de klok van twee. Bij een kraampje aan het begin van de Oudestraat worden de laatste voorbereidingen getroffen. Ge kookte mosselen zijn er op de ze eerste visserij dag nog niet maar een Bruse visserij dag he lemaal zonder mosselen is on denkbaar. Hef zeebanket wordt in gebakken versie aan geboden. Vandaag, vrijdag, en morgen, zaterdag zijn er wel gekookte mosselen te krijgen in Bruinisse. De regen daalt gestadig neer op de kraampjes en de kermis attracties. De regen heeft be hoorlijk wat mensen er echter toch niet van weten te weer houden om Bru met een bezoek te vereren. Een ware zee van paraplu's golft door de straten van Bruinisse. Op de muziek tent wordt nog snel even de ge luidsapparatuur getest en dan wordt de weg vrijgemaakt voor Miss Visserijdagen en haar gevolg. De jeugdige miss wordt verge zeld door burgemeester A. Vo gelaar, wethouder J. Huizer en niet te vergeten J. Braber en J. Sluijter van de organiserende Stichting Festiviteiten Brui nisse. Sluijter geeft in een kort welkomstwoord een overzicht van het programma van de Bruse Visserijdagen. Onbe twist hoogtepunt wordt vol gens hem ook dit jaar weer de vlootshow. Vervolgens is het dé beurt aan miss Visserijdagen 1991 om de bezoekers van de eerste Bruse visserij dag toe te spreken. Zij steekt allereerst de loftrompet over de Stichting Festiviteiten Bruinisse. „Zij hebben er alles aan gedaan om van de Visserij dagen drie bruisende feestda gen te maken". Positief blijven Zoals altijd, zo geeft miss Vis serijdagen in haar toespraak aan, staat de mossel centraal tijdens de Bruse Visserijdagen. Maar het had er even naar uit gezien dat Bruinisse Visserij dagen zonder mosselen zou be leven. Door het in de afgelopen twee seizoenen vrijwel uitblij ven van mosselzaadval is de oogst voorlopig nog zeer ma ger. De mosselvissers roepen nog steeds om diepere, stabielere mosselpercelen op het Wad. „Als men die zou krijgen zou dat de levensvatbaarheid van de mosselsector zeker verster ken", aldus miss Visserijda gen. Zij koppelt daar de op merking aan vast dat men vooral positief moet blijven denken. „De mossel vissers zijn afhan kelijk van de natuur en het is belangrijk dat de vissers in ge sprek blijven met de overheid", zo houdt Jenneke Otte haar ge hoor voor. Zij besluit haar toe spraak met het uitspreken van de hoop dat iedereen op ge paste en gezonde wijze van de Bruse Visserijdagen een feest zal maken. Bijzondere ervaring Voor burgemeester AVogelaar is het de tweede keer dat hem de eer te beurt valt om het offi ciële startsein voor de Bruse Visserijdagen te mogen geven. „Ik heb het vorig jaar voor het eerst meegemaakt en ik vond het een heel bijzondere erva ring", aldus de burgemeester. „Ik hoop dat het dit jaar net zo bijzonder wordt". Vogelaar vervolgt met de op merking dat op de schouders van miss Visserijdagen een zware verantwoordelijkheid rust. „Maar ik weet zeker dat je je een waardig ambassadrice voor Bruinisse zult tonen met je charmante verschijning", al dus een complimenteuse Voge laar. Ook hij gaat in op de min der gunstige vooruitzichten voor de mosselvisserij. „De mossel visserij verkeert al enkele jaren in grote onzeker heid", aldus Vogelaar. „Ik hoop dat 1991 de vissers een beter uitzicht op een goede toekomst kan bieden". Hij besluit zijn toespraak met de complimen ten aan het adres van de Stich ting Festiviteiten Bruinisse. „En ik hoop dat de vlootshow dit jaar net zo goed bezocht wordt als vorig jaar". Kermis Na dit verbale geweld kon het publiek een kijkje gaan nemen bij de diverse kermisattracties. Grote trekpleister, letterlijk en figuurlijk, is daarbij de Roller bob. Verder zijn er uiteraard, de autoscooters en zijn ook de Holly Cranes en diverse andere attracties present. Voor de kin deren was er poppenkast en in het Nederlands Hervormd ver enigingsgebouw aan de Dee- straat werd een drietal oude visserij films vertoond. Veel nattigheid, toch enthousiasme. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De directie van verpleeghuis Comelia stichting Zierikzee wil komen tot een meer gestruc tureerde aanpak van het ziekteverzuim. Ten opzich te van 1989 is het ziekteverzuim in 1990 licht geste gen. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Zierikzee- se verpleeghuis over 1990. Het ziekteverzuim binnen de Comeliastichting bedroeg in 1990 9,2 procent. In 1989 was dat nog 8,3 procent. Deson danks is het ziekteverzuim in het verpleeghuis nog steeds la ger dan het landelijk gemid delde van 10 procent. Toch vormt de geringe stijging van het ziekteverzuim voor de di rectie aanleiding om in 1991 te komen tot een meer gestructu reerde aanpak van het ziekte verzuim. Wachtlijst Verpleeghuis Comeliastich ting Zierikzee heeft in totaal 120 bedden: 60 voor de twee so matische verpleegafdelingen en 60 voor de twee psychogeria trische verpleefadelingen. In de afdeling dagbehandeling is plaats voor acht patiënten. Het verpleeghuis biedt plaats aan langdurig zieken die niet thuis of in ziekenhuis en verzor gingshuis verzorgd kunnen worden. In 1990 werden op de verpleeg afdelingen 84 patiënten opge nomen. Op de dagbehandelig kwamen 26 nieuwe patiënten. De verpleegafdelingen kwa men hiermee op een bezet tingspercentage van 99,5 pro cent. De afdeling dagbehande ling kende een bezettingsper centage van 111,7 procent. „Hiermee is afdoende aange toond dat onze capaciteit opti maal benut werd", aldus het jaarverslag. Desondanks is er volgens het jaarverslag sprake van een wachtlijst voor zowel somatische als psychogeriatri sche patiënten. „Voor psycho geriatrische patiënten gold een gemiddelde wachttijd van ruim 16 weken. Voor somati sche patiënten was de wacht tijd korter, maar bedroeg altijd nog ruim vijf weken", aldus het jaarverslag. Uitbreiding Uit het jaarverslag blijkt dat er de directie van het verpleeg huis alles aan gelagen is die wachttijden te verkorten. „Maar daar is uitbreiding van het aantal bedden voor nodig. Gelukkig kwam in 1990 defini tief vast te staan dat ons ver pleeghuis in oktober 1992 mag beginnen met de bouw van een verpleegafdeling voor 30 psy chogeriatrische patiënten". Verbeteren kwaliteit Behalve aan het verkorten van de wachttijd wordt blijkens het jaarverslag ook constant gewerkt aan het verbeteren van de kwaliteit van de zorg voor de patiënten. Zo werd in het verslagjaar een aantal til- liften aangeschaft en werden de badliften aangepast. De me dewerkers van het verpleeg huis werden bijgeschoold in een interne tilcursus. Verder werd op alle afdelingen een nieuwe functie ingevoerd, Advertentie Wij vieren zaterdag o.s. ons 25-jarig beslaan en dal laten we beslist niet onopgemerkt voorbij gaan. Morgen trakteren we U op een lekker bief stukje voor een wel héél mals prijsje 'Deze aanbieding is alléén geldig op zaterdag 20 juli 1991 max. 500 gram per klant. HAVENPIEIN 2 ZIEHIKZE6 die van afdelingsassistente. De afdelingsassistente doet werk dat voorheen door ziekenver zorgenden werd gedaan. Vol gens het jaarverslag heeft het in het leven roepen van deze nieuwe functie goed gewerkt. „De werkzaamheden in de och tend verlopen efficiënter, zodat er meer tijd beschikbaar is voor directe bewonerszorg". Positief In het verslagjaar heeft het ver pleeghuis meegedaan aan het Project Kwaliteit en Doelma tigheid. Hierbij werd met na me de patiëntenzorg door ex terne onderzoekers beoor deeld. Hoewel uiteraard ieder onderzoek een aantal kritische aantekeningen oplevert komt het Zierikzeese verpleeghuis gunstig uit het eerste deel van dat onderzoek. Gemeld wordt verder dat de vakantieweken voor bewoners goed aanslaan. „Ze zijn echter alleen te realiseren door de ex tra inzet van onze medewer kers. Vooral de inbreng van vrijwilligers is onontbeerlijk", aldus het jaarverslag. De dienstverlening door de mede werkers van de civiele dienst, zo blijkt uit het jaarverslag, scoort hoog bij de bewoners. In 1990 vond weer uitbreiding van de dienstverlening plaats. Enquête In 1990 werd door de onderne mingsraad een enquête gehou den onder het personeel over de behoefte aan bedrijfskin deropvang. Naar aanleiding van de resultaten van die en quête heeft de directie besloten met ingang van 1991 middelen op de begroting te reserveren voor de financiering van het re serveren van een kindplaats bij een kinderdagverblijf. „Het wachten is nu op de reali satie van feitelijke kinderop vangvoorzieningen op Schou- wen-Duiveland", aldus het jaarverslag. Hoe meer men zich begraast, des te vindingrijker wordt men. Kierkegaard Perioden met zon m HET WEER Perioden met zon en in het bin nenland nog kans op een bui. Minimumtemperatuur rond 13 gra den, middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Zwakke tot matige i wind. l: VIERDAAGSE Er is een rel ontstaan omtrent militaire uniformen bij de intocht van de Nijmeegse Vierdaagse. SCHAALMODEL De Groninger Van Wering bouwde een schaalmodel van de Stormvloedkering. RECREATIE Angst voor uitbreiding van recreatie beheerste giste ren de discussie in Middenschouwen. TENNIS Regen plaagde gisteren de deelnemers van het Dikke Tbren-tennlstoernooi. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's DEN HAAG - Mocht minister Bukman (landbouw) van me ning zijn dat de doelstellingen van het mestbeleid niet wor den gehaald, dan overweegt het Landbouwschap voor te stellen meer mest te exporte ren. Daarbij komt kippenmest het meest in aanmerking, om dat daaraan de grootste be hoefte bestaat. Bovendien is kippenmest het makkelijkst te vervoeren. Een woordvoerder van het Landbouwschap heeft dat vrij dag meegedeeld. Hij voegde er aan toe dat het schap er nog steeds vanuit gaat dat het hui dige mestbeleid wel haalbaar is. Bukman heeft het schap vo rige week laten weten dat het kabinet betwijfelt of in 1995 6 miljoen ton mest industrieel verwerkt kan worden, zoals het uitgangspunt is van het be leid. Hij wil daarom in septem ber met het schap praten over eventuele maatregelen om de doelstellingen van het mestbe leid alsnog te bereiken. Advertentie Makelaarskantoor HANSE B.V. BROUWERSHAVEN, TELEFOON 01119-2015 Advertentie ■9 <7 9 a Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar.... ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER 12,per maand Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzee- sche Nieuwsbode! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 48,— wilen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Naam Adres Postcode: Plaats: Tblefoon -Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1