Campagne om bedrijfsleven te interesseren voor kinderopvang Zekato wil na de vakantie een scoutinggroep opstarten REC stai voor out DE HOEVE AAN DE LINGE J. van den Houten en A. Bal onderscheiden op Rabo-vergadering Bromfietser rijdt tegen geparkeerde auto's aan Negen inbraken in auto's Fancy-fair in dorpshuis brengt 2000 gulden bruto op Door het kopen van een kindplaats kan een bedrijf een goede werkkracht in dienst houden Cursusaanbod n Brandweerver discussie in co ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE UTRECHT - De NS studeren op het ontwikkelen van een zeer druk bereden Randstadspoor net. Het zou een net moeten worden voor regionale stop treinen die rond Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht op bestaande trajecten zouden gaan rijden. AMSTERDAM - Wel willen en kunnen werken, maar daar niet de kans toe krijgen. Voor veel ex-psychiatrische patiën ten loopt een sollicitatiepoging vaak uit op een grote teleur stelling. Zij merken dat de werkgever zijn interesse ver liest op het moment dat hun „medisch verleden" ter tafel komt. ZIERIKZEE - Op het parkeer terrein op het Havenplein te Zierikzee werden twee voer tuigen beschadigd door K. B. uit Zierikzee die met zijn bromfiets over het plein reed. K. B wilde met zijn bromfiets tussen een aantal geparkeerde voertuigen doorrijden. Hij raakte daarbij een personenau to bestuurd door de heer A. B. uit Zonnemaire die juist vanuit parkeerpositie achteruit reed om weg te rijden. De bromfiet ser was daardoor zo uit balans dat hij met zijn voertuig tegen de zijkant van een bestelauto van de heer L. V. uit Zierikzee reed, die eveneens stond gepar keerd. RENESSE/BURGH-HAAM- STE- DE/SCHARENDIJKE/BRUI- NISSE - In de nacht van zater dag op zondag werden op Schouwen-Duiveland niet minder dan negen inbraken in auto's gepleegd. Aan-'de J. J. Boeijesweg te Haamstede werd de auto van de heer E. W. uit Amstelveen opengebroken. Het bleef bij deze schade omdat de dieven niets wegnamen. Dat was wel het geval in Renesse waar aan de Hoogenboomlaan drie auto's werden opengebroken. Uit al deze voertuigen werd de autoradio gestolen. De bena deelden zijn N. B. uit Koude kerk aan den Rijn en P. M. en C. A. uit Hazerswoude. Aan de Kloosternolstraat in Scharendijke werden twee auto's opengebroken en vervol gens de geluidsapparatuur er uit gestolen. Benadeelden zijn M. E. uit Hellevoetsluis en S. B. uit het Duitse Frechen Ko- ningsdorf. Tfenslotte was het dievengilde actief in Bruinisse waar aan de Hoogerwerfsweg, aan de Hageweg en aan de Mo lenweg een auto werd openge broken. Ook hier werd uit alle voertuigen de radiocasset- tespeler gestolen. Benadeelden zijn M. H. uit Bruinisse, R. B. uit het Duitse Sollingen en me vrouw A. M. uit Berlijn. NIEUWERKERK - Voor het eerst op kamp met de kabouters. Het oprichten van een nieuwe scoutinggroep voor jongens en meisjes van elf tot veertien jaar. Ideeën en plannen hebben ze genoeg bij de Nieuwerkerkse scoutinggroep Zeka to. Alleen iets te weinig geld en mankracht om een en ander te realiseren. Daar om werd zaterdag in het dorpshuis te Nieuwerkerk een fancy-fair gehouden die bruto 2000 gulden opbracht. De kabouters van de Zekato-groep presenteerden allerlei spelletjes. (Foto: Joop van Houdt). Het evenement vond voor het eerst plaats en is een alterna tief voor de clubactie die tot nu toe jaarlijks in de vorm van een loterij plaatsvond. „Door alle collectes en loterijen waar mee de mensen aan de deur worden geconfronteerd werd het elk jaar moeilijker om de loten te verkopen. Je krijgt dan zo het gevoel dat je moet leuren. Dat is niet leuk, daar om hebben we iets anders be dacht", aldus kabouterleidster Corinne Bevelander uit Nieu werkerk. Iets anders in de vorm van een fancy-fair waarbij spelletjes konden worden gedaan die va rieerden van supermodern en geïntroduceerd via televisie- quizen tot oud-Hollands. Zo kon men zijn vingervastheid beproeven via de elektrische spiraal en zijn reactiesnelheid beproeven via het vangen van stokken die onverwachts van uit een plafond naar beneden vielen. Maar ook met een luchtbuks schieten, blikken gooien en zijn geluk beproeven aan de toptafel. Een heel oud spel waarbij men via een draai ende tol kan proberen kleine houten paaltjes om te laten val len. Een aantal spelletjes werd gesponsord door de Nieuwer kerkse middenstand. Zoals dat bij een fancy-fair be taamt ontbrak ook het rad van avontuur niet en verder kon den de bezoekers van het eve nement een keuze maken uit vele zelfgemaakte spullen. Ou ders van de kabouters bakten cakes, appelflappen en eier koeken en de kabouters zelf lieten zich ook niet onbetuigd. Tijdens de bijeenkomsten van de afgelopen maanden maak ten zij oorbellen, buttons, en poppenkopjes voor op potlo den. „We hebben het zelf ver zonnen. Het zijn allemaal men sen uit verschillende wereldde len", aldus de zes-jarige kabou ter Lisette Tierie. Samen met de andere kabou ters en een aantal ouders stond ze bij de diverse spelletjes om de tientallen, vooral jeugdige, bezoekers van dienst te zijn die een kijkje kwamen nemen in het dorpshuis. Ondanks de gestaag stromende regen de den zaterdagmorgen ongeveer 25 kinderen mee aan scou- tingspoor. Een puzzeltocht door Nieuwerkerk die was ge baseerd op scoutingtechnie- ken. De Zekato-scoutinggroep wordt momenteel gevormd door een kaboutergroep be staande uit 25 meisjes in de leeftijd van zeven tot tien jaar De belangstelling van kinde ren die daar bij willen is zo groot dat men een wachtlijst moet hanteren. Ook wanneer die kabouters ouder worden dan tien jaar willen ze scou- tingactiviteiten blijven doen. Daarom probeert men na de grote vakantie te starten met een nieuwe scoutinggroep voor jongens en meisjes van 11 tot 14 jaar. „Maar dat kan alleen als we nog wat nieuwe mensen kunnen vinden die zich willen inzetten als leiding van zo'n groep", aldus Corinne Bevelan der. Ook heeft Zekato meer geld.no- dig dan binnenkomt via de subsidie van de gemeente Dui veland en de contributie van de kabouters. „Het spelaanbod valt of staat met goed mate riaal. En dat kost geld. En we gaan voor het eerst op kamp met de kabouters". Het is daar om de bedoeling om van de fancy-fair, zoals die zaterdag werd gehouden, een jaarlijks terugkerend evenement te ma ken. Dinsdag 18 juni NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Elly en Jools, Austra lische jeugdserie. Afl. 8. 18.06 uur VARA's kindermenu met om: 18.06 uur De tovenaar van Oz, tekenfilmserie. 18.29 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur Brainstorm, quiz. 19.50 uur De baas in huis? Amerikaanse comedyserie. 20.19 uur Laat maar zitten, Ne derlandse comedyserie. 20.50 uur Tien voor taal, spel- programma. 21.36 uur In het nieuws, actua liteitenmagazine. 22.22 uur Het Dame Edna spektakel, Dame Edne Evera- ge ontvangt internationale gas ten. 23.03 uur Impact, actuele docu mentaire. 23.48 uur Natuurmoment 23.58 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Santa Barbara, serie. 16.40 uur The big valley, serie. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Bouli, tekenfilmse rie. 17.45 uur Captain Planet, te kenfilmserie. 18.15 uur Zorro, Amerikaanse serie. 18.45 uur Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Jeroen van Inkel en Rob Sten- ders. 19.25 uur Prins Bernard pre senteert: Hart voor de natuur, serie van 7 programma's over het Wereldnatuurfonds. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur I'll take Manhattan, 4-delige Amerikaanse serie. Afl. 2. 22.10 uur Veronica film: In bed met Madonna, special over Ma donna en haar nieuwste film Truth or dare. 22.40 uur The making of Eure ka, terugblik op de voorberei dingen van dit licht-, laser- en geluidsevenement in Rotter dam. 23.10 uur Eureka presents Van- gelis, evenement t.g.v. het 5- jarig bestaan van het Europese technologische samenwer kingsverband. NEDERLAND 3 09.00, 13.00 en 17.05 uur Nieuws voor doven en slecht horenden 18.00 uur De illegalen, docu mentaire over de leef- en ar beidsomstandigheden van ille gale werknemers in de kassen van het Westland en De Kring. Deel 3. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het Klokhuis. 19.10 uur Monopolie, Deense serie in 28 delen. Afl. 16. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Staatsloterij, 3e trek king van de 818e loterij. 20.25 uur De bezetting, docu mentaire serie over Nederland in bezettingstijd. Afl. 4. 21.13 uur Rotonde, Mathilde Santing zingt teksten van Ran dy Newman. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport Jour naal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Den Haag Vandaag. 23.15 uur Klassieke mechanica 2. Les 20. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 109. 18.05 uur Plons, afl.: Plons en de cactusman. 18.10 uur Black Beauty, Britse jeugdserie. 18.40 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 204. 19.03 uur Buren, Australische serie. S'9.25 uur Lotto-winnaars, me edelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De drie wijzen, quiz met Kurt van Eeghem. 20.40 uur Gelieve aan uw toe stel te blijven, wekelijkse talk show live vanuit studio 3. Aansl. Baraka-trekking vanuit Zandhoven. 21.35 uur Ruth Rendell - myste ries, 8-delige Engelse serie naar de verhalen van Ruth Rendell. Afl. 7. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Vandaag. Aansl. Kwislijn. 22.50 uur De vrolijke dokters van St. Swithin's, Britse come dyserie. 23.15 uur Coda, Mars, van Franz Schubert, uitgevoerd door Catherine Mertens en Luc Devos, piano. BRT 2 18.55 uur Nieuwskrant. 19.00 uur Stoppen met roken, 6-delige serie over stoppen met roken. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Vijf dagen die zomer, Amerikaanse speelfilm. 21.45 uur Programma van de Liberale Radio- en Televisie- Omroep. 22.30 uur De werkzoekers, 10- delige serie over de Vlaamse Dienst van Arbeidsbemidde ling en Beroepsopleiding (VDAB). Afl. 4. NIJMEGEN - „Waren de jaren tachtig de jaren van de kunstsponsoring, de jaren ne gentig zullen de jaren worden van de sociale sponsoring. Be drijven oriënteren zich op dit moment al op de mogelijkhe den." De directeur medische zaken van het Nijmeegse Cani- sius-Wilhelmina-Ziekenhuis (CW), M. C. G. Verstegen, zei dit in Nijmegen op een congres over sponsoring in de gezond heidszorg. AMSTERDAM - De Stichting Privatisering Ziekenhuizen te Amsterdam wil op verschillen de plaatsen in Nederland privé-ziekenhuizen met elk honderd bedden bouwen. ZIERIKZEE - 'Kinderopvang, bedrijfsbelang', zo heet de brochure die een dezer dagen bij alle bedrijven op Schouwen-Duiveland in de bus valt. Het betreft een voorlichtingscampagne waarmee de stichting Kinderopvang Schouwen- Duiveland bedrijven wil interesseren voor het kopen van een kindplaats. De stichting lijkt er in te slagen om met steun van enkele gemeenten op Schouwen- Duiveland kinderopvang van de grond te krijgen. Naar verwachting gaat in ok tober aanstaande zowel een, gastouderproject van start als een kinderdagver blijf aan de Scheldestraat te Zierikzee. Vrijdag overhandigde de Zierikzeese wethouder van jeugdzaken P. de Rijke (CDA) in het stadhuis de eerste brochure Kinderopvang, bedrijfsbelang aan de voorzitter van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland, drs P. Schotte. Door MIEN VAN 'T SANT 14 Het overvalt haar ineens. Straks als het woongedeelte volgens haar eigen inzichten gemoderniseerd zal zijn, zal die eenzaam heid haar onherroepelijk opnieuw besprin gen. Feitelijk nog indringender dan het in de metropolis Rotterdam zonder Herman van Woensel geweest zou zijn. Eerst zou ze op het dorp alle geroddel over haar en haar lang niet volmaakte huwelijk drastisch de kop ingedrukt moeten hebben, zou ze waar moeten maken dat de weduwe De Jonge-'t Hart iemand van een onkreukbare levens wandel was. Niet alleen een moeilijke, er ger nog een gee^dodende bezigheid, die de ongedurige, naar vertier snakkende boerin van 'Zon rondom' mar slecht zou liggen. En fin! de nieuwe auto zou tenminste enige uit komst brengen. Het dorp zou het st.ellig niet zover drijven, dat ze een particulier detecti ve achter haar aanstuurden. De auto! De telefoon onder aan de trap! Gaat er een magische kracht van uit? Reso luut draait ze het nummer van de dealer. 'Ja, met mevrouw De Jong. Luistert u goed? Ik was vandaag in Rotterdam, had bijna een auto gekocht. De nieuwe Opel Kadett! Ik had er bij wijze van spreken zo in kun nen wegrijden'. Even stilte! Het antwoord van de ander be vredigt haar blijkbaar. Ja, ze heeft het goed gespeeld. Geen enkele verontschuldiging, dat ze de man in zijn vrije tijd opbelt. Wél eens hem goed laten merken dat hij het in haar waarderen moet, dat ze de eventuele aankoop toch over hem wil laten lopen. Als ze de hoorn weer op het toestel gelegd heeft, lacht ze voldaan. Morgenochtend om half negen zal de dealer voor haar neus staan. Het moet al heel vreemd lopen, als ze hem na haar telefonade niet een stel mist lampen aftroggelt. De dijk kronkelt nog altijd even erg als zo veel jaar geleden, toen ze met een der voor gangers van de Mercedes onder aan de dijk gelegen had. Het was nog merkwaardig goed afgelopen. Zijzelf wat blauwe plekken en een op haar leeftijd beslist welgevallige miskraam en de auto, waaraan ze altijd al een hekel gehad had, total loss. Ze heeft even haar binnenpretje. Het eerste zou haar met haar zevenenveertig jaar nu stellig niét meer overkomen. Maar de nieu we Kadett moet ze wèl beveiligen tegen der gelijke ongevallen. En tenslotte? Al is ze op dit moment honds moe, ze tintelt van onder nemingslust. Nu gauw het bed in en morgen bewust aan haar nieuwe levenspatroon ver der borduren. De nacht moet maar vlug voorbijgaan. 'Mevrouw De Jong, mag ik u iets voorstel len?' Nieuwsgierig kijkt Dien van de prijscou rant, waarin de nieuwe auto warm aanbevo len wordt, op. Ze is zo in haar lectuur ver diept geweest, dat ze de bedrijfsleider niet eens heeft horen aankomen. Nog geheel in de ban van wat de prijscourant haar zo ver leidelijk voorschotelt, kijkt ze op, zegt dan vlug: 'Kijk, mijnheer Van Drimmelen! Die wordt het. Over een dag of vier kan ik hem al inwijden'. Als ze onmiddellijk het wat gereserveerde, haast afwijzende in zijn blik opmerkt, ver volgt ze, de prijscourant van zich afschui vend: 'Ik had u niet horen kloppen'. En in haar stem bewust de afstand eigenaresse bedrijfsleider leggend: 'Loopt u altijd op van die afschuwelijke sluipschoenen rond? Ik bedoel: met van die rubberzolen?' Zijn gezicht verraadt niets en even rustig als hij zopas zijn vraag tot haar gericht heeft, zegt hij nu: 'Heel dikwijks, ja! Als ik ze verwissel, is het voor de kerkgang of voor mijn klompen, als ik buiten te doen heb'. Ze haalt haar schouders op. 'Inderdaad uw zaak! Had u me wat te vragen?' 'Zo is het'. En regelrecht op zijn doel af gaand: 'Ik hoorde dat u straks een bespre king met een architect uit de stad zult heb ben. Omtrent het moderniseren van het woongedeelte van 'Zon rondom'. Ik wilde u voorstellen (wordt vervolgd) „Want we hopen dat nu ook het bedrijfsleven zich zal wenden naar de kinderopvang waar mee de gemeenten zijn ge start", aldus De Rijke. Via het kopen van een of meerdere kindplaatsen in het gastouder project of het kinderdagver blijf kunnen bedrijven hun personeel stimuleren om ge bruik te maken van deze nieu we kinderopvangvoorzienin gen op Schouwen-Duiveland. Zelf hebben ze daarvan het voordeel dat ervaren werkne mers niet genoodzaakt zijn om hun baan op te zeggen omdat ze kinderen krijgen. Door de financiële bijdrage van bedrijven kunnen de totale kosten van de kinderopvang voorzieningen worden ge drukt. Daardoor behoeft de bijdrage die gemeenten zelf be talen (bovenop de Oortgelden die ze van het rijk voor kinder opvang krijgen) minder hoog te zijn. Ouders die gebruik-ma ken van het gastouderproject of kinderdagverblijf betalen hiervoor naar inkomen. Wethouder De Rijke rekende Schotte voor dat een bedrijf voor een kindplaats ongeveer 5000 gulden per jaar betaalt. „Dat moet toch de moeite waard zijn om een goede kracht in huis te houden en on nodige sollicitatieprocedures te voorkomen". De voorzitter van de Onderne merskring omschreef kinder opvangvoorzieningen als een stuk maatschappelijke ont wikkeling die zich voortzet. „Het is uitermate goed dat we ons met dit onderwerp bezig houden". Hij was daarom ver baasd dat vanuit de gemeente en de stichting Kinderopvang niet eerder contact was opgeno men met het bedrijfsleven in de regio. „Waarom zaten we nog niet met zijn allen om de tafel om er eens over te praten? Dan waren we misschien al een stap verder geweest". Schotte was van mening dat de kosten voor het kopen van een kindplaats onderdeel zouden moeten zijn van de landelijke CAO-onderhandelingen. „De kosten zijn zodanig dat ze een behoorlijke invloed kunnen hebben op het bedrijfsleven. Vooral op de kleinere onderne mingen waarvan er hier in de regio veel zijn". Schotte waarschuwde De Rijke er daarom voor dat het kopen van kindplaatsen in eerste in stantie toch wat problemen kan opleveren op Schouwen- Duiveland. „Zoiets moet groei en". OOSTERLAND - Op de deze week in Oosterhof te Oosterland gehouden jaarvergadering van de Rabo bank Oost-Duiveland kregen Anton van Dijke (101 jaar) en zijn broer Kees van Dijke (90 jaar) naast en kele oud-bestuursleden een apart woord van wel kom. Later zou nog worden vermeld dat Anton van de 72 jaarvergaderingen er maar 2 had gemist. Bei den zijn afkomstig van Oosterland, maar wonen thans in het verzorgingshuis In 't Opper te Bruinis se. De heer A. Bal die 35 jaar het bestuurslidmaat schap van de fcank had bekleed, eerst op Oosterland en na de fusie met Bruinisse van de Rabo Bank Oost- Duiveland werd onder lovendfe woorden bedacht met de gouden organisatie-speld. Het lid van de Raad van Toezicht die 22 jaar die functie had be kleed, J. van den Houten, kreeg de zilveren speld. Nadat de twee overleden perso neelsleden, mevr. F. van Strien-Ottens en Leo de Mun- nik staande waren herdacht, gaf de voorzitter, M. K. Krepel, een uitgebreid overzicht van de activiteiten van de Rabobank- organisatie in Nederland en van de plaatselijke bank. Hoge oliepr'jzen, de lage dollar koers, de hoge rentestand wa ren stuk voor stuk feiten- die het financiële gezicht van 1990 bepaalden. Banken fuseerden met andere banken of met ver zekeringsmaatschappijen, de Rabobank-organisatie fuseer de niet, maar ging wel vergaan de contacten met andere kre dietinstellingen aan. Verzekering De Rabo-organisatie is alert op alle veranderingen die zich voordoen en staat altijd gereed haar leden met raad en daad bij te staan. Dat geldt ook voor de plaatselijke vestiging. Op verzekeringsgebied bestaat nu ook een samenwerkingsver band met de drie banken op het eiland. De aanwas van de spaarmiddelen bij de landelij ke organisatie was groter dan verwacht. Gedacht was aan 4'/2 miljard zoals in 1989, het werd 7,1 miljard. Bedrijfscliën- ten worden bijgestaan, als de milieu-eisen bijzondere maat regelen vergen. Komen bedrij ven om die reden in moeilijk heden dan zal naar passende oplossingen worden gezocht. De nieuwe directeur J. I. M. Luyben gaf een toelichting op de door de plaatselijke bank geproduceerde jaarcijfers, (ba lans en verlies en winstreke ning). De statutenwijziging werd toegelicht en zonder hoofdelijke stemmen unaniem goedgekeurd. In de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren A. Bal en M. K. Kre pel, was de eerste wegens leef tijd niet herkiesbaar als be stuurslid. In zijn plaats kwam G. Tuinman. Krepel werd her kozen. In de plaats van de heer J. van den Houten (wegens leef tijd niet herkiesbaar) werd ge kozen W. P. Stouten. In de plaats van de heer G. Tuinman, die van de Raad van Toezicht, naar het bestuurslid maatschap was gepromoveerd, werd tot lid van de Raad van Toezicht gekozen burgemeester A. Vogelaar uit Bruinisse. De scheidende secretaris gaf nog een bloemlezing uit statuten en notulen van de eerste jaren van de Boerenleenbank Oosterland (opgericht in 1914). „Om ook het sparen voor kinderen en dienstboden te bevorderen, werd de minste inleg vastge steld op één gulden. Een spaar bankboekje kostte een dubbel tje. MAANDAG 17 JUNI 1991 ZIERIKZEE - De Open S lijkheden om weer te ga Educatief Centrum, het staat al lang, maar was r deelnemers. In de loop v geworden dat er veel me stellen om met leeftijdsg Met succes zijn dan ook vorig seizoen twee groepen van start gegaan in Goes. De onderwer pen die gekozen worden zijn onderwerpen die ouderen aan spreken, zoals wonen, gezond heid, landen en volken, nor men en waarden, kunst in de eigen omgeving. Gedurende een aantal weken staat zo'n onderwerp centraal. De deelnemers zijn actief be trokken en bezig met een on derwerp. Ook sprekers, excur- College Zierikzee wil brandweerkaderr tegei ZIERIKZEE - Al geruime vrijwillige brandweer Zie dingen voor het vrijwillig college van b en w van Zie tegemoet komen, zo blijk agenda van de vergadering de commissie algemene en gemeente Zierikzee. De den in de raadzaal van h 19.30 uur. In de huidige situatie krijgen de vrijwillige brandweerlie den een vergoeding per oefe ning. De Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) gaat echter uit van een bedrag per uur waarbij dan weer onder scheid wordt gemaakt tussen de verschillende rangen in brandweerkringen. Fiscus Per 1 januari 1991 is een wet in werking getreden waarin is be paald dat het bedrag van de be lastingvrije vergoeding aan zienlijk wordt teruggebracht. Naar aanleiding daarvan is door het brandweerkader een dringend verzoek aan de ge meente gedaan om de vergoe dingen voor de vrijwillige brandweerlieden op te trekken tot het VNG-niveau. renessè Zomeravond- zangvierdaagse In het kader van een zomera- vondzangvierdaagse die wordt georganiseerd door de Evange lische Omroep vindt op don derdag 4 juli in de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring in Renesse een koor- en samen- zangmanifestatie plaats. Aan de bijeenkomst werken mee het Christelijk kinderkoor Ruimtevogels en het Christe lijk tienerkoor Butterflies uit Dordrecht onder leiding van Fia Blaak. Martin Zonneberg bespeelt het orgel en verder werken Wim Korver (pianist), Piet Hofwegen (contrabas), Piet van der Straaten (gitarist), Peter Bezemer (drums) en Ab Brouwer (trompet) mee aan de bijeenkomst. De opening en sluiting wordt verzorgd door de voorzitter van de Evangeli sche Omroep, ds A. van der Veer. In verband met radio opnamen wordt belangstelen- den verzocht om 19.45 uur aan wezig te zijn. Aanvang 20.00 uur. burgh-haamstede Israëlavond In de Nederlandse Hervormde Kerk in Haamstede vindt op zaterdag 22 juni een Israëla vond plaats waarvan de op brengst is bestemd voor het Shaare Zedekziekenhuis te Je rusalem. Aan de Israëlavond wordt meegewerkt door het Walchers Mannenkoor onder leiding van Jan Wisse en de or ganisten Annet van der Linde en Simon van Keulen. Aanvang 19.00 uur. De toegang tot het evenement is vrij. kerkwerve Laatste NCVB-bijeenkomst Tijdens de laatste bijeenkomst m dit seizoen had de afdeling Kerkwerve van de NCVB de huisarts uit Noordgouwe M. W. Audier in haar midden. Na de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4