Concert Beek en Donkse harmonie klapstuk eilandelijke muziekdag 'Wij krijgen nu maanden te voren al spullen aangeboden' Grootse viering 90-jarig bestaan Oefening en Uitspanning Dode bij ongeluk Diefstal Rommelmarkt OBS De Schoener brengt 8000 gulden in het laatje Inbraken in caravan MAANDAG 3 JUNI 1991 NR 24956 3 moniemuziek weer wat op te peppen. „Het gaat natuurlijk ook om het onderling contact tussen de muzikanten", aldus Heijboer. Plaatselijke fanfares en har monie-verenigingen nemen niet meer die plaats in die men vroeger innam. Vroeger liep heel het dorp uit als de fanfare speelde, maar die tijd lijkt Jong en oud, leek en muzikant. (Foto: Joop van Houdt). schouwers, zelf muzikant bij het Bruse Nu met Hope. Uit het warme applaus valt op te ma ken dat iedereen in de tent, jong en oud, het semi-profes- sionele optreden van Oefening en Uitspanning ten zeerste weet te waarderen. Dvorak Gespeeld werd onder meer een drietal Slavische dansen van Dvorak, Phantom of the Opera van A. Lloyd-Webber en de mars Punchinello. Het optre den werd afgesloten met de Hunting Polka van Richard Strauss. A. R. Heijboer, voor zitter van de organiserende vereniging Oefening en Uit spanning Nieuwerkerk, toont zich zeer tevreden over het ver loop van de jubileumviering. „Over de belangstelling mogen we niet mopperen, vind ik", al dus Heijboer. Hij tekent daar meteen bij aan dat een dag als de eilandelijke muziekdag ook zeker tot doel heeft de belang stelling voor fanfare- en har voorbij. Een eilandelijke mu ziekdag vervult volgens Heij boer wat dat betreft een be langrijke functie. Veel werk Hij steekt niet onder stoelen of banken dat de organisatie van een dergelijke muziekdag een heel karwei is. „Zeker, het kost veel werk en je moet er vroeg genoeg aan beginnen. Maar je mag het niet laten versukke len". Ook dirigent A. Radewalt toont zich eveneens tevreden, over het verloop van de eilan delijke muziekdag 1991. „Iede re deelnemende vereniging heeft echt z'n best gedaan om een leuk concert in elkaar te zetten". Op de vraag wat voor hen het hoogtepunt van de dag is ge weest antwoorden zowel Heij boer als Radewalt zonder enige aarzeling: het optreden van Oe fening en Uitspanning uit Beek en Donk. „Dat is echt topklasse", aldus Radewalt. „Ik noem dat zelf professioneel amateurisme". Dat ze al die lauweren ver diend hebben blijkt overduide lijk tijdens het concert 's avonds in de grote tent. Menig muzikantenhart gaat sneller kloppen als dirigent P. Swin- kels van start gaat. De timing is perfect en er valt geen valse noot te bespeuren. Geen gerin ge prestatie als men bedenkt dat 100 muzikanten tegelijker tijd spelen. NIEUWERKERK - Over één ding waren de kenners het eens: het concert van Koninklijke Harmonie Oe fening en Uitspanning uit Beek en Donk was het ab solute hoogtepunt van de editie 1991 van de eilande lijke muziekdag. Naamgenoot Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk had zich geen fraaiere afslui ting van de viering van het negentigjarig bestaan voor kunnen stellen. Het concert in de speciaal voor dat doel neergezette grote tent werd bezocht door naar schatting 300 muziekliefhebbers. In de ochtenduren is het alle maal nog stil op het oude sport veld in Nieuwerkerk. De aller laatste voorbereidingen wor den getroffen. De verbindende teksten worden nog eens door genomen en hier en daar aan gevuld of veranderd. Er zijn maanden van voorbereiding achter de rug. Er mag niets fout gaan. Schutterij Rond het middaguur komt er leven in de brouwerij. De Schutterij St. Hubertus uit Schaesberg maakt zich op voor haar mars door Nieuwerkerk. Een uurtje later zijn ook de overige deelnemende korpsen present. Nieuwerkerk ziet een kwartier lang zwart van de muzikanten als het complete deelnemersveld uitzwermt over het dorp. En voor wie dan nog niet weet dat in Nieuwerkerk het negen tigjarig bestaan van de plaat selijke harmonie wordt ge vierd worden tegen half twee, na een kort welkomstwoord door burgemeester A. Bergs- hoeff, gezamenlijk twee mar sen gespeeld onder leiding van A. Radewalt. De kop is eraf: de editie '91 van de eilandelijke muziekdag kan beginnen. Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee mag het spits afbijten en dat gebeurt met verve. Gespeeld wordt on der meer Cordilleras de Los Andes: een muzikaal epos in drie delen van Kees Vlak. Het optreden van Kunst en Eer werd afgesloten met Willy La- seroms Dancing Sounds no 1. Afwisseling Vervolgens treedt Nieuw Leven uit Ouwerkerk voor het voet licht. Gebracht wordt een geva rieerd programma met de na druk op marsen. Ook gespeeld wordt de potpourri Moravanka en de James Last Polka. Na Nieuw Leven mag het feestvar ken, Oefening en Uitspanning, de muziektent beklimmen. Samen met vaste partner Nu mek Hope uit Bruinisse wordt van start gegaan met een maïs: Atlantic. Dizzy Stratford's A Salzburg Impression volgt en het concert wordt afgesleten met Marching through Ameri ca van R. Beck. De eerste/liet- eilandelijke gast staat dan in middels al klaar in de grote tent. De muzikanten die tier/ minu ten voor het optreden /nog 'In het bronsgroen eikenhout' zon gen aan de bar laten zi^n dat zij behalve 'close harmany'-zang ook een uitstekende show neer kunnen zetten. Het aantal be langstellenden is inmiddels langzaam maar zeker gegroeid naar zo'n 200 man. Majorettes Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede krijgt een dan ook al danig door de klanken van Schutterij St. Hu bertus opgewarmd publiek. Het Westerschouwse muziek gezelschap speelt onder meer Suite Pittoresque en het vlotte Uncle Sam on Parade. Na het daarop volgende concert van Con Amore uit Zonnemaire is hef de beurt aan majorettenpe- loton Mini-stars uit Zierikzee om een show weg te geven. Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor volgt met onder meer Dixie Charly en de wals Au bord de l'aine. Het gedra gen Sons of the Brave wordt ge bracht door Oosterlands Fanfa re. Daarna volgt een show van majorettenvereniging Apollo uit Brouwershaven, gevolgd door een optreden van Luctor et Emergo uit Renesse. Als voorlaatste beklimmen de le den van brassband Apollo uit Brouwershaven de muziektent. Het middagprogramma wordt afgesloten met een fraaie show van showband Rust Roest uit Zierikzee. Maar de koek is nog niet op in Nieuwerkerk. Op het programma staat nog het optreden van het honderd man sterke muziekgezelschap Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk. Niet bepaald de eerste de beste. Het gezelschap werd opgericht in oktober 1891 en telt vandaag de dag alles bij elkaar 126 leden. Nederlands kampioen De harmonie kan bogen op een aantal bijzondere successen. In 1968, 1969, 1970, 1975 en 1982 slepen zij de titel Nationaal Kampioen KNF in de wacht. In 1970 weten ze ook nog eens na tionaal winnaar van het We reld Muziek Concours in Kerk- rade te worden en in 1978 wor den ze naast nationaal ook in ternationaal kampioen van dat internationale muziek-con- cours. Het laatste wapenfeit van de Beek en Donkse muzi kanten is recent: de eerste prijs in het eerder dit jaar gehouden KNF-Top-concours in Arnhem. Niet alleen muziek, maar ook show, tijdens de eilandelijke muziekdag. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens La Merle Blanc treden drie solisten aan. Hun optre den dwingt respect en bewon dering af bij het publiek. „Je ziet er drie, maar je hoort er maar één, zo mooi gelijk spe len ze'verzucht één van de toe beiden uit Bruinisse. Bij het oversteken van de kruising met de Zuidweg zou de heer K. geen voorrang hebben verleend aan een auto bestuurd door de heer L. uit Zierikzee die met een personenauto in de richting Zonnemaire reed. Er ontstond een aanrijding waarbij de bei de Bruse jongens die als passa gier in de auto van K. zaten zo danig werden gewond dat ze per ambulance werden overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. De auto van de Bruenaar was total loss en de auto van L. uit Zierikzee werd zwaar bescha digd aan de voorzijde. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. Zaterdag om ongeveer 20.10 uur vond een derde ongeluk plaats waarbij iemand werd gewond. Deze keer op de krui sing Nieuwe Koolweg/Klerks- weg even buiten Zierikzee. De heer Van de W. uit Zierikzee reed met zijn fiets over het fietspad naast de Nieuwe Kool- weg en zou zonder te kijken de weg hebben overgestoken om de Klerks weg in te rijden. De heer B. uit Beerse die met een bestelauto over de Nieuwe Kooiweg in de richting Zierik zee reed/merkte de oversteken de fietser niet tijdig op. Hij raakte de fietser met zijn auto. De heer Van de W. kwam daar door ten val en brak zijn enkel. Hij werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis. ZONNEMAIRE - In Zonnemai re werd zaterdag een motor fiets gestolen. Het betreft een blauwzwarte Yamaha die stond geparkeerd aan de Irenestraat. Het voer tuig was afgesloten. Maar des ondanks werd het 's nachts tus sen 01.00 en 6.30 uur door onbe kenden meegenomen. voor de veiling op het school plein. Reeds ruim voor het aan gekondigde tijdstip dienden de mogelijke kopers zich aan op het schoolplein. Onder de ter veiling gebrachte stukken fraaie oude glaasjes, verschil lende oude petroleumstellen en serviesgoed uit de jaren der tig en veertig. De waar ging grif van de hand. Tussendoor was er voor de sportieveling de kans zijn of haar geluk te beproeven in de schiettent. Voor de kinderen was er de schminkstand en ver schillende spelletjes waaron der het kikkerwerpspel. Uiter aard ontbrak ook de peren- lotenboom niet op het school plein van De Schoener. Handwerken Verder kon men nog de zelfge maakte handwerken bewonde ren en wie moe of hongerig was van al het geslenter langs de kraampjes kon zich neervleien op het terras onder het genot van een kopje koffie al dan niet met iets lekkers erbij. En ge lukkig voor organisatoren en bezoekers waren de weergoden hen goed gezind. Vrijwilligers De bazar/rommelmarkt bij De Schoener dit jaar was de elfde editie. Een deel van de op brengst van het evenement is voor de organisatie Artsen zon der Grenzen. Het overige geld komt in de spaarpot van school terecht. „Wij hebben op dit mo ment geen speciale wensen. Maar we hebben bijvoorbeeld nog wel een werktafel nodig", aldus Schults. De organisatie van de ba zar/rommelmarkt was in han den van het schoolteam in sa menwerking met de ouder raad. „Ik denk dat toch wel zo'n 75 procent van de ouders op de een of andere manier mee heeft gewerkt aan de bazar", aldus Schults. „De ouderraad heeft er ook erg veel werk in gestoken". Inboedel bliek aantrekkelijk te maken. Dit jaar was gekozen voor een muzikaal intermezzo. De mu ziek werd verzorgd door brass band Apollo uit Brouwersha ven. Een programma-onder deel dat bij het publiek, getui ge de reacties, zeer in de smaak viel. „Zeker voor herhaling vatbaar", aldus Schults. Veel belangstelling was er ook Voor de adspirant-kamerbewo- ner was er voldoende om een kamer compleet in te richten. Bankstel, kasten maar ook klein huishoudelijk spul als pannen, glazen en kop en scho tels. Voor de kouwelijke ka merbewoner was er de elektri sche deken en voor diegene die zelf kleren wil maken of her stellen was er keus uit verschil lende naaimachines. Een goedgevulde boeken kraam stond wat verderop en ook voor tweedehands kleding kon men zaterdag terecht bij De Schoener. Het was voor de elfde keer in successie dat de bazar/rommelmarkt bij de Brouwse school gehouden werd. Schults: „Oorspronke lijk was het de bedoeling om alleen zelfgemaakte spullen te verkopen, maar de rommel markt is er al snel bijgeko men". De kinderen vermaakten zich met het kikker-werpspel. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „Het is eigenlijk steeds verder uitgegroeid. Vroeger be gonnen we pas een maand van te voren spul voor de rommelmarkt in te zamelen. Nu krijgen we maanden van te voren al spullen aangeboden". Aan het woord is T. Schults van het schoolteam van OBS De Schoener in Brouwershaven. Hij was één van de vele vrijwilligers die zich zaterdag inzette om van de jaarlijkse ba zar/rommelmarkt een succes te maken. Het evenement bracht voor de school 8000 gulden in het laatje. Bij nadering van de school Traditie bij De Schoener is ook verzinnen om de bazar/rom- wordt al snel duidelijk dat het om elk jaar weer iets nieuws te melmarkt voor een breed pu- geen gewone dag is voor leer krachten, leerlingen en ouder raad van de basisschool. Top veertigmuziek klinkt uit de luidsprekers en het plein is om getoverd in een markt waar van alles te doen is. Een flink aantal kraampjes is echter no dig om het uitgebreide assorti ment 'rommel' te herbergen. Verwachting t/m vrijdag 7 juni. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht west 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuido. 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 juni Zon op 05.23, onder 21.53 Maan op 01.30, onder 12.05 Laatste Kwartier: 5 juni (17.31) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft te koud weer voor deze tijd van het jaar. De afge lopen ochtend trok een klein lage- druk met regen over het noorden van het land. Dit laag wordt morgen middag boven het zuiden van Zwe den verwacht. Met een west tot noordwestenwind stroomt morgen, dinsdag, vrij koude en onstabiele lucht naar ons land. Naast wat zon vallen er ook enkele buien. Van nacht daalt het kwik tot omstreeks 5 graden en morgenmiddag wordt hef niet veel warmer dan een graad of. 13. Boven land is de wind matig, maar langs de kust eerst nog af en' toe krachtig. Vanaf donderdag neemt de kans op regen welliswaar toe, maar de middagtemperatuur wordt met 17 graden wat minder laag. DEN HAAG - Zo'n 600 ambte naren van de arbeidsinpsectie en de dienst stoomwezen laten vanaf maandag hun privé-auto thuis en zullen met het open-; baar vervoer naar hun werk gaan. BRUINISSE - In Bruinisse werd in de laatste week van mei ingebroken in twee cara vans op een camping aan de Hageweg. Uit de caravan van de heer B. uit het Duitse Aken werden ge luidsapparatuur en enkele elektrische gereedschappen ge stolen. De dieven drongen het vakantieverblijf tijdens afwe zigheid van de bewoners bin nen door middel van braak. Dat laatste gebeurde ook bij de caravan van mevrouw Van P. uit het Brabantse Sint Mi chielsgestel. Uit deze caravan werd een televisietoestel en kleding gestolen. ZIERIKZEESCHEISSjj NIEUWSBODE Bi Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 1800 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3