'Je moet wel idealist zijn om dit 25 jaar lang te doen' DE HOEVE AAN DE LINGE Hubo Vloerbedekking Vijfentwintigste Zomertentoonstelling in Burgerweeshuis geopend Koffieconcert mannenkoor Concordia Op reis met Mozart RENESSE li grondleggers van tapijt tegen bodemprijzen 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ad Braat in gesprek met de ere-gast, mevrouw drs. N. Ginjaar-Maas. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Ik heb Ad Braat leren kennen als een idealist en je moet ook wel een idealist zijn om vijf entwintig jaar lang steeds weer zo'n Zomerexpositie op te zetten". Dat zei mevrouw N. Ginjaar-Maas vrij dag in een korte toespraak ter gelegenheid van de opening van de vijfentwintigste Zomerexpositie in het Burgerweeshuis in Zierikzee. Op de expostie is werk te zien van 35 kunstenaars. De Zomerexpositie is te zien tot 17 augustus. Op uitnodiging van Ad en Tes sa Braat was de oud-staatsse cretaris, mevrouw dr.s N. Ginjaar-Maas naar Zierikzee gekomen om het officiële start sein voor de Zomerexpositie te geven. Ginjaar-Maas stak in haar toespraak de loftrompet over het echtpaar Braat. Vonk van herkenning „Ik heb Ad Braat een paar jaar geleden ontmoet en toen sprong er meteen een vonk van herkenning over", aldus me vrouw Ginjaar-Maas. Zij om schreef het echtpaar Braat als een echtpaar dat altijd bezig is met cultuur en daarbij altijd zeer gastvrij is. ,,Als je komt is het er misschien wat romme lig, maar er is altijd koffie", al dus mevrouw Ginjaar-Maas. Zij poneerde de stelling dat de gastvrijheid van het kunste naarsechtpaar voortkómt uit het plezier dat zij eraan bele ven om iets van onze cultuur aan anderen te laten zien. ,,Als er meer leefden zoals zij zqu de wereld er beter uitzien", aldus mevrouw Ginjaar-Maas. Na deze lovende woorden gaf Ginjaar-Maas met assistentie van Ad Braat het startschot voor de expositie. Een eerste (stenen) paal voor een nieuwe, betere wereld werd gezet. „Niet geslagen, want dat klinkt ook alweer zo geweldda dig", aldus Braat. De paal werd vervolgens bekroond met een plateau en weer daarop plaatste Braat als symbool van de zuivere natuur een stukje onbespoten onkruid. Daarmee was het officiële gedeelte ach ter de rug en kon men op het gemak rondwandelen in de beeldentuin of een kijkje ne men in de verschillende ruim tes in het Burgerweeshuis. Naast beeldhouwwerken zijn op de expositie in het Burger weeshuis zeldzame curiosa uit alle werelddelen te zien en is ook een plaatsje ingeruimd voor zilver, porselein, juwelen, schilderijen, kaarten, prenten en horloges. In de tuin staat een groot aantal sculpturen op gesteld. „Het is één van de oud ste beeldentuinen in Neder land", aldus Steven Braat, zoon van het kunstenaarsecht paar en één van de steunpila ren bij het opzetten van de jaarlijkse Zomerexpositie. Het idee achter de Zomerexpo sitie is, zo legt hij uit, om klas siek en modern te laten zien. „Het is de bedoejing dat een heel gevarieerde expositie in gericht wordt. „Het is welis waar een verkoop-tentoonstel ling maar het gaat topch vooral om het kijkplezier voor de be zoeker", aldus Steven Braat. Vorig jaar trok de expositie in de zeven weken dat deze open is zo'n 5000 bezoekers. „Som mige mensen stappen hier bin nen omdat ze denken dat het een museum is", vertelt Steven Braat. De bezoekers komen volgens hem uit alle windstre ken. „Wat hen trekt is denk ik de heel speciale sfeer die deze expositie ademt". Onder de geëxposeerde kunst werken zowel figuratieve als abstracte beeldhouwwerken. Naast de beeldhouwwerken zo als reeds aangestipt een breed scala van antiek en curiosa. De nadruk ligt tijdens de Zomer expositie echter op de beeld houwwerken. Vooral als de weergoden de bezoeker gunstig gestemd zijn is een wandeling door de fraaie beeldentuin ze ker aan te bevelen. Mocht het weer tegenzitten, ook binnen is meer dan genoeg te zien. De ex positie is dagelijks te bezichti gen tussen 10.00 en 17.00 uur. Tijdens zondagen is het Bur gerweeshuis niet toegankelijk voor bezoekers. RENESSE - Op zondag 7 juli vindt in het Delta In hotel te Renesse een koffieconcert plaats dat wordt verzorgd door het mannenkoor Concordia uit Roosendaal. Het concert be gint om 11.45 uur en is gratis toegankelijk. Het koor zingt eerst tijdens een heilige mis die om 10.00 uur plaats vindt in De Ark. Tijdens het koffieconcert laten zij een ander genre van hun repertoire horen. Zo zingen zij onder meer de Parelvissers, en een aantal Russische liederen eoals een Maria hymne, Gdiesie Christus Rodzi en Ode aan der Wolga, een lied dat met solisten wordt gezongen. Ook brengt het koor het Hollandse lied Piet Hein ten gehore en La vergine del angeli uit een opera van Verdi. Verder zingt men Habt Dank en Good night lady's. MIDDELBURG - Op de mu ziekafdeling van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg is tot en met 20 juli de tentoon stelling „Met Mozart op reis" te zien. De tentoonstelling be handelt de talrijke reizen die Mozart gedurende zijn leven maakte. Op twintig panelen worden de plaatsen en -reisroutes door middel van kaarten, huizen, personen en composities in beeld gebracht. De tentoonstel ling is samengesteld door het NBLC in samenwerking met de Mozartdeskundige de heer A. Poos. Al op vijfjarige leeftijd neemt zijn vader Mozart mee naar München waar hij samen met zijn zusje aan het hof van keur vorst Maximilliaan de derde speelt. In hetzelfde jaar treden de kinderen ook in Wenen op voor keizer Franz de eerste en keizerin Maria Theresia. Aan gemoedigd door het grote suc ces dat Mozart overal oogstte, reisde hij in de jaren daarop naar Frankrijk, Engeland, Ne derland, Italë, etc. Deze talrij ke reizen worden zo kleurrijk mogelijk behandeld. ZIERIKZEE Bezoek Portugese heilsoldaten Sinds zaterdag is bij het Leger des Heils èën groep jeugdige Portugezen pp bezoek die in hun land actief zijn bij het Le ger des Hejlg. De Portugezen blijven tot en met zaterdag 20 juli in Zierikzee. Tijdens die periode vindt een aantal evene menten piaats waaronder Openluchtsamenkomsten op het Havenplein te Zierikzee op woensdag 10 en 17 juli en een openluchtsamenkomst voor de Lichtboei op zondag 14 juli. Met de groep wordt Neeltje Jans en Miniatuur Walcheren bezocht. Geslaagd Marijke de Jonge uit Zierikzee slaagde aan het Buys Ballot College te Goes voor het HAVO-diploma. Geslaagd Na een uitgesteld examen zijn aan de Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman te Zie rikzee geslaagd voor de HAVO: Marnix van Damme uit Ooster- land, Andrea Klap uit Zierik zee en Jan Willem Stoutjesdijk uit Zierikzee. Na een herexa men zijn geslaagd voor het VWO Martijn Hanse uit Zierik zee en Sonja Remmers uit Burgh-Haamstede.. Voor de HAVO Reinier Louwerse uit Scharendijke, Nancy Matthijs- se uit Kerkwerve en Martijn Schimmer uit Schuddebeurs. Voor de MAVO Nina Kok uit Zierikzee. Orgelconcerten Nieuwe Kerk In de Nieuwe Kerk bij de Dik ke Toren te Zierikzee worden tijdens deze zomer vijf orgel concerten gegeven. Ze vinden plaats tijdens de Tberistenda- gen om 16.00 uur. Op dinsdag 9 Door MIEN VAN 'T SANT 21 'En allemaal even stijf en boers ook. Ik zie me al lopen. Ik hoef die kleren niet, moe der'. 'Je zult er spijt van hebben. Dat donker blauwe pak is zo gezegd splinternieuw. Prachtige kwaliteit en helemaal niet boers. Het vest kun je tenslotte naast je neerleg gen'. 'Ik zal nog wel eens kijken dan. Dat blauwe zou inderdaad nog iets zijn'. 'Doe het dan zo gauw mogelijk. De kasten worden immers volgende week al gemaakt boven. Vóór die tijd moet ik de linnenkast leeg hebben. Er zal best nog meer van je ga ding zijn'. Hoofdstuk 6 De kamers zijn nu zover klaar, dat Dien er over kan gaan denken ze te gaan inrichten. O, ze popelt gewoonweg. Eén ding zal haar spijten. Het zal nu spoedig uit zijn met de geregelde bezoeken van de architect aan haar huis. Maar ze zit niet voor één .gat ge vangen. En het is immers waar. Ze is nu een maal wankelmoedig en ze besluit vaak te gauw. Om er dan prompt na een paar maan den spijt van te hebben. De jonge architect is niet weinig trots op wat hij van de drie kamers heeft weten te maken. Zo terloops heeft ze het ook uit hem gekregen dat hij nog verder studeert. Hij wil liever binnenhuis architect worden. Hij heeft zijn ogen overal duchtig de kost gege ven en het ligt in zijn bedoeling over niet al te lange tijd uit de stad weg te trekken om in de Scandinavische landen ook nog eens rond te neuzen. Haar besluit is snel genomen. Niet alléén en ook niet met Arie zal ze haar nieuwe meubels gaan kopen. Het zal Koert van Na gel zijn, die haar daarbij zal assisteren. En dan ook niet in Rotterdam nu. Ze moest er maar eens een kennis tegen het lijf lopen. Utrecht ligt trouwens veel gunstiger en met de auto is ze er in drie kwartier. Als Koert van Nagel die middag nog even komt kijken, als het sanitair geplaatst wordt, overvalt ze hem met haar vraag. Een beetje onderdanig, een beetje hulpe loos ook. 'Ik ben zo vreselijk bang, dat ik uw schepping zo zou ik het haast willen noemen zal verknoeien door er het ver keerde meubilair in te plaatsen. Toe? Helpt u me daar ook bij? Het hoeft echt niet zo veel tijd te kosten. Ik heb al een lijst opge maakt van alles wat ik kopen wil'. Ze bereikt haar doel. 'Maar dan als toe komstig binnenhuisarchitect', zegt hij la chend. 'En ik zal zo ongeveer moeten weten hoeveel u denkt te besteden'. Ze noemt het bedrag. 'Ik had eerst nog ge dacht dat ouderwetse ameublement op de logeerkamer te zetten, maar ik ben ervan teruggekomen', vertrouwt ze hem toe. 'Ik vind het nu eenmaal afschuwelijk. Ik mag het eventuele logés echt niet aandoen ze zo iets lelijks op te dringen'. 'Het is anders heel kostbaar. Die spiegel en die kast. Als u er een koper voor kunt krij gen, die er de waarde van inziet Ze lacht. 'U weet net zo goed als ik dat je zulke spullen nog niet voor niemand kwijt kunt'. 'Dat moet u niet zeggen. Vanzelfsprekend niet door een advertentie in een krant'. 'Hoe dan?' En haar ogen met iets smekends naar hem opslaand: 'Hè, weest u eens lief? Doet u het voor me? Het zal u stellig beter lukken dan het met mij het geval zal zijn'. 'Als u er geen haast mee heeft. Ik weet mis schien een antiquair, die al lang naar zoiets zoekt. Ook voor een goede klant van hem'. 'U bent een schat! Als het lukt. bied ik u er gens een gezellig etentje aan'. Hij gaat er niet op in. 'Eerst nog maar eens zien!' is alles wat hij erop antwoordt. 'Je moet met zulke dingen geduld kunnen op brengen'. 'Ik Iaat het helemaal aan u over', verzekert ze nogmaals. 'Overmorgen? schikt het u dan, dat we naar Utrecht gaan?' (wordt vervolgd) juli speelt Cees van de Slik uit Krimpen aan den Lek op het orgel. Op dinsdag 16 juli Kees van Eersel uit Goes. Op dins dag 23 juli wordt een concert verzorgd door Jan van Dijk uit Rotterdam en op dinsdag 30 ju li door Rinus Verhage uit Zie rikzee. Het laatste orgelconcert is op dinsdag 6 augustus en wordt verzorgd door Wim Boer uit Burgh-Haamstede. DREISCHOR Zomerserie orgelavonden De organist Dirk Jansz. Zwart geeft deze zomer een serie orgelavonden in de Hervormde kerk te Dreischor. Gedurende de maanden juli en augustus wordt elke week op donderdag avond een orgelbespeling gege ven van 20.00 tot 21.00 uur. De eerste orgelavond vindt plaats op donderdag 4 juli. Het orgel van de kerk in Dreischor is met het oog op de kerkdiensten die hier 's zomers plaatshebben en vanwege de orgelbespelingen weer grondig onder handen ge nomen door de orgelbouwer J. H. van der Veer uit Dordrecht- Dubbeldam. Het programma voor de eerste orgelbespeling bestaat uit composities van J. S. Bach (Trio-sonate), Joh. Schneider (Fantasie over het Gebed des Heeren), van A. Guilmant (de derde Sonate), van Ch. Rinck (Variaties over het Engelse volkslied) en van Bonset (variaties over een the ma van Purcell). Het program ma wordt omlijst met Koraal bewerkingen van Jan Zwart (Psalm 47) en de concertgever. De wekelijkse programma's worden samengesteld uit wer ken uit de gehele orgellitera tuur, waarin ook aan de Ko raalkunst een belangrijke plaats wordt toegekend. Aan vang van het concert 20.00 uur. OOSTERLAND Zomerreis bejaardensoos De bejaardensoos uit Ooster- land ging met 48 personen op reis. Om half negen vertrok men uit Oosterland, ook wer den nog enkele mensen uit Bruinisse opgehaald. Mevrouw Poelman heette ie dereen welkom en wenste allen een goede reis. Chauffeur Nelis Hagens gaf tekst en uitleg over wat men te doen en te zien kreeg. Het weer leek deze dag ip het water te vallen, maar dat viel allemaal weer mee, men zag zelfs de zon nog. De reis ging via de Alblasserwaard naar Meteren voor de koffie met gebak. Daarna naar het historische stadje Buren waar een rond wandeling werd gemaakt. Kwart over twaalf de koffieta fel weer in Meteren. De reis ging verder naar Lent in de Be tuwe en daar werd een cactus kwekerij bezocht. Ook kreeg iedereen een cactusje mee naar huis. Daarna nog een koffie- stop in Lent. Om half vijf ver der voor het diner in Waalwijk. Het smaakte goed en er was een goede sfeer onder elkaar. Het was al laat dus weer op huis aan en dat ging via Bra bant over de Philipsdam naar Bruinisse. Mevrouw Poelman bedankte iedereen voor de me- Dinsdag 2 juli NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Elly en Jools, Austra lische jeugdserie. Afl. 12. 18.05 uur VARA's kindermenu met om: 18.05 uur De tovenaar van Oz, tekenfilmserie. 18.28 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur Brainstorm, quiz. 19.46 uur De baas in huis? Amerikaanse comedyserie. 20.15 uur Rondje Europa, een bekend VARA-gezicht en een collega maken opnames op hun favoriete plek in Europa. 20.40 uur Ieder z'n deel, come dyserie. 21.07 uur Tien voor taal, spel- programma. 21.51 uur Bankroet, Engelse se rie. 22.43 uur Impact, actuele docu mentaire. 23.29 uur Natuurmoment 23.34 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Santa Barbara, serie. 16.45 uur The big valley, serie^ 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Bouli, tekenfilmse rie. 17.45 uur Captain Planet, te kenfilmserie. 18.05 uur Zorro, Amerikaanse serie. 18.25 uur The edge and beyond, spectaculaire sporten en stunts. 18.45 uur Countdown, poppro gramma. 19.25 uur Een hart voor de na tuur, 7-delige serie over het We reld Natuur Fonds. Afl. 2. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Murph's law, Ameri kaanse serie. 21.20 uur I'll take Manhattan, 4-delige Amerikaanse serie. Afl. 4. 23.00 uur The Yellow river, Chi nese natuurserie. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden 15.00 uur Studio Sport, met het Wimbledon tennistoernooi. 18.50 uur Jeugdjournaal. 19.15 uur Sesamstraat 19.33 Studio sport, met samen vatting Wimbledon tennistoer nooi. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur De bezetting, docu mentaire serie over Nederland in bezettingstijd. Afl. 6. 21.10 uur Rotonde, Angela Groothuizen zingt teksten van Rob Chrispijn. 21.50 uur De verhalenvertel lers, serie verhalen uit alle we relddelen. 22.00 uur Journaal 22:15 uur Studio Sport Jour naal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Den Haag Vandaag. 23.00 uur Klassieke mechani ca, les 22. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.25 uur Nieuwskrant 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 123. 18.05 uur Plons, afl.: Plons en de tv-reporter. 18.10 uur Black Beauty, Britse jeugdserie. 18.35 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 212. 18.58 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Sla je slag, spelpro- gramma. 19.26 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Ruth Rendell- mysteries, Britse serie naar de verhalen van Ruth Rendell. 20.55 uur Margriet, praatshow. 22.15 uur Vakantievlinder, toe ristische informatie. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Vandaag. Aansl. Kwislijn. 22.50 uur Buster, Engelse speelfilm. 00.25 uur Coda, Un poco triste opus 17 nr. 3, Suk. Uitgevoerd door Jenny Spanoghe, viool en Daniel Blumenthal, piano. BRT 2 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.30 uur Nieuws en sport 20.00 uur Programma van de Socialistische Omroep. 20.55 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat ge plant 1. Leopolds Kongo. Docu mentaire over Belgisch Kongo. dewerking aan deze geslaagde dag. Nelis Hagens dankte voor het gestelde vertrouwen. Om half tien waren zij weer in Oos terland. BRUINISSE Reisje Als afsluiting van het vereni gingsjaar maakte de Hervorm de Vrouwenvereniging onlangs een reisje naar Willemstad in -Noord-Brabant. Omdat de vrouwenvereniging te klein is om een grote bus af te huren, werd besloten om met eigen vervoer een middagje uit te gaan. In Willemstad aangekomen, werd een bezoek gebracht aan het Mauritshuis. Door een gids werd verteld dat de stichter van dit prachtige huis Prins Maurits was. Deze heeft de plaats toen ook naar zijn broer prins Willem van Oranje, Wil lemstad genoemd. Eveneens werd de eeuwenoude Neder lands Hervormde kerk met een bezoek vereerd. Na een korte wandeling door het mooie Willemstad werd in een restaurant aan de Jachtha ven een koffie-stop gemaakt waarna de reis naar huis weer werd ingezet. In pannekoek- huis De Cleenne Mossel in Bruinisse werd de avond ver der doorgebracht. De dames wensten elkaar aan het einde van de avond een prettige va kantie en gingen hierna met een voldaan gevoel naar huis om elkaar in september weer te ontmoeten. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Dinsdag 2 juli, 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Dinsdag 2 ju li, 19.30 uur student C. Hog- chem, Kootwijkerbroek. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Bredevoort: J. Bakker te Jutrijp-Hommerts (Herv.-Geref.). Bedankt, voor Amerongen: B. J. Wiegeraad te De Bilt. Gereformeerde Kerken Beroepen te Kornhorn: mevr. H. Kwakkel-Langebeeke, kan didaat te Amsterdam; te Ma- rum: G. Kwakkel, kandidaat te Amsterdam. VOORDEELMARKT RENESSE, TELEFOON 01116-1343-1747 DOE-HET-ZELF VOORDEELMARKT Dealer van o.a. Heuga - Desso - Forbo - Parade - Krommenie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4