In gesprek met Adrie Koster Smit wint Sternloop Op een slof en een oude voetbalschoen Kogelslingertop op sportpark Bannink Trainer Adrie Koster verovert pupillen-hartjes Van sportvereniging Duiveland Jan Hoek derde Nigeriaanse bokser bij bewustzijn Makkelijke zege Nederland Patrese winnaar Kampioen schap paling roken Zomer bowling league Kampioens-elftal met Adrie Koster speelt reünie-duel 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE OOSTERLAND - Na vorig jaar voor de eerste keer het ludieke idee te hebben opgevat de pupillen tegen hun moeders te laten uitkomen, is dit het voorbije weekende andermaal een onderdeel geweest van de af sluiting van het voetbalseizoen van SV Duiveland. Terwijl de allerjongsten van de Oosterlandse sportver eniging vrijdagavond reeds veel plezier hieraan beleefden, betekende voor velen toch zeker de door toe komstig Roda JC-trainer Adrie Koster verzorgde gasttraining zaterdagmorgen een hoogtepunt. Ondanks het feit dat één en ander noodgedwongen moest worden afgewerkt in de stromende regen. In de stromende regen instrueert proftrainer Adrie Koster (36) de jeugd van SV Duiveland, tijdens een door hem gegeven gasttraining. (Foto: Marijke Folkertsma). NOORDGOUWE - Tijdens de jaarlijkse Sternloop, een prestatieloop over de camping en door het cen trum van Noordgouwe, is het veteraan Eddy Smit gelukt een eerste plaats te grijpen op de tien kilome ter, in een tijd van 35.03 minuten. Op ruim één mi nuut achterstand volgde Ad Tierie. De bronzen me daille was voor de altijd en overal aanwezige René Baartse. „Kijk jongens, je dribbelt met de bal aan je voeten, maakt een schijnbeweging, pikt de bal weer op en dribbel vervolgens weer verder... Nu jullie", in strueert de op Schouwen- Duiveland 'wereldberoemde' trainer Adrie Koster. Zichtbaar vergenoegd (ondanks de onop houdelijke regenval) en mid dels luchtige maar toch leerza me oefeningen weet oud- Zierikzeeënaar Adrie Koster een 50-tal Duiveland-pupillen anderhalf uur lang te amuse ren. Moeders De E- en F-pupillen waren reeds vanaf vrijdagavond op het Oostersportpark aanwezig. Evenals vorig jaar werden we derom partijtjes gespeeld te gen de moeders. Met veel hila riteit aan moederszijde en het nodige fanatisme van 'het grut' wisten de F'jes de mamma's te verslaan met 3-0. De E'tjes ble ven daarbij niet achter en ver sloegen hun opvoeders met 4-1. Hierna mochten de pupillen nog verschillende strafschop pen afwerken op hun keepende moeders. Nadat een ieder zijn serie ballen had getrapt, wer den de rollen omgedraaid; nu konden de moeders trachten hun kleine vanaf de penal tystip te passeren. Na het tel len van de doelpunten bleek de toekomst van SV Duiveland het produktiefst te zijn ge weest. Inmiddels was nabij de corner- vlag van het hoofdveld een mini-tentenkamp verrezen, al waar een 33 pupillen de nacht gingen doorbrengen. Eerst werden ze door de jeugdleiding nog wat vermoeiender ge maakt, waarna de jonge cam- peerders rond de klok van el fen met zachte doch dwingende hand de tenten werden 'inge jaagd'. De laatste 'luikjes' gin gen echter pas om 01.45 uur de finitief dicht. Reveille Na de reveille om 06.00 uur 's morgens werd een half uur la ter een groot gezamenlijk ont bijt genuttigd. Tijdens die maaltijd werd door menigeen reeds gevraagd wanneer Adrie nu eindelijk eens zou komen. Then Koster .'eindelijk' rond tien uur het Oostersportpark opstapte, werden meteen hand tekeningen uitgereikt en maakte de clubfotograaf een groepsfoto met in het midden de proftrainer. Onder een redelijke publieke belangstelling verzorgde Adrie Koster hierna een anderhalf uur durende demonstratie training. De ferventste suppor ter aanwezig was ongetwijfeld jeugdleider Rinus van der Ha ve, die diep weggedoken in een regenpak zittend op een stoel langs de zijlijn niets van de verrichtingen wilde missen. Omdat Van der Have met één been in het gips zat was hij minder mobiel dan dat hij zich graag zou wensen. De senioren van sportvereni ging Duiveland sloten het voet balseizoen 1990/1991 af met het spelen, zaterdagmiddag, van het zesde Mix-toernooi. Van voetballers uit de verschillen de elftallen werden nieuwe ploegen gevormd, die vervol gens tegen elkaar uitkwamen. Waarschijnlijk vanwege de be labberde weersomstandighe den konden slechts vier van de eigenlijk geplande vijf elftal len worden gevormd. Winnaar Winnaar van het 6e Mix- toernooi van SV Duiveland werd Duiveland 3, met 5 pun ten. Actief voor dit elftal waren onder anderen voorzitter Piet Plezier, Jan Stouten en André van de Berg. „Het is best weer gezellig geweest", vertelde or ganisator Wim Matthijse na af loop. „Alleen jammer dat het weer wat tegen zat". ROOSENDAAL - Tijdens avond-atletiekwedstrijden op het Red Band sportpark in Rossendaal heeft de atleet Jan Hoek een derde plaats behaald op de 3000 meter. De 26-jarige Delta Sporter kwam onder slechte weersomstandigheden, windkracht zeven, tot een re delijke tijd van 9 minuten. Marcel Lauret uit Roosendaal won in 8.48.5 minuten. SAN ANTONIO - De Nigeri- aanse bokser Kid Akeem Ani- fowoshe is bij bewustzijn geko men. Zijn toestand werd maandag nog steeds levensge vaarlijk genoemd. Anifowoshe verloor zaterdag avond het bewustzijn, enkele seconden na zijn gevecht om de wereldtitel (IBF-versie) in het zwaarvlieggewicht tegen de Amerikaan Robert Quiroga. Anifowoshe, tot dan ongesla gen, verloor op punten. De be wusteloze bokser werd onmid dellijk geopereerd in het zie kenhuis van San Antonio. RIO DE JANEIRO - De Neder landse volleybalploeg heeft ook de tweede wedstrijd tegen Brazilië voor de World League gewonnen. Na de zege van 3-2 vrijdag, werd het zondag in Rio de Janeiro 3-0: 15-10 15-3 15-3 voor 9.000 mensen. Nederland blijft daardoor on betwist tweede in Groep A en is hard op weg zich te plaatsen voor de finaleronde, die het laatste weekeinde van juli wordt gehouden in Milaan. LEONDING - Irene de Kok is er niet in geslaagd zich te kwa lificeren voor de wereldti telstrijd judo die in juli in Bar celona wordt gehouden. Het vorig jaar tijdens de acht ste editie van de Sternloop ge lopen parcoursrecord van 35.06 minuten, door Dorus Breiden- bach, werd tijdens de jongste loop door Eddy Smit opnieuw verbeterd: 35.03 minuten. Als eerste dame kwam echtgenote Greetje Smit als tiende over de meet. Zij realiseerde een tijd van 41.50 minuten. Als tweede dames finishte Monique Decor- te: 44.14 minuten. Uitslagen Naast de het lopen van tien ki lometer was het tevens moge lijk ook andere afstanden af te leggen. De uitslagen op die ver schillende trajecten waren: Atleten die stuk voor stuk de 7V4 kilo kogel ver over de vijf tig meter kunnen slingeren. Joop Lodewijk uit Zierikzee, die deze atleten naar Zierikzee heeft gehaald, zal samen met Bert de Jonge uit Middelburg Zeeland vertegenwoordigen. A- junior Werner Lodewijk (Delta Sport) en tevens Zeeuws re cordhouder op het kogelslinge ren start als favoriet in zijn klasse om de Zeeuwse titel bin nen te halen. Recordwedstrijd Naast de 100 meter sprint en hinkstapspringen voor senio ren en A/B-junioren is er ook een speciale record wedstrijd op de 800 meter. André Stroo, MEXICO-CITY - Riccardo Pa trese heeft zondagavond zijn naam verbonden aan de Grote Prijs van Mexico voor formule 1-wagens. De Italiaan bleef in zijn Williams stalgenoot Nigel Mansell voor. Wereldkampioen Ayrton Senna eindigde als der de. Het was de vierde Grand Prix- overwinning voor Patrese. Wil liams veroverde voor de veer tiende keer de dubbel. In het klassement om de wereldtitel behield Senna zijn comfortabe le, leidende positie. De Brazili aan, die dit seizoen vier van des zes races won, heeft 44 pun ten, gevolgd door Patrese met 20. ZIERIKZEE - Een wisselbeker en geldprijzen vallen te verdie nen te Kortenhoef waar op 24 augustus het eerste Neder landse kampioenschap paling- roken wordt gehouden. Het initiatief gaat uit van de Vecht plassen palingrookcommissie. De gerookte paling is alom een graag gegeten en gekochte deli catesse. Dat moet, vindt de commissie ook zo blijven, maar dan moet de techniek niet verloren gaan en zo moge lijk worden verfijnd. De jury waarin onder meer zit ting hebben Wim Bosboom van de TROS en Peter Dohmen van het Sportvissersmagazine moet letten op kleur, glans en smaak, maar ook of de paling goed van het vel en van de graat gaat. 4 km: 1. Michel Pleune 10.30, 2. Jurgen de Lang 11.15, 3. Corrie van Damme 16.42 Dame. 6 km: 1. Martien Moermond 23.42, 2. Jan Pleune 24.10. 7 km: 1. Leon Loeve 28.55, 2. Kees v. d. Maas 28.46,3. Mitsch- ke 29 28 10 km: 1. Eddy Smit 35.03, 2. Ad Tierie 36.24, 3. René Baart se 37.15, 4. Theo den Engels man 38.38, 5. Cor Duinhouwer 38.40, 6. Cor Muller 39.18, 7. Acronius Kramer 39.30, 8. Nico van Nieuwenhuyzen 39.56, 9. Joop Kirstelijn 40.47, 10. Greetje Smit 41.50 Dame, 11. Johan Decorte 42.30, 12. Bram de Rijke 42.30, 13. Monique De corte 44.14 dame, 14. Cor Hoogstraten 48.28,15. Jan Lek- kerkerk 52.32. districtstrainer midden- en lange afstand, heeft toestem ming van Delta Sport gekregen om een recordwedstrijd op dit koningsnummer uit te schrij ven. Atleten als Jaap Raap horst, Arthur van Dijk en Frank Heyneman van Olym pus '70 kunnen een tijd lopen van rond de 1.54. Sebastien Schletterer, momenteel de snelste Zeeuw met 1.54, uit Middelburg, Kees Houtepen (Goes) en Revelino Rijk (Vlis- singen) zullen met een gangma ker naar een snelle tijd wor- dern getrokken. Ook bij de da mes is er een haas als gang- maakster voor Karen Glerum en Daniëlle van Cadsand. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur waarvan de 800 meter om 20.00 plaats vindt. RENESSE - Hieronder bolgen de uitslagen en nieuwe stan den met betrekking tot de zomer-bowlingleague. Blokhut-Port Zélande 4-0; Schouwen-RE 0-4; Sailers Inn- Swarte Schaep 3-1; J. P. Staal- Fun House 1-3. Sailors Inn 19 Swarte Schaep 15 Fun House 15 J. P. Staal 12 Bowlingteam RE 12 De Blokhut 11 Port Zélande 9 Vakantiepark Schouwen 3 Hoogste gemiddelde heren: Adriaan Hanse, 204, Blokhut. Hoogste gemiddelde dames: Nell Oostdam, 177,6, Fun Hou se. 200 games: Adriaan Hanse 232- 224, Blokhut; Nell Oostdam 202, Fun House; Rini Hendrik- se, 201, Blokhut. Alprokon-Bom BV 3-1; De Mey- Terpstra 4-0; Swarte Schaep II- Vöorne en Putten 1-3; Prince BV-B en B 1-3. Alprokon 17 De Mey 14 Prince BV 14 Terpstra 13 Bom BV 13 Voorne en Putten 10 Swarte Schaep II 10 B en B 5 Hoogste gemiddelde heren: Jaap de Mey 189.6, De Mey. Hoogste gemiddelde dames: Cis van Herpen, 160.6, Alpro kon. 200 games: Jaap de Mey 224, De Mey; Cis van Herpen 222, Al prokon; Jan Stoel 214, De Mey. ZIERIKZEE - Slechts de haren waren nu wat korter en hier en daar reeds behoorlijk aan het grijzen. Voor het overige leek het even alsof de tijd had stilgestaan. Tijdens de reüniewedstrijd van oud- Zierikzee Al (seizoen 1972/1973), zaterdagmiddag op sportpark Bannink, voelden onder andere een Kees Verkaart en Adrie Koster elkaar als vanouds weer blindelings aan. Ook toonde de nu 36-jarige Koster nog altijd fraaie flitsende passeerbewegingen. In de tweede helft ging de 'ouderdom' van het kampioensteam van destijds toch een grote rol spelen, en bracht de tegenstander uiteindelijk een 2-4 overwinning. Ze waren er allemaal weer bij: onder andere trainer Teu- nis Klink, Peter Goedegebuu- re, Hans Verkaart, Kees Ver- kaart, de in enkele pondjes toegenomen keeper Henk Verwest en uiteraard de - nog altijd - razendsnelle spits Adrie Kosten- Vooral tijdens de eerste helft toonde het 'le gendarische' Zierikzee Al van weleer, de streken voor- alsnog niet verloren te heb ben. Gelijkspel De tegenstander, spelers van Zierikzee Al uit het seizoen 1980/1981, kwam evenwel reeds binnen de vijf minuten op voorsprong via een doel punt van Peter Hendrikse: 0- 1. Kees Stoutjesdijk zorgde er echter voor dat nog voor rust een 1-1 gelijkspel werd be reikt. Vooral in dat eerste bedrijf had oud-Zierikzee Al goed partij gegeven tegen de ge middeld tien jaar jongere op ponent. Evenals in de begin zeventiger jaren hadden de voorhoedespelers Kees Ver kaart en Adrie Koster aan een half woord voldoende om el kaar nagenoeg blindelings te kunnen vinden. Ook zaterdag weer stonden de overige spe lers geheel in dienst van voor noemde aanvallers. „Dat was vroeger ook altijd zo. Wij als werkers probeer den telkens weer Kees en Adrie in stelling te brengen", vertelde Peter Goedegebuure na afloop. „Het is inderdaad frappant dat ik destijds maar vier jaar met Adrie Koster heb gespeeld, maar dat dat gevoel voor elkaar nu in 1991 nog altijd bestaat", aldus Kees Verkaart, die onlangs zijn afscheidswedstrijd speel de voor de selectie van VV Zierikzee. „Dat hadden Kees en Adrie bij de B-junioren al, dat ge voel voor elkaar", weet Teu- nis Klink, de trainer van wel eer. „Als Kees destijds mee gegaan was met Adrie naar Roda JC, was hij naar mijn idee zeker ook geslaagd als profvoetballer", vervolgt Klink, die zoveel plezier had beleefd aan deze reünie wedstrijd dat hij dit voor her haling vatbaar vond. Achttien jaar na dato kwa men uiteraard de verschillen de anekdotes bovendrijven. „We waren toen een hechte groep die bijna alles samen deed. Zaterdagsmiddags voetballen, 's avonds kwam je elkaar weer in Brogum te gen, en zondags bezocht je de wedstrijd van het eerste, of mocht je zelfs soms mee doen", herinnert Hans Ver kaart zich nog als de dag van gisteren. „Ja en toen die keer dat Adrie (Koster, red.) bij Brogum over een bosje wilde springen, m'aar daarbij met het kruis van zijn broek achter het prikkeldraad bleef hangen. Heel zijn kruis lag open", doet een lachende Peter Goe degebuure uit de doeken. „Wat Adrie toen ook zo goed kon was moppen vertellen. Ik weet nog van een keer toen we in Axel moesten gaan voetballen. De hele rit door vertelde hij mop na mop. Toen we eenmaal in het veld stonden riep Adrie zelfs nog van 'kennen jullie deze al'....", weet Hans Verkaart, die sa men met Goedegebuure deze reünie-wedstrijd had georga niseerd. In de tweede helft wist het team van Klink middels een door scheidsrechter Gerard Olijhoek toegekende en via Kees Verkaart benutte penal ty (na een overtreding in het zestienmetergebied op Kos ter), op een 2-1 voorsprong te komen. De moegestreden hel den van eertijds kwamen con ditioneel echter meer en meer in de problemen. Via doel punten van Carlos de Men- donqa, Theo Wittenberg en Marco bij de Vaate werd het uiteindelijk 2-4 voor de oud A-junioren uit het seizoen 1980/1981. Nu de drukbezette proftrainer Adrie Koster zaterdag een van de weinige keren Sehou- wen-Duiveland aandeed (eerder op de dag ver zorgde hij een gasttraining bij SV Duiveland) grepen wij uiteraard de mogelijkheid met bei de handen aan hem een paar vragen te stellen. Hieronder zijn reacties. Koe was het om na bijna twintig jaar weer met je oude 'ploeg te kunnen spelen? „Ik vond het heel leuk. Alleen het tempo lag wel wat laag. Nee hoor, dat is maar een geintje. Maar dat gevoel van toen met bijvoorbeeld Kees Verkaart kwam vanmiddag weer helemaal terug. Ik heb best weer genoten". Hoe is het met je Zeeuws? „Nou, dü ben'k nog nie verleerd. Dat gSet nog best goed". Hoe is het om volgend jaar als trainer bij Roda JC aan de slag te kunnen? „Ik ben er ooit als speler begonnen, en het is natuurlijk hartstikke leuk daar nu als trainer weer terug te komen. Het is de bedoeling om met Roda net zo attractief te gaan voetballen als bij Willem II dit seizoen. Roda heeft een slecht seizoen achter de rug en heeft voor het volgend sei zoen slechts de intentie herkenbaar en spectaculair voet bal te brengen. Het belangrijkste is om het publiek weer op de tribune terug te krijgen In Kerkrade. Roda heeft een verdediging die sterk in elkaar zit en een groot spelers- potentieel bezitIk heb er het volste vertrou wen in dat het gaat lukken. Wanneer het publiek eenmaal terug is gaat pas weer gedacht worden aan Europees voetbal". Hoe is het om als oud-Zierikzeeënaar in de hoogste krin gen van het vaderlandse voetbal te verkeren? „Eigenlijk merk je dat zelf niet zo. Je groeit min of meer vanzelf in zo'n wereldje Ik ben natuurlijk al met mijn tweeëntwintigste met het betaalde voetbal in aanraking gekomen, dus zodoende zit je toch alweer heel lang in dit Mae sta je tegenover de verschillende media? „Ook met de pers raak je in de loop der jaren vertrouwd. Op elk interview kun je je in principe voorbereiden. Je weet op een gegeven moment welke vragen je kunt ver wachten, zodat je dan meestal van tevoren al een ant woord hebt. Tijdens de cursus voor coach betaald voetbal wordt er trouwens, hoewel heel summier, ook aandacht besteed aan 'hoe om te gaan met de media". Een gasttraining net als vanmorgen in Oosterland, doe je dat wel meer, en hoe vind je zoiets? „Met een stel van die pupillen zó'n anderhalf uur aan de gang gaan is gewoon ontzettend leuk. Maar als proftraï- ner heb je daar eigenlijk helemaal geen tijd voor. Je hebt het er altijd heel druk mee. Dus zoals vanmorgen hij Dui veland doe ik maar heel weinig". Volg je het Schouwen-Dtiivelandse vgetbal nog altijd „De enige ploeg welke ik nog wel zoveel mogelijk via ae kranten volg is mijn oude vereniging Zierikzee. Destijds heb ik net de overstap naar de tweede klasse niet meege maakt. Ik ben bij Zierikzee als B-junior begonnen en heb daarna een hele leuke tijd gehad. Het is wel jammer dat ze nu weer helemaal zijn afgezakt naar de vierde klasse", ft Hoe zit het met je ambities als oefenmeester? „In eerste instantie richt ik me het volgend seizoen alleen maar op Roda JC. Maar net' zo goed dat je als voetballer altijd probeert het plafond te bereiken, tracht je dat na tuurlijk als trainer ook te halen". Hoe is het met je destijds zo ernstig geblesseerd geraakte knie „Daar heb ik eigenlijk nu als trainer geen iast meer van. Na een wedstrijdje als vandaag heb ik voornamelijk last van mijn spieren". Wie wórdt er zondag landskampioen? „PSV natuurlijk, dat mogen ze nu toch niet meer uit han-, den geven. Dat zou wel heel stom zijn". ZIERIKZEE - Bij de avondinstuif- atletiekwedstrijden op Bannink in Zierikzee, dins dagavond 18 juni, staat er een aantal goed bezette at- letiekonderdelen op het programma. Het belang rijkste onderdeel, de open Zeeuwse kampioenschap pen kogelslingeren, brengt de Nederlandse top naar Zierikzee. Peter van Noort uit Lisse, Nederlands re cordhouder met een afstand van 67,98, maakt zijn opwachting om de strijd aan te binden met zijn broer Nico van Noort, Wil van Uythoven (Breda) en de winnaar van vorig jaar John Stegman uit Rotter dam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6