Natte maar feestelijke opening Bruse sportzaal Kampioen Egelantier toch nog één puntje afhandig gemaakt Jacco Folmer en Rika van Duivendijk winnen het zevende Seniorentoernooi Op de banen van TV Bru Tèn Indeling VV Bruse Boys bekend MAANDAG 17 JUNI 1991 NR 24964 7 Omdat Jacqueline van Popering (l) de origineelste naam had bedacht voor de nieuwe Bruse sportzaal, mocht zij samen met burge meester Vogel de officiële openingshandeling verrichten. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Bijna symbolisch aan de moeizame realisering, met de nodige struikelblokken, van Bruinis- se's nieuwe sportzaal, speelde tot overmaat van ramp zelfs de officiële openingshandeling zich af in de stro mende regen. Geenszins van de regen in de drup evenwel. Met het onthullen van de naam De Vanger, zoals de sportzaal vanaf zaterdag wordt aangeduid, heeft de Bruse bevolking er een belangrijke sportaccommo datie bijgekregen. Voorafgaand aan de plechtige openingsdaad, was in de grote zaal van het Durpsuus de nieuwe sportzaal door de gemeenteraad overgedragen aan de daartoe speciaal opgerichte Stichting Multi functioneel Centrum (SMC), die het beheer en de exploitatie gaat verzorgen. Ook hadden de verschillende sprekers Bruinisse gefeliciteerd met deze grote aanwinst, of zoals Willem van Gilst het in plat Bru's uit drukte: „Bru is 'n durp, met een stadsvoorziening. D'r zulle best steden \veze die zo'n gebouwtje nie zulle hebbe". Diep weggedoken onder een paraplu verzorgden burge meester Vogelaar en Jacqueli ne van Popering zaterdag net na het middaguur de officiële opening van de nieuwe sport zaal van Bruinisse. Als dank voor het verzinnen van de naam, De Vanger, mocht name lijk ook de bedenker ervan één gordijntje wegschuiven, waar na de sportzaal officieel het le venslicht aanschouwde. Terwijl de openingshandeling door hevige regenval werd ge plaagd, kwam tijdens de ver schillende voorafgaande toe spraken in de grote zaal van het Durpsuus eveneens de wei nig vlotte wijze ter sprake van de uiteindelijke realisering van De Vanger. Zo drukte bur gemeester Vogelaar zich in wielerstermen uit. „Deze nieu we zaal is een grote aanwinst voor veel sporters. Maar er is wel een lange steile klim aan voorafgegaan". De eerste burger, die zich goed verdiept had in de geschiedenis van de totstandkoming van de ze nieuwe accommodatie, kon de toehoorders vertellen dat reeds tien jaar geleden de eer ste stappen zijn gezet voor de bouw van een nieuwe sport zaal. In december 1987 werd in een raadsbesluit de definitieve plaats voor de bouw vastge steld, en in januari 1990 viel dé beslissing; het anderhalf mil joen kostende gebouw moest in combinatie met het reeds be staande Durpsuus worden ge bouwd. „En ook de laatste hobbel, een bezwaarschrift, werd met het aanbrengen van een klappaal- tje opgelost", aldus Vogelaar. Even leken genomen bodem monsters evenwel alsnog roet in het eten te gaan gooien. Na onderzoek bleek er echter niets aan de hand en konden de eer ste klappen, op de heipalen, gaan vallen. Voorspoedig Hoewel de bouw van de nieuwe sportzaal over het algemeen heel voorspoedig is verlopen, bleek uit de woorden van wet houder J. Huizer dat een kapot te heistelling, een bevroren wa terleiding en een vorstperiode toch nog wel voor de nodige ha peringen hebben gezorgd. De gereedkoming van deze nieuwe Bruse sportzaal, welke voldoet aan de landelijke eisen en normen voor onder meer badminton, volleybal en bas ketbal, werd door Kees Arens- man als een 'historische ge beurtenis' omschreven. Als voorzitter van de - nieuwe - Stichting Multifunctioneel Centrum, die het beheer en de exploitatie gaat verzorgen, had hij slechts één wens; „Laete we er zuunig op weze". Uit handen van Henk Groene- veld, die het woord voerde na mens de basisscholen, kreeg de kersverse voorzitter van de SMC de eerste cadeaus over handigd. Tevens toonde Groe- neveld zich in zijn nopjes dat de scholen ook in 'dat prachti ge gebouw kunnen gymen'. „Het onderwijs is u ook zeer dankbaar voor het voorrecht dat wij hebben gekregen om naar believen in te roosteren". Spreker Willem van Gilst, die namen de burgers was verzocht enig woordje te spreken, liet als enige enkele pessimistische geluiden horen. Vooral met be trekking tot hoe dat dan wel al lemaal betaald moet gaan wor den had Van Gilst zijn vraagte kens. „Ik heb er natuurlijk niets mee te maken, maar we zullen het wel merken wanneer de onroerendgoedbelasting weer omhoog gaat", schamper de de Bruenaar die zijn betoog in plat Bru's afstak. „Maar mense, Bru is nu een durp met stadse voorzienin gen, goed dat het tien jaer ge duurd hei voordat t'ie er stond, noe zit er dan toch nog iets Bru's in", kreeg Van Gilst de lachers op zijn hand. Ondanks zijn gematigd optimisme had hij toch een geschenk meegeno men. En terwijl hij het pakje tegen zijn oor houdt klinkt het bijna cryptisch' „Het tikt. In de stad hadden ze nu vast ge dacht dat het een tijdbom is". Tenslotte beklom als laatste Peter Wehrmeyer het spreek gestoelte. Namens de Stichting Aktie '88, die middels tal van activiteiten 50.000 gulden bij een wilde brengen waarvan een gedeelte van de inrichting gefinancierd ging worden, somde hij alle activiteiten op waarmee één tot meerdere dui zenden guldens werden ver diend. Telkens wanneer Wehr meyer een bedrag noemde kreeg burgmeester Vogelaar één, of .meedere, uit de kluiten gewassen duizendjes in de han den gedrukt. 40.000 gulden Via diverse Koninginnedagen, Visserijdagen, playbackwed- strijden, gekostumeerd voet bal, sponsorlopen en zelfwerk zaamheid kreeg burgemeester Vogelaar uiteindelijk een be drag van 40.000 gulden in han den. „Deze bijdrage kunnen wij als gemeente goed gebrui ken. Ik wilde maar voorstellen om Aktie '88 gewoon te laten voortbestaan. Het zal toch een gereken worden ook voor de toekomst", aldus Vogelaar. Met het overhandigen van de sleu tel en het schenken van een fo to van de nieuwe sportzaal gaf de burgervader hierna de ac commodatie over aan de SMC, in de persoon van voorzitter Kees Arensman. Vervolgens werd de nieuwe sportzaal op uitgebreide spor tieve wijze ingewijd. De Zie- rikzeese gymnastiekvereni ging Delta Sport beet het spits af en toverde het publiek een wervelende en dynamische show voor. Kleutergym, turnen op het hoogste niveau, mini- trampoline, acrobatiek en jazz- dans, de meeste facetten van de gymnastiek/turnsport kwa men aan de orde. Omdat de leerlingen van de ba sisscholen intensief gebruik gaan maken van de nieuwe sportzaal verzorgden zij onder meer het zogenaamde apenspel oftewel voetje-van-de-vloer. Tfe- vens konden met dit spel nage noeg meteen alle aanwezige toestellen aan de toeschouwers worden getoond. Deze bleek uitermate omvangrijk. Feyenoord Na een demonstratie badmin ton kregen vooral de F-pupil- len van voetbalvereniging Bru se Boys de nodige aandacht. Het gebeurt dan ook niet vaak dat een gerenommeerde club als het Rotterdamse Feyenoord begroet mag worden. Het ging er zaterdagmiddag fanatiek aan toe in sportzaal De Vanger. De technisch beter onderlegde Feyenoord-pupillen, die zoals een begeleider vertelde enorm streng worden geselecteerd, lieten de Bruse F'jes het nakij ken. De Rotterdamse 6-jarigen wonnen met 5-0. Het hierna ge houden penaltyschieten werd evenwel door de plaatselijke voetballertjes gewonnen. Demonstraties Ook nog demonstraties waren er te aanschouwen van tafel tennis en gehandicaptensport, •terwijl voormalig Zeeuws kampioen René Tiggelman si multaan schaakte tegen leden van de Bruse schaakvereniging TOG. Tiggelman speelde acht tien partijen en wist alle acht tien in winst om te zetten. Als slot van de feestelijke inge bruikname van de sportzaal werd er nog een volleybal wedstrijd geserveerd van hoog niveau. Twee ploegen uit de ere-divisie lieten op de blauwe sportvloer zien hoe dit spelle tje precies gespeeld moet wor den. Delta-Lloyd, vierde op de ranglijst, nam het op tegen Brevok., dat dit seizoen op een vijfde plaats eindigde. Met een 2-1 voorsprong van Delta Lloyd wist Brevok in een spannende vierde set bijna langszij te ko men. Delta Lloyd pakte even wel alsnog de setwinst en dien tengevolge ook de match: 3-1. BRUINISSE - Bijna was het 7e Seniorentoernooi van tennisvereniging Bru Tèn dan toch nog in het water gevallen. Tijdens de geplande finales kwam het he melwater namelijk met bakken tegelijk uit de lucht vallen. Terwijl reeds 's mor gens de eerste finales gespeeld dienden te worden, moest hiervan telkens wor den afgeweken, 's Middags om 16.00 uur waren de omstandigheden dermate op geklaard dat alsnog voordat het donker werd, het toernooi kon worden afge rond. Winnaar bij het heren-enkel werd uiteindelijk Jacco Folmer, van TV Dui- veland. Bij de dames sleepte Rika van Duivendijk, van de organiserende vereni ging, het goud binnen. Jack van de Werf, die op verrassende wijze in het heren-enkel de eerstgeplaatste had weten uit te schakelen, ging tijdens de finale in drie sets onderuit tegen de uiteindelijke winnaar Jacco Folmer. (Foto: Joop van Houdt). In recordtijd, ondanks de toch verschillende driesetters, wer den de diverse finales afge werkt. Slechts twee in de ver liezersronde te spelen finales moesten noodgedwongen naar een later tijdstip worden ver schoven. Voor het heren-enkel betekent dit dat Hans van de Werf en Dick Noteboom nog een beslissing dienen te force ren, en ook bij het dames-enkel moeten Janny den Oude en Janny de Waal nog de verlie- NEWPORT - Het Amerikaanse tennisteam heeft vrijwel moei teloos de halve eindstrijd van het toernooi om de Davis-Cup bereikt. Op de grasbaan van Newport werd Spanje met 4-1 verslagen. zersfinale spelen. Voor het ove rige konden de belangrijkste finales, ondanks het slechte weer, gewoon plaatsvinden. Heren-enkel Bij het heren-enkel, D- categorie, wist de niet ge plaatste TV Duiveland-speler Jacco Folmer de titel in de wacht te slepen. Na overwin ningen op respectievelijk Leo Pikard, Gerard Janse en Jacob Muller was Folmer in de finale terechtgekomen. Daar trof hij de eveneens niet geplaatste Jack van de Werf, die op zijn beurt Evert Hqp, Arie Bos en in de halve finale verrassend eerstgeplaatste René van de Vlist had uitgeschakeld. Tij dens de spannende finale, wel ke in drie sets moest worden beslist, kwam Van de Werf ech ter tekort tegen Folmer: 3-6, 6-2 en 6-0. Bij de dames was de hoofdprijs eveneens voor een niet ge plaatste tennisster. Rika van Duivendijk, van de TV Bru Tèn, had na een bye eerst Jan ny de Oude naar de verliezers ronde verdreven en vervolgens de als eerste geplaatste Joke Goud in drie sets geklopt: 3-6, 6-3, 7-5. Als tegenstandster kreeg Van Duivendijk Ria de Coninck tegenover zich. Met korte ballen en inspelend op haar minder sterke backhand wist Rika van Duivendijk haar mede-finalist vrij eenvoudig te verslaan: 6-1, 6-2. Toernooiwinnaars bij het dames-dubbel werden Silvia Schell met partner Lucie Joll. Door tijdens een zinderende halve finale ternauwernood het koppel Vleeshouwers/Be- gemann te verslaan (7-5, 7-6) rolden zij de finale binnen. Als tegenstanders troffen zij daar het duo Van de Pols/Stuut. Ook de finale werd een span nende aangelegenheid. De wei nig voor elkaar onderdoende dubbels lieten het publiek een typische dames-dubbelfinale zi'en. Met 6-4, 5-7 en 6-4 werd de finale tenslotte een prooi voor de tandem Schell/Joll. Bij de verliezersronde kwam de fina le öp naam van de dames De Koning en Ten Haaf. Heren-dubbel Bij het heren-dubbel werd de finalestrijd eveneens een drie setter. Het eerste geplaatste koppel Duinhouwer/Van den Berge was geheel volgens ver wachting tot de finale doorge drongen. Aldaar troffen zij Janse en Van Urk, van de LTC Zierikzee. Laatstgenoemde bleek uiteindelijk het sterkst en verdiende de eerste prijs door met 6-3, 0-6 en 6-4 de eind strijd te winnen. In de verlie zersronde werd het koppel Bos/Verkaart winnaar. De kampioenen in de E- categorie zijn geworden (in vet): Dames-dubbel: Elly van Dijke/Lenie Verwijd-Maaike 't Mannetje/Coby de Looff 6-2, 6- 0. Dames-enkel: Maaike 't Mannetje-Marleen van Herpen 6-0, 6-2. Heren-enkel: Marco van Herpen-Wim Geluk 3-6, 6- 3, 6-2. Heren-dubbel: Marco van Herpen/Chris van Est- Cees Kuipers/Van de Velden 6- 2, 6-2. ZIERIKZEE - De laatste wedstrijden ten behoeve van de zomeravondvoetbal- competitie seizoen 1991 zijn inmiddels verspeeld. Tijdens die laatste speelronde wist het in de onderste regionen geëindigde Gouwe Geit toch nog een verrassend succesje te boeken. Zij maakte kampioen de Egelantier het eerste en enige punt je afhandig: 3-3. Ondanks het ene verliespuntje is nieuwkomer in de zomer avondvoetbalcompetitie de Egelantier toch overduidelijk de nieuwe kampioen gewor den. Met vier punten voor sprong op de nummer twee, Duiveland, wist Egelantier een waardig kampioenschap te be halen. De derde plaats kwam Tijdens hun laatste wedstrijd haalden de Zierikzee- veteranen nog eens goed uit. Plaatsgenoot Mevo werd met 1-6 verslagen. (Foto: Joop van Houdt). vrij onverwacht toch nog in handen van Velocitas. Overrompeld Omdat Bruse Boys geheel bui ten verwachting nagenoeg overrompeld werd door het on derin meedraaiende Mol Schuddebeurs (5-1) liet het dientengevolge de derde plaats jammerlijk schieten. De Brue- naren dienen derhalve genoe gen te nemen met een vierde plaats. Tijdens hun laatste wedstrijd wisten de Zierikzee- veteranen nog eens goed uit te halen. plaatsgenoot Mevo werd met een 6-1 nederlaag opzij ge schoven. Uitslagen en eindstanden SKNWK-Duiveland 0-1 Mevo-Zierikzee 1-6 Gouwe Geit-Egelantier 3-3 Mol Schuddeb.-Bruse Boys 5-1 Egelantier 10 9 1 0 19 34 - 16 Duiveland 10 7 1 2 15 23 - 8 Velocitas 10 6 1 3 13 28 - 21 Bruse Boys 10 5 2 3 12 18 - 19 Zierikzee 10 5 1 4 11 19 - 15 SKNWK 10 4 1 5 9 21 - 17 Stella Boys 10 3 3 4 9 17 - 16 Mol Schuddeb. 10 4 1 5 9 14 - 20 Dreischor 10 2 1 7 5 17 - 22 Gouwe Geit 10 2 1 7 5 15 - 32 Mevo 10 1 1 8 3 6 - 26 *0 - L BRUINISSE - De afgelo pen week zijn door de KNVB reeds de verschil lende indelingen voor het seizoen 1991/1992 be kendgemaakt. Ook on der meer die waarin het gepromoveerde VV Bru se Boys uitkomt. VV Bruse Boys is voor het volgend seizoen inge deeld in de tweede klas se A. Als tegenstanders zullen de paarshemden treffen: Hoek, Kloetin- ge, Yerseke, Arnemui- den, Bevelanders, Wil- helmina '26, Roda Boys, Veen, Herovina, SC Everstein en Oranje Wit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7