0 1 saman 'Ik heb dikwijls gezegd, ik hoop dat ik geen honderd word' Wethouders op de vingers getikt: geen parkeerprivileges voor bestuurderen Politie op zoek naar handtassendief voor kantoorprojekten bellen naar Zonnemaire? Jazeker!! PvdA: Geen enkel begrip voor standpunt minderheid Inbraak in camper Cornelis Berrevoets uit Zierikzee wordt donderdag 4 juli honderd jaar 5 9 Diefstal apparatuur uit caravan 3>2k,B Mvc/Mbc) Ofe-C ZIERIKZEESCHE IEUWSBODE O DINSDAG 2 JULI 1991 147e JAARGANG NR 24973 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Tijdens een roerige gemeenteraads vergadering gisteravond, maandag, in het stadhuis van Zierikzee zijn de wethouders P. de Rijke (CDA) en L. J. van Gastel (VVD) stevig op de vingers getikt door de PvdA. Aanleiding voor de niet mis te versta ne veeg uit de pan was het vorige week genomen minderheidsbesluit van het college om genoemde wethouders ontheffing te verlenen van het parkeer verbod in de Meelstraat. Uiteindelijke uitkomst van de discussie was dat het vanaf nu gedaan is met de parkeer-privileges van De Rijke en Van Gastel. monde van fractievoorzitter D. van der Wekken aan het college de vraag voor of het juist is dat op het moment van invoeren van betaald parkeren in Zie rikzee alle op dat moment gel dende ontheffingen met be trekking tot parkeerverboden waren komen te vervallen. Een vraag die door raadsvoorzitter burgemeester mr. J. J. P. M. As- selbergs met ja werd beant woord. Asselbergs antwoordde ook be vestigend op de vraag van de PvdA-fractie of het juist was dat afgesproken is dat er ook geen nieuwe ontheffingen ver leend worden. Uit de beant woording van de burgemeester bleek verder dat men inder daad vooralsnog geen 'belang hebbenden parkeren' invoert. Ook op de vraag of het klopt dat een meerderheid van het college besloten is voor wat be treft het parkeerverbod in de Meelstraat een uitzondering te maken voor de wethouders Van Gastel en De Rijke antwoordde Asselbergs bevestigend. Hij te kende daar wel meteen bij aan dat het gewraakte besluit in middels door 'een fictieve meerderheid' (bij het staken van stemmen in het college is de stem van de burgemeester Wethouder L. J. van Gastel: Geen behoefte aan discussie. -Het gewraakte besluit was vo rige week, bij afwezigheid van PvdA-wethouder J. Groen ge nomen door een meerderheid van het college. Een en ander was ter ore gekomen van de PvdA-fractie en dat was voor de sociaal-democraten aanlei ding tot het schriftelijk indie nen van vragen tijdens de rondvraag. Herroepen Allereerst legde de PvdA bij doorslaggevend) binnen het college herroepen is. Motie PvdA-voorman D. van der Wek ken zei allereerst blij te zijn met het herroepen van het voorstel. Dat weerhield hem er echter niet van fel uit te halen naar de minderheid, cq wet houders De Rijke en Van Gas tel. ,,Onze fractie kan volstrekt geen enkel begrip opbrengen voor het standpunt van de college-minderheid. De regels zijn er voor iedereen", aldus Van der Wekken. Hij citeerde George Orwell die in Animal Farm zegt: mensen zijn gelijk, maar andere men sen zijn meer gelijk. Van der Wekken probeerde vervolgens beide wethouders op de knieën te dwingen door te dreigen met een motie als zij niet en plein public hun standpunt zouden herzien. In eerste instantie wil den zowel Van Gastel als De Rijke daar niet aan. Na nog wat gekissebis tussen Van der Wekken en CDA- woordvoerder C. Legemaate en het verwijt van Van der Wek ken aan het adres van De Rijke en Van Gastel dat zij zich ver scholen achter de 'fictieve meerderheid' kwam het tot een schorsing van de vergadering. Na hervatting van de vergade ring kwam Van der Wekken met de al eerder in het vooruit zicht gestelde motie. Geen ontheffingen De strekking van die motie was dat de gemeenteraad van Zierikzee als haar mening uit zou spreken dat tot het mo ment van evaluatie van het parkeerbeleid in het najaar van 1991 op geen enkele wijze ontheffingen zullen worden verleend voor parkeerverbo den. Als argument voor een dergelijke uitspraak wordt in de motie aangevoerd dat het maken van uitzonderingen niet te verkopen is aan de burgers. ,,Die begrijpen hier niets van", aldus Van der Wekken. Wethou der J. Groen vergeleek de si tuatie met ministers die te hard rijden. ,,Die moeten net zo goed op de bon", aldus Groen. Op verzoek van wet houder Van Gastel werd de ver gadering vervolgens geschorst voor collegeberaad. Die schorsing nam wat meer tijd in beslag dan de eerste. Uiteindelijk voerde burge meester mr. J. J. P. M. Assel bergs namens het college het woord en verklaarde dat het college zich unaniem onthoudt van het verlenen van ontheffin gen voor parkeerverboden voor leden van het college. Verder verklaarde Asselbergs dat het college unaniem van mening is dat het niet juist is uitzonderingen te maken. As selbergs plaatste wel een kant tekening bij de door de PvdA ingediende motie. Volgens de burgemeester is het in de prak tijk onmogelijk om echt geen enkele ontheffing te verlenen. ,,Dat zou inhouden dat bedrij ven niet bij een bepaald pand kunnen parkeren als zij daar werkzaamheden moeten ver richten". Het antwoord van de burgemeester stemde tot tevre denheid bij de PvdA-fractie. Van der Wekken besloot na mens zijn fractie een streep te zetten onder de kwestie door de motie in te trekken. D. van der Wekken: „Regels zijn er voor iedereen". DEN HAAG - Akzo Chemie in Delfzijl mag doorgaan met kwiklozingen op de Eems- mond. De omvangrijke investe ring om het kwik uit het afval water te halen weegt voorlopig niet op tegen de mogelijke schade. Dat besliste de Raad van State maandag. AMSTERDAM - De acties on der dagbladjournalisten heb ben tot gevolg dat de Leeuwar der Courant dinsdag hoogst waarschijnlijk niet uitkomt. De journalisten bij dit dagblad hebben bij meerderheid beslo ten niet mee te werken aan het uitbrengen van de krant als de NDP de onderhandelingen niet voor maandag 18.00 uur her vat. De NVJ heeft dit bekend gemaakt. SCHARENDIJKE - Bij een in braak in een camper maandag werd onder meer een moun tainbike gestolen. De camper stond geparkeerd aan de Brouwersdam bij Scha- rendijke. Naast de mountain bike gingen de dieven er van door met een radio en een foto toestel. De dief stal-is vermoe delijk gepleegd tussen 14.00 en 18.00 uur. Benadeelde is R. W. uit Wiesbaden. 62-jarige leeftijd, besloot hij ook te stoppen met roken. „Ik liep maar te paffen tussen al dat volk. Dat kon niet vond ik en daarom ben ik er in een keer mee gestopt". Sterke drank heeft Cornelis Berrevoets zijn hele leven niet gebruikt. ,,Ik ben daar ontzet tend tegen. Mijn vader was ook geen caféloper". Natuurlijk at hij veel groenten. „Die waren altijd voorradig". Maar hij heeft nooit bewust iets gedaan of gelaten om extra lang te kunnen leven. „Dat is gewoon gebeurd. Ik heb al mijn broers en zusters overleefd terwijl de jongste toch 18 jaar jonger was dan ik". Ruim 22 jaar geleden nam Cor nelis Berrevoets met zijn vrouw zijn intrek in rusthuis Irene. „Dat was omdat mijn vrouw een beetje begon te suk kelen. Dat is jammer genoeg in de loop van de jaren alleen maar erger geworden". Sinds zijn vrouw werd overgebracht naar Tbr Valcke in Goes en la ter naar het verpleeghuis De Corneliastichting, woont de bijna-honderdjarige alleen op zijn kamer in verzorgigshuis De Wieken. Zijn persoonlijke verzorging houdt hij nog helemaal zelf standig bij. „Ik heb wel elke morgen een uur werk om me te wassen en aan te kleden. Maar zolang ik mezelf kan helpen probeer ik het ook te doen". Hij leest zijn kranten zonder leesbril. „Ik heb er wel een hoor, maar die doe ik nooit op. Alleen soms als ik naar televi sie wil kijken en de zon schijnt in het scherm". Dagelijks maakt hij met zijn looprek een wandeling door de gangen van De Wieken en praat met mede bewoners, 's middags doet hij een dutje en houdt zijn kamer op orde. „De afwa^doe ik iede re dag zelf". Cornelis Berrevoets is een beetje verbaasd over de drukte die wordt gemaakt over zijn honderdste verjaardag. „De di recteur maakt er zoveel werk van en het schijnt dat de burge meester ook op bezoek komt". Maar hij lijkt het toch ook wel leuk te vinden. „Ik krijg zes man te eten. Neven, nichten, de man die me altijd naar de Cor neliastichting brengt. En mijn vrouw komt die dag naar hier. Daar staat onze trouwfoto. Ze had de Nieuwlandse dracht aan, met gouden torenspclden. Die heeft ze toen van mij ge kregen". Niets kalmeert zo als een genomen besluit. De Talleyrand Zomerweer HET WEER Vannacht weinig wind, plaatselijk mist, minimumtemperatuur onge veer 16 graden. Overdag perioden met zon en in het zuidwesten kans op enkele onweersbuien. Middag- temperatuur ongeveer 27 graden. Overwegend matige oostenwind. ZIEKENHUIS Prins Claus is met klachten van depressieve aard in ziekenhuis opgenomen. VISA Kinderen uit Tsjernobyl hebben vooralsnog geen visa voor bezoek aan Ellemeet. VISSERIJDAGEN In Bruiriisse wordt achter de schermen hard gewerkt aan de nieuwe versie van de Visserijdagen. WIELRENNEN Op 16 augustus wordt in Zierikzee wederom de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode verreden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advies om tassen in afgesloten ruimte op te bergen ZIERIKZEE - Sinds kort is, op dit moment in Zierik zee, een handtassendief actief. Gisteren, maandag verdwenen drie handtassen uit openbare gelegenhe den. De politie adviseert tassen op te bergen in een afgesloten ruimte. De handtassendief is volgens ge tuigenverklaringen een persoon van omstreeks 30 jaar oud met een lengte van 1,70 meter, lang, blond, dun haar met bril en snor. M. K. uit Goes is een van de slachtoffers van de handtassen dief. Haar handtas werd gesto len uit een uitzendbureau in Zierikzee omstreeks 13.30 uur. Later op de dag werd de tas te ruggevonden in eén prullebak bij het Slingerbos. Een bedrag van 60,- was weggenomen evenals een gouden bedeltje. Tussen 10.00 en 13.00 uur werd uit een school aan de Gracht- weg in Zierikzee een handtas gestolen. Benadeelde is me vrouw M. T. uit Zierikzee. Een exact schadebedrag is niet be kend. Omstreeks 14.30 uur sloeg de handtassendief toe in een school aan 't Vrije. Hier werd mevrouw C. v. d. M. gedu peerd. ELLEMEET - Uit een caravan in Ellemeet is een kleurentele visie en een radio-cassettere corder gestolen. De caravan stond op een cam ping in Ellemeet. Benadeelde is mevrouw C. C. uit Goes. Advertentie KONSTRUKTEURS A INSTALLATEURS DAKBEDEKKING GOTEN IN ZINK ■BR OF KOPER H3W TEL. 01110-12647 Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duivcland bij u thuis met de Zierikzee sche Nieuwsbode! Adres Postcode: Tfelefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee bootdienst van Zierikzee naar Rotterdam over en ik werd overgeplaatst naar die boot. Dat vond ik maar niks. Het gaf een ontzettende administratie met al dat vrachtgoed. Daarom ben ik een jaar daarna toch in het vak van mijn vader ge gaan". Behalve tuinier was Cornelis Berrevoets ook boer. Hij wil daarom niet aangesproken worden met meneer. „Ik ben geen meneer hoor, ik ben een boerenvent". Zijn boerderij lag aan de Hoeveweg in de polder ten noorden van Zierikzee. Drie keer per week liet Corne lis Berrevoets het boeren- en tuinderswerk over aan een paar mensen die hij in dienst had. „Dan reed ik samen met mijn vrouw met een kar en de hit naar de stad om huis-aan- huis groenten en fruit te verko pen". Berrevoets herinnert zich dat in die tijd in Zierikzee wel zo'n 30 groentehandelaren ac tief waren. Maar Cornelis Berrevoets was de enige waar men ook een heel bijzonder produkt kon ko pen: groentebloemen. „Van ZIERIKZEE - De regionale kranten leest hij nog zonder bril en iedere dag doet hij zelf zijn afwas. In verzorgingstehuis De Wieken in Zierikzee ziet men hem, met behulp van een looprek, regelmatig door de gangen schuifelen. „Mijn henen deugen niet meer, maar de rest nog wel", aldus Cornelis Berrevoets. Over twee dagen, op donderdag 4 juli, is het precies honderd jaar geleden dat hij in Zierik zee werd geboren. Een verjaardag die Cornelis Berrevoets met gemengde ge voelens tegemoet ziet. „Ik heb dikwijls gezegd, ik hoop dat ik geen honderd word en 's avonds in bed gedacht God laat me maar inslapen. Maar ik overleef steeds alles. Ik heb de zelfde operatie ondergaan waaraan mijn vader is gestor ven en ik ben al acht keer ge vallen". De hoogbejaarde zegt dat het leven hem vooral zwaar valt vanwege de slechte geeste lijke gezondheidstoestand van zijn 98-jarige vrouw P. P. Berrevoets-Koets die in ver pleeghuis De Corneliastichting wordt verpleegd. „Twee keer per week ga ik er heen, maar ze zegt bijna niets meer. Volgend jaar mei is het 75 jaar geleden dat we zijn getrouwd". Cornelis Berrevoets werd in 1891 geboren in een huis in de Verrenieuwstraat in Zierikzee als de op een na oudste van acht kinderen. „Mijn vader was tuinier. Hij had een tuin derij die van het Jannewekken tot Het Vrije lag. Vroeger ston den in die omgeving nog hele maal geen huizen. Er waren al lemaal tuinderijen waartussen twee oude boerderijen ston den". Cornelis Berrevoets vertelt vol trots dat zijn vader hem inder tijd nooit heeft gedwongen om ook in de tuinderij te gaan wer ken. „Maar ik ben op den duur toch tuinier geworden: gediplo meerd. En ik heb ook het diplo ma boekhouder gehaald". Voor het zover was deed Cornelis Berrevoets als jonge man aller lei werkzaamheden. „Ik ben conducteur geweest op de tram die vroeger over Schouwen- Duiveland reed. Ik was daar voor in de kost in Brouwersha ven. Maar toen nam de RTM de winterpeen, koolraap en lange kroten sneed ik bloemen en bloemknoppen. Die gingen op stokjes gemaakt van liguster- takken en konden dan in een vaas worden gezet. Als je die groentebloemen 's avonds on dersteboven in het water zette bleven ze wel drie weken goed". Cornelis Berrevoets deed het idee voor die groente bloemen op bij zijn broer die bakker was op een schip van de Holland Amerika lijn. „Tij dens een lange zeereis moesten ze toch een bloemetje hebben voor op de tafels van de passa giers". Na de Watersnoodramp van 1953 werkte Cornelis Berre voets een poos aan de nieuwe aanplant van bomen en strui ken langs de wegen. „Ik was werkbaas en had zo'n 60 man onder me". In die periode, op Cornelis Berrevoets. (Foto: Joop van Houdt). 1 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 12,per maand Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 48,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Naam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1