rikzee Succesvol nachttoernooi van volleybalvereniging Kwiek Atletiek, jazzdans en turnen centraal in de maand juni Uitnodigingsconcours LR en PC Bru C-team Delta Sport verdient zilver Renate van de Hoek vijfde bij meerkamp Wheeler Donkersloot maakt sterk debuut DUSTRIE. PV Duiveland Nadorstloop In kader jeugdsportstimulering Zeeuwse kampioenschappen ESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 JUNI 1991 NR 24957 7 meend bij die viering ook de soveel mogelijk te betrekken. 8 juni a.s. in en om de brand- egenboogstraat van 11.00 tot g gehouden. nds opgesteld van diverse in- Dkken zijn bij het brandweer- -J is ook het eigen materieel te veer is graag bereid daarover Op het achterterrein zullen ties geven met een schuim- üpverleningsapparatuur. tgenodigd tijdens deze Open en nemen. d-korpsleden idweer Zierikzee iert de vrijwillige brandweer rig jubileum. van de jubileumviering start ceptie voor genodigden, waar- n Zierikzee om 11.00 uur het open dag. jwillige brandweerkorps van ze receptie onverhoopt geen g hebben ontvangen, worden ving als zodanig te beschou- oud-korpsleden zal bijzonder ierikzee maakt ter voldoening ikel 26 van de Wet op de Ruim- d, dat de gemeenteraad in zijn ei 1991 het bestemmingsplan t vastgesteld. geen bezwaren zijn ingediend stig het ter inzage gelegde on- is niemand bevoegd tot het aarschrift bij gedeputeerde gsplan ligt met ingang van 5 maand ter inzage op de afde- an de gemeente-secretarie. e gemeente Zierikzee liggen 1991 op werkdagen van 09.00 n 13.00 tot 17.00 uur, alsmede zaterdagen van 09.00 uur tot beschikkingen op de verzoe- dia H. J. Doeleman BV, Post- ierikzee, om vergunning inge- tot het uitbreiden en wijzigen mvattende de bedrijfsgebou- Fonteine, Poststraat en Korte straal bekend gemeente Zie- mers 2311, 2322, 2577 en 2578 e L, nummers 951, 1117, 1394 eeds vergunning is verleend); ziening 'BV, Laone 20, 4325 EL ning ingevolge de Hinderwet in werking hebben van een eve van onderhoud, reparatie hines en auto's op het adres astraal bekend gemeente Zie- mmer 574; W. L. de Koning, Industrieweg om vergunning tot het oprich- ebben van een instrumentma- ndustrieweg 7, kadastraal be- ikzee, sectie K, nummer 527 BV, Groeneweegje 27, 4301 RN nning tot het oprichten en m n een timmerwerkplaats op 'eegje 27, Kadastraal bekend sectie F, nummer 1372. uders hebben - gelet op de uit- esloten de gevraagde vergun- iften, teneinde gevaar, schade eving te voorkomen, te verle- hikking kan worden ingesteld eurs; de aanvraag tijdig bezwaren hebbende die aantoont dat hij n staat is geweest bezwaren in t worden gericht aan de Afde- van bestuur van de Raad van orden ingediend binnen een an terinzage-legging bij deze 9, 2500 EA 's-Gravenhage. kunnen overeenkomstig arti- e Raad van State een verzoek de beschikking dan wel tot rlopige voorziening. Dit ver- engenoemde termijn worden er van genoemde Afdeling, t niet van kracht voordat op ikzee NIEUWS dedelingenrubriek van de oorlichting, KA Zierikzee. KZEE ZIERIKZEE - Het 5e nachttoernooi van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinis- se is wederom zeer geslaagd verlopen. In de nacht van vrijdag 31 mei op zater dag 1 juni 1991 waren er in sporthal Onderdak te Zierikzee ongeveer 200 deelne mers actief. Om 22.00 uur was er voor de deelnemende teams de mogelijkheid in te spelen, waarna het openingswoord door de toernooicommissie werd uitge sproken. Vervolgens begonnen om 22.30 uur de eerste wedstrijden in de vier pou les. In de heren A-poule lag het ni veau vooral in het begin op een hoog niveau. Tot de laatste wedstrijd waren er nog vier kanshebbers op de eindzege. Door een gelijkspel tegen het team van de Haringvlietboys wist VC Utrecht voor de twee de keer in vier jaar beslag te leggen op de door hoofdspon sor Rinus Roon beschikbaar gestelde wisselbeker. Het eer ste herenteam van de organise rende vereniging werd nipt op saldo door Utrecht verslagen. Uitslag De volledige uitslag in de he ren A-poule: 1. VC Utrecht, Utrecht 5-6 3); 2. VV Kwiek, Bruinisse 5-6 (—5); 3. HPJV, Rotterdam 5-5 7); 4. VV Ibis, Hellevoetsluis 5-5 5); 5. Ha ringvliet Boys, Sommelsdijk 5- 5 (0); 6. Voorwaarts Axel, Axel 5-3 (-10). In de heren B-poule lag het ni veau dit jaar erg hoog. Het team van Beasty Boys uit Mid delburg, dat de voorgaande ja ren wist te winnen, werd deze keer door Intermezzo uit Mid- delharnis terug gewezen naar de 2e plaats. Het twèede heren team van Kwiek eindigde op een verdienstelijke 4e plaats. De eindstand in de dames A- poule: 1. Eerland Groep Krim pen, Krimpen aan den IJssel 5- 7 (5); 2. Ex EVVC, Vlissingen 5- 7; 3. Bernisse, Heenvliet 5-6; 4. HPJV, Rotterdam 5-3 (5); 5. VV Kwiek 1, Bruinisse 5-3 (-24); 6. Voorwaarts Axel, Axel 5-3 (-38). Dames B-poule In de dames B-poule wist •nieuwkomer City Klappers uit Bleskensgraaf beslag te leggen op de eerste plaats. Op saldo versloegen zij nipt het team van Ibis uit Hellevoetsluis. De eindstand in de dames B- poule: 1. City Klappers, Bles kensgraaf 5-9 77); 2. VV Ibis, Hellevoetsluis 5-9 (+67); 3. Hou Stand, Rotterdam 5-6; 4. VV Kwiek 2, Bruinisse 5-3; 5. Hol- lemare, Zwartewaal 5-2; 6. VV Kwiek 3, Bruinisse 5-1. Naast het volleybalgedeelte waren er voor de deelnemers ook voldoende mogelijkheden om zich te ontspannen. Zo zorg de de Zierikzeese band The Flintstones voor gezellige mu ziek in het restaurant Onder dak. Tijdens de nacht konden de deelnemers ook gebruik ma ken van de midgetgolfbaan in de tennishal. Omstreeks 06.00 uur werd het volleybalgedeelte afgesloten en konden de deelnemers een frisse duik in het zwembad ne men. Vervolgens stond om 07.15 uur het traditionele ont bijt op het programma. Intus sen was de hoofdsponsor aan wezig om tijdens dit ontbijt de prijzen uit te reiken. Om 08.00 uur was het toernooi afgelopen en konden de deelnemers gaan genieten van hun welverdiende nachtrust. De toernooicommissie kan te rugblikken op een sportief en geslaagd toernooi, wat volgend jaar zeker weer zal worden her haald. Mede dankzij de steun van vele sponsors was het voor de organiserende vereniging mogelijk de deelnemers, deze op volleybalgebied unieke nacht aan te bieden. De eindstand in de heren B- poule: 1. VV Intermezzo, Mid- delharnis 5-9; 2. Beasty Boys, Middelburg 5-8; 3. VV Rowido, 's-Gravendeel 5-7; 4. VV Kwiek 2, Bruinisse 5-3; 5. Piet Sloen, Rotterdam 5-2; 6. De Roo v. d. Veen, Zierikzee 5-1. Bij de dames ging de Rinus Roon wisselbeker voor de tweede achtereenvolgende keer naar Krimpen aan den IJssel. Het team van Eerland Groep Krimpen wist na een spannen de strijd de dames van EVVC terug te wijzen naar de tweede plaats. Voor de vijfde keer alweer hield de Bruse volleybalvereniging Kwiek haar Nachttoernooi, welke opnieuw een geslaagd en sportief verloop kende. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - Uitslag wedvlucht van Pont St. Maxense (1-6-1991). Aantal dui ven in concours 249. Aankomst eerste prijsduif 14.10 uur; snel heid 902 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15.21 uur; snelheid 738 meter per minuut. H. v. d. Maas 1, 14; W. M. Lui- ting 2, 16, 21, 22, 41; C. Schef- fers 3, 13, 38, 53, 55, 62; v. d. Meulen 4, 48; A. Bouwman 5; A. IJzelenberg 6, 10, 33, 35; J. A. G,ebraad 7, 37, 57; Dane- Dooge 8; C. J. Krijger 9, 20, 28, 29, 52, 60; A. de Ronde 11, 26, 49; L. J. de Bruine 12, 17, 24, 34, 40, 44, 47, 59, 61; T. M. Dalebout 15, 23, 25, 58; Comb, van Dijke 18, 54; J. J. Douwes 19, 45, 63; A, de Jonge 27, 56; T. Soeteman 30, 46; K. J. Kik 31; A. J. Knop 32, 36, 42, 51; Knop-Stouten 39, 43; L. J. v. d. Wielen 50. MIDDELBURG - De Nadorst loop over tien Engelse mijlen is een overwinning geworden voor de Zeeuws-Vlaamse at leet Hans van de Griendt uit Hoek. De 23-jarige Schelde- sport atleet won de wedstrijd in de eindsprint van de Marok kaan M'Barek Ezhou in een tijd van 51.16. Tijdens deze wedstrijd kwa men ook twee atleten van AV Delta Sport aan de start. René Baartse uit Serooskerke fi nishte in een tijd van 64 minu ten en 32 seconden. Willem Helsloot uit Nieuwerkerk had een tijd van 66 minuten en 39 seconden nodig voor het par cours dat in de polderwegen rond Middelburg was uitgezet. BRUINISSE - De LR en PC Bru, uit Oosterland hield op de terreinen rond het hippisch centrum De Grevelingen (voorheen manege De Korenzolder) een uitno digingsconcours voor pony's en paarden uit de KNF kringen Schouwen- Duiveland-Moerdijk, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. Voor NBVR-leden was eveneens de mogelijkheid te starten omdat de KNF hier toestemming voor verleende. Voorzitter Nel Hanse en haar (voornamelijk Thoolse) staf kunnen te rugzien op een leuke wedstrijd. Jammer was wel het grote aantal mutaties, waardoor het oorspronkelijke programma vrijwel helemaal wegviel. Zo'n 18 clubs waren te Bruinis se aanwezig waarvan er 160 combinaties dressuur reden en nog 60 sprongen over de door Hans Wijnbergen uit Hein- kenszand opgestelde hinder nissen. In de Z-klasse springen was Kees-Jan v. d. Graaf de winnaar. In een mooie stijl sprong hij foutloos over de hin dernissen. In de klasse M kwam Jaap Rentmeester met Zohair voor de eerste keer uit. En hoe? De Schouwse Ruiter bleef foutloos en kon daarmee de eerste prijs af gaan halen. Z'n clubgenote Arianne Hanse met Dante werd vierde met 8 fouten. Goud Het L-springen pony's leverde Leonie Klompe met Ihufan goud op. Zij bleef foutloos over het klassieke parcours. Ook zus Annemieke met Nandor bleef in de M-klasse foutloos, doch in de barrage kon ze het niet bolwerken en bleef zo met lege handen achter. De afde- lingsdressuur werd bij de paar den gewonnen door het team van Westelijk-Schouwen. Ze behaalden 128 punten bij de viertallen in de L-klasse. De 4- tallen pony's werd gewonnen door het M team van Oranjezon onder leiding van N. Vos. In de dressuur vielen de winst punten in groten getale. Bij de B-pony's ging de eerste prijs naar Jacqueline Walraven met Valentia die 126 pnt. verdiende. De Bru-amazone Rosemarie Pons kwam met Carmen lot een totaal van 120, goed voor de 2e stek. In de L-pony's veel uit vallers. Voor Rebecca v. d. IJs sel met U do dé kans om eerste te worden. Dat deed ze ook met 122 pnt. Bij de M-pony's volop strijd. Ingrid Luyk met Trader van Noord-Beveland en Thirza Baas met Duranche van de Oranjeruiters uit Willemstad gaven elkaar geen duimbreed toe. Beiden noteerden 130 pun ten op de startcoupon, doch door de beslissende cijfers ho ger te scoren pakte Ingrid Luyk de le prijs. Schouwse Ruiter-amazone Sandra v. d. Velde debuteerde met Sheila in deze klas niet slecht door 116 pnt. te scoren. In de Z-klasse dressuur ook een debutante. Indoor-kampioene Sonja de Feiter met Lady Fantasie bleek de M-klasse ontgroeid te zijn. In haar eerste Z-wedstrijd kwam ze tot 166 pnt.; slechts 3 mnder dan Debbie Rijn, die met Caesar voor Zuid- Beveland de le prijs opeiste. Bij de B dressuur paarden een prima score voor Karin Kamp die met Tonia 131 punten scoor de en zo de oranje rozet greep. Petra Ruiter van de PPC Schouwen-Duiveland kwam hier met Björn tot 116 pnt. Ma- riëlle v. d. Velde kwam in LI tot winst door 127 punten te be halen. Rudi Jongman met L'Espirit kwam in deze klasse tot 126 punten. In de L2 klasse een hoge score voor Eppo Roo- vers met Francis: 132 pnt. Goed voor de le stek. Carla Bal met Rapsodie van Bru reikte met 121 punten ook nog net naar een winstpunt. In M2 ging de oranje rozet naar Evelien van Schaik met Victor van de Vroonruiters. Als 2e eindigde Westelijk-Schouwen ruiter Frans de Vrieze die met Bonnot 117 punten scoorde. Z-klasse In de Zl-klasse dressuur paar den was Centien de Jonge de sterkste. Met 185 punten greep ze de le prijs én een winstpunt. Marjan de Visser met Battista uitkomende voor de Thoolse Eendrachtruiters werd 2e met 181 punten. In de Z2-klasse was Kees Steendijk met Boy de beste. De grijze eminentie uit Kruiningen wees z'n concur renten allen terug en bleef met 182 punten aan de goede kant van de score. Uitslagen -De resultaten van de eilandelij- ke combinaties: B-dressuur paarden: Joanne Dogger, Relet - ta, Westelijk-Schouwen 113 pnt. (4e); Joske Klompe, Olof, Schouwse Ruiters 104 pnt.; Amber Bij de Vaate, Ranger, Schouwse Ruiters 91 pnt.; Ini Groenewoud, Amee, PPC Schouwen-Duiveland 101 pnt.; Edwin Ruiter, Björn, PPC Schouwen-Duiveland 109 pnt. Ll-dressuur paarden: Rudi Jongman, L'Esprit, Westelijk- Schouwen 126 pnt.; Eline Struyk, Zamora, Schouwse Ruiters 122 pnt. (3e); Margreet v. d. Weele, Desiree, Westelijk Schouwen 118 pnt.; Gerard de Ruiter, Carla, Bru 108 pnt. L2-dressuur paarden: Jaap Rentmeester, Zohair, Schouwse Ruiters 117 pnt.; Co Quartel, Antigoon, Schouwse Ruiters 109 pnt.; Carla Bal, Rapsodie, Bru 121 pnt. Ml-dressuur paarden: Petra Remeeus, Bina, Schouwse Rui ters 112 pnt.; Heieen Spuy, Zhi- vago, PPC Schouwen- Duiveland 108 pnt. M2-dressuur paarden: Frans de Vrieze, Bonnot, Westelijk Schouwen 117 pnt. (2e); Anita Timmerman, Prejore, Weste lijk Schouwen 107 pnt.; Mary Korsman, L'Espirit, Westelijk Schouwen 110 pnt.; Arianne Hanse, Dante, Schouwse Rui ters 115 pnt. (3e); Monique Ol denburg, Wladimir, PPC Schouwen-Duiveland 109 pnt.; Marian Jumelet, Cheval, Bru 114 pnt. B-dressuur pony's: Cindy Am- merlaan, Anouska, Bru 109 pnt.; Annemarie Schalkwijk, Ellior, Bru 108 pnt.; Debbie Luvsterburg, Bonny, Bru 106 pnt. Ll-dressuur pony's: Bibi Geertse, Bonny, Bru 116 pnt. L2-dressuur pony's: Leonie Klompe, Ihufan, Schouwse Ruiters 109 pnt.; Annemieke Klompe, Nandor, Schouwse Ruiters 120 pnt. (3). Ml-dressuur pony's: Sandra v. d. Velde, Sheila, Schouwse Rui ters 116 pnt. Zl-dressuur pony's: Sonja de Feiter, Lady Fantasie, Schouw se Ruiters 166 pnt. ZIERIKZEE - Atletiek, jazzdansen en turnen zijn de drie laatste sportonderde len in de maand juni van het jeugdsport stimuleringsproject. Vanaf vorig jaar oktober heeft de werkgroep in samenwerking met de basisscholen en sportver enigingen kinderen de kans gegeven met verschillende sporten kennis te maken. De leerlingen van groep zes, zeven en acht uit Zierikzee maakten dan ook'ruim schoots gebruik van deze gelegenheid. De werkgroep sportstimulering kan nu al verheugd mededelen dat juist de kinderen die nog niet aan sport deden, de grootste groep is die de sportverenigingen hebben bezocht. Op woensdag 19 juni houdt de werkgroep een evaluatie-avond met de scholen en sportverenigingen om tot een besluit te komen waarmee het project ook het komende seizoen kan worden uitgevoerd. -In de maand juni ontvangen at letiekvereniging Delta Sport op de atletiekbaan Bannink en gymnastiekvereniging Delta Sport in de gymzaal aan de Mu- lockstraat leerlingen uit het basisonderwijs om kennis te laten maken met atletiek en jazzdansen/ turnen. Hans Be velander, voorzitter van de jeugdcommissie atletiek Delta Sport heeft samen met zijn commissieleden een gedetail leerd plan opgesteld om de kin deren op een speelse prestatie- ve manier de vormen van atle tiek bij te brengen. „Anderhalf uur per avond is uiteraard niet voldoende om de kinderen alle basisprincipes uit te leggen. Daarom willen we de kinderen de vele variaties van de atle- tiekonderdelen zelf laten bele ven. Belangrijk is bij ons dat we iedereen in zijn eigen leef tijdsklasse indelen waardoor springen, werpen en lopen op gelijk niveau kan worden ver werkt. Op de eerste avond krij gen alle kinderen een volledig programma om te zien wat we de hele maand juni gaan doen. Daarnaast krijgen alle kinde ren op de laatste avond een schoolatletiekdiploma uitge reikt met de behaalde presta ties op het lopen, springen en werpen. Hierbij komt dat de KNAU-sponsor de kinderen een extra beloning geeft voor deelname aan dit project. Het moet voor de kinderen een ex tra stimulans zijn om met een echte kogel te mogen stoten, starten uit een startblok of te kijken hoe hoog en ver je kunt springen", aldus Bevelander. Atletiekvereniging Delta Sport moet met haar 360 leden gerekend worden tot één van de grootste verenigingen in Zierikzee. Daarnaast is de ver eniging, met vele jeugdleden, springlevend met een uitste kende kunststofaccommodatie. „Gelukkig is er voldoende ka der aanwezig die.de jeugd op een flexibele manier wil bege leiden en tevens de diverse dis ciplines van atletiek kan bij brengen", verzekert Bevelan der. GV Delta Sport Atie de Boer-Jager, secretares se van gymnastiekvereniging Delta Sport vertelt dat de ver eniging iedere woensdagmid dag in de gymzaal aan de Mu- lockstraat in Zierikzee één uur lang met de kinderen gaat tur nen en jazzdansen. „Bij de turnsport beginnen we natuur lijk met de basisvormen van het turnen. Door simpele oefe ningen op de turntoestellen zo als de ringen, evenwichtsbalk en het paard krijgen de kinde ren al snel het idee hoe alles werkt. Hoe sneller de kinderen de oe feningen oppakken hoe beter je dan de moeilijkheidsgraad kan toepassen", aldus Atie den Boer. Gymnastiekvereniging Delta Sport heeft binnen de vereni ging ook een bloeiende jazzaf- deling waar veel kinderen en volwassenen zeer actief in zijn. Daarom geeft de vereniging ook de kinderen de gelegen heid om kennis te maken" met heuse jazzdans. „Om met mu ziek op dezelfde manier te dan sen vinden de kinderen leuk. Daarom is er professionele be geleiding om de basispassen op vrolijke tonen bij te brengen. Daarom hebben we het be schikbare uur zo ingedeeld dat de kinderen eerst kunnen tur nen en of gymnastiekoefenin gen doen en dan bestaat er nog voldoende tijd om te jazzdan sen", vertelt De Boer-Jager. Programma Programma jeugdsportstimu lering voor de maand juni: Ie dere woensdagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur jazzdansen en turnen in de gymzaal aan de Mulockstraat in Zierikzee. Ie dere vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur atletiek op de kunststofaccommodatie sport park Bannink in Zierikzee. MIDDELBURG - Tijdens de tweede C/D- competitieronden op de atletiekbaan in Middelburg is het C-junioren jongensteam van AV Delta Sport op een tweede plaats geëindigd. Vooral door de in breng van Ramses Bekkenk op de 800 meter in een winnende tijd van 2.10.2 en de winnende discusworp van Simon Schot met een afstand van 29 meter en 68 centimeter verzamelde de ploeg veel punten. De C- meisjesploeg eindigde op de vierde plaats en de jon gens en meisjes D-junioren behaalden in Middel burg een derde plaats. De C/D competitie-ploegen, waar alleen Zeeuwse vereni gingen aan meededen, strijden om een plaats in de districtsfi nale om het clubkampioen schap van West 2. In drie wed strijden wordt het totaal aan tal punten opgeteld en de beste twaalf ploegen strijden dan om de kampioenstitel. Tijdens de wedstrijden op de atletiekbaan in Middelburg, maar georgani seerd door AV Atletica uit Vlis singen werden er door verschil lende Delta Sport atleten pri ma resultaten gehaald. Catri- neke Stoutjesdijk behaalde bij de C-junioren twee overwin ningen op het hoogspringen (1,45) en bracht een snelle tijd op de klokken bij de 800 meter horden in 12.9. Jurgen de Lang was succesvol bij de. D- junioren. De Zierikzeese atleet won het hoogspringen met 1 meter en 55 centimter, ook was hij de sterkste bij het discus werpen met 27,14. Anja Stou ten won bij de D-junioren het kogelstoten (11,47) en hoogsprongen (1,45). Marcha van Dissel was de beste atlete op de 60 meter horden in 12 se conden. U itslagen Uitslagen Deltasporters; jon gens C: 4x100 meter 5. 56.5. Dis cus: 1. Simon Schot 29,68; 9. Jo- ran Janse 17,86. Hoog: 9. Wou ter Hooydonk 1,20; 100 meter horden: 6. Sjoerd Waayers 19.2; 10. Floris Bijlsma 21.2. Kogel: 3. Simon Schot 10,15. Versprin gen: 8. Ramses Bekkenk 4,32; 11. Floris Bijlsma 3,91. Speer: 5. Jordan Janse 27,0. 800 meter: 1. Ramses Bekkenk 2.10.2. Meisjes C: 4x80 meter 5. 46.2. Discus: 3. Mieke v. d. Hoek 21,14. 80 meter horden: 1. Catri- neke Stoutjesdijk 12.9; Hoog: 1. Catrineke Stoutjesdijk 1,45. 1000 meter: 7. Nelleke Stins 3.49,0. Speer: 5. Mieke v. d. Hoek 21,32. Kogel: 5. Miranda Nieuwenhuizen 7,26. Versprin gen: 9. Nelleke Stins 3,62. 80 meter: 5. Miranda Nieuwenhui- ze 12.0. Jongens D; 4x80 meter: 5. 47.8. Kogel: 5. Maarten v. d. Voordt 7,42; 9. Niels Holkers 6,32. 60 meter: 9. Jeroen Hooydonk 17.4. Verspringen: 6. Samir Jonker 3,96; 11. Niels Holkers 3,72. Discus: 1. Jurgen de Lang 27,14; 6. Maarten v. d. Voordt 18,54. Hoog: 1. Jurgen de Lang I,55; 80 meter: 4. Samir Jonker 12.2. Meisjes D: 4x60 meter: 2. 34.5. Verspringen: 2. Marcha van Dissel 4,0; 4. Marielle Huisman 3,93. Kogel: 1. Anja Stouten II,47; 10. Monica Natte 4,84. 60 meter horden: 1. Marcha van Dissel 12.5. 1000 meter: 2. Tanja Gerards 3.31.4; 11. Thnja Stins 3.49.0. 60 meter: 2. Marielle Huisman 9.1; 10. Monica Natte 10.2. Hoog: Anja Stouten 1,45. EMMEN - Renate van de Hoek uit Oud-Beijerland, maar lid van atletiekvereniging Delta Sport is vijf de geworden op de Nederlandse meerkamp atletiek- kampioenschappen in Emmen. De 16-jarige B-junio- re presteerde uitstekend tijdens de tweedaagse strijd op de zeven verschillende atletiekonderdelen. Met een eindtotaal van 4565 punten behaalde ze een nieuw persoonlijk record. Vooral de 200 meter in 27.27, 100 meter horden in 15.18 en speerwerpen met een afstand van 32 meter en 76 centimeter waren van hoog niveau. Van de Hoek kwam maar 125 punten tekort om een bronzen medail le te kunnen verdienen. Op de eerste plaats bij de B-junioren eindigde Deborah de Boer uit Amsterdam met 5318 punten. Tweede werd Mirjam de Jong uit Heerhugowaard (4755 pun ten) en derde was Margareth Veld uit Apeldoorn met 4690 punten. De Vlissingse atlete Daphne Jasperse eindigde op de vierde plaats met 4660 pun ten. Uitslagen: Meisjes B: 1. Debo rah de Boer, Amsterdam, 200: 25.55. ver: 5,81, kogel: 11,98, hoog: 1,65, 100 mh: 14.32, speer: 34.56, 800 m: 2.26.51. 4. Daphne Jaspers, Vlissingen, 200: 26.37, ver: 5,44, kogel: 11,65, hoog: 1,50, 100 mh: 15.57, speer: 24,64, 800: 2.28.54. 5. Renate van de Hoek, Delta Sport, 200: 27.27, ver: 5,03, kogel: 11,90, hoog: 1,50, 100 mh: 15.18, speer: 32,76, 800: 2.31.06. GOES - Maurice Donkersloot uit Zierikzee heeft za terdag een uitstekend debuut gemaakt op de Neder landse atletiekkampioenschappen voor gehandicap ten in Goes. De 19-jarige wheeleratleet won tussen de topatleten van België en Nederland wel geen me daille, maar verbeterde wel twee keer zijn persoon lijk record. Donkersloot, die lid is van AV Delta Sport, werd tijdens de fi nale op de 400 meter zesde in een tijd van 1.20.79. Hiermee verbeterde hij zijn persoonlijk record maar liefst met zes se conden. Ook op de 200 meter snelde hij met zijn sprintrol stoel naar zijn beste tijd van 40.17. Het oude record stond op 44.3. Ondanks de lage tempera turen en de harde wind bleef de MEAO-scholier staande tus sen de beste wheeleratleten uit Nederland. Op de 100 meter was Don kersloot de enige deelnemer in| zijn klasse T3 (Trackfields klasse 3), waardoor hij auto matisch de overwinning opeiste in 22.76. Doordat hij op dit onderdeel geen tegenstand kreeg zat er geen tij dsverbete ring in. Atletiek ZIERIKZEE - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt zater dag 8 juni de individuele geslo ten, Zeeuwse atletiekkampi oenschappen voor C/D-junio- ren op de atletiekbaan in Zie rikzee. Deze kampioenschap pen, die altijd zeer veel deelnemers aan de start bren gen, beginnen om 11.00 uur. Programma: meisjes D: 60 me ter, 60 meter horden, 600 meter, 4x60 meter, hoog, kogel, discus en speer. Meisjes C: 80 meter, 80 'meter horden, 600 meter, 4x 80 meter, hoog, verspringen, ko gel, discus en speerwerpen. Jongens D: 80 meter, 80 meter horden, 1000 meter, 4x80 meter, hoog, verspringen, kogel, dis cus en speerwerpen. Jongens C: 100 meter, 100 meter horden, 800 meter, 4x100 meter, hoog, verspringen, kogel, discuswer pen en speerwerpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7