Concert Zeeuws Orkest met Jaap van Zweden Trucking Mike krijgt van zijn baas negen voor ijver Molenaarsduo Haak aangezocht voor beheer van De Korenbloem College Duiveland wil Schoolstraat opknappen J ten bate van het Ikziekenhuis te Je- Brkgebouw Neder- Bormde Kerk. 19.00 Inbraken Vergadering commissie inter nationale uit wisselingen Donderdag 4 juli in Grote Kerk te Zierikzee Restauratie over enkele maanden afgerond M. van Putten 25 jaar vrachtwagenchauffeur bij Talen transport Aanrijding Heuvels weg IEUWSBODE d juni stede ixpositie De Tien i Burght. Tijdens 22 juni ng leven en werk Schmidt. Biblio- olpe. Tijdens ope- bibliotheek. \stede stelling Betty )e Bewaerschole. g tot zaterdag van .0 uur. 6 juli ing leven en werk Schmidt. Biblio- aete. Tijdens ope- oibliotheek. 26 juli ïstede ing leven en werk I. Schmidt. Biblio- lutse. Tijdens ope- oibliotheek. 10 juli ven ■hilderijen A. van Eergulde Garnaal. Ibehalve zondags) 12.00 uur en van lo uur (op maandag 1) juni Vertrek vanaf 1.00 uur. az. Gemeentehuis. Helpt Elkander, erenigingsgebouw. 19 juni j/olwassenenonder- Prinses Juliana- Jiewekken 19. 9.00 Ivan 19.00 tot 21.00 en bate van Adul- jial Gereformeerde 1 Nederland aan de It. Van 19.30 tot 20 juni naar Brouwersha- |55-plussers. Vanaf Jen Hogen Blok. Internationale uit- ltadhuis. 16.30 uur. VBZ. In stadhuis. commissie finan- erwijs. Gemeente- |ur. juni |ni rommelmarkt Oosterlands Fan- lods van de Abee- 110.00 tot 17.00 uur. juni |jke dienst De zo- Rooms Katholie- b0 uur. !4 juni - ïstede adsvergadering in ehuis. 19.30 uur. ven adsvergadering in |30 uur. juni |kken Flakkee van van Plattelands- leling Schouwen). 13.00 uur. 27 juni uur in De Pater- I laatste donderdag nd). Van 19.30 tot 9 juni oncert Koninklij- reniging Witte van Haeskenshof. eedehands spullen it. In dorp en om- if 9.30 uur. MAANDAG 17 JUNI 1991 NR 24964 BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aan de Hageweg in Bruinisse drie auto's opengebroken. Uit de auto van de heer W. uit het Limburgse Spaubeek wérd een gereedschapskoffer met ge reedschap en een tas met sport schoenen gestolen. Uit de auto van de heer S. uit het Duitse Kalkensee werd een autoradio- cassettespeler ter waarde van 700 gulden gestolen. Ook de Duitser W. uit Herne mist zijn radio-cassettespeler ter waar de van 800 gulden. ZIERIKZEE - Gaan we nog naar Hatfield? Dat is één van de vragen die aan de orde komt tijdens de vergadering donder dag 20 juni van de commissie van advies en bijstand voor in ternationale uitwisselingen van de gemeente Zierikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 16.30 uur. Het is gebruikelijk dat één keer per raadsperiode van vier jaar een ontmoeting plaats vindt met de jumelage-plaat- sen Hatfield in Engeland en St. Hilaire-du-Harcouet in Frank rijk. Het bezoek van Hatfield van april dit jaar was een uit gesteld bezoek. De Franse zusterplaats brengt een van de komende jaren een bezoek aan Zierikzee. Om te voorkomen dat er de volgende raadsperio de twee bezoeken afgelegd moeten Worden en er geen ont vangst in Zierikzee zal zijn legt het college van b en w de com missie de vraag voor of men al dan niet ook deze raadsperiode een bezoek dient te brengen aan Hatfield. ZIERIKZEE - In de Grote Kerk te Zierikzee is op donderdag 4 juli een concert van het Zeeuws Orkest waarbij de beide concertmeesters van het Konink lijk Concertgebouw-orkest, Jaap van Zweden en Victor Liberman optreden. Beide beroemde muzi kanten treden solistisch op en dirigeren het Zeeuws Orkest. Concertmeester Victor Liberman. Het concert maakt deel uit van een serie concerten in Zeeland. Behalve in Zierikzee treden Jaap van Zweden en Victor Li berman met het Zeeuws Orkest ook op in de Grote Kerk te Vee- re (zaterdag 6 juli) en de Sint Baafskerk in Aardenburg (zon dag 7 juli). Het programma omvat het Di vertimento nummer 18 van Mo zart, een vioolconcert van Luca Antonio Predieri waarbij Li berman als solist optreedt. Vi vace largo ma non troppo en al legro van Bach, het vioolcon cert in E grote terts van Bach waarbij Jaap van Zweden op treedt als solist en een modern stuk van Dmitry Shostako vich, de kamersymfonie opus 110 A. Jaap van Zweden werd in 1980 op 20-jarige leeftijd concert meester bij het Concertge bouworkest. Hij volgde zijn opleiding bij Louise Wijngaar den en aan het Amsterdams Muzieklyceum bij davina van Wely. Hij rondde zijn studies af aan de Jullliard School of Mu sic in New York bij Dorothy Delay. Jaap van Zweden treedt regelmatig als solist op in binnen- en buitenland, Zijn LP's waarop hij samen met Ro nald Brautigam de sonates van Brahms vertolkte werd in 1983 bekroond met een Edison. Hij speelt op een Del Gesu viool. Victor Liberman werd in 1931 geboren in Leningrad en werd opgeleid aan het conservato rium in zijn geboorteplaats. Van 1950 tot 1979 maakte hij deel uit van het symfonie-or kest van Leningrad, waarvan Jaap van Zweden treedt solistisch op en dirigeert het Zeeuws Or kest. de laatste elf jaar als concert meester. Hij trad in de Sovjet unie regelmatig op als solist bij de meest prominente or kesten. Hij was actief als ka mermuziekspeler en onder hield goede contacten met he dendaagse Russische compo nisten. In 1979 werd hij con certmeester bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Sinds 1985 bekleedt hij samen met Jaap van Zweden die functie bij het Concertgebouw-orkest. Ook is hij leraar aan het Utrechts Conservatorium en permanent begeleider van het European Community Orches tra. Het concert in Zierikzee begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de VVV Zierikzee. BROUWERSHAVEN - Als het aan het college van b en w van de gemeente Brouwershaven ligt wordt mo len De Korenbloem in Zonnemaire na restauratie in gebruik en beheer gegeven aan de vrijwillige mole naars D. A. Haak en diens zoon E. Haak uit Nieu- werkerk. Verwacht wordt dat' de restauratie van de molen binnen enkele maanden afgerond kan wor den. Het voorstel van het college komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 24 juni in het stadhuis in Brouwershaven. De verga dering begint om 19.30 uur. De gemeente Brouwershaven heeft de molen in kwestie, staande aan de Molendreef in Zonnemaire, in maart 199Ó in eigendom verkregen. Deze mo len is een beschermd monu ment en ondergaat momenteel een grondige restauratie. Het is de bedoeling dat de molen weer geheel draai- en maal- vaardig wordt gemaakt. Karakteristiek De molen is, zo schrijft het col lege in haar toelichting op het voorstel aan de gemeenteraad, een zeer karakteristiek ele ment in het landschap. „Wil de molenrestauratie zinvol zijn dan zal de molen regelmatig moeten draaien en zo mogelijk moeten kunnen malen. De mo len is één van de vele gemeen telijk in beheer en onderhoud zijnde eigendommen en kan daardoor niet die specialisti sche aandacht krijgen welke de molen verdient". Met dat in het achterhoofd stelt het college de raad voor over te gaan tot de aanstelling van een vrijwillige molenaar die ener zijds in staat is het dagelijks onderhoud te verrichten en an derzijds bereid moet zijn de molen regelmatig te laten draaien en de bezoekers die hiervoor geïnteresseerd zijn de mogelijkheid te bieden de mo len te bezichtigen. Men heeft Haak en zijn zoon bereid gevonden die taak op zich te nemen. Omdat er geen sprake is van een volledige ex ploitatie van de molen kan men het monument niet verhu ren. „Daarvoor achten wij het gewenst dat tussen partijen een overeenkomst wordt aan gegaan, waarbij de wederzijd se rechten en plichten voor de toekomst worden omschreven en gewaarborgd", aldus het col lege. De overeenkomst in kwes tie is opgesteld overeenkom stig de model-overeenkomst zoals de Vereniging De Zeeuw se Molen die hanteert. Rondweg Ook op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel van het college om een bedrag van in totaal ruim 325.000,- beschikbaar te stel len voor de realisering van de nieuwe toegangsweg tot Brou- wershaven. Eerder stelde de raad .al 30.000,- beschikbaar voor het uitvoeren van voorbe reidende werkzaamheden door een raadgevend ingenieursbu- Herziening Nu is men zover dat een herzie ning van het bestemmingsplan buitengebied noodzakelijk is om de plannen verder uit te kunnen werken. Het inge nieursbureau moet nader on derzoek verrichten, een defini tief ontwerp vervaardigen en alle daaraan verbonden werk zaamheden uitvoeren. Alles bij elkaar vergt dat een bedrag van 171.000,- Om de nieuwe toegangsweg te kunnen realiseren moet de ge meente ook twee percelen bouwland gelegen tussen Dap- perweg en Schendersweg aan kopen. Daar is een bedrag van bijna 140.000,- mee gemoeid. Een bedrag van 15.000,- ten slotte is nodig voor het doen opstellen van een herziening van het bestemmingsplan bui tengebied. Grondaankoop Een andere forse uitgave die het college aan de raad voor legt is het geld dat nodig is voor de aankoop door de ge meente van een woonhuis, schuur en grond aan het Slin- gerbos in Brouwershaven. In eerste instantie was het plan om de bewoner/eigenaar, M. Smalheer, van het pand in kwestie in ruil voor woning en grond een daar nieuw te bou wen dijkwoning aan te bieden. Smalheer heeft echter laten weten liever elders een woning te willen kopen. Het college wil nu de woning en grond van Smalheer kopen voor bijna drie ton. De opbrengst van de ter plaatse nieuw te bouwen en te verkopen woning wordt door de gemeente geraamd op zo'n 365.000,-. NIEUWERKERK - Het college van b en w van de ge meente Duiveland heeft plannen om een gedeelte van de Schoolstraat in Nieuwerkerk op te knappen. Dit is noodzakelijk in verband met overname van de straat door het Waterschap Schouwen-Duiveland. Met de reconstructie van de straat is een bedrag van naar schatting 25.000,- gemoeid. Een en ander komt aan de orde tijdens de vergadering op donder dag 20 juni van de commissie financiën en onder wijs. De vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis en begint om 16.30 uur. Het stuk Schoolstraat in kwes tie is nu nog eigendom van de gemeente Duiveland. In ver band met de herverdeling van wegen is het waarschijnlijk dat het straatgedeelte in de toe komst door het waterschap wordt overgenomen. Voor waarde daarbij is dan wel dat het over te nemen deel in goede staat verkeert. Het college stelt voor het gedeelte in kwes tie meteen met de reconstructie van het gedeelte van de Schoolstraat binnen de be bouwde kom mee te nemen. Tankslag Verder op de agenda van de commissievergadering het voorstel van het college een ac tie Thnkslag uit te voeren. Vol gens het college zijn in de ge meente Duiveland nog zo'n 220 ondergrondse tanks aanwezig. Om de eigenaars van die tanks te stimuleren hun tank te (la ten) verwijderen stelt het colle ge voor een subsidie van maxi maal 250,- per tank beschik baar te stellen. Gesteld dat de actie een volle dig succes wordt zou dat voor de gemeente Duiveland een in vestering van 55.000,- beteke nen. De commissie wordt ge vraagd in te stemmen met het opstarten van de actie. De kre dietaanvraag en de dekking komen in een later stadium aan de orde. Verder op de agenda van de commissievergadering de plan nen voor het, in het kader van het dorpsplan, aanleggen van een hoofdontsluitingsroute Oosterland. De werkzaamhe den zijn gegund aan een aanne mersbedrijf uit Nieuwerkerk voor de somma van 870.000,-. Volgens het college wordt daar mee het beschikbare krediet niet overschreden. OOSTERLAND - „Die heb ik op school nooit ge had", grinnikte de 47-jarige M. van Putten uit Oos terland toen zijn werkgever A. Talen hem omschreef als een betrouwbare, goede en snelle chauffeur die een negen voor ijver verdiende. De vrachtwagen chauffeur, die in het 27MC-circuit bekend staat als 'trucking Mike'werd afgelopen zaterdag gehuldigd omdat hij 25 jaar als vrachtwagenchauffeur in dienst was bij Talen Transport in Nieuwerkerk. „Het is de eerste keer dat een van onze werknemers 25 jaar bij het bedrijf is", aldus be drijfseigenaar A. Talen. In to taal werken negen mensen bij het bedrijf voor internationale transporten, dat 38 jaar gele den werd opgericht door de va der van de huidige eigenaar, H. Ihlen. M. van Putten kwam er 25 jaar geleden in dienst als chauffeur via een 'open sollicitatie'. „Ik had eerst gevaren, daarna in dienst mijn rijbewijs gehaald en vervolgens werkte ik bij een uienloods in Sirjansland. Maar ik wilde liever weer autorij den, zoals ik dat in dienst ook veel deed. Daarom ben ik naar de oude meneer Ihlen gestapt om te vragen of ik misschien bij hem kon komen werken als vrachtwagenchauffeur. Hij zei: we kunnen het proberen". Van Putten werd ingezet op een 120 pk vrachtwagen waarmee hij voornamelijk bouwmate riaal vervoerde door Neder land. Inmiddels rijdt hij op een 320 pk vrachtwagen op de in ternationale route. „Ik vervoer nu hoofdzakelijk groente en fruit vanuit het Westland naar Duitsland". De vrachtwagen chauffeur is daarbij vaak een hele week achter elkaar van huis. „Maar ik heb televisie en een koelkast aan boord. Mijn auto is een soort tweede huis voor me". In café-restaurant De Vlucht- haven, naast de oprijbrug waar Van Putten vroeger zo vaak met zijn vrachtwagen het pont je van Zijpe opreed, werd het zilveren jubileum zaterdag ge vierd. Tijdens een etentje met familie en collega's van de ju bilaris haalde werkgever Ihlen herinneringen op aan de afge lopen 25 jaar. Hij omschreef Van Putten als een gedreven mannetje dat er op gespitst is om steeds door te kunnen gaan. „Wachten en hangen, daar kan hij niet goed tegen". In zijn waarderende woorden betrok hij ook de andere werk nemers van het bedrijf. „Zon der goede chauffeurs zijn wij M. van Putten uit Oosterland ofwel Trucking Mike (links) kreeg een zilveren speld omdat hij 25 jaar chauffeur is. (Foto: Joop van Houdt). als bedrijf niets. Jullie zijn on ze toegevoegde waarde en het visitekaartje van het bedrijf". Als blijk van waardering over handigde hij aan Van Putten een zilveren speld met bijbeho rende oorkonde. Tevens kreeg de chauffeur een compleet tuinameublement. Zijn colle ga's gaven hem een schaalmo del van de vrachtwagen waar mee hij rijdt. Verwachting t/m vrijdag 21 juni. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht zuidw. 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht west 3 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 juni Zon op 05.18, onder 22.03 Maan op 13.00, onder 00.58 Eerste Kwartier: 19 juni (06.19) HETWEEROVERZICHT DE BILT - In een zwakke noordweste lijke stroming wordt nog steeds kou de en onstabiele lucht aangevoerd. Maar omdat we de komende 24 uur precies tussen een lagedrukgebied boven Polen en een boven Noorwe gen zitten, komen we wel in rustiger vaarwater terecht. Vannacht is er weinig wind en zijn er wat opklarin gen. De temperatuur daalt tot een graad of 6 en hier en daar kan er een mistbank ontstaan. Morgen zijn er weer stapelwolken, waar zo nu en dan de zon doorheen breekt, en valt er opnieuw een enkele bui. Herwordt ongeveer 15 graden. De wind waait morgen uit het noordwesten en neemt geleidelijk toe tot matig. KERKWERVE - Op de krui sing Heuvelsweg/Florisweg nabij Kerkwerve vond zater dag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 16.30 uur toen de heer Van de W. uit Middenschouwen met zijn personenauto over de Florisweg in de richting van de Heuvelsweg reed. Bij de krui sing zou hij geen voorrang heb ben gegeven aan een personen auto bestuurd door mevrouw K. uit Vlissingen. Zij reed over deHeuvelsweg in de richting Brouwershaven. De aanrijding kwam zo hard aan dat de auto van mevrouw K. aan de linker zijde zwaar werd beschadigd en de auto van de heer Van de W. aan de voorzijde. Deson danks werd geen van de inzit tenden noemenswaardig ver wond. ZIERIKZEESCHEH9K NIEUWSBODE IS Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3