Schouws drietal naar jeugdselectie bowlen Lianne de Looff verrast met zege op J. Baarends Tennisvereniging Westerschouwen start haar Westhoektoernooi Dikke Torentoemooi verloopt naar wens Krajicek langs Gustafsson Benelux-zeil- wedstrijden Bridgedrive in Haamstede Theo den Engelsman tiende Nederland kansloos tegen Engeland Geduld Beenhakker raakt op Pettersson ligt op schema Via niet-officiële competitie DONDERDAG 18 JULI 1991 NR 24982 ZIERIKZEE- Nadat eerder Chris Schoneman, de fa voriet in het heren enkel Dl verrassend werd uitge schakeld, is dinsdag opnieuw een als mogelijke fina list getipte speelster voortijdig uit het Dikke Toren- toernooi verdwenen. In het dames enkel C2 versloeg een verrassend sterk tennissende Lianne de Looff uit Bruinisse de als nummer twee geplaatste J. Baa rends met 6-1; 6-1. BURGH-HAAMSTEDE - Maandag 22 juli start TC Westerschouwen de zevende editie van het inmiddels gerenommeerde Westhoektoernooi, nadat in het ko mende weekend reeds de nodige partijen zijn ge speeld. Overigens niet ongebruikelijk bij de eilan- delijke toernooien, echter in dit geval een „must", daar de wedstrijdcommissie, ook dit jaar weer ge vormd door Leo Bakker, Wim Hart en Henny den Ouden, zich genoodzaakt ziet zo'n 160 partijen af te werken, welke alle in het dubbelspel worden ge speeld. Andere grote verrassingen de den zieh dinsdag niet echt voor al zorgde het jeugdtalent Ca- miel Folmer van de ltc Zierik- zee, met zijn dertien jaar één van de jongste deelnemers, voor een opmerkelijke presta tie door Hans van Urk met tweemaal 7-5 te verslaan. In het heren enkel 35+ leverde Ri- nus van Wijk sterke tegenstand in zijn strijd tegen de als fina list getipte Cees Zuidweg. Deze wist de strijd echter met 6-3 en 6-2 in zijn voordeel te beslis sen. Ook Martin Salomons le verde in het heren enkel C2 een goede prestatie door de Bra bander Van Lindert met twee maal 6-4 uit het toernooi te slaan. Al met al loopt het achtste Dik ke Tbren toernooi volgens het wedstrijdtrio Erna Tterwisscha, Joop de Vlieger en Hans Min naar op rolletjes. Met dagelijks zo'n 48 partijen zit het trio nog steeds op schema. Alleen het verschijnsel dat een groot aan tal 's avonds gespeelde partijen drie-setters blijken te zijn baart het drietal wel enige zorg. In dat geval zijn zelfs de zes banen aan de Grevelingen- straat wat aan de krappe kant. De uitslagen van de dinsdag gespeelde partijen: Heren enk. B.: Lamers-Zander: 6-7; 6-1; 3-6. De Braal-Gorsse: 3- 6; 2-6. Verschuure-Schouw: 0-6; 1-6. Heren enk. Cl: Coppoolse- Maris: 6-3; 6-2. Pieters-Van Donk: 1-6; 0-6. De Pee-Mooi- broek: 6-4; 1-6; 0-6. Heren enk. C2: Wohl- Hoogerhuis: 6-3; 6-0. Huntjes- Schras: 1-6; 4-6. Salomons-Van Lindert: 6-4; 6-4. Heren enk. Dl: Hoogerhuis- Kievit: 6-3; 7-6. Stouten-Hoo- gerhuis: 6-3; 2-6; 6-0. Zwijnen- berg-Haze: 2-6; 1-6. Alberda- Kramer: 1-6; 1-6. Heren enk. D2: Meuldijk- Janse: 0-6; 1-6. Vahlkamp-Eg- mond: 1-6; 2-6. Heren 35 De Jonge-Bezuyen: 6-2; 4-6; 7-5. Van Wijk-Zuidweg: 3-6; 2-6. De Looff-Pieters: 4-6; 6- 0; 6-1. Speelman-De Rijcke: 6-4; Voor Wilmar en Cindy is het vijf jaar geleden allemaal be gonnen; door hun vader, die ook een fanatiek bowler ge noemd mag worden, kwamen ze vaak in het bowlingcentrum Renesse. Daar kwamen ze in contact met een groepje jonge ren dat onderling wedstrijden en toernooitjes hield. Het duurde niet lang of Wilmar en Cindy behoorden ook tot die groep. Drie jaar later volgde ook hun nichtje Katja. Gedu rende de daaropvolgende jaren leerden ze de fijne kneepjes van het vak; de strikes" en „spares" zullen dan ook niet van de lucht geweest zijn. Het clubje bestaat nu uit veertien jongeren onder leiding van twee moeders, waaronder ook de moeder van Cindy en Wil mar, die de bowlers om de beurt begeleiden. Elke vrijdag middag van 16.30 uur tot 17.30 uur is de groep in het bowling centrum Renesse driftig aan het bowlen. Alternatief In de omstreken van Goes was de competitie in het water ge vallen. Om de bowlers en bowlsters uit die omgeving een alternatief te geven werd er een niet-officiële competitie geor ganiseerd. Via het bowlingcen trum Renesse werd dit ook aan het bowl-groepje in Renesse doorgegeven. Het leek hen wel leuk om aan deze competitie mee te doen. Gesponsord door de organisatie Holland/Zee- land/Middelharnis begon men met de westrijden in Goes en 6-1. Vd. Werf-Hommel: 6-3; 6-2. Dames enk. B: V. Schelven- Leyten: 3-6; 6-3; 5-7. Jille-Van Wingen: 0-6; 4-6. Dames enk. Cl: Clerx-De Looff: 6-4; 1-6; 2-6. Clerx-Domi- nicus: 4-6; 6-7. Dames enk. C2: Baarends-De Looff: 1-6; 1-6. Dames enk. Dl: Paro-Bd. Vaa- te: 2-6; 3-6. Grootenhuis-D. De Bakker: 6-0; 6-0. Dames enk. D2: Paro-Koeman: 6-4; 6-3. L. Zwijnenberg-Janse: 2-6; 2-6. Goud-K. Zwijnenberg: 6-3; 7-5. Dubbel Heren dub. C.: Goedegebuure/ Goedegebuure-De Coninck/V. Stighel: 6-0; 4-6; 6-0. Pieters/ Schimmelpenninck-De Bak ker/De Bakker: 6-1; 2-6; 6-2. V. Lindert/V. Donk-Droppert/ Huntjes: 6-4; 6-7; 6-3. Maris/ Schoneman-Bd. Vaate/Vreeke- 3-6; 2-6. Heren dub. D.: Neyen/Danvil- lier-De Jonge/Zuidweg: 1-6; 1- 6. Catsman/V. Dijk-Ribbens/ Ribbens: 6-3; 6-1. Dames dubbel C (poule): Ba- rends/Dominicus-Bom/Rijk Dames dubbel D: Breen/Pie- ters-De Vlieger/Bd Vaate: 6-0; 7-6. Krabbendam/'Wielaart- Clausing/Van Dijke: 6-4; 2-6; 3- 6. Minnaard/Kooman-Veen- stra/Minnaar: Miynaar: 0-6; 0- 6. Mixed dubbel D: V. Rooy/Dool- Moerman/Schrier-4-6; 6-1; 6-7. De Koning/v. Ditmarsch-Hom- mel/Hart-4-6; 4-6. Woensdagavond lag de organi satie van het Dikke Torentoer- nooi volledig op schema. Een opmerkelijke partij werd deze dag gespeeld door Mark Alte- na, die opponent Hendrikse na een twee-en-een-half uur du rende partij inmaakte met 7-5, 2-6, 6-3. Een ware marathon sessie. René Montenari (Cl-speler) werd door Bart Spee weg gestuurd met een uitslag van 3- 6, 6-0, 4-6. En dan nog een aar dig feit. LTC-voorzitter Lex van Geer onderging een 'totale Middelburg. Door mensen van de jeugdselectie bowling wer den Katja van der Klooster en Wilmar en Cindy van de Zande daar uitgekozen voor de jeugd selectie. Voor Wilmar, Cindy en Katja betekent dit zes pittige trainin gen per seizoen, verplicht trio vernedering' tegen Pieters, die de LTC-voorman met 1-6 en 1-6 van de baan speelde. Vandaag, donderdag, wordt wederom een heel programma gespeeld. Althans als de weersgoden de organisatie gunstig gezind zijn, want vanmorgen werd de eerste partij in een miezerig weertje gespeeld. Volgens or ganisator Hans Minnaar heeft het toernooi in noodgevallen uitwijkmogelijkheden „maar we hopen natuurlijk, dat het niet nodig is". HE-B Titiheru-E. de Kok 4-6 4- 6; Salawane-Minnaar 4-6 0-6; Carpemtier-A. Goedegebuure 6-1 6-0; Schimmelpennink- Schipper 3-6 2-6. HE-C1 Roose-Goense 6-2 6-4; R. de Jong-E. de Kok 3-6 6-3 6-4; r. Montenarie-Spee 3-6 6-0 4-6; Mooibroek-Eude 3-6 2-6; Hen drikse-Wondergem 7-7 6-1. HE-C2 Vroegop-H. J. Goedege buure 6-1 2-6 3-6; Bouma-R. de Bakker 1-6 2-6; Mooibroek- Schras 6-1 6-1; Altena-Hendrik- se 7-5 2-6 6-3; Salomons-Wisse 1- 6 2-6. HE-D1 Verbraak-Lodewijk 3-6 6-1 1-6; Van Lindert-Schubert 6- 2 6-1; R. Pieters-Zwijnenberg 4- 6 4-6. HE-D2 Boomsluiter-v. d. Cin- gel 1-6 6-7. HE-D35+ Veenstra-Speelman 6-1 6-3. DE-C1 J. Stokla-Meulenberg 3- 6 1-6; Duson-Rijk 6-4 6-2. DE-C2 E. Stokla-Grootenhuis 3-6 1-6; Van Leeuwen-Walraven 5-7 6-3 3-6. DE-D2 Wisse-Boomsluiter 6-7 6-2 2-6. HD-C Huyser/Van Geer-Ruis- aard/Duinkerke 6-1 6-2; De Vlieger/De Kok-Van Geer/ Huyser 6-2 6-2. HD-D Flipse/De Looff-Vermeu- len/Schubert 6-7 6-2 lr6; Diem/De Jong-Van Urk/v. d. Velde 1-6 2-6. HD-B Titiheru/Salawane-De Vlieger/Minnaar 4-6 7-6; Braai/Dedecker-Wisse/Schim- melpennink 7-6 6-0. DD-C Dominicus/Baarends- Clerx/Kort 6-3 1-6 6-1. GD-C Nieuwenhuize/Altena- Kort/Hoogerhuis 3-6 7-6 3-6; Van Dongen/Almekinders-De Loof f/Droppert GD-D Boomsluiter 2x-De Bak- ker/Folmer 7-5 6-2; Kamp 2x- Bos/Van Rooy 7-6 5-7 4-6; Kort/Den Ouden-B. Paro/R. v. d. Velde 6-0 6-1; Tol/Knaap-b. d. Vaate/Van Stigchel 6-2 0-6 6-2; b. d. Vaate/Zondag-De Koning/ Spelier 6-2 6-2; C. Paro/Boot- De Schipper/Wieten 3-6 1-6. leagues spelen en een aantal wedstrijden. De trainingen worden door Leo Dorreman uit Zierikzee gegeven. Er is de bowlsters en bowler ook een boek verschaft om uit te leren; ook krijgen ze huiswerk mee in de vorm van het doen van be paalde opdrachten en trainin gen om thuis te oefenen. De trioleagues zijn wedstrij den in groepsverband; teams .van vijf jeugdige bowlers en bowlsters moeten hun talenten met elkaar meten. Aan twee andere leden van het bowl groepje in Renesse werd ge vraagd ook mee te doen met deze trioleagues. Hiertoe moesten de twee andere deel- STUTTGART - Richard Kraji cek is op weg naar een confron tatie met Wimbledon-winnaar Michael Stich. De jonge tennis ser uit Den Haag won in de tweede ronde van het toernooi van Stuttgart met 7-6 5-7 7-6 van de Zweed Magnus Gustafs son. In de achtste finales komt hij uit tegen de Oostenrijker Horst Skoff. Wint hij die par tij, dan is de winnaar van de partij tussen Stich en Javier Sanchez zijn volgende tegen stander. Krajicek, de enige Nederlan der die nog in de strijd is, toon de zich oppermachtig in de tie breaks. In de eerste set won hij het noodzakelijke extraatje met 7-2, in de derde pakte Gustafsson zelfs geen enkel punt meer. Stich won zijn eer ste partij met de nodige moei te: hij versloeg het Franse ta lent Fabrice Santoro met 6-3 en 7-6. Ruim 7.000 toeschouwers bekeken de verrichtingen van de nieuwe Duitse volksheld. De laatste winnaar van het toernooi, de als vierde ge plaatste Goran Ivanisevic, werd op de gemalen baksteen uitgeschakeld door specialist Andres Gomez uit Ecuador. De winnaar van de Open Franse kampioenschappen in 1990 be sliste de wedstrijd in de tie break van de derde set. Een aantal andere geplaatste spe lers werd eveneens uitgescha keld: Tsjerkasov (5) door Man- cini, Novacek (6) door Pioline en Camporese (13) door Clavet. ROME - Colin Jackson is sinds woensdag de snelste atleet van het seizoen over 110 meter hor den. De Europees kampioen uit Groot-Brittannië liep tij dens Grand Prix-wedstrijden in Rome 13,09. Hij vocht een pakkend duel uit met de Ame rikaan Greg Foster. ZIERIKZEE - Zaterdag 10 augustus en zondag 11 augus tus worden op het Grevelin- genmeer Benelux-zeilwedstrij- den gehouden. De wedstijden zijn tot stand gekomen door samenwerking tussen de koninklijke water sportvereniging De Kaag, de Royal Yacht Club uit België en de watersportvereniging Brou wershaven. Het gemeentebe stuur van Brouwershaven zal ter gelegenheid van deze Bene- luxdagen de besturen en orga nisatoren officieel ontvangen. nemers wel lid worden van een bowling-bond. Begeleidster van het groepje, Corry van de Zande hoopt dat er nog veel meer jongeren van het bowl groepje lid worden van de bowling-bond zodat het groep je een officiëler karakter krijgt. Gezellig Er moet nog veel geregeld wor den voor de drie nieuwe deel nemers aan de jeugdselectie. Ondertussen gaat het drietal echter niet op de lauweren rusten; elke vrijdagmiddag van 16.30 uur tot 17.30 wordt er gewoon doorgebowld. Wilmar en Cindy vinden bowlen alle bei een hele leuke sport die te vens ook erg gezellig is om te beoefenen; ze beschouwen bowling eerst en vooral als hun hobby. Het tweetal zou het na tuurlijk wel leuk vinden om hogerop te komen in de sport wereld, maar dat zien ze later wel; voorlopig hebben ze hun handen vol aan het afmaken van hun school. BURG/HAAMSTEDE - De Bridgekring '68 heeft er de tweede Zomeravonddrive in dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamstede opzitten. Er deden 23 paren mee, waarbij de titel Koningskoppel werd verworven door echtpaar Dings, dat met 65.42% de hoog ste zaalscore behaalde. De uitslagen: Groep rood: 1. Echtp. Van Lint 58.33%; 2. he ren Blonk sr-Karstens 56.87%; 3. heren Reijdon-Schubert 56.25%; 4. dames Kort-Reijdon 54.37%; 5. heren Schoemaker 53.64%; 6. echtp. Lansdorp 51.87%; 7. echtp. Visser 50.00%; 8. mevr. Fogg-heer Bil 43.75%; 9. echtp. Fransen 42.70%; 10 da mes Fokker-Roskott 41.87%; 11. echtp. Boelaerts 41.14%. Groep blauw: 1. echtp. Dings 65.42%; 2. echtp. Mes 59.17%; 3. mevr. Groart-heer Akerboom 57.92%; 4. echtp. Stokla 57.50%; 5. mevr. V. d. Werken- heer V. Eek 57.50%; 6. dames De Feijter-V. d. Zande 55.00%; 7. dames Henderson-Offen bach 44.58%; 8. dames Hoogerheijde-V. d. Wekken 43.75%; 9. dames Schot - Verkaart 42.92%; 10. echtp. Stouten 40.42%; 11. mevr. Denkl-heer Van Loon 39.58%; 12. mevr. Flohil-heer Hooger- heijde 36.25%. BERG EN TERBLIJT - Tijdens de nationale bergloop over 20 kilometer in het Limburgse Berg en Terblijt is Theo den Engelsman als nummer 10 ge finisht in een prima tijd van 2.11.53. Johnny Quaak uit Burgh-Haamstede moest ge blesseerd uitvallen nadat een oude blessure weer van zich liet spreken. Het parcours met een lengte van vijf kilometer werd door de deelnemers vier keer afge legd. In elke ronde moesten drie lange beklimmingen wor den voltooid, waarna ook weer de nodige inspanning werd ver wacht voor de afdalingen. Het loodzware loopparcours was door de zware regenval ook nog eens spekglad geworden, waar door de deelnemers een extra handicap moesten \rerwerken. Dit resulteerde erin dat veertig procent van de deelnemers tus sentijds uitviel waaronder ook Johnny Quaak van Delta Sport. Quaak die twee maan den voorbereiding achter de rug had lag halverwege de wedstrijd ook op een keurige vierde plaats. Maar zijn in spanning moest hij bekopen doordat de oude blessure het verhinderde dat Quaak de wedstrijd kon voltooien. Op merkelijk was dat ook de drie lopers voor hem vroegtijdig de pijp aan Maarten moesten ge ven. Ondanks de vele uitval lers leverde Theo den Engels man een fraai resultaat door zich staande te houden in de wedstrijd, die betiteld werd als loodzwaar, en op een keurige 10e plaats eindigde. AMSTERDAM - Ajax heeft een financieel directeur benoemd. Het is de 32-jarige Maarten Ol- denhof. Oldenhof, die onder meer in Groningen bedrijfs kunde studeerde, heeft geen er varing in het professionele voetbal. Desondanks is hij vol gens voorzitter Van Praag de juist man voor deze functie. Ol denhof zal het komende half jaar door directeur Van Eijden worden ingewerkt. Van Praag verwacht dat hij daarna zelf standig de commerciële zaken voor de club kan gaan verzor gen. AMSTERDAM - Richard Witschge zal waarschijnlijk op zeer korte termijn naar Barce lona vertrekken. Dat is de voor de hand liggende conclusie van Rob Jansen, de VVCS-verte- genwoordiger die de belangen van de Ajacied behartigt. HAARLEM - Tijdens het Euro pees kampioenschap cricket voor vrouwen leed Nederland de ingecalculeerde nederlaag tegen het favoriete Engeland. De titelhouder kwam in 55 overs tot een totaal van 178 voor 8 (Mayhury 47), waarna Oranje niet verder kwam dan 88 voor 9. Irene Muller was met 22 runs topscorer. Ierland verloor verrassend van Denemarken, dat een totaal bijeen bracht van 132. Jensen maakte 33 runs, Frost 31. De Ierse vrouwen eindigden op 90. Indien Nederland vandaag, donderdag Ierland verslaat, komt het team zaterdag in de finale opnieuw uit tegen Enge land. Ogenschijnlijk geen spectacu lair aantal, echter de tennisver eniging aan het Duinwegje dient te volstaan met drie hardcourt banen, zodat voor noemd trio de handen vol zal hebben; ook voor hen geldt dit jaar weer, als Pluvius ons maar goed gezind is, aldus Leo Bak ker. Ook dit toernooi zal in het te ken staan van een gezonde combinatie van sportiviteit en gezelligheid, stelt Henny den Ouden, die wellicht komende week een aantal Brabantse ge zichten terug zal zien. En dat het er aan het knusse parkje puik aan toe kan gaan, dat is bij de regelmatig terugkerende deelnemers een vast gegeven, een keur van keukenprinses sen en -prinsen staat klaar, om te zorgen dat het aan de inwen dige mens aan niets zal ontbre ken. Nieuw dit jaar is de introduk- tie van de D2-categorie, welke inschrijving de mindere ten- nisgoden uitkomst mag bie den, immers het krachtsver schil tussen Dl en D2 kan der mate uiteenlopen, dat de D2- spelers behalve een vroegtijdig eind tevens een fikse nederlaag aan de broek krijgen. Bondsgedelegeerde In samenspraak met „good old" Joop de Vlieger, ook nu weer optredend als bondsgede- legeerde, is de plaatsing c.q. lo ting samengesteld, wat in de nieuwe categorie D2 bij het on derdeel Dames als eerste kop pel Leny Begeman/Joke Goud oplevert, met als tweede ge plaatste het duo uit Zierikzee Carina Kerkhove/Leontine Koemans. Bij de heren voeren Jacco Vleeshouwer/Gerard Janse de lijst aan, gevolgd door Jo Hoa- re/Rinus van Wijk. Bij het on derdeel Gemengd tenslotte, als eerste geplaatste het echtpaar Vleeshouwer, het echtpaar v. d. Werf uit Bruinisse staat hier als tweede genoteerd. Alle onderdelen in deze catego rie worden overigens gespeeld in een schema van 16. Naast de onderdelen in de Dl en C-categorie, vindt uiteraard ook het onderdeel Veteranen plaats, een categorie met eigen charme, daar alle speelsterk- ten hier door elkaar lopen. De plaatsing in Dl Dames le vert als eerste koppel Riet Bij de Vaate/Erna Tferwisscha op, verleden jaar verliezend fina listen, contra Annelies Sloot weg/Marjan de Willigen, waar bij het gelegenheidskoppel Truus Kort/Marlien Wielaart, wellicht voor een verrassing kan zorgen. Bij de heren is het aan Henny den Ouden/Gert Kort om hun titel van verleden jaar te pro longeren, waarbij zij de nodige tegenstand kunnen verwachten van het als tweede geplaatste koppel Wim van Dijke/Win- fred v. d. Pol uit Nieuwerkerk. Als outsiders mogen gelden de gebroeders Jan en Cees Stou ten uit Bruinisse, terwijl het ie dereen onbekende vakantie koppel uit Groningen, Van Bruggen/Daanje, een vraagte ken blijft. Volgens de wedstrijdcommis sie zal de strijd in het onder deel gemengd in deze categorie gaan tussen Truus Kort/Henny den Ouden, waarbij opge merkt, dat het echtpaar Schol ten uit Goes weieens roet in het eten kan gooien, eveneens als het sterk opererende echtpaar Gerda en Hans Minnaar. Dan het spektakel in de C- speelsterkte. Hier is wellicht een eerste plaats weggelegd voor de dames Ankie Brugge- mans/Erna Peters, welke even eens zijn getipt bij de Vetera nen, in dit onderdeel gevolgd door Corrie Roda/Corric de Waal. Saillant detail zou wei- eens kunnen zijn dat Erna met haar partner in de dames C, wordt geconfronteerd met haar beide dochters die eveneens ac te de présence geven! Van Peter Coppoolse/Pict Vree- ke, wordt veel verwacht bij de heren, waarbij opgemerkt, dat het gelegenheidsduo Meivin Atoon/André Goedegebuure zeker ook hier niet onderschat mag worden. In het gemengd zien insiders kansen voor Astrid Vespeek/ Peter Coppoolse, waar als tweede staan getipt de 'sport- dieren' Corrie de Waal/Sjaak van Opstal, derhalve de jeugd tegen de gevestigde orde. Veteranen Een spelonderdeel op zich waar vaak boeiende partijen van te verwachten zijn. Behou dens de eerder genoemde da mes Bruggemans/Peters, ver wacht men het een en ander van de heren, immers dit on derdeel weet zich vertegen woordigd door Piet Bek/Lex van Geer (eerste geplaatst), Ri- nus Geense/Sjaak van Opstal (tweede), terwijl Ger de Bak ker/Joop de Vlieger ook geen geringe tegenstand zullen bie den. Pikant detail in deze categorie is het optreden van Ger Kort/ Ellis Chicago, welke laatste in Rotterdam (en ver daar bui ten!) als zang/entertainertalent bekend staat! En over talenten gesproken, woensdag 24 juli maakt zoals gebruikelijk John Prins zijn opwachting, niet om te tennis sen, maar om de zaak nog eens extra muzikaal c.q. vocaal op te luisteren. Het zal komende wee;k aan het Duinwegje allemaal blijkep.. j0j AMSTERDAM - Het geduld van Leo Beenhakker, technisch directeur van Ajax, raakt op. Vanaf dit seizoen beschouwt hij de patatgeneratie van wel eer als volwassen profvoetbal lers. „Ik ben in mijn eerste twee jaar bij Ajax heel reëel geweest. Ik wist dat ik te ma ken had met heel jonge spe lers. Daarom heb ik geregeld een oogje dicht gedaan als er wat misging. Individueel en wat het elftal betreft. Die tijd is nu voorbij". Beenhakker heeft het woord geduld uit zijn woordenboek geschrapt. „Nog steeds hebben we te maken met zeer jonge mensen. Maar voor mij geldt vanaf nu de leeftijd als voetballer. Ze hebben allemaal, ook de jon gens van 20 en 21 jaar, mini maal drie jaar eredivisie ervaring achter de rug. Van zul ke spelers mag wat worden ver wacht." Wat er precies mag worden verwacht, wist Been hakker echter ook niet. „Ons doel in de eerste twee jaar was serieus met PSV te gaan strij den om het kampioenschap. Daarin zijn we geslaagd en die prestatie willen we consolide ren. Daarnaast willen we Euro pees gaan meedoen. Het is een verademing na een jaar schor sing weer bij de loting uit de koker te zijn gekomen. We ho ren er weer bij. Maar waar we staan is onduidelijk. Zoiets blijkt pas in de internationale competitie. En die hebben we een jaar gemist." AMSTERDAM - Stefan Pet tersson is hersteld van zijn liesblessure, die hem aan het einde van het vorige seizoen buitenspel hield. De Zweedse aanvaller traint deze week voor de laatste keer op aange paste wijze. Daarna doet hij weer gewoon met de complete groep mee. Tbchnisch directeur Beenhak ker verwacht dat Pettersson bij de start van de competitie opti maal fit is. Beenhakker; „Hij ligt precies op schema. Voor zijn herstel was tien weken uit- getroken. We zitten nu in de tiende week. Het loopt naar wens." BROUWERSHAVEN - Wilmar en Cindy van de Zan de uit Brouwershaven kregen evenals hun nichtje Katja van der Klooster uit Ellemeet te horen te zijn uitgekozen voor de Zeeuwse jeugdselectie bowling. Dit betekent zes bowl-trainingen per jaar door trai ner Leo Dorreman uit Zierikzee, het spelen van trio leagues en een aantal westrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7