lledag .e :oek f\ Duivelands Mannenkoor bestaat nu tien jaar §3 lewielers Oosterschelde- werken College Westerschouwen wil de oude kernnamen in ere herstellen Nieuwerkerkse fietser overleden na aanrijding iCHAPPIJ B.V. GEWELDIG. [en nieuwe fiets niet. 't zo'n lekker lazelle is. ;n mooi idingsplannen? Andere bewegwijzering binnen de bebouwde kom Diefstal mountain bike Schade bij inbraken in garage bedrijven 10.000 gulden Inbraak in bedrijfs ruimte Jubileumzangavond in Nederlandse Hervormde kerk Dreischor Rust>g weer 4 7 JAAP VAN ZWEDEN MOLENAARS KINDPLAATSEN SPORTHAL Diefstal jas uit kantine Diefstal van auto Ooit 'n Acorflex-lat- tenbodem beproefd? Dat kan, in Zonnemaireü 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 12,per maand CHE NIEUWSBODE >een extra's maar standaard. 3ft li het niet te laten gaan rijden. We rekenen u 1.468,- exclusief BTW, op - en een looptijd Kon. Julianastraat 5, fel. 01114-1473/1920. FITTER! 01110-12115 katselijke kleef, Iters 01130-2510, fax 01130-3404 bare of 10 Lter- lichte jelaar r tus en de tsen. 4. 5 96,50 Netto inhoud 142 liter totaal Vriesvak 17 liter Uitneembare verstelbare deurvakken Ontdooien: koeldeel automatisch Deur links- en rechtsd raaiend te monteren Energiegebruik 0,95 kWh/24 uur Krasvast kunststof afneembaar werkblad Twee groenten- laden 3 Verstelbare draagplateaus, waarvan 1 deelbaar. Afm. 85 x 55 x 60 Nu voor f 799,- Telefoon (01115) 1304 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 17 JUNI 1991 147e JAARGANG NR 24964 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan het college van b en w van de gemeente Westerschouwen ligt worden de kernnamen Burgh en Haamstede weer in ere hersteld. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 24 juni komt een voorstel van het college aan de orde om de bewegwijzering binnen de bebouwde kom van Burgh en Haamstede zodanig aan te passen dat weer duidelijk wordt wat wat is. Eigenlijk zou men ook de bewegwijzering middels ANWB-borden ge wijzigd willen zien, maar dat blijkt een peperdure kwestie. Het college stelt de raad voor te kiezen voor een aanzienlijk goedkoper alternatief. De gemeente raadsvergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Westenschouwen apart, Burgh en Haamstede samen op het ANWB-bord....(Archieffoto). Zowel voor inwoners van Burgh als voor inwoners van Haamstede is het verbindings streepje tussen beide namen op de bewegwijzering al heel lang eet} doorn in het oog. Burgh en Haamstede, zo redeneert men, zijn twee totaal verschillende kernen en dat moet een ieder duidelijk zijn. Verwarring Als argument voor het in ere herstellen van de oude kernna men voert het college van b en w van de gemeente Wester schouwen aan dat de huidige kern-aanduiding bij veel be zoekers, zowei bedrijfs-verkeer als recreant, veel verwarring geeft. „Het gevolg hiervan is extra verkeersbewegingen op de toch al door, in sterke mate toenemende, verkeersdruk be laste wegen", aldus het college. In verband met de door het ge meentebestuur geconstateerde verwarring en de daarmee ge paard gaande extra verkeers druk, heeft men de mogelijk heden onderzocht om de be wegwijzering zodanig te veran deren dat voor iedereen duide lijk is wat nu Haamstede en wat nu Burgh is. Het (laten) veranderen van de ANWB-borden blijkt een dure grap. Aanpassing van de be wegwijzering zou een investe ring van anderhalve ton ver gen. Dat vindt het college een beetje teveel van het goede en men heeft dan ook gezocht naar goedkopere alternatie ven. Altijd nog vrij kostbaar is het aanpassen van de kombor- den. Dat vergt een investering van 20.000,-. Wijkborden „Gezien deze hoge kosten ligt een minder kostbaar alterna tief in de rede", aldus het colle ge van b en w. Binnen de be bouwde kom kan volgens b en w gebruik worden gemaakt van het in grote steden veelge bruikte 'wijkaanduidingssy- steem'. „Dit houdt in een be wegwijzering binnen de gren zen van de bebouwde kom, be staande uit wegwijzers en wijkborden uitgevoerd in zwarte letters op een wit fond". De kosten van dit alternatief bedragen 5000,-. Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel van het college om ruim 18.000,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van twee bushaltes aan de Burghseweg. Het busstation aan de Burghse weg zal over niet al te lange tijd verdwijnen maar zowel ge meente als streekvervoers- maatschappij Zuid West- Nederland (ZWN) vinden dat aan weerszijden van de weg een bushalte moet blijven. Voor wat betreft de zuidkant van de weg is dat geen pro bleem. Een bushalte aan de noordkant van de weg bezorgt het college wat meer hoofdbre kens. Allereerst zou er een stuk sloot gedempt moeten worden om aanleg van de bushalte mo gelijk te maken. Dat brengt forse kosten met zich mee. Ten tweede maakt de eigenaar van het aangrenzende perceel grond, de heer Noordhoek, be zwaar tegen plaatsing van een abri. Hij vreest dat met name de showroom van zijn bedrijf min of meer aan het oog ont trokken zal worden door een abri. Aangezién er volgens het college geen alternatieve plaats voor de inrichting van een halte aanwezig is stelt men de raad voor een bushalte aan te leggen zonder plaatsing van een abri. Men zou kunnen vol staan met een afrastering. Ouderenbeleid Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt verder de nota ouderenbeleid van de gemeen te Westerschouwen ter discus sie gesteld. Eerder werd de no ta al besproken in de commis sies financiën en welzijn en beide commissies schaarden zich achter de nota. Centraal in de nota staat dat ouderen in staat dienen te worden gesteld om zolang mogelijk zelfstan dig te blijven wonen. Ook wordt gesteld dat ouderen in staat moeten worden gesteld om op een verantwoorde wijze in hun eigen leefomgeving te blijven functioneren. Ook de positie van ouderen ten opzich te van andere leeftijdsgroepen komt aan de orde. Gesteld wordt dat ouderen een gelijk waardige maatschappelijke positie in dienen te kunnen ne men. Ook al eerder in commissiever band besproken is de door M. Plica zonder bouwvergunning neergezette paardenstal bij zijn woning aan de Scholder- laan in Renesse. In oktober 1990 sommeerde de gemeente de heer Plica om de stal in kwestie af te breken. Men ging niet in op het verzoek van Plica om hem alsnog een bouwver gunning te verlenen. In beroep Het perceel grond waarop de paardenstal is gebouwd heeft ter plaatse de bestemming tuin met subbestemming land schappelijk waardevol. Het bouwwerk van Plica is volgens de gemeente dan ook in strijd met het bestemmingsplan. De heer Plica heeft tegen de wei gering van de gemeente hem een bouwvergunning te verle nen beroep ingesteld. Het col lege stelt de raad voor dat be- roepsschift ongegrond te ver klaren. Ook is het college niet van plan in te gaan op het verzoek van Plica om het bestemmingsplan zodanig aan te passen dat de paardenstal wel mag blijven staan. „Het is onterecht om te stellen dat de gebouwde stal geen afbreuk doet aan de land schappelijke waarde van het gebied", aldus het college. „Ter plaatse van de stal zijn alle aanwezige waarden vernietigd. Wij stellen u dan ook voor niet aan het verzoek mee te wer ken". SCHARENDIJKE - Hoewel hij met een staalkabel was beves tigd aan een camper werd in Scharendijke een mountain bike ter waarde van 1400 gul den gestolen. Het betrof de fiets van.J. uit Solingen die op een camping te Scharendijke verbleef. De staalkabel waarmee de moun tain bike aan de camper van de recreant was bevestigd werd vrijdag doorgeknipt en de fiets was verdwenen. NIEUWERKERK - De politie maakte bekend dat de schade bij de inbraak die in de nacht van donderdag op vrijdag werd gepleegd in garagebe drijven te Nieuwerkerk onge veer 10.000 gulden bedraagt. De dieven stalen eerst een be stelauto van de heer D. uit Nieuwerkerk die afgesloten stond geparkeerd voor zijn wo ning aan de Zeeasterstraat. Vermoedelijk werd deze auto gebruikt bij een inbraak in het garagebedrijf van de heer M. uit Nieuwerkerk. De dieven drongen het bedrijf door mid del van braak binnen. Zij ont vreemdden een grote hoeveel heid autoradio's, autobanden, accu's, velgen, snaren, riemen en ruitewissers. De totale waarde van deze goederen be draagt ruim 10.000 gulden. In dezelfde nacht werd getracht in te breken in het garagebedrijf van de heer Van D. in Nieuwer kerk. Doordat het dieven niet lukte om de deur van het be drijf open te krijgen bleef het bij een poging. BRUINISSE - In de nacht van zaterdag op zondag werd in Bruinisse een poging tot in braak in een bedrijfsruimte van Aquadelta gedaan. Voor zover bekend is richtten de dieven wel schade aan door braak, maar slaagden er niet in wat mee te nemen. De heer C. W. uit Bruinisse deed aangifte van de inbraakpoging. De die ven waren actief tussen 02.00 en 09.00 uur. OOSTERLAND - Mannelijke zangers. Bijna ieder ge mengd koor in de regio zit er om te springen, terwijl het Duivelands Mannenkoor er niet minder dan 57 heeft. Volgens voorzitter J. van 't Hoff uit Oosterland komt dat door de goede sfeer in het koor. „Het is van het begin af aan een gezellig koor geweest". Dat begin de oprichting van het enige mannenkoor op Schou- wen-Duiveland, is dit jaar precies tien jaar geleden. Daarom vond zaterdagavond in de Nederlands Her vormde kerk te Dreischor een jubileumzangavond plaats, die werd bezocht door 500 belangstellenden. Hoff. Die repetities vinden plaats in dorpshuis de Ooster hof en staan onder leiding van Henk Weekhout uit Goes die al zeven jaar de vaste dirigent is van het koor. Daarvoor waren J. de Geus en M. van de Berg dirigent van het koor, dat bij de oprichting in 1981 veertien leden telde. Even als indertijd zijn er nu nog steeds zangers met verschillen de kerkelijke achtergronden. „We zijn als koor wel lid van de Zangbond van Gereformeerde Gemeenten. Onder de vlag van de kerkenraad Gereformeerde Gemeente Oosterland. Dat is om deel te kunnen nemen aan landelijke zangdagen en mu ziekbladen te kunnen kopen via de zangbond". De leeftijd van de koorleden varieert van 20 jaar tot ver in de 70. „Het komt voor dat een vader en zoon of opa en kleinzoon in ons koor zitten. Het zijn allemaal vitale mannen en trouwe le den. Als lokatie voor de jubileum zangavond werd voor de kerk in Dreischor gekozen omdat die het meest geschikt is wat betreft omvang en akoestiek. „Het is de gewoonte om elk jaar ter afsluiting van het sei zoen in die kerk een zangavond te houden op een zomeravond", aldus voorzitter Van 't Hoff. Zaterdag had die jaarlijkse bij eenkomst een bijzondere sfeer want het was voor de eerste keer dat het Duivelands Man nenkoor een jubileum vierde. Het evenement werd geleid door ds C. Harinck uit Oostka- pelle en omvatte behalve zang door het Duivelands Mannen koor ook samenzang, een in strumentaal intermezzo dat werd verzorgd door Frieda Eenkhoorn (piano), Rob Vogel (hoorn) en Wim Vogel (hobo) en een orgelimprovisatie door de vaste organist van het koor, Stephan Folmer. Het repertoire van het Duive lands Mannenkoor omvat psal men en geestelijke liederen. Tbr gelegenheid van het tien jarig jubileum waagde men zich aan wat moeilijkere stuk ken. Zo werd zaterdag de Deut sche Messe van F. Schubert uit gevoerd. Verder zong men psalm 21 van G. F. Handel, psalm 23 van Henry Smart, psalm 124 van G. F. Handel en de verloren zoon van N. C. Kok-de Witte. Bij de laatste twee liederen werd een solo partij gezongen door een vrouw. Van de jubileumzangavond werden opnames gemaakt voor een muziekcassette. (Bestellin gen: 01114-2556). Ondanks de naam van het koor, komen de leden uit alle delen van Schouwen-Duive- land. „We hebben zelfs een lid uit Zuid-Beveland en een uit Zuid-Holland. Dat zijn zangers die verhuisd zijn en toch lid wilden blijven. Ze komen elke woensdag trouw naar de repe titie", aldus voorzitter Van 't Wat is een naam? Het ding, dat roos nu heet, geurde als 't een an dere naam had, even lieflijk. Shakespeare Het Duivelands Mannenkoor onder leiding van Henk Weekhout. (Foto: Joop van Houdt). HET WEER Wolkenvelden en een enkele bui. Vannacht plaatselijk een mistbank en minimumtemperatuur van om streeks 6 graden. Overdag ook af en toe zon. Middagtemperatuur ongeveer 15 graden. Wind, west tot noordwest. De violist Jaap van Zweden treedt donderdag 4 juli op in de Grote Kerk te Zierikzee. D. A. Haak uit Nieuwerkerk en zijn zoon Elvin gaan de graanmolen Korenbloem beheren. Kinderopvang, Bedrijfsbelang heet de brochure waar mee bedrijven wordt gevraagd kindplaatsen te kopen. De Vanger is de naam van de nieuwe sporthal die in Bruinisse werd geopend. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's NIEUWERKERK - De 67-jarige J. van Klinken is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ver keersongeval. Hij werd door een auto aange reden terwijl hij met zijn fiets vanuit zijn woonplaats Nieu werkerk over de Stolpweg in de richting Dreischor reed. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 13.00 uur. Achter de heer Van Klinken reed, eveneens in de richting Dreischor, een perso nenauto die werd bestuurd door de heer De V. uit Duive- land. Hij zou de fietser te laat hebben gezien en schepte hem vol aan de achterzijde. De heer Van Klinken viel op het wegdek en liep daarbij zwaar lichamelijk letsel op. Hij moest per ambulance wor den overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotter dam, waar hij in de loop van vrijdagmiddag overleed. DEN HAAG - De concurrentie positie van de Nederlandse at tractieparken komt in gevaar door de komst van grote par ken in Frankrijk, zoals Euro- disney en het Asterixpark bij Parijs. NIEUWERKERK - Uit de kan tine bij het voetbalveld te Nieuwerkerk werd een jas ter waarde van ongeveer 300 gul den gestolen. Het kledingstuk is eigendom van de heer H. K. uit Duive- land. De jas werd uit de garde robe van de kantine gestolen op vrijdag 14 juni. BRUINISSE - Tussen vrijdag avond 18.00 uur en zaterdag avond 19.30 uur werd uit een garagebedrijf, aan de In dustrieweg te Bruinisse een splinternieuwe personenauto gestolen. De auto werd zondag teruggevonden. Het ging om een auto van het merk Hyundai die eigendom is van de eigenaar van het gaga- ragebedrijf de heer IJ. uit Brui nisse. De dieven kwamen zijn bedrijf binnen door het force ren van de toegangsdeur van het bedrijf die was afgesloten. Zondag werd het voertuig te ruggevonden nabij restaurant Grevelingen op de Grevelin- gendam. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzee- sche Nieuwsbode! Adres Postcode: Plaats: Telefoon -Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 4.8,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1