Zuidkust Schouwen geschikt voor teelt van lamsoor en zeekraal Trendsku stickers Straatfestival Vlissingen bruist van de activiteiten Marga Johnson-Rijn wil naam maken als modeontwerpster Geitenkeuring aan Zandweg Sirjansland time-out1 Van 27 juli tot en met 3 augustus Opleiding gevolgd aan Molenaar Fashionschool DIEFSTAL! The Dubliners in De Stenge Commerciële activiteit Order kwart miljoen voor bedrijf uit Zonnemaire WOENSDAG 17 JULI 1991 3 Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; 01870- 2625, Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; 01873- 1977. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo. Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.t)0 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur, Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Vrijdag 19 juli Middelharnis Braderie en grote truckshow. Van 13.00 tot 21.00 uur. Met om 20.45 uur optreden van Grand and Forsyth op plein voor Diekhuus. Vrijdag 26 juli Middelharnis Kinderbraderie van 13.00 tot 21.00 uur. Met vele activiteiten speciaal voor kinderen. Om 19.00 uur demonstratie carrou selrijden, aangespannen po ny's en springen door Manege Oostmoer aan Beneden Zand pad. Braderieconcert in Nederland se Hervormde kerk. 20.30 uur. Met organist Jaap Kroonen- burg. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. T/m 20 juli Burgh-Haamstede Bewaerschole. Expositie schil derijen Hetty de Wette. Maan dag t/m zaterdag 13.30-16.30 uur. Tijdens Ring Promotieda- gen. 10.00-12.00 uur. Tot en met 27 juli Zierikzee Expositie Allerlei. De Een hoorn; Dagelijks behalve zon dags van 10.30 tot 16.30 uur. Burgh-Haamstede Expositie J. Berman bij Gale rie Geluk, Zeesterweegje. Za terdag van 11.00-16.00 uur en na afspraak. Tot en met 24 augustus Goes Expositie Zeeuwse Schetsen door Henri en Maurice Seghers uit Antwerpen, museum voor Zuid- en Noord-Beveland, dins dag tot en met vrijdag 11.00- 17.00 uur, zaterdag. 11.00-10.00 uur. Juli, augustus en september Goes Expositie Op Water Gebouwd, Vesten van Goes, dagelijks ge opend. Donderdag 18 juli Zierikzee Vergadering adviescommissie jeugd- en jongerenwerk. Stad huis. 19.30 uur. Scharendijke Raadsvergadering in het ge meentehuis. 19.30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 20 juli Zierikzee Demonstratie politiehonden. Tbrrein Eerste Weegje, t.o. cam ping Kloet. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Grote rommelmarkt ten bate van Nederlandse Hervormde Kerk. Op de Ring. Vanaf 8.30 uur. Renesse Keuring koudbloedpaarden. Terrein manege Grol. Vanaf 10.00 uur. Zondag 21 juli Renesse 12.00-14.00 uur, 15.00-17.00 uur strandspelen. Strandpaviljoen De Loze Visser. Maandag 22 juli Renesse 10.00-16.00 uur springkasteel met kinderspelen. Strandpa viljoen De Schorpioen. 12.00- 17.00 uur zeekajakken. Strand paviljoen De Zwaluw. 17.00- 21.00 uur spelspektakel met o.a. springkasteel. Schelpen terrein. Haamstede Maandagavondzang. Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Zierikzee Tberistendag. Balie. Haven kwartier, Havenplein, Mol/ Melkmarkt, Schuithaven/Lan ge Nobelstraat en plein Nieu we Kerk. 10.00 tot 17.00 uur. Orgelconcert Jan van Dijk. Nieuwe Kerk. 16.00 uur. Renesse 15.00-17.00 uur Biathlon (leef tijd vanaf 15 jaar/inschrijven bij VVV-Renesse). Start op het strand. Woensdag 24 juli Renesse 9.00-13.00 uur weekmarkt. Kerkring. 14.00-17.00 uur body- schmink. Strandpaviljoen De Loze Visser. 19.30 uur theater De Toverkist. Schelpenterrein. Burgh-Haamstede 12.00-17.00 uur zeekajakken. Strandpaviljoen De Zandsnor. 19.00 uur excursie door het slot bos en de Zeepe duinen (infor matie bij VVV-Burgh-Haam- stede. Donderdag 25 juli Renesse 19.00-21.00 uur Volleybaltoer nooi (inschrijven bij VVV- Renesse). Strandpaviljoen De Zwaluw. Burgh-Haamstede Rommelmarkt. In en om de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Ankerweg. Van 9.30 tot 16.00 uur. 10.00-17.00 uur Ringpromotie. Gezellige braderie met diverse activiteiten. 19.30 uur trimloop kinderen (2,5 km). 20.00 uur Trimloop (3,3/6,6 of 9,9 km). 20.00 uur 9,9 km loop voor KN AU-leden, mannen en vrouw. Voorinschrijving bij VVV-Burgh-Haamstede. Start bij de kerk. Vrijdag 26 juli Burgh-Haamstede 12.00-17.00 uur zeekajakken. Strandpaviljoen De Schaag. Zaterdag 27 juli Renesse 12.00-14.00 uur strandspelen (leeftijd t/m 12 jaar). Strandpa viljoen De Zwaluw. 16.00-18.00 uur brandweer-demonstratie met diverse activiteiten zoals de zeephelling (inschrijving bij VVV-Renesse). Advertentie reclame Middelharnis. Tel. (1870) 63 66 Goes. Tel. (01100) 3 25 70 VLISSINGEN - Een uniek festival op een unieke lo- katie. Vlak bij strand en zee, in een stad met een rijk verleden en een dynamisch heden. Een stad waar ge werkt wordt en waar nieuwbouwprojecten een am bitieuze toekomst weerspiegelen. Maar ook een stad die nadrukkelijk plaats biedt aan recreatie en cul tuur. Het Straatfestival past in Vlissingen. Waar ou de historie hand in hand gaat met nieuwe ontwikke lingen. Het festival weerspiegelt dat in haar programmering. Be kend om baanbrekende po diumacts die vaak voor het eerst in Nederland te zien zijn; terwijl er ook een reeks klas sieke muziekconcerten is ge pland die klinkt als een klok. De oude straattheatertraditie wordt in Vlissingen op niveau voortgezet. En jaarlijks pre senteert het Straatfestival een aantal hedendaagse muziek groepen van hoge kwaliteit. B,ovendien staan er altijd een paar bijzondere projecten. Op het grote hoofdpodium midden in de binnenstad bijt het puikje van de Zeeuwse pop musici het spits af met een één malige versie van The Wall. The Flying Pickets uit Enge land presenteren op dat po dium hun nieuwe a capella theatershow. Uit Rusland komt de negenmans-formatie The Leningrad Clown Corpora tion. De leden bespelen samen zo'n zestig instrumenten en brengen een. onweerstaanbare mix van jazz, volksmuziek, acrobatiek, mime en clowns- werk. Als altijd staat in Vlissingen een selectie uit het aanbod we reldmuziek op het podium. Dit jaar gaat het om Fomi Anikula- po Kuti en Mory Kante, beide met een concert waarop Afri kaanse ritmes op traditionele en elektrische instrumenten ij- zersterk worden samenge bracht met Westerse invloeden. Een kwartet rond Rambling Jack Elliot (gitaar) en Derrol Adams (banjo) bouwt voort op de Amerikaanse folkmusic van mensen als Woody Guthrie. Springlevende muziek, ge bracht door artiesten die in tientallen jaren spelen een enorme beheersing opbouw- t den, maar nooit de eenvoud van de zwervende muzikant hebben verloren. Dit geldt zeker ook voor de 'Mississippi-Tbxas Rock Roll" van The Fabulous Thun- derbirds en de blues, gospel en soul van The Holmes Brothers en Rufus Thomas. In de Sint Jacobskerk ruimte voor de subtiele balans van Sinfonia, één van de toonaan gevende Belgische kamermu- zickensembles met als solist op de vleugel Michail Mouratch uit Rusland. Het repertoire van Sinfonia omvat verrassen de keuzes uit de periode 1600 tot heden. Sinfonia staat be kend om een genuanceerde uit voering waarin de speelstijl optimaal wordt afgestemd op het karakter van de composi tie. Een ander kamerorkest komt uit Georgië. Onder lei ding van violiste Liana Isakad- se, soliste bij vele internationa le orkesten, speelt het Georgi an State Chamber Orchestra niet alleen 'klassiekers' als Bach, Mozart en Haydn, maar ook werd van hedendaagse Ge orgische componisten. Het or kest oogstte verder succes met eigen bewerkingen van Bernsteins 'West Side Story' en 'Porgy en Bess' van Gershwin. The King's Singers zijn onder meer bekend door talloze plaa topnamen en stonden als hoofdact op het 'Voicesfestival' van 1990. De zes door en door Engelse heren putten voor hun concert in Vlissingen uit een enorme repertoire. Met even veel gemak zingen zij madriga len en 'Good Vibrations' van de Beach Boys, liederen van Strauss en bewerkingen van songs door Randy Newman. De Russische violist Valentin Zhuk heeft zich zeer recent in Nederland gevestigd. Hij is werkzaam als eerste concert meester van het Radio Symfo nie Orkest. Rob Mann behaal de in 1978 de Prix d' excellence. In 1908 won hij het internatio naal concours van Colmar (met het Amsterdams Piano Trio). Bijzondere projecten De Dogtroep uit Amsterdam is steeds meer in het buitenland te vinden. Eén van de weinige optredens in Nederland is dit jaar in Vlissingen te zien. Beel dend theater, werken met wa ter en vuur, spelen op en met zelfontworpen instrumenten en stellages. Daarmee kun je een optreden van De Dogtroep karaktiseren. Wat "L'Ascensi- on du Mandarin", de titel van hun nieuwste voorstelling in houdt? Om daar achter te ko men. moet men 28 juli gewoon naar Vlissingen komen! Dan blijft men meteen om het spek takel 'Containers' mee te ma ken. Een unieke en bizarre ver smelting van film, architec tuur en beeldende kunst. Bin nenin de container, het hart van het monument, zijn twee filmzaaltjes opgenomen. Men waant zich door de daarin ge draaide korte film in een ande re hallucinerende wereld, waarin men de grenzen van de tijd overschrijft. Het vuurwerkproject op 27 juli biedt eveneens een ervaring die met niets te vergelijken is. Een levende film van kleurig vuur, rond een berg van - al weer - containers. Vlissingen is niet voor niets havenstad. De berg is gebouw op een drijvend ponton waaromheen twee sleepboten een ballet dansen. Kindertheater Sjon maakte in opdracht van hét Straatfestival een stuk zonder woorden. Voor kinderen én voor volwassenen. In 'De Reis' roept Sjon op mu ziek van Nino Rotta (bekend van zijn werk voor Fellini) beelden op van een avontuur met spannende, grappige en ontroerende momenten. Een wonderkoffer speelt daarbij een hoofdrol. Het laatste pro ject tenslotte, is het Semola Tbatre uit Spanje. Semola ver mengt elementen uit het circus en het theater tot één spekta kel. Daarbij worden de oerele- menten - vuur, water en aarde - gecombineerd met hedendaag se belichtings- en geluidstech nieken. Semola Tbatre is het beste van het zuiden, het einde voor het noorden. Straattheater en ambiance Op zaterdag 27 juli valt men in en om de binnenstad van Vlis singen van de ene verbazing in de andere. Vijftien van de beste straattheatergroepen uit binnen- en buitenland slepen u in hun voorstelling mee. Ze zijn humoristisch, verbazingwek kend, uitdagend of acroba tisch; muzikaal, dramatisch, gewoon gek of sensationeel. Men kan het allemaal zien en horen en na afloop van de dag kan men op het terras genieten van de feestelijke sfeer rond het Bellamypark. Dit plein is voor het festival omgebouwd tot een plek waar het voor, tij dens en na de voorstellingen uitstekend toeven is. Onder het genot van een hapje en drankje kan men ook op dit plein een groot aantal optredens ver wachten. ZIERIKZEE - Sinds enkele weken is Marga Johnson- Rijn uit Zierikzee afgestudeerd aan de Molenaar Fashionschool in Amsterdam. Nu mag ze zich offi cieel (mode)ontwerpster styliste noemen na een tweejarige opleiding hiervoor te hebben gevolgd. De drieëntwintigjarige Marga hoopt in Zierikzee een naam op te gaan bouwen in het maken van maatkle ding voor mensen die normaal niet aan hun trekken komen op kledinggebied. Na haar studie aan de fashion school in Amsterdam kon Mar ga Johnson-Rijn zo een baan krijgen in die stad, maar om dat haar woonplaats zich in Zierikzee bevindt en ze niet van plan is om te verhuizen be sloot ze om het op haar zelf in Zierikzee en omgeving te pro beren. Marga vertelt dat er in deze buurt weinig aan kleding te vinden is voor mensen die te maken hebben met een maat- verschil, de zogenaamde maat kleding. „Mensen die erg lang zijn of om een ander reden geen kleding kunnen kopen in de ge wone confectiezaken, wil ik graag gaan helpen", zo vertelt de ontwerpster. „Als ze dan met hun probleem bij mij ko men gaan we samen zoeken naar een passende oplossing", aldus een enthousiaste Marga. Danskleding- Ook wil ze zich gaan toeleggen öp kleding voor bijzondere ge legenheden. „Lange mensen kunnen soms niet echt slagen voor danskleding, of voor een feest. Het resultaat is dan dat ze met niet goedzittende kle ding naar een feest of danswed strijd moeten en zich helemaal niet happy voelen. Dat hoop ik dan te kunnen verhelpen", al dus Marga Johnson-Rijn. Hoewel haar opleiding ruim voldoende is om mode te ont werpen en te maken wil Marga toch nog enkele papieren er bij halen om ook zelf een atelier op te zetten. „Ik ben nu bezig met mijn ondernemerspapie ren en voor het eind van dit jaar wil ik een opleiding kleur analyse gaan volgen, want ik denk dat ik die ook goed bij het ontwerpen en maken van de kleding kan gebruiken". Veel werk Omdat Marga bij het maken van de maatkleding niet kan werken met voorgemaakte pa tronen gaat er flink wat werk zitten in het maken van proef modellen en dergelijke. De prijs van de kleding ligt dan ook niet in de buurt van de con- fectiekleding zoals die in som mige winkels verkrijgbaar is, maar in de buurt van couture- kleding. „Maar daar krijgen ze dan kle ding voor die geheel bij hen past", zo maakt de ontwerpster duidelijk. Momenteel is ze be zig met een speciaal voor een klant ontworpen jas. „Zij kwam naar me toe en vertelde hoe de jas er uit moest zien en toen zijn we samen gaan kij ken. Ik ga er gewoon voor zit ten en probeer met allerlei te keningen haar idee op papier te zetten". Ontwerpmappen Gedurende haar opleiding heeft Marga ook heel wat kle ding moeten ontwerpen. Voor haar ontwerpmap van dit jaar moest ze onder meer kleding ontwerpen voor de winter van '91 en '92. Hoewel haar map van vorig jaar, zomer '91 er ook mooi uitziet valt duidelijk op dat ze in het tweede jaar meer ervaren was in het ontwerpen en tekenen. Haar tweede map wordt gekenmerkt door schit terende ontwerpen van jassen die wanneer ook daadwerke lijk omgezet in een eindpro- dukt absolute kunstwerken zouden zijn. Voor haar examen moest ze een trendmap maken voor het jaar 1993, een toekomst-prognose van de mode in die tijd.- Een map met vele kleuren en ont werpen die ze zelf bij elkaar moest zoeken. Hoewel de stu die heel zwaar was heeft Marga er absoluut geen spijt van dat ze hem heeft gevolgd. „Het laatste jaar is tegenwoordig op gedeeld in twee jaar, omdat het zo zwaar was. Ik heb dus de laatste weken echt heel hard moeten werken en soms wel tot midden in de nacht, maar het was het wel waard Ik heb er veel van geleerd, dingen die ik nu voor mezelf kan gebrui ken", aldus de kersverse mode ontwerpster. Expositie Marga maakt duidelijk dat ze wel van een uitdaging houdt. Daarom heeft ze er alle ver trouwen in dat het haar gaat lukken om een naam op te bou wen in het ontwerpen en ma ken van maatkleding. Ook mensen die iets hebben gezien en dat nergens meer in hun maat te pakken kunnen krij gen kunnen bij haar terecht. „Ik ga dameskleding en kin derkleding maken, zowel maat- als confectiekleding. Voor de herenkleding moet je een apart vakbekwaamheids diploma hebben, rnaar daar wil ik mezelf toch niet op vast gaan leggen. Ik houd het bij de dames- en kinderkleding. Ook wil Marga in de toekomst ergens in Zierikzee een exposi tie geven van modetekeningen. „Ik wilde eigenlijk dit jaar al een expositie geven, maar door alle werkzaamheden voor school heb ik bijna geen tijd gehad om modetekeningen te maken die geschikt zijn voor een expositie", zo vertelt ze. Als ze ervoor gaat zitten maakt ze in ieder geval de mooiste te keningen. Dat blijkt wel uit haar ontwerpmappen die ze op school heeft gemaakt. Op haar lijst kreeg ze een acht voor het onderdeel ontwerpen. Verdere informatie over Marga John son-Rijn en haar werk kan men krijgen door te bellen naar de ontwerpster. Haar telefoon nummer is 01110-12922. Zaterdag 20 juli SIRJANSLAND - De vereniging- De Drie Eilanden (Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland) houdt zaterdag 20 juli een geitenkeuring op camping 't Hoogezand aan de Zandweg 4 te Sirjansland. De keuring is van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Aan de keuring wordt deelge nomen door 64 geiten. De leden streven allen naar een goede geit middels fokken. De keus van de bok bijvoorbeeld kan de kwaliteit van de geit aanzien lijk verbeteren. En natuurlijk zijn de leden allemaal verkocht aan het aanhankelijke, nieuws gierige en ook intelligente dier. Tijdens de keuring worden vier rassen aan een keuring onder worpen: de Nederlandse witte geit, de Nederlandse bonte geit, de Tbggenburger en de Nubische geit. De laatste twee rassen vinden hun oorsprong in het buitenland. Tijdens de keuring is er ook een stand van de vereniging en kan er kaas gekocht worden. Tevens kan het gewicht van een kalkoen geraden worden. Deze keuze lijkt opmerkelijk, maar heeft wel een doel. 's Morgens namelijk worden de op gezond heid geteste geiten gekeurd, 's middags de overigen. Het ra den van het gewicht van een geit, houdt een risico in. Het dier zou (gezond of niet) de ge hele dag bij beide groepen staan. Dat vindt de vereniging onverantwoord. Vandaar ook de betrekkelijk lange pauze tussen de onderdelen. De toegang tot de keuring is gratis en de bezoekers kunnen ook meteen een bezoekje aan de braderie brengen. Overi gens, wie het gewicht van de kalkoen raadt, wint een bood schappenmand. Advertentie beveilig met ING. JAAP VISSER geluidstechniek/beveiligingen ELLEMEET 01117-1875 ROTTERDAM: Tijdens het Openluchttheater Rotterdam wordt op zondag 21 juli achter Museum Boymans van Beunin- gen een openbare zangles gege ven. Het plan is om in de lente van 1992 een koor van 80.000 stemmen te formeren die de Zwanenzang voor het Olym pisch gebeuren zullen zingen. HEINKENSZAND - Dat De Dubliners nog niets van hun aantrekkingskracht hebben verloren bewees Ierlands be roemdste folkgroep vorig jaar in een zo goed als uitverkochte sporthal De Stenge te Hein- keszand. Nu komen ze terug en wel op zaterdag 5 oktober. Op zaterdag 5 oktober geven The Dubliners een concert dat ook weer in De Stenge plaats vindt. Het concert begint om 20.15 uur en kost 37.50 gulden per kaart. De voorverkoop start op 1 augustus bij de vol gende verkoopadressen: Goes: Yazoo, L. Vortstraat 55; Hein- kenszand, De Stenge, Stenge plein 1; Middelburg: Music House, Lange Geere 5; Zierik zee: Korte St Janstraat 12-20; Tbrneuzen: Sonora, Noord- straat 92; Axel: Koster-Dey, Weststraat 13; Roosendaal: Studio 84, Passage 25; Bergen op Zoom: Music Store, Stati onstraat 2 en verder bij alle VVV bespreekvbureau's. ZIERIKZEE - Aan de zuidkust van Schouwen zijn enkele lokaties binnendijks geschikt voor proeven met commerciële teelt van lamsoor, zeekraal, snij- biet, en zeekool. De groenten groeien nu alleen in het wild op de zilte schorren. Voorzitter drs. H. Eversdijk van de stichting Mariene Cul tures, tevens lid van de Eerste Kamer, maakte de resultaten van het lokatie-onderzoek be kend. Genoemde groenten, tot- nutoe meestal door omwonen den op de schorren gesneden, stonden in het verre verleden bekend als kost voor de armen. Tbgenwoordig wordt het vol gens Eversdijk echter gezien als een exquise lekkernij, waarvoor de liefhebber in de winkel zes tot acht gulden per pond moet neertellen, en waar voor ook in het buitenland be langstelling bestaat. Het areaal schorren is door de Deltawerken aanzienlijk uitge dund en door vervuiling moet de oogst langs de Westerschcl- de afgeschreven worden* De vrij grote vraag naar de zeldza mer geworden groente, en de behoefte in de landbouw aan nieuwe produkten. zette de stichting tot onderzoek aan naar mogelijkheden voor com merciële teelt binnendijks. Eversdijk wees er verder op dat de verbouw van de ijzer-, eiwit-, en vitaminerijke schor groente, ook een oplossing kan bieden voor het voedselpro bleem in ontwikkelingslanden met verzilte gebieden. De stichting verwacht dat de re sultaten van de proeven ook van speciaal belang zijn voor een groot deel van de rest van Europa. Inmiddels zijn ook de Vrije Universiteit in Brussel en de Tbchnische Universiteit in Lis sabon bij het onderzoek naar de commerciële teelt van de schorgroenten betrokken. De stichting heeft voor een proef periode, die ongeveer vier jaar duurt, zo'n twee miljoen gul den nodig. De provincie droeg inmiddels 50.000 gulden bij. Volgens Eversdijk is het verder zo goed als zeker dat het minis terie van landbouw, natuurbe heer en visserij drie ton subsi die toekent. Van EG-zijde re kent de stichting op een bijdra ge van 1,7 miljoen. De veiling vopr tuinprodukten in Breda is met het oog op de toekomst in middels begonnen met markt onderzoek met betrekking tot de schorgroenten. Voor het proefveld aan de zuid kust van Schouwen wordt ge dacht aan een perceel van 2 tot 4 hectare waar door middel van een buizensysteem het zoute water onderdijks landinwaarts wordt gebracht. BROEK OP LANGENDIJK: In Museum de Brocker Veiling ir. Brock op Langcndijk is op 18 en 19 juli de zomerbloemen tentoonstelling te zien. Daarbij zijn dames in Westfriese kledij aanwezig die demonstraties kantklossen geven. Het mu seum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 4 gulden per persoon. Voor meer informatie: 02260-13801 ZONNEMAIRE - Het in Zonne maire gevestigde Zeeuwse be drijf Deltabron BV is er in ge slaagd een order van ongeveer een kwart miljoen gulden in de wacht te slepen. Hei' bedrijf heeft opdracht gekregen boek houding en patiëntenadmi nistratie van de Stichting Re validatie Voorzieningen Fries land te automatiseren. De Friese stichting is één van de grotere revalidatie-instellin- gen in Nederland. Per jaar wor den minimaal 50.000 klinische en niet-klinische revalidatiebe- handelingen verricht. Er zijn ongeveer 300 medewerkers én medewerksters aan deze instel ling verbonden. Deltabron had voor de betrok ken doelgroep al een program ma ontwikkeld in opdracht van en in nauwe samenwer king met de Adriaanstichting, een instelling voor revalidatie van kinderen in Rotterdam. Het bezit van dit programma stelde Deltabron in de gelegen heid mee te dingen naar de op dracht in Friesland. Deltabron BV is al een aantal jarèn actief in de rpedische branche. Zo is er een program ma op de markt voor de^ patiënten-administratie en de boekhouding van medische specialisten dat in alle. delen van het land draait. Voorts be schikt Deltabron over een pro gramma voor de administratie van dierenartsen dat ook over heel Nederland in gebruik is. De programma's van Delta bron worden geschreven door jonge systeemanalisten van Zeeuwse afkomst, meestal met het diploma HTS op zak. Er wordt gebruik gemaakt van de; modernste programmeertalen en hulpmiddelen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3