Martijn bij de Vaate opnieuw clubkampioen bij LTC Zierikzee Schietbaan in Nieuwerkerk officieel in gebruik genomen Schaakclub Zierikzee 2e in Zeeuws bekertoernooi Tweede plaats Jan Hoek PV Gevleugelde Vrienden Nederland prolongeert titel Ada Hommel verovert titel bij dames Met welgemikte schoten van burgemeester A. Bergshoeff ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ÏFSHSf ZIERIKZEE - Vorige week had het er, met allerlei prognoses en voorspellingen, nog zo mooi uit gezien voor de schaakclub Zierikzee. De laatste wedstrijd in het eerste Zeeuwse bekertoernooi tegen het Wal- cherse Souburg, zou gewonnen kunnen worden. Hoe anders zou het worden. Zaterdag werd de strijd op de 64 velden op neutraal terrein gespeeld. Plaas van handeling: Goes. Zierikzee begon al een beetje gehandicapt, clubkampioen Owe Boersma was verhinderd en oud-clubkampioen Richard van de Veken, moest zich we gens ziekte ook afmelden. Ge luk bij een ongeluk was in dit geval dat eerste-bordspeler Gerrit Visser er een fietstocht naar Friesland voor afzegde. In een iets verzwakte opstelling bonden de Zierikzeeënaren de eindstrijd aan tegen Oost- Souburg. Gerrit Visser had het aan het eerste bord al vanaf het begin niet gemakkelijk tegen oud-Vlissinger speler Ronald Steyn, voorzag drie kwartier voor het einde een foutieve af ruil, en verloor. Hans Aangeenbrug op bord 2, had al na een uur spelen zijn te genstander Rogier van Gemert van het bord geveegd, en wel dra begonnen onder de Zierikzee-supporters nieuwe speculaties. Het bleef nog ge ruime tijd erg spannend daar in Goes. Martin Krijger speel de op het derde bord een mooie partij tegen Bert Hendrikse. De strijd ging evenwichtig op, en dat klopte, gezien de reputa tie van beiden in het Zeeuwse; zé waren aan elkaar gewaagd, maar van gelijke kunne. He laas gaf Krijger in het eindspel een stuk weg, en daarmee was ook zijn partij ten einde. Hans Baris, invaller voor Van de Veken, speelde een goede partij tegen Albert Vermeu, stond op een gegeven moment positioneel vrij goed met in materiaal een kleine achter stand van een pion tegen de kwaliteit, maar me^ een mooie concentratie op het centrum. Waarschijnlijk was het de erva ring van Vermeu, die vele jaren langer schaakt dan Baris, die hem uiteindelijk toch het ver lies van de partij opleverde. En daarmee werd Oost- Souburg winnaar van het eer ste bekertoernooi van Zeeland. Oost-Souburg is met het beha len van deze titel nu gerechtigd om het volgend jaar aan de strijd om de landelijke beker te mogen „vechten". Zierikzee werd dan meer verdiend twee de. „Er kan maar een winnaar zijn", sprak Geert van Oor schot in zijn toespraak na af loop beide teams toe, en tot een gedesillusioneerde Visser die op weg naar de auto tegen een op straat liggend blikje trapte: „je kunt er nóg eens tegen trap pen hoor, hij ligt nü daar!". GOES - Aan de derde av^ndinstuif-atletiekwed- strijd die meetelt voor de zomeravondcompetitie KNAU Zeeland kwamen veel Zeeuwse deelnemers naar de atletiekbaan Het Schenge inGoes. Onder de deelnemers kwamen ook Delta Sport-atleten aan de start op verschillende atletiekonderdelen. Op de 1500 meter voor heren liep de 26-jarige Jan Hoek naar en keurige 2e plaats. Tevens werd hij met een tijd van 4.13.4 de beste Zeeuw op deze mid denafstand die avond. Rian van de Broeke uit Vlissingen werd derde met 4.15.2 en de 39- jarige Rini van Dijke uit Burgh-Haamstede bracht met een vierde plaats een tijd van 4.16.4 op de klokken. De winst ging echter naar Mark Goos- sens uit Bergen op Zoom in 4.09.4. C-junior Ramses Bek- kenk won de 800 meter bij de C- junioren in een wat tegenval lende tijd van 2.15.5. Uitslagen Uitslagen heren: 1500 meter: 1. Mark Goossens, Spado 4.09.4; 2. Jan Hoek, Delta Sport 4.13.4; 4. Rini van Dijke, Delta Sport 4.16.4; René Baartse 4.35.0. Ko gel: René Baartse 8.59. Jongens C: 800 meter: 1. Ramses Bek- kenk 2.15.5. Verspringen: 3. Sjoerd Waaijers 4,44; 4. Ramses Bekkenk 4.38. Speerwerpen: 2. Walter v. Hooijdonk 26,50. Meisjes C: Hoogspringen: 6. Nelleke Stins 1,20. Speerwer pen: 3. Nelleke Stins 14,94. Jon- ges D: 80 m: 7. Niels Holkers 11.9; Maarten v. d. Voordt 1.20. Speerwerpen: 4. Maarten v. d. Voordt 27,10; 5. Niels Holkers 25,50. Verspringen: 8. Niels Holkers 3,81. 1000 m: 7. Niels Holkers 3.56.1. Meisjes D: speerwerpen: 3. Anja Stouten 14,84; 9. Tbnja Stins 11,78. 60 m: 3.Leonie Klompe 9.0; Thnja Ge- rards 9.4; Tanja Stins 9.9. Ver springen: 2. Anja Stouten 4,40; 3. Leonie Klompe 4,10; 16. Anja Stins 3,02. 600 m: 2. Tanja Ge- rards 1.56.6; 3. Anja Stouten 1.59.4; 4. Leonie Klompe 1.59.5. ZIERIKZEE - Wedvlucht Etainpes, 380 km. Aantal dui ven 284, los 7.10 uur. Eerste prijsduif 12.09, laatste prijs- duif 12.59 uur. Berrevoets-Bruyn 1, 9, 11, 26, 27, 30, 33, 47, 54 (17); A. Romyn 2, 4, 5, 29, 66. 67 (15); L. Fontei- ne 3, 15. 62 (9); H. v. d. Linde 6. 13, 16, 21 (6); C. Gieskes 7. 68 (10); C. v. d. Hoek 8. 10. 22, 24, 48, 56, 57, 63 (11); J. J. de Jonge 12, 43 (10); L. v. d. Hoek 14, 38 (8); J. v. Almenkerk 17, 18, 20, 35, 60 (14); M. Gieskes 19, 32, 42, 53 (14); L. Heijboer 23, 34, 44, 61, 70 (9); B. Scherpenisse 25, 31, 40, 41, 46 (22); J. C. Berre- voets 28, 39. 65 (24); A. Bakker 36, 37, 45, 52. 69 (15); H. Koster 49, 64 (19); L. Berrevoets 50, 58 (12); Koster-Winkels 51. 72 (12); J. v. IJsseldijk 55 (16); Joh Pan- kow 59 (3). LONG BEACH - Het Nederlandse vrouwen waterpo- loteam heeft zondag in de Amerikaanse stad Long Beach voor de derde achtereenvolgende keer de Fl- NA World Cup veroverd. In de eindstrijd versloeg de fomatie van coach Kees van Hardeveld Australië met 8-7 (1-2 2-0 2-3 3-2). Behalve het collectieve succes *was er voor Hedda Verdam, twee keer scorend in de finale, ook nog persoonlijk eerbetoon. Zij werd uitgeroepen tot beste speelster van het toernooi. Ne derland startte het evenement in Long Beach, waar de beste acht landen van de in januari in Perth gehouden strijd om de wereldtitel aanwezig waren, uiterst matig. In het eerste duel kwam de ploeg teleurstellend niet verder dan een gelijkspel tegen Italië. Debet daaraan was de korte voorbereiding. Slechts drie we ken kon de ploeg, opgehouden door de vaderlandse competi tie. zich prepareren op Long Beach. In de Amerikaanse stad kon maar óén dag rust worden gehouden alvorens tegen Italië aangetreden diende te worden. De start was er naar. Maar zoals het een kampioen betaamt, groeide Oranje in het toernooi. De beste duels van de ploeg volgden in de halve fina le en de eindstrijd. In de finale viel de beslissing pas in de slot periode. Tbt het vierde kwart was de stand nog in evenwicht: 5-5 ROME - De beruchte schroef- wormvlieg. die vorig jaar grote delen van Afrika en Zuid- Europa leek te bedreigen, is zo goed als uitgeroeid. Dat heeft de VN-landbouw en voedselor- ganisatic FAO bekendge maakt. Volgens de FAO zijn er dit jaar tot nu toe slechts zes koeien besmet door de schroef- wormvlicg. verschillende finales pluais. Bij de heren gelukte het titel verdediger Martijn bij de Vaate andermaal de hoogste clubeer voor zich op te strijken. Finale Op zijn weg naar de finale schakelde Bij de Vaate achter eenvolgens uit: Piet van Gelder (6-0, 6-0), Jo Hoare (6-0, 6-1) en zijn vader Jan bij de Vaate (6-0, 6-3). Als eerste geplaatste kwam de nog jonge Bij de Vaa te derhalve geheel volgens ver wachting in de eindstrijd te recht. Aldaar trof hij de als tweede geplaatste Michel de Vlieger, die op zijn beurt ge wonnen had van respectieve lijk Jacco Vleeshouwer, Ro. nald Haze, Hans Bouma en in de halve finale Hans Wohl, die overigens vrij verrassend in die halve eindstrijd was te rechtgekomen. De finale moest uiteindelijk in drie sets wor den afgerond. Bij de Vaate won uiteindelijk met 6-4, 4-6 en 6-1. Bij het damesenkel gelukte het Ada Hommel in de finale oppo nent Rianne Griffioen met 6-2 en 6-3 uit te schakelen. Rianne Griffioen was vrij eenvoudig in de finale terecht gekomen, omdat de als eerste geplaatste Erna Terwisscha wegens ver plichtingen bij een toernooi in Kortgene, niet kon aantreden voor haar halve finale. Griffi oen kwam zodoende middels een walk-over in de eindstrijd terecht. De als tweede geplaatste Ada Hommel baande zich een weg naar de finale door achtereen volgens Vivian bij de Vaate, Lucy Jol en Nel Bos naar het tweede plan te verwijzen. In de eindstrijd tegen Rianne Griffi oen bleef ze de eenmaal in geslagen goede weg prima vol gen en greep stoutmoedig het clubkampioenschap. Plaatsingsschema Geheel volgens het plaatsings schema kwamen zowel het als eerste geplaatste herendubbel, Martijn bij de Vaate/Michel de Vlieger, als de als'tweede ge plaatste Lex van Geer en Jan- Dirk Huyser, in de finale te recht. Op weg naar hun eind strijd wist de tandem Bij de Vaate/De Vlieger de volgende koppels te verslaan: Haze/Van Gelder, 6-3 6-3; Holm/Kramer, 6-0 6-3; Vleeshouwer/Lambe- rigts, 6-0 6-1. In de finale waren het tenslotte Bij de Vaate en De Vlieger die met twee keer 6-3 het clubkampioenschap ver dienden. Bij de dames-tweetallen waren het Ada Hommel met partner Maaike Speelman die in de fi nale tegenstanders Annie Krabbendam en Gerda Min- naard de winst afhandig maak ten: 6-3, 6-3. Beide geplaatste finalisten koppels, waren heel eenvoudig met slechts partijen van twee sets geheel volgens verwachting in de eindstrijd gekomen. Maaike 'Speelman speelde vorig jaar eveneens in de finale, maar had toen als partner dochter Maruja Speel man. In het gemengd-dubbel even eens weinig verrassingen. De geplaatste combinaties, Nel Bos/Jan-Dirk Huyser en Erna Terwisscha/Martin Salomons kwamen zonder omwegen moeiteloos in de finale terecht. Deze eindstrijd kwam zondag avond op naam van Terwisscha en Salomons waarmee aan één van de laatste van in totaal 145 gespeelde partijen een einde kwam. Jeugd Ook nog een 67-tal jeugdleden van de LTC Zierikzee vol over gave voor de hoogste eer. Zowel jongens als meisjes werden on derverdeeld in de twee leeftijd scategorieën t/m 12 jaar en t/m 17 jaar. Terwijl de sterkste spe lers meteen in het wedstrijd schema werden geplaatst, moest 2/3 eerst nog in achttien poules een plaatsje in dat sche ma verdienen. In de hoogste leeftijdscategorie jongens gelukte het Camiel Folmer opponent Ramon Ren- ger in een zinderende finale met 6-3, 6-7 en 7-6 naar het tweede plan te verwijzen. Hier door mocht Folmer de eerste prijs gaan afhalen. Camiel Fol mer was overigens vrij verras send in de finale terechtgeko men, omdat het hem als derde geplaatste lukte om de als tweede geplaatste René Fondse uit te schakelen. Bij de meisjes was een opval lende rol weggelegd voor Moni ca van Schie. Zij drong door tot de eindstrijd door onder ande re de als eerste geplaatste Jo- landa Mosselmèn in drie sets te verslaan: 6-0, 1-6, 6-4. Als te genstandster kreeg Van Schie in de finale Denice van Rooy tegenover zich. De clubtitel kwam uiteindelijk in handen van Van Rooy, die met enige moeite won met 7-6, 7-5, 6-3. Jongens-dubbel Bij het jongens-dubbel bleek het als tweede geplaatste kop pel Camiel Folmer/Maarten Doeleman te sterk voor de fa vorieten Ramon Renger met partner René Fondse. Eerstge noemde combinatie wist in drie sets het clubkampioen schap in de zak te steken: 7-5, 3- 6, 6-2. Bij de meisjes wist ge heel volgens verwachting het duo Marit Janse/Jolanda Mos selman kampioen te worden, Zij versloegen daartoe in de fi nale Mirjam van de Schelde en Mirande van de Berge. Het mix-dubbel werd een prooi voor Camiel Folmer en Denice van Rooy. In de finale trokken zij tegen en de eerste ge plaatste Ramon Renger en Jo- landa Mosselman aan het langste eind: 0-6, 6-2, 6-2. In de jongste categorie tot en met 12 jaar werden clubkam pioen de volgende leden: Jongens-enkel: Brian van Geer; Meisjes-enkel: Leonie Verkaart; Jongens-dubbel: Bri an van Geer/Jeroen Volkeri; Meisjes-dubbel: Leonie Ver- kaart/Marjolein Stuut; Ge mengd-dubbel: Jeroen Volke- ri/Marjolein Stuut. in zijn toespraak in op de ont staansgeschiedenis van het ge bouw. Hij memoreerde het feit dat de vereniging lange tijd ge huisvest was- in de kelder van restaurant De Val bij Zierikzee. Sceptisch Tben de schietvereniging bij de gemeente met plannen kwam voor de bouw van een onderko men op het oude sportveld in Nieuwerkerk stond men daar aanvankelijk wat sceptisch te genover, zo bleek uit het ver haal van Bergshoeff. Overi gens waren er onder de leden van de schietvereniging zelf ook mensen die zo hun twijfels hadden over de haalbaarheid van de plannen. „Zij hebben ongelijk gekregen", aldus Bergshoeff. Garantie Na enig onderhandelen besloot de gemeenteraad van Duive- land in mei 1989 garant te staan voor een lening van 90.000,- aan de schietvereni ging. Bergshoeff ging in zijn toespraak ook in op het vele werk dat door de mensen van de schietvereniging is verzet. „Een groepje enthousiaste le den was bijna dagelijks in de avonduren in de weer. Het re sultaat mag er zijn", aldus de burgemeester. De Schietvereniging Schou- wen-Duiveland werd in 1982 opgericht. „Ik geloof dat we toen met zo'n 15 mensen wa ren", aldus voorzitter R. van de Erve. De vereniging telt op dit moment 70 leden en volgens Van de Erve neemt de belang stelling voor de sport nog steeds toe. Serieus Van de Erve benadrukt her haaldelijk dat de leden van een schietvereniging uiterst se rieus bezig zijn met hun sport. „Wij zijn heel streng in ons toe latingsbeleid. Je krijgt niet zo maar een wapen. Het is beslist niet zo dat iemand de kans krijgt zijn schiet-ervaring voor iets anders dan de sport te ge bruiken". De schietsport is volgens Van de Erve zeker niet per definitie een mannensport. „Wij hebben ook een aantal vrouwen onder onze leden", aldus de voorzit ter. Bij de schietbaan in Nieu werkerk hoort ook een beschei den bar. Boven de bar hangt de mededeling dat voor het schie ten geen alcoholgenuttigd mag worden. „Ook daar zijn we heel streng in. Veiligheid gaat bij ons boven alles". In het nieuwgebouwde onder komen.van de schietvereniging zijn verschillende banen. Ge schoten wordt met pistool, ge weer en karabijn met munitie in verschillende kalibers. Om te voorkomen dat geluidsover last voor de onwonenden zou ontstaan is het gebouw zwaar geïsoleerd. Zelfwerkzaamheid leden De bouw van de schietbaan is geheel verzorgd door de leden van de vereniging zelf. „Twee jaar geleden zijn we met de bouw begonnen. Ik weet nog dat we in de stromende regen het gebouw uitgezet hebben en hebben staan graven", aldus voorzitter Van de Erve in een Burgemeester Bergshoeff verrichtte de opening van de nicuioe schietbaan in Nieuwerkerk. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tijdens de afgelopen week gespeelde clubkampioenschappen van de LTC Zierikzee zijn Martijn bij de Vaate en Ada Hommel de nieuwe clubkam pioenen geworden van de Zierikzeese tennisvereniging. Zij toonden zich de twee sterkste tennissers tussen de in totaal 116 deelnemers. Gisteren, zondag, vonden op de zes tennisbanen aan de Grevelingenstraat geheel volgens schema de ver schillende finales plaats. Bij de jeugd in de hoogste leeftijdscategorie gelukte het Camiel Folmer en Denice van Rooy de titel in de wacht te slepen. Amper hinder ondervonden hebbende van de ruimschoots neerdalende regen, de afgelo pen week, kon de Lawn en Ten nisclub Zierikzee gewoon vol gens schema het programma ten behoeve van de clubkam pioenschappen afronden. Zon dag vonden zoals gepland de Martin Salomons en Erna Terwisscha. (Foto: Joop van Houdt). Camiel Folmer (I) en Ramon Renger. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - ,,U bent trots op dit gebouw. De gemeente Duiveland is er trots op dat het gebouw hier in Nieuwerkerk staat". Dat zei burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland vrijdag in een korte toe spraak ter gelegenheid van de officiële ingebruikna me van de schietbaan van de Schietvereniging Schouwen-Duiveland. Met enige welgemikte scho ten doorboorde Bergshoeff zeven ballonnetjes waar na het woord 'geopend' verscheen. korte toespraak ter gelegen heid van de officiële opening. Een speciaal woord van dank sprak Van de Erve uit richting Co van Ast. „Je bent voor ons onmisbaar geweest tijdens de bouw", aldus Van de Erve. Bur gemeester A. Bergshoeff ging

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6