Proloog Zierikzeese Avondvierdaagse Sailers Inn blijft leider Zomerleague Voor tiende en laatste keer Toeristentafeltennisevenement Damesploeg AV Delta Sport naar landelijke clubstrijd Zuid-Afrika, veiligheid en winterspelen 1998 Internationale surfweek voor gehandicapten Weer meer wandelaars dan vorig jaar Twee kam pioens schalen Bundesliga Rominger wint laatste etappe Woensdag 31 juli aanstaande Opmerkelijke overwinning Jannie Schot DINSDAG 11 JUNI 1991 NR 24961 7 Weer meer wandelaars. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Onder typisch Hollandse weersomstandigheden is gisteravond, maandag, de 46e Zierikzeese Avondvierdaagse van start gegaan. In totaal 1675 wandelfanaten lieten zich onder de inspirerende geluiden van de drumband Kunst en Eer uit de binnenstad naar de polderwegen rondom Zierikzee leiden. De 46e edi tie kent deze keer één jubilaresse; Ria Schot trok alweer voor de vijfentwintigste keer de wandelschoenen aan. RENESSE - Het bowlingteam van Bar-Restaurant Sailers Inn, uit Bruinisse, uitkomende in de A-poule van de zogenaamde Zomerleague blijft vooralsnog succesvol de ranglijst aanvoeren. Ook haar jongste wedstrijd, tegen Eetcafé De Blokhut werd moeite loos met 3-1 gewonnen. Herberg/eetcafé 't Swarte Schaep kan de koploper nog als beste volgen. Om precies 18.45 uur maandag avond zette, hoewel enigszins aarzelend, het honderden me ters lange menselijke lint zich in beweging. Tijdens deze pro loog van de 46e Zierikzeese Avondvierdaagse waren ze er allemaal weer bij. Voetballers, volleyballers, tennissers, be stuurders, schoolkinderen, ou ders en iit keer ook nog twee militairen mét bepakking. Al- BONN - De Duitse voetbal bond is door het onverwachte verlies van koploper Kai- serslautern, zaterdag tegen Gladbach, in de problemen ge komen. De nederlaag zorgde er namelijk voor dat opeens ook Bayern Münc-hen nog uitzich ten heeft op d(. landstitel. De DFB heeft daarom voor za terdag, de laai ste speeldag, een replica van de kampioens- schaal laten fabriceren. De ech te gaat zaterdag naar Keulen waar FC Köln, nog in de strijd voor Europees voetbal, in actie komt tegen Kaiserslautern. De replica vertrekt naar Münehen waar Bayern het opneemt te gen Bayer Uerdingen, dat al gedegradeerd is. Het verschil tussen beiden kampioenskan didaten bedraagt twee punten in het voordeel van Kaiserslau tern. Dat heeft dus aan een ge lijkspel genoeg. Bij verlies is de echte schaal echter voor Bayern dat een veel beter doel saldo heeft. De DFB heeft al plannen gereed de bokaal zaterdagavond van Keulen naar Münehen, zo'n 600 kilome ter, te vervoeren. Door het onverhoopt wegval len van enkele vaste medewer kers, welke tien jaar lang en- thouasiast de organisatie van dat evenement met die lange naam ter hand hebben geko men, betekent het behalen van deze tiende editie tevens een jammerlijke afsluiting van Ne derlands grootste tafeltennise- venement in zijn soort. Het Toeristentafeltennisevene- ment is niet, zoals de naam doet vermoeden, slechts be doeld voor toeristen. De orga nisatie mikt op iedereen die ge zellig een balletje wilt slaan. Geleverde prestaties zijn dan len zette weer hun beste been tje voor. Typisch Hollandse weersom standigheden kenmerkten deze eerste wandelavond. Af en toe een vrolijk zonnestraaltje, soms een treiterende druppel regen en vooral in de polder een straffe wind die vrij spel had door de haren van de deel nemers. Alles was eerlijk ver deeld. Menigeen kan zich even- De 45-jarige Jannie Schot zorg de weer voor een opmerkelijke overwinning op het kogelsto ten. De Zierikzeese atlete won het onderdeel met een afstand van 10 meter en 77 centimeter. Ook de 37-jarige Joke Winkel man behaalde ejBe overwinning voor (3e damespïéeg door de 1 kilo discus naar een afstand te werpen van 31 meter en 52 cen timeter. Jolien Bekkenk verza melde veel punten op de 3000 meter. De atlete uit Zierikzee liep een persoonlijk record in 12.15.0. Ondanks de slechte start op de 100 meter sprint door Greet Schipper werd zij alsnog tweede in een prima tijd van 14.10. Op het versprin gen kwam zij tot 4 meter en 22 ook ondergeschikt aan de sfeer. Omdat de deelnemers worden ingedeeld in speciale sterkte klasses, is het niet echt noodzakelijk te kunnen tafel tennissen. Ook is de indeling zo geregeld dat de deelnemers ruimschoots aan hun trekken kunnen ko men en in ieder geval zeven keer achter de tafel komen. In totaal worden er zes klasses ge vormd; vier recreatieklasses, één wedstrijdklasse en één ve- teranenklasse. De recreatie groepen worden weer onder verdeeld in een jongens-, meisjes-, dames- en herenklas- wel nog verschillende voor gaande edities herinneren, waarbij zomerse taferelen de overhand hadden. Nu dus niet. Eén troost bij dit weer is waar schijnlijk wel dat de zes man sterke EHBO (van de RKK Zie rikzee) weinig blaren behoeft te prikken. In vergelijking met bijvoor beeld vorig jaar hebben zich weer meer wandelaars aange- centimeter. Cora Volkeri com pleteerde de plce,g door op de 800 meter een ti'/ïi neer te zet ten van 3.00.90. Heren Bij de heren veteranenploeg is de kans op een finaleplaats in de tweede wedstrijd volledig van de baan. Ondanks goede prestaties in Etten-Leur moest de ploeg met een plaats in de middenmoot genoegen nemen. De 43-jarige Eddy Smit liep op de vijf kilometer naar een der de plaats in 16.23.70. Zijn club genoot Henk de Jong had voor dezelfde afstand een tijd nodig van 19.16.50. Jorrit Kikstra uit se. De veteranenklasse is open gesteld voor 35 jarigen en ou der. De wedstrijdklasse is be doeld voor de betere spelers. Wanneer het maximale aantal van 480 tafeltennisers kan wor den ingeschreven komen er uit eindelijk 15 prijswinnaars te voorschijn. Ook voor de 15 ver liezende finalisten zijn evenwel prijzen beschikbaar. Teven krijgt zowel de jongste als oud ste deelnemer een aparte atten tie overhandigd. Vorig jaar bij voorbeeld was de jongste deel nemer 6 jaar en de oudste 72 jaar. Het gezelligheidsevenement, meld voor de Zierikzeese Avondvierdaagse. Vielen er in 1990 nog 1586 deelnemers te tel len, gisteren kreeg het organisatie-comité 1675 perso nen te verwerken. „Wat opvalt is dat steeds meer individuelen meedoen aan de Avondvier daagse. Vroeger waren er veel meer verenigingen en groepen. Ik zal toch eens proberen te achterhalen waar dat nu aan Zierikzee zette mét de 800 gram speer een prima afstand van 32 meter en 58 centimeter neer. Op het kogelstoten liet Kikstra de 714 kilo landden op 7,97. Mar- tien Moermond uit Noordwelle sprong 1,40 hoog en liep de 800 meter in 2.19.70. Jan Oud uit Middelharnis kwam tot 62.20 op de 400 meter en sprong 4 me ter en 45 centimeter op het ver springen. Adrie Hollaar en Ab Heijboer liepen de 1500 meter in respectievelijk 4.41.00 en 4.55.40. Henk van Dungen no teerde een mooie tijd op de 100 meter sprint in 13.30 en de dis cus kwam tot 14 meter en 92 centimeter. De Zweedse esta fette (400-300-200-100 meter) realiseerde de Deltasportequi- pe in een tijd van 2.35.00. opererend onder auspiciën van de Nederlandse Thfeltennis Bond, is naast de individuele deelname ook bedoeld voor groepen afkomstig van cam pings, recreatie- en bungalow parken. Voor de winnaar daar van is een heuse tafeltennista fel beschikbaar. Voor velen, die "To"- kan liggen?", vraagt mede organisator Geert van der Wie len zich hardop af. Het comité is met de aanmelding van drie nieuwe leden trouwens weer op volle sterkte en bestaat nu uit: Anja Scheermeyer-Kouijzer, Theo van Hekke, Kees Verwijs, Geert van der Wielen, Gerard Hommersen en Leen de Hooge. In totaal doen er tijdens de 46e Zierikzeese Avondvierdaagse 42 verenigingen en groepen (zo als scholen) mee. De meeste deelnemers kiezen overigens voor de kortste afstand, te we ten acht kilometer. Slechts een klein gedeelte, namelijk 53 lo pers, durven het grotere werk aan; 15 kilometer. Jubilaresse Tijdens de 46e Avondvierdaag se kon slechts één jubilaresse verwelkomt worden. De Zie rikzeese Ria Schot begon maandagavond voor alweer de vijfentwintigste keer aan haar 'rondjes-Zierikzee'. Daarnaast zijn er evenwel nog verschillen de andere opmerkelijke lopers en loopsters te noemen. Zo doet Jannie Knuist voor de 38e keer mee. Jannie Schot en Rinus van de Houten verkennen nu voor de 36e keer het gebied in en rond monumentenstad Zie rikzee. Kokkie Slagboom ten slotte schreef voor de 31e keer in. Vanavond, dinsdag, gaat om 18.45 uur de tweede avond van start. Voor zowel de deelne mers van de acht als vijftien kilometer staat er dan weer een geheel andere route op het programma. Donderdagavond 13 juni tenslotte vind de ge bruikelijke massale inhuldi ging plaats, vanaf de Lange Blokweg richting Havenplein. Anders dan voorgaande jaren vertrekt deze stoet één kwar tier vroeger, te weten om 20.30 uur stipt. Terwijl voorheen ver schillende medailles reeds op de route in Schuddebeurs wer den uitgereikt, gebeurt dit de ze keer allemaal op het Haven plein. „Het mooiste is als het hele Havenplein vol komt te staan. Omdat in het verleden verschillende medailles al eer der werden uitgereikt bleek dat dit zo'n 350 mensen minder tijdens de huldiging beteken de", legt Van der Wielen uit. Evenals voorgaande edities zal burgemeester Asselbergs de vele kilometervreters weer ver welkomen op dat Havenplein. PARIJS - De Nederlandse hoc keyers waren maandag in Pa rijs in het tweede oefenduel te gen Ierland als voorbereiding op de Europese titelstrijd bij zonder schot vaardig. Na de 3-0 van zondag tegen dezelfde sparringpartner werd het nu 8- 1. Bij de rust stond Oranje voor met 2-0 door treffers van Gijs Weterings. AIX-LES-BAINS - Luis Herre- ra is winnaar geworden van de 43ste editie van de Dauphiné Libéré. In de laatste etappe, een indivi duele tijdrit over 33 km die werd gewonnen door de Zwit ser Toni Rominger, kwam de eerste plaats van de Colombi aan niet meer in gevaar. MORBEGNO - Marino Lejarre- ta is in het professionele wie- Iercircuit de uitzondering op de regel. Waar de meeste klas- sementsrijders hun seizoen na drukkelijk plannen en richten op één of heel misschien twee doelen, doet de 34-jarige Span jaard 'gewoon' aan de drie Gro te rondes mee. ooit deelgenomen hebben aan het Toeristenrecreatietafelten- nis, was dit reden voldoende het jaar daarop wederom in te schrijven. Hieruit spreekt des temeer de aantrekkingskracht ervan. Jammer derhalve dat een dergelijk evenement voor de toekomst gaat verdwijnen. Tijdens de jongste competitie- rónde werd Jacolien de Bruyn, van de Sailers Inn, matchwin nares. Met het hoogste dames gemiddelde van 181 en één 200- game (206 pins) had zij een gro te vinger in de overwinnings pap. Eetcafé De Blokhut, uit Westenschouwen, werd zodoen de vrij eenvoudig naar een 3-1 nederlaag gespeeld, dit on danks een fraaie 200 game van Rini Hendrikse. De Blokhut blijft hierdoor de één na laat ste plaats bezetten. Nummer twee Ook de nummer twee, 't Swar te Schaep, dat probleemloos won met 4-0 van Bowlingteam RE, stond vooraan bij het uit delen van het hoogste gemid delde en 200 games. Hans Hil- gers realiseerde het hoogste herengemiddelde met 197.6. Te vens wist Hilgers twee 200 games te gooien; 211 pins en 200 pins. In de B-poule weet koploper Alprokon alluminium, uit Ba- rendrecht, zich nog steeds ver zekerd van de eerste plaats. Mede door met 1-3 te winnen van 't Swarte Schaep blijft de voorsprong op het achtervol gende Bouwbedrijf Prince BV één punt. Het bouwbedrijf op haar beurt wist de aansluiting te houden door rigoreus oppo nent en 'concurrent' Bouwbe drijf Bom BV op een 4-0 neder laag te trakteren. Jaap deJtfey, van team Schil dersbedrijf De Mey, wist hier het hoogste gemiddelde bij de heren te behalen: 192.3. Bij de Lichamelijk en visueel gehan dicapten vanaf zestien jaar uit Engeland, Frankrijk, Dene marken, België, Luxemburg, West-Duitsland en Nederland kunnen eraan meedoen. Ge handicapten met een redelijke zitbalans en een redelijke hand-arm-functie kunnen (le ren) surfen. De week staat open voor beginners en gevorder den. Deskundige leiding voor beide categorieën is aanwezig. Van de deelnemers wordt ver wacht, dat zij kunnen zwem men. Zilveren Schor Het Zilveren Schor, gelegen di rect aan het Veerse Meer in Ar- nemuiden, biedt huisvesting aan de deelnemers. Het ge bouw is ingericht op het ver blijf van gehandicapten. Er is plaats voor vijftig deelnemers, inclusief de eventuele begelei ders, die met de gehandicapten meereizen vanuit het land van herkomst. Voor de derde Internationale Surfweek voor Gehandicapten Zuid-Afrika staat donderdag morgen in Birmingham het eerst op de rol. De Senegalese vredesrechter Kéba Mbaye uit Den Haag legt dinsdag de laat ste hand aan zijn rapport voor de stemming van de 92 IOC- leden, onder wie de Utrechtse oud-judoka Anton Geesink. Het is aannemelijk dat de stemming unaniem vóór zal zijn en Zuid-Afrika zich kan voorbereiden op „Barcelona" als intussen aan nog een paar 'mitsen' wordt voldaan. dames gelukte dit Ad van Bo ven (154.6), die uitkomt voor het Bowlingteam B en B. Twee honderd games werden ge scoord door Albert-Jan Slap- pendel (235), van Isolatiebe drijf Voorne-Putten, en twee keer door Jaap de Mey: 201 en 202. Uitslagen en standen De uitslagen in de A-poule wa ren: Swarte Schaep-Bowling- team RE 4-0; J. P. Staal-Port Zélande 0-4; Funhouse-Vakan- tiepark Schouwen 3-1; Sailers Inn-Blokhut 3-1. De stand is hierdoor geworden: 1) Bar-Res- taurant Sailers Inn/Bruinisse, 16 pt; 2) Herberg/eetcafé 't Swarte Schaep/Brouwersha- ven, 14 pt; 3) Amusementshal Funhouse/Renesse, 12 pt; 4) Goudsmid J. P. Staal/Renesse, 11 pt; 5) Port Zélande/Goede- reede, 9 pt; 6) Bowlingteam RE/Zierikzee, 8 pt; 7) Eetcafé De Blokhut/Westenschouwen, 7 pt; 8) Vakantiepark Schou wen BV/Renesse, 3 pt. B-poule: Voorne Putten-Térpstra 4-0; Prince BV-Bom BV 4-0; De Mey-B en B 3-1; Swarte Schaep- Alprokon 1-3. De stand hier is geworden; 1) Alprokon allumi- nium/Barendrecht, 14 pt; 2) Bouwbedrijf Prince BV/ Burgh-Haamstede, 13 pt; 3) Metselbedrijf Terpstra/Drei- schor, 13 pt; 4) Bouwbedrijf Bom BV/Burgh-Haamstede, 12 pt; 5) Schildersbedrijf De Mey/Burgh-Haamstede, 10 pt; 6) Herberg/eetcafé 't Swarte Schaep/Brouwershaven, 9 pt; 7) Isolatiebedrijf Voorne- Putten, 7 pt; 8) Bowlingteam B en B/Renesse, 2 pt. van 24 tot 31 augustus 1991 op Het Zilveren Schor in Arne- muiden hebben zich tot toe 33 deelnemers aangeme De deelnemers komen uit-inge land, Duitsland, Denem ken, België, Frankrijk en uiti' -aard Nederland. Ibt nu toe gait het om 14 visueel en 19 lichamelijk gehandicapten. De sluitings termijn voor Nederland was 1 juni en voor de andere landen (Frankrijk, Engeland, Duits land, België, Luxemburg en Denemarken) 1 juli. Vrijwilligers Inmiddels hebben zich al 45 vrijwilligers aangemeld voor de instructie aan de surfers. De meeste instructeurs zijn stu denten van het MDGO-Sport en Bewegen (voorheen CIOS) in Goes en Sittard. Op 22 juni wordt voor hen een instructie dag gehouden. Ondanks de veranderingen in de opzet en het beheer van Het Zilveren Schor in Arnemuiden gaat de surfweek gewoon door. Surflo- katie is de Schotsman. Zuid-Afrika nam in 1960 in Ro me voor het laatst deel aan de Olympische Spelen. Kort daar na werd het land uit het IOC gestoten wegens de Apartheid en kwam er een internationale sportboycot. Op politiek en sportief vlak zijn processen in gang gezet die tot totale af schaffing van de rassenschei ding moet leiden. „De sport is klaar voor de te rugkeer van Zuid-Afrika. BROUWERSHAVEN - Woensdag 31 juli aanstaande zal voor de laatste keer het tot de verbeelding sprekende jaarlijkse Toeristenrecreatietafeltennisevenement van de TTV Scaldina worden gehouden. Voor de tiende keer wordt Brouwersha ven omgedoopt tot tafeltennisstad. In de dan wederom speciaal daartoe inge richte botenloodsen van de gebroeders Van Ast is voor de laatste keer de indruk wekkende opstelling van 60 tafeltennistafels te aanschouwen. In het gunstigste geval kunnen er 31 juli 480 deelnemers hun partijtjes tafeltennis afwerken. Bovenstaande beeld gaat voor de toekomst verloren. Woensdag 31 juli aanstaande wordt voor de tiende en tevens laatste keer het altijd weer aansprekende Toeristenrecreatietafeltenniseve- nement gehouden (Archieffoto). BIRMINGHAM - De terugkeer van Zuid-Afrika in de Olympische familie, de veiligheid bij de Zo merspelen in 1992 en de verkiezing van de lokatie voor de Winterspelen 1998 zijn deze week de drie gro te onderwerpen van de 97ste sessie van het IOC. ETTEN-LEUR - In de tweede wedstrijd van de landelijke veteranencompetitie heeft de damesploeg van atletiekvereniging Delta Sport zich weten te plaatsen voor de landelijke finale. Door uitstekende prestaties op de atletiekbaan in Etten-Leur verzamelde de damesequipe een groot aantal punten waardoor zij meer punten verzamelde dan de eerste wedstrijd. Hierdoor kunnen de dames zich opmaken voor de landelijke clubkampioenschappen die op 15 september worden gehouden. ARNEMUIDEN - De derde internationale surfweek voor gehandicapten wordt gehouden van zaterdag 24 augustus tot zaterdag 31 augustus op het Veerse Meer. De organisatoren van de internationale surf week zijn de Zeeuwse Sportraad en Het Zilveren Schor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7