§3 Bepaalde bedrijven kunnen parkeerontheffing krijgen r K L. Politie Schouwen-Duiveland krijgt Harley Davidson motor Organist Notre Dame geeft een concert in Middelburg 32fcs ft Ook Zevenslaper in Zonnemaire? Absolute top- matrassen? Jazeker!! Meisje zwaar gewond na aanrijding Auto gestolen Radar controles politie 7 v^ODELÖ^i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 18 JULI 1991 147e JAARGANG NR 24982 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-18B9 O ui Zierikzeese commissie: jppniif*. ZIEKIKZEE - In een aantal gevallen kunnen bepaal de bedrijven in Zierikzee ontheffing krijgen voor het betaald parkeren in het centrum. Het betreft hier een ontheffingsvergunning met een maximale geldigheidsduur van één maand, die in speciale ge vallen (bij het ontbreken van alternatieve parkeer- mogelijkheden) kan worden verstrekt aan bij voor beeld aannemers-, installatie-, schoonmaak- en schildersbedrijven. Dit advies gaf de Zierikzeese commissie algemene en bestuurlijke zaken dinsdag middag aan het college van burgemeester en wet houders. Nadat de gemeenteraad van Zierikzee eind januari besloot tot het invoeren van betaald parkeren heeft een aantal par- keermeters en -automaten in mei/juni hun intrede gedaan in het centrum van deze monu- mentenstad. Bij wijze van proef werd indertijd besloten om niet over te gaan tot het in voeren van belanghebbenden- parkeren. Na een evaluatie dit najaar kan indien de noodzaak daarvoor is gebleken alsnog worden besloten om dit be langhebbenden-parkeren mondjesmaat in te voeren, zo luidde indertijd het standpunt. Ontheffingen Iets geheel anders; het invoe ren van een ontheffingsysteem voor bepaalde ondernemingen werd dinsdag door de commis sie algemene en bestuurlijke zaken besproken. In de prak tijk is namelijk gebleken dat aan invoering van een zeer be perkt ontheffingsysteem haast niet te ontkomen is. Beperkt houdt in dit gevalin: beperkte tijd en in aantal bedrijven, gaf burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs te kennen. Die per ge val vast te stellen ontheffing, waarvoor moet worden be taald, zou verleend kunnen De liberaal J. J. Geleijnse pleitte voor de nodige soepel heid bij het verlenen van 'n parkeerontheffing aan bepaal de Zierikzeese bedrijven. worden aan bedrijven die voor hun werkzaamheden veelvul dig gebruik maken van veel en soms ook groot materiaal. Te denken valt hierbij aan aannemers-, schilders-, instal latie- en schoonmaakbedrij ven, voor wie geen alternatieve parkeermogelijkheden van de bedrijfswagens bestaan. Be staat er een redelijke oplossing voor het parkeren van de wa gen dan behoeft de onderne mer niet op zo'n ontheffings vergunning te rekenen, bleek dinsdag. Gewenst Dat de invoering van zo'n ont heffingssysteem dringend ge wenst is onderstreepte aanne mer H. J. Fierens vanaf de pu blieke tribune. Momenteel is het zo dat de werkzaamheden in het centrüm geregeld moe ten worden onderbroken voor het bijvullen van de parkeer- meter. De aannemer verzocht de commissie bij invoering van een ontheffingssysteem ook de nodige soepelheid te betrach ten. Daarbij doelde Fierens op de noodzaak voor een onderne mer om zelfs voor de kleinste karweitjes naar het politiebu reau te moeten voor een onthef fingsvergunning. Daarmee wordt een klein klusje wel duurder was de strekking van Fierens woorden. Fierens was niet de enige die aandacht voor het parkeerpro bleem vroeg. Want ook onder nemer C. Walhout en Van der Meer, medewerker bij de sto ringsdienst van de Delta Nuts bedrijven verwoordden hun ei gen ervaringen met het betaald parkeren op de Balie. Een deel van hun bezwaren had volgens burgemeester Asselbergs ech ter meer betrekking op het belanghebbenden-parkeren en die kwestie kwam dinsdag dui delijk niet ter sprake. Die wordt pas bij de evaluatie in het najaar besproken. Jaarontheffing In feite kwam de liberaal J. J. Geleijnse de ondernemers het meest tegemoet door ervoor te pleiten om de uitgifte van een jaarontheffing mogelijk te ina- ken. De WD-er wilde de zaak Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs waarschuwde voor het moeilijk maken van aller lei uitzonderingen, omdat dit de onduidelijkheid vergroot. graag wat ruimer aanpakken dan in het voorstel werd vóor- gesteld. Hierin wordt in princi pe uitgegaan van een dagont heffing, terwijl ook ontheffing voor een uur maar ook voor maximaal één maand kan wor den aangevraagd. Of zo'n ver gunning ook wordt verleend wordt per geval bekeken door de parkeercontroleur. Deze wordt niet alleen belast met het verstrekken van de vergun ning maar ook met het incasse ren van de opbrengsten. Voor de ontheffing moet immers worden betaald (de gederfde inkomsten plus administratie kosten). De liberaal wilde ook graag weten hoe de zaak is geregeld voor een bruidsstoet. Volgens burgemeester Asselbergs zal geen enkele parkeercontroleur het in zijn hoofd halen om bruidsauto's op de bon te slin geren. De andere commissieleden^ mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA). W. F. Spren- gelmeijer (SGP/RPF/GPV) en sociaal-democraat D. van dej Wekken konden zich vinden in het idee om bepaalde bedrijven tegen betaling een ontheffings vergunning te verstrekken. Meer dan Geleijnse bleken zij het accent op de beperkte mo gelijkheden hiervoor te leggen. Sprengelmeijer onderstreepte die beperktheid met de opmer king dat men wel voorzichtig moet zijn met het nemen van allerlei besluiten die het be sluit tot invoering van betaald parkeren kunnen ontkrachten. Sprengelmeijer gaf dan ook duidelijk te kennen niet verder te willen gaan dan een uur- of dagontheffing. Zijn socialistische commissie- genoot erkende dat een aantal bedrijven problemen kan on dervinden door het betaald parkeren. Anderzijds meende Van der Wekken dat die bedrij ven ook moeten begrijpen dat het gemeentebestuur dat be taald parkeren niet voor niets heeft ingevoerd. Dit kan alleen goed worden uitgevoerd als de zaak niet te complex met al lerlei uitzonderingsmogelijk heden) wordt gemaakt. En hiermee bleek de PvdA op de zelfde golflengte als het college te zitten. Omwille van de eenduidigheid en een gelijke behandeling pleitte ook mevrouw Bij de Vaate ervoor om niet allerlei uitzonderingsgevallen toe te staan..Dit kan onduidelijkheid voor anderen tot gevolg heb ben. Iets waarmee burgemees ter Asselbergs het roerend eens bleek te zijn, gezien zijn waar schuwing voor een ratjetoe. Resultaten De resultaten van het betaald parkeren vallen tot nu toe niet tegen. Op een vraag van Ge leijnse antwoordde ambtenaar E. M. Caspers dat de tot nu toe behaalde resultaten niet veel afwijken van de prognoses. fjHet is echter nog te vroeg om 'daarover uitspraken te doen. Wel kan nu reeds worden ge constateerd dat het geschatte bezettingspercentage wordt ge haald. Alleen op de Balie is sprake van een sterke onderbe zetting. Wat het parkeren in Zierikzee betreft vroeg me vrouw Bij de Vaate tenslotte nog extra aandacht voor de si tuatie bij 't Luitje. De daar ge parkeerde auto's zorgen soms voor een onoverzichtelijke ver keerssituatie. ZIERIKZEE - Een tienjarig meisje uit Zierikzee is bij een ongeluk dinsdag zwaar ge wond geraakt. Het meisje is inmiddels buiten levensge vaar. Het ongeluk gebeurde op de Nieuwe Kooiweg ter hoogte van de Klerksweg. Het meisje wilde met haar fiets vanaf het fietspad langs de Nieuwe Kool- weg oversteken naar de Klerksweg. Bij het oversteken heeft zij waarschijnlijk de na derende auto van P. B. uit Zie rikzee niet aan zien komen. Het meisje werd geschept door de auto. Na onderzoek in het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee werd het meisje overgebracht naar het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. RENESSE - Maandag werd in Renesse een auto gestolen. Be nadeelde is H. C. G. uit Renes se. De auto stond geparkeerd aan de Wilhelminaweg in Re- nesse. BRUINISSE/RENESSE - Tij dens een snelheidscontrole met radarapparatuur heeft de politie dinsdag 19 overtredin gen vastgesteld. Van 16.00 tot 17.00 werden aan de Stoofweg in de bebouwde kom te Renesse 422 voertuigen gecontroleerd. Daarvan reden er 16 harder dan de maximaal toegestane snelheid van 50 ki lometer per uur. Het hardst reed een auto die 81 kilometer per uur ging. Vanaf 17.30 uur stond de politie met de radar apparatuur langs de Dorpsweg te Bruinisse waar men ook niet harder mag rijden dan 50 kilo meter per uur. tóen controleer de 63 voertuigen waarvan er drie te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 78 kilo meter per uur. Alle overtreders ontvangen binnen enkele we ken een bekeuring plus accept giro in de bus. Als eerste en enige rijkspolitiekorps in Nederland ZIERIKZEE - Bijna elke avond is hij op televisie te zien in een van de vele Amerikaanse politieseries. De Harley Davidson FXRP, een motor die door de Amerikaanse politie veelvuldig wordt gebruikt. Vanaf woensdag heeft ook de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland de beschikking over zo'n ruige ma chine met een 1340 cc twee cilinder motor. Het appa raat werd woensdagmiddag bij het politiebureau te Zierikzee afgeleverd door Harley Davidson dealer J. Kennis uit Breda. Daarmee is de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland het eer ste en enige politielandkorps in Nederland dat de beschik king heeft over een dergelijke machine. Volgens plaatsver vangend groepscommandant G. J. Werff komt dat vanwege de geografische ligging van Schouwen-Duiveland en de grote hoeveelheid mensen die er in de zomerperiode vertoeft. „Daarvoor is relatief weinig politie beschikbaar. Daarom probeert men de mogelijkhe den te scheppen om de beschik bare mensen zo effectief moge lijk in te zetten". In de praktijk is gebleken dat dat met een motor beter moge lijk is dan met een auto. „Met een motor ben je sneller en heb je minder last van de drukte op de wegen". Overigens is het niet de bedoe ling dat men met de Harley veel over de specifieke drukke verkeerswegen gaat rijden. „Daar rijden de BMW's van de Verkeersgroep Zeeland. Het is de bedoeling om met de Harley meer op de buitenwegen en in de dorpen te gaan surveilleren. Daar komen we nu onvoldoen de aan toe". B. Sterenborg op de nieuwe Harley Davidson motor. (Foto: Joop van Houdt). Momenteel omvat het wagen park van de rijkspolitie acht dienstvoertuigen. Een bus, vier opvallende surveillan ce-auto's, (Volvo's gespoten in de typische politiekleuren) en drieonopvallende auto's van verschillende merken. Verder heeft men een lichte motor waarmee vooral controle op opgevoerde bromfietsen wordt uitgevoerd. Daaraan is nu de Harley toegevoegd. Bij de keuze van het voertuig is men niet over een nacht ijs ge gaan, zo bleek uit de toelich ting. Bijna twee jaar voerden B. Sterenborg en J. Spindler van de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland in samenwerking met mensen van de afdeling materiaal en gebouwen district Zeeland van de Rijkspolitie proeven uit op diverse merken en types motoren. Met lette daarbij onder meer op het bochtenwerk, het gedrag in regen en wind, remcapaci- teit, wendbaarheid, stationair lopen en zitcomfort. Daarbij kwam de Harley Davidson als beste uit de bus. „De Honda was ook goed, maar je wordt sneller moe als je daar langer op zit". Een ander voordeel van de Harley was dat er zo ontzet tend veel op mee te nemen is. „Het is een echt werkpaard". Een werkpaard dat de rijks overheid kocht voor 15.000 gul den. „Dat komt omdat hij niet echt nieuw is. Het is een de monstratiemodel". aldus dea ler J. Kennis. Het enige waarin het model verschilt met de mo toren waarop de Amerikaanse politie rijdt is de sirene en de zwaailichten die erop zijn aan gebracht. Na de overdracht woensdag middag werd de motor gelijk in gebruik genomen. Tbt woensdagavond 20.00 uur werd er mee gesurveilleerd in diver se delen van Schouwen-Duive land. De motor zal worden be reden door vier politieagenten: Ben Sterenborg, John Spind ler, Erwin Scheers en Jos van Burg. Het is volgens Werff niet uitgesloten dat in de toekomst nog meer landkorpsen van de Rijkspolitie de beschikking krijgen over een Harley. „Ik denk daarom dat andere poli tiekorpsen met argusogen naar Zierikzee kijken om te zien hoe het voertuig in de praktijk be valt". De moraal is wat men van anderen eist. Dumas Fils Enkele buien HET WEER Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur omstreeks 13 graden. Middagtem- peratuur ongeveer 19 graden. Zuidwestenwind, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer nu en dan krachtig, 6. l: CHEMOKAR De chemokar draait zijn eerste rondjes op Schouwen- Duiveland. FJLORALIA Groei en Bloei is op diverse scholen actief met het zo genaamde Floralia-project. AFSCHEID Gisteravond viel het doek voor OBS Prinses Irene in Kerkwerve. TENNIS Lianne de Looff verrast in het Dikke Torentoernooi met een zege op J. Baarends. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Dinsdag 30 juli in Nieuwe Kerk MIDDELBURG - In de serie orgelconcerten die geor ganiseerd wordt door de Stichting Orgelcentrum geeft Olivier Latry, de befaamde organist van de Pa ri jse Notre Dame dinsdag 30 juli een concert, in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. Olivier Latry werd in 1962 in Boulogne-sur-Mer geboren en begon reeds op zeer jeugdige leeftijd met zijn muzikale stu die. Hij studeerde aan het con servatorium Saint-Maur-des Fossés in de orgelklas van Gaston Litaifce en toonde zich een briljant leerling. Hij be haalde in 1979 de eerste prijs die unaniem aan hem werd toe gekend en wist in 1980 de Prix d' Excellence in de wacht te sle pen Onderscheiden In 1981 werd hij met eenstem migheid onderscheiden met het diploma concertorganist en ontving in 1982 de gouden me daille voor improvisatie. Hij verwierf, eveneens eenstem mig, de eerste prijs voor Har monie aan genoemd conserva torium en was op zijn 18e jaar de enige Europese finalist die meedeed aan het internationa le Improvisatieconcours te Chartres. Vanaf dat moment maakte hij snel carrière als concert organist en maakten vele radio- en tv-stations over de ge hele wereld opnamen van zijn werk. Van 1981 tot 1985 was hij organist van de kathedraal in Maux. Daarna werd hij op 23- jarige leeftijd benoemd tot or ganist van het immense Cavaille-Coll-orgel in de Notre Dame in Parijs. Latry is tevens assistent van Michel Dupuis aan het Natio naal Conservatorium aldaar en geeft concerten over de hele wereld. Op diverse CD's speelt hij onder meer werken van J. S. Bach, Widor, Vierne, Handel, Haydn, Balbastre en Mozart. Het programma dat tijdens het concert in Middelburg wordt gebracht vermeldt werken van Bach, Haydn en Mozart. 12,per maand Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzee- sche Nieuwsbode! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 48,— wilen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Naam Adres Postcode: Plaats: Tblefoon -Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naarZierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1