'T ZÊÊUWSE OEKJE Hyundai's met spirit markt berichten Een bodem van aangespoeld hout Vee veranderd op durp Minder doden in verkeer Open dag Zeeland Campings Zomeravond concert Nu met Hope Kamer positief over plannen met asielzoekers Grafgebruiken op Schouwen-Duiveland 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Oud-Beijerland (deelgemeente Ontmoetingg- kerk) H. van den Heuvel te Goes; te Leeuwarden J. Kro nenburg te Utrecht; te Werken dam (toez.) A. Christ te Kat wijk aan Zee. Bedankt voor Maarssen (SOW) G. J. D. C. Loor te Naaldwijk (deelgemeente Dijkwijk); voor Sexbierum-Pietersbierum A. M. Langhout te Putten (deelge meente Andreaskerk). Beroepen te Nieuw-Vennep: C. H. Wesdorp te Wijckel en Slo ten. Aangenomen naar Twijzeler- heide (toez.): J. J. C. Dee te El- lecom en De Steeg. Bedankt voor Nieuweroord- Noordsche Schut: W. J. Teunis- sen te Krabbendijke. Beroepen te Berkel en Roden rijs: C. A. Wesdorp te Wijckel en Sloten; te Tjamsweer: J. Vis ser te Laren (Gld.):; te Utrecht (toez.) (als missionair toe- ruster): dr. R. M. K. van der Grijp te Voorburg; te 's-Gra- venhage (part-time) (nieuwe predikantsplaats): R. L. Alge- ra, predikant voor bijzondere werkzaamheden te 's-Graven- hage (pastoraat rond de Vre- deskapel). Aangenomen naar Hattem: G. J. Mantel te Lopikerkapel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Garrelsweer i.c.m. Ten Post E. C. Luth, kandidaat te Groningen. Beroepen te Kaapstad (als mis sionair predikant te Belhar): E. L. van 't Foort, missionair pre dikant te Drachten-Zuid/Oost (voor de zendingsarbeid op Ka- limantan Barat); te Rotterdam- Oost: C. J. Mewe te Terneuzen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Capelle aan den IJssel (wijk West): C. Vogelaar te Franklin Lakes (USA). Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Leerdam A. G. Boogaard te Oud-Vosmeer i.c.m. Tholen. Ds. E. P. Kuin 70 jaar OUWERKERK - Ds. E. P. Kuin, Hervormd emeritus pre dikant te Ouwerkerk (Zld.) wordt maandag 10 juni a.s. 70 jaar. Egbert Pieter Kuin werd in 1921 te Alkmaar geboren. Hij werd 2 november 1952 in Ouwerkerk in het ambt beves tigd. Vandaar vertrok hij in 1954 naar Winkel. Op 1 oktober 1959 werd hij predikant voor buitengewone werkzaamhe den. Als zodanig was hij leger- predikant. Ds. Kuin werd 1 juli 1976 eervol ontheven. AMSTERDAM - Als de plan nen voor de IJ-oevers in Am sterdam doorgaan mogen in de buurt van de PTT-vestiging in de Oosterdokskade geen wo ningen worden gebouwd. Dit omdat de geluidsnormen op be paalde momenten sterk wor den overschreden. Aanvoer slachtrunderen 1481, waarvan mannelijk 206. Mann. Super 8,50-9,40. Mann. extra kwal. 8,05-8,50. Mann. Ie kwal. 7,10-8,05. Handel traag en prij zen lager. Mann. 2e kwal. 6,30- 7,10. Mann. 3e kwal. 5,80-6,30. Handel traag en prijzen lager. Vrouwelijk Super 8,60-11,00. Vrouwel. extra kwal. 7,10-8,60. Vrouwel. lo kwal. 5,70-7,10. Handel traag en prijzen lager. Vrouwel. 2e kwal. 4,90-5,70, Vrouwelijk 3e kwal. 4,45-4,90 en worstkwaliteit 4,45-4,90. Handel traag en prijzen lager. Gebruiksrunderen per stuk in- klusief BTW: Aanvoer ge bruiksrunderen 1149, waarvan graskalveren 233. Melk- en kalfkoeien le soort 1425-2350, 2e soort 950-1425. Handel rustig en prijzen gelijk. Melk- vaarzen le soort 1300-1900 en 2e soort 900-1300. Handel rustig en prijzen gelijk. Kalfvaarzen le soort 1500-2400 en 2e soort 1150-1500. Handel redelijk en prijzen gelijk. Guste koeien le soort 1250-1900 en 2e soort 850- 1250. Handel flauw en prijzen lager. Enterstieren 800-1600. Handel rustig en prijzen ge lijk. Pinken 600-1150. Handel rustig en prijzen gelijk. Gras- kalveren 450-850. Handel rustig en prijzen gelijk. Vleeskalveren per kg levend gewicht inclusief BTW: Aan voer vleeskalveren 32. Vlees kalveren le soort 5,75-6,25, 2e soort 5,25-5,75 en 3e soort 4,00- 5,25. Handel flauw en prijzen lager. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aan voer roodbont 725. Stierkalve ren extra kwaliteit 785-910, le kwaliteit 585-785 en 2e kwali teit 425-500. Handel flauw en prijzen lager. Vaarskalveren extra kwaliteit 530-590 le kwa liteit 300-530, 2e kwaliteit 250- 275. Handel traag en prijzen la ger. Aanvoer zwartbont 653. Stierkalveren extra kwaliteit 625-710, le kwaliteit 440-575, 2e kwaliteit 275-390. Handel flauw en prijzen lager. Vaars kalveren extra kwaliteit 350- 425, le kwaliteit 260-350 en 2e kwaliteit 200-225. Handel traag en prijzen lager. Aanvoer vleesrassen 274. Vleesrassen le kwaliteit 670-920 en 2e kwali teit 365-670. Handel rustig en prijzen gelijk. Slachtvarkens (per kg. levend gewicht incl. BTW). Aanvoer 360. Slachtvarkens 2,90-2,95, zeugen extra kwal. 2,70-2,80, le kwal. 2,60-2,70 en 2e kwal. 2,50- 2,6.0. Handel redelijk en prij zen hoger. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklu sief BTW: Aanvoer 2252, waar van lammeren 1828. Slacht schapen 2,60-4,25. Handel traag en prijzen lager. Ooien tot 20 kg geen notering. Ram men boven 25 kg geen notering. Zuiglammeren 8,25-9,40. Han del traag en prijzen lager. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 100-150. Handel traag en prijzen lager. Ooien tot 20 kg geen notering. Ram men boven 25 kg geen notering. Zuiglammeren 105-155. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aan voer 619 stuks. Weidelammeren 80-110. Handel redelijk en prij zen gelijk. Geiten en bokken: Aanvoer niet bekend. Prijzen 10-50. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer totaal 7686 stuks. Beursbericht Markt Goes dinsdag 4 juni 1991 1 I 4 tl !i Tn ii ""'"'"i ui,. De fraaie lijkkoets van Duivendijke, 1947. Door koetsier Jacob de Jonge en Jan de Kok (beiden op de bok) werd tijdens de Wereldoorlog II ook tarwe in de koets vervoerd! (Foto: coll. fam. J. de Jon ge. Brouwershaven). BRUINISSE - Het tijdens het bewind van keizer Na poleon afgekondigde verbod om doden in kerken en kapellen te begraven of in kelders bij te zetten viel bij velen niet in goede aarde. Vooral de elite en de ge goede burgerij werd door genoemde maatregel ge troffen; minvermogenden werden doorgaans toch al buiten de kerkmuren begraven. Ondanks alle weerstanden handhaafde ook koning Willem I het verbod. Dat was een goede zaak al was het alleen maar om redenen van hygiënische aard. Ons voheslacht ei nie zó vee veranderienhen zie op ons durp dan ons. Wat butendieks oetreft de Hrevelienhe of slo- te, 'n drukke sluus, 'n dam nae Flipland. De kaoie, in me- schienefebrieken veranderd. Hrotere schepen, wê vee min der, mê moderner. Vaere op de zeiltjes in mee 'n rieve mossels an boord doe, dae leve d'r nie ve'e mee van. Nae Antwaerpe in Brussel mee mossels is a lanh uut d'n tied. Zó ei êêl dat hebeuren van toen 'n ander hezicht krêhe. Bie d'n beslikten Achterweg (Weststraete) ieuw durp op, de rest dae was öfens in land. Die veranderienhen binne a behonne nae d'n oorlog. Dae was vee kapot schote in hooid. In omdat ze noe bie de Hrote Kaerke, die aok van nae d'n oorlog is, bezig binne om de straeten in watter bie oord te veranderen, wille m'n nog is wat van dat ouwe opaele. Je behriep wê, me doe mê 'n hreep. De kaerke stieng êêmae in bouwd. Je aode dae de bakke- rie van Tonie de Keunink, mee 'n reke uusjes in dae zat aok Ein de schoenmaeker. Op de Dee de Koekoek, 'n ou we schure, die was van Me- rientje van Iman. Op de Dee aode je nog 'n cafeetje, D'n Bal noe 'n petatzaeke. De kuperie van Jan Reinoud (allen be kend) is verleden tied, mê tuus staet er nog. Aok de slachterie van Nieuwenuze is t'r nog, mê wê nieuw. Keetje van Rhee mee d'r wien- keltje, Leenouds mee z'n bak- kerie, in dan cafeetje Krientje, in op 't oekje noe de Rabo bank, 'n onderkommen 's zae- terdagsaevends vó de jeugd, snoep in petat. In 't leste zwaaide dae Wullum de septer, voodien Van der Ploehje. De smidse van Merien de smid is noe de wienkel van Braeber. Dae stienhe aok nog 'n paer uusjes. De viswienkel van Je- wannes, de Noordzee, laeter aok nog petat. Smetje, 'n bi zonder fihuur, ik weet z'n ach- ternaem nie mee. An de aore kant Jaep Padmos, v. d. Ploehje, Boone de schoen maeker, Piet van As de slach ter. Cafeetje van Saertje Ro- kus. Van Peer de vrachtrieër. Op 't oekje Haobreel d'n bak ker (noe café), in 't oekje Krientje mee aelehoed. Dan nog opzie van de kaerke 'n rei uusjes. De bekende Bram de schoemaker, Merien Okker- se, kleermaeker. M'n aode nog 'n sihaoredraoier. Van Schel ven, in Saene mee' ijs in petat. M'n ouwe op, wae is d'n tied bleve. In noe óór 't arte van durp hrondig op knapt. De muziektente óór durpspolle- tiek. Atten weg mot, zet dan heen nieuwen meer. Vö die in- kele keer ka je d'r wê êên ure. Op den duur ken je ons Duve- land nie mee. Dat is noe.'t le ven, in op d'n duur kenne ze ons nie mee. WULLUM DEN HAAG - In de eerste drie maanden van dit jaar zijn 285 mensen omgekomen in het ver keer. Dat is minder dan vorig jaar toen het verkeer in dezelf de periode 374 levens eiste. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek woensdag bekendgemaakt. In het eerste kwartaal van '91 raakten 2.575 verkeersdeelnemers dermate gewond dat zij in het zieken huis moesten worden behan deld. Vorig jaar waren dat 3.209 mensen. Beide keren werd gereden met een Lantra GL. Groep N is de categorie voor niet of nauwe lijks aangepaste auto's uit de serieproduktie. De twee ach tereenvolgende overwinningen trokken in Australië deste- meer aandacht omdat het de eerste twee wedstrijden waren van het kersverse Hyundai Rally team. Spirit en esprit liggen vlak bij elkaar. Zo introduceert de Ne derlandse Hyundai-importeur, Greenib Car BV, in Sassen- heim, een tijdelijk nieuw type in de Esprit-serie: een Esprit met veel spirit. Het gaat om de Pony GL Esprit, een auto met een pak ket hoogst nuttige accessoires en een zeer herkenbaar afwij kend uiterlijk karakter. Zo is de GL Esprit echt een apart ty pe, zowel als auto als qua prijs hoogst aantrekkelijk. Uitgangspunt is de driedeurs AMSTERDAM - De William Schrikker Stichting en kinder rechter mr. A. Leeser zijn er, na een advertentie in NRC- Handelsblad, in geslaagd pas sende opvang te vinden voor hun diep zwakzinnige 16-jarige pupil Charlton. RENESSE/HAAMSTEDE - De twaalf samenwerkende cam pings in Zeeland die onder de naam Zeeland Campings ope reren houden zaterdag 8 juni open dag. Het publiek kan er terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Iedereen die deze campings eens nader wil bekijken is op die dag van harte welkom. Te vens jjestaat er komend week end de mogelijkheid om gratis te kamperen. Een unieke gele genheid om tent, vouwwagen of caravan nog even uit te pro beren voor de vakantie. Deze aanbieding geldt overigens al leen voor inwoners van de woonplaats waarin de Zeeland Campings is gelegen. Op Schouwen-Duiveland zijn twee Zeeland Camping en wel Gin- sterveld in Haamstede en de Prinsenhoeve in Renesse. BURGH-HAAMSTEDE - Het gemengd koor Nu met Hope uit Burgh-Haamstede geeft woensdag 26 juni voor de twee de keer een zomeravondcon cert in de Nederlandse Her vormde kerk in Burgh. Het concert begint om 20.00 uur. Gedurende ongeveer anderhalf uur wordt een afwisselend pro- gramma geboden van liederen van Schubert, Mozart, Fauré en Handel. Gebracht wordt piano- en orgelspel met dwarsfluit. Verder staat gepland een optre den van de dames-Barbershop en de heren Westhoekzangers. Het koor staat onder leiding van Elvira Vos-Simons. De piano-begeleiding is in handen van Wim Boer. Solisten zijn Wim Boer, piano en orgel en dwarsfluitiste Sandra Loos. DEN HAAG - De Tweede Ka mer heeft woensdag overwe gend positief gereageerd op de jongste plannen van de rege ring voor de opvang en behan deling van asielzoekers. Al leen de fractie van Groen Links heeft concrete bezwaren tegen het grootste deel van de plannen. Van de VVD was in de vroege avond nog geen com mentaar beschikbaar. De regeringspartijen CDA en PvdA vinden het een goede zaak dat het kabinet asielzoe kers binnen een maand na aan komst in Nederland wil schei den in een groep die kans maakt op een succesvol asiel verzoek en een groep die kans loos is. Ook D66 ondersteunt dit plan. Groen Links daaren tegen is bang dat met een der gelijke snelle scheiding al snel verkeerde beslissingen kunnen worden genomen, die tot on herstelbare fouten leiden. De fractie is ook tegen het voorstel van het kabinet om asielzoe kers in die eerste maand in vier centra op te vangen en aan een identificatieplicht te onder werpen. hatchback Pony L. Die werd voorzien van een reeks extra's die veiligheid en comfort be- Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 5-6. Prijzen slachtrunderen per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): vorderen: een grote en duidelij ke toerenteller, een wis ser/sproeier op de achterruit, brede en veel grip biedende 175/70-13 banden, complete stofbekleding. Daarbij kwam een reeks zaken die de auto uiterlijk een heel eigen gezicht bezorgt: wheelcovers van de GS-uitvoering, speciale Esprit- striping, een reflecterende ach terplaat, sportief ogende zwar- Aardappelen Bintje, veldsgewas 40-60% 50 mm opw. fritesgeschikt (tarre ring op rotte, hard groene en kapotte knollen) 38 tot 40 cent per kg; bintje 0 mm opw. 39 tot 41 cent per kg; voeraardappe- len 5 cent per kg. Notering Rotterdamse beurs d.d. 3-06-91: 40-50 mm 26 tot 28 cent per kg. 50 mm opwaarts 42 tot 44 cent per kg. te skirts en een stoere brede achterspoiler. Zo werd de Pony GL Esprit een plaatje van een auto. En dat voor redelijk lage prijzen, die gezien alle extra's een bedui dend prijsvoordeel voor de ko per inhouden. Pony GL Esprit met vierverss- nellingen 21.995,-, vijfvers nellingen 22.695,-, automaat 24.795,- (prijzen incl. BTW). Dealer voor Schouwen- Duiveland is Autocenter Irene te Bruinisse. In oude kerkgebouwen kon wel eens een bijzondere nare graf- lucht handen als gevolg van een recente bijzetting. Dat on dervond men in 1783 te Brui nisse waar de zondagse kerk dienst moest worden afgelast vanwege een verpestende stank in de kerk. De dag tevo ren had men nl. een grote graf kelder moeten openen voor de bijzetting van de Ambachts- vrou we. Tegenwoordig is bijzetting bin nen kerkgebouwen uitsluitend voorbehouden aan vorstelijke personen. Hoewel de dood uiteindelijk alle plooien glad strijkt bleef vooral vroeger het verschil in rang en stand nog op verschil lende manieren gedurende lan ge tijd zichtbaar. Op de eilan den Schouwen en Duiveland waar standsverschil doorgaans een opvallende rpl speelde zijn er voorbeelden te over. De dood was dichtbij; men leerde er mee te leven: „Stierf iemand dan werd iedereen daarmee geconfronteerd door het luiden van de klok. Het graf werd gedolven in het hart van de stad en men werd voor iedereen zichtbaar naar het graf gedragen. Dood was even als ziekte voortdurend aanwe zig". (Andrea Pols, 1981).' Over begrafenissen en begrafe- nisgebruiken op Schou wen-Duiveland heeft M. K. Buth destijds een indringende en bijzonder boeiende bijdrage geschreVen. (Deze goed gedocu menteerde studie werd opgeno men in de Kroniek van het land van de zeemeermin, jaar gang 1983). Ook Buth laat de tegenstellin gen duidelijk spreken door voorbeelden die aan de werke lijkheid zijn ontleend. Ener zijds de bijna vorstelijke en zeer kostbare begrafenis van de heer Schuurbeque, burge meester en afgevaardigde der Staten van Zeeland, die zijn laatste rustplaats kreeg op het Hoge choor in de Sint Lie- vensmonsterkerk te Zierikzee op 12 augustus 1788. Zijn graf tombe is evenals zoveel andere monumenten bij de brand van 1832 verloren gegaan. Anderzijds de teraardebestel ling van eenvoudige lieden in een „derde klas kist, gespij kerd van withouten vlotdelen, de bodem van 3e rangs, soms aangespoeld hout." (Buth). De overledene lag in een laagje krullen of zaagsel waarover soms een laken was gespan nen... Bij aanzienlijken werd de kist 'opgevuld' met welrie kende kruiden. 'Baakster'... Aan de baakster was in de Schouwse en Duivelandse dor pen in sommige gevallen een dubbelrol toebedeeld. Wanneer een dorpsgenoot het tijdelijke voor het eeuwige had verwis seld kwam zij in het sterfhuis als aflegster. Andere vrouwen zagen dit wel eens met lede ogen aan; er was ook op dit ter rein sprake van felle concur rentie: „want armoede -was troef en ieder wilde wel wat bijverdienen". Voorname begrafenissen kon den bijzonder lucratief zijn voor allen die hun diensten be wezen. Bij de eerder genoemde plechtigheid van burgemeester Schuurbeque ontvingen veer tien dragers ieder vijf Zeeuwse rijksdaalders! Het is merkwaardig dat ook tarwestro en (palm)takjes een rol hebben gespeeld in de rijke begrafenisfolklore uit vroeger tijden. Tot ongeveer het mid den van de 19e eeuw was het op Schouwen-Duiveland gebrui kelijk dat bij een sterfgeval bossen tarwestro op de stoep voor het huis werden neerge legd. Ieder wist dan dat er een dode in huis was. Het plaatsen van dergelijke 'schoven' is door Buth gedetail leerd beschreven: „de strobos sen werden aldus geplaatst: ge bruikte men er bijvoorbeeld tien, dan legde men er eerst vier neer, daar dwars overheen drie, hierover op dezelfde wijze twee en daarop de laatste. Nog vroeger en dan speciaal bij be langrijke mensen, werden veel grotere stapels gemaakt." Bij de begrafenis van gilde- broeders hadden in oude tijden de dragers een 'ontschild' twijgje in de mond, versierd met lint van zwarte en witte zijde. Nog niet zo lang geleden was een dergelijk gebruik ook te Brouwershaven in zwang: bij de begrafenis van jonge on getrouwde mensen werden tak jes van buxuspalm gebruikt." Na afloop van de begrafenis werd de stoet bij het sterfhuis ontbonden. Belangstellenden gingen huiswaarts, de familie ging naar binnen. Was er een testament dan kwam kort daarop de notaris. „Dit was na tuurlijk zeer spannend voor de familie", aldus Buth, die ver der schrijft: „nadat het testa ment voorgelezen was droop een deel van de familie gedesil lusioneerd af; een ander deel was zeer tevreden..." WIEBE KEIKES De Pony GL Esprit. Waeter in wien.... (VII) De koffie wier binnegebrocht deu 'n blozend boeremeisse, keurig geklêêd in 'n zwart jurrekje. Vó d'r schóót droeg z'n aegelwit mosschortje mit 'n kantje. Ze luusterde nae de naem van Pa trice; ze kwam tevóschien as je op dat drukknopje an de lampe drukte. Ze most oak a kennis maeke mit de êêren uut Ollande. Dat déé ze mit 'n wèrrem andje in 'n buugiengkje. Dwars deu d'n grööten aerd liep 'n dikke buize waedeu waeter wier gepompd, liek m'n eige uutlègge. Zodoende wier 't uus centraal verwèrremd ka je wè zégge, 'n Monsieur was t'r nie. Die was a verscheië jaeren gelééje, verscheië. Dat 'n d'r geweest was kó je nog wè zie.Rondo- méne 't kasteeltje stonge d'r nog 'n krootje mit paerestallen. Menêêr ad 'r renpaeren op naeg'ouwe. Ma, ja, ie ad 'r a vroeg de liene bie nêêr mottelègge.... Ie was nae 'n rauzend leven, dienk 'k, ma twêêënvuuftig jaertjes geworre. Noe mó 'k wè zégge, ie ad z'n wuufje nie èrrem- lastig achtergelaete. Bie 't spul óörde d'r oak nog 'n stik of wat boerderieën. D'r wier af- gespróke da m'n dae d'n anderen dag 's nae gienge kieke. Kieke ier, m'n zaete gebeiteld! M'n adde wi 'n dek vó louw boven ons ööd! Wie doe je wat, Arjaon? Dat dek, dat was ma goed oak. De wienstruuken bóge of t'r 'n wienandelaer ankwam; de donder déé de raemen rammele in, 't waeter guisde uut d'n émel. ,,'n Vaste burcht" was ier wè op z'n plekke, 't Gélige licht van de kaessen in 't geflakker van de vlammen in d'n aerd schieppe op ulder meniere 'n wèrremte waedeu 'k m'n eige a êêl gauw op m'n gemak voelde. Toe de buuë wat afzakte gieng de klopper op de deure. D'r kwam a 'n wat ouwere man binne as 'n verzópe oen, ka je wè zégge. Onder z'n neuze, 'n bitje aerbeiëachtig, ad 'n 'n borstelige snorre. An wêêskanten van die neuze stong 'n donker piköóge die mi z'n beiën ons boorend 'n óögenblik ankéke. Ie liep zó recht as 'n kaesse. Dat zat 'r in. Ie ad bie de Franse Arméé ge diend in z'n jonge jaeren. Ie ad 'n stemme as 'n klokke in, nae m'n gevoel, in vuld'en d'êêle kaemer allêên a omdat 'n d'r Was. Ie kuste madame 'n lange tied. Dae mag je netuurlijk nie trek wat van dienke ma, 'k vond 't nog a lange, 't Zou de „Franse slag" wè wéze....!? De zonne kwam, vódat 'n over d'euvels in de vèrte wipte, nog éven afscheid néme. Noe, dae stong anêêns in 't deurgat, Angèle, as 'n verschiening uut 'n sprookje. Mit 'n kranse om d'r éne van róód aevendlicht, stong ze dae! Ik kon in dat tegenlicht niks van d'r vóórkant onderscheië. Ze liet m'n wè schrikke deu anêêns ard „allo" te roepen, waedeu 't dröömwézentje wat 'k van d'r, in de gauwig'eid, gevlochte ad, an rêêpen wier gescheurd. „Arjaon, Arjaon", zei 'n stem metje in m'n achteróód, „kalm éne, kearel, de diengen binne mêêsta niet zó, zó je zou wènse da ze waere!". Toe ze dan oak êêmae binne was, was 't wï 'n gewoon, aordig öögend, meisse. Dat was natuurlijk gekomme deu dat kastéél, dat onweer, kwa, aol dat vreemde in nieuwe, waedeu Arjaon in 'h romannetje terechte gekomme was, in docht dat de tóöverprinsesse was angekomme. Ze was zichtbaer blie da ze m'n maot zag. Mien keek ze an mit iets in d'r óógen van: „wat kom die noe ier doe"? Ma, de flewêêle offelijk'eid bedekte dat gevoel a gauw onder de mantel van de beleefd'eid. De bullebas mit z'n snorre tilde Angèle van de grond. In ööge! 'k Vond 'n raoren. 'n Snorre of nie; die druk je toch nie, 'n ouwe daeke as je bin, tussen de bosjes van 'n jong meisse...? Ma goed.®'t Za de „Franse slag" wè geweest èbbe ARJAON BRUINISSE - Een gezonde dosis fighting spirit be zorgde het Australische Hyundai Rally Team twee béste overwinningen: achter elkaar een eerste plaats in Groep N in de 21-ste New South Wales Rally én een eerste plaats in Groep N in de 50-ste Alpine Ral ly-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6