De Zomerbus rijdt ook op Schouwen-Duiveland rit 'T ZÊÊUWSE OEKJE berichten stukken Tractoren strijden om eerste prijs in Kapelle Reünie van de mosselsector Ennieweef (5 en slot) DONDERDAG 4 JULI 1991 NR 24974 5 Speciale busdienst langs Zeeuwse kust ZIERIKZEE - Negen weken lang, om precies te zijn tot en met zondag 1 september rijdt langs de kust van Schouwen-Duiveland, Walcheren en West Zeeuwsch-Vlaanderen de Zomerbus, een speciale bus voor recreanten. Deze Zomerbus Zeeland maakt samen met de Strandexpres, een verbinding tussen Midden-Brabant en de Zeeuwse kust, deel uit van het project Recreatie, Toerisme en Mobiliteit. Een project dat zo'n 1,1 miljoen gulden kost. Een dagje uit of - als het weer het tenminste toelaat - een dag je strand. Hiervoor pakt de va kantieganger en dagrecreant maar al te graag de auto. Een zonnige zomerdag gaat in de kustgebieden dan ook steevast gepaard met files en een om vangrijke hoeveelheid blin kend blik aan de voet van de duinen. Ni^t alleen levert dit de nodige verkeersproblemen en -ongevallen op maar ook komt dit gedrag het milieu be paald niet ten goede. Ten einde dit massale autoge bruik in vakantietijd terug te dringen hebben onder andere de ministeries van verkeer en waterstaat, economische za ken, landbouw, natuurbeheer en visserij, de provincie Zee land, de Zeeuwse gemeenten, de Provinciale VVV Zeeland, Carlier Tburs uit Middelburg, de Nederlandse Spoorwegen en de recreatie-ondernemers in het Zeeuwse het initiatief van een speciale busverbinding langs de Zeeuwse kust ontwik keld. Deze Zomerbus die op Schou wen-Duiveland nummer 41 heeft rijdt van Neeltje Jans door de Westhoek (Westen- schouwen, Burgh, Haamstede en Renesse) over de Brouwers- dam en Scharendijke naar Brouwershaven en vice versa. Daarbij stopt deze bus, die ten minste eenmaal per uur rijdt bij een groot aantal campings en bungalowparken en voor zo ver mogelijk sluit deze perio dieke dienst ook aan bij de re guliere ZWN-buslijnen. Zo heb ben de Zomerbus-passagiers in Brouwershaven aansluiting op lijn 134 (van/naar Zierikzee). Het uiterlijk en de inrichting van deze Zomerbus onderschei den zich duidelijk kvan de nor male lijndienstbussen. Zo be schikt deze bus met het oog op vakantiebagage over extra ba gageruimte en ook rijdt deze bus een op toeristen afgestem de dienstregeling. Bovendien geldt voor deze Zomerbussen een speciaal en goedkoop toe gangsbewijs: de regiokaart. Die regiokaart is verkrijgbaar als éénpersoons- of als gezins- kaart voor één, vier of zeven dagen. De kosten vai'iëren van 7,50 voor een eenpersoons dagtripper tot en met 68,- voor een zevendaagse gezins- kaart, met een geldigheids duur van drie weken. Strandkaart Voor een dagje strand kunnen Zomerbusklanten voor een aantal trajecten ook een Strandkaart kopen, Deze Strandkaarten gelden op Schouwen-Duiveland voor het gedeelte tussen de rotonde van Westenschouwen tot en met Re- nesse vv en het gedeelte tussen Renesse (halte dorp) tot en met De Zomerbus die ook in de Westhoek rijdt maakt deel uit van 'n uniek project, bedoeld om het auto-gebruik in vakantietijd te be perken. Sinds maandag, toen de gede puteerden J. I. Hennekeij en G. de Vries-Hommes het officiële startsein voor deze speciale Zo merbus gaven rijdt deze zomer bus, die uit een aantal buslij nen bestaat op Schouwen-Dui veland, Walcheren en West- Zeeuwsch Vlaanderen. Hier door kunnen recreanten zich zeven dagen per week laten vervoeren naar recreatiebe stemmingen aan de kust. ZIERIKZEE Leger des Heils Van 6 tot en met 20 juli brengt een groep jonge Portugese heil soldaten een vakantie-werkbe zoek aan het korps Zierikzee. Gedurende die periode zijn ze actief in en geven er onder meer leiding aan bijeenkom sten in de zaal en in de open lucht. Op zondag 7 en 14 juli zijn er bijeenkomsten om 10.00 uur en 17.00 uur. Vooral de sa menkomsten van vijf uur heb ben een ontspannend karakter met veel zang, muziek en solo optredens. In de ochtendbij eenkomst op 14 juli wordt een aantal nieuwe heilsoldaten in gezegend. Huttendorp Clubhuis de Lichtboei heeft weer een huttendorp op het programma staan. Dit keer wordt het dorp gebouwd én be woond op 28, 29 en 30 augustus. De officiële opening is 28 augustus om 10.00 uur en wordt verricht door het Zierik- zeese raadslid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Afscheid Groep acht van de openbare basisschool Theo Thijssen in Zierikzee neemt vrijdag 12 juli afscheid. De bijeenkomst in de gemeenschapsruimte van de school begint om 20.00 uur. Me vrouw W. van de Zande-Vos spreekt allereerst als voorzit ter van de ouderraad. Direc teur J. I. Goedhart reikt ver volgens de getuigschriften uit. De EHBO-diploma's worden uitgereikt door leden van het Rode Kruis. Na de pauze met verloting is er de musical Een huwelijksreis met hindernis sen. De musical wordt opge voerd door de afscheid nemen de kinderen. Alvorens de voor zitter de afscheidsavond af sluit worden de dia's van het laatste schoolkamp vertoond. Geslaagd Oud-stadgenote C. M. L. Ko- toun is onlangs geslaagd aan het Rotterdams conservato rium in de richting docerend musicus (piano). Tevens heeft ze het diploma harmonie/fan fare-directie op zak. SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlands Hervormde Kerk in Serooskerke wordt op zondag 7 juli een zangdienst gehouden. Medewerking wordt verleend door Jo Boogaard en Peter van Sluys uit Koudeker- ke. Organist is Guiljam van der Schelde, terwijl de meditatie wordt verzorgd door J. E. van Es. Het thema van de zang dienst is Wij zingen van de goe de Herder. De dienst begint om 19.00 uur. RENESSE Collecte De collecte voor de AVO heeft in de kern Renesse 900,30 op gebracht. Dat was ruim 50 gul den meer dan vorig jaar. Na mens de organisatoren van de collecte wordt iedereen die via een gift of door te collecteren aan dit resultaat meewerkte hartelijk bedankt. Geslaagd Mariska Verseput uit Renesse is aan het Christelijk College te Rotterdam geslaagd voor de opleiding MDGO mode en kle ding afdeling presentatie. BURGH-HAAMSTEDE Rommelmarkt Op initiatief van de Gerefor meerde Gemeente Haamstede wordt op donderdag 25 juli in De minipullers (900 kg) Two wheel drive, de 3400, 4400 -en 5700 kg vrije klassen met on der meer de Green Spirit Ba- ren'brug van Ko de Regt uit Biervliet, goed voor een derde plaats op het Europees kam pioenschap welke is uitgerust met twee twaalfcilinder Rolls Royce Griffon motoren (samen goed voor 5000 pk), en de 3400 en 4400 kg super stan daard klassen, ook wel Super Stocks genaamd. De tractor pulling c.q. trekker- trek-sport, die zijn oorsprong had in Amerika, is de laatste vijftien jaar sterk in opmars in West-Europa en vooral in Ne derland. Bij deze tak van sport gaat het erom dat een trekker een sleepwagen met ballast, zo ver mogelijk meeneemt op een aangewalste aarden baan die honderd meter lang is. Het spreekt vanzelf dat tijdens de en om de kerk aan de Anker- weg te Haamstede een rommel markt gehouden ten bate van de zending. Tijdens het evene ment worden tweedehands spullen verkocht en artikelen die door leden van het kerkge nootschap met de hand werden gemaakt. Ook is een stand waar pannekoeken, andere etenswaren en koffie worden verkocht. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor zendingsprojecten en de medi sche ontwikkelingsmarkt. Het evenement duurt van 9.30 tot 16.00 uur. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten wordt zaterdag 6 juli oud pa pier en vodden opgehaald. De actie start om 9.30 uur. Ver zocht wordt het papier gebun deld gereed te zetten. Theologie Oud-dorpsgenoot Arie van der Maas is aan de Rijksuniversi teit te Utrecht geslaagd voor zijn doctoraal examen theolo gie. BRUINISSE Prins Maurits Aan de Christelijke Scholenge- ze krachtsexplosies, die ge paard gaan met lawaai en hoge rookpluimen, de trekkers over abnormale vermogens moeten beschikken om goed te kunnen presteren. Er wordt steeds in vier klassen gereden en de belangrijkste daarvan is de zogenaamde vrije klasse. Daarin is elke combinatie van achterbrug, versnellingsbak en motor toegestaan, mits deze voldoet aan de technische ei sen, afmetingen en veiligheids voorschriften. Er worden door de deelnemers diverse PK- bronnen gebruikt. Aaneengeschakelde auto- en vrachtwagenmotoren nemen het bijvoorbeeld op tegen de V- 12 Rolls Royce legervliegtuigen cn Centurion tanks. Bij de superstandaardklasse. Brouwershaven vv. Deze spe ciale buskaarten zijn te koop bij de verschillende VVV-kan- toren en campings met het Zomerbus-affiche. Enkele cam pings in de Westhoek (camping Duinoord en vakantiebedrijf Alles Wisselt) hebben te ken nen gegeven dat zij hun gasten (gratis) van dergelijke plaats bewijzen zullen voorzien, wan neer deze hun auto laten staan. De Zomerbus is niet de enige busverbinding die de recreant ertoe moet bewegen om zijn auto op de camping of bij de bungalow te laten staan. Ook de Marktexpres en de Strand expres, een ander onderdeel van het project, moeten hiertoe bijdragen. De Marktexpres brengt de vakantievierder of dagrecreant donderdag naar de weekmarkten in Zierikzee en Middelburg. Dinsdags rijdt de bus bovendien richting Zierik zee, waar vanaf dinsdag 9 juli vijf Tberistendagen en aanslui tend een Stoomdag (13 augus tus) worden gehouden. Deze Marktexpres rijdt op Schou wen-Duiveland tweemaal 's morgens en tweemaal 's mid dags. Vanuit Haamstede rijdt de bus onder nummer 61 naar Zierikzee en retour. De Mark texpres die vanuit Renesse naar Zierikzee vertrekt heeft zowel nummer 62 (rechtstreeks naar Zierikzee) als nummer 63 (via Scharendijke). Per trein De Strandexpres tenslotte, die vorig jaar enkele weken reed zal ook dit jaar worden ingezet om strandliefhebbers vanuit Tilburg, Breda en Roosendaal per trein naar Middelburg en Vlissingen te vervoeren om hen van daaruit (gratis) per bus naar de kust te brengen. Deze speciale trein richting Zeeuwse kust vertrekt even na negen uur uit Tilburg. Passagiers wier reislust verder reikt dan de Zeeuwse kust kunnen in Vlissingen gratis gebruik ma ken van de veerpont om Zeeuwsch Vlaanderen of de Belgische kust te verkennen. Strandexpresreizigers kunnen tegen gereduceerd tarief (kor ting van 25%) de Delta Expo bezichtigen. meenschap Prins Maurits in Middelharnis is Andrea Deur- loo uit Bruinisse alsnog ge slaagd voor het Havo-examen. In totaal slaagden 69 van de 70 Havo-kandidaten en 63 van de 67 Mavo-kandidaten. Boekenverkoop In de openbare bibliotheek te Bruinisse, de Zaete, wordt 12 juli een grote boekenverkoop gehouden. Boeken voor zowel jong als oud worden tegen lage prijzen aangeboden. De ver koop is tijdens de openings uren van de bibliotheek. Collecte opbrengst Ook in Bruinisse is er weer ge collecteerd voor de Mbuma- zending. De totale opbrengst was 385 gulden. Er werd gecol lecteerd door: Marleen Mol, Diëlle van der Meer, Natasja Zegers, Carolien Schot, Leen- dert van den Bos en Cees van den Bos. Gevers en collectanten wordt hartelijk dank gezegd. Rectificatie In de Zierikzeesche Nieuwsbo de van maandag 1 juli stond onder streeknieuws een be richtje over het reisje dat de Hervormde Vrouwenvereni ging als afsluiting van het ver enigingsjaar maakte. De Gere formeerde Vrouwenvereniging werd hier echter bedoeld. die trouwens ook de moeite waard is, gaat men uit van een standaard landbouwtrekker met een standaard motorblok. Maar wat er met behulp van meerdere turbo's, injecties van water en alcohol aan pk's op de baan gebracht wordt is soms wel tien keer zoveel als het standaard vermogen. De miniklasse, oftwel de Mini pullers worden in hoofdzaak aangedreven door V-8 automo toren. Voor deze klasse is er een aangepaste sleepwagen. Two-wheel drive funny cars. Dit jaar introduceert de NTTO een nieuwe klasse, namelijk two-wheel funny cars. Deze machines zijn in hoofdzaak met Amerikaanse motoren uit gerust zoals Chevrolet V-8 ci linder. Welke een vermogen hebben van ca. 1500 pk, en zijn voorzien van carroserieën uit de dragrace-wereld. Dc aanvang van de wedstrijd is 11.00 uur. en zal tot ongeveer 17.00 uur duren. De wedstrijd zal vanaf tribunes welke aan beide zijden van de baan zijn opgebouwd goed te volgen zijn. Het wedstrijdterrein is gelegen in dc nabijheid van rijksweg A- 58 afslag WW station, en ge makkelijk bereikbaar door de bewegwijzering te volgen naar de parkeerruimte op het wed strijdterrein. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wanneperveen- Schutsloot: G. Muilwijk, Par- rega c.a. en mevr. E. P. Muilwijk-Huis, kandidaat te Parrega (beiden part-time); te Lage Zwaluwe: J. A. H. Tim- mers, Wierden (deelgemeente) die dit beroep heeft aangeno men. Aangenomen naar Beverwijk- Heemskerk: drs. J. M. F. Bell- winkel, kandidaat te Amster dam. Bedankt voor Hoevelaken (toez.) en voor Putten (toez.): W. Chr. Hovius, Katwijk aan Zee. Beroepbaarstelling: mevr. E. P. Muilwijk-Huis, kandidaat te Parrega. Geref. Kerken Vrijg. Bedankt voor Groningen-Zuid: P, Schelling, Leeuwarden. Geref. Gemeenten Bedankt voor Nunspeet voor het zendingswerk in Nigeria (Izi-gebied): M. J. van Gelder, Tricht-Geldermalsen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Oudega c.a. (W): J. Rinzema, kandidaat te Soest; te Nieuweroord-Noordsche- schut: A. J. Sonneveld, kandi daat te Maartensdijk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Katwijk aan Zee: G. F. Heeneman te Minnerts- gam, die dit beroep heeft aan genomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Kaapstad (Zuid-Afrika) (als missionair predikant te Belhar): E. L. van 't Foort, missionair predikant te Drachten-Zuid/Oost (voor de zendingsarbeid op Kalimantan Barat) die bedankte voor Spa kenburg-Zuid (voor het zen dingswerk te ^aïre) en voor Surrey (B.C. Can.) (voor de mis sionaire dienst te Noord-Oost Brazilië). Beroepen te Beverwijk i.c.m. Krommenie: S. S. Braaksma, kandidaat te Kampen. Bedankt voor Spakenburg- Noord en voor Assen-Zuid: J. de Gelder te Groningen-Oost. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Melissant i.c.m. Ouddorp: P. van Ruitenburg te Meliskerke; te Dirksland: G. J. van Aalst te Benthuizen. Ds. P. Melse treedt vervroegd uit ZONNEMAIRE - Ds. P. Melse, Gereformeerd predikant te Oost-Souburg, neemt zondag 7 juli a.s. afscheid van deze kerk. Hij maakt per 1 augustus ge bruik van de VUT-regeling. De afscheidsdienst begint om 9.30 uur in het eigen kerkgebouw. Pieter Melse werd 23 juli 1930 in Vrouwenpolder geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasi um in Middelburg en studeerde aan de Theologische Universi teit te Kampen. Op 1 septem ber 1957 werd ds. Melse in Zon- nemaire in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1961 naar Voorthuizen. Hij verbond zich in 1966 aan Boechout in België vanwaar hij in 1971 naar Rotterdam-Kralingen ging. Sinds 5 april 1981 is hij predi kant in Oost-Souburg. Ds. Melse is voornemens om- zich in Vrouwenpolder te gaan vestigen. BRUINISSE - De Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, Zevibel, houdt zaterdag 20 juli haar tra ditionele reünie van de mossel sector in Bruinisse. Dat ge beurt tijdens de Visserijdagen. De vereniging komt om 10.00 uur bijeen in het plaatselijke dorpshuis. De kersverse voor zitter en oud-gedeputeerde J. D. de Voogd houdt een korte in leiding met ais onderwerp 'de mosselcultuur, nu en in de toe komst'. Hierna ontvangt het Bruse gemeentebestuur de le den en genodigden officieel. En uiteraard is er aansluitend een mosselmaaltijd. Beursbericht Markt Goes dinsdag 2 juli 1991 Hooi en stro Prijzen per 1000 kg, exclusief BTW: Weidehooi 180,- tot 210,-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 3-7. Prijzen slacht runderen per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): Aanvoer slacht runderen 1121, waarvan mannelijk 280. Mann. Super 8,30-9,30. Mann. extra kwal. 7,80-8,30. Mann. Ie kwal. 6,85-7,80. Handel traag en prij zen lager. Mann. 2e kwal. 6,00- 6,85. Mann. 3e kwal. 5,70-6,00. Handel traag en prijzen lager. Vrouwelijk Super 8,60-11,00. Vrouwel. extra kwal. 7,40-8,60. Vrouwel. Ie kwal. 5,80-7,40. Handel goed en prijzen iets ho ger. Vrouwel. 2e kwal. 5,00- 5,80, Vrouwel. 3e kwal. 4,50- 5,00 en worstkwaliteit 4,50- 5,00. Handel redelijk en prij zen iets hoger. Gebruiksrunderen per stuk in klusief BTW: Aanvoer ge bruiksrunderen 979, waarvan graskalveren 128. Melk- en kalfkoeien le soort 1400-2300, 2e soort 925-1400. Handel rede lijk en prijzen iets hoger. Melk- vaarzen le soort 1325-1850 en 2e soort 900-1325. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Kalfvaar- zen le soort 1500-2300 en 2e soort 1125-1500. Handel rede lijk en prijzen iets hoger. Guste koeien le soort 1175-1850 en 2e soort 825-1175. Handel rustig en prijzen gelijk. Enterstieren 775-1425. Handel flauw en prij zen lager. Pinken 600-1100. Handel rustig en prijzen ge lijk. Graskalveren 450-800. Handel rustig en prijzen ge lijk. Vleeskalveren per kg levend gewicht inclusief BTW: Aan voer vleeskalveren 29. Vlees kalveren le soort 4,50-5,00, 2e soort 4,25-4,50 en 3e soort 3,75- 4,25. Handel rustig en prijzen gelijk. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aan voer roodbont 648. Stierkalve ren extra kwaliteit 775-900, le kwaliteit 575-775 en 2e kwali teit 415-490. Handel vlot en prijzen hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 480-540 le kwaliteit 250-480, 2e kwaliteit 200-250. Handel rustig en prijzen hoger. Aan voer zwartbont 421. Stierkalve ren extra kwaliteit 620-705, le kwaliteit 435-570, 2e kwaliteit 265-385. Handel vlot en prijzen hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 300-375, le kwaliteit 210-300 en 2e kwaliteit 150-210. Handel rustig en prijzen ge lijk. Aanvoer vleesrassen 213. Vleesrassen le kwaliteit 590- 840 en 2e kwaliteit 310-590. Handel traag en prijzen lager. Slachtvarkens (per kg. levend gewicht incl. BTW). Aanvoer 337. Slachtvarkens 2,70-2,80, zeugen extra kwal. "2,63-2,70, le kwal. 2,53-2,63 en 2e kwal. 2,43- 2,53. Handel traag en prijzen lager. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklu sief BTW: Aanvoer 1584, waar van lammeren geen. Slacht schapen 2,00-3,75. Handel flauw en prijzen lager. Ooien en rammen geen notering. Zuiglammeren 7,00-8,75. Han del rustig en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 70-110. Handel flauw en prijzen lager. Ooien en rammen geen notering. Zuiglammeren 80-150. Handel rustig en prijzen gelijk. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aan voer 437 stuks. Weidelamme- ren 60-110. Handel rustig en prijzen iets lager. Geiten en bokken: Aanvoer 100 stuks. Prijzen 10-45. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer totaal 5869 stuks. DEN HAAG - Het CDA-Twee- de-Kamerlid mr. J. P. van Iersel wordt met ingang van 1 januari voorzitter van de Kamer van Koophandel in Den Haag. Hij wordt de opvolger van de hui dige voorzitter Fernhout die er na een dienstverband van ze ven jaar mee stopt. HELMOND - De politie van Helmond heeft woensdag een 23-jarige man uit die plaats aangehouden. Hij wordt ervan verdacht dat hij vorige week W. van de Kerkhof (30) uit Hel mond met een stuk steen heeft doodgeslagen. Een woordvoer der van de Helmondse politie heeft dit meegedeeld. De redactie behoudt zich het recht woor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal de inhoud door de redactie wordl onderschreven Inge zonden stukken zijn builen verantwoorüehikheitl van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briel schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeien zijn. Graag wil ik nog even reageren op de fanmail die de Bo (Nieuwsbode) mocht ontvan gen. Daar ik geen verstand heb van zware metalen wil ik hier niet ingaan op het geschrevene. Wel wil ik het opnemen voor collega Marijke die de foto's bij het artikel maakte. De kritiek hierop is m.i. iets te voorbarig geweest. De brief schrijvers hebben waarschijn lijk slechts half gekeken naar de foto's, zoals zoveel mensen doen die rond augustus hun sneeuwfoto's ophalen bij de fo tograaf. Kijk je goed dan zie je dat de gitarist wel degelijk een hoofd heeft, zij het niet op de gebrui kelijke plaats. Een dergelijke benadering past dacht ik uit stekend bij een gebeuren als Anywave. Joop van Houdt, Noordgouwe Waeter in wien (IX) Daer èk 't dae in de vorige afleverieng van m'n klespraetjes brêêd over wien g'ad, noe kan 'k 'n aolleve Bode volschrieve over waeter! Mènsen-lieve-kinders, wat 'n klatte water is dae diensdag-aevend nae beneeje komme vaolle. 'k Kon m'n stikje genêêns op de Bode brienge. Dae za je van kommen t' oren, mö je ma dienke. Aol dat waeter zè wè vee ongemak in schae èbbe gegéé, mö je mè rekene. 't Is, as 't waere, 'n proefwèrrek vó je dek in je goten Zó zie je ma wï. Van wien krieg je op d'n langen duur schae; van waeter kan 't anêêns fout gae. De tomatenplanten in de tuun bin uut 't lööd geslóge in m'n mooie roosjes èbbe d'r èmde oak a uutgetrokke. Ollans wêêrtje. As je dit leest, vliege meschien de mossen brandend verbie, vanwege de itte. Vromme nae Frankriek, zö'n kleine veertig jaer gelééje. 'k Schrikke d'r van a 'k 't nêcrschrie- ve. D'r zü d'r wè nie vee mï over wéze, wae m'n toe mee an taefel èbbe gezéte! 'k Ebbe 't in ööfstik achte wè druk over m'n eige g'ad, zie 'k noe. 't Lieken wè of 'k mit Angèle allêênig an taefel zat. Nêêë, nêêë, 't was 'n êêl krootje die d'r eige tegoed dééë. Oak onze ouvvere blaeskaeke. Die was an z'n twééde krafje wien be2ig. Die zat netuurlek naest medam. Dae kon 'n ma mï moeite afbluuve. 't Was van „mon amour", in gae mè deu. Die tetterde êêl wat af op dien aevend. Zó noe in dan, keek 'k 's in de lieste boven d'n aerd, wat die d'r aomae van docht. Ma, jè, ier laet de kunst 't afwéte. 't Is, ööre, zie, in zwiege geblae- ze. Ie keek vanuur z'n lieste of 'n van brand in uus'ure niks afwist. An aolles kom 'n einde. Oak an 't genot van 'n goeie taefel. As snoepje vó achterop kwaemc d'r bedauwde druven op taefel, koffie in Calvados. D'r kwam oak nog 'n snoepje achterop: de kokkinne. Die kwam, in mocht, de jubel in ontvangst néme, vó de meniere waerop ze de vruchten van de goeie aerde op taefel ad wéte te kriegen. Zo êête Madame Coeur. Noe, d'r arte zat op 'n goeie plekke, in was verpakt in 'n dik in brêêd lichaem. Meraekels. die most in mien öögen, dikkels gepróve èbbe! Patrice in eur wiere deu Madame gepréze in bewierookt, mè, ze waere in mien öögen toch be ter af geweest mit 'n paer onderd francs. Mè, jè, wie zè 't zégge, dat èbbe ze meschien laeter wè gekrége. Laeter op d'n aevend zonkc m'n wï t'rug in de grööte èrremstoelen. D'r was wè 'n verrassieng. De zeune Herni, kon frêêd mooi piano spéle. De zevenèrremege kandelaer op de vleugel gaf 'n êêl zoet tintje an d'n aevend. Dae kon 't, zö noe in dan. opflikkerende émellicht niks van afdoe. As 't glas op z'n mooist fonkelt, breekt 't mêêstè. 't Was ma goed dè 'k noch nie wist, wat 'r die nacht bóve m'n ööd kwam t'angen. ARJAON KAPEELE - Tijdens de tractorpulling in Kapelle op zaterdag 6 juli, welke verreden wordt onder auspi ciën van de NTTO (Nederlandse Truck en Tractor pulling Organisatie), wordt strijd geleverd in zeven verschillende klassen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5