S EE 'EER school Opbollende jurkjes en vrolijke noten Eerste nederlaag voor LTC Den Haenê 'Legendarisch' Zierikzee Al elftal na achttien jaar opnieuw de wei in NEN- [ACHT Seniorentoernooi tot halve finales gevorderd lLE (M/V) ding voor: n jelijk! [■sonen die om: Koster Co Tijdens massale intocht Avondvierdaagse Wedvlucht Pont St. Macence PV Duiveland Neptunus heeft het nog benauwd Met onder andere Adrie Koster HE NIEUWSBODE ide ikken aan: ins, Duits, Spaans, ijkskunde, tekenen, rmatie. ils. oma Boekhouden, VRIJDAG 14 JUNI 1991 NR 24963 en Midden Zeeland en br 1 januari j.l. Regiona- :ingen/Waarschuwings- sorteren de Ongevals- ïbulancevervoer en de entrale-personeel •ren als plv. systeembe- »mbulancevervoer Ires }g emiddelen In ervaring in schaal 7 Jximaal 4402,- bruto per ,'lrige werkweek. ledure betrokken jen zijn van toepassing selectieprocedure vorden door het hoofd 01184) 21000 dagen na verschijning Ie Regionale Brandweer |ef. grondslag te Oosterland n.i.v. schooljaar '91/92 een in aantal uren beschikbaar ben op adv-vervanging, taa- pverleg te regelen, lerschrijven. e adjunct-directeur de heer Ltr. 16, 4307 AP Oosterland |cen) actief in alle facetten irojecten wordt er ook Zover als het menselijk oog kon reiken waren donderdagavond, tijdens de altijd weer indrukwekkende intocht, wandelaars te zien. Ballonnen, rozen, muziek en bossen bloemen zorgden weer voor een heugelijke afsluiting van de Zierikzeese Avondvierdaagse. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Met de altijd toch weer indrukwekkende massale intocht is donderdagavond wederom een heugelijk einde gekomen aan de 46e Zierikzeese Avondvierdaagse. Terwijl de eerste wandelaars reeds het Havenplein op slingerden had de staart van het bijna onmetelijk lange menselijke lint zich op de Lange Blokweg nog maar juist in beweging gezet. Als ware het een worstmachine persten zich een 1600 enthousias te lopers en loopsters met enige moeite door de Nobelpoort richting Zierikzeese binnenstad. Aldaar werden zij bij verhindering van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs deze keer opgewacht door wethouder P. de Rijke. Omdat ook de individuele deelnemers aan de 46e Zierik zeese Avondvierdaagse hun welverdiende medaille pas na de massale intocht kregen uit gereikt, was de stoet vanaf de Lange Blokweg richting Ha venplein dit jaar stukken lan ger. Met de Mini-Stars op kop van de ellenlange drommen wandelaars werd even over 20.30 uur, gisteravond (donder dag), met het sluitstuk van de Avondvierdaagse 1991 begon nen. Hoewel de weersomstandighe den niet ideaal waren zorgde het door de straffe wind vro lijk opbollen van de bolletjes jurkjes van de Mini-Stars er voor dat de weergoden amper aandacht kregen. Ook het loslaten van slechts vrolijke noten doorde verschillende drumbands en fanfares maakte van de intocht een 'zonnig' ge beuren. De belangstelling langs de route van talrijke toe schouwers, die de deelnemers zo nu en dan de zoveelste bos bloemen in de armen stopte, maakte het plaatje compleet. Terwijl de diverse groepen ma jorettes zich niet van de wijs lieten brengen en fanatiek hun baton lieten rondgaan, pro beerden de verschillende deel nemers soms met de nodige moeite hun meegenomen span doeken geen prooi te laten wor den van de wind. Op één van die meegetorste beschreven la kens was een noodkreet te le zen van de Scouting Zierikzee. 'Na de brand nog altijd niet uit de brand, dus nog steeds geen clubhuis', luidde de alleszeg gende leus. i Enthousiast werden op het Havenplein de vele bossen bloemen aan het luchtruim toevertrouwd. (Foto: Joop van Houdt). Langs het gehele parcours ging er zo nu en dan een rode ballon de lucht in, die aan het begin was uitgedeeld. Ook hadden de deelnemers een fraaie rode roos ontvangen. Eenmaal op het Havenplein aangekomen moest er danig worden inge schoven om alle mensen kwijt te kunnen. „Maar in het verle den hebben hier wel eens meer dan 1700 mensen gestaan, dus dit moet ook lukken", vertelt comité-voorzitter Geert van der Wielen, terwijl hij de in tocht vanaf de opgestelde aan hangwagen op het Havenplein nauwlettend in de gaten houdt. Welkom Nadat eindelijk iedereen een plaatsje had gevonden heette wethouder De Rijke de onge veer 1600 aanwezigen van harte welkom. „Op naar de 2000", was zijn wens. Ook maakte hij de menigte duidelijk dat door hun toedoen ook de 46e Zierik zeese Avondvierdaagse weer een succes is geworden. „Tbt volgend jaar", besloot De Rij ke. Toen kwam het 'huzarenstukje' voor de comité-leden Sjaan Verton en Anja Scheermeyer de dit jaar opvallend veel indivi duele wandelaars van hun des betreffende medailles cq. ver hogingen te voorzien. Voorzit ter Van der Wielen trachtte de ze uitreiking, in dansschool Kramer, zo economisch moge lijk, in goede banen te leiden. Aangezien er op systematische wijze werd begonnen met het overhandigen van de medailles aan diegenen welke voor de eerste keer hadden meegelo pen, kon niet voorkomen wor den dat mensen die reeds jaren van de partij zijn steeds onge duldiger werden. LONDEN - De vorming van een Engelse Super-league is don derdag een stuk dichterbij ge komen. De clubs uit de eerste divisie stelden zich achter het omstreden plan op. De voet- bond (FA), die door de League wordt beschuldigd van kidnap ping van haar hoogste afde ling, kreeg steun van 18 van de 22 verenigingen.^ ZIERIKZEE - Om 09.00 uur werden de duiven van de PV Zierick in Pont St. Macence ge lost. Over een afstand van 282 km en een snelheid van 903 m/min. kreeg de combinatie Van der Kamp hun eerste duif, gevolgd door een duif van M. C. Bolle, die als 2e arriveerde. De Comb. Van der Kamp klok te dan weer als 3e en 4e. Er was een noord-westen wind en er waren 217 duiven in concours. Comb. Van der Kamp 1, 3, 4, 6, 15, 23, 30, 36 (24); M. C. Bolle 2. 16, 28, 47 (13); L. L. de Hooge 5, 45, 48 (10); J. den Hengst 7, 17, 19, 20, 29 (11); W. M. Blom 8, 12, 21, 24, 25, 31, 37, 41, 54 (22); Kaaysteker-Den Boer 9, 13, 52 (8); J. Wesdorp 10, 39, 40, 43 (10); W. Roggeband 11, 27, 32, 33 (12); M. K. Krijger 14, 49 (5); C. J. Berrevoets 18, 26, 38, 50 (8); Comb. Snijders 22 (10); F. Mays 34, 35, 55 (6); P. Hillebrand 42, 44 (11); G. Hogervorst 46 (6); E. Kloet 51 (4); A. Flikweert 53 (17). NIEUWERKERK - Wedvlucht Etampes, aantal duiven 191, gelost 11.45 uur. Aankomst 1ste prijsduif 19.01 uur; snelheid 880 meter per minuut. Aan komst 29ste prijsduif 21.17 uur; snelheid 666 meter per mi nuut. A. IJzelenberg 1, 10, 15, 17, en 28; A. de Jonge 2, 8 en 23; L. J. de Bruine 3, 12 en 21; C. J. Krij ger 4, 11 en 24; T. M. Dalebout 5, 6 en 25; J. A. Gebraad 7 en 26; v. d. Meulen 9; W. M. Luiting 13 en 20; Knop-Stouten 14 en 27; Dane-Dooge 16 en 29; A. J. Knop 18; C. Scheffers 19; Comb. v. Dijke 22. Montlucon Wedvlucht Montlucon, aantal duiven 108, gelost 06.20 uur. Aankomst 1ste prijsduif 12.41 uur; snelheid 1572 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.54 uur; snelheid 1317 meter per minuut. L. J. de Bruine 1 en 25; A. IJze lenberg 2 en 11; C. Bal 3, 4, 5 en 18; C. Scheffers 6, 12, 17 en 27; Comb. v. Dijke 7, 10 en 15; W. M. Luiting 8, 9, 24 en 26; T. Soete- man 13; J. M. Jumelet 14 en 23; Knop-Stouten 16; L. J. v. d. Wielen 19 en 21; J. J. M. Steke- tee 20 en 22. SKELLEFTEA - De honkbal lers van Neptunus, die zich al verzekerd waanden van een plaats in de finale van het toer nooi om de Europa Cup II te gen Milan, hebben het donder dagavond nog onverwacht be nauwd gekregen. Pas in de slotfase slaagden de Rotter dammers erin de organiseren de vereniging Skelleftea op de tekortkomingen te wijzen: 14- 4. PARIJS - De Sovjet-handbal- ploeg heeft zich donderdag avond gerevancheerd voor het gelijkspel tegen Frankrijk een dag eerder. BRUINISSE - Het 7e Seniorentoernooi van tennis vereniging Bru Tèn is inmiddels grotendeels aanbe land bij de halve finales. Nog steeds volgens schema zijn in de diverse categorieën de geplande partijen gespeeld. Morgen, zaterdag, worden op de vier ba nen van de Bruse tennisclub de verschillende finales gespeeld. In het heren-enkel D2 zag de zich reeds eerder deze week voor de halve finale geplaatste René van de Vlist als tegen stander Jack van de Werf aan zich gebonden. Van de Werf drong door tot de voorlaatste ronde door met 11-4 te winnen van Arie Bos. Jacco Folmer, uitkomend in de tweede halve finale, heeft als opponent Ja cob Muller tegenover zich ge kregen. Muller (de keeper van VV Bruse Boys) plaatste zich verassend voor die halve finale door de als tweede geplaatste Johan Walpot met 12-4 aan de kant te schuiven. Heren-dubbel Bij het heren-dubbel is nu ook de tweede halve finale inmid dels bekend. Terwijl het kop pel Abby Duinhouwer/Tonny van den Berge het dient op te nemen tegen René van de Vlist en Johan Walpot, komt in de tweede halve finale de combi natie Ernst/Zondag uit tegen Janse/Van Urk. Bij het dames-enkel (D2- categorie) is de als eerste ge plaatste Joke Goud in de halve finale onderuit gegaan. Goud werd na een spannende drieset ter verslagen door de niet ge plaatste Rika van Duivendijk: 3-6, 6-3, 7-5. Als tegenstandster krijgt Van Duivendijk de win nares tegenover zich van de partij tussen Ria de Coninck en de als tweede geplaatste Ru- di van de Pols. Bij het dames-dubbel is nog slechts één halve finalist be kend, te weten de tandem Sil via Schell/Licie Joll van LTC Zierikzee. Als tegenstander ko men zij nog uit tegen de win naar van de partij tussen Vleeshouwer/Begeman tegen Van Urk/Merle. In de E-categorie heren-enkel gaat de ene halve finale tussen Chris van Est, van de fhoolse tennisvereniging Ruucstoppe- len, en Marco van Herpen. Voor de andere partij komen tegen elkaar uit Wim Geluk en Rey- ment Pessers. Bij het dubbel' zijn Van Est en Van Herpen el- kaars makkers en treffen zij het koppel van de organiseren de vereniging Adriaan Beye en Piet van de Berg. De tweede halve finale heren-dubbel gaat tussen Cees van de Wete ring/Jan de Jonge en Cees Kui pers/Van de Velden, allen van de LTC Zierikzee. Bij de dames, waar in poule- vorm werd gespeeld, komt de winnaar tevoorschijn uit de halve finale: 't Mannetje/De Looff versus .Van Dijk/Verwij. Terwijl het koppel Kalwij/ Mosselman via een bye reeds in de finale is aangekomen. Bij de enkels komen nog tegen elkaar uit Lenie Verwijs contra Maai ke van Herpen en Joyce Cop- poolse tegen Tineke Kalwij. AXEL - Het 35+ mixteam van LTC Den Haene is in het verre Axel tegen haar eerste nederlaag opgelo pen. De 5-1 uitslag is echter wat geflatteerd want zo wel in het damesdubbel als de mix Rinus der Wedu wen/Jannie Smit lag de winst min of meer voor het oprapen. Helaas faalden zij op de cruciale momen ten. Het herendubbel Han Ketting en Peter Bracke bezorgde Den Haene een 0-1 voorsprong door Louw Schriers en Huib van Lieshout met 4-6 en 6-7 (4-7) van zich af te schudden. Sterk ser veren van Bracke was de basis van de zege. Jannie Smit en Lien Hoog moed verzuimden de voor sprong uit te bouwen. In een meer dan 2 uur durende, qua niveau, hoogstaande wedstrijd tegen Tilly Dierick en Kitty Scheele gaven zij in de derde set een 2-4 voorsprong uit han den (6-3, 3-6 en 6-4). Na de lunch werd het een lang durige geschiedenis, daar voor de overige 4 wedstrijden slechts een (van de 5) baan be schikbaar was. Debutant Ri nus der Weduwen had waar schijnlijk óf teveel gegeven óf de Olympische leus 'Meedpen is meer waard dan winnen' voor ogen want samen met Jo Mol kwam hij tegen Louw Schriers en Willy Oppeneer niet verder dan 2 games (6-0 en 6-2). Samen met Jannie Smit revan cheerde hij zich. Bij een 4-5 en 15-40 stand in de derde set sloeg het noodlot (Smit raakte dusdanig geblesseerd dat zij slechts strompelend de partij uit kon spelen) echter toe. Voor Willy Oppeneer en Huib van Lieshout was het toen een fluitje van een cent om de winst alsnog naar zich toe te trekken. (4-6, 6-2 en 7-5) voor de dubbels Peter Bracke/Lien Hoogmoed en Han Ketting/Jo Mol was Tilly Dierick het grote struikelblok. Zij speelde, zoals zij later zelf verklaarde, de beste wedstrijden van haar le ven. Daar komt nog bij dat het duo Bracke/Hoogmoed (on danks haar goede spel) niet naar wens liep. Een tweemaal 6-4 nederlaag was het logische gevolg. Han Ketting die meer zichzelf dan zijn tegenstander uit zijn spel haalde vond voor Het eerst dit seizoen zijn Waterloo. Zijn partner Jo Mol wist door enke le fraaie scores de nederlaag nog te beperken: 6-3 en 6-3. Zaterdag aanstaande heeft Den Haene een vrije dag, 22 juni komt Philippine op bezoek. Aanvang 19.00 uur. ZIERIKZEE - Morgen, zaterdag, vindt op sportpark Bannink een opmerkelijke voetbalwedstrijd plaats. In het kader van een reünie voor oud A-junioren van VV Zierikzee, uit het seizoen 1972/1973, treft dit complete toenmalige kampioenselftal als tegenstander de A-juniorenploeg van het seizoen 1980/1981, welke toenter tijd nét het kampioenschap aan de neus voorbij zag gaan. De wedstrijd op sportpark Bannink begint zater dag om 14.30 uur. Binnen de lijnen, voor het 'legendarische' Zierikzee Al, komt onder andere ook Adrie Kos ter, die een belangrijke inbreng had aan het toen behaalde kampioenschap. Waar blijft de tijd kan men zich met recht afvragen, wan neer de bij dit artikel behoren de foto aan een nader onder zoek wordt onderworpen. De bedoelde opname toont het toenmalige A-junioren elftal van voetbalvereniging Zierik zee dat zojuist het kampioen schap in de hoofdklasse Zee land had behaald in het seizoen 1972/1973. Het feit, dat dit nu zo'n achttien jaar geleden is, heeft de toen ook voor dat elf tal uitkomende Peter Goedege- buure en Hans Verkaart ertoe gebracht een reünie te organi seren. Identiek Op welke wijze kan een reünie beter plaatsvinden, dan bijna twintig jaar later als identiek elftal weer eens een partijtje te spelen. Dat is zodoende wat za terdagmiddag op sportpark Bannink gaat plaatsvinden. Als tegenstander werd gevon den het Al-team van het sei zoen 1980/1981, dat toen net geen kampioen werd. Spelers welke hiervoor uitkomen zijn onder andere Marco bij de Vaa- te, André Kort en Rini Stout- jesdijk. Evenals in 1980 treedt ook zaterdag Toon van Tiggel- hoven weer op als trainer. Voor het 'legendarische' A- junioren elftal uit 1973 komen onder andere binnen de lijnen Adrie Koster, Kees Verkaart, Hans Verkaart en Peter Goede- gebuure. Zij vormden in die lange-haren-tijd de basis van de selectie van VV Zierikzee, dat via de vierde klasse KNVB opklom tot de tweede klasse. Ook toenmalig trainer Teunis Klink is van de partij. Volgens mede-organisator Goe- degebuure zijn zaterdag alle spelers van het oude Zierikzee Al aanwezig. Slechts aan de komst van de Turkse voetbal ler Esref Cabuk wordt getwij feld. Verder is door een ieder enthousaist op dè'uitnodiging ingegaan. Zo komt onder ande re Rinie van der ■Mulle er spe ciaal voor uit Maastricht ge reisd. Het Zierikzee Al kampioenselftal seizoen 1972/1973 dat zaterdag wederom in dezelfde formatie binnen de lijnen komt: Staand v.l.n.r.: Teunis Klink (trainer), Johan Roskam, Peter Goedegebuure, Rinie van der Hulle, Hans Verkaart, Kees Stoutjesdijk, Wim Schiettekatté, Iman Wesdorp, Henk Verwest, Nico Timmerman (grensrechter). Zittend: Esref Cabuk, Anton van der Hulle, Kees Ver kaart, Adrie Koster, Jaap Stoutjesdijk, Glijn de Masier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9