Voor Greg LeMond is er meer dan fietsen alleen Rian van de Broeke schrijft Singelloop weer op zijn naam Overwinning voor Zeeuwse atletiekploeg M'barek Ezhou te slim af Alleen de Tour is echte uitdaging Succes voor sportschool Geelhoed Bebeto verlaat trainings kamp Verlies Nederlands mannen- handbalteam Clubkampioenschappen van tennisvereniging Den Haene LTC Den Haene- Philten 2-4 Borg komt niet meer terug DONDERDAG 4 JULI 1991 NR 24974 7 ZIERIKZEE - De 14e Singelloop is dinsdagavond voor de tweede keer een overwinning geworden voor Rian van de Broeke uit Vlissingen. Nadat hij vorig jaar Leon van der Velden op de laatste kilometers het nakijken gaf zo was hij nu de Marokkaan M'ba- rek Ezhou te slim af. Voor Van de Broeke, lid van at letiekvereniging Atletica, was het voor de tweede keer dat hij ook aan de start verscheen van de Sin gelloop. om van hem te winnen. Halver wege kreeg hij het ook moei lijk, ik hoorde hem hijgen, ik dacht nu of nooit". ,,Ik heb hier in Zierikzee voor de volle honderd procent ge scoord", lachte de 30-jarige at leet. Toch maakte Van de Broe ke een vermoeide indruk nadat hij juist was gefinisht. ,,Ik heb nu al een paar keer met Ezhou gelopen en als je daarmee de eindsprint moet doen dan ver lies je gewoon. Daarom heb ik vanavond gekozen om vanaf de start zo hard mogelijk weg te gaan. Dat is de enige manier De 34-jarige M'barek Ezhou, die sinds oktober vorig jaar in Vlissingen verblijft en wacht op een verblijfsvergunning, is momenteel een grote aanwinst voor de Zeeuwse atletiek. Sinds de Marokkaan meeloopt is er zeker voor de Zeeuwse lo pers aardig wat concurrentie bij gekomen. Sterker ,,Rian was vanavond gewoon sterker dan ik", liet Ezhou na afloop weten". Hij startte veel te hard en daar heb ik inder daad wat moeite mee. Ik kreeg ook halverwege de wedstrijd last van mijn milt, maar ik wil dat niet als excuus aanvoeren". De plaatselijke favoriet. Jan Hoek, verweerde zich uitste kend in de veertiende Singel loop waarbij zeventig atleten 10.500 meter moesten afleggen. Lange tijd lag Hoek op een der de plaats met maar een kleine achterstand op de twee koplo pers. Leon van der Velden, die een wat minder sterke indruk maakte als andere jaren, volg- De Tegen gaf een treurige aanblik op de atletiekbaan tijdens de Singelloop. (Foto: Joop van Houdt). de Hoek in een vierde positie. Maar op de laatste tweehon derd meter verraste hij Hoek met een formidabele eind sprint en werd alsnog derde. Johnny Quaak uit Burgh- Haamstede behaalde een pri ma negende plaats. De 29- jarige Quaak is zich momen teel aan het voorbereiden voor een internationale bergloop waardoor er een zwaar trai ningsschema wordt afgewerkt. Wethouder van sportzaken, L. J. van Gastel uit Zierikzee had de ruim zeventig deelnemers een half uur later weggescho ten dan de organisatie had ge pland. Een fikse onweersbui met een grote hoeveelheid re genwater zat de organiserende vereniging Delta Sport even dwars. De prestatielopers wa ren wel juist voor de grote bui gaan lopen waardoor iedereen een gratis nat sporttenue kreeg. De wedstrijdlopers hiel den het wel droog hoewel de grote hoeveelheid water op het parcours wel voor natte voeten zorgde. Uitslag 1. Rian van de Broeke, Atleti ca, 34.09.5; 2. Ezhou M'barek, Dynamo, 34.33.0; 3. Leon v. d. Velden, Av 56, 35.05.7; 4. Jan Hoek, Delta Sport, 35.15.4; 5. Jan de Wilde, AV 56, 35.44.9; 6. Charles Timmermans, Spark, 35.46.4; 7. Kees van Koeverin- ge, Atletica, 35.52.4; 8. Leo de Leeuw, AV 56, 35.55.1; 9. John ny Quaak, Delta Sport, 36.02.2; 10. Piet van Dijke, Spado, 36.21.8; 24. Arie van Dijk, Del ta Sport, 39.05.1; 30. Daan Hoek, Delta Sport, 40.06.5; 33. Johan v. d. Stap, Delta Sport, 40.11.0; 37. René Baartse, Delta Sport, 40.30.3; 39. Peter Jor- daan, Delta Sport, 40.46.9; 45. Wim Provoost, Delta Sport, 42.21.6; 47. Theo den Engels man, Delta Sport, 42.28.6; 48. Ab Heijboer, Delta Sport, 42.31.5; 49. Cor Duinhouwer, Delta Sport, 42.34.8.; 51. Gerco van Heemst, Delta Sport, 42.51.4; 55. Henk de Jong, Del ta Sport, 44.07.7; 63. John de Rek, Delta Sport, 54.14.8; 65. Hans Saman, delta Sport, 45.27.1; 66. Michel Pleune, Del ta Sport, 45.31.7; 67. Joop Kris- talijn, Delta Sport, 45.42.9; 68. Jack Bezemer, Delta Sport, 46.10.8; 69. Chris Werry, Delta Sport, 46.37.7. LYON - Gewoon een begenadigd coureur die er ge noegen in schept zijn concurrenten maandenlang voor het lapje te houden. Of een tovenaar die er steeds weer in slaagt op het juiste mopient zijn krachten te bundelen. Greg LeMond heeft er zelf ook geen verklaring voor. Maar één ding staat vast: De Ronde van Frankrijk vormt voor de Amerikaan de enige uitdaging van het wielerseizoen. Daar wil hij winnen, de rest van het seizoen is bijzaak. Eigenlijk is LeMond een notoi re 'zwartrijder', die zich slechts één keer per jaar, misschien nog een keer bij de WK, maxi maal inspant om voor in het peloton mee te rijden. Tijdens de drie loodzware weken door Frankrijk, een trektocht die door duizenden met pen, pa pier, camera of microfoon wordt gevolgd en miljoenen aan een beeldscherm in de huiskamer houdt gekluisterd. De Tour de France is een medi aspektakel en daar is Greg Le Mond zich tot in het diepst Van zijn vezels van bewust. ,,Je kunt de Tour niet kopiëren. De Giro is vergeleken met die wedstrijd een lokale ronde, al leen voor de Italianen. De ren ners in de Tour worden door de hele wereld gevolgd'\ legt de Amerikaan zijn voorliefde voor het Alpen- en Pyreneeën- werk uit. ,,De Ronde van Frankrijk is historie". Eer „Het is een eer de ronde te win nen en dan denk ik absoluut niet aan geld of contracten. Mijn overwinning in 1990 heeft me geen extra geld opgeleverd. Het is louter de eer die me mo tiveert." Voor en na de Tour is Greg LeMond nauwelijks te zien. Het voorseizoen spreekt de drievoudige Tour-winnaar helemaal niet aan. Na afloop van de Franse etappekoers staat de race om de wereldtitel nog even centraal. „Ik heb de afgelopen winter meer dan ooit getraind. Geen zes of zeven uur per dag zoals anderen, maar twee tot drie. Voor mij is er meer in het leven dan trainen en fietsen. Ik ben toegewijd, maar heb ook ande re interessen. Mijn familie bij voorbeeld. Die speelt een be langrijkere rol in mijn leven dan wielrennen." De resultaten vielen, ondanks de serieuzere voorbereiding, opnieuw tegen. „Ik ben nu een maal geen man voor de eerste maanden van een seizoen. Ook nooit geweest. Als de zon door breekt, kom ik in vorm. Ik denk er dan ook serieus over volgend jaar geen klassiekers meer te rijden. Ik wil in die pe riode etappewedstrijden rij den, als dat mogelijk is." Het seizoen 1991 is voor LeMond tot dusverre frustrerend verlopen. Hij vertrok ambitieus naar de Giro, waar hij de slotweek niet meer meemaakte. „De eerste week verliep goed. Na twee bergritten was ik ka pot, volledig 'knocked out'." Excuses waren er dit keer niet. Vorig jaar haalde hij de woede van de Italianen op de hals door tijdens de Giro zijn regen boogtrui belachelijk te maken door voortdurend aan de staart van het peloton te bengelen. Een 'crazy' winter, na zijn ver rassende Tour-zege met acht se conden op Laurent Fignon, en een virusziekte in de eerste maanden verstoorden zijn voorbereiding volledig. „Dit keer heb ik geen verkla ring voor mijn slechte rijden. Ik heb geen pech gehad, ben niet ziek geweest. Tbch lukt het niet. Ik zoek ook naar antwoor den", geeft hij toe. Dat hij in de laatste aanloop naar de Tbur nog niet heeft kunnen overtui gen, is ook voor de Amerikaan een bron van zorgen. „Normaal kan ik in juni en juli op mijn lichaam vertrouwen. Nu is de juiste vorm nog niet aanwezig. Dat kan ik moeilijk accepteren. Ik had al op een ho ger niveau moeten zitten. Vorig jaar was ik in de eerste week van de Tbur ook nog niet goed, maar in de bergen ging het toen steeds beter. Daar houd ik me nu ook aan vast. Al zal de tegenstand dit jaar zwaarder zijn. Daar ben ik van over tuigd." LeMond kan zich als geen an der op de Ronde van Frankrijk richten. De afgelopen twee sei zoenen had hij steeds op het juiste moment de krachtigste benen. Een renner, bij wie de wekker precies op tijd rinkelt. „Ik voel me geen tovenaar. Ik heb er ook geen verklaring voor. De hitte schijnt op mij een gunstige uitwerking te hebben." Voor velen zou een nieuwe Tbur-zege van LeMond een doorn in het oog zijn. Een ren ner die louter in juli presteert, doet de sport geen eer aan. „Ik heb die keuze nu eenmaal ge- maakt. Dat anderen er een pro bleem van maken, is hun zorg. Ik word er alleen moe van me steeds te moeten verdedigen. Voor de rest interesseert me de kritiek niets. Ik zie niet wat anderen met mijn manier van rijden te maken hebben." Met een nederlaag zou de dertig-jarige Amerikaan ook niet al te veel zitten. „Verlies maakt je sterker. Ik houd er geen nachtmerries aan over als een ander sterker blijk te zijn. Ik zou eventjes teleurgesteld zijn, op langere termijn veran dert er niets. Mijn leven veran dert niet door een nederlaag. Na mijn jachtongeluk in 1987 dacht iedereen dat het met Le Mond afgelopen was. Met mijn terugkeer aan de top heb ik op alle critici al revan che genomen." Zaterdag gaat de Amerikaan op jacht naar zijn derde opeenvolgende en in totaal vierde ronde-overwin ning. Met meer twijfels en betere concurrenten dan ooit. Erik Breukink, Gianni Bugno, Mi guel Indurain, Claudio Chiap- pucci, Laurent Fignon: gelou terde renners die er op uit zijn de lange route naar Parijs als eerste af te sluiten. Op Fignon na hebben ze allemaal één na deel, vindt LeMond. Ze hebben nog geen Ronde van Frankrijk gewonnen. De stress die daar bij kijken komt, hebben ze nog niet gevoeld. „Druk heeft geen effect op mij. Voor Bugno en Breukink ligt dat heel anders. Slechts weinigen weten hoe het is om de Tbur te winnen. Vooral de laatste week wordt de druk enorm groot. De massale aan dacht, de nervositeit, er gaat van alles door je hoofd, je wordt geleefd. Er kunnen een miljoen dingen gebeuren waardoor je de eind zege verspeelt. Ik heb altijd slaappillen nodig om te rusten. Meer dan vier, vijf uur krijg ik mijn ogen niet dicht. Maar ik heb die ervaring. Daarnaast, lukt het dit seizoen niet dan kom ik volgend jaar terug om het nog een keer te proberen. Ik wil een legende worden. Daar race ik voor." ZIERIKZEE - De Zierikzeese sportschool Geelhoed heeft met succes deelgenomen aan een judo-toernooi van de judo vereniging Osae Komi in het Brabantse Lepelstraat. De Zierikzeese sporters be haalden drie eerste plaatsen en een derde plaats. De drie win naars zijn Nathalie Verstrate uit Bruinisse, Paul Blikman uit Dreischor en Mattheo Moer land uit Oosterland. Sjaak Schell uit Zierikzee behaalde een derde prijs. RIO DE JANEIRO - Vier dagen voor het begin van de Zuida- merikaanse titelstrijd heeft Bebeto (27) woedend het trai ningskamp van het Braziliaan se elftal verlaten. De spits is kwaad op bondscoach Falcao, die hem geen kans geeft in het nationale elftal. De frustraties bij Bebeto, top scorer van Vasco da Gama, zit ten diep. Twee jaar geleden werd hij topscorer tijdens het Zuidamerikaans kampioen schap. Bij Falcao zit hij op de bank. De coach heeft geen plaats voor hem in de basis. In de oefenwedstrijd tegen Argen tinië keek hij negentig minu ten toe, dinsdag bleef hij tegen een clubelftal wederom langs de lijn. Dat was de druppel. Hij pakte zijn spullen em verliet het trainingskamp in Porto Alegre. „Ik kom nog wel eens terug in het Braziliaanse elftal, maar niet onder Falcao", deel de hij de pers mee. Falcao riep als vervanger Silvio, de spits van Bragantino op. COLORADO SPRINGS - Het Nederlandse mannen handbal team heeft bij het zes- landentoernooi in de Ameri kaanse stad Colorado Springs ook zijn derde wedstrijd verlo ren. Na het gastland en Roemenië bleek ook Japan te sterk voor de ploeg van coach Guus Can- telberg. Na een ruststand van 10-7 werd het 22-20 voor de Azi atische ploeg. Het Nederlandse team speelde andermaal een matige wedstrijd. De start was zelfs slecht. Japan, dat uit komt in de B-groep van de strijd om de wereldtitel, kwam vrij eenvoudig op een voor sprong van vijf treffers. Vlak voor rust werd het spel van Oranje iets beter. De score werd in die periode terugge bracht tot 10-7. Tben Oranje in de tweede helft goed van start ging, leken er zelfs kansen voor winst. Onder aanvoering van topschutter Hagreize, zes tref fers in totaal, en goed gesteund door Robert Fiege en Lambert Schuurs kwam Nederland bij 18-18 voor het eerst langszijDe beslissing in de wedstrijd viel even later. Bij 19-18 voor Japan werd een strafworp gemist. Die tegenslag kwam de ploeg niet meer te boven. De laatste tegenstander van Nederland in het toernooi is Kroatië. MAGDEBURG - Joachim Streich, met 102 interlands re cordhouder van de voormalige DDR, keert als oefenmeester terug bij zijn oude voetbalclub l.FC Magdeburg. Jeugd-atletiekontmoeting TERNEUZEN - De atleten Ramses Bekkenk, Jurgen de Lang, Anja Stouten en Catrineke Stoutjesdijk kregen onlangs op de atletiekbaan in Terneuzen een groot aandeel in de Zeeuwse overwinning van de jeugd-atlektiekontmoeting tussen Dordrecht, Gou da en Zeeland. Met een ruime voorsprong van de C/D-junioren en een verlies bij de pupillen kon de Zeeuwse ploeg alsnog de overwinning in eigen huis houden. Jurgen de Lang uit Zierikzee zorgde voor twee uitstekende prestaties op het Zuidersport park in Tbrneuzen. De getalen teerde atleet van Delta Sport won het hoogspringen met 1 meter en 50 centimeter. Ook was hij de snelste atleet op de 1000 meter in 2.57.5. Hiermee verbeterde hij het clubrecord bij de D-junioren met maar liefst 13 seconden dat sinds twee jaar op naam stond van Ramses Bekkenk. Anja Stou ten verzamelde het volledige aantal punten op het kogelsto ten. De atlete uit Ouwerkerk won met een afstand van 12 me ter en 17 centimeter. Op het hoogspringen werd zij derde met een hoogte van 1 meter en 35 centimeter. Thnja Gerards liep bij de D-junioren op de 1000 meter naar een keurige derde plaats in 3.22.4. Beste tijd De 14-jarige Ramses Bekkenk uit Zierikzee verbeterde voor de vierde keer zijn eigen club record op de 800 meter bij de C- junioren. Met een tweede plaats in Tbrneuzen noteerde hij nu zijn beste tijd op 2.08.6. Simon Schot had een wat min dere dag door de kogel naar 9 meter en 72 centimeter te sto ten wat uiteindelijk ëen mage re 9e plaats betekende. Catri neke Stoutjesdijk werd 2e bij het hoogspringen bij de C- meisjes (1,50). Op het versprin gen noteerde ze een 3e plaats met een afstand van 4 meter en 86 centimeter. Zeven pupillen van atletiek- club Delta Sport kwamen in de Zeeuwse ploeg uit op de drie- kamp. Bij de A-pupillen le jaars zorgde Arnout van Koe veringen voor een derde plaats met de 60 meter in 9.1, ver springen op 3,79 en de kogel kwam tot 7 meter en 80 centi meter. Een 9e plaats was er voor Lindsey Ossewaarde bij de meisjes A-pupillen le jaars (60 m/9.8, ver/3.59, kogel/4.63) en een 11e plaats voor Antoi nette van Wijk bij de meisjes B-pupillen (40 m./6.8, ver/3.34, bal/11.32). Bij de jongens B- pupillen kwam Carlos Slinkert op een 4e plaats (40 m/6.5, ver./3.52, bal/20.96) en Ferdi Reedijk behaalde een 5e posi tie (40 m./7.0, ver./3.35, bal/27.96). Bij de allerjongste meisjes C-pupillen noteerde Emely Schot een 11e stek met 40 meter in 7.2, verspringen 2.81 en balwerpen 10,76. Nandi- ne Rikhof was 15e met 40 meter in 7.5, verspringen 2,51 en bal- werpen 9 meter en 22 centime ter. SCHUDDEBEURS - Onlangs zijn bij de LTC Den Haene de finales van de clubkampioenschappen dubbels (senioren) en enkels (jeugd) gespeeld. Uit de in de voorafgaande weken gehouden voorronden (in poules) en/of kwart- en halve finales kwamen de fi nalisten te voorschijn. Bij de senioren mogen Corry Keizer/Rudie v. d. Pols (dames- dubbel), Elza Quist/Han Ket ting (mix) en Peter Brac- ke/Han Ketting (herendubbel) zich een jaar lang clubkam pioen noemen. Bij de jeugd be haalden Eline Keizer (meisjes t/m 10 jaar), Jarko Fierens (jongens t/m 10 jaar), Anne Doeleman (meisjes 11 t/m 13 jaar), Arjan Klompe (jongens 11 t/m 13 jaar) en Hilke v. d. Pols (meisjes 14 t/m 17 jaar) de titels. Damesdubbel Slechts 5 duo's hadden inge schreven voor het damesdub bel. Zij speelden een halve competitie waarvan de num mers 1 en 2 de finale bereikten. In de finale hadden de ge zusters Marjan en Hetty Mol bij een 5-3 voorsprong in de le set nog even de illusie dat zij de titel zouden prolongeren. De geroutineerden Corry Keizer en Rudie v. d. Pols vermanden zich echter en via een tiebreak en 0-6 in de 2e set pakten zij de titel. Mix dubbel Het bij de bookmakers hoog genoteerde duo Co en Lien Hoogmond elimeneerde in de kwartfinales na een 3 uur du rende strijd de mede titelkandidaten Wim v. d. Klooster/Corry Keizer (7-5, 5-7 en 6-4). In de halve finales had den zij echter geen antwoord op het uitgekookte spel van de outsiders Jo Mol/Harry Smit (2-6' eh 5-7). Tfen koste van Rudie v. d. Pols en Peter Bracke gaven zij in de troostfinale nog een maal gas (6-4, 6-7 en 6-4). De finale, die het aanzien meer dan waard was, was een ener verende strijd die eerst in de derde set door Elza Quist en Han Ketting in hun voordeel werd beslist (6-4, 6-7 en 6-2). De beweeglijke en snelle Harry Smit en de slagvaste Jo Mol be zorgden hen handenvol proble men. Zij hadden de finale bereikt door zeges op Herman Mol/Co- lette der Weduwen (6-3 en 6-3) en Peter Bracke/Rudie v. d. Pols (6-3 en 6-4). Herendubbel De niet geplaatsten Daan Ooms 'en Piet Fierens hadden door overwinningen op Jaap Verwest/Piet Deurloo (7-6 en 6- 2) en Co Hoogmoed/Jan Kwaak (6-7, 7-5 en 6-1) verras send de finale bereikt. Bovenin het schema waren Herman Mol/Harry Smit (3-6 en 3-6) en Bas van Vossen/Wim v. d. Klooster (3-6 en 4-6) niet bestand tegen de dadendrang van Peter Bracke en Han Ket ting. Ooms en Fierens legden Ket ting en Bracke in de eerste set van de 'geladen' finale hun spel op. Desondanks kwamen zij met 3-5 achter. Wilskracht, snelheid en reactievermogen waren de ingrediënten die voor een 7-6 winst zorgden. Op fy sieke kracht en met hun eigen wapens zetten Bracke en Ket ting de partij in de 2e en 3e set echter alsnog naar hun hand (1- 6 en 1-6). Jeugd Bij de jeugd werd gespeeld in leeftijdsklassen en gezien het geringe aantal deelne- mers(sters) in sommige klassen liet men de kleine finales ach terwege. Eline Keizer won, na de eerste set met 0-6 te hebben verloren, verrassend van Alwine Hel lingman in de meisjesklasse t/m 10 jaar. Met 6-4 en 6-3 bleef zij aan de goede kant van de score. In de meisjesklasse 11 t/m 13 jaar was Anne Doeleman net iets vaster en fortuinlijker dan Simone Keizer. Met 6-1 en 6-3 won zij de titel. Het 11-jarige Schuddebeurse talent Hilke v. d. Pols. dat op eigen verzoek in de meisjes- HAMBURG - De Duitse zwem mer Stefan Pfeiffer heeft zich afgemeld voor de Europese kampioenschappen volgende maand in Athene. Hij heeft het te druk met zijn opleiding tot piloot. klasse 14 t/m 17 jaarmeespeel de, was te sterk voor Carolien Klompe. Na 6-4 in de eerste set (haar service 'liep' niet) was de 2e set (6-0) een formaliteit. Bij de jongens t/m 10 jaar werd door Mark Verwest en Jarko Fierens om de titel gestreden. Laatstgenoemde won verdiend met 6-1 en 6-3. Arjan Klompe en Casper (Agassi) van Eijk demonstreer den in de jongensklasse 11 t/m 13 jaar hoe tennis gespeeld moet worden. Arjan was net iets beter bestand tegen de „druk" (6-3 en 6-2). Door het ontbreken van deel nemers werd er helaas niet ge streden om de hoogste eer in de jongensklasse 14 t/m 17 jaar. SCHUDDEBEURS - Tegen het 2e 35+ mixteam van Philten, dat tot nu toe slechts 2 gelijke spelen wist te behalen heeft het team van coach Peter Brac ke haar derde achtereenvol gende nederlaag (2-4) geleden. Het damesdubbel - deze keer Lien Hoogmoed/Jannie Smit - liet, helaas haast gebruikelijk, wederom in de derde set een 4-2 voorsprong uit handen glip pen. An Visser en Greet Bax sloegen in de tiebreak genade loos toe (7-7, 4-6 en 6-7). Han Ketting was tweemaal succesvol. Met Peter Bracke ^on hij, na een inzinking in de 2e set, het herendubbel (6-1, 4-6 en 6-0) en met Lien Hoogmoed troefde hij Bert Visser en An Lankreijer af (6-1 en 7-5). Piet Deurloo en Jo Mol hadden in de 2e set tegen Piet Kraak en An Visser een opleving die zich in de derde set niet continueer de (2-6, 6-4 en 2-6). Jo Mol kwam de hard serverende Piet Kraak ook in haar tweede mix tegen. Haar partner Peter Bracke kon, ondanks zijn goe de bedoelingen, slechts lijd zaam toezen hoe de stand 0-6, 2- 6 op het scorebord kwam. De beslissende partij Piet Deur loo/Jannie Smit tegen Gerard Nieuwdorp/Greet Bax ging tot de tiebreak in de le set gelijk op. Na het setverlies knakte er iets bij Jannie en Piet in de 2e set (3-6). Voor de laatste wedstrijd van het seizoen moet weer een reis naar Zeeuws-Vlaanderen ge maakt worden. In Hulst is Hulster Ambacht aanstaande zaterdag de tegenstander. LONDEN/STOCKHOLM Björn Borg heeft zijn plannen voor een rentree in het tennis- circuit opgegeven. Dat meldde het Zweedse persbureau TT woensdag. Men had dit van een niet met name genoemde bron op het Wimblcdoncomplex ver- Ingmar Alverdal, de Zweedse agent van de 35-jarige, vijfvou dige Wimbledonkampioen wil de het bericht bevestigen noch ontkennen. Borg, die in het belastingpara dijs Monte Carlo woont, had zijn oude, houten racket na acht jaar pauze in april dit jaar in het graveltoernooi van zijn woonplaats weer ter hand ge nomen. Hij verloor in de eerste ronde nogal beschamend met 2- 6 3-6 van de Spanjaard Jordi Arrese, toen de nummer 52 van de wereldranglijst. Het spel van Borg werd door experts als volledig ontoerei kend beoordeeld om ooit terug te keren in de top. Vooral het feit, dat hij nog met een houten racket speelde, waar een beetje tennisser een licht alluminium frame prefereert, was mikpunt van kritiek. Borg, die altijd heeft ontkend uit geldnood te ruggekeerd te zijn op de tennis banen, besloot later onder lei ding van de Italiaan Panatta over te stappen op een modern racket. Een paar weken gele den verklaarde hij nog zich in staat te achten Boris Becker te verslaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7