Woonfunctie binnenstad versterken en uitbouwen rouwd Voorwaarden van werkgroep voor project Derde Wereld Nieuw bestemmingsplan Brouwershaven Kom wordt besproken in adviescommissie RO Groeiende belangstelling Paardenmarkt Zomerconcert van Middel burgs Kamerkoor Snelheids controles Haamstede en Zierikzee Commissie financiën Wester- schouwen Jeugd Rode Kruis bezig voor hulpactie Nieuwe vrijwilligers welkom bij werkgroep Ontwikkelingssamenwerking DONDERDAG 6 JUNI 1991 NR 24958 5 NIEUWSBODE fik tak, animatiese- Haydaze, 12-delige ïse jeugdserie, rv 1 - Top 30, de 30 cochte singles in In. Buren, Australische lededelingen en pro- verzicht, lieuws. Iwislijn. (De wonderjaren, 52- lerikaanse serie. Afl. Weekendfilm: Het schandaal, Ameri- Velfilm. Première Film en vi- lieuws. Kunst-Zaken. Aansl. j>ersen. Vandaag. Vislijn. Tijd is geld, program- jiensen en geld. Hard country, Ameri- Jeelfilm. Coda, Roland Jooris uit Gedichten 1958- (cer en Ellips. Van- Ikoek. Sport extra, tennis: ise kampioenschap- liet Roland Garros- Parijs, rechtstreeks In de halve finales he- fpel. •Jieuwskrant. Programma van de ladio- en Televisie- iNieuws Vreemd volk? Maga- merkwaardige men- Vsche streken. Afl. 5. Rookvrij, anti iet o.a. Paul McCart- |cky Luke. Ommekaar: Junkie en Y, een jong stel, jaren verslaafd aan lertellen hun verhaal. Diapason: Luc van Itret van de componist ïove. ur Koningsfeesten llde aan koning Bou- Boor I Fiamminghi plf Werthen met Fran- jel, cello. september) wellipht boekje met twaalf Jstorische routes op i-Duiveland,v Tholen fhilipsland gepresen- k zal die dag het eer- pn vijftal informatie- porden onthuld. Deze vaarop bezienswaar- len andere recreatieve figen staan aangege- ANWB langs de toe- |en tot Schouwen- i (dammen, kering en latsen. Geluk zei te In dat op deze wijze (twee jaar geheel l-Duiveland cultuur- en recreatief in (zijn gebracht. r" ede zijn ze bekend als recht en S. Aalbrecht- het Haeskenshof hun bezoek. Ongeveer 50 irgemeester van Vfes- vamen het diamanten Aalbrecht werden ge- Daar had de heer Aal druiven en perziken rkocht. Het echtpaar aar de heer Aalbrecht ij was acht jaar muzi- klarinet speelde. Het 13 kleinkinderen en BROUWERSHAVEN - Het versterken en verder uit bouwen van de woonfunctie in het gebied tussen de stadswallen van Brouwershaven. Dat lijkt een be langrijk onderdeel te worden van het gemeentelijk beleid betreffende de toekomstige ontwikkeling van de kern Brouwershaven. Dat blijkt uit het voorlopige ontwerp voor een nieuw be stemmingsplan Brouwersha ven Kom. Een ontwerp waar over de Brouwse adviescom missie voor de volkshuis vesting en de ruimtelijke orde ning tijdens een vergadering in het Brouwse stadhuis advies uitbrengt. Dat gebeurt op dins dag 11 juni vanaf 20.00 uur tij dens een openbare bijeen komst die door iedereen vanaf de publieke tribune kan wor den gevolgd. Het dagelijks bestuur wil voor het gebied dat- tot de kern Brouwershaven behoort een nieuw bestemmingsplan om dat de vier verschillende be stemmingsplannen die daar nu voor gelden (Delingsdijk, Zuid- wal, Buitengebied en Brou wershaven kom) dateren uit het begin van de zeventiger ja ren en verouderd zijn. Men wil het gemeentelijk be leid van de komende jaren via een nieuw bestemmingsplan kunnen afstemmen op de ge wenste toekomstige ontwikke ling van de kern Brouwersha ven. Uit de notitie wordt die ge-' wenste ontwikkeling verwoord in zes hoofdlijnen die onder ling op elkaar zijn afgestemd. Nieuw daarbij is dat men de woonfunctie van de binnenstad wil versterken en uitbreiden. „Brouwershaven is bovenal een belangrijke en aantrekke lijke woonkern. Het wonen is bepalend voor het sociaal- economisch functioneren van de kern", aldus de motivatie. Een tweede hoofdlijn is het voortzetten van het (aan het eind van de jaren zeventig gestarte) beleid om het cul tuurhistorische karakter van Brouwershaven te behouden, te versterken en toegankelijk te maken. Als derde hoofdlijn noemt men het ontwikkelen van een bedrijfsterrein aan de Provinciale Straatweg, rechts van het Slingerbos. Een terrein dat is bedoeld als nieuwe loka- tie voor milieuhinderlijke be drijven die nu nog in de kern zijn gevestigd. Een vierde hoofdlijn is het ver der ontwikkelen en versterken van de verzorgings- en cen trumfunctie van de Markt en Haven van Brouwershaven. Onder andere op toeristisch-re- creatief gebied. Die toeristisch- recreatieve functie zelf in kwa- In het nieuwe bestemmingsplan gaat men er van uit dat de woonfunctie van de binnenstad van Brouwershaven moet worden versterkt. (Archieffoto). litatieve zin waarborgen en verbeteren is de vijfde hoofd lijn. En tenslotte streeft men er naar om een verkeers- en par keersituatie tot stand te bren gen die een goede bereikbaar heid en toegankelijkheid van Brouwershaven mogelijk maakt en tegelijkertijd de ver keersdruk in het centrum ver mindert. De adviescommissie geeft tij dens de vergadering haar me ning over al deze beleidsvoor nemens. Aan de hand daarvan kan het concept-plan nog wor den bijgesteld. Daarna wordt het voorgelegd aan de Brouwse gemeenteraad die het moet vaststellen. Vervolg van paq. 1 plaatsvond: de Balie. Temid den van het geroezemoes van vele honderden kijkers en ko pers tussen de kramen, beze gelden paardenkooplui uit het hele land hun transacties met handjeklap. „De entourage hier op het plein bij die Dikke Toren is fantastisch", aldus P. Hoepel uit Rotterdam die de paarden handel organiseerde in samen werking met R. Geluk van de Stichting Promotie Zierikzee. Behalve paarden werden op de Balie ook konijnen, geiten, bokken, schapen en zelfs com plete oudejaarse koetsen en karren verhandeld. „Die wor den vooral gekocht door mane ges om te worden gebruikt als ponytaxi, voor de recreatie", aldus koopman Van Veen uit Bleiswijk. De paardenhandel duurde van 9.00 tot 13.00 uur. '„Dat is lang genoeg, want we moeten weer op tijd thuis zijn om te lossen en te laden. Morgenochtend om vijf uur loopt de wekker af, want om zeven uur moet ik op de Paardenmarkt in 's-Herto- genbosch zijn. Elke dag is er wel ergens markt", aldus de paardenkoopman. In totaal werden gisteren, woensdag, op de Balie in Zierikzee 23 paar den en pony's ter verkoop aan geboden. Driekwart gedeelte daarvan werd ook verkocht. Tbt teleurstelling van een koopman uit Groningen om vatte het aanbod geen Zeeuwse trekpaarden. „Hij was spe ciaal gekomen om die te kopen. Maar van de 23 paarden wer den er maar drie vanuit Zee land aangeboden en daar wa ren geen Zeeuwse trekpaarden bij", aldus Hoepel. „De meeste klompen verkoop ik aan Duitsers", vertelde klompenmaker H. Kamerman uit Ooltgensplaat. Hij had alle gereedschappen bij zich om ter plaatse klompen te maken, maar kreeg daar niet veel gele genheid voor. „Ik verkoop erg veel, vooral aan toeristen. Duitsers nemen meestal blan ke klompen en Amerikanen en Italianen gekleurde. Ja, die buitenlanders lopen ook op de toeristenmarkt rond hoor". De prijs voor een paar blanke klompen blijkt in 1991 21,50 te bedragen. Daarvoor werkt Kamerman in zijn werkplaats in Ooltgensplaat een uur aan het maken van een paar klom pen. „Hier op de markt duurt het veel langer omdat ik tel kens moet ophouden om de vragen van mensen te beant woorden en klompen te verko pen". Dankzij de weersomstandighe den die voor een Paarden markt fantastisch waren, was het de hele dag door behoorlijk druk in de straten rondom de Dikke Toren waar de kramen stonden opgesteld. „En ver keersproblemen hebben zich tot nu toe ook niet voorge daan", stelde marktmeester De Masier om ongeveer 14.00 uur vast. Hij schreef dat toe aan de perfecte wijze waarop de ver keersstroom via een afzetting langs de Laan van Saint Hilai- re naar de diverse extra par keerterreinen buiten de stad werd geleid. „We zijn nog steeds aan het uit proberen hoe we de Paarden markt en alles wat daarbij komt kijken zo goed mogelijk kunnen regelen. We hebben het bijna voor elkaar. Volgend jaar hopen we via een draaiboek te kunnen werken. Dat is geba seerd op de ervaringen die we tot nu toe hebben opgedaan". ZIERIKZEE Regeling stankhinder De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap vraagt ook dit jaar aan de agrariërs en loonwerkers om het uitrijden van dierlijke mest zo te regelen dat stank- hinder zoveel mogelijk wordt voorkomen. Het gaat zowel om vaste mest als drijfmest. De raad stelt voor om dierlijke mest niet in het weekend of op feestdagen aan te wenden. In de periode van een juli tot 15 augustus dient de mest direct te worden ondergewerkt. Het al dan niet volgen van deze ge dragslijnen is een vrijwillige aangelegenheid. Bij de nieuwe aanwendingstechnieken zoals zodebemesting of mestinjectie zijn zij niet van toepassing. Collecte In de week van 9 tot en met 15 juni is er weer de nationale AVO-collecte. De opbrengst wordt gebruikt voor een inte gratie van gehandicapten. Le ven met een handicap is niet gemakkelijk. Afhankelijk zijn van anderen, niet kunnen doen wat je eigenlijk zou willen, maar tegelijk wel de wens heb ben om gewoon te leven. Met een bijdrage steunt men de in tegratie. Diploma-uitreiking Donderdag 20 juni worden in de aula van de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland aan het Hatfieldpark in Zierik zee de diploma's uitgereikt. De diploma-uitreiking begint ofh 20.00 uur. Concert Het Voornes Dameskoor uit Brielle en de Koninklijke Zangvereeniging Rotte's Man nenkoor geven zaterdag 29 juni een zomeravondconcert in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur en omvat werken van onder ande re C. Franck, G. Fauré, J. S. Bach, B. Smetana en G. da Pa- MIDDELBURG - Samen met het Beauvarletkoor geeft het Middelburgs Kamerkoor za terdag 15 juni een Zomercon- cert in de Johanneskerk in Vlissingen. Het concert begint om 20.00 uur. Het Middelburgs Kamerkoor zingt werken van hedendaagse Nederlandse componisten en het Beauvarletkoor brengt mu ziek van hedendaagse Vlaamse componisten. Gebracht wordt een afwisselend programma met luchtige en levendige mu ziek. Gezongen wordt onder meer de '3 Canzioni per coro a capella' van Andriessen en Ad Bellum van Badings. Ook bij de bewerkingen van diverse volksliederen is de muziek on dersteunende voor de tekst. De bewerkingen hebben echter een karikaturaal karakter. De muzikale leiding is in handen van Ignace Thevelein, dirigent van het Beauvarletkoor, en Pe ter Arts, dirigent van het Mid delburgs Kamerkoor. lestrina. De organist Jacques van den Dool verleent zijn me dewerking. Een en ander staat onder leiding van de vaste diri gent van beide koren, René Verhoeff. Het Voornes Dames koor is opgericht in 1961 en be staat dit jaar dus dertig jaar. Het koor vervult niet alleen een culturele functie op Voorne Putten, maar ook daarbuiten. Onlangs zong het koor in de Notre Dame te Parijs. Rotte's Mannenkoor bestond in maart van dit jaar precies 137 jaar en is daarmee de oudste culturele vereniging van Rotterdam. Het koor behoort tot één van de toonaangevende mannenkoren van Nederland. Ook Rotte's Mannenkoor heeft een interna tionale reputatie verworven. NOORDWELLE NBvP-bijeenkomst De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) afdeling Noordwelle en om streken heeft deze week het seizoen afgesloten met een uit stapje in de natuur. Eerst werd een bezoek gebracht aan het Trammuseum waarna het ge zelschap per tram naar bezoe kerscentrum De Punt aan de Brouwersdam ging. Daar werd onder het genot van een kopje koffie een dia-presentatie ge volgd over het onderwaterle ven in de Grevelingen. Onder leiding van voorlichtster Tru dy Leerschoon werd vervol gens een wandeling van ruim een uur gemaakt door het ge bied. Een boeiend slot van een aangename middag. ZONNEMAIRE Gastoptreden Het vijfenveertig muzikanten tellende orkest van muziekver eniging Vooruit uit Oude- Tbnge verzorgt zaterdag 8 juni een gastoptreden in Zonnemai- re. Dat gebeurt in de I. M. van der Bijlstraat vanaf 19.30 uur. De fanfare staat onder leiding van Hugo Verwey en ze is vorig jaar gepromoveerd naar de af deling Uitmuntendheid. Het gezelschap speelt onder meer Second suite nol, Life on Mars, Tuba Smarty's, Final Count down en Latin Dreams. NIEUWERKERK Jubileum Zaterdag 15 juni wordt in res taurant De Vluchtha'ven aan het Zijpe bij Bruinisse het jubi leum van M. H. A. van Putten gevoerd. Van Putten is 25 jaar in dienst van Thlen Transport uit Nieuwerkerk als chauffeur. Hulp voor Polen Eind juni gaat de familie Folmer-Schilperoord uit Nieu werkerk weer met een auto hulpgoederen naar het Poolse weeshuis in Mosty. De familie wil ook levensmiddelenpak ketten samenstellen. Wie le vensmiddelen ter beschikking wil stellen kan die tussen 8 en 15 juni afgeven bij de familie Folmer aan de Deltastraat 27 te Nieuwerkerk (telefoon 01114- 1671). KAPELLE Orgelconcert Het vijfde concert in de reeks kerkconcerten van de orgel commissie van de Nederlandse Hervormde Kerk te Kapelle wordt zaterdag 15 juni ver zorgd door de vaste bespeler van het Batz-Witte-orgel, Henk G. van Putten. Hij is tevens beiaardier in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Duitse studenten Op initiatief van zeven studen ten die aan de Hogeschool Nij megen recreatie, en toerisme studeren wordt van 9 tot 13 ju ni in Zeeland een uitwisseling gehouden voor studenten uit de voormalige DDR (Oost- Duitsland). De uitwisseling staat in het teken van Neder land Waterland. Tijdens hun bezoek aan Zeeland brengen de studenten een bezoek aan Del ta Expo op Neeltje Jans. Zij gaan zeekayaken, doen mee aan strandspelen en maken een tocht met een schip van de Zeeuwse Stromen. De direc teur van de provinciale VW, Ter Heide vertelt hun wat over het recreatieve en toeristische produkt Zeeland. Aan het pro ject doen 22 studenten en bege leiders uit Zwickau mee. Voor Zeeland bezoeken zij Fries land. HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - Deze week werden zowel bij Zierikzee als bij Haamstede snelheidscontroles gehouden. In Zierikzee werden geen over tredingen van de maximum snelheid geconstateerd. Bij Haamstede had de politie postgevat langs de Serooskerk- seweg. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur. Van de 1035 ge controleerde voertuigen ble ken 185 te hard te rijden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 135 kilometer per uur. In Zierikzee werd een snel heidscontrole gehouden langs de Provincialeweg op een punt waar een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur geldt. Alle 125 gecontroleerde auto's bleken bestuurd door mensen die zich keurig aan die limiet hielden. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de ge meente Westerschouwen komt vanavond, donderdag 6 juni, om 19.30 uur bijeen in het ge meentehuis te Burgh-Haam- stede. De commissieleden spreken achtereenvolgens over bezuini gingen gemeentefonds 1992/94, vervanging van een blusvoer- tuig voor de brandweer van Haamstede, wijziging van de legesverordening, kredietvote- ring bewegwijzering kernen, kredietvotering aanleg bushal tes Burghseweg, concept-nota ouderenbeleid, kredietvote ring bierviltjesproject, aanvul lend exploitatievoorschot Stichting Westerschouwen Kul- tureel, subsidie dorpshuis Noordwelle, vervanging relais- kosten torens Renesse en Se- rooskerke, bestemming reke ningsaldo 1990, voorstel Stich ting Renesse met betrekking tot de Oostenrijkse woningen, samenwerking gegevensuit wisseling gemeenten en water schap en een subsidieverzoek van de werkgroep Westerbork. De vergadering is zoals gebrui kelijk openbaar toegankelijk. BRUINISSE - Onlangs werd de jaarlijkse provinciale Jeugd Rode Kruisdag gehou den aan de Banjaard. De op brengst van alle festiviteiten die die dag plaatsvonden, gaat naar een kinderrevalidatie project in Belize. Gedurende de hele dag waren alle jeugd- teams van het Rode Kruis uit Zeeland via wedstrijden en sponsorlopen bezig met het binnenbrengen van geld voor dit project. De opbrengst mag formidabel genoemd worden: 6620 gulden. Een van de hoofdacts van de dag was de door de afdeling Reimerswaal georganiseerde strandwedstrijd. Bij deze wed strijd veroverde het team van Hulst de derde plaats, het team van Bruinisse de tweede plaats en incasseerde de j.eugd van Reimerswaal de eindoverwin ning. Na.een hele reeks festivi teiten wgjrd het verdiende, be drag overgedragen aan lie heer Van Beek, een vertegenwoordi ger van het hoofdbureau van het Jeugd Rode Kruis te Den Haag. De dag werd afgesloten met een utvoering van een theatergroep. ASSEN - Friesland kampt "met een ernstig afvalprobleem.'De vier noordelijke provincies buigen zich de komende dagen over plannen om het vuil el ders te storten. ZIERIKZEE - Na het vaststellen van de criteria voor het subsidiëren van activiteiten hier ten behoeve van de Derde Wereld, heeft de Zierikzeese werk groep Ontwikkelingssamenwerking nu ook ideeën ontwikkeld om zich te verbinden met een project van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers in En gelstalig Afrika. Dit met het doel om de bewustwor ding over het ontwikkelingsvraagstuk hier in Zie rikzee te bevorderen en zo een bescheiden bijdrage te kunnen leveren aan het armoedevraagstuk. De wens die zowel CDA als PvdA tijdens de behandeling van de begroting voor '92 uit ten om als gemeente Zierikzee tot een gemeentelijk beleid in zake ontwikkelingssamenwer king te komen bleek het begin te zijn van een speciale werk groep ontwikkelingssamen werking, die 9 november '89 of ficieel werd opgericht. Deze werkgroep, bestaande uit politici van CDA, PvdA, klein rechts en VVD en vertegen woordigers van het COZ (Cen trum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland), Wereld winkel, NOVIB, SNV, Woord en Daad, Caritas, Leger des Heils, de Gereformeerde en Ne derlandse Hervormde Kerk en de Oud Gereformeerde Ge meente kreeg tot taak om voor waarden voor een deugdelijk beleid inzake ontwikkelings samenwerking op te stellen. Subsidie-voorwaarden Een gedeelte van dit beleid - het vaststellen van subsidie voorwaarden voor Derde We reld activiteiten in Zierikzee - heeft de werkgroep inmiddels afgerond en is onlangs door de gemeenteraad goedgekeurd. Wie als Zierikzeese organisatie een activiteit ten behoeve van de arme landen (de zogeheten Zuid landen) wil ontplooien kan daarvoor van de gemeente subsidie .krijgen. Deze heeft hiervoor twee jaar achtereen vijfduizend gulden gereser veerd. Voor 1992 wordt zelfs ge dacht aan een bedrag van bijna tienduizend gulden (een piek per inwoner). Of dat werkelijk lukt is volgens wethouder J. Groen die als voorzitter van de werkgroep optreedt afhanke lijk van de mate waarin Zierik zee wordt geconfronteerd met bezuinigingen. Bewustwording Voorwaarde voor zo'n subsidie uit het fonds ontwikkelingssa menwerking is wel dat de acti viteit meer inhoudt dan enkel en alleen het inzamelen van geld voor een goed doel. De eis is dat het de voorlichting over en bewustwording van het ont wikkelingsvraagstuk moet be vorderen. Daarnaast moet het een plaatselijke actie zijn die niet uitsluitend godsdienstige, levensbeschouwelijke of poli tieke vorming beoogt en moet de actie ook redelijke kans van slagen hebben. „Een utopie na jagen is immers niet zinvol. De actie moet gezien de financiële mogelijkheden van de gemeen te en de mogelijkheden waar binnen men als kleine gemeen schap kan helpen realistisch zijn" vat Groen een aantal cri teria samen. Projectkoppeling Dit opstellen van een aantal voorwaarden voor subsidië ring heeft de werkgroep inmid dels voltooid, zodat alle aan dacht van de werkgroepleden nu gericht is op het tweede on derdeel van het beleid, de zoge heten projectkoppeling. Dit houdt in dat men door sterke betrokkenheid met een be paald project in de Derde We reld hier het bewustwor dingsproces aanwakkert. Dit op zijn beurt kan tot gerichte steunacties aan het project lei den. De verschillende visies over de oorzaken van de schrijnende armoede in de Derde Wereld zal de discussie over de aanpak van zo'n projectkoppeling niet eenvoudig hebben gemaakt. De een zoekt de bron van alle ellende immers hoofdzakelijk in de overvloed (uitbuiting) van de rijke, geïndustrialiseer de landen, terwijl de ander meer het accent legt op de on gunstige binnenlandse situatie van het arme land zelf. Dat er binnen de werkgroep inder daad stevig is gediscussieerd over de gewenste aanpak steekt werkgroepvoorzitter Groen niet onder stoelen of banken. Wel bleek ieder werk groeplid van mening te zijn dat de armoede daar en de rijkdom hier met elkaar te ihaken heb ben en uiteindelijk „wezen alle neuzen toch in dezelfde rich ting" vertelt Groen. SNV Ofschoon nog niet exact be kend is welk project in welk land door de werkgroep zal worden uitgekozen, staat nu reeds vast dat het een project van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) moet zijn. Deze in 1965 opgerichte stich ting wil door het sturen van vrijwilligers enerzijds bijdra gen aan de ontwikkeling van de armsten in de Derde Wereld, maar wil anderzijds ook bij dragen aan voorlichting over dit vraagstuk in Nederland. Dat de Zierikzeese werkgroep nu juist haar oog heeft laten vallen op een project van de SNV komt omdat deze organi satie vooral „aan de basis" (dus samen met de armen zelf) werkt. Daarnaast bood deze vrijwilligersorganisatie moge lijkheden tot het aangaan van een projectkoppeling en was er in Zeelènd nog geen gemeente die met de SNV samenwerkte. U itgangspunten Inmiddels is er door de werk groep al een aantal uitgangs punten opgesteld voor het nog te kiezen projectgebied. Dit moet enige raakvlakken heb ben met de Zierikzeese situa tie, zoals de aanwezigheid van enig (voortgezet) onderwijs en ook moet de landbouw in het aandachtsgebied een belang rijke bron van bestaan zijn. Kortom, het moet herkenbaar zijn voor de doelgroep (de in woners van Zierikzee in het al gemeen en de jeugd tot twintig jaar in het bijzonder). Dit maakt het inleven in de situa tie waarin de mensen daar moeten leven wat eenvoudiger. Wat wel vaststaat is dat het een project in (Engelstalig) Afrika moet zijn. Tijdens de Golfoor log is volgens Groen nog even gedacht aan een project in isla mitisch Noord-Afrika, dit ge zien de soms weinig tolerante uitspraken over de Islam hier. Vanwege het feit dat de SNV daar geen geschikte projecten heeft is deze gedachte noodge dwongen opzij geschoven. Bewustwording Welk gebied de SNV ook uit mag kiezen voor Zierikzee (dit wordt nog dit jaar bepaald), vast staat dat juist' die nauwe betrokkenheid met het project (via de SNV-vrij williger daar) de bewustwording over de mondiale ongelijkheid zal toe nemen. Hieruit kunnen dan weer gerichte acties ten behoe ve van het project daar worden ontwikkeld. Acties die verder gaan dan alleen het „geven van een aalmoes" ook al zal die aalmoes voorlopig nog wel no dig blijven voor het ledigen van de meest urgente nood. Vrijwilligers Het uitwerken van deze pro jectkoppeling is voor de werk groep een hele kluif die een ze kere taakverdeling vereist. Daarom hebben zich inmiddels kleine subwerkgroepjes ge vormd die zich met de prakti sche uitvoering van een be paald aspect (bij voorbeeld: on derwijs, publiciteit etc) bezig houden. Ten einde de vele werkzaamheden niet te laten neerkomen op slechts enkele schouders worden nieuwe vrij willigers met open armen ont vangen. Wie zich hiervoor in wil zetten kan zich melden bij het stadhuis, telefoon 01110- 13151.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5