Bij bodemschoonmaak wordt meer op kosten dan op het milieu gelet H. Tees geïnstalleerd als burgemeester Gouden Griffel voor poëziebloemlezing FNV-actie Beter werk maakt niet ziek agenda Vrachtauto met gier omgeslagen in water wingebied Volgens eindrapport commissie bodemsanering Organisatie Oerol- festival dreigt met kort geding Air Holland vliegt nu ook voor Surinam Airways 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEN HAAG - Het ministerie van onderwijs heeft in 1990 50 miljoen gulden aan studiegel den ten onrechte uitgekeerd. In het jaar daarvoor was dat nog 219 miljoen gulden. De cijfers staan in het financiële jaar verslag van het ministerie dat door de accountantsdienst van onderwijs is goedgekeurd. APELDOORN - Op de snelweg Amsterdam-Hengelo in Apel doorn is dinsdagmorgen om streeks half acht door onbe kende oorzaak een tankauto geladen met 38 ton gier om geslagen. Daardoor werd de chauffeur licht gewond. Het grootste deel van de gier stroomde uit de vrachtauto, waardoor de rij weg in de richting Deventer moest worden afgesloten. Het ongeluk gebeurde in een water wingebied. DEN HAAG - De kosten van de schoonmaak van een vervuild bedrijfsterrein kunnen doorslaggevend zijn bij de keuze voor een gehele of een gedeeltelijke bodemsanering. Dat blijkt uit het eindrapport van de Commissie Bodemsanering in gebruik zijnde Be drijfsterreinen. Een eerste exemplaar van het rap port is woensdag overhandigd aan milieuminister Alders. De commissie, onder voorzit terschap van A. Oele, gaat er van uit dat op 200.000 be drijfsterreinen mogelijk van vervuiling sprake is. Uiteinde lijk zullen waarschijnlijk 50.000 a 65.000 terreinen daad werkelijk voor sanering in aanmerking komen. Het sane ren gaat circa 40 jaar duren. De precieze kosten - in elk geval vele miljarden guldens - zijn nog onbekend. Bedrijven zullen in principe zelf voor de financiering van meente mee kampt en hetgeen men onderneemt om oplossin gen te vinden voor die proble men. „Veel en goed overleg zal van u gevraagd worden met de diverse instanties en organisa ties, buurgemeenten en de re gio. U ziet burgemeester, er is hier veel werk te doen". Namens het gemeenteperso- neel werd het woord gevoerd door gemeentesecretaris jhr. mr. J. O. R. .Alberda van Ekenstein. Hij stelde dat ook het personeel vol verwachting heeft uitgekeken naar 'de nieu we baas'. Alberda zei alle ver trouwen té hebben in de sa menwerking tussen burge meester, gemeenteraad en ge- meentepersoneel. „Het zal u denk ik geen enkele moeite kosten om uzelf in te werken. Ik heb gelezen dat u problemen nuchter en zakelijk op wil los sen en u heeft zich ook gepre senteerd als een overtuigd voorstander van werken in teamverband", aldus Alberda. Op de fiets De gemeentesecretaris ging ook in op de uitspraak in een krante-interview dat hij liefst zou zien dat als hij als burge meester op de fiets door het dorp rijdt de mensen hem aan spreken. „Dat zal wel lukken", aldus Alberda. U lijkt mij een echte burgervader tussen de burgers". Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen sprak na mens de vereniging van burge meesters en wethouders. Hij benadrukte het belang van goede onderlinge samenwer king tussen de Schouwen-Dui- velandse gemeenten. „Sinds jaar en dag werken we hier nauw samen", aldus Den Boer. Hij besloot zijn toespraak met de opmerking dat in de ge meente Westerschouwen op uit eenlopende terreinen heel wat te doen valt. „Ik hoop en ver trouw op een constructieve sa menwerking", aldus Den Boer. Brandweercommandant S. L. de Feiter sprak de nieuwe bur gemeester in onvervalst Zeeuws toe. Uiteraard stak De Feiter de loftrompet over de vrijwillige brandweer van Westerschouwen en de facilitei ten waar dit korps over be schikt. „We hebben een bijzon der fraai gebouw op een prach tige lokatie", aldus de brand weercommandant. Hij kondigde meteen aan bij brand of calamiteit niet te zul len aarzelen om de burgemees ter op te roepen. „En brand is ook weieens 's nachts. Maar doet u dan maar rustig aan als we u oproepen", aldus De Fei ter. Voor de uren dat Tees' echt genote haar man zou moeten missen verstrekte De Feiter nu alvast compensatie in de vorm van een fraaie ruiker. Elkaar verstaan Namens de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Neder land werd het woord gevoerd door mevrouw drs. P. J. de Rooy. Zij drukte Tees op het hart dat elkaar verstaan erg belangrijk is. „En dat is wat anders dan dezelfde taal spre ken". Burgemeester J. J. Post- ma van Winschoten sprak in een korte toespraak tot de nieuwbakken burgemeester van Westerschouwen de hoop uit dat Tees snel zijn draai zou kunnen vinden in Westerschou- Postma had ook iets meege bracht om zijn collega een handje te helpen. „Morgen is je eerste B en W-dag. Daarom heb ik een Groninger koek voor je meegebracht", aldus Postma. Burgemeester mr. Chr. Rutten van Middelburg, sprekend na mens de burgemeesterskring Zeeland, haakte in op de op merking eerder van Veerhoek dat het welkom aan de gemeen tegrens wel wat winderig en koud was geweest. „Dat heb ben we.bewust gedaan. We wil den jou als nieuwe man niet meteen verwennen. Als het dan straks mooi weer is waardeer je dat des te meer", aldus Rut ten. Ook ging Rutten in op het een der geschetste beeld van de fietsende burgemeester. „Dat zou een goede voorbeeldfunctie zijn. En voor een geoefend bur gemeester kan het geen pro bleem zijn", aldus Rutten. Hij plaatste daar wel de kantteke ning bij dat uitgekeken dient te worden voor zadelpijn. Rut ten deed meteen een beroep op Tees om zich in de gelederen van de burgemeesterskring te begeven. Burgemeester Tees tenslotte sprak een kort dank woord. „Voor mij is dit een heel gelukkige dag", aldus de nieu we burgemeester van Wester schouwen. 's Avonds was er voor de burgerij gelegenheid om kennis te maken met dev nieuwre burgemeester. Tijden en standen volgens gelijdelafel Hvdro-nteleocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand lijd stand ZIERIKZEE 5 juni 09.25 134 03.15 - 155 21.35 114 15.40 - 115 6 juni 10.20 132 04.00 - 152 22.35 111 16.35 - 114 ROOMPOT BUITEN 5 juni 08.15 126 02.25 - 144 20.40 108 15.10 105 6 juni 09.10 125 03.15 141 21.40 106 16.05 - 105 BRUINISSE 5 juni 09.40 146 03.00 159 21.50 125 15.25 - 119 6 juni 10.30 145 03.50 - 156 22.45 123 16.30 118 WEMELDINGE 5 juni 09.10 151 03.15 - 165 21.45 130 15.35 124 6 juni 10.25 147 04.00 - 162 22.45 ,126 16.40 - 124 de bodemschoonmaak opdraai en. Ook het onderzoek naar mogelijke vervuiling komt voor rekening van het bedrijf, los van de vraag of de veront reiniging daadwerkelijk door dat bedrijf is veroorzaakt. Voor het betalen van de sane ring kan een beroep worden ge daan op bijzondere kredietre gelingen met overheidsgaran- tie. Tussen 1992 en 1996 wordt bij ongeveer 30.000 bedrijven een inventariserend onderzoek gestart. Voor de meest urgente gevallen komen er direct sane ringsmaatregelen. De commis- sie-Oele rekent erop hiermee een beeld te krijgen van onge veer 80 procent van de kosten van de noodzakelijke schoon maak. De onderzoeksrappor ten van de bedrijven zijn slechts op verzoek toeganke lijk voor de betrokken overhe den. De bedrijven geven de „kerngegevens" aan apart op te richten, decentrale stichtin gen. In het bestuur daarvan is enkel het bedrijfsleven verte genwoordigd. De overheden krijgen de status van waarne mer. De kosten van de stichtin gen delen overheden en be- drij f sloven. Strategie De commissie-Oele werd in maart 1989 ingesteld. Zij kreeg tot taak een strategie voor de bodemschoonmaak op te stel len. Het woensdag gepresen teerde resultaat staat in het rapport omschreven als afspra ken met een „redelijke mate van duidelijkheid". Het verde re verloop van de saneringso peratie zou daarmee „binnen zekere grenzen voorspelbaar" zijn. Het schoonmaken kan op twee manieren: volledig of gedeelte lijk. In het eerste geval staat de zogeheten multifunctionaliteit voorop. De grond moet daarna voor elk type activiteit ge schikt zijn. Een gedeeltelijke schoonmaak gebeurt op basis van lokatie-specifieke criteria. Daarbij wordt gekeken wat na de schoonmaak met de grond gebeurt en wat daar voor nodig is. In principe staat voor de overheid een volledige schoon maak voorop. Dit kost echter altijd meer geld. Is een volledige schoonmaak technisch en milieuhygiënisch onmogelijk, dan valt bij de commissie-Oele direct de keuze op een gedeeltelijke schoon maak. Is algehele reiniging wel mogelijk maar niet „kostenef fectief" (veel te duur gezien het nut), dan kiest de commissie ook voor een gedeeltelijk her stel. De duurdere variant mag dan komen' te vervallen. Voor het vergelijken van de kosten hanteert de commissie-Oele be paalde verdeelsleutels. Kost bij voorbeeld de algehele schoonmaak van een terrein honderd miljoen gulden ter wijl een gedeeltelijke schoon maak voor minder dan 66 mil joen kan, dan kiest de commis sie voor dat laatste. Tegenover een totale sanering die 100.000 gulden kost, heeft een gedeel telijke schoonmaak van min der dan 20.000 gulden de voor keur. De commissie noemt de „verhoudingsfactoren" in het rapport „richtgetallen". In alle gevallen is te bezien of de geko zen „eindsituatie", volledige of gedeeltelijke schoonmaak, „zinvol" is. Verdeelsleutels De commissie vindt dat het be palen van volledige of gedeel telijke schoonmaak, „geheel los" staat van de financie ringsmogelijkheden van de sa nering. Daj: zou betekenen dat de commissie de verschillende verdeelsleutels ook wenst te hanteren wanneer volledige schoonmaak financieel geen probleem is. Het rapport benadrukt de „voordelen" van vrijwillige, door het bedrijfsleven zelf uit te voeren bodemschoonmaak. Een dergelijke aanpak zou aanmerkelijk efficiënter verlo pen dan een door de overheid verplichte operatie. Ook de overheid heeft er voordeel bij, aldiis de commissie. Urgente gevallen zullen op deze wijze eerder worden aangepakt. Wel is „afstemming" met de over heid geboden, evenals wetten en regels om onwillige bedrij ven over te kunnen halen. Mo gelijkheden zijn volgens de commissie een „onderzoeksbe- vel" of een „saneringsbevel". De schoonmaak wettelijk af dwingen is echter een „onaan trekkelijk" alternatief. Sanering Vrijwillige sanering vindt op dit moment reeds plaats, al is onbekend in welke mate. Het bedrijfsleven geeft daar naar schatting 100 a 150 miljoen gul den per jaar aan uit. De com missie verwacht dat dit bedrag na de inventarisatie van de ur gentste gevallen vertwee- drievoudigd zal zijn. De kosten voor de overheid zijn nog onbe kend. Twee kredietregelingen met overheidsgarantie, de Re geling Bijzondere Financiering (RBF) en de Borgstellingsrege ling Midden- en Kleinbedrijf (BMKB), staan in beginsel open voor de financiering van bodemsanering. In de praktijk wordt hier nog weinig gebruik van gemaakt. De „knelpun ten" van RBF en BMKB wor den op korte termijn nader be keken. De commissie verwacht niet dat veel bedrijven door de schoonmaak van hun bedrijf in grote financiële problemen zul len komen. TERSCHELLING - De organi satie van het Oerol-festival op Terschelling eist voor dinsdag 4 juni om 17.00 uur van de ge meente Terschelling, rederij Doeksen en Rijkswaterstaat de garantie voor een normale veerdienstregeling tijdens het Oerol-festival vanaf 14 juni. Volgens jurist E. Dernee van de Oerol-organisatie vreest het Oerol-team dermate grote schade door de onregelmatige veerdiensten, dat voor de toe komst van het jaarlijkse cultu rele feest gevreesd moet wor den. „De contracten die wij met artiesten hebben afgeslo ten zijn exact afgestemd op normale veerdienstregelingen. Wanneer artiesten zich hier niet aan kunnen houden en el ders optredens moeten afzeg gen, worden de kosten op ons verhaald. Bovendien krijgen sponsors hun twijfels en wordt de goede naam van het festival schade berokkend." De veer dienst Harlingen-Terschelling vaart al wekenlang op de getij den, omdat de vaargeul bij het Schuitengat is dichtgeslibd. Rijkswaterstaat is op dit mo ment druk bezig om zowel de bestaande vaargeul schoon te houden als om een nieuwe vaargeul, even ten noorden van het Schuitengat, uit te testen. DEN HAAG - Het Landbouw schap in Den Haag zegt „grote moeite" te hebben met de ko mende reorganisatie van het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij. ZAANDAM - In het ziekenhuis „De Heel" in Zaandam zijn maandag de couveuse-, verloskunde- en kraamafde- ling gesloten nadat was vastge steld dat vier zuigelingen besmet zijn met de MRSA- bacterie. SCHIPHOL - Air Holland gaat negen vluchten naar Parama ribo uitvoeren voor Surinam Airways. Dat heeft directeur John Block van Air Holland maandag meegedeeld. Het is mogelijk dat het aantal vluch ten met vier wordt uitgebreid. De vluchten worden uitgevoerd met de Boeing 767 ER van Air Holland die vliegt voor Air Aruba. Het betreffende vlieg tuig, dat in Nederland is gere gistreerd en wordt gevlogen door een bemanning van Air Holland, kon op vrijdag nog worden ingezet. Met ingang van 5 juli wordt om te begin nen negenmaal naar Paramari bo gevlogen met een cockpitbe manning van Air Holland en cabinepersoneel van Surinam Airways dat is opgeleid bij Air Holland. De retourvlucht is op zaterdag. Block denkt dat de KLM, die eveneens samen met Surinam Airways vluchten uit voert naar Paramaribo, „met deze bescheiden participatie in de aanvullende sfeer van Air Holland geen moeite zal heb ben". Eenmaal per week, op zondag, vliegt een KLM- Boeing 747 voor Surinam Air ways naar Paramaribo met een Surinaamse cockpit- en cabine bemanning. Op vrijdag voert de KLM in eigen beheer een vlucht uit naar Paramaribo. Gouden Penseel voor Peter Vos AMSTERDAM - De Stichting CPNB heeft de Gou den Griffel 1991 toegekend aan Tine van Buul en Bi- anca Stigter voor het samenstellen van de poëzie bloemlezing „Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is". De Stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek heeft dit bekend gemaakt. Doodtij: 7 juni Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 Het Gouden Penseel voor het best geïllustreerde kinderboek is toegekend aan Peter Vos voor zijn illustraties bij de ge dichten van Rudy Kousbroek in het boek „Lieve kinderen hoor mijn lied". Met een Gouden Griffel of Pen seel kan alleen werk van Ne derlandse oorsprong worden bekroond. Voor Zilveren Grif fels en Penselen komen ook vertaalde boeken in aanmer king. De jury's kenden twee Zilveren Penselen en, in ver schillende leeftijdscatego rieën, zeven Zilveren Griffels toe. Daarnaast werd aan elf ti tels een eervolle vermelding verleend, de Vlag en Wimpel. De Griffels en Penselen wor den op 1 oktober, aan de voor middag van de Kinderboeken week in Slot Zeist uitgereikt. De jury van de Griffel, onder voorzitterschap van Margreet Ruardi, bestaat uit zeven le den, evenals de Penseeljury, die Alje Olthof als voorzitter heeft. De Gouden Griffel wordt vanaf 1934 jaarlijks uit gereikt. Het Gouden Penseel is in 1973 voor het eerst uitge loofd. TILBURG - Bedrijven die niet in staat zijn zich aan te passen aan omvangrijke maatregelen die het milieu moeten ont lasten, moeten maar uit Neder land verdwijnen. Dat verklaar de oud-minister van milieu Ed Nijpels maandagmiddag moet worden verricht, onvol doende ruimte voor contacten met anderen, te weinig infor matie over het doel en de resul taten van het geleverde werk, onvoldoende betrokken wor den bij het beleid van afdeling en bedrijf en niet of nauwelijks ruimte hebben om als werkne mer zelf initiatieven te kunnen ontplooien wat betreft werk tempo en -methode maken van de werknemer een potentiële kandidaat voor de ziektewet en mogelijk ook de WAO. Gezamenlijk Het creëren van zinvol werk en goede arbeidsomstandigheden is in de opzet van de nieuwe ARBO-wet primair de verant woordelijkheid van zowel werkgevers als werknemers. Die gezamenlijke verantwoor delijkheid van werknemers en werkgevers plus GMD (Ge meenschappelijke Medische Dienst), GAK en Bedrijfsver enigingen onderstrepen Ba- rendse en Jeroense ook waar het de aanpak van het vraag stuk van de arbeidsongeschikt heid betreft. Dat probleem wordt volgens de beide FNV-bestuurders zeker niet opgelost met het korten op duur en hoogte van de WAO- uitkering maar vraagt een meer preventieve aanpak om zo te voorkomen dat mensen door hun werk of werkomstan digheden arbeidsongeschikt worden. Bij die preventieve aanpak hebben werkgevers en werkne mers hun eigen verantwoorde lijkheden vinden beiden. De werknemer op zijn beurt moet ingeval van Slechte arbeidsom standigheden de werkgever hiervan in kennis stellen en aangeven hoe het zijns inziens wel moet. Ook moet diezelfde werknemer volgens Barendse op de hoogte zijn van de CAO (collectieve arbeidsovereen komst) die voor hem van toe passing is. Te vaak nog heeft een werknemer geen enkele no tie welke rechten en plichten hij volgens die voor hem van toepassing zijnde CAO heeft. De werkgever daarentegen moet in ieder geval de aanbeve lingen van zijn werknemer over een veiliger en prettiger werkomgeving ter harte nemen -en waar mogelijk ook realise ren. Het is immers de werkne mer zelf die zijn werkomge ving het beste kent. Naast het voorkomen van een hpog ziek teverzuim heeft de werkgever ook nog een andere verant woordelijkheid, namelijk bij het verminderen van het aantal arbeidsongeschikten door het in dienst houden of in dienst nemen van gedeeltelijk ar beidsongeschikten. Dit kan door voor een gedeeltijk ar beidsongeschikte werknemer een aan zijn handicap aange paste arbeidsplaats te creëren. Om dat in dienst houden of ne men van gedeeltelijk arbeids ongeschikte werknemers te be vorderen is de Wet Arbeid Ge handicapte Werknemers (WAGW) in het leven geroepen. Deze wet moet werknemers er toe bewegen om van het totaal aantal arbeidsplaatsen drie tot zeven procent te reserveren voor gedeeltelijk arbeidsonge schikten. Tot nu toe heeft deze wet die nog geen bindend ka rakter heeft, weinig opgele verd. Beter Werk Om het probleem van de ar beidsongeschiktheid v/at beter in beeld te krijgen ten einde uiteindelijk tot een effectief antwoord op deze negatieve ontwikkeling te kunnen geven start de FNV maandag 10 juni met de actie Beter Werk Maakt Niet Ziek. Deze actie begint met een landelijke meiddag waarop mensen die in de ziek tewet of in de WAO zitten hun ervaringen en klachten bij ver schillende FNV-meldpunten kunnen deponeren. Hiermee wil de FNV» inzicht krijgen in welke sectoren het ziektever zuim vooral optreedt en door welke oorzaken werknemers vooral in de ziektewet en WAO terecht komen en wat de rol van de werkgever daarbij is. Deze gegevens worden door de FNV verwerkt in een notaover het ziekteverzuim in Neder land. In Zeeland zijn maandag de kantoorruimten van de FNV in Goes, Middelburg en Sluiskil als meldpunt ingericht. Ar beidsongeschikte leden van de FNV Schouwen-Duiveland kunnen zich maandag melden bij of bellen naar het districts kantoor van de Industriebond van de FNV in de Schaep- manstraat 21 (telefoon 01100- 14440) of bij het districtskan toor van de FNV Zeeland, Wal- plein 6 in Middelburg (tel 01180-25655). Hun reiskosten worden vergoed. Uiteraard kunnen deze leden ook gebruik maken van het spreekuur dat de FNV-Schouwen-Duiveland elke laatste donderdag van de maand van 19.30 tot 21.00 uur in De Paternoster in Zierikzee houdt. Dinsdag, woensdag en donder dag gaan FNV-kaderleden ver volgens op bezoek bij een aan tal bedrijven en instellingen om van gedachten te wisselen over de manier waarop deze on dernemingen proberen het ziekteverzuim te beperken. De actie Beter Werk Maakt Niet Ziek wordt donderdag 13 juni met een forumavond in hotel Arneville afgesloten. Hierbij zal uiteraard ook worden inge gaan op de ervaringen van de actieweek. Het forum, dat on der leiding staat van districts bestuurder Corry Domen be staat uit H. Koendcrs, inspec teur bij de Arbeidsinspectie in Breda, directeur E. G. H. M. Lentjcs van de GMD Zeeland, directeur C. Jiskoot van de Stichting Gezamenlijke Be drijfsgezondheidsdienst Zee land, directeur D. J. van Zwoll van het Sociaal Centrum in Goes, mevrouw D. van Ewijck, districtsbestuurder van de FNV Industriebond en R. Hel- mer, regionaal consulent van het KNOV in Zeeland. Deze avond begint om 19.30 uur Hele maand juni Burgh-Haamstede Schilderijenexpositiq De Tien Geboden. De Burght. Tijdens kantooruren. Tot en met 22 juni Zierikzee Tentoonstelling leven en werk Annie M. G, Schmidt. Biblio theek De Stolpe. Tijdens ope ningstijden bibliotheek. Van 25 juni tot en met 6 juli Bruinisse Tentoonstelling leven en werk Annie M. G. Schmidt Biblio theek De Zaete. Tijdens ope ningstijden bibliotheek. Van 9 juli tot en met 26 juli Burgh-Haamstede Tentoonstelling leven en werk Annie M. G. Schmidt. Biblio theek De Schutse. Tijdens ope ningstijden bibliotheek. Tot en met 15 juni Zierikzee Leesprogramma thema 's nachts. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren biblio theek. Dinsdag 4 juni Burgh-Haamstede EG-examen werkhondenver eniging op terrein aan Hoge- zoom. 19.00 uur. Woensdag 5 juni Zierikzee Paardenmarkt. Omgeving Ba lie en de Dikke toren. 08.30 tot 16.00 uur. Kindertheater-atelier Zolder kolder in obs Binnen de Veste. 13.50-16.50 uur. Haamstede Bijeenkomst Confessionele Vereniging. Ned. Herv. kerk 15.00 uur. Dreischor Oud papier 18.00 uur. ophalen. Vanaf Donderdag 6 juni Zonnemaire Excursie Slikken Flakkee NBvP Vanaf Breedveld. 13.10 uur. Vrijdag 7 juni Zierikzee Lezing door schrijfster Gerda van Wageningen. Bibliotheek De Stolpe. 19.00 uur. Theatersportwedstrijd Kiekie- res Blauwfingers. Concertzaal. 20.00 uur. Burgh-Haamstede GG-examen werkhondenver eniging op terrein aan Hoge- zoom. 19.00 uur. Oosterland Jeugdverkeersspel Kijk goed uit. In sporthal. Van 13.30 tot ±16.00 uur. Zaterdag 8 juni Zierikzee Rommelmarkt verzorgings huis De Wieken. Baden Powell- weg. 9.00 uur. Open dag in verband met 60- jarig jubileum vrijwillige brandweer Zierikzee. In en bij brandweerkazerne Regen boogstraat. Van 11.00 tot 17.00 Woensdag 12 juni Zierikzee Vaartocht vijftig-plussers met Stad Zierikzee. Van 10.0t) tot 17.00 uur. Zaterdag 15 juni Zierikzee Concert Koninklijke harmonie Kunst en Eer. De Bcuze. 15.15 uur. Woensdag 19 juni Zierikzee Open Dag DAS. Julianaschool. Jannewekken. 9.00 tot 12.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 3 juli Renesse ZomeravondconcertRenesse Ouverture. Hervormde kerk 20.00 uur. Zaterdag 6 juli Brouwershaven Brouwse Dag met muziek play- in. Marktplein en rondom Ou de Haven. Van 10.00 tot 18.00 uur. Woensdag 10 juli Renesse ZomeravondconcertKoor- klanken. Hervormde kerk 20.00 uur. Woensdag 17 juli Renesse Zomeravondconcert Snaren spel. Hervormde kerk. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2