Wiebren Veenstra wint de Ronde van Midden-Zeeland Egelantier kampioen VV Zierikzee weer voor drie jaar verzekerd van sponsorgeld Goedbloed Lodewijk slingert 44,34 m Zomer- bowling- league Wielerrondes op Schouwen- Duiveland Eregast Ajax-spits Stephan Petterson: Sponsoring niet meer weg te denken 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE LISSE - Werner Lodewijk heeft in Lisse de kogelslinger- wedstrijd voor A-junioren ge wonnen. De 19-jarige Delta Sport-atleet slingerde de 6'A kilo kogel naar een afstand van 44 meter en 34 centimeter. Lodewijk bleef met deze pres tatie maar 16 centimeter ver wijderd van zijn persoonlijk record dat tevens ook het Zeeuwse record is. Joop Lode wijk wint nog steeds aan pro gressie doordat hij de 7V4 kilo kogel naar een nieuw clubre cord slingerde. De veteraan, die bij de senioren uitkwam, noteerde een afstand van 34 meter en 62 centimeter. Dat was ruim één meter verder dan het oude record dat ook op zijn naam stond. Lodewijk werd met deze prestatie zesde in Lis- se. RENESSE - De 'uitslagen van de jongste uitslagen in de zo mer bowlingleague volgen hieronder. Blokhut-Funhouse 1-3; Sailors Inn-Schouwen 3-1; J. P. Staal- R.E. 3-1; Port Zélande-Swarte Schaep 1 4-0. Stand 1. Bar-restaurant Sailers Inn, Bruinisse 13; 2. Goudsmid J. P. Staal, Renesse, 11; 3. Herberg 't Swarte Schaep, Brouwersha ven 10; 4. Amusementshal Fun- house, Renesse 9; 5. bowling team R.E. Zierikzee 8; 6. De Blokhut, Westenschouwen 6; 7. Port Zélande, Brouwersdam, 5; 8. Vakantiepark Schouwen BV, Renesse, 2. Hoogste gem. heren: Daan Blom, 199, J. P. Staal. Hoogste gem. dames: Mary Hoekendijk, 189, Funhouse. 200 games: Daan Blom, 227, J. P. Staal; Lex van Boven, 217, Port Zélande; Mary Hoeken dijk, 213, Funhouse, Ed de Vries, 203, R.E. Alprokon-B en B 4-0; Swarte Schaep 2-De Mey 3-1; Prince BV-Terpstra 1-3; Bom BV- Vöorne en Putten 4-0. Stand 1. Metselbedrijf Terspra, Drei- schor 13; 2. Bouwbedrijf Bom BV, Burgh-Haamstede 12; 3. Al- prokon aluminium, Baren- drecht 11; 4. Bouwbedrijf Prin ce BV, Burgh-Haamstede 9; 5. Herberg/eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven 8; 6. Schildersbedrijf De Mey, Burgh-Haamstede 7; 7. Isola tiebedrijf Voorne en Putten 3; 8. Bowlingteam B en B, Renes- se/Scharendijke 1. Hoogste gem. heren: Fred, van Herpen, 186,6, Alprokon. Hoogste gem. dames: Neeltje Dekker, 163,3, Bom BV. 200 games: Fred van Herpen, 221, Alprokon; Jaap de Mey, 211, de Mey. zijn wiel de Belg Danny Nes- kens, die vorige week in An- derlecht zijn eerste wedstrijd bij de beroepsrenners won, deed nog een verwoede poging om Veenstra te counteren. De Fries bleek echter over vol doende macht in de benen te beschikken om de aanval met succes af te slaan en met ruim een lengte voorsprong winnend de finishstreep te^ passeren. Amateurs Ook de wedstrijd van de ama teurs over een afstand van 164 km gaf een boeiende strijd te zien. Gewoontegetrouw gooi den de amateurs al vrij snel de beuk erin en reeds nadat er goed 30 km onder de wielen waren afgelegd viel het pelo ton in verschillende stukken uiteen. De beslissende fase viel op de Veersedam toen er zich een kopgroep van 21 renners formeerde. Nadat deze kop groep in het verdere verloop van de wedstrijd was terugge bracht naar nog 21 coureurs bleven er uiteindelijk nog ze ven over die op de Bergweg gin gen uitmaken wie van hen ze gevierend over de finish zou gaan. Van de Russen, die een opval lende wedstrijd reden en ber gen kopwerk verzetten, had Igor Dzuba zich in de kopgroep weten te handhaven. Van (te) ver zette deze wat overmoedige renner uit Moskou de eind sprint in waardoor de renners met het nog nodige kruit in de benen uitstekend werden ge lanceerd. Dzuba zag dan ook geen kans om de lengte voor sprong welke hij had genomen te consolideren en werd in de laatste 100 meter nog voorbij gesneld door Eric de Crom, Martijn van Moorsel en Rob Compas. Van dit drietal toonde Rob Compas, lid van de natio nale ploeg en dit seizoen reeds winnaar van de Hel van het Mergelland en de Omloop van de Bommelerwaard zich de snelste voor Van Moorsel en De Crom op de 3e plaats. De afwachtingswedstrijd van de amateurs B/veteranen werd gewonnen door de Roosendaler John Cools. Drie ronden voor het einde slaagde Cools erin een kleine voorsprong te ne men op het complete peloton welke hij na een voortreffelij ke solo niet meer prijs gaf. De winnaar legde de 65 km af in 1.25.4. Uitslagen Professionals: 1. Wiebren Veenstra; 2. Peter Pieters; 3. Danny Neskens; 4. Marcel Arntz; 5. Henri Manders; 6. Ronny van Holen; 7. Peter Fa- razijn; 8. 'Gerrit Solleveld; 9. Alan Peiper; 10. Denny Nelis- sen; 11. Carsten Wolf; 12. Maria Manzoli; 13. Adri van der Poel; 14. Antoine Goense; 15. Jac ques van der Poel; 16. Patrick Eyk; 17. Marc van Orsouw; 18. Henk Lubberding; 19. Alexan der Troubin; 20. Rudy Ver donk. Amateurs: 1. Rob Compas; 2. Martijn van Moorsel; 3. Eric de Crom; 4. Igor Dzuba; 5. Peter Mol; 6. Diederik Kempers; 7. Mike Kuipers; 8. John den Bra- ber; 9. Mark Rasch; 10 Marcel Vegt. Afwachtingswedstrijd: 1. John Cools; 2. André Zijlmans; 3. Hans Etienne; 4. Hans Oomen; 5. Corné Voogt. ZIERIKZEE - Dit jaar worden er op Schouwen-Duiveland weer vier wielerwedstrijden voor amateurs georganiseerd. Traditiegetrouw bijt Nieuwer- kerk op zaterdag 22 juni het spits af. De Ronde van Bru met zijn 25e editie dit jaar een jubileum-ronde, volgt op don derdag 25 juli, gevolgd door de Ronde van Burgh-Haamstede op zaterdag 3 augustus. De rij wordt gesloten met de Ronde van Zierikzee op vrijdag "16 augustus. ZIERIKZEE - Met nog twee wedstrijdrondes voor de boeg heeft de nieuwkomer in de eilandelijke zomer avondvoetbalcompetitie, Egelantier, nu reeds het kampioenschap in de wacht gesleept. Door tijdens haar jongste wed strijd opponent Dreischor met 2-4 te verslaan kon de cham pagne reeds in een vroegtijdig stadium bij Egelantier worden ontkurkt. Wat dan ook enthou siast werd uitgevoerd. Tot nu toe heeft Egelantier al haar wedstrijden nog gewonnen. Ui teraard is de voetballende bar- bezoekers er alles aan gelegen dit zo te houden en ongeslagen kampioen te worden. Slechts SKNWK en Gouwe Geit zijn nog in de gelegenheid roet in het eten te gooien. Programma Het programma voor deze week is: 3/6 Duiveland- Dreischor; 4/6 Egelantier- SKNWK, Bruse Boys-Mevo; 5/6 Stella Boys-Mol Schudde- beurs; 6/6 Gouwe Geit- Velocitas; 7/6 Dreischor- Zierikzee. Mol Schuddeb.-Velocitas 2-6 Stella Boys-Duiveland 1-1 Mevo-Gouwe Geit 2-3 Zierikzec-Bruse Boys 1-2 Dreischor-Egelantier 2-4 Velocitas-SKNWK 2-0 Egelantier 8 8 0 0 16 27 - 10 Duiveland 8 5 1 2 11 20 - 7 Velocitas 9 5 1 3 11 23 - 18 Bruse Boys 8 4 2 2 10 15 - 13 SKNWK 8 4 1 3 9 18 - 12 Zierikzee 8 3 1 4 7 12 - 14 Mol Schuddeb 8 3 1 4 7 9 - 17 Stella Boys 9 2 3 4 7 15 - 16 Dreischor 8 2 1 5 5 16 - 19 Gouwe Geit 8 2 0 6 4 9 - 24 Mevo 8 1 1 6 3 4 - 18 De kopgroep van 22 renners, daarin onder andere ook de latere winnaar Wiebren Veenstra, nabij de Val. Even later, op de Zeelandbrug, zou deze groep uit elkaar vallen, waarna er uiteindelijk acht overblijven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag bij de finish van de 32e Internationale wielerronde van Midden-Zeeland van de profs toonde voorzitter Piet Louwerse zich bijzonder content over de wijze waarop de coureurs voor een boeiend wedstrijd verloop hadden gezorgd. In vergelijking met vorig jaar was het beslist nu geen saaie bedoening. Toen werd Gerrit Solleveld en Adrie Kools de volle vrijheid gegund waarvan zij dankbaar gebruik maakten door een zodanige voor sprong op te bouwen (maximaal 18 minuten) waar mee meteen het peloton kansloos was geworden voor de eindzege. Met Wiebren Veenstra, de sprinter uit de Bucklerploeg van Jan Raas, kreeg Zeelands be langrijkste wielerevenement een winnaar dit jaar welke de erelijst niet zal misstaan. Dat er deze keer geen solisten vielen te noteren, zoals in voor gaande jaren meerdere keren het geval was geweest, was me de het gevolg van de weers gesteldheid op deze dag. Door de harde noordenwind, wind moet er nu eenmaal op de vlak ke Zeeuwse wegen aanwezig zijn om het koersverloop aan trekkelijk te maken, bleef het na de start op de Markt te Goes in eerste instantie rustig in het peloton. Toen er goed 59 km waren afgelegd, net voor de doorkomst in Middelburg, brak het peloton even in drie stukken uiteen. Nog voor het passeren van Vlissingen was er weer een hergroepering en ging het in gesloten gelederen op Westkapelle aan. Op de West- kapelse zeedijk, waar de wind vrij spel had, werd eronder im puls van de Buckler- en Tulip- ploegen het tempo aanzienlijk opgevoerd waardoor een aantal renners in de problemen kwam. Oosterscheldekering Op de Oosterscheldekering, met nu de wind pal op kop, kreeg het wedstrijd verloop werkelijk gestalte. Doordal een aantal coureurs moeite had met het in de waaier rijden met als gevolg dat het peloton met een kopgroep van 53 renners in drie stukken uiteen viel. Bij de doorkomst over de Schouwen- Duivelandse wegen zagen de geloste renners geen kans om de eenmaal opgelopen achter stand nog te overbruggen. Bij het passeren van de Zeeland- brug, na goed 145 km wed strijd, met de wind nu in de rug, was de hoofdmacht inmid dels uitgedund tot nog 22 ren ners en volgde er een achtervol gende groep op zo'n 400 meter. John Thlen van de PDM-ploeg deed hieruit nog een poging om de geslagen kloof te overbrug gen, wat hem bijna gelukte. Met de aansluiting in zicht leed hij echter jammerlijk band breuk waarna hij meteen de pijp aan Maarten gaf en het verder voor gezien hield Nog voor de le doorkomst op het parcours op de Bergweg te Goes moesten Jac Hanegraaf en Marco van der Hulst in de kopgroep lossen en vielen te rug in de achtervolgende groep. Bij de doorkomst in Goes be stond de kopgroep nog uit 20 coureurs: de winnaar van vorig jaar Gerrit Solleveld, Wiebren Veenstra, Peter Pieters, Marcel Arntz, Henri Manders, Denny Nelissen, Adri en Jac van de Poel, de Zeeuw Antoine Goen se, Patrick Eyk, Henk Lubber ding, Danny Neskens, Ronny van Holen, Peter Farazijn, Carsten Wolf, Maria Manzoli, Carlo Bomans, Rudy Dhaenens en Marc van Orsouw. Op de Kattendijksedijk werd bij de koplopers de wereldkampioen Rudy Dhaenens er afgereden waarna even later zijn landge noot Carlo Bomans het vooral door de Tulip-ploeg straf ge houden tempo niet meer kon volgen. In de kopgroep waren de Buckler- en de Tulip-ploeg met ieder vier renners nu het sterkst vertegenwoordigd. Bij de 2e doorkomst in Goes had den Henk Lubberding en de neo-prof Denny Nelissen het contact met de hoofdmacht ver loren en telden op dat moment een achterstand van 12 secon den, wat zij echter in het ver loop van de 2e omloop weer wisten te overbruggen. De ach tervolgers telden inmiddels een achterstand van 1.40 min. waarna er nog een 3e groep volgde op 4.30 min. en nog een tamelijk grote groep die op bij na één kwartier achterstand passeerde. In de laatste en beslissende omloop, van bijna 10 km werd de hoofdmacht nog gehalveerd en werd de kop groep gevormd door: Solleveld, Veenstra, Manders, Neskens, Pieters, Arntz, Van Holen en Farazijn. Gerrit Solleveld die tijdens het beslissende koersverloop veel werk had verricht voor Veenstra door hem uit de wind te zetten viel nog in de laatste kilometer uit de kopgroep weg. Hiermee bleven er uiteindelijk zeven over die moesten gaan uitmaken wie van hen even la ter op de hoogste trede van het ere-podium plaats mocht gaan nemen. Met een vlijmscherpe demarrage nam Veenstra, vori ge weekend nog winnaar in de etappe Comigné-Nogent-sur Oise in de Ronde van de Oise, resoluut de leiding in handen. Peter Pieters, in 1988 nog win naar van deze wedstrijd, met in aldus Goedbloed. Hij stelde dat de prestaties van een sport vereniging niet van doorslag gevend belang mogen zijn voor een sponsor. „Ondanks het feit dat Zierikzee nu weer gedegra deerd is zeg ik toch volmondig ja", aldus Goedbloed. Om dat te illustreren besloot Goed bloed zijn toespraak met het uitdelen van een cadeautje aan trainer Kees Hagesteijn en elf talleider Ron van Kan: geld voor het inschakelen van een fysiotherapeut voor het team. Bouwen Zierikzee-trainer K. Hage steijn stelde in zijn toespraak allereerst Goedbloed zeer dankbaar te zijn dat deze VV Zierikzee niet de rug heeft toe gekeerd. „Sponsoring is voor Zierikzee van groot belang", aldus Hagesteijn. Hij verzeker de Goedbloed dat VV Zierikzee de sponsornaam waardig zal dragen. Wel tekende de trainer daar meteen bij aan dat er heel wat werk verzet zal moeten worden om het eerste elftal van VV Zierikzee weer op een ho ger prestatiepeil te brengen. „We moeten met een nieuwe staf bouwen aan een nieuw elf tal", schetste Hagesteijn. „En dat zal zeker niet meevallen. De ploeg moet verjongd wor den. Dat is onontbeerlijk", al dus de trainer. Hij tekende daar meteen bij aan dat er naar de mening van de staf voldoen de kwaliteit binnen het elftal aanwezig is om er een succes vol elftal van te maken. Maar, zo stelde Hagesteijn, het zal niet vanzelf gaan. Hij stelde dat vooral de fysieke kant van de voetbalsport aan dacht zal krijgen in de toe komst. „We weten nu dat de spierkrachttraining door kan gaan en daar ben ik heel blij mee", aldus Hagesteijn. Hij riep de spelers op hun volle vertrouwen te schenken aan elftalleider Ron van Kan. „Hij is de spreekbuis van het hele team", aldus Hagesteijn. Als het aan hem en Van Kan ligt wordt de dalende lijn van VV Zierikzee omgezet in een stij gende. „Ik wil terug naar de derde klasse en als het even kan in de toekomst ook naar de tweede klasse", aldus Ha gesteijn. Duidfelijkheid Net als Hagesteijn stelde elf talleider Van Kan dat duide lijkheid in de toekomst het sleutelwoord zal zijn voor wat betreft VV Zierikzee. „Er zijn nu teveel mensen aan het zwemmen, en daar moet een einde aan komen", aldus Van Kan. Hij voegde daar meteen aan toe dat hij goede hoop heeft dat Zierikzee uit het dal kan klimmen en de weg terug omhoog kan vinden. „Blijven we in een Trabant rijden of stappen we over in een Citroën XM", aldus Van Kan met een knipoog naar de hoofdsponsor. Hij kondigde aan dat van de spelers zeker een bepaalde dis cipline gevraagd zal worden. „Opbouwende kritiek (op trai ner en elftallleider, red.)mag natuurlijk altijd. Als je eerst maar vraagt waarom en niet meteen met kritiek komt", al dus Van Kan. Hij riep iedereen op om toch vooral positief be zig te blijven. „We willen geen kweekvijver worden voor an dere voetbalverenigingen, maar de spelers aan VV Zierik zee zien te binden", aldus Van Kan. ,,U koopt wat u herkent", hield Goedbloed zijn gehoor voor. „Als u in het buitenland op een camping staat en in de kamp winkel hebben ze verschillen de soorten jam, dan zult u eer der geneigd zijn om het Hero- potje te pakken dan een ander merk. Omdat u Hero herkent". Een ander aspect van sponso ring, zo legde Goedbloed uit, is de gunning. „De sponsor doet iets voor ons, wij doen iets voor hem". Een derde reden voor een be drijf om aan sport-sponsoring te doen is wat Goedbloed om schreef als 'free publicity'. „De media spelen daarbij een be langrijke rol, al zien ze zelf niet altijd het belang daarvan in", Goedbloed diende zich in 1988 voor het eerst aan als hoofd sponsor van de Zierikzeese voetbalvereniging. „Waarom? Ik ben een liefhebber van sport en ik zie sponsoring ook als communiceren met doelgroe pen", aldus Goedbloed. „Na tuurlijk heeft sponsoring een commerciële achtergrond. Het is ook een manier van reclame maken". Drie seizoenen VV Zierikzee weet zich de ko mende drie seizoenen weer ver zekerd van de financiële steun van Goedbloed Auto's. In een kort openingswoord benadruk te vice-voorzitter Th. Glerum het belang van sponsoring. „VV Zierikzee kan niet meer zonder", aldus Glerum. Hij sprak de hoop uit dat de voet balvereniging, die degradeert van derde naar vierde klasse, de ladder weer terug op zal klimmen. Glerum ging in zijn openingswoord ook in op de re latie vereniging-sponsor en riep iederesn op de sponsor waar voor z'n geld ofwel goede reclame te bezorgen. Vervolgens betrad Goedbloed het spreekgestoelte. Hij stelde dat sport-sponsoring voor hem een heel normaal onderdeel van het uitgavenbudget van zijn bedrijf is. „Al moet je na tuurlijk wel van sport hou den", aldus Goedbloed. Hij schetste in het kort zijn visie op sport-sponsoring en het be lang van de sponsor daarbij. Eén van dé belangrijkste din gen die een bedrijf dat een pro- dukt aan de man wil brengen nastreeft is naamsbekendheid. Eén van de middelen om die naamsbekendheid te verbete ren is sport-sponsoring. De po tentiële klant ziet de naam van het bedrijf als hij langs de lijn Sponsor Louis Goedbloed (l) legt uit waarom hij opnieuw een driejarige verbinding aangaat met VV Zierikzee. Op de achtergrond krijgt Goedbloed een aandachtig luisterend oor van Ajacied Ste phan Petterson en Zierikzee-trainer Kees Hagesteijn. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Wie ergens geld insteekt is nog geen filantroop". Die stelling verdedigde L. Goedbloed, directeur van Goedbloed Auto's uit Zierikzee vrij dag in zijn toespraak ter gelegenheid van de onder tekening van het sponsorcontract tussen zijn bedrijf en voetbalvereniging Zierikzee. Ere-gast op het feestje op Den Hogen Blok was Ajax-spits Stephan Petterson. „Sponsoring in de sport is niet meer weg te denken", aldus Petterson desgevraagd. „Maar de naam en de identiteit van de sportclub moet wel ge waarborgd blijven". naar het voetballen staat te kij ken of als hij een foto van die wedstrijd in de krant ziet. Ui teraard spoedt men zich niet onmiddellijk naar Goedbloed om een nieuwe auto aan te schaffen, maar de naam blijft toch hangen. Op het moment dat zich de noodzaak tot verhanging van de auto voordoet kan de tijdens liet langs de lijn staan of het le zen van de krant opgepikte naam weer boven komen drij ven. Goedbloed: „In het eerste jaar dat TDK begon met spon soring was men nogal scep tisch. Maar een onderzoek la ter wees uit dat de naamsbe kendheid sterk was gegroeid".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6