Zomervakantie theater Ingebruikname rijwielpaden r Feyenoord twee versus Goeree-Overflakkee Jonge katjes wachten Project met milieustraat recreatieterreinen gestart Programma september 1991 SCC de Goote Demonstratie Natuur wandeling in Ouddorp Animation Art in theetuin De Bongerd Stichting Oeltgen opgericht Expositie Gerefor meerde kerk Ouddorp Kijk eens om je heen! .WOENSDAG 17 JULI 1991 11 Voetbalwedstrijd voor gehandicapten OUDDORP - Woendag 31 juli vindt de jaarlijkse voetbalwedstrijd weer plaats tussen het Flakkees Elftal en Feyenoord twee op het WFB-terrein in Ouddorp. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Honder den voetballiefhebbers van het eiland, maar ook veel toeristen van elders bezoeken de jaarlijkse wed strijd. Drie jaar geleden ging de winst naar het Flakkees elftal, maar de laatste twee j'aar waren het de talentvolle spelers uit Rot terdam, die op overtuigende wijze wonnen. Technisch direc teur Wim Jansen, die ook jeugd en scouting onder zijn verant woordelijkheid heeft, schenkt ongetwijfeld veel aandacht aan de jeugd en aan de voorbe reiding. De organisatie van eerdér genoemde wedstrijd is in handen van de Lionsclub Goeree-Overflakkee in samen- DEN BOMMEL - Donderdag- avond 18 juli wordt van 19.00 uur tot 21.00 uur in de gymzaal van de Bommelstee aan Schaapsweg 34 in Den Bommel door de leden van gymnastiek - en volleybalvereniging ONA het seizoen sportief afgeslo ten. Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom om de jeugd en ouderen aap het werk te zien. De kleuters komen als eersten aan de beurt om hun kunsten te tonen. De meisjes van zes tot tien jaar volgen. Na een korte pauze geven de da' mes en heren een volleybalde monstratie. Ook de meisjes van tien tot twaalf jaar en de jongens geven hierna een de monstratie van hun volleybal kunsten. Alle groepen sprin gen kast, paard en/of trampoli ne. De zomervakantie duurt tot 2 september. De vereniging no digt iedereen uit na de zo merstop eens#vrijblijvend naar een les of training te komen. werking met de commissie Flakkees Elftal. De opbrengst is bestemd voor de exploitatie van vakantiewoningen voor li chamelijk gehandicapten. Twee volledig aangepaste bun galows staan op het terrein van bungalowpark De Klepperstee en één op bungalowpark Aqua- delta. Sinds de eerste woning in 1974 door initiatieven van de Li onsclub Goeree-Overflakkee tot stand kwam, hebben hon derden gehandicapten uit alle delen van het land, met hun verzorgers van een onbezorgde vakantie kunnen genieten voor een bescheiden bedrag van 325 tot 375 gulden per week. De Li onsclub zorgde er niet alleen voor dat de woningen aange kocht konden worden maar draagt ook verantwoordelijk heid voor de lopende exploita tie. Hiervoor kunnen ze reke nen op de regelmatige steun van de Lionsclub Schouwen- Duiveland en de Hoeksche Waard. Om de financiële risico's te be perken werd besloten om de woningen in een Stichting Va kantiewoningen onder te bren gen. Hoezeer deze woningen in een behoefte voorzien, blijkt onder meer uit de hartver- warmde reacties van de gebrui kers, zoals opgetekend in de gastenboeken. Mocht men -in aanmerking willen komen voor de huur van één van deze woningen, dan kan men zich van maandag tot en met vrij dag wenden tot de heer HJG van der Laan (Langeweg 97, 3245 KG Sommelsdijk, tel. 01870-5020). 'DEVENTER: Het Speelgoed- en Blikmuseum in Deventer laat tot en met 1 september de tentoonstelling Huisje, Boompje, Beestje zien. De col lectie bestaat uit voorwerpen waarmee kinderen een eigen wereldje bouwen zoals mense lijke figuren, dieren, huizen en bomen. Het museum is ge opend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 3 gul den per persoon. Voor meer in formatie: 05700-93786. OUDDORP - Vanavond, woensdag 17 juli, wordt vanuit de Gereformeerde kerk in Ouddorp de eerste natuurwan deling van dit seizoen ge maakt. Onder leiding van deskundige gidsen bezoekt men de prachti- guste plekjes van het fraaie landschap, gelegen tussen schurvelingen en verscholen tussen braambossen en ander struweel. De deelnemers krij gen op een professionele ma nier tekst en uitleg over de aan wezige flora en fauna. Men wordt naar plaatsen ge bracht die men zelf niet mag betreden, wellicht één van de redenen waarom de belangstel ling voor deze wandeltochten aan de afgelopen jaren sterk populariteit heeft gewonnen. Geadviseerd wordt om goed schoeisel te dragen en kleding aan te passen aan de weersom standigheden. Kinderen mogen mee onder be geleiding van de ouders. Het vetrek staat gepland voor 19.00 uur vanaf de kerk (ingang Dorpstienden). De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Na af loop wordt koffie en fris geser- veërd. Deelname aan de wan deltocht is gratis. HERRINGEN - In het kader van tien jaar Theetuin De Bon gerd wordt in deze galerie van 15 juli tot en met 4 augustus een bijzondere expositie ge houden. In het paviljoen van de jubile rende theetuin is een tentoon stelling ingericht over Anima tion Art. Hieronder wordt ver staan de grondstof van de te kenfilm. Het gaat daarbij zo wel om de tekeningen (car toons) als om de meestal op celluloid geschilderde figuren. Als men bedenkt dat er voor el ke filmseconde 24 tekeningen nodig zijn is het duidelijk dat er miljoenen geweest zijn. Ge woonlijk worden deze tekenin gen na verloop van tijd wegge gooid. Van bekende oude strip figuren als Betty Boo'p, Felix de Kat en Mickey Mouse zijjn niet veel tekeningen bewaard gebleven. Het verzamelen van dergelijke tekeningen is een rage gewor den en al naar gelang de zeld zaamheid zijn ze veel geld waard. De prijs van een derge lijke tekening kan oplopen tot vele duizenden guldens. Som mige tekenfilmstudio's leveren exclusieve, met de hand ge schilderde kopieën van beken- ✓de scenes uit hun beroemdste films, gesigneerd door de oor spronkelijke artiest of voor zien van het zegel van de stu dio. De expositie is dagelijks, behalve donderdag, toeganke lijk van 10.30 tot 22.30 uur. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk, zit -weer een aantal jonge katjes te wachten op een goed tehuis. Het zijn zowel poesjes als katertjes met verschillende kleuren, onder .meer rood met wit, zwart met wit en cypers. Ook zit er in de op vang een jong katertje, gevonden in Bruinisse, met de kleuren zwart en wit. De eigenaar van het gevonden katertje kan hier over contact met de kattenopvang opnemen. En de dierenvrien den die een of meerdere van de jonge katten een goed tehuis wil len geven, kunnen voor inlichtingen bellen: tel. 01114-1583. Doe rak. de Boerenfox reu uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland, is geplaatst bij een gezin in Ooltgensplaat. (Foto: Joop van Houdt). HARDERWIJK - Maandag is in het Veluws Museum in Har derwijk de expositie Oude dracht, nieuwe dracht ge opend. Deze tentoonstelling over klederdracht op de Noordwest-Veluwe duurt tot 15 september. OOLTGENSPLAAT - Onlangs is in Ooltgensplaat de Stich ting Oeltgen opgericht. Deze stichting stelt zich ten doel op maatschappelijk, sociaal en cultureel gebied initiatieven te ondernemen. De stichting heeft grootse plan nen, onder meer met betrek king tot de Oeltgendagen. De oprichting van de stichting is een initiatief van de Onderne mersvereniging Ooltgensplaat. De inmiddels bekende Oelt- gendag wordt dit jaar op 10 augustus gehouden. Nu al zijn ongeveer 200 standplaatsen ge boekt. De Oeltgendagen staan dit jaar in het teken van een totaal programma. Dat houdt onder meer in dat er speciaal voor de kinderen een kindermiddag wordt gehouden op woensdag 7 augustus. Voor de 55-plussers is er een speciaal programma op donderdag 8 augustus. Om de financiële kant van de zaak rond te krijgen houdt de stich ting een loterij met als eerste prijs een reis naar Tunesië voor twee personen. OUDDORP - In de Gerefor meerde kerk in Ouddorp is momenteel een expositie te zien van werk van onder ande re amateurfotograaf Tim Grin- wis. De expositie is open tot en met 16 augustus. De expositie wordt gehouden in het kader van het Open Kerk-werk. Dit jaar bestaat de expositie uit 40 natuurfoto's in kleur van de hand Van Grin- wis. Hij is in het dagelijks le ven meester-bloembinder. Naast de foto's van Grinwis is in de kerk een 13-tal bronzen beelden van beeldend kunste nares Marian van Puyvelde uit Haamstede. In de kerk is ook een boekentafel ingericht en worden handwerkprodukten ter verkoop aangeboden. De expositie is dagelijks toegan kelijk van 10.00 tot 12.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De expositie is op zater dag, zondag, maandagmorgen en vrijdagavond gesloten. De ingang van de kerk is aan de Dorpstienden. Hans Versnel. Project van Recron-Zeeland, Vereniging Afvalverwijdering en provincie KORTGENE - Onlangs werd in Kortgene het officië le startsein gegeven voor het project milieustraat re creatieterreinen. Het officiële startschot werd gelost door mr. P. A. Nouwen, hoofddirecteur van de ANWB. Plaats van handeling was camping De Paar dekreek in Kortgene. Wie deze zomer in Zeeland te gast is op een camping of in een zomerhuisje verblijft krijgt vier ansichtkaarten met daar op typische Zeeuwse land schappen. Met deze kaarten at tenderen de recreatie-onderne mers hun gasten op de milieu straat op hun terrein. Chemisch afval Zo'n vijftig recreatie-onderne mers, goed voor tweederde van het aantal overnachtingsplaat sen in Zeeland, zamelen via de milieustraat apart papier, glas, blik en klein chemisch afval in. Zij lopen daarmee vooruit op het provinciale milieube leid. De milieustraat op recreatie terreinen is een gezamenlijk project van Recron-Zecland, de Vereniging Afvalverwijdering Zeeland en de provincie Zee land. De recreatieondernemers hebben de afvalcontainers aan geschaft, twee afvalverwijde- raars zorgen voor lediging en verantwoorde afvoer en de pro vincie heeft het voorlich tingsmateriaal ontwikkeld. Om deelnemende bedrijven aan te zetten tot investeringen in de zorg voor het milieu wordt tot ongeveer 25 procent van de investeringskosten van het totale project, tesamen met de kosten van voorlichtingsma- teriaa, gesubsidieerd door een gezamenlijke bijdrage van het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu, het ministerie van economische zaken en de pro vincie Zeeland. Alles bij el kaar gaat het om 200.000,- subsidie. Open en schoon Het project staat niet op zich zelf. De milieustraat past in de aanpak die de provincie voor staat Zeeland nog meer de naam van een open, schone en groene provincie te geven. In dit kader kan ook gewezen worden op de gecoördineerde aanpak van het wildkamperen en de sinds juli rijdende Zo- morbussenDe Zomerbus is een aanvulling op het reguliere openbaar-vervoersnet. GOEDEREEDE - Vrijdag vond de officiële opening plaats van twee splinternieuwe fietspaden in de gemeente Goedereede. Dit zijn de paden gelegen aan De Punt te Ouddorp en het pad langs de Zuiderdiepstraatweg te Stellendam. Het was een gecombineerde opening, maar het officiële ge deelte werd gehouden aan De Punt. Daar opende mr. P. A. Nouwen, hoofddirekteur van de ANWB het nieu we fietspad door met een tram door een lint te rijden. Hiervoor was zijn kleding aangepast met een conducteurs-pet. Op de foto van links naar rechts: wethouder L. Visser, wethouder J. Klep per, burgemeester G. van Velzen en op de fiets mr. P. A. Nouwen. (Foto: Joop van Houdt). GOEDEREEDE - Deze zomer zal er in Goedereede voor de eerste keer een vakantiespel- week worden georganiseerd. Het thema van deze week is Kijk eens om je heen. De spelweek wordt georgani seerd vanuit de Hervormde kerk van Goedereede en vindt plaats in twee tenten aan de Jongkoenstraat. Het hele gebeuren is opgezet voor kinderen in de leeftijd, van zes tot en met elf jaar en voor hen die na de vakantie naar groep drie gaan. Drie dagen lang zullen de ten ten bol staan van de actie, want er ligt een gevarieerd program ma klaar voor de kinderen; ze zullen met elkaar luisteren naar een Bijbelverhaal, zingen en heel veel leuke dingen sa men maken. Ook zal er veel ge legenheid zijn om bezig te zijn met spej. Een leuke' bij komstigheid is dat er veel ver rassingen op het programma staan; dus de nieuwsgierigen zullen zeker aan hun trekken komen. Dinsdagochtend 20 augustus zullen de „deuren" van de ten ten zich om 10.00 uur openen tot 12.00 uur. Woensdag 21 augustus wordt er geluisterd, gespeeld en gegeten van 10.00 tot 16.00 uur. Op de laatste dag - donderdag 22 augustus - is er naast het ochtendprogramma - ook een slotavond met een verrassing, waarbij ook de ouders en oma's en opa's van de kinderen wel kom zijn. De organiserende werkgroep verwacht veel kinderen te be reiken uit Goedereede en om geving. OUDDORP - In samenwerking met de jeugdbladen, Donald Duck, Tina, Disneyland, Popfoto, Smurfen, Bobo, Sjors Sjimmie en Kijk verzorgt Het Zomer vakantie theater met de Hans Versnel's Lach en Win Show dit jaar 50 voorstellingen, waaronder in Oud dorp (24 juli om 10.30 uur) en Hellevoetsluis (24 juli om 16.00 uur). De presentatie van de Lach en Win Show is in handen van Hans Versnel. Hans is bekend van radio en televisie, onder andere het maken van typetjes met als bekendste de Neder landse Tbmmy Cooper, hij is starter bij de TROS Te land, ter zee en in de lucht, ook is Hans prins carnaval van Amsterdam 1991, Hans de Tweede. Hans is verder ook bekend van zijn platen, CD's en radio-optre dens. U kunt van een optreden van Hans Versnel verwachten dat het publiek de hele show door geamuseerd wordt en blijft. Voor de co-presentatie en het muzikale gedeelte zorgt Wille- ke d'Estell. Willeke is een jon ge zangeres met klasse. Niet al leen vanwege haar schitteren de stem, doch ook door haar spontane uitstraling. Willeke kreeg landelijke bekendheid door televisie-optredens in on der meer de soundmixshow, sterrenjacht en showmasters. Verder door diverse radio-op tredens en natuurlijk door haar vele optredens in het land als zangeres en presentatrice. U kunt van een optreden van Willeke verwachten dat zij, door haar talent en repertoire keuze een publiek van vrijwel alle leeftijden w.eet te boeien. Hans en Willeke brengen een anderhalf uur durende show waarin diverse spellen cen traal staan. De bezoekers, van 0 tot 80, kunnen leuke prijzen winnen bij onder meer het on derdeel: Wie wordt de Lego kampioen met als hoofdprijs een ton lego en als troostprijs diverse lego-spulletjes. Wie danst het best op muziek van Michael Jackson met als hoofdprijs een video-band van RCA Colombia Pictures/Sega en als troostprijs CD's en swea- thers. Wie speelt het best op de Karvan Cevitam „fruit-o-foon" van De Ruyter met als hoofd prijs flessen Karvan Cevitam. Wie doet het beste de alligator uit de alligatorsoep van Royco na met als hoofdprijs een alli gator T-shirt en als troostprijs diverse pakjes alligatorsoep. Wie herkent hem aan zijn haar of haar aan zijn hem, een shampoo-kapsel-spel" van Henna Plus Shampoo van De Jongens. Wie wordt de win naar in het enveloppenspel van De Postbank met als hoofd prijs een penny rekening met 25,00 inleg en als troostprijs het oplaten van een ballon (50x per show), die wanneer hij het verste punt heeft bereikt oolq goed is voor een hoofdprijs. Dit is maar een greep uit het wervelende programma en het prijzenpakket. De show wordt opgeluisterd door living dolls, zoals een le vensgrote alligator en een even grote leeuw. En uiteraard stuurt men nie mand die de show bezoekt met lege handen naar huis. Aan het eind van het programma is er voor iedereen een tas met di verse leuke verrassingen. In Ouddorp komt de show naar camping Klepperstee en in Hellevoetsluis naar camping de Quaak. STELLENDAM - Dinsdag 30 juli wordt in Stellendam de vieren dertigste nationale gladiolententoonstelling Delta Flora 1991 ge opend. De bloemenexpositie wordt gehouden in en om de Ge meentelijke Visafslag aan de Meester Snijderweg, nabij de Ha- ringvlietsluizen. De tentoonstelling wordt geopend door J. van der Veen, voorzitter van het produktschap voor siergewassen. De officiële opening staat gepland voor dinsdagmorgen 11.00 uur. BRIELLE - Het nieuwe cultureel programma van Sociaal Cultureel Centrum De Goote start op vrij dag 27 september met Trio De Janeiro, met „Bij de beesten Los". Deze drie doldwaze heren bren gen een programma met klep- heldere Rotterdamse humor op Euromasthoogte. Het is amuse ment met veel muziek. Deze voorstelling wordt gesponsord door Groente- en Fruitspecia- list Rob Winter uit Brielle. Op zondag 29 september wordt een spetterende muziekbeurs ge houden, waarbij de hele fami lie zich kan vermaken zowel in actieve als in passieve vorm. Aansluitend is er de komische familie-musical „Samba Sa lad" voor iedereen vanaf zeven jaar. Deze dag wordt gespon sord door Simonis Beeld en Ge luid uit Brielle. Meer informa tie hierover wordt na de grote vakantie gëgeveri.' Men kan reeds kaarten kopen voor alle voorstellingen voor het komen de seizoen tot 12 juli en na 1 september in het SCC De Goo- te, tijdens de kassa-uren, Ree- de 2 in Brielle. Reserveren is mogelijk via de telefoon, men belt dan met de speciale reserveringslijn 011810-18077. Bij de VW in de Venkelstraat 2 in Brielle kan men dagelijks terecht voor de losse kaartverkoop. SCC- De Gooté^verkoopt en accepteert theaterbonnen. Tijdeng.. - de kassa-uren van De Goote kan men terecht voor dit originele geschenk in fraaie verpakking. Na afloop van een theater- voorstelling organiseert De Goote veelal een muziekgebeu- ren. Dus dat betekent- niet di- reet naar huis, maar de moge- lijkheid voor een totaal avond je uit. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 3 juli zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- G. van der Vegt-Prior, Boomgaarddreef 2, Stad aan 't Haringvliet De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- K. Nijholt, Doetinchemsestraat 36, Middelharnis De derde prijs: Een waardebon van f 10,- J. van Rosevelt, N.Z. Kerkhof 26, Zierikzee De oplossing van de Extra-puzzel van woensdag 3 juli luidt als volgt: hotelkamer en akkergrond. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het -woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 26 juli in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. werktuig om nagels te knippen; 8. wat men zich als het beste voorstelt; 9. spel met stenen; 10. zonder suiker; 14. niet droog; 15. sociaal-pedagogisch onderwijs (afk.); 17. ruim, niet kleingeestig; 20. lyrisch lofdicht; 21. vrouw van Adam; 22. oplettend naar iets horen; 25. offertafel; 27. zeer dan bladtin; 29. onbekende, buitenlander. Verticaal: 2. soort bier (Eng.); 3. niet aantrekkelijk; 4. appelwijn;"5. streling; 6. aan alle zijden door water omringd land; 7. strijd; 10. steel; 11. aftreksel; 12. iemand die vroom is; 13. roofdier uit de poolstreken (mv.); 16. getakte ho rens; 18. geheel; 19. soort fiets; 23. zie moeilijk bewegend; 24. plaats in Gel derland; 26. kever; 28. een niet erg dik uitgespannen touw. De oplossing van deze puzzel wordt gevormd door de letters uit de vakjes: 10. 28. 7, 19. 22. 20. 21. 29. 6. 23. 18. 11. 8. 1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 11