mpioen Monique Schipper en Stéphanie Rottier gekozen tot sporttalenten van Zeeland Ruitervereniging Renesse staat stil bij vijftienjarig bestaan f Gezusters Slootmaker schrijven geschiedenis Tijdens Slotgala Meimaand-Sportmaand Toon van der Steen wint in Putte HSV Ooster- schelde Schaken TOG Nynke Botterweg zet kroon op werk i, JUl 3I5| - ifili hJj! E NIEUWSBODE rijdrondes voor de ilandelijke zomer- ier, nu reeds het :ept. 4/6 Egelantier- Bruse Boys-Mevo; [lla Boys-Mol Schudde- 6/6 Gouwe Geit- is; 7/6 Dreischor- ee. fcdeb.-Velocitas 2-6 Is-Duiveland 1-1 Tiwe Geit 2-3 Jiruse Boys 1-2 |Egelantier 2-4 [SKNWK 2-0 pdeb. 8 9 8 |it 8 8 0 0 16 27 - 10 1 2 11 20 - 7 1 3 11 23 - 18 2 10 15 3 9 18 7 7 7 5 4 3 12 9 - 13 12 14 17 15 - 16 16 - 19 9 - 24 4 - 18 jegetrouw bijt Nieuwer- zaterdag 22 juni het De Ronde van Bru met Je editie dit jaar een m-ronde, volgt op don- 25 juli, gevolgd door de van Burgh-Haamstede rdag 3 augustus. De rij gesloten met de Ronde erikzee op vrijdag "16 „We weten nu dat de |achttraining door kan daar ben ik heel blij bldus Hagesteijn. Hij spelers op hun volle Jwen te schenken aan Ider Ron van Kan. „Hij treekbuis van het hele [aldus Hagesteijn. Als i hem en Van Kan ligt Be dalende lijn van VV jee omgezet in een stij- |,,Ik wil terug naar de Iclasse en als het even |e toekomst ook naar de klasse", aldus Ha- lijkheid Hagesteijn stelde elf- |r Van Kan dat duide- in de toekomst het svoord zal zijn voor wat VV Zierikzee. „Er zijn leel mensen aan het .en, en daar moet een ian komen", aldus Van lij voegde daar meteen e dat hij goede hoop 'at Zierikzee uit het dal mmen en de weg terug kan vinden. „Blijven Teen Trabant rijden of 1 we over in een Citroën fldus Van Kan met een naar de hoofdsponsor. adigde aan dat van de zeker een bepaalde dis- 1 gevraagd zal worden. awende kritiek (op trai- elftallleider, red.Jmag lijk altijd. Als je eerst 'raagt waarom en niet met kritiek komt", al- i Kan. Hij riep iedereen toch vooral positief be- •lijven. „We willen geen /ijver worden voor an- voetbal verenigingen, spelers aan VV Zierik- te binden", aldus Van MAANDAG 3 JUNI 1991 NR 24956 BRUINISSE - Afgelopen vrijdagavond is middels een Slotgala officieel een ein de gekomen aan de eerste provinciale Meimaand-Sportmaand. Tijdens de slui tingsceremonie in Aquadelta te Bruinisse werd voor de tweede keer het Zeeuw se sporttalent van het jaar gekozen. Uit 24 genomineerden kregen uiteindelijk de Zierikzeese werpatlete Monique Schipper en ook tennisster Stéphanie Rot tier, uit St. Jansteen, de meeste en beide evenveel stemmen toebedeeld van een speciaal daartoe gevormd comité. Hierdoor diende het beschikbaar gestelde be drag van 5000 gulden wel door beide sportsters te worden gedeeld. De als aan moedigingsprijs bedoelde beloning werd uitgereikt door gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra. De op de derde plaats geëindigde turner Piet de Haze kreeg uit handen van burgemeester A. Vogelaar een 'sportpleister' in de vorm van een enveloppe met inhoud. gen. Ook vorig jaar was Rot tier, evenals Schipper overi gens, genomineerd voor deze aanmoedingsprijs. Als laatste behoorde turner Piet de Haze (16) uit Goes tot de drie geno mineerden. Ook hij boekte op vallende prestaties bij zijn Sliedrechtse vereniging SSS en als lid van de nationale kern ploeg. Uiteindelijk bleken zowel Schipper als Rottier evenveel punten te hebben gekregen van de jury. Hierdoor vielen beiden in de prijzen, maar diende ech ter wel de beschikbare 5000 gulden te delen. Gedeputeerde Nederhoed-Zijlstra viel de eer te beurt beide prijzen uit te rei ken. Daar Stéphanie Rottier op dat moment nog in Frankrijk vertoefde nam haar trainer Ri chard Bral de prijs voor haar in ontvangst. Middels een speciaal daartoe geproduceerde videofilm werd in de congreszaal van Aquadel ta teruggekeken op de eerste editie Meimaand-Sportmaand van de provincie Zeeland. Ton Kienhuis, secretaris van de Zeeuwse Sportraad, welke sa men met de provinciale VVV de sportmaand heeft georgani- PUTTE - Na dit seizoen reeds eerder beslag te hebben gelegd op een aantal ere-plaatsen heeft de blijkbaar onverslijt- bare Bruse renner Toon van der Steen in het Brabantse Putte winnend te finishlijn weten te passeren. Van der Steen noteerde over de 90 km een tijd van 2.08.56 uur. Op de 2e plaats eindigde Zijl man/Oud-Gastel; 3e Boek- hout/Odijk; 4e Timmer mans/Putte en 5e Van Holst/Hoogerheide. ZIERIKZEE - Tijdens de 5e wedstrijd van de HSV Ooster- schelde aan het Pikgat ver toonde de vis erg weinig bijt- lust. Slechts 11 van de 44 deel nemers slaagden erin vis te vangen, met een totaal gewicht van 3,4 kilo. Winnaar werd L. v. d. Berg. Hij ving 2 botten met een totaal ge wicht van 995 gram. Door dit resultaat vergrootte hij zijn voorsprong op zijn naaste bela gers in het klassement. Bij de junioren slaagde alleen T. Bie- rings jr erin vis te vangen. De verdere uitslag luidt: 1. L. v. d. Berg 995 pnt.; 2. J. Reyniers 565 pnt.; 3. W. Meerdink '465 pnt.; 4. G. Smit 335 pnt.; 5. P. de Raaf 290 pnt.; 6. A. J. Verwest 250 pnt.; 7. C. H. van Schelven 190 pnt.; 8. P. Lobbezoo 185 pnt.; 9. T. Bierings jr (jun.) 150 pnt.; 10. M. Toufnier 1 pnt. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. L. v. d. Berg 5466 pnt.; 2. J. Reyniers 4538 pnt.; 3. L. Bolier4325 pnt.; 4. P. Lobbezoo 3772 pnt.; 5. M. Salo mons 3403 pnt.; 6. F. L. Tim merman 3391 pnt.; 7. R. v. d. Dikkenberg 2966 pnt.; 8. I. J. Verwest 2872 pnt.; 9. M. Goud zwaard 2651 pnt.; 10. J. Bolier 2589 pnt. Het klassement bij de junioren onderging geen wijzi gingen. Vrijdagavond 7 juni aanstaan de start de binnenwatercompe titie. Het vertrek voor deze eer ste van een serie van acht wed strijden is om 18.30 uur vanaf de loswal bij Cebeco. seerd, toonde zich content met deze eerste editie. „Samenvat tend mag ik zeggen dat we zeer tevreden zijn over het verloop van deze eerste Sportmaand in Zeeland". Na een nog te gebeu ren gedegen en uitgebreide evaluatie gaat bekeken worden of het evenement volgend jaar eventueel een vervolg gaat krijgen. Videobeelden Eveneens via videobeelden werden de, na verschillende se lecties, nog drie overgebleven kandidaten (van de 24 voorge dragenen) voor de aanmoedi gingsprijs aan het publiek voorgesteld. In de eerste plaats betrof dat de werpatlete Moni que Schipper van atletiekver eniging Delta Sport. De 17- jarige Zierikzeese, welke nog maar enkele jaren aan atletiek doet, baarde vooral opzien van wege de behaalde nationale ti tel bij het kogelstoten voor A- junioren. Tevens stootte zij een nieuw Nederlands record van 15 meter en 2 centimeter. De evenoude tenisster Stépha nie Rottier, lid van Jong Oran je, plaatste zich als eerste Zeeuw op het hoofdtoernooi van Roland Garros. Zij wist mede dankzij de daar gunstige resultaten naar een 143e plaats op de wereldranglijst te stij- Monique Schipper (l) krijgt de aanmoedigingsprijs uitgereikt door gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - In de 35e en laat ste ronde van de interne com petitie van SV TOG werd nog een felle strijd geleverd om de 3e plaats, tussen J. de Korte, M. Houkamp en M. Mulder. J. de Korte moest tegen kam pioen K. v. d. Bos. Bij winst was De Korte zeker van de 3e plaats ongeacht de uitslag van het duel Muller-Houkamp. Van de Bos vervulde zijn sportieve plicht op een mooie manier door na een aftrekschaakje de dame van J. de Korte te winnen en daarmee ook de partij. M. Houkamp had blijkbaar last van zijn zenuwen want hij liet Muller in figuurlijke zin over zich heen lopen, die dus door deze overwinning de 3e plaats veroverde. N. Hofland verloor van A. v. d. Berge, E. Wiebrens won van E. v. d. Bos en speelde remise tegen M. Holwerdadie hiermee de beste jeugdspeler van dit seizoen ge worden is met een knappe 6e plaats. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. K. v. d. Bos 2087; 2. A. v. Klinken 1709; 3. M. Muller 1506; 4. J. de Korte 1437; 5. M. Houkamp 1376; 6. M. Holwerda 1340; 7. A. v. d. Berge 1304; 8. H. Holwerda 1133; 9. B. Lagendijk 1086; 10. E. Wiebrens 895; 11. K. Deurloo 881; 12. E. v. d. Bos 861; 13. M. Hofland 819; 14. B. v. Gilst 712; 15. J. de Jonge 697; 16. A. Versendaal 585; 17. G. v. d. Bos 518; 18. A. SMalheer 511; 19. H. Brijs 404; 20. mevrouw P. op 't Hof 226; 21. C. v. d. Berge 223. DEN HAAG - Nog nooit in de nationale turngeschiedenis stonden er twee zusjes op het ereschavot na een Nederlands turnkampioenschap. Dit jaar echter wel. Zowel Monique als Linda Slootmaker, van GV Delta Sport, vielen in de prijzen nadat afgelopen zaterdag de keuzestof was geturnd (vorig week end werd op Papendal reeds de verplichte oefenstof afgehandeld). Slechts Elvira Becks, van De Hazen- kamp, bleef de gezusters Slootmaker uit Nieuwerkerk voor en werd dientengevolge Nederlands kam pioen. De 14-jarige Monique Slootmaker troefde op haar beurt oudere zus Linda (16) af en verdiende hiermee de zilveren medaille. Linda Slootmaker kwam juist een kwartpunt tekort en eindigde zodoen de op een derde plaats. Nynke Botterweg, eveneens van GV Delta Sport, sloot haar turncarrière af met een vijfde nationale titel in de klasse lb (senioren). Vorige week tijdens het eer ste gedeelte van het Neder lands kampioenschap, toen de Olympische klasse in het nationale sportcentrum Pa pendal de verplichte oe fenstof kreeg af te werken, wist de uiteindelijke titel- winnares, Elvira Becks, zich reeds in een gunstige uit gangspositie te manoeuvre ren. Afgelopen zaterdag turn de zij een perfecte wedstrijd en scoorde maar liefst 38.35 punten. Daarmee bleef zij de gezusters Slootmaker ander maal overtuigend de baas. Voorbeeldig Ook de twee Nieuwerkerkse turnsters lieten een voorbeel dig optreden zien. Met een ge middelde van 9.30 punten wist de jongere Monique Monique Slootmaker. MMMK Linda Slootmaker. Slootmaker derhalve slechts negens te scoren op de vier onderdelèn sprong, brug, vloer en balk. Haar perfect uitgevoerde oefening aan de brug ongelijke legger bete kende de hoogste score in de Olympische klasse: 9.60 pun ten. 1 ,inda Slootmaker verspeelde juist op vorengenoemde dis cipline net iets teveel en kwam niet hoger dan 8.80 punten. Terwijl zus Monique zich wel voor alle toestelfina les plaatste, betekende deze teleurstellende score voor Linda geen deelname aan de eindstrijd van dit toestel. Zij maakte echter weer veel goed door het onderdeel vloer, van de toestelfinales, té winnen: 9.50 punten. Monique Sloot maker werd hier tweede. Eveneens zilver scoorde zij tijdens de balkfinale, welke zij evenwel diende te delen met zus Linda. Met een royaal marginaal verschil van ruim drie punten wist de Zierikzeese turnster Nynke Botterweg voor de vijfde keer in haar turncar rière Nederlands kampioen te worden, in de klasse lb. De gymnast van GV Delta Sport deed voor de elfde keer mee aan deze nationale titelstrijd. Zij viel daarbij maar liefst dertien keer in de prijzen. Ook tijdens twee toestelfina les namelijk greep zij ere metaal. Kop en schouders Tijdens haar wedstrijd in het Haagse Houtrust Sport ver gaarde Botterweg een pun tentotaal van 37.65 punten. Bij alle onderdelen stak zij met kop en schouders boven haar tegenstandsters uit. Aangezien de Zierikzeese binnenkort naar het Ameri kaanse Chicago vertrekt, be tekende dit haar afscheid van de turnsport. Met deze vijfde Nederlandse titel sluit zij echter succesvol een glorieuze turncarrière af. „Ik ben zeer tevreden met de ze eerste plaats. Vooral ook omdat ik nagenoeg foutloos heb geturnd, dat geeft veel voldoening", reageerde een blije Nynke Botterweg na af loop. Terwijl bij Botterweg aan het begin van dit seizoen nog regelmatig wat mis ging, bevond zij zich tijdens het NK 1991 juist op haar top. „Ik kon me nu zelfs eventueel wat permitteren. Mijn eerste sprong ging bijvoorbeeld he lemaal mis, maar op het juiste moment ging het toch weer goed", vertelt Botter weg. Nynke Botterweg is blij op het hoogtepunt van haar suc cesvol verlopen carrière de turnsport ie rug toe te keren. „Het is er nu een goede tijd voor ermee te stoppen. De kans op blessures wordt steeds groter, en wanneer je dan langer blijft doorgaan, ga je op een gegeven moment misschien helemaal af. Nee het is genoeg geweest zo", ver zekert de nieuwe Nederland se turnkampioene. Clubgeno te Nicole van der Have ein digde in deze klasse op een enigszins teleurstellende veertiende plaats. Van der Have is het afgelopen seizoen echter langdurig geplaagd door een blessure. Vooral haar tegenvallende score op balk (5.60 punten) deed haar uiteindelijk de das om. Ook nog deelnemend aan het NK-turnen 1991 waren de le den van gymnastiekvereni ging Delta Sport, Veronique Blom, Bianca de Zeeuw (klas se 3b) en Ernani de Boer. Al len turnden naar eigen kun nen een goede wedstrijd maar kwamen niet voor in de voorste linies. Blom finishte nog als beste op een zesde plaats. Vooral met haar vloer oefening en sprong scoorde zij de nodige punten. Bianca de Zeeuw reikte in deze klas se tot een twintigste plaats. Ernani de Boer tenslotte plaatste zich op een uiteinde lijke tiende plaats, met nog twee andere turnsters. Hier uit sprak des temeer het enorm sterke deelnemersveld in ook de klasse 2b. Uitslagen Hieronder volgen de resulta ten van de leden van GV Del ta Sport tijden het NK-turnen in Den Haag (resp. totaal ver plicht, sprong, brug, balk, vloer, eindtotaal): Olympische klasse: 1. Becks (De Hazenkamp) 37,40-9,50- 9,55-9,65-9,65-75,75; 2. Moni que Slootmaker (Delta Sport) 35,30-9,25-9,60-9,15-9,20-72,50; 3. Linda Slootmaker (Delta Sport). Categorie IB: 1. Nynke Bot terweg 8,90, 9,55, 9,50, 9,70, 37,65. 14. Nicole van der Have 8,50, 8,10, 5,60, 8,85, 31,05. Categorie 2B. 10. Ernani de Boer 8,50, 6,50, 8,10, 9,15, 32,25. Categorie 3B: 6. Veronique Blom 8,35, 7,25, 6,50, 8,15, 30,25. 20- Bianca de Zeeuw 8,10, 5,15, 6,15, 8,35, 27,75. Nynke Botterweg. RENESSE - De in 1976 opgerichte ruitervereniging Renesse heeft afgelopen za terdag op feestelijke en sportieve wijze het 15-jarig jubileum gevierd. Een en an der vond plaats op de terreinen van manege Hofstede Grol. Middels een tweetal dressuurwedstrijden, voor zowel paarden als pony's, speciale activiteiten voor de jeugd, een receptie en een afsluitende feestavond is uitgebreid stilgestaan hij dit behaalde derde lustrum. Ondanks de enigszins te harde - kille - wind en de jammerlijke concurrentie van nóg een wedstrijd in Bruinisse kijkt voorzitter W. Henstra met genoegen terug. „Het was een geslaagde wedstrijd, waarvoor toch aardig wat animo bestond", aldus Henstra over de in totaal 85 afgelegde proe ven. vult penningmeester T. Mons- houwer aan. Een en ander had ook tot ge volg dat de Carrouselgroep van manege Grol haar optreden vervolgde in de binnenbak van de manege. Vanuit de bomvolle kantine was het daar beter toe ven. De twaalf ruiters en ama zones tellende amateur Carrou selgroep bracht een vijftien minuten durende wervelende show voor het voetlicht. Vooral het figuur 'molenwieken' werd fraai uitgevoerd en bracht de handen van de toeschouwers spontaan op elkaar. Tijdens de receptie zaterdag avond, in het Wapen van Renes se, kwamen diverse vertegen woordigers van eilandelijke rij verenigingen de jubilaris fe liciteren met het 15-jarig be staan. Ook afgevaardigden van de gemeente, verschillende sponsors en behoorlijk wat oud-leden kwamen de welge meende gelukwensen over brengen. Ergens vond voorzitter Hen stra het wel jammer dat ook in Bruinisse tegelijkertijd wed strijden plaatsvonden. „Dat scheelt natuurlijk toch deelne mers. Maar omdat op zaterda gen in deze periode normaal gesproken veel wedstrijden worden verreden hebben wij de onze al één jaar van tevoren bij de bond aangemeld. Dus daar heeft het niet aan gele gen". Handen vol Toch hadden de in totaal onge veer 20 vrijwilligers van RV Renesse hun handen vol met het in goede banen leiden van de proeven, welke in drie rin gen plaatsvonden. Voor de tweede keer was het per ru briek mogelijk de als waarde vol omschreven Reehorstzo- mertrofee in de wacht te sle pen. De verschillende win naars kregen dit kleinood over handigd uit handen van me vrouw Reehorst. Bij de paarden in de Z(waarste) 27-klasse kon mevrouw Ree horst de trofee uitreiken aan één van haar eigen paarden, te weten Mr. Ed bereden door Ar nold Kriens uit Renesse. Mede omdat in deze klasse een - voor geschreven - dubbele jurering plaatsvond was het stukken moeilijker winstpunten te ver zamelen. Kriens bleef daar dan ook vier punten vandaan: 176 punten. Bij de Z 32-klasse wist winnares Liesbeth van Oosten, uit Zierikzee, met Voac's Am père wel een winstpunt te ver dienen: 183,5 punten. Tevens mocht zij vanwege dit fraaie re sultaat de Reehorstzomertro- fee gaan afhalen. Naast de dressuurwedstrijden was er met name ook voor de jeugd de nodige afleiding. Zo werd massaal en met veel ple zier gebruik gemaakt van het ter plaatse opgestelde spring kasteel, waarvan onbeperkt gebruik kon worden gemaakt. Ook was het onder meer moge lijk ballen te gooien, touwtje te trekken en een gokje te wa gen bij de dierencarrousel. Nieuwsgierigen De gehele dag door kreeg de ju bilaris, welke momenteel een honderd leden telt, redelijk wat nieuwsgierigen op bezoek. „Op een gegeven moment wa ren alle koffiekopjes op, dus dat wil nogal wat zeggen", ver telt Henstra ter illustratie. „Maar eigenlijk waaide het iets te hard, dat nodigde niet echt uit om als toeschouwer op het gemak met een stoeltje naast de ring te gaan zitten", Ty Van het springkasteel werd tijdens de festiviteiten voor het 15-jarig jubileum van RV Renesse uit gebreid gebruik gemaakt. (Foto: Joop van Houdt). De festiviteiten werden afge sloten met een gezellig en druk bezochte feestavond. Ook de twee ere-leden van RV Renesse, de heer H. Beye sr. en mevrouw De Bei-Groenenboom, waren daarbij van de partij. Op inspi rerende noten van de zesmans- formatie Halloween, uit Rot terdam, werd tot ver in de klei ne uurtjes doorgefeest. Uitslagen Hieronder volgen de uitslagen van de dressuurwedstrijden om de Reehorstzomertrofee 1991: Paarden B4: Kirsten Grune, Pe ter Pan, 131 pnt. B6: Kirsten Grune, Peter Pan, 133 pnt. HO: Miriam Fiolet, Thea, 125 pnt. M18: Tfessa Fiolet, Thea, 125 pnt. M22: Marianne Huizen, Twan, 123 pnt. Z27: Tina Dedurt, Panblo, 181 pnt. Pony's B4: Georgia Jordan, Equilibrium, 132 pnt. B6: Georgia Jordan, Equilibri um, 128 pnt. L10: Jan Visser, Marcello, 131 pnt. L14: Jan Visser, Marcello, 120 pnt. M18: Jos van Aardenne, Romeo, 118 pnt. M22: Jan v. d. Bijl, Entertainer, 123 pnt. Z27 en Z32: Arnold Kriens, Mr. Ed, 176 pnt. Z32: Conny de Ruiter, Al Capo- ne, 168 pnt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7