Zierikzeese commissie: geen camping aan Eerste Weegje §3 S' Typisch Hollands weertje tijdens proloog Vierdaagse Taptoe Renesse geschrapt uit evenementenprogramma Krijgt Beatrixschool een computer extra? Kiekieres wint laatste theatersport wedstrij d Strookt niet met gemeentelijke visie Regsn 5 7 OOK NIET ALCOHOLVRIJ DAGELIJKSE BOODSCHAPPEN EXPOSITIE VIERDAAGSE House party in Big S In de Concertzaal Inbraak caravans 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 12,per maand Evenement zou niet attractief genoeg zijn ZIERIKZEESCHE H: NIEUWSBODE DINSDAG 11 JUNI 1991 147e JAARGANG NR 24961 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Er moet geen camping komen aan het Eerste Weegje in Zierikzee. Niet alleen omdat dit ge bied binnen de 50 DBA geluidszone valt maar ook omdat een camping daar niet strookt met de visie van het Zierikzeese gemeentebestuur dat er een on bebouwde strook grond moet blijven tussen Poort ambacht en de binnenstad. Tot deze conclusie kwam de commissie ruimtelijke ordening en industrie maandagavond. De wereld der muziek is niet altijd de. wereld der harmonie. J. de Bonnefou HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. In de loop van de dag van l het westen uit mogelijk enkele op klaringen. Minimumtemperatuur omstreeks 10 graden. Middagtem- peratuur ongeveer 17 graden. Wind zuidwest, matig. Het ziet er naar uit dat ook alcoholvrije dranken in Westerschouwen op straat verboden worden. Volgens studenten van Zeeuwse school voor Handels onderwijs is Zierikzee geen winkelhart van Zeeland. In de Noordhavenpoort is een expositie van collages en objecten van Diana Steenlage en Jeroen Clement. De Zierikzeese Avondvierdaagse ging van start met 1675 wandelaars, een record. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE- De Beatrixschool in Zierikzee heeft dringend behoefte aan een nieuwe computer. Hier voor moet de school zelf een bedrag van duizend gul den betalen. De aanschaf van een extra computer is een van de punten die het bestuur van de Beatrix school vrijdag 14 juni bespreekt tijdens een vergade ring die om 15.30 uur in het gebouw aan de Gracht- weg begint. Het verzoek van M. Kloet om op een stuk moeilijk te bewer ken land een camping te mogen beginnen werd eerder reeds be handeld. Door het ontbreken van concrete gegevens over on der meer de economische haal baarheid van het plan van Kloet achtte de commissie het toen beter om een advies uit te stellen tot de vergadering van maandag. Theoretisch Vanaf de publieke tribune bracht Kloet naar voren dat een camping aan het Eerste Weegje op planologische gron den bespreekbaar moest zijn. Dat zijn camping deels binnen de geluidszone voor het indus triegebied valt achtte Kloet geen onoverkomelijk bezwaar omdat die geluidsgrenzen zijns inziens puur theoretisch zijn bepaald. Een bevredigende oplossing voor het samengaan van recreatie en industrie moest volgens Kloet dan ook tot de mogelijkheden behoren. BURGH-HAAMSTEDE - Als gevolg van het succes in voor gaande jaren wordt op vrijdag 14 juni in jeugdcentrum Big S een house party gehouden. Behalve het maken van house muziek omvat het evenement het aanbrengen van een specia le decoratie door het hele soos- gebouw. Een versiering die de party zijn speciale sfeer geeft. Het evenement wordt geleid door disc-jockey Roos uit Hel- levoetsluis. Hij is gespeciali seerd in house-evenementen. Het evenement in jeugdcen trum Big S begint om 20.00-uur. Het centrum is te vinden aan de Sluispad 50 te Burgh- Haamstede. Burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs en de commissieleden hadden daar duidelijk andere opvattingen over. Met klem ontkende burgemeester Assel- bergs dat die geluidszone wil lekeurig zou zijn bepaald. De zone is te beschouwen als een onderdeel van het bestem mingsplan. Het verschuiven van de grens is formeel moge lijk maar niet wenselijk omdat dit de rechten van de reeds lan ger gevestigde bedrijven in de Zuidhoek zou aantasten. Burgemeester Asselbergs wees voorts op de plannen van de provincie waarin mogelijkhe den tot uitbreiding van de ver- blij fsrecreatie in Zierikzee niet worden uitgesloten. Het ge meentebestuur van Zierikzee heeft volgens Asselbergs tot nu toe weinig behoefte aan een dergelijke uitbreiding gehad. Daarom ook zijn eerdere en vergelijkbare onderzoeken af gewezen. Behalve akoestische bezwaren (de geluidszone) had de com- Dat bleek uit mededelingen die ambtenaar W. Bitter tij dens de openbare vergadering van de Westerschouwse advies commissie ABZ (Algemeen Be stuurlijke Zaken) deed in ant woord op ongeruste vragen vanuit de commissie. Vooral J. missie ook om een andere re- bezwaren tegen het plan Kloet. Eerder reeds be- de gemeenteraad dat het ed tussen Poortambacht en binnenstad onbebouwd t blijven. De camping zoals Kloet die voorstelt zou redelijk :ht bij de woonwijk komen liggen en staat haaks op de sie van het gemeentebestuur, lus de commissie. VVD-commissielid J. J. Ge- leijnse wees op het gedeelte van het geplande campingter rein (circa een derde) dat bui ten de 50 DBA zone valt. De li beraal vroeg of daar wellicht nog een mogelijkheid voor een kleinere camping zou zijn. CDA-er C. Legemaate probeer de een oplossing te vinden met de suggestie een minicamping met vijftien eenheden (zoals in Middenschouwen) mogelijk te maken. Volgens Asselbergs staat dit echter haaks op de wet openlucht recreatie en het beleid van de provincie. Het plan voor een camping zoals door Kloet ingediend bleek maandagavond dan ook als niet haalbaar te worden beoor deeld. Mevrouw M. E. de Jong- Van Loo vond het allemaal een beetje sneu voor Kloet en op perde het idee of hij voor dit stuk moeilijk bruikbare land wellicht uit een bepaald fonds schadeloos kon worden ge steld. Volgens Asselbergs biedt de wet op de ruimtelijke orde ning een mogelijkheid hier- C. Hendrikse (PvdA) en A. J. Padmos (CDA) lieten duidelijk hun teleurstelling blijken om de jongste plannen om de tap toe te schrappen. „De taptoe stond nog wel in het concept-programma op grond voor via een zogeheten plan- schade procedure. Overlast Planologisch gezien leverde de inrichting van de Oude Haven tot Museumhaven de commis sie geen enkel probeem op. Dit idee om het historisch karak ter van Zierikzee te verlevendi gen door in de Oude Haven een aantal authentieke zeilschepen af te meren past in het bestem mingsplan voor de Oude Ha ven en verhoogt, zo was de commissie van mening, het cul tuurhistorisch aanzien van Zie rikzee. Er werden echter ook kanttekeningen geplaatst. Zo bleek de commissie begrip te hebben voor de vrees van om wonenden voor overlast, ver oorzaakt door booteigenaren die in de Oude Haven op grond van bepaalde voorwaarden mo gen afmeren. Geleijnse bepleitte dan ook maatregelen om overlast te voorkomen. Iets dat zo stelde hij ook de intentie van de Stichting Museumhaven Zie rikzee is. Ook de andere com missieleden,.M. R. de Jong-Van Loo (PvdA), W. F. Sprengelmei- jer (RPF/GPV/SGP) en C. Le gemaate (CDA) hadden zo hun gedachten over de Museumha ven. Toeloop Sprengelmeijer vreesde een waarvan we als gemeente 20.000 gulden extra subsidie beschikbaar hebben gesteld. De inwoners van Renesse pra ten er op straat over. Men vindt dat men niet veel merkt van al die activiteiten waarvoor dui zenden guldens beschikbaar worden gesteld. Een groot deel speelt zich af op het stfand en de campings. Als de taptoe ook nog verdwijnt is het alleen nog de avondmarkt en poppenkast voor de kinderen waarvan men in het dorp wat merkt. De tap toe die voor veel mensen een De wedstrijd vond plaats in de tot kleine zaal ingerichte Con certzaal te Zierikzee en werd bijgewoond door ruim zestig belangstellenden. Pianist Kees Thorn zorgde voor de muzikale begeleiding van de toneel im provisaties. De spelers van beide teams bo den elkaar goed tegenspel via open uitdagingen zoals het spe len van een commerciële scene of een bloedstollende scene. Zwolle bleek een literair hoog staande scene te kunnen im proviseren. Een zus en een broer reisden per trein naar hun moeder en voerden daarbij een poëtisch gesprek. Het le verde de leden van Blauwfin- gers veel waardering van de ju ry en publiek op. Zowel in Zwolle als in Zierik zee bleek een Melkmarkt te zijn. In Zierikzee werd daar een kinderlokker tot ieders verrassing door de ongerust zoekende moeder zelf om het leven gebracht. Met deze im provisatie en andere, zoals een ontmoeting in de hete woestijn tussen een reiziger en een fata morgana in de vorm van een sprekend buikdanseresje wist Kiekieres meer punten te ver overen dan de Zwollenaren. Presentatrice Rachel van Beve- beetje dat een Museumhaven in Zierikzee de toeloop van re creanten nog zo vergroten en dat mag niet de bedoeling zijn. Sprengelmeijer had dan wel geen planologische bezwaren maar echt juichend over het plan was hij niet. Hij gaf dan ook aan dat hij in een andere commissie waar andere over wegingen gelden (bij voorbeeld financiële) wellicht een ander standpunt in zal nemen. Voor de PvdA gelden de finan ciën (1,5 ton) als heet hangijzer. De sociaaldemocraten hebben eerder te kennen gegeven dat geld liever te gebruiken voor de verbetering/aanpassing en uitbreiding van de rioleringen. Wat de museumhaven zelf be treft merkte De Jong-Van Loo op dat ze de museumhaven van Rotterdam had bezocht. Het enige leuke was daar volgens haar de werf die daar in wer king was. Dit bracht leven in de brouwerij. Een dergelijke activiteit ontbreekt echter in de opzet voor de museumhaven hier. Gevolgen bespreken Burgemeester Asselbergs be klemtoonde dat de gevolgen van de inrichting van de Oude Haven tot museumhaven voor de omwonenden uitgebreid ter sprake zullen komen in de com missie publieke werken waar in de beheersovereenkomst zal worden besproken. Hij achtte het bovendien zinvol om de overeenkomst voor een of twee jaar aan te gaan zodat alsnog wijzigingen van dit volgens het college ijzersterke plan kun nen worden aangebracht. Dit nadat ook de ervaringen van de omwonenden in de evaluatie zijn betrokken. Dat de Mu seumhaven de stroom van toe risten zou bevorderen achtte hij niet waarschijnlijk. hoogtepunt was, zou nu ineens verdwijnen. Ik betreur dat", aldus Padmos. Ook Hendrikse zag het niet zit ten dat juist het evenement waar veel recreanten en inwo ners van Renesse prijs op stel den zou verdwijnen. „Natuur lijk leverde de taptoe een nade lig saldo op. Maar toch moet men juist dit evenement niet het programma halen". Burgemeester H. Tees wees de commissieleden erop dat men als gemeenteraad het definitie ve programma nog niet voorge legd heeft gekregen. „Als het zover is kunnen we dat defini tieve programma naast het concept-programma leggen om te vergelijken. Dan is er nog al tijd wat aan te doen". Maar de commissieleden vreesden dat het dan te laat zou zijn om nog een taptoe te organiseren. ren werd bij het stemmen tel len door de strenge rechters stevig op de vingers getikt om dat ze op de hand van thuisclub Kiekieres bleek te zijn. De rechters waren Richard Mulder, Caroline Brandenbarg en Reint Laan. Voor Kiekieres speelden Natasja Langerak, Peter Jansen, Karen Verseput en Martijn Priemis. Na twee seizoen met maandelijkse theatersportwedstrijden is Kiekieres geselecteerd om deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Op 22 juni treedt men in Nijmegen aan te gen tegen Kunst na Arbeid uit Utrecht. Van die uitslag hangt af of de Zeeuwen een plaats veroveren in de halve finale die plaatsvindt op zondag 23 juni. UTRECHT - Het aantal werk zame personen in het midden- en kleinbedrijf (tot 100 werk nemers) is vorig jaar boven ver wachting gegroeid met 88.250 man. Voor dit jaar mag een toe name van 95.000 personen wor den verwacht. Dat zei voorzit ter Kamminga van het Konink lijk Nederlands Ondernemers- verbond (KNOV) in Utrecht, waar het KNOV de jaarverga dering hield. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen stelt in het kader van een project compu terapparatuur beschikbaar voor het speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. Op dit mo ment reeds profiteert de Bea trixschool reeds van de door het ministerie beschikbaar ge stelde apparatuur. Gezien de werkzaamheden is er nu drin gend behoefte aan extra com puterapparatuur. De ouder raad van deze school voor spe ciaal en voortgezet speciaal on derwijs wil hiervoor een aan zienlijk bedrag beschikbaar stellen, zodat voor de school zelf een bedrag van duizend gulden resteert. Dit moet uit het potje voor het onder wijsleerpakket worden be kostigd. Behalve de extra computer be spreekt het bestuur ook enkele personele kwesties. Doordat staatssecretaris Wallage van onderwijs en wetenschappen voor het jaar '91-'92 opnieuw een rijksvergoeding beschik baar heeft gesteld voor een ex tra groepsleerkracht voor veer tig uur per week behoeven er aan de Beatrixschool geen on gewilde ontslagen te vallen. DEN HAAG - De prijzen in ons land zijn tussen half april en half mei met 0,2 procent geste gen. Tussen midden mei vorig- d4-jaar en midden mei dit jaar zijn de prijzen met 3,2 procent omhooggegaan. RENESSE - Op een camping in Renesse werden twee caravans opengebroken. Dat gebeurde tussen zaterdag avond 22.00 uur en maandag morgen 8.00 uur. De eigenaren van de caravans hebben nog niet vastgesteld of er ook wat is gestolen uit hun vakantie verblijf. De benadeelden zijn de Duitsers C. uit Duisburg en T. uit München-Gladbach. ZIERIKZEE - Gisteravond, maandag, zette om 18.45 uur precies de grote stoet van 1675 wandelaars zich in beweging ten behoeve van de 46e Zierikzeese Auonduierdaagse. Onder typisch Hollandse weersomstandigheden werden de eerste kilometers nog vol goede moed afgelegd. De 46e Avond vierdaagse van Zierikzee heeft deze keer één jubilaresse in haar midden, te weten Ria Schot, die alweer voor de vijfentwintigste keer de wandelschoenen onderbindt. Evenals voorgaande jaren vindt donderdag aanstaande de massale inhuldiging plaats, met als eindpunt het Havenplein, al waar burgemeester Asselbergs de vele kilometervreters zal verwelkomen. Meer over de 46e Zierik zeese Avondvierdaagse in de sportkolommen van deze editie. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het Schouwen-Duivelandse thea tersportgezelschap Kiekieres heeft de laatste wed strijd van dit seizoen tegen Blauwfingers uit Zwolle gewonnen. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzee- sche Nieuwsbode! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 48,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Naam Adres Postcode: Telefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. BURGH-HAAMSTDE - Het ziet er naar uit dat deze zomer wordt gebroken met de traditie om in Renesse een taptoe te houden. Na overleg met de VVV- Renesse zou de Stichting Recreatie Activiteiten Wes terschouwen hebben besloten het evenement te schrappen omdat het niet attractief genoeg zou zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1