Boeiend deelnemersveld kenmerkt elfde editie Bru's Mosseltoernooi Delta Sport atleten grossieren in medailles Sportvereniging DFS wil snelle renovatie van tweede speelveld Stich licht Becker beentje op Wimbledon Oudste Schouwen-Duivelandse tennistoernooi trekt 213 deelnemers Inter nationaal optreden van M. Schipper Nieuw record voor Eddy Smit Thema-avond blessure preventie Roy wint Derby Tijdens Zeeuwse kampioenschappen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het organiserend trio hard aan het werk. V.l.n.r. Peter Coppoolse, Adrie de Looff en (John Deering). (Foto: Marijke Folkertsma). BRTJINISSE - Inzet, prestaties en een gezellige am biance, daar draait het om bij de elfde editie van het oudste tennistoernooi in de regio; het Mosseltoer nooi in Bruinisse. Afgelopen weekend werden de eerste partijen op het Bruse gravel afgewerkt en de ze hele week wordt er getennist op de vier banen van tennisvereniging Bru-Tèn uit Bruinisse. Tweehon derddertien deelnemers hebben zich gemeld voor het Mosseltoernooi. Brandbrief aan gemeente Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Sportvereniging Door Fu sie Sterk (DFS) vraagt de gemeente Westerschouwen in een brief om tot een snelle renovatie van het twee de speelveld van de vereniging te komen. Het veld is volgens het bestuur van DFS, mede als gevolg van de overvloedige regenval van de laatste tijd, zo goed als onbespeelbaar. Ze zijn al drie maanden hard aan het werk om van het elfde Mosseltoernooi een succes te maken, organisatoren John Deering, Adrie de Looff en Pe ter Coppoolse. Over de belang stelling voor het Mosseltoer nooi zul je hen niet horen kla gen. .Zolang het toernooi be staat hebben we altijd al een vol speelschema gehad", aldus Deering. Overal vandaan Het Bruse tennistoernooi mag zich, zo stelt Deering, verheu gen in een grote populariteit. De aanmeldingen komen niet alleen van Schouwen-Duive- land, maar ook van Goeree- Overflakkee, Krimpen aan den IJssel, Dordrecht en zelfs Lely stad. Op de deelnemerslijst ook diverse Duitse namen. Het gaat hier voor het overgro te deel om Duitse recreanten die hun intrek hebben geno- ZIERIKZEE - Monique Schip per en Renate van de Hoek van atletiekclub Delta Sport zijn door de Nederlandse Atletiek- unie uitgenodigd om aanstaan de weeekend deel te nemen aan internationale wedstrij den op Papendal. De 16-jarige Schipper, die al ze ker is van de kwalificatie jeugd-EK, moet tijdens de Pa pendal-games vormbehoud to nen op het discuswerpen en ko gelstoten. Renate van de Hoek (16) is uitgenodigd om uit te ko men op de meerkamp voor B- meisjes. Aan de Papendal games doen België, Ierland, Schotland, Zwitserland en Ne derland mee. Deze wedstrijden staan in het kader van het 90- jarig bestaan van de Neder landse Atletiekunie. TERNEUZEN - Eddy Smit heft tijdens een avond atletiekwedstrijd in Terneu- zen het veteranen-clubrecord verbeterd op de 800 meter. De 41-jarige Smit realiseerde een tijd van 2.11.6. Echtgenote Greetje Smit kwam uit op de 1500 meter voor dames. De Zie- rikzeese atlete bracht 5.26.7 op de klokken. Beide atleten startten een dag later op de twee Engelse mijl in Westka- pelle. Van de gestarte dertig deelnemers kwam Eddy Smit als negende over de finish in een tijd van 10 minuten en 1 se conde. Dit was tevens een der de plaats bij de veteranen. Greetje Smit kwam als vierde dame over de streep in 12.32. Bij de heren won John Vermeu- le uit Middelburg in een tijd van 9.17 en Jopie Daane uit Vlissingen was de snelste dame in 11.56, men op Aquadelta. «Sommige mensen stemmen hun vakantie erop af ja", aldus Deering. Hij stelt dat naast een fors aantal 'vaste klanten' er toch elk jaar ook weer nieuwe namen opdui ken op de deelnemerslijst. ,,Het is ook zo dat we elk jaar al vroeger vol zitten", vertelt Deering. ,,We hebben gewoon een limiet moeten stellen aan het aantal deelnemers, anders wordt het gewoon te gek". Dee ring doelt daarmee op het feit dat bij nog meer deelnemers men aan de vier banen waar over men nu beschikt eigenlijk te weinig zou hebben. Jong talent Onder de deelnemers ook een aantal jonge talenten. Niet zon der trots stelt Deering dat met name Marlous Deering en Johhny Otte onder het aanstor mend nieuw talent gerekend dient te worden. Beiden overi- Naast het winnen van de Zeeuwse titel bij het hoog springen bij de A-junioren ver beterde Schot ook het clubre cord naar een hoogte van 1 me ter en 86 centimeter. ,,Ik ben hier wel erg blij mee", vertelde de HTS-student op de atletiek baan in Middelburg. Te warm ,,Ik moest het record sinds vo rig jaar delen met Bart van Haeringen die negen jaar gele den ook 1,85 meter sprong. Nu heb ik de lat 1 centimeter hoger laten zetten en daar kwam ik ook ruim over. Maar het was vanmiddag gewoon veel te warm om nog de nodige con centratie op te brengen om het clubrecord nog scherper te stel len", aldus Schot. Drie keer De 17-jarige Ascha Kikstra prolongeerde haar Zeeuwse ti tel op het hoogspringen. Nadat zij vorig jaar de beste was bij de B-junioren, bleek Kikstra ook de sterkste bij do A- meisjes. De Delta Sport atlete kwam nu tot een hoogte van 1 meter en 60 centimtcr. Renate van de Hoek uit Oud- Beijerland en lid van atletiek club Delta Sport grossierde in medailles. De getalenteerde meerkampster, die een maand geleden nog vijfde werd op de NK meerkamp, kwam in Mid delburg uit op vier atletiekon- derdelen. Drie keer ontving zij uit handen van Frank Bordui, gens lid van de Bru-Tèn. Ook van Bru-Tèn, maar zeker geen nieuwkomer op het Mossel toernooi, is tennisster Corrie de Waal. Zij won vorig jaar het damës-enkel en is dit jaar op nieuw favoriet voor de titel. „Sinds mensenheugenis is zij al clubkampioen van de Bru- Tèn", aldus Deering. En er zijn meer bekende namen terug te vinden op de deelne merslijst van het Mosseltoer- nooit. De gebroeders Goedege- buure, altijd moeilijk te ver slaan, zijn present evenals rou tiniers als Wilco Hoogerhuis en Jaap Moerland. Bekend en ge vreesd op de Bruse courts is het Zierikzeese dames-dubbel- team Erna Terwisscha en Riet Bij de Vaate. Eerder wonen zij het dames-dubbel tijdens het Mosseltoernooi. Een opvallend goede regionale vertegenwoordiging tijdens het elfde Mosseltoernooi. Spe lers van Zierikzee, Scelvering- he (Renesse), tv Duiveland en Westerschouwen dingen mee naar de zilveren mosselen. Ui teraard is de organiserende vereniging Bru-Tèn ook sterk vertegenwoordigd Favorieten Hoewel er volgens Deering ge- voorzitter van de KNAU afde ling Zeeland, een gouden me daille. Bij het kogelstoten werd zij de beste met 12 meter en 35 centimter. Het hoogspringen won zij met 1 meter en 50 cen timter en bij het verspringen was het 2e jaars B-meisje ook de beste met 5 meter en 17 cen- zien het deelnemersveld nog maar zeer weinig valt te voor spellen over het verloop van het Mosseltoernooi is er wel een aantal favorieten. Voor wat betreft het Heren-enkel C noemt Deering André Goede- gebure. Vorig jaar verloor hij in de finale in die categorie van Martijn Bij de Vaate. In het heren-dubbel C gaat vol gens Deering het koppel Hans Jan en Andre Goedegebure ho ge ogen gooien. Vorig jaar zag dit duo zich 3e weg tot de titel verspreid door, alweer, Mai-tijn Bij de Vaate en Eugène de Kok. In het gemengd dubbel liggen de kaarten volgens Deering het best voor Sjaak van Opstal en Corrie de Waal. Vorig jaar ver loren zij in de finale van een tenniskoppel uit Limburg. In het dames-enkel C dienen volgens Deering de kansen van Corrie de Waal hoog ingeschat te worden terwijl zij samen met Erna Peters in het dames dubbel C tot de favorieten be hoort. Als favorieten voor de titel in de categorie dames dub bel Dl noemt Deering Ada Hommel en Lies Kort. Het kop pel H. den Ouden en Rob van Rooy zou volgens Deering wei eens hoog kunnen scoren in de categorie heren dubbel Dl. Duiveland-speler Winfried van der Pol is favoriet in het heren enkel Dl. Het dames dubbel D2 biedt goede kansen aan Ria de Coninck en Annemarie Arken bout. De veertienjarige Johhny Otte is voor wat betreft Dee ring favoriet in het heren-enkel D2. „Zeer talentvol", aldus Deering over deze Bru-Tèn- belofte voor de toekomst. Het heren-dubbel D2 zou volgens hem weieens in een overwin ning voor Jacco Vleeshouwer en Bert de Vos kunnen eindi gen. Voor wat betreft het da mes enkel D2 schat Deering de kansen van Anita Wisse hoog in. Marlous Deering en Johhny Otte tenslotte zouden volgens Deering weieens met de eer kunnen gaan strijken in de ca tegorie gemengd dubbel D2. Uitslagen Vorig jaar had het Mosseltoer nooi een natte start. Dit jaar kon wethouder, tevens gepassi oneerd tennisser, J. Huizer zijn eerste ballen slaan onder een strakblauwe hemel bij een temperatuur van bijna 30 gra den. Hieronder de uitslagen van de zaterdag en zondag ge speelde partijen. timeter. Tenslotte kwam Van de Hoek nmog een bronzen me daille ophalen voor de 200 me ter waarvoor zij een tijd van 27 seconden noteerde. monique Schipper, die over een maand afreist naar Grieken land voor deelname aan de jeugd EK, won in Middelburg twee gouden en een zilveren medaille. De 16-jarige B- juniore kwam uit bij de A- meisjes waar zij de één kilo we gende discus naar de winnende afstand gooide van 46 meter en 48 centimeter. Bij het kogelsto ten kwam zij tot de winnende stoot van 13 meter en 57 cen- ZEIST - Feyenoord en BW Den Bosch spelen de tweede »45 mi nuten van de bekerfinale op woensdag 7 augustus in het Oosterparkstadion van Gro ningen over. De KNVB heeft dit de clubs schriftelijk laten weten. De tweede helft van de op 2 juni gevoetbalde wedstrijd moet op last van de rechter worden overgespeeld. RENESSE - Als afsluiting van een sportprojeet op Schouwen- Duiveland wordt in Renesse een thema-avond georgani seerd over het voorkomen van blessures bij sport met voor beelden uit voetbal, tennis en hardlopen. In samenwerking met de Zeeuwse Sportraad heeft de Rabobank Schouwen het initiatief genomen voor het sportprojeet Schouwen. In het voorjaar heeft de Zeeuw se Sportraad twee cursussen jeugdkaderbegeleiding georga niseerd. Deze cursussen zijn ge houden in Scharendijke en Kerkwerve. In totaal zijn zo'n twintig mensen bijgeschoold om verantwoord met jeugd bin nen de vereniging om te gaan. Goede jeugdbegeleiding vormt namelijk de basis binnen een sportvereniging. De tweede fase van het sport projeet is nu ingegaan. Op don derdag 26 september organi seert de Zeeuwse Sportraad in samenwerking met de Rabo bank Schouwen, de Schouwse gemeenten en sportverenigin gen een thema-avond over bles surepreventie. Het globale pro gramma ziet er als volgt uit: 19.00 uur ontvangst met koffie en uitreiking informatiemap. 19.15 uur opening en inleiding over sportgezondheidszorg en sportmedische adviescentra (SMA's) in Zeeland. 19.30 uur inleiding 1. 'voetbal als contactsport' door de heer T. Shields, fysiotherapeut en sportverzorger KNVB Zee land. De heer Shields gaat die per in op: schoeisel, bescher mingsmiddelen, enkelblessure. 19.50 uur inleiding 2. 'tennis als racketsport' door de heer K. Koole, fysiotherapeut. De heer Koole bespreekt de spel techniek bij racketsporten en de tenniselleboog. 20.10 uur inleiding 3. 'hardlo pen als individuele sport' door de heer A. Stroo, districtstrai ner KNAU, Zeeland. De heer Stroo behandelt de onderwer pen warming-up en cooling- down, belastbaarheid lichaanl en verantwoord (leren) lopen. 20.30 uur pauze en schriftelijk indienen vragen 20.45 uur beantwoorden vra gen door inleiders en discussie. 21.30 uur afsluiting. timter. Rij het speerwerpen bleef Schipper wat onder haar eigen kunnen door de 600 gram speer naar een matige afstand te werpen van 30 meter en 2 centimter. Deze prestatie lever de haar alsnog een zilveren me daille op. Ondanks de wat zwakke verto ning van de Zeeuwse kam pioenschappen in Middelburg, waar de atleten het massaal lieten afweten, waren de pres taties van de Delta Sport atle ten toch van een prima niveau. Met haar 45 jaar sleepte Jannie Schot ook twee medailles weg uit Middelburg. De Zierikzeese atlete noteerde een tweede plaats op het discuswerpen met 30 meter en 6 centimeter en pakte een bronzen plak op het kogelstoten met 10 meter en 17 centimter. Michel Pleune be haalde bij de A-jongens een tweede plaats op de 800 meter in 2.06.9. Op de 5000 meter voor heren stapte Jan Hoek op de 3 kilometer uit en werd niet ge klasseerd. Volgens het bestuur van DFS is deze situatie aanleiding voor de nodige teleurstellingen en frustraties. „Uitmondend in onbegrip en ontevredenheid ten aanzien van het gemeente lijk beleid in dit voor Burgh- Haamstede toch zo belangrijke en levende onderwerp", aldus de brief. Het DFS-bestuur stelt in de brief dat de gemeente kenne lijk meer waarde hecht aan re creatieve voorzieningen die ten goede komen aan de recreant. „Tbn behoeve van de toerist worden grote bedragen ge meenschapsgeld geïnvesteerd", aldus het bestuur van DFS in de brief aan de gemeente. Men ervaart dit, getuige de brief, als het negeren van pri maire en redelijke verlangens Bij de manoeuvre om de regen achterstand in te halen had Becker vijf, zes dagen achter een tot 's avonds laat op de baan gestaan. Het had zijn krachten gesloopt. Vooral de mentale. „De man die op het centrecourt stond, was de ware Becker niet", vond hijzelf. Het was een man vjiens lichaam zeer deed, die last had van een pijnlijk bovenbeen en niet in staat was de geestelijke con centratie op te brengen die no dig is om Wimbledon te win nen. „In zo'n finale komt het min der op taktiek aan dan op door zettingsvermogen. Dat kon ik niet meer opbrengen," stelde de diep teleurgestelde Becker. Het was niet de bedoeling van Boris ook maar iets af te doen aan Stichs overwinning in drie sets: 6-4 7-6 (7-4) 6-4. Dat kon ook nauwelijks. Voor Michael Stich waren de laatste dagen van Wimbledon om nooit te vergeten. Het begon met de overwinning in drie sets op Jim Courier: de winnaar van Parijs. Daarna trof hij op twee achtereenvolgende dagen steeds de nummer één van de wereldranglijst tegenover zich; eerst Edberg en daarna Becker. Wat voor gevoel moet dat wel niet zijn. Zijn opmars bezorgde de bookmakers hoofdpijn. Bij aanvang van het toernooi wer den de kansen van de 'tweede' Duitser ingeschat op één tegen 66, vlak voor de finale op 5 te gen 8. Voor zover zijn knalhar de service en mokerende re turns in de twee en een half uur durende finale nog niet voor zichzelf hadden gesproken, stelde de 22-jarige Michael Stich zich bij de persconferen tie voor: „Een laatbloeier ei- genlijk.v Geen uitgesproken talent, eer der een uitgesproken lastpak op de baan. Ik voetbalde liever. Daar kon je je in de groep ver schuilen. Pas toen ik Duits jeugdkampioen werd, moest ik dat voetbal laten schieten. Tbn- nisprof werd ik pas nadat ik mijn gymnasium had afge maakt. Tben Becker zijn eerste Wimbledon won (in 1985), keek ik thuis op de televisie. Geen idee dat ik dat zelf ook nog eens zou doen." Tennis Tben hij eenmaal full-prof was, ging het snel: In twee en een half jaar schoot hij van num mer 795 op de computer ranglijst naar nummer zeven. Waarbij hij voorafgaande aan Wimbledon slechts één toer nooi (Memphis 1990) won maar drie weken geleden in Parijs wel de halve finales bereikte. Dczé Stich had niets te verlie zen en eindigde ermee alles te winnen. Hij had zo'n dag waar- jp alles lukte. „Tben ik Boris service in de eerste game pak te, voelde ik me geweldig. Ik van de eigen inwoners. „Die u daartoe toch niet gekozen heb ben". Het DFS-bestuur vraagt het gemeentebestuur met na druk alle invloed en middelen aan te wenden om die situatie weer recht te trekken. „In concreto vragen wij u te be vorderen dat de renovatie van het tweede speelveld alsnog op de prioriteitenlijst voor uw uitgaven van 1991 kan worden geplaatst. Daarmee blijk ge vend van de betrokkenheid met de eigen bevolking zoals deze zo vaak door U wordt ge suggereerd". De brief staat op de lijst van ingekomen stuk ken behorende bij de stukken voor de gemeenteraadsverga dering van maandag 15 juli. De raadsvergadering wordt ge houden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. behoefde de bal maar aan te ra ken om te weten dat hij in zou gaan. Toen Becker in de derde set zichtbaar gefrustreerd raakte en op zichzelf begon te mopperen, groeide ik nog meer. Het kon niet meer mis gaan." Nog voordat de Hertogin van Kent hem de goudglanzende soepterrine uitreikte, werd hij omhelsd door zijn verslagen te genstander. Becker: „Ik deed dat in een opwelling. Ik weet uit ervaring dat het leven na deze overwinning niet meer hetzelfde voor hem zal zijn. Hij is nu een ster met alle rechten en plichten vandien. Het hangt van hem af hoe hij daarmee omgaat". In de kleedkamer ging Stich helemaal uit zijn bol. Becker die in zijn sombere momenten wenste dat hij de eerste keer in 1985 nooit de Wimbledontitel had gewonnen. kon,het zich voorstellen: „Het was alsof*hij vleugels had gekregen. Hopelijk landt hij over een paar weken weer vei lig op de grond. Het is tenslotte maar een tenniswedstrijd. Laat hij dat niet vergeten". AMERSFOORT - De nationale zwemtitelstrijd prikkelt het keurkorps van bondscoach Tbn van Klooster nauwelijks. Met drie nationale records werden zondag de Nederlandse kam pioenschappen in Amersfoort afgesloten. Zeventien zwem mers verdienden in het Sport- fondsenbad een ticket voor de Europese titelstrijd. eind augustus in Athene. WASSENAAR - Dc Nederland se jockey Adrie dc Vries heeft zondag op de rug van Roy dc 63ste Derby voor Volbloeds op Duindigt gewonnen. Na dc 2400 meter had Dc Vries een voorsprong van ruim drie leng ten op Steve Lawes die Lister Landzicht zadelde. Roy verdiende voor zijn eige naar 50.000 gulden. In totaal was er in dc Derby 100.000 gul den te verdienen. De beste start in dc Derby was voor Siegmar Klein die de drie jarige merrie Jessy Bright reed. De Vries reageerde niet, in tegenstelling tot Bouhalem Hadjeb die met Rapid of Bla- key de achtervolging in zette. De voorsprong van het tweetal liep op lot tachtig meter, maar toen de strijd echt begon waren beide paarden al te vermoeid. Zo'n driehonderd meter voor de streep kwam Roy onnavolg baar opzetten. Niemand kon de hengst volgen, ook Lister Zandzieht niet. Bustcllo (Da- vies) werd derde. MIDDELBURG - Een kleine afvaardiging van atle tiekclub Delta Sport heeft onlangs tijdens de Zeeuwse atletiek-kampioenschappen in Middelburg uitstekend gepresteerd. De Delta Sport equipe uit Zierikzee behaalde daar zeven gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles. De beste prestatie kwam op naam van de 19-jarige Serge Schot uit Zierikzee. LONDEN - Een man met de tentakels van een week dier en een gemoed van staal heeft Boris Becker in zijn eigen Wimbledontuin beentje gelicht. De finale was één brug te ver voor de grote favoriet, die de dag tevoren Stefan Edberg als nummer één van de we reldranglijst had afgelost.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6