Alternatief Zierikzee-bokaaltoernooi nu toegankelijk voor groot tennispubliek 7e Senioren-tennistoernooi van Bru Tèn in volle gang Intocht vierdaagse belooft grootse happening te worden Schouwen-Duivelander draagt invalidensport een warm hart toe Country Club wint het Swarte Sehaeptoernooi )VJDUJ Vernieuwde opzet verlaagt drempel y/k Zoetwater competitie HSV Oosterschelde Turn afdeling Delta Sport op zoek naar jong talent DEURLOO Sternloop Noordgouwe Senna toch van start in Mexico PV Gevleugelde Vrienden DONDERDAG 13 JUNI 1991 NR 24962 7 ZIERIKZEE - De tenniswereld op Schouwen-Duiveland is momenteel volop in beweging. Werd reeds eerder melding gemaakt van de positieve ontwikkelingen bij het jeugdtennis, deze week heeft de Tennisstichting Schouwen-Duiveland een geheel nieuw plan geopenbaard met betrekking tot het jaarlijks te verspelen Zierikzee-bokaaltoernooi. De Zierikzee-bokaal-nieuwe-stijl wordt met ingang van dit seizoen voortgezet onder de naam Eilandbokaal, waarbij de opzet een stuk aantrekkelijker is gemaakt als voorheen. Het toer nooi wordt gehouden op 14 en 15 september met de finale op 21 september. Al sinds ongeveer vijftien jaar vindt er tussen de Schouwen- Duivelandse tennisverenigin gen in september een snelle on derlinge competitie plaats met als inzet de Zierikzee-bokaal. Jaren geleden was het aantal verenigingen nog enigszins be perkt en was het goed mogelijk middels een halve competitie, waarbij alle spelers van de di verse verenigingen onderling tegen elkaar uitkwamen, de winnaar tevoorschijn te laten komen. Noodgedwongen Toen er op een gegeven moment negen tennisverenigingen kwa men op Schouwen-Duiveland moest noodgedwongen volgens de poulevorm gespeeld gaan worden. Eén van de grootste nadelen van een dergelijke op zet is echter altijd geweest dat, de meer kleinere clubs bij voorbaat reeds geen schijn van kans hadden. Tevens zorgde dit te grote krachtsverschil ervoor dat steeds meer spelers steeds minder plezier beleefden aan dit toernooi. De animo mee te doen daalde derhalve ziender ogen. En dat terwijl het Zierikze-bokaaltoernooi juist bedoeld was voor het grote ten nispubliek. Ongeveer een half jaar geleden heeft dientengevolge een klein groepje enthousiaste racket gebruikers de spreekwoorde lijke knuppel in het hoender hok geworpen. Via de Ten nisstichting Schouwen- Duiveland is vervolgens een geheel nieuwe opzet bedacht en inmiddels kenbaar gemaakt aan alle eilandelijke verenigin gen. De. speciaal hiertoe ge vormde toernooicommissie, met daarin vertegenwoordi gers van alle negen verenigin gen, kreeg hierop slechts posi tieve reacties. De opzet voor de Eilandbokaal wordt een mengeling tussen een individueel toernooi en een competitie tussen de negen Schouwen-Duivelandse vereni gingen. Het laatste betreft met name een morele verplichting, omdat de LTC Zierikzee inder tijd ooit de bokaal ter beschik king heeft gesteld met als voor- r ,_r-j. -frr f -V4 Kr-fr- Met de vernieuwde opzet van het Zierikzee-bokaaltoernooi wordt ook weer de nodige strijd verwacht. (Archieffoto). waarde dat tot in lengte van da gen hiervoor gestreden dient te worden door alle verenigingen in de regio. Categorieën Ten behoeve van het individue le gedeelte wordt er gespeeld in de categorieën Dl (heren-, damesenkel, gemengd, heren en damesdubbel), D2 (idem), Cl (herenenkel), C2 (herenkel), Cl/2 (damesenkel, gemengd-, heren-, en damesdubbel) en Bl/2 (herenenkel). Zodoende kan een ieder in zijn of haar ei gen speelsterkte inschrijven. De toernooicommissie ver wacht het maximaal aantal in schrijvingen waardoor er straks in september 435 wed strijden gespeeld gaan worden. Zodoende krijgen alle boven vermelde categorieën tevens hun eigen eilandkampioen. De Eilandbokaal, waarom het uiteindelijk in eerste instantie allemaal draait, is evenwel be doeld voor de sterkste eilande lijke tennisvereniging. Om te bepalen welke club hiervoor in aanmerking komt wordt de zo genaamde puntenwaardering bij (open)toernooien van de KNLTB gehanteerd. De door de leden verdiende punten worden na afloop van het eve nement op het conto van de be treffende vereniging bijge schreven. Hierdoor komt auto matisch die club met de meeste punten bovendrijven die zo doende voor één jaar de Ei landbokaal in de prijzenkast mag zetten. Wanneer onver hoopt twee verenigingen gelijk eindigen, dient een partij ge mengd dubbel (speelsterkte Dl) hier een beslissing te force ren. Tijdens de strijd om de Eiland bokaal, op 14, 15 en 21 septem ber, vinden er op alle Schou wen-Duivelandse parken wed strijden plaats. Omdat de LTC Zierikzee over de meeste banen beschikt vindt de finaledag op 21 september op het gravel van die club plaats.' Vignet De toernooicommissie, met als voorzitter Henk Visser van de TV WIK, heeft speciaal voor dit eilandelijk tennisgebeuren nog een vignet laten ontwikke len. Het ontwerp is van de Zie- rikzeese goudsmid M. Jech. Té vens konden nog twee sponsors worden aangetrokken, waar door de kosten binnen de per ken bleven. ZIERIKZEE - Vanavond, donderdag, komt er weder om op indrukwekkende wijze een einde aan de 46e Zierikzeese Avondvierdaagse. Met een grote intocht vanaf de Blokweg richting Havenplein worden de laatste meters afgelegd. Mede omdat, anders dan voorgaande jaren, nu alle deelnemers pas op het Ha venplein de felbegeerde medaille krijgen uitgereikt, verwacht het organisatie-comité een massale deel name aan de inhuldiging. „Het belooft vanavond een grootse happening te worden", belooft het enthousiaste comi- télid Geert van der Wielen. „Alle deelnemers krijgen een roos aangeboden en ook nog een ballon. Het is dan de be doeling dat iedereen tegelij kertijd deze ballon, vanaf het Havenplein de lucht -in laat, dat zou mooi zijn", legt 'mister Avondvierdaagse' uit. Geen problemen De 46e Zierikzeese Avondvier daagse heeft tot nu toe geen problemen gekend. Ook de al tijd weer aanwezige EHBO heeft relatief weinig blaren hoeven prikken. „Wel valt op dat de verzorging, van de EH BO, voor aanvang van de wan delavond uitgebreider is ge worden dan anders", vertelt Van der Wielen. Omdat de in schrijving afgelopen maandag een nogal chaotisch verloop kende (door de grote individue le deelname), is het eerder be kend gemaakte deelnemers aantal niet juist. In plaats van 1675 wandelaars kent de 46e editie dit jaar 1684 enthousias te kilometervreters. De twee routes (8 en 15 km) welke tijdens de slotavond van de 46e Zierikzeese Avondvier daagse worden gelopen zijn: 15 kilometer: 't Vrije - Gracht weg - Rotonde - Oude Weg - Heu- velsweg - Kakkersweelweg - Schouwse Dijk - Provinciaalse Weg - Lange Blokweg - Nobel- poort - Korte Nobelstraat - Wa termolen - Verrenieuwstraat - Melkmarkt - Mol - Havenplein - Havenpark zz - Kraanplein - Havenpark nz - Havenplein. 8 kilometer: 't Vrije - Schuurbe- que Boeyestraat - tunneltje - Koning Gustaafweg - E. Sand- strömweg - Kadeweg - Hoeve- weg - Schouwsedijk - Provin ciale Weg - St. Joostweg - Zuid- dijk - Provinciale Weg - Heesterlustweg - Donkereweg - Schouwsedijk - Provinciale Weg - Lange Blokweg - Nobel- poort - Korte Nobelstraat - Wa termolen - Verrenieuwstraat - Melkmarkt - Mol - Havenplein - Havenpark zz - Kraanplein - Havenpark nz - Havenplein. Vanavond, donderdag, wordt groot en klein weer volop in de bloemetjes gezet tijdens de massale intocht, welke dit jaar een ware happening belooft te worden. EINDHOVEN - De eredivisie basketbalvereniging BC Eind hoven heeft een sponsorcon tract afgesloten met het assu rantiekantoor De Zwaluw. De verbintenis geldt in principe voor onbepaalde tijd maar in elk geval voor twee seizoenen. ZIERIKZEE - Slechts vijf van de 39 deelnemers van HSV Oosterschelde slaagden erin vis te vangen tijdens de eerste wedstrijd in de zoetwatercom petitie. De totale vangst bestond uit slechts 5 palingen. Winnaar werd A. W. de Vlieger met een paling van 275 gram. Uitslag De verdere uitslag van de wed strijd luidt: 1. A.'W. de Vlieger 275 pnt.; 2. M. Smits 235 pnt.; 3. P. Ravia' (junior) 230 pnt.; 4. G. M. Verhoek 165 pnt.; 5. J. Jon ge jan 64 pnt. ZIERIKZEE - De turnafdeling van de Zierikzeese gymnas tiekvereniging Delta Sport is op zoek naar enthousiaste meisjes die moeilijk kunnen stilzitten. Vandaar dat juist die kinderen worden uitgeno digd deel te nemen aan vier speciaal daartoe te houden open-trainingen. Deze bijeen komsten staan gepland voor de woensdagmiddagen 19 en 26 juni, 3 en 10 juli, telkens tus sen 14.00 uur en 16.00 uur. De open-trainingen te houden in de. eigen Deltasportzaal, en vallend onder de volledige ver antwoordelijkheid van hoofd trainer Dick van Bochove, zijn bedoeld voor meisjes die gebo ren zijn in de jaren 1983 tot en met 1986. De bedoeling is ge schikte meisjes te selecteren voor de turnafdeling van GV Delta Sport. Advertentie TEAMÊm ZEIUMSPORT ZEITTMSPORT SCHUITHAVEN 2-4IZIEHKZEE/TEL 011» -1229» NOORDGOUWE - Zaterdag 15 juni houdt atletiekvereniging Delta Sport een trimloop in Noordgouwe. Aan de Stern loop kan iedereen meedoen. Er kan gekozen worden uit de af standen 1 tot 10 kilometer. De loop begint om 14.30 uur bij Camping de Stern in Noord- gouwe. Inschrijven is mogelijk één uur van te voren bij de start. BRUINISSE - Ondanks de belabberde weersomstandigheden heeft het Senio- rentoernooi van de tennisvereniging Bru Tèn hier vooralsnog niet onder hoeven lijden. Het deze week voor de zevende keer gestarte tennisevenement is nog pre cies op schema. Zodoende kan waarschijnlijk geheel volgens programma aan staande zaterdag gewoon de finales plaatsvinden. Het Bruse Seniorentoernooi heeft dit jaar 160 deelnemers, van zowel de eigen club als verschillende zuster verenigingen uit de regio, te verwerken. Er wordt gespeeld in de speelsterktes E en D2. Spelers uitkomende in de E- categorie spelen hun toernooi in poulevorm, terwijl de D- spelers zijn ingedeeld in een re gulier schema, mét een verlie zersronde. Het laatste wordt daarom zo aantrekkelijk ge vonden vanwege het kunnen spelen van meer dan één wed strijd. Tijdens de verschillende voorrondes duren de partijen precies één uur. Vanaf de halve finales is winnaar diegene wel ke twee gewonnen sets op de naam heeft gebracht. Het 7e Seniorentoernooi van Bru Tèn, met 160 deelnemers, heeft dit jaar vooral een stijgend aantal dames-inschrijvingen. D2-categorie In de dientengevolge grootste D2-categorie is de Nieuwer- kerkse Joke Goud, van TV Dui- veland, als eerste geplaatst. Tijdens de eerste ronde werd de roodharige tennisster, zoals vaak te doen gebruikelijk, vrijgeloot (bye). In de tweede ronde trof zij Yvonne Geluk, van de organiserende vereni ging Bru Tèn. Goud liet zich tijdens haar eerste optreden meteen van de goede kant zien en zette Geluk met 12-3 op een zijspoor. Vervolgens trof Joke Goud opnieuw een Bru Tèn- speelster, te weten Saar Boger- man. Andermaal toonde de Nieuwerkerkse haar kracht en plaatste zich gemakkelijk voor de halve finale middels een 12- 6 overwinning. In die halve finale treft Joke Goud haar volgende tegen standster, Rika van Duiven- dijk. Laatstgenoemde wist door te dringen tot die halve fi nale door achtereenvolgens winst op Janny den Oude (14-3) en Janneke de Koning (11-4). Voor de tweede halve finale heeft zich momenteel nog slechts één speelster geplaatst. Rudi van de Pols, als tweede geplaatste, maakte eveneens geen fouten en versloeg zowel Lenie Begeman (9-3) als Anita Wisse (8-7). Hoewel zij met Wis se, getuige ook de uitslag, de nodige moeite had. In de dubbels is Rudi van de Pols, met partner Stuut, als enige van de halve enkelfina listen nog in de race. Terwijl de combinatie Goud/Korstanje, na een bye, reeds in de tweede ronde sneuvelde tegen Schel!/ Jol (11-10), was het deze zelfde tandem dié ook Rika van Dui- vendijk met medespeler Annie Scheermeyer in de derde ronde uitschakelde (9-7). Heren-enkel Bij het heren-enkel D2 is de als eerste geplaatste René van de Vlist, van de Bru Tèn, inmid dels doorgedrongen tot de der de ronde. Omdat zijn eerste te genstander J. van de Veer met ziekte kampte kwam Van de Vlist middels een 'walk-over' derhalve gemakkelijk in de tweede ronde terecht. Daar trof hij Hans van Urk, die na een gemakkelijke 11-1 overwinning op Maarten Bruynes nu zelf door Van de Vlist naar de ver liezersronde werd verwezen (8- 6). De als tweede geplaatste Johan Walpot is door een 10-5 zege op Cees Legemaate nu aanbeland in de tweede ronde. Op verras sende wijze is de nog jonge E- speler Jacco Folmer, van TV Duiveland, inmiddels doorge drongen tot de derde ronde. Eerst dwong hij Leo Pikard zijn toernooi verder uit te spe len in de verliezersronde (12-3), waarna de Nieuwerkerker Ge rard Janse eenzelfde lot be zorgde (6-5). Bij het heren-dubbel is René van de Vlist, met partner Jo han Walpot, aangekomen in de halve finale. Om door te kun nen dringen tot de eindstrijd zaterdag aanstaande dient het koppel Van de Vlist/Walpot de andere halve finalisten Abby Duinhouwer en Tonny van den Berge nog voorbij te streven. Bij de tweede halve finale heeft zich reeds de combinatie Gerard Janse/Hans van Urk geplaatst. Als tegenstanders treffen zij de winnaar van de partij tussen Krabbendam/ Collignon en Ernst/Zondag. ZIERIKZEE - In Zeeland blijkt de Schouwen- Duivelandse bevolking per inwoner het hoogste be drag over gehad te hebben voor de gehandicap tensport. Na de onlangs gehouden collecte ten be hoeve van het Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten, bleek dat de Schouwen-Duivelandse inwoner gemiddeld 40 cent schonk. Een en ander steekt schril af tegen het gemiddelde op bijvoorbeeld Walcheren: 18 cent per ingezetene. Het totaal op Schouwen- Duiveland gecollecteerde, be drag bedraagt 12.117 gulden. Slechts in Scharendijke werd niet met de collectebus rondge gaan, evenals overigens in Big- gekerke. In alle overige Schouwen-Duivelandse plaat sen werd gul gegeven. Slechts in Burgh-Haamstede en Drei- schor werd dit jaar minder op gehaald dan vorig jaar. In alle andere plaatsten steeg de op brengst aanzienlijk. De totale opbrengst in Zeeland was we derom meer dan één ton: 100.985 gulden, 437 gulden meer dan in 1990. 40 cent De Schouwen-Duivelandse in woner bleek na telling gemid deld 40 cent voor de gehandi captensport over te hebben. Anderè gemiddeldes waren: Walcheren 18 cent, Zeeuws- Vlaanderen 30 cent, Zuid- en Noord Beveland 33 cent en Tho- len/St. Philipsland 31 cent. Hieruit kan geconcludeerd worden dat de eilandelijke be volking de gehandicaptensport een warm hart toedraagt. De collecte, veelal uitgevoerd door leden van diverse sport en andersoortige verenigingen, verliep over het algemeen naar wens. Slechts in Vlissingen ging het de mist in. Door de echtgenote van de voorzitter van de Stichting Paard/pony rijden voor Gehandicapten was toegezegd de collecte ter plaat se te organiseren. Bij toeval kwam de heer A. M. Westdorp, provinciaal medewerker Zee land, erachter dat één dag voor de collecteweek al het collecte materiaal nog lag ingepakt en er vooralsnog niets was georga niseerd. Met kunst en vliegwerk is met behulp van de Gehandicapten Schietsport Nederland en en kele oud-medewerkers een en ander grotendeels ondervan gen. „Door die negatieve hou ding was de opbrengst wel en kele duizende guldens lager. Het moet beschamend zijn voor die Stichting, die in het verleden enkele tientallen dui zenden guldens hebben ontvan gen voor manege- en stallen- bouw voor de geestelijk en li chamelijk gehandicapten", al dus een teleurgestelde West dorp. Per plaats Het op Schouwen-Duiveland bijeen gebrachte bedrag van 12.117,10 gulden is per plaats als volgt tot stand gekomen: Brouwershaven, 637,70 gulden; Dreischor, 212,50 gulden; N oordgouwe/ Schuddebeurs, 466,15 gulden; Bruinisse, 1302,60 gulden; Nieuwerkerk, 1290 gulden; Ouwerkerk, 120,45 gulden; Oosterland, 800,30 gulden; Kerkwerve, 473,70 gulden, Burgh- Haamstede, 1202,90 gulden; Re- nesse, 1440 gulden; Seroosker- ke, 155 gulden; Zierikzee, 3585,85 gulden. BROUWERSHAVEN - Na een onderbreking van één jaar heeft café/restaurant 't Swarte Schaep toch weer een voetbaltoernooi gehouden, speciaal be doeld voor horeca-gelegenheden. Mede-organisator Hans Schoon kon nu evenwel mededelen dat het zo genaamde Swarte Schaep-toernooi voortaan ieder jaar gespeeld gaat worden. De eerste hiertoe uitge geven wisseltrofee ging woensdag naar winnaar The Country Club, uit Renesse. Zoals het een goede barbezoe- ker betaamt verliep ook het tweede Swarte Schaep-toer nooi in een grote mate van ge zelligheid én sportiviteit. Het toernooi werd gehouden op het sportpark van de ASV Brou wershaven. In totaal streden woensdagavond jongstleden zes ploegen tegen elkaar. Elke ploeg bestond uit vaste klanten van diverse café's en bars uit de regio. Begrijpelijk dat voor al de derde helft in de sport kantine van de Brouwse voet balclub tot ver in 'blessuretijd' pas werd afgefloten. De uiteindelijke finale ging tussen 't Cafeetje en plaatsge noot The Country Club. Deze eindstrijd werd uiteindelijk gewonnen door laatstgenoem de, waardoor zij de gigantische wisseltrofee voor één jaar in de zaak mag tonen. De eindstand: 1) The Country Club; 2) 't Ca feetje; 3) Egelantier; 4) De Beer/Den Haag; 5) De Ban- jaard; 6) Swarte Schaep. NAPELS - Diego Maradona sluit een terugkeer naar Napo- li niet bij voorbaat uit. Don derdag liet het voormalige idool via zijn manager weten, dat hij na zijn schorsing onder bepaalde voorwaarden bereid is weer bij de club uit Napels te voetballen. De Argentijn is we gens doping voor vijftien maanden verbannen van de in ternationale velden. RIO DE JANEIRO - Wereld kampioen Ayrton Senna gaat zondag toch van start in de Grote Prijs van Mexico voor formule 1-wagens. De Brazili aan raakte deze week gewond aan zijn hoofd, er dienden tien hechtingen te worden aange bracht, bij een ongeluk tijdens waterskiën. „Het was niks," stelde hij woensdag zijn fans gerust. „Ik was een beetje aan het spelen en kwam ten val. Er was niets bijzonders aan de hand ge weest als ik niet geraakt was door een andere skiër. Maar ik voel mij prima en ben uiterst tevreden als ik zondag even veel punten haal als ik nu hech tingen heb". ZIERIKZEE - Wedvlucht Ba- paume, 190 km. Aantal duiven 387. Gelost om 07.00 uur. Eer ste prijsduif 9.38 uur, laatste prijsduif 10.02 uur. Berrevoets-Bruyn 1, 3, 9, 12, 13, 26, 31, 35, 43, 47, 49, 88, 92 (17); A. Romyn 2, 4, 7, 17, 36, 41, 53, 54 (12); L. Heyboer 5, 19, 29, 45, 67, 80 (6); J. v. Almenkerk 6, 74, 75, 76, 91 (15); mevr. V. d. Linde en dochter 8, 30, 48, 64, 69, 81, 82, 83 (12); L. v. d. Hoek 10, 66 (10); J. J. de Jonge 11, 16, 21, 62, 65 (14); C. v. d. Hoek 14, 25, 32, 34, 44, 55, 95 (11); Koster- Winkels 15, 27, 57, 77 (16); L. Fluyt en Zn. 18, 37 (24); H. v. d. Linde 20, 39, 68, 73 (8); A. Bak ker 22,23, 50, 56, 70, 78, 87 (18); J. C. Berrevoets 24, 28, 33, 86, 97 (24); L. Fonteine 40, 52, 96 (15); M. Gieskes 42, 63, 84, 89 (12); H. Koster 46, 51, 58, 59, 90, 93 (19); A. Verwest 60 (23); L. Berre voets 61, 72 (12); B. Scherpenis- se 71, 79, 94 (21). MANCHESTER - Manchester United, houder van de Europa Cup II, heeft de Deense doel man Peter Schmeichel aange trokken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7