de moeite waard streeknieuws markt berichten IJS- VERKOPERS m Nootzaken Slotnoten: deurloo intermeubel Gevraagd: VASTGOED BV OUDDORP zomerwoning op VVV Camping 9? Stichting LEZEN, Keizersgracht 391, 1016 EJ Amsterdam STICHTING TER BEVORDERING VAN KOMISCHE EN KRITISCHE NOTEN Mensen in noot iJtotenkrakei^ NootknsHEE HE NIEUWSBODE >rieï voor Marokkaan- Tmten. [r Het Capitool, Ameri- serie. Ir Nieuws. |r Tik tak, animatiese- 97. ir Plons, afl.: Plons en ait. De geheimzinnige van goud, 39-delige Ja,- erie van Bernard Dey- lisayubi Toriumi. Afl. [ir Mooi en meedogen- nerikaanse serie. Afl. lir Buren, Australische r Mededelingen en pro- i-overzicht. ir Nieuws, ir Kwislijn |ir Een zaak voor twee, Duitse misdaadserie. Jr Bagdad Café, Ameri- comedyserie. kr Panorama, ir Kunst-zaken, pr Vandaag twislijn. ir De nieuwsjongens, e Engelse comedyserie. rr Coda, lm Frühling, jubert. Uitgevoerd door /andersteene, tenor en j Kende, piano. ar Sport extra, tennis: Iranse kampioenschap- het Roland Garros- J in Parijs, rechtstreeks ■halve finales dames en- ir Nieuwskrant ur Programma van de ïg Syndicale Omroep, lur Mededelingen en nma-overzicht. ir Nieuws ar Kunst in het Derde E-delige documentaire astische kunsten in de "|het Derde Rijk. Afl. 2. r Te gast in het theater: jmde feeks, toneelstuk Ikespeare in een bewer- |n Dirk Thnghe. aen, en. iun past bhien? taart, aart. ten dinsdag-uitgave van de uis-dichters uit de streek groter publiek te presen te gedichten te hebben he Nieuwsbode, Postbus •houdt zich het recht sen Wijzigingen worden naam van de schrijver of gemalen is tot meel. >od is vanaf 10 juni te bij een aantal Zeeuwse s. Dat houdt niet in dat -wei van de Stichting e Vlegel reeds geklaard denkt nog een kleine ar nodig te hebben om enste omzet-omvang te n. Het is de bedoeling project vanaf 1993 zon- anciële steun van bui- elfstandig verder kan |e Vlegeltjes van de npschool komen om- 14.30 uur aan op de jlarkt op een boerenwa- rokken door Zeeuwse irden. Voor het Land- us bieden zij het nieu- >d aan het publiek aan. DINSDAG 4 JUNI 1991 NR 24957 ZIERIKZEE Bazar in obs Binnen de Veste Ongeveer 20 verschillende acti viteiten kunnen worden ge daan tijdens de bazar die op vrijdag 7 juni plaatsvindt op het speelplein of in het school gebouw van de openbare basis school Binnen de Veste aan de Raamstraat te Zierikzee. Het evenement duurt van 16.00 tot 20.30 uur en de opbrengst is be stemd voor het, via Foster Pa rents plan door de school gea dopteerde, Derde Wereld kind en voor spullen die de school zelf nodig heeft. Onder meer schoolshirts, software voor de computers, voorzieningen voor het speelplein, en een aanvul ling op de gezelschapsspelle tjes. De bazar omvat een rom melmarkt, een Rad van Avon tuur, een prikplank-verloting en een aantal spelletjes zoals touwtje trekken, grabbelton, ballon prikken, sjoelen, bus gooien, pijltjes gooien, kege len, het bibberspel en een aan tal raadspelletjes. Verder is er een spookhuis en een restau rant. NIEUWERKERK Fancy-fair scoutinggroep Zekato In het dorpshuis te Nieuwer- kerk wordt op zaterdag 15 juni een fancy-fair gehouden. Het evenement is een initiatief van de Nieuwerkerkse scouting groep Zekato die de clubkas wil spekken en de scouts een leuk programma wil bieden. Tijdens de fancy-fair kan men onder meer meedoen aan een peertjesboom, hengelspel, lol lylotto, junglebal, berenjacht en scoutingrad. Kabouters van de scoutinggroep verkopen zelfgemaakte spulletjes, zoals poppen, oorbellen en buttons. Verder is er een kleurwedstrijd voor kinderen tot en met 8 jaar waarvan de prijsuitreiking is gepland om 15.30 uur, Ook is dan de prijsuitreiking van een scoutingpuzzeltocht door Nieu- werkerk waaraan belangstel lenden van alle leeftijden kun nen deelnemen tussen 10.00 en 12.00 uur. MIDDELBURG Vrouw in de beeldende kunst Op dinsdag 18 juni wordt in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg een lezing met dia's gehouden over de vrouw in de beeldende kunst. Spreekster is drs E. Jellema- van Woelderen. Zij geeft een overzicht van de manier waar op de vrouw in de loop van de eeuwen door schilders en beeldhouwers is uitgebeeld. De lezing kan gratis worden bijge woond en begint om 20.00 uur. SINT PHILIPSLAND Natuurwerkweekend Op initiatief van de regio Zee land van de Werkgroep van Kampbegeleiders wordt op 15 en 16 juni een natuurwerk weekend gehouden in de 17e- eeuwse eendenkooi in Sint Phi- lipsland. Via het evenement wil de WVK jongeren op het spoor van milieubesef te zetten en milieubewust gedrag bij te brengen. Belangstellenden tus sen 15 en 25 jaar kunnen zich via telefoonnummer 01180- 26141 voor deelname aanmel den. jarige paarden 1775-2675, veu lens 725-1575, hitten 800-1650, slachtpony's 725-1525, Shetland pony's 400-800. Slachtpaarden 3,50-6,25, jonge slachtpaarden 5,50-6,40. De handel was rustig en de prijzen gelijk. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 3-6. Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, excl. BTW: Klei- aardappelen: bintje 40/50 mm 26,00-28,00, bintje 40/55 mm ■35,00-36,00, bintje 50 mm op waarts 42,00-44,00, bintje 50 mm opw. (frites) 44,00-47,00. Voeraardappelen 3,50-5,00. De stemming was vast. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 4-6. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 77 paarden en 73 veulens en po ny's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg ge slacht): luxe paarden 3000-3900, oude paarden 2100-2700, 3- jarige paarden 2200-2875, 2- Gereformeerde Kerken Beroepen tè Drachten: drs. M. S. Voet te Diever; te Alteveer: drs. J. F. Kroon, 'kandidaat al daar die dit beroep heeft aan genomen; te Bant: mevr. M. de Graaff, kandidaat te Kampen, die dit beroep heeft aangeno men. Beroepbaar: mevr. M. de Graaff, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Bunschoten-West: A. O. Reitsema te Almere in combinatie met Zeewolde. Beroepbaar: dhr. R. W. J. van Ommen, M. Koenenstraat 33, 8023 DE Zwolle, tel. .038-533948. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Veenendaal (Pniël- kerk): R D. J. Buijs te Zwaag- westeinde. Christelijke Geref. Kerken Tweetal te IJmuiden: P. D. J. Buijs te Zwaagwesteinde en R. Kok te Damwoude. Beroepen te Aalten: J. J. Lof te Capelïe aan den IJssel. Bedankt voor 's-Gravenhage- West: M. Oppenhuizen te De- demsvaart. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Rhenen: F. Mallan te Alblasserdam. Bent u een van die mensen die door hun lengte niet lekker languit kunnen liggen in hun bed?' Dat komt uw nachtrust niet ten goede. Kom eens praten met Deurloo uw bedspecialist. Hij geeft u graag persoonlijk advies - voor elke lichaamsbouw en lengte is er een passende oplossing. Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond <OCypiA^ yov SCREW wemrnti For mm (leeftijd 16 tot 20 jaar) DAM 22 - ZIERIKZEE TELEFOON 01110-12898 Stationsweg 3, 3241 EA Middelharnis Ind.: hal, kamer, keuken, 2 slaapkamers, w.c. en badkamer VRAAGPRIJS f 34.500,- K.K. (lage erfpacht canon) Vrijblijvend info 01870-5141 b.g.g. 5575 en allen die met ons in de noot verbonden zijn. Deze week kreeg ik een ver zoek van de nieuwe stichting Mijdt de Meter aandacht te besteden aan haar activitei ten. Deze nieuwe stichting roept de mensen op om alle Zierikzeese parkeermeters te boycotten. Toen ik deze week in de stad liep merkte ik dat het werk van de Stichting vrucht begint te dragen. Het Havenplein leek tijdens een doordeweekse dag op een zondagmorgen bij een vrijzin nige dienst om half tien. In de lege vakken waren de kinde ren aan het knikkeren en hier en daar stond slechts een Mer cedes van een nietsvermoeden de Duitser. Bij Albert Heijn was het ech ter woedend druk hoewel het aantal geparkeerde winkelwa gentjes anders deed vermoe den. In zekere zin draag ik de stich ting een goed hart toe. Zelf heb ik tot nu toe elke meter geme den. Ik vertik het om naast een gulden voor een winkelwa gentje ook nog losse kwartjes mee te dragen voor een par- keermeter. Bovendien is het gesjok van de auto naar de meter en terug om een kaartje te halen even ver als het dichtbijzijnde ter rein vrij parkeren. Toch wil ik de parkeermeter niet weg hebben. Ik zou er zelfs voor zijn om de tarieven te verhogen. Ik denk aan een tarief van vijfentwintig gul den per uur of nog hoger. Het gevolg is dan dat het Haven plein hartstikke leeg is en het Havenplein vol komt te staan met bankjes, terrasjes, bloem perken en spuitende fontei nen. En vanaf de muziektent klinkt muziek: de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Op 15 juni geven ze 's middags onder de Beuze een concert. Nu nog onder de naam Kunst en Par keer. Maar met een leeg Ha venplein zouden ze wellicht nog eens met hun kunst eer kunnen behalen. NOTENBAERD Tonny Honig met haar muzikale Chianti. (Foto: Joop van Houdt). GESLAAGD (1) Aan de telefoon: Wim Boer, ge slaagd voor het examen uitvoe rend musicus orgel. Gefelici teerd, Wim. Ben je tevreden? Nou ja, de commissie was heel tevreden. Zelf was ik in het be gin niet zo vrij. Later ging het steeds fijner. Weet je, exa- menspelen voor een commissie is iets heel anders dan gewoon een concert geven. Eigenlijk is de voorbereiding voor zo'n exa men de fijnste tijd. Het zal na tuurlijk ook nog wat onerva renheid zijn. Maar nogmaals, op zichzelf was het een prima examen. Veel publiek? Het was natuurlijk in de Grote Kerk van Dordrecht, maar er waren toch zo'n 45 mensen gekomen. Verder geen bijzonderheden tijdens het concert? Nee, ja toch. M'n boek zat los en opeens zag ik dat een blad er achterstevoren in zat. Maar ik ken het werk natuurlijk uit m'n hoofd dus het ging verder goed. En nu verder? Van de zo mer wat concerten en iri decem ber piano docerend musicus. GESLAAGD (2) Aan de telefoon: Kees van der Maas, geslaagd voor het eind examen koordirectie. Gefelici teerd, Kees. Ben je tevreden? Laat ik het zo zeggen: het was voor mij een overweldigende ervaring. Ik had nooit gedacht dat de kerk in Zierikzee vol zou zitten. Van te voren was ik erg gespannen, maar vanaf het eerste moment was ik er door heen. Dankzij al die mensen, familieleden, mensen van ver enigingen en mensen die het gelezen hebben in de Nieuws bode. Er was zelfs iemand uit Oost-Duitsland! Ook voor het koor was het een belevenis. Ze mogen trots op zichzelf zijn. Op het laatst hebben we van half zeven tot tien gerepeteerd. Iedereen heeft er naar toe ge leefd. Maar ja, nu heb ik een leeg gevoel. Het is allemaal voorbij. Jammer dat het maar één keer kon worden uitge voerd. Bijna elke morgen is ze op de manege te vinden. Want ze houdt van paarden en in het bijzonder van Chianti, een paard dat alles met muziek te maken heeft. TONNY HONIG ,,Wilt u ook koffie?". Opeens springt er een klein hondje op m'n schoot, zo weggehaald van schilderijen met rennende paarden die omringd worden door 'de meute'. ,,1 love horses" staat er op haar mok. Zelf krijg ik een gewoon kopje en terecht, iemand die al leen maar af en toe een stok paardje berijdt is zo'n echte mok niet waardig. Thuis heb ik er een met muzieknoten. Die had ik mee moeten brengen. Twee mokken als symbool. Paarden en muziek. Tonny Ho nig uit Burgh is in staat om haar paard op muziek te laten rijden. Tijdens concoursen is 'een kuur rijden op muziek' een lust voor het al dan niet be brilde oog. 'Eerst heb ik op popmuziek ge reden, maar dat beviel niet zo. Tbgenwoordig neem ik meer klassieke muziek". De CD wordt getoond en het blijkt barok-achtige muziek in een modern jasje te zijn. Avonden- lang zitten ïbnny en Coen frag menten uit die muziek samen te stellen tot een goed aan eensluitend geheel, dat voldoet aan de eisen van de kuur. Vijf- eneenhalve minuut waarin het paard met diverse bewegingen aan de strenge normen van de jury moet voldoen. De video wordt aangezet. Op haar knieën voor het beeld ge zeten wijst Tbnny elke bewe ging aan die het paard maakt. Ik knik ja bij onbegrijpelijke vaktermen die worden uit gestrooid: „appiëren, midden draf, zig zag appiëren, uit gestrekte draf. Maar het is een schitterend gezicht. Als ik vraag of ze er goed in is, wordt het even stil. Aarzelend wordt er verteld dat ze volgend jaar 'nationaal zal gaan rijden'. An ders gaat het bij de vraag hoe haar paard Chianti het rijden op muziek vindt. „Chianti? Chianti voelt de muziek pre cies aan". Tbnny's ogen stralen. Wil je nog koffie? Ik kijk naar haar mok en ga nu echt begrij pen wat ,,I love horses" bete kent. Een dag later komt er iemand naar me toe. „Ben je bij Tonny geweest". Ik knik bevestigend. 'Weet je wel dat iemand die een paard op muziek kan laten rij den hartstikke goed is? Maar dat heeft ze zeker niet gezegd?' Nee, bevestig ik, dat heeft ze niet gezegd. Waar is deze engel? was de opgave van de vorige keer. Blijkbaar was de opgave erg moeilijk. Ook het bij schrift dat de blazende engel zich „in de buurt van anderen in het wit geklede engelen be vond, die ons het goede aanrei ken" mocht niet helpen. Vaak zocht men het in de richting van de katholieke kerk, maar helaas kwam onze engel daar niet vandaan. Kortom, alle inzendingen wa ren niet goed, behalve... één. En laat die nu komen van zo'n in het wit geklede (b)engel? Want deze 'engelen' waren de personeelsleden van de Apo theek Zierikzee en linksboven naast de 'toonbank' blaast al jarenlang onze engel zijn of haar lied. Even hebben we overwogen om de bon niet uit te reiken omdat het dus een Verschuuren-engel was die de oplossing gevonden had. Maar toen we hoorden hoe zij overal gezocht had, om in een plotselinge ingeving te ont dekken dat ze zelf één van die engelen moest zijn en loerend door de ruit van de eigen apo theek ontdekte dat het veel dichterbij was dan ze ooit ver moed had, besloten we de bon toch uit te reiken aan iemand aan de andere kant van de toonbank die de engel eigen lijk het minst kan zien: Ineke de Feyter, Hammenstraat 10, Zierikzee. De muzikale renbaari- De nieuwe opgave. Tbnny Ho nig staat aan het begin van een muzikale renbaan. Elke hin dernis wordt gevolgd door cij fers die achter elkaar de titel vormen van een opera die in 1935 geschreven is en... met paarden te maken heeft. De vraag is: kan ze de titel van de opera, die uit vier woorden be staat, bij elkaar springen? Bij elke stip begint een nieuw woord. Het zal wellicht te doen zijn als u weet dat hindernis 15 en 14 de afkorting zijn van Zie- rikzeesche Nieuwsbode, hin dernis 4, 17, 14, 9, 10 en 1 vor men de componist van The Messiah. 8, 16, 4, 7 en 12 de com ponist van Die lnctige Witwe, 11, 7, 3 en 4 de componist van Brandenburgse concerten, 11, 13, 16 en 12 de burgemeester van Middenschouwen en 6, 2, 5 en 12 een andere naam voor No- tenbaerd. Oplossingen, brie ven en andere reacties binnen een week naar ons secretariaat: Jannewekken 9 Zierikzee. De overeenkomst tussen een par keerwachter en Notenbaerd is dat ze beide bonnen uitdelen. Even naar de slager Om redenen van privacy kun nen we de naam van de briefin- zendster ditmaal niet noemen. Want sinds we in het vorige Nootverband onthulden in welk hotel zij en haar vriendin X hadden doorgebracht is er heel wat gebeurd. Ze schrijft: ...Het ganse eiland weet dat we met vakantie zijn geweest. Op zich is dat niet zo erg maar ie dereen voelt zich waarschijn lijk geroepen om er wat over te zeggen. „Even" naar de slager is er' niet meer bij, het is een dankbaar gespreksonderwerp voor jong en oud. „Hoe was het?". „Zij jullie lang ge weest?" „Hoe was het weer daar?" „Wat was het voor een Golden Tulip (nou nou!) hotel? Werkelijk heer Notenbaerd, het meeleven is hartverwar mend en we zijn van plan over een paar weken enige ADV er tussen uit te knijpen, stiekem uiteraard, omdat het ons wer kelijk te veel wordt. Iedere keer denk ik: ik schrijf nooit meer! Moet die man mijn brief er steeds tussen uit halen? Har telijke groet, ook van.... Beste gouden tulpen. Begrijp ik het goed dat het Nootverband er de oorzaak van is dat jullie beiden er nogmaals een paar dagen tussen uitknij pen? Nou nou! Maar geloof me, alle inwoners van het eiland (ook de slager) gunnen het jul lie van harte! De vorige keer heb ik gevraagd of mensen mu zikale vakantie-ervaringen willen insturen. En het moet wel heel gek gaan... NICOLAAS Een vrolijk koor in Westerschouwen was op een dag in diepe rouwe Weg Mientje Bliek! Mieneur-muziek: ■w ze was niet meer te houwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5