'Een scoutje uit Brouw wilde varen o zo gauw' §3 Matige belangstelling voor bluesrockconcert in Brogum 65-jarige vrouw komt om bij verkeersongeluk nabij Sirjansland De ene matras is de andere niet! Ontdek dat in Zonnemaireü Schouwen-Duiveland thema van gezamenlijke spelmiddag scoutinggroepen uit de regio HHm Met special guest Rosa King Twintig bekeuringen voor illegaal kamperen Diefstallen uit auto's Inbraak in woning in Renesse Inbraak in woning Inbraken in auto's Vrij koud 7 ROMMELMARKT KINDERNET WIELRENNEN RUITERS 'n Zomer lang leesplezier voor slechts 12,per maand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 3 JUNI 1991 147e JAARGANG NR 24956 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 (~s| O U~) BROUWERSHAVEN - De rijm- en dichtpost Vader Cats. Zo heette een van de tien spelen die zaterdagmiddag werden gedaan onder aan de Grevelingendijk bij het Slingerbos in Brouwershaven. Daar, op het speelveld van de Brouwse Grevelingengroep, vond een spelmiddag plaats waaraan ongeveer 150 scouts van alle vijf de scoutinggroepen op Schouwen-Duiveland deelnamen. Het thema van de middag was Schouwen-Duiveland. Het was voor het tweede ach tereenvolgende jaar dat een dergelijk evenement werd ge organiseerd. En volgens leid ster van de Zekatogroep uit Nieuwerkerk, Corinne Beve lander is het de bedoeling dat voortaan elk jaar te doen. „Het is wel gezellig zo met zijn allen en zo leren de kinderen ook eens andere scouts kennen". Dat laatste werd bevorderd doordat de kabouters, welpen, verkenners en padvindsters van de diverse scoutinggroe pen 'door elkaar werden ge gooid'. Ze werden geformeerd in nieuwe groepjes waarin scouts uit alle deelnemende scoutinggroepen zaten. De Prinses Margrietgroep uit Bruinisse, de Kaninefaten uit Burgh-Haamstede, de Meester Bakkergroep uit Zierikzee, de Zekatogroep uit Nieuwerkerk en de Grevelingengroep uit Brouwershaven. In het kader van het dor- penspel gingen die groepjes langs tien posten op het speel veld waar zij opdrachten uit voerden of spelen deden die waren geënt op het thema Schouwen-Duiveland. De lei ding van elk van de vijf scou tinggroepen verzorgde twee spelen die typerend waren voor de gemeente waaruit men kwam. Zo presenteerde de Zekato groep uit Nieuwerkerk het caissonspel. Een van bakste nen gestapelde dam in een klein zwembad. Met behulp van een houten blokje, dat van af de kant werd bestuurd via draden die eraan zaten beves tigd, manoeuvreerden de scouts een vierkanten plastic teil, een caisson, in een gat in de dam. De caisson werd daar na tot zinken gebracht door er knikkers in te gooien. De land bouw in de gemeente lag ten grondslag aan de andere op dracht uit Nieuwerkerk: het maken van stropoppetjes. „Een scoutje uit Brouw, wilde varen o zo gauw. De wind stond te loeien en toch ging hij roei en. Toen viel hij overboord en zag blauw". Dat was een van de limmericks die werden ge maakt bij de rijm- en dichtpost Vader Cats. Een opdracht die uitging van de leiding van de scoutinggroep Brouwershaven. Evenals de op de watersport geïnspireerde zeilbootrace waarbij men moest rennen met Een momentopname uit het spel zeilbootrace. (Foto: Joop van Houdt). roeispanen, roeien (op het dro ge) en in de mast klimmen om de zeilen te hijsen. „Het is alleen om ze weg te ja gen hoor, niet om ze dood te schieten", aldus de toelichting bij het eidereendenspel waar bij de scouts met een behulp van een elastiekje op houten ei- dereenden schoten. Ook van de leiding van de Bruse scouting groep kwam het spel dat 'De verdreven havenmeester' heet te. Door middel van het beant woorden van tien vragen kre gen de scouts aanwijzingen waarmee zij uit negentig ver schillende houten haven meesters de enige echte konden herkennen. Straorijden op de fiets. Dat spel werd ingebracht door de Kaninefaten uit Burgh-Haam stede. Op de legende van de zeemeermin die bij het Wester- schouwse dorp Koudekerke werd gevangen door vissers lag ten grondslag aan het spel waarbij de scouts met een be kertje water over een even- wichtsbalk liepen terwijl ze werden bekogeld door leden van een andere groep. De slag om Zierikzee heette het spel waarbij twee groepen el kaar over een hoge stadsmuur bekogelden met plastic zakjes die ze eerst moesten vullen met water. De beide Zierikzeese molens waarin graan wordt ge malen lagen ten grondslag aan de opdracht om zelf een panne- koek te bakken. Terwijl het dorpenspel werd gedaan, hielden de oudere scouts, de rowans en scherpa's (van 15 tot ongeveer 18 jaar), zich bezig met de voorbereidin gen van de spelmiddag. ?ij maakten een parcours waarbij de overige scouts een sloot overgingen via een touwbrug, een volgende sloot via een vlot, daarna via een zeephelling op de dijk naar boven glibberden en door middel van een kabel baan weer teruggleden over beide sloten naar het spelter- rein. ZIERIKZEE - Geen volle bak zaterdagavond in Bro gum, maar de mensen die er waren amuseerden zich uitstekend. Op het podium The Jesse Gang met als speciale gast saxofoniste/zangeres Rosa King. De muziek: stampende bluesrock met nu en dan een fraaie ballad. De opkomst: teleurstellend, zeker voor een band als The Jesse Gang. De stemming: uit stekend. muzikanten gaan op in de mu ziek en hebben een beetje de neiging om te vergeten dat er ook nog een publiek aanwezig is. Overigens leek The Jesse Gang in de tweede set wat dat betreft wat beter op dreef. Ook het publiek bleek toen goed op temperatuur. In de eer ste set werd nog slechts door een enkeling voorzichtig ge swingd voor het Brogum-po- dium, maar tijdens de tweede set was de 'dansvloer' constant bezet. The Jesse Gang speelde naast enkele covers als Mes sing with the kid vooral veel eigen werk. De leden van The Jesse Gang beklommen het podium in Bro gum ruimschoots na de aange kondigde tijd, maar dat kon de pret niet drukken. Toen ze er eenmaal stonden gingen ze er vanaf de eerste minuut keihard en swingend tegenaan en dat viel bij het publiek in goede aardé. Al duurde het even voor dat de stemming er echt in kwam. Hecht The Jesse Gang is een goed op elkaar ingespeelde, hecht spe lende viermansformatie die sinds 1987 flink aan de weg timmert. Aan de muzikale kwaliteiten van het viertal geen twijfels. Bassist Wim Vandenoord en drummer Fred Johnson leggen een stevige en smeuïge basis waarop gita risten John Dirven en Ritchie Severijns zich flink uit kunnen leven. Voeg daarbij de goede, zij het wat moeilijk verstaanbare zang, van zanger/gitarist John Dirven en The Jesse Gang staat. En zo was het ook in Bro gum. Na een snelle start met enkele up-tempo nummers werd wat gas teruggenomen in de ballad I know. Tijdens dat nummer werd ook de speciale gast geïntroduceerd: Rosa King. Een saxofoniste die zeer wel met haar instrument overweg kan en ook nog eens over een prachtige, wat rauwe, stem be schikt. Rosa King is overigens geen onbekende in Brogum. Twee jaar geleden trad zij daar op met haar eigen band en zij had toen ook al geen enkele moeite met het Brogumpu- bliek; swingend en rockend kreeg ze de bezoekers op haar hand. Afstandelijk Rosa King deed ook zaterdag avond wat van haar verwacht mag worden. Jammer genoeg kwam haar scheurend saxo foonspel niet helemaal boven de geluidsmuur die opgetrok ken werd door The Jesse Gang uit. Later tijdens het concert werd dat gelukkig wat beter. Rosa King wist niet alleen het publiek op te warmen maar zorgde ook voor wat meer sjeu in het spel van The Jesse Gang. Zonder Rosa King komt de band wat afstandelijk over. Het ontbreekt een beetje aan contact met het publiek. De Rosa King in actie. (Foto: Joop van Houdt). SCHOUWEN-DUIVELAND - Tijdens een controle op ille gaal kamperen over het hele ei land, heeft de politie 20 bekeu ringen uitgeschreven. De controle vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. De illegale recreanten bevon den zich vooral langs de Brou- wersdam en de Rampweg nabij Scharendijke, de Strandweg nabij Haamstede, de Scholder- laan en de Loane te Renesse en de parkeerplaats bij de Lange- dijk te Brouwershaven. RENESSE/ZIERIKZEE - Za terdag werd ingebroken in twee auto's. Uit de auto van de heer B. uit Duitsland werden kleding en de autopapieren gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Zeeanemoonweg. In Zierikzee werd de auto van de heer K. uit Roosendaal opengebroken. Het voertuig stond geparkeerd langs de Straalweg. De dieven gingen er vandoor met de auto radio. RENESSE - Zondagmiddag werd ingebroken in de woning van J. v. d. B. aan de Wilgen- meet in Renesse. De.inbreker werd in zijn werk gestoord toen de bewoners thuiskwamen. De insluiper nam de benen via het slaapka merraam en vluchtte met de buit: sieraden en een porte monnee met een gezamenlijke waarde van 1300,-. L. d. W. uit Westerloo deed bij de politie aangifte van diefstal van haar schoudertas. De diefstal werd gepleegd aan de Hoogenboom- laan in Renesse. BURGH-HAAMSTEDE - Za terdagmorgen werd ingebro ken in de woning van de fami lie A. aan de Kloosterweg te Haamstede. Door thuiskomst van de be woonster werd de dader ver rast. Hij vluchtte in een witte Opel Coma die in april in Zie rikzee werd gestolen. Uit de woning in Haamstede bleek hij een kleine hoeveelheid siera den te hebben gestolen. Tij dens een uitgebreide zoekactie, waarbij een vliegtuig van de Dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie werd ingescha keld, werd de gestolen auto te rug gevonden nabij de Brou- wersdam bij Scharendijke. De dader is vermoedelijk liftend ontkomen. HAAMSTEDE/BRUINIS- SE/RENESSE -In de nacht van zondag op maandag is in vier auto's ingebroken in Renesse, Bruinisse en Haamstede. De auto van H. M. N. uit Oolt- gensplaat stond geparkeerd aan de J. J. BoeijesWeg in Haamstede. Uit die auto werd een schoudertas ontvreemd. Een exact schadebedrag is niet bekend. G. K. uit Hendrik Ido Ambacht deed bij de politie aangifte van diefstal van een diplomatenkoffer uit zijn auto. De auto van K. stond gepar keerd aan de Westerenbanweg in Haamstede. Een grote hoeveelheid surf- spullen werd die nacht gesto len uit de auto van U. R. uit Rheinberg. De auto van de Duitser stond geparkeerd aan de Hageweg bij Bruinisse. Ook de auto van F. H. P. uit Pul- heim Dansweiler, die stond ge parkeerd aan de Oude Mool- weg in Renesse, werd openge broken. De dieven gingen er met een autoradio-cassettespe ler, een fototoestel, een tennis racket, een spijkerjas en een groene blazer vandoor. De exacte schade is onbekend. De muziek is de middelaarster tussen het geestelijke en het zinnelij ke leven. Bettina van Arnim HET WEER Af en toe zon, maar ook enkele buien. Minimumtemperatuur om streeks 5 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 13 graden. Wind uit noordwest tot west, matig, aan de kust en op het IJsselmeeer eerst nog af en toe krachtig. 4 6 De rommelmarkt van de obs de Schoener heeft 8000 gulden opgeleverd. Ktndernet heeft met de Zeeuwse kabel nu drie miljoen aansluitingen. Wiebren Veenstra heeft de Ronde van Midden- Zeeland op zijn naam gezet. De ruitervereniging Renesse staat stil bij vijftienjarig bestaan. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Op kruising van polderwegen SIRJANSLAND/ZONNEMAIRE/ZIERIKZEE - De 65-jarige mevrouw Poot uit de gemeente Duiveland is zaterdag om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk nabij Sirjansland. Haar echtgenoot werd zwaar gewond overgebracht naar het Dijkzigt Zie kenhuis te Rotterdam. Vrijdag en zaterdag vonden op Schouwen-Duiveland drie verkeersongelukken plaats waarbij gewonden vielen. Het ongeluk nabij Sirjansland vond zaterdag plaats om onge veer 17.10 uur. De heer D. uit Duiveland reed met een perso nenauto plus aanhangwagen komende vanuit Sirjansland over de Bredeweg. Op de krui sing van deze weg met de Jobs- weg en de Ringweg wilde hij linksaf de Ringweg inrijden. Op dat moment kwam vanuit de tegenovergestelde richting de heer Poot uit Duiveland met een personenauto aanrijden, naast hem zat zijn vrouw. Hoe wel D. nog krachtig remde kon hij niet voorkomen dat de auto van de heer Poot de linkerzijde van de zijne raakte. De auto van het echtpaar raakte daar door uit balans, reed schuin de weg af en kwam tegen een boom tot stilstand. Als gevolg van deze aanrijding kwam de 65-jarige mevrouw Poot om het leven. De heer Poot werd zwaar gewond overgebracht naar het Dijkzigt Ziekenhuis. Hun auto was als gevolg van de aanrij ding total loss. De auto van de heer D. werd licht beschadigd. De politie zoekt contact met een rode personenauto die ten tijde van het ongeluk voor de auto van P. over de Bredeweg in de richting Sirjansland reed. Betrokken bestuurder wordt dringend gevraagd contact op te nemen met de Rijkspolitie te Zierikzee. Telefoon 01110-14055. Vrijdag om omgeveer 17.50 uur vond, eveneens op een kruising in de polder, een aanrijding plaats waarbij gewonden vie len. Het ongeluk gebeurde op de kruising Stapelsweg/Zuid- weg nabij Zonnemaire. De heer K. uit Bruinisse reed daar met een personenauto over de Sta- pelsweg in de richting Drei- schor. In zijn auto zaten twee passagiers, de jongens W. en G. vervolg pagina 3 Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzee- sche Nieuwsbode! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 48,— wilen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. -i.Ü&i'" De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. 'S*' Naam Adres Postcode: Plaats: Telefoon. Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abon nementenadministratie, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1